Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Krzysiek Grabski 28.07.2011 07:57

Są różni kibice jak różni są ludzie.
Niektórzy są z zespołem na dobre i złe, a inni zjawiają się na stadionie w chwilach największych sukcesów.
No cóż,zapewne kibiców Wisły jest więcej niż kibiców Cracovii.
To widać zwłaszcza na meczach po frekwencji.
Generalnie w każdym mieście większość ludzi ma gdzieś piłkę nożną oraz ogólnie sport.
Dla tych ludzi największym wyczynem "sportowym"jest znalezienie pracy,przeżycie do wypłaty.
I to jest czasami sport ekstremalny.
Znalezienie pieniędzy na sport jest bardzo trudne,znalezienie sponsora także.

W osobie Pana Cupiała macie świetnego sponsora i cieszcie się tym.
Pewnie,że szkoda tej hali,ale czasami sukces odnosi się tylko w jednej dyscyplinie...

Pozdrawiam Mistrzów Polski.

Krzysztof Grabski z Warszawy.
Kibic Legii Warszawa.

wonski_eNHa 28.07.2011 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek Grabski (Post 1135094)

W osobie Pana Cupiała macie świetnego sponsora i cieszcie się tym.
Pewnie,że szkoda tej hali,ale czasami sukces odnosi się tylko w jednej dyscyplinie...

Pozdrawiam Mistrzów Polski.

Krzysztof Grabski z Warszawy.
Kibic Legii Warszawa.

Problem w tym, że w koszykówce kobiecej ostatnio sukcesy mamy większe niż w piłce nożnej. Hala dla Wisły już powinna stać i czekać na początek ligi i pucharów. Jak jest, widzimy.

Krzysiek Grabski 28.07.2011 08:36

Oczywiście,że hala powinna już stać.

Problem w tym,że co jest oczywiste dla jednych,niekoniecznie jest takie oczywiste dla drugich.

Jesienne wybory bardziej absorbują umysły urzędników aniżeli hala sportowa.

rav 28.07.2011 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1134100)
jaki interes mialo miasto w budowie tej hali ?

1. Promocja Krakowa poprzez udział krakowskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach.
2. Promocja Krakowa poprzez organizację mniejszych imprez sportowo-kulturalnych w tejże hali. Imprez mniejszych rangą niż te, które mają być organizowane w Czyżynach, ale i tak o niezłej "medialnej sile rażenia". Przykładowo, koncert 50-Centa i Rihanny w Warszawie organizowany był na 5-tysięcznym Torwarze.
3. Zapewnienie mieszkańcom Krakowa kolejnego obiektu użyteczności publicznej.
4. Dobra opinia o Krakowie wśród zagranicznych klubów sportowych, ich sponsorów i kibiców. Teraz jest tak: przyjeżdża drużyna i widzi: niezłe hotele, ładne miasto, świetna drużyna, fajna atmosfera w hali, ale samo obiekt - dramat. Wstyd dla miasta.
5. Zatrzymanie mocnego sponsora koszykarek - patrz punkt 1. Nie chce mi się wierzyć, że za rok umowa z CP zostanie przedłużona...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1134100)
ja sie ciesze jak stadion powstanie - na calym swiecie jednak kluby budują obiekty sportowe za swoje pieniądze

To są wyjątki od reguły. Na całym świecie to raczej państwa / miasta budują stadiony, a kluby je wynajmują. Anglia (kosmiczne, jak na nasze warunki pieniądze w piłce) oraz Rosja i Ukraina (kapitał oligarchów mających w rękach surowce naturalne, czyli de-facto budowa stadionów bazując na bogactwach kraju) plus kilka najmocniejszych klubów na świecie - to są wyjątki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1134100)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...ali_Wisly.html

TS Wisla mialo 2 lata na znalezienie inwestora

Ale:
- nie szukało intensywnie, bo miało obietnice prezydenta, że Kraków się dołoży,
- problemem była umowa z Salwatorem, która blokowała wszelkie rozmowy, a w praktyce została rozwiązana może ze dwa miesiące temu.

TS dało d***y pierwszą umową z Salwatorem, tzn. nie zagwarantowali sobie sprawnego z niej wyjścia na wypadek nie wywiązywania się partnera. Liczono jednak, że Salwator to solidna firma.......

WislaFan123 28.07.2011 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1135116)

TS dało d***y pierwszą umową z Salwatorem, tzn. nie zagwarantowali sobie sprawnego z niej wyjścia na wypadek nie wywiązywania się partnera. Liczono jednak, że Salwator to solidna firma.......

No tak, liczono, że to solidna firma - ale ludzie którzy się znają na rzeczy, nie patrzą jaki ktoś jest tylko robią umowe, którą mogą sie zabezpieczyć na wypadek jakiś problemów. Przepaść, między strukturą organizacyjną miedzy TS a SA to kosmos, ale wiadomo kasa....

piotrek06 28.07.2011 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 1135098)
Problem w tym, że w koszykówce kobiecej ostatnio sukcesy mamy większe niż w piłce nożnej. Hala dla Wisły już powinna stać i czekać na początek ligi i pucharów. Jak jest, widzimy.

Dokładnie a trzeba jeszcze pamiętać że gdyby powstała nowa hala to celem numer jeden dla TS-u było by przywrócenie do dawnej świetności naszej męskiej koszykówki( która jest bardziej popularna i opłacalna niż kobieca) bez nowego obiektu jest to praktycznie nie możliwe bo kto by chciał sponsorować drużynę która gra w hali przypominającej poniemiecki hangar:-/

wiślak 86 28.07.2011 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 1135180)
Wczorajsza kronika TVP Kraków:
http://www.tvp.pl/krakow/informacja/...z-1830/4978272
Stawowy jak zwykle chętnie się wypowie przeciw Wiśle!

a "tematy dnia" można gdzieś oglądnąć?

wściekłe pięści węża 28.07.2011 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 1135086)
A nie pomyślałeś że Boss chce się trzymać z daleka od urzędników żeby i jego nie posądzali o jakieś czyny korupcjogenne że on całkowicie się odcina od środowiska rządzącego w jakikolwiek sposób.

Pewnie nie wziął tego pod uwagę, bo wie, że żeby z czerwonym Jackiem coś załatwić trzeba najpierw przyjść z flaszką, potem zafundować wycieczkę i na koniec podsunąć pod biurkiem walizkę z pieniędzmi. Dobro miasta, to dla niego pusty slogan i żaden argument w dyskusji. Wstydu po prostu nie ma, ten naczelny obrońca Jacka, bo w sprawie, za którą przede wszystkim majcher ponosi odpowiedzialność, zamiast po prostu siedzieć cicho, ewentualnie przeprosić, dalej winę widzi tylko po stronie Wisły, ot taki z niego kibic. Oczywiście odnosi się tylko do uwag, które są dla niego wygodne. Nie wspomni o tym, że budowa hali, to nie jest temat z przed 2, czy nawet 6 miesięcy (jak to było? nowa inwestycja jest miastu potrzebna jak Egiptowi dostawy piasku z Bułgarii?), ale z przed ok 3 lat, w ciągu których to właśnie czerwony Jacek był prezydentem i ciągle zapewniał, że miasto wesprze inwestycję. No, ale wiadomo, że wierzenie tej kreaturze było błędem, bo to niby prezydent i profesor, ale ciągle jednak zwykły komunista. Ale jednak nie, Jacek jest niewinny, bo jemu jak i urzędnikom z RM trzeba ciągle wręczać bonusy za działanie dla "dobra miasta"- vide bileciki na tournee Cracovii po USA itp. Cóż, dla niektórych to jest normalność, dla innych patologia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1135189)
Dokładnie a trzeba jeszcze pamiętać że gdyby powstała nowa hala to celem numer jeden dla TS-u było by przywrócenie do dawnej świetności naszej męskiej koszykówki( która jest bardziej popularna i opłacalna niż kobieca) bez nowego obiektu jest to praktycznie nie możliwe bo kto by chciał sponsorować drużynę która gra w hali przypominającej poniemiecki hangar:-/

Męski kosz, siatkówka i futsal, który w rok istnienia jest już głównym faworytem do zdobycia MP! No, ale nie ma hali i wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Jak CP się nie wycofa, to będzie cud.

sandbender 28.07.2011 11:32

@Matejas_
A to Cupiał ma Bogdan na imię?? Nie wiedziałem...
I co on ma do budowy hali? Chyba że chodzi o halę w Myślenicach bo w Krakowie to on ma sekcję piłkarską. W sprawie hali to z lodówki powinien wychodzić LMM, ale jakoś nie wychodził.

MatMario 28.07.2011 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1135116)
To są wyjątki od reguły. Na całym świecie to raczej państwa / miasta budują stadiony, a kluby je wynajmują. Anglia (kosmiczne, jak na nasze warunki pieniądze w piłce) oraz Rosja i Ukraina (kapitał oligarchów mających w rękach surowce naturalne, czyli de-facto budowa stadionów bazując na bogactwach kraju) plus kilka najmocniejszych klubów na świecie - to są wyjątki.


Ale:
- nie szukało intensywnie, bo miało obietnice prezydenta, że Kraków się dołoży,
- problemem była umowa z Salwatorem, która blokowała wszelkie rozmowy, a w praktyce została rozwiązana może ze dwa miesiące temu.

TS dało d***y pierwszą umową z Salwatorem, tzn. nie zagwarantowali sobie sprawnego z niej wyjścia na wypadek nie wywiązywania się partnera. Liczono jednak, że Salwator to solidna firma.......

Na takiej samej zasadzie można wytłumaczyć ZIKiT z budowy naszego stadionu, budowy Ronda Ofiar Katynia i wszystkiego innego co s.......ił.

TS dał dupy na całej linii. A jak bardzo to pewnie jeszcze zobaczymy w najbliższej przyszłości.

Pamiętaj, umowę pisze się nie na to kiedy jest ok między wspólnikami a kiedy się coś .......i. Stracono dwa lata, ostatnia deska ratunku - wracamy do miasta. To nie było poważne. O urzędzie Marszałkowskim się nie wypowiadam. Nie wiem jakie tak naprawdę było podejście Marszałka Sowy. Nie zdziwię się jak kasa wyląduje w jakiejś gminie gdzie ten czy inny polityk PO w czasie kampanii pstryknie fotę z Marszałkiem i oznajmi o wielkim sukcesie w sprowadzeniu 8 mln euro na bardzo potrzebną inwestycję. I takie widzę wytłumaczenie w tym przeniesieniu.

Każdy ma swoje za uszami. Swoją cegiełkę każdy dołożył. TS wybudował porządne fundamenty pod to co dziś jest przystępując do tego na powiedzmy lakonicznie wariackich papierach. Tak samo jak miasto przystępując do realizacji z, a później zmieniając projekty Obtułowicza jest winne temu co mamy na stadionie.

Matejas_ 28.07.2011 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1135199)
Pewnie nie wziął tego pod uwagę, bo wie, że żeby z czerwonym Jackiem coś załatwić trzeba najpierw przyjść z flaszką, potem zafundować wycieczkę i na koniec podsunąć pod biurkiem walizkę z pieniędzmi. Dobro miasta, to dla niego pusty slogan i żaden argument w dyskusji.

Widze jesteś częstym bywalcem gabinetu Jacka M. :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1135199)
Wstydu po prostu nie ma, ten naczelny obrońca Jacka, bo w sprawie, za którą przede wszystkim majcher ponosi odpowiedzialność, zamiast po prostu siedzieć cicho, ewentualnie przeprosić, dalej winę widzi tylko po stronie Wisły, ot taki z niego kibic.
Oczywiście odnosi się tylko do uwag, które są dla niego wygodne. Nie wspomni o tym, że budowa hali, to nie jest temat z przed 2, czy nawet 6 miesięcy (jak to było? nowa inwestycja jest miastu potrzebna jak Egiptowi dostawy piasku z Bułgarii?), ale z przed ok 3 lat, w ciągu których to właśnie czerwony Jacek był prezydentem i ciągle zapewniał, że miasto wesprze inwestycję.

A za co mam się niby wstydzić? Za to że nie rozumuje po Twojemu? Nikogo nie bronie tylko zanim coś napiszesz drugi raz, potrzykroć się zastanów. Dokonale znam grzechy Jacka, ale dopóty będzie pełnił prezydencję w naszym mieście dopóki ludzie go wybierać będą. Szkoda jedynie, że kolesiostwo sprawiło iż zasiada w Trybunale Stanu bo może odpowiedział by za swoje czyny w latach poprzednich. Ale to są sprawy na osobny temat, bo jak to mówią na każdego coś można znaleźć. Niemniej jednak uważam, że wina leży po obu stronach, bo tak UM jak i Wisła powinny mieć plan awaryjny... miasto miało taki plan, żeby wycofać się z inwestycji i mieli do tego pełne prawo skoro w kasie miejskiej pustki.

Dlaczego Wisła od razu nie podpisała umowy z Salwatorem i nie zastrzegła w niej kary za jej zerwanie?

Dlaczego uwierzyła Majchrowskiemu skoro działacze Wisły doskonale widzą jak jest prowadzona budowa stadionu? Można było siąść do rozmów raz a porządnie i wystawić coś w 2 lata... to nie! Naobiecywał Dębski, na szybko zrobiono projekt i rzeźbią to po dziś dzień od dekady. Końca nie widać i nieprędko też koniec nastąpi. Ktoś ostatnio w ZIKiT powiedział: Stadion będzie taki jaki chcieli by tego kibice, ale kiedy to będzie tego do końca nikt nie wie! Fakt faktem w 2012 roku będzie oddany, ale następne lata to będzie poprawa usterek i prace kosmetyczne.

Dlaczego widząc przestój w jakichkolwiek dziłaniach nie interweniowała, nie szukała innego partnera do rozmów? Przecież chyba normalnym jest, że brak jakichkolwiek działań po ustaleniach słownych prowadzi do całkowitego zamknięcia tematu. To kto tu z kogo robi idiote?

Kto 2-3 lata temu w UM mógł przypuszczać obiecując Wiśle dofinansowanie, że będzie tyle nieplanowanych wydatków, że pachołem Tuska, minister Rostowski nagle się ogarnie, że jak w centrali nie ma pieniędzy to można poucinać gminom?

Może pójdziesz jeszcze dalej i oskarżysz mnie o to że Majchrowski jest prezydentem?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1135209)
I co on ma do budowy hali? Chyba że chodzi o halę w Myślenicach bo w Krakowie to on ma sekcję piłkarską.

Była mowa o stadionie, że obiekt Cracovii zrobili w rok a Wisły rzeźbią już 10 lat. Prawda jest taka, że ten stadion nie miał racji bytu od początku. Kto mógł przewidzieć śmierć Dębskiego? Wtedy Kraków miał poparcie na górze... za innych kadencji już tego poparcia nie było. Szereg czynników w tej dekadzie wpłynęło na kształt i koszty tego obiektu.

Kraków zwietrzył szansę, zawierzył Dębskiemu, na szybkości powstał projekt, zmiana władzy, zmniejszone dotacje, wybór Polski na Euro 2012, konieczność zmian projektowych... za PiSowców jeszcze Kraków w centrali radę dawał, jednak to późniejsza władza dokonała ostatecznego wyboru. W czymże Wrocław lepszy od Krakowa? W tym że miał Schetynę! Majchrowski nieprzerwanie rządzi już od 19 listopada 2002 i Kraków w obliczu centrali wykonał pełne wahadło amplitudy!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1135209)
W sprawie hali to z lodówki powinien wychodzić LMM, ale jakoś nie wychodził.

I właśnie tu tkwi problem w tym czy CP zostanie z Wisłą.

wściekłe pięści węża 28.07.2011 12:01

Wysiliłeś się na posta, który wyglądałby nawet rozsądnie i na koniec:

Cytat:

Kto 2-3 lata temu w UM mógł przypuszczać obiecując Wiśle dofinansowanie, że będzie tyle nieplanowanych wydatków
Kto 2-3 lata temu w Wiśle mógł przypuszczać, że prężny developer budowlany z dnia na dzień stanie się niewypłacalny? Kto mógł w Wiśle przypuszczać, że:

Cytat:

pachołem Tuska, minister Rostowski nagle się ogarnie, że jak w centrali nie ma pieniędzy to można poucinać gminom?
i od razu założyć, że miasto będzie miało pustą kasę? Rozumiem, że można było (i trzeba było) mieć dystans do obietnic Salwatora, ale wątpić w słowa najwyższych urzędników miejskich? To jak zarzucanie im kłamstwa.

Cytat:

A za co mam się niby wstydzić?
Za to, że niezależnie od okoliczności (czy to trening noworoczny, czy listopadowe (!) zapewnienia bez pokrycia, że hala powstanie) jesteś lizidupą majchra i widzisz problem we wszystkim, tylko nie w tym, że czerwony jacek jest populistą i kłamcą. A za to, że jest prezydentem winię tak samo ciebie jak i innych jego wyborców, natomiast kibiców Wisły, którzy oddali na niego głos pozbawiałbym najchętniej prawa wstępu na stadion.

Cytat:

Była mowa o stadionie, że obiekt Cracovii zrobili w rok a Wisły rzeźbią już 10 lat. Prawda jest taka, że ten stadion nie miał racji bytu od początku. Kto mógł przewidzieć śmierć Dębskiego? Wtedy Kraków miał poparcie na górze... za innych kadencji już tego poparcia nie było. Szereg czynników w tej dekadzie wpłynęło na kształt i koszty tego obiektu.
nie no, ....a, tego to już za wiele po prostu. :lol: :lol: :lol: Ignor.

serek.c2 28.07.2011 14:58

Matejas - po prostu nie wypowiadaj się na tematy ocierające się chociaż o Jacka M. (mam nadzieję, że niedługo tylko w taki sposób będzie o nim pisane w mediach) - bronisz go zawsze, niezależnie od sytuacji. Pan prezydent albo jest z Twojej rodziny albo coś mu zawdzęczasz (bo ja wiem? może pracę?). Zbiera mnie na wymioty jak mam czytać Twój kolejny post wybielający jaśnie pana prezydenta.

Winę za brak hali ponoszą "urzędnicy" a także - choć w dużo mniejszym stopniu - TS (choć to Towarzystwo pozyskało kasę, pozyskało także inwestora). Powiedzcie mi zresztą - co miał robić wg Was LMM? Wisła nie szukałą intensywnie inwestora? Po co szukać inwestora skoro ten był - najpierw określił się Salwator, potem obietnicę złożyło miasto. Jedynym błędem TS było zaufanie tej czerwonej gnidzie.

Markus 28.07.2011 16:34

Wracając do kwestii stadionu - czy zaobserwował ktoś, by rozpoczęły się jakiekolwiek prace przy instalacji systemu oddymiania na trybunie zachodniej, czy miasto nadal nic kompletnie nie robi, a czas sobie leci i leci...?

wiślak 86 28.07.2011 18:46

z tego co kiedyś było pisane to nie mogą zacząć zakładać tego systemu bo by musieli trybunę zamknąć.

Leh71 28.07.2011 18:52

A co niby mają zamykać jak jej jeszcze nie oddali.Wyraźnie Markus napisał o zachodniej trybunie.

willow 28.07.2011 19:37

Mój komentarz będzie lakoniczny:

LMM wiedział do początku, że miasto czeka tylko na pretekst, aby zabrać pieniądze. W związku z tym powinien stanąć na miękkim ch...u, żeby znaleźć partnera do inwestycji.
LMM to legenda wiślackiego sportu, ale to facet z innej epoki i biznesmen z niego taki, jak ze mnie astronawigator.
Tyle w temacie.

Clanowy 28.07.2011 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1135427)
Wracając do kwestii stadionu - czy zaobserwował ktoś, by rozpoczęły się jakiekolwiek prace przy instalacji systemu oddymiania na trybunie zachodniej, czy miasto nadal nic kompletnie nie robi, a czas sobie leci i leci...?

Zaczęły się. Na razie stricte budowlane czyli prucie sufitów i ścian pod instalację.

krkgiba 28.07.2011 20:00

LMM się ośmieszył jako biznesmen już jakiś czas temu, gdy obwieścił, że znalazł tajemniczego inwestora i będzie kasa na halę, po paru dniach się okazało, że po prostu bredził.

Za tę całą sytuację obwiniam na równym poziomie TS i miasto.

SZYMEK_TSW 28.07.2011 20:02

Skybox – pierwsze zdjęcia
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...erwsze_zdjecia

emailowiec 28.07.2011 20:03

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...erwsze_zdjecia - po prostu pięknie :) Widać, że to klub urządził pokazowy skybox.

Voin 28.07.2011 20:07

Miejmy nadzieję że takie są wszystkie, a nie tylko ten jeden dla pana Cupiała :D

kornd 28.07.2011 20:21

Zaplecze skyboxów fajnie wygląda. Gorzej będzie z widocznością z lóż na boisko...

Don Donson 28.07.2011 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1135687)
Miejmy nadzieję że takie są wszystkie, a nie tylko ten jeden dla pana Cupiała :D

amen:rotfl:

MatMario 28.07.2011 21:10

Wy widzicie że to jest skybox pokazowy a Cupiał to tam może ogrodnika wysłać a nie sam siedzieć?

Pokazówka dla firm i małych przedsiębiorstw które mogą być zainteresowane wynajęciem, właśnie tej wielkości. Dla gości premium, będą premium rozmiary i premium ceny.

anthony09 28.07.2011 21:11

powiem tyle... zatkało mnie. Imponujące, nijak się to ma do brutalizmu na szczęście!

Pero 28.07.2011 21:36

Jak myślicie będzie to wyglądać cenowo? jestem na etapie szukania mieszkania. lokalizacja całkiem niezła, okolica spokojna, nic tylko zapłacić z góry za rok i mieszkać :D

Arapaho 28.07.2011 22:22

Nie wiem jak Was ale mnie już bardziej interesuje czy wykończyli szatnie gospodarzy a nie jakiś skybox

Adrian_Suvalkai 28.07.2011 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1135687)
Miejmy nadzieję że takie są wszystkie, a nie tylko ten jeden dla pana Cupiała :D

zdawało mi się, że dla B. Cupiała będzie loża tzw. prezydencka

TymonPRO 28.07.2011 22:38

No piękne te skyboxy,Europa zawitała na R22 :)

mikej 29.07.2011 00:24

Nie wiem, jak u nas będzie, ale jak ktoś płaci za takie skyboxy to zwykle sam je sobie urządza według własnego projektu (na tej zasadzie co sklep wynajmujący lokal w galerii). Możliwe, że z każdym zainteresowanym ustalają czy wykończyć standardowo czy indywidualnie.

PiotrG 29.07.2011 00:49

Bo to jest pokazówka, a nie docelowe skyboxy dla wszystkich. Urządzono jeden, aby potencjalni nabywcy mogli przyjść i obejrzeć, jak to może wyglądać.

normalny 1906 29.07.2011 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1135723)
Zaplecze skyboxów fajnie wygląda. Gorzej będzie z widocznością z lóż na boisko...

Na jakiej podstawie to stwierdzenie,siedziałeś już w tych lożach?Bo chyba na podstawie zdjęć ,tego nie oceniasz.

kornd 29.07.2011 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez normalny 1906 (Post 1136012)
Na jakiej podstawie to stwierdzenie,siedziałeś już w tych lożach?Bo chyba na podstawie zdjęć ,tego nie oceniasz.

Oceniam to na podstawie zdjęć z loży z trybuny wschodniej. Pamiętacie ile było krzyku, że murek zasłania widoczność dla pierwszego rzędu? Mieli ściąć ten murek i założyć pleksę,ale nic z tego nie wyszło. Dobra, poczekajmy na tę dzisiejszą galerię, to może dowiemy się więcej na temat widoczności z lóż na zachodniej.

Matejas_ 29.07.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1135224)
Kto 2-3 lata temu w Wiśle mógł przypuszczać, że prężny developer budowlany z dnia na dzień stanie się niewypłacalny?

Nie stało się to z dnia na dzień. Dowiedz się co to za firma i w jaki sposób wygrywała przetargi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1135224)
Za to, że niezależnie od okoliczności (czy to trening noworoczny, czy listopadowe (!) zapewnienia bez pokrycia, że hala powstanie) jesteś lizidupą majchra i widzisz problem we wszystkim, tylko nie w tym, że czerwony jacek jest populistą i kłamcą. A za to, że jest prezydentem winię tak samo ciebie jak i innych jego wyborców, natomiast kibiców Wisły, którzy oddali na niego głos pozbawiałbym najchętniej prawa wstępu na stadion.

Gdybyś śledził temat wyborczy to byś nie pajacował :rotfl:
Prawa wejścia na stadion powinni pozbawić tych, którzy nie nadają się do życia w stadzie, a takich wśród nas wielu :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1135360)
Matejas - po prostu nie wypowiadaj się na tematy ocierające się chociaż o Jacka M. (mam nadzieję, że niedługo tylko w taki sposób będzie o nim pisane w mediach) - bronisz go zawsze, niezależnie od sytuacji. Pan prezydent albo jest z Twojej rodziny albo coś mu zawdzęczasz (bo ja wiem? może pracę?). Zbiera mnie na wymioty jak mam czytać Twój kolejny post wybielający jaśnie pana prezydenta.

Czytasz czy strzelasz i wtórujesz po koledze z góry? Ja wiem że są różne szkoły interpretacji. Inaczej interpretować uczą w podstawówce, inaczej w zawodówce, a jeszcze inaczej na studiach wyższych... ale na miłość boską to są ciągle polskie litery!

ps. ostatnio byłem pracownikiem Jacka... dziś już jestem z rodziny albo coś mu zawdzięczam :rotfl:
ps2. boje się jutra! zostanę Jackiem Majchrowskim :)

ps3. w tej dyskusji nie bronie Jacka w żadnym poście, a jedynie chce pokazać że za cały budowalny burdel jaki panuje na obiektach Wisły odpowiedzialne są obie strony a nie tylko miasto.

Jeśli zaś chodzi o formę i wygląd stadionu, już podczas pierwszych wizualizacji i prezentacji makiet widać było że ten stadion to jedna wielka kicha! Nie wiem czym zachwycali się kibice? Chyba tylko tym że wreszcie znikną komunistyczne kolumnowe bramy, wieże oraz wszechobecny bajzel jaki panował na tym obiekcie. Wtedy wszyscy przeżywali chwile ekstazy patrząc jaki to piękny obiekt powstanie. Z góry widać było, że elewacja jest konstrukcją betonową. A pokażcie mi beton na którym nie robią się zacieki? Pokażcie mi beton który nie nasiąka wodą? Owszem są i na naszym stadionie elementy które wyglądają niczym gładź... jednak u nas nie ma ani takiej technologii ani fizycznych możliwości aby zaszalować idealnie gładkie słupy, a niektórych rzeczy z prefabrykatów złożyć się nie da. Dlaczego inni potrafią a my nie? Może z tych samych przyczyn, z których Niemcy potrafią zrobić mieszankę asfaltową na naszą strefę klimatyczną która przetrwa latami, a my ciągle udoskonalamy komunistyczną masę D-70 i efekty tego chyba każdy zna. Fakt faktem przy niektórych szalunkach można by się pokusić o dokładniejsze wykonanie, bo odciski na konstrukcji rażą! Wszyscy mają pretensje o przewartościowanie inwestycji... taki u nas klimat, że czego by się nie budowało będzie kosztować 30% więcej. Podajecie przykład Niemiec, Hiszpanii, Holandii i ch__j wie jeszcze czego, że tam buduje się taniej. To jedźcie tam i na ich stadionach oglądajcie mecze! U nas wszystko jest drogo budowane bo nas na to stać! Nawet Chińczycy się wyje__ali na polskim rynku budowlanym! U nas nawet w niemieckim asfalcie dziury wylatują czego najlepszym przykładem jest ulica Kamińskiego. Jesteśmy specyficznym krajem, w którym się tanio nie da i to nie jest kwestia tego, iż stadion po wybudowaniu dwóch trybun został przeprojektowany! I chwała za to ś.p. Obtułowiczowi bo wschodnia i zachodnia może i są ścianami betonowo szklanymi ale jakoś to wygląda i jest do zniesienia, a północna i południowa to obraz nędzy i rozpaczy... ale czego można było się spodziewać po tych trybunach, skoro w fazie projektowej zapomniano o tym, że mamy już XXI wiek i instalacje wentylacyjne są na porządku dziennym. Niestety z tym już nic się nie da zrobić... chyba że pokryć siatką ogrodzeniową i puścić winorośl! Fajnie, że kilka lat temu czytając Wasze wypociny wszystko Wam pasowało, a nagle okazuje się że to nie wygląda tak jak sobie niektórzy wyobrażali! A właśnie że takiego wała bo stadion wygląda dokładnie tak jak niektórzy zakładali jeszcze przed jego ukończeniem!

normalny 1906 29.07.2011 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1136014)
Oceniam to na podstawie zdjęć z loży z trybuny wschodniej. Pamiętacie ile było krzyku, że murek zasłania widoczność dla pierwszego rzędu? Mieli ściąć ten murek i założyć pleksę,ale nic z tego nie wyszło. Dobra, poczekajmy na tę dzisiejszą galerię, to może dowiemy się więcej na temat widoczności z lóż na zachodniej.

Fotele mieli dać na wyżej by poprawić widoczność.Z tym ścięciem murku i pleksami ,to były jakieś niesprawdzone informacje,które ktoś podawał na forum i były to prawdopodobnie tylko jego wymysły,a w tym temacie takich już było sporo.Nie było to oficjalna informacja podawana przez wykonawcę czy kierującego pracami.

serek.c2 29.07.2011 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1136017)
Czytasz czy strzelasz i wtórujesz po koledze z góry? Ja wiem że są różne szkoły interpretacji. Inaczej interpretować uczą w podstawówce, inaczej w zawodówce, a jeszcze inaczej na studiach wyższych... ale na miłość boską to są ciągle polskie litery!

ps. ostatnio byłem pracownikiem Jacka... dziś już jestem z rodziny albo coś mu zawdzięczam :rotfl:
ps2. boje się jutra! zostanę Jackiem Majchrowskim :)

Twoich postów nie trzeba interpretować - co by o Jacku M. nie napisać jest pewne, że zaraz zjawi się Matejas i zacznie gnidę usprawiedliwiać i bronić. I proszę - nie odpisuj. Dyskutuj sobie z kimś, kto poprawnie Twoje posty zinterpretuje. No chyba, że masz potrzebę wstawić jeszcze jednego "rotfla" - to proszę bardzo, nie krępuj się.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1135620)
Mój komentarz będzie lakoniczny:

LMM wiedział do początku, że miasto czeka tylko na pretekst, aby zabrać pieniądze. W związku z tym powinien stanąć na miękkim ch...u, żeby znaleźć partnera do inwestycji.
LMM to legenda wiślackiego sportu, ale to facet z innej epoki i biznesmen z niego taki, jak ze mnie astronawigator.
Tyle w temacie.

Co prawda to prawda - tyle tylko, że jakoś nie widzę następcy LMM. Coś czuję, że gdyby nie ten człowiek TS już dawno ległby w gruzach.

Poza tym - piszecie o tym poszukiwaniu inwestora jakby to bułka z masłem była. Przypomnę tylko, że taki "ekspert" jak Basałaj od roku nie znalazł podmiotu zainteresowanego reklamowaniem się na koszulkach.

Antystenes 29.07.2011 10:25

Wiadomo ile poszło karnetów do dziś?

kono 29.07.2011 10:44

@UP tak. 2614 karnetów, a w rzeczywistości 2613, ponieważ jeden facet chciał kartą zapłacić, ale się nie da i ma donieść po 15 pieniądze.

(ten i wyżej do usunięcia.)

domin_czyzyny 29.07.2011 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1136097)
Wiadomo ile poszło karnetów do dziś?

to nie dział, aby rozmawiać o karnetach - biletach!!! (była niedawno infomacja podana nawet przez Klub) - wystarczy poszukać! - a nie głupkowato się wypytywać na forum! - kono Ci bardzo dobrze odpowiedział!! - powyższe 2 posty i mój do skasowania


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl