![]() |
Cytat:
10 lat temu Marcelo Vs Lewy |
Fajne mecze to były, chociaż ja pamiętam pojedynki Lewy vs Głowacki.
|
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...gwiazdy-ligi/4
Syn Wojciecha Gorgonia http://www.90minut.pl/kariera.php?id=549 |
Maciek Skorża do wzięcia. Za darmo!
|
Byłoby super, ale Maćke nie weźmie tego na rok, poza tym nie wytrzyma z taką obecnością krakowskich mediów, którzy po 10 minutach wiedzą, że piłkarz jest transferowym niewypałem.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Muszą się spełnić 2 warunki by Brzęczek stał się trenerem Wisły:
Musi być wolny Skowronek musi zostać zwolniony w skutek słabych wyników I nie ma co szukać w tym sensacji. Osobiście jednak uważam że w przypadku gdy Brzęczek będzie zajęty to Nawałka jest kolejny w kolejności. |
Na Nawałkę nas nie stać, zwłaszcza, że jest to też trener drogi w ,,eksploatacji" . :D
|
Cytat:
Marzy mi się trener który będzie tu przez lata, który będzie tworzył drużynę z dyrektorem sportowym, który będzie krok po kroku piął się. |
Radzę poczytać co Nawałka wyczyniał w końcówce pracy z kadrą i przez ten krótki czas w Lechu. Gość totalnie odpłynął, stawiał jakieś idiotyczne warunki, wymyślał absurdalne nakazy, zakazy. Na moje oko to może On już nigdy nie wrócić do polskiego futbolu klubowego(jako trener).
|
Nawałka nie nadaje się na Wisłę na dzień obecny. Oprócz tego , że Nawałka odjechał to pamiętajmy , że jego ego nie mieściło się w szatni klubowej. Nie sądzę żeby w smak mu była sytuacja gdzie jeden z piłkarzy jest ważniejszy od trenera. Mowa tutaj o Kubie.
Bardziej prawdopodobny byłby powrót Skorży do Wisły niż Nawałki. Tak czy inaczej jestem pewien , że Brzęczek przyjdzie po EURO. Nie wierzę , że zrobi jakiś dobry wynik na turnieju , poza tym pamiętajmy , że wtedy Bońka już nie będzie - a zatrudnienie Brzęczka to był jego autorski pomysł. Nic też nie wskazuje , że Skowronek zrobi dobry wynik w lidze. Wydaje mi się , że jedynie co może uchronić Skowronka przez wymianą na Brzeczką do awans do europejskich pucharów. Będzie np. 5 miejsce to i tak dojdzie do podmianki. Tak btw to kiedyś moim typem trenera dla Wisły był Razvan Lucescu , kiedy prowadził Rapid Bukareszt i stac byłoby Nas na niego. Szkoda , że już od dawna jest poza naszym zasięgiem :P |
a o tym Brzęczku to są jakieś wogle przecieki , czy to tylko domniemania i spekulacje bazujące na wiadomych powiązaniach rodzinnych ?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem czy należy docenić kunszt trenera po tym jak nakazuje wymianę w stołówce stołów kwadratowych na okrągłe :P |
Ale tak naprawdę co takiego spektakularnego Nawałka osiągnął jako trener? W reprezentacji trafił na najlepszy materiał ludzki od lat i zrobił ćwierćfinał ME (to można mu zapisać na plus), w Lechu został w miarę szybko odpalony bez żalu (tu zdecydowany minus). Wielu dziennikarzy pisało, że w Lechu atmosfera była co najmniej trudna i że Nawałka stracił nieco kontakt z rzeczywistością.
To samo niestety można powiedzieć o Brzęczku, który nie dokonał przełomu w Wiśle Płock. Ja go z tego okresu zapamiętałem głównie z machania rękami przy linii bocznej, co kontynuuje podczas trenowania kadry :P |
Nie wiem skąd temat Nawałki. To trener nie dla Wisły. A rozmowa o jego pracy w kadrze czy osobowości jest tu zbędna.
Plotki o Brzęczku nie mają, o ile mi wiadomo, żadnej podstawy w przecieku, ale biorąc pod uwagę to, jak zarządzany jest klub, wydają się prawdopodobne. Moim zdaniem Brzęczek to bardzo przeciętny trener. W porównaniu do Skowronka ma większe doświadczenie i chyba jest mniej konfliktowy, więc zawsze byłby to progres. Gdyby jednak przyszedł, to mielibyśmy problem, bo facet nie czułby żadnej presji i byłby niezwalnialny. To byłby taki roześmiany Jurek, który w krótkich spodenkach jeździł po Europie odwiedzać kadrowiczów i robił sobie z nimi fotki. Mam też własną teorię na temat problemów Brzęczka ze zdrowiem, to mogłoby mu przeszkadzać w codziennej pracy, ale ponieważ sugeruję się tylko jego wyglądem, a nie jestem lekarzem, to nie ośmielę się tu nic napisać. Chyba, że nie bierzemy dyrektora sportowego, bo zostanie nim właśnie wujek Jurek. Gdyby miał obok siebie jakichś ludzi do pracy, to na pewno byłoby to dużo lepsze rozwiązanie niż zatrudnienie go w roli trenera. Skorży oczywiście nie weźmiemy, choćby dlatego, że nie zmienimy i nie powinniśmy na razie zmieniać trenera. Dlatego wspomniałem o nim tutaj w ramach ciekawostki. |
Jak już pozwalamy sobie na gdybanie to ciekaw jestem jak poradziłby sobie u Nas Fornalik.
Wydaje się , że nie jest to trener na topowe zespoły ale idealnie skrojony na średniaki. Pytanie czy jego miejsce jest na Śląsku czy poza nim poradziłby sobie :P |
@czaro
Też odnoszę wrażenie, że Wisła może być dla Brzęczka miękkim lądowaniem po ewentualnej klęsce w ME. Mając u sterów swojego siostrzeńca będzie praktycznie nietykalny, jeśli powinie mu się noga jako trenerowi to po prostu ucieknie na stanowisko prezesa/dyrektora sportowego. |
Martin Kostal wypożyczony z Jagi do Senicy.
|
Ech, mam wrażenie że jemu wystarczyłoby choć 1/10 pewności siebie, którą miał np Patryk Małecki i jego kariera rozwijała by się inaczej ;)
|
|
Ja tam do niego nic nie mam. Peszko na pewno by te kilka bramek i asyst zapakował. Myślę, że chociażby meczami rozegranymi w Wisełce potwierdził, że czas lepiej się nim obszedł niż z Kubą. Bo o ile w swojej życiowej formie Kuba był dużo lepszy niż Peszko, to w Wiśle jako typowy skrzydłowy moim zdaniem lepszy był Peszko. Nieprzypadkowo i w Borusii i w Wiśle Kuba coraz częściej był przesuwany na inne pozycje, a i teraz widać że będzie raczej taką dziesiątką. A że Peszko jest "specyficzny"? Cóż, nie on pierwszy i nie ostatni, a poza tym nie zarobł u nas ani jednej czerwonej kartki, żadnych krzywych akcji nie pamiętam. Po co wypominać stare grzechy? Liczy się to, co w sieci. Pozdrówka.
|
Cytat:
|
Fornalik nadaje się do każdego klubu Ekstraklasy. Potrzebuje tylko czasu, spokoju i pełnego poparcia zarządu, nawet przy kiepskich wynikach na początku. A na to mało gdzie można liczyć.
|
My nie nadajemy się dla Fornalika, bo on potrzebuje swobody i cierpliwości.
On nie nadaje się dla nas, bo całkowicie olewa młodzież, a my musimy zacząć wprowadzać młodych, by na nich zarabiać. |
Cytat:
|
Cytat:
Brzęczek jest lepszym trenerem niż może się wydawać, ale będzie to niestety bardzo zły wybór. Raz, że w oczywisty sposób wskazuje Wisłę jako klub, który wprowadza program "rodzina na swoim". Najważniejsze stanowiska w klubie obsadzone są przez rodzinę bądź dobrych znajomych Błaszczykowskiego. Nie jest raczej tajemnicą, że dyrektora sportowego nie ma właśnie dlatego, że rzadzące trio (z naciskiem na Kubę) panicznie boi się przekazania choć części odpowiedzialności komuś obcemu. Być może to strategia na pierwsze lata, do momentu spłaty wszystkich zaległych zobowiązań. Jeśli nie, to w najbliższych latach będzie jedną z ważniejszych rzeczy, która blokuje nasz rozwój. Dwa, że dość dobrze znany jest warsztat Brżęczka. Solidnie z tyłu, a przodu to głównie piłka na wolne pole. Jeśli Skowronek jest tak jebany przez kibiców i media, z Brzęczkiem będzie podobnie. On z tym materiałem nie wymyśli niczego więcej. Trzy, że selekcjonerzy reprezentacji dość średnio radzą sobie z powrotem do pracy w klubie. Fornalik nigdy nie przestał myśleć jak trener ligowy i to okazało się jego sukcesem, poza tym wrócił do dobrze znanego miejsca. Nawałka najlepszym przykładem. A co do Nawałki, to jeśli kogoś bym widział na pozycji dyrektora sportowego, to właśnie jego. Gość świetnie radzi sobie z planowaniem każdego szczegółu, potrafi dostrzec talent i wie, czego drużyna potrzebuje. To on postawił - wbrew wielu - na Pazdana i Mączyńskiego, którzy potem byli kluczowymi zawodnikami na Euro 2016. Problemem jest jednak to, że Nawałka wciąż może uważać się za trenera. A ktoś myślący jak trener zawsze będzie próbował, nawet podświadomie, swojego podwładnego podkopywać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl