![]() |
Wydaje się, że niektórzy na tym forum nie potrafią na chłodno ocenić stanu faktycznego. Bezsprzczecznym jest, że opóźnienia w budowie i wiele wad obiektu, to wina projektanta, miasta i wykonawcy, których można było się ustrzec. Niemniej jednak, jeśli ludzie z ramienia Wisły dopilnują poprawę ,,bubli", to nasz stadion stadion będzie naprawdę bardzo fajny. Najważniejsza jest elewacja, gdyż obecny wygląd dyskredytuje całą tę inwestycję. Kwestia skybooxów, kołowrotów czy telebimów, to sprawy wręcz kosmetyczne. Jeśli chodzi o odległość od murawy, to pojawia się pytanie, czy polscy kibice dojrzeli do oglądania meczów parę metrów od boiska. Śmiem twierdzić, iż na widok takiego np. Ślusarskiego cieszącego się ze zdobytej bramki na Reymonta w jego stronę poleciałyby zapalniczki i telefony komórkowe. Groziłoby to karami i dyskwalifikacjami - zwłaszcza w europejskich pucharach. Najbardziej martwi brak przystosowania obiektu do przeprowadzania koncertów, gdyż jak wiadomo obiekt musi na siebie zarabiać. Boję się, że koncerty i tak się będą odbywały kosztem murawy.
A jeśli chodzi o plusy obiektu, to przede wszystkim wygląda on monumentalnie, jak twierdza. Wolę tak styl niż np. stadionik przykryty wielkim parasolem jak na Legii. Poza tym dochodzi kwestia akustyki. Wydaje się, że u nas a także na Lechu będzie ona znacznie lepsza niż na Legii, no ale z kolei warszawiacy niwelują to najlepszym dopingiem. Kolejna kwestia, to powierzchnia użytkowa, która u nas będzie bardzo duża i należy ją rozsądnie zagospodarować. Można pomyśleć o jakichś zastosowaniach komercyjnych np. sala kinowa, w której będzie się oglądało mecze wyjazdowe Wisły, ale także o dużym muzeum. Stadion mógłby być obiektem wizyt wycieczek szkolnych, a dzieciaki oprowadzałby po klubie znany piłkarz. To dałoby duże wpływy do budżetu z tytułu biletów za zwiedzanie , gdyż co roku do Krakowa przyjeżdża setki tysięcy uczniów z całej Polski. |
Cytat:
|
Na karku mamy wrzesień 2010 roku. Gdzie jesteśmy wszyscy widzą. Sprawdził się najczarniejszy z możliwych scenariusz.
Nikogo ta cisza nie rusza? Już dawno powinniśmy zorganizować jakąś manifestacje? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Sprawa kołowrotów - jak się nie sprawdzą to cośtam cośtam. Zajebiście, jeżeli 10tys ludzi będzie się gniotło 2h aby wejść na trybunę to zastanowimy się co z tym fantem zrobić, może dostawimy a może nie. Stadion za pół miliarda i XXI wiek - to powinno być tak zorganizowane, że stadion się zapełnia i pustoszeje w 25 min. Skyboxy - Wszystko fajnie tylko wysokości barierek itp określają przepisy. Uważasz, że widok na który się powołujesz jest wart wydania kilkudziesięciu tysięcy złotych za sezon? Nawet linii bocznej nie widać. Jak ktoś będzie miał mniej niż 1,7 to ma oglądać mecz na stojąco? A co do prywatności - jeżeli ktoś będzie chciał prywatności to będzie oglądał mecz ze środka skyboxa a na naszym stadionie nie wiadomo czy to będzie wykonalne. "Sprawa betonu ...za sprawą opozycji Majchra trafi do wyjaśnienia..." no super. To jak tylko opozycja Majchra wyjaśni, że powinien być inny beton a stadion powinien prezentować się lepiej to od razu się lepiej poczuję. "Parkingi podziemne najszybciej jak to możliwe" - chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Stadion ma rok opóźnienia, kosztował grube pieniądze i powstał bubel, Kraków jest jedynym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce, przez kryzys jest mniej pieniążków w kasie, siadła turystyka, miasto nie ma kasy nawet na telebimy a Ty z podziemnymi parkingami wyjeżdżasz. Żeby to jeszcze była lokalizacja gdzie te parkingi mogłyby na siebie zarabiać, a tak to jedynie na czas meczów więc na zewnętrznego inwestora prędko bym nie liczył. Może do 2015 wbiją łopatę. PS. tak na marginesie, jako że zacytowałeś moją wypowiedź to wbrew temu iż napisałeś jako do 1q2, odbieram iż Twoja wypowiedź była zaadresowana do mnie. Część wad pominąłem bo po co się powtarzać nad nieistotnymi (w moim mniemaniu) kwestiami. Odnośnie zaangażowania się poszczególnych osób - pisanie na forum to też swego rodzaju działanie i zaangażowanie. Nie każdy ma czas lub możliwości aby bardziej się zaangażować. Natomiast co się komu podoba a co nie i jakie ma zdanie na poszczególne tematy każdy ma prawo powiedzieć, co niniejszym wiele osób tu czyni. Dzięki temu można wysnuć odpowiednie wnioski i dzięki temu jest "dokumentacja" na wieeeele stron jaki to w Krakowie powstał bubel za pińcetbaniek. |
Szkoda, że na meczu Polski nie będzie przetestowane, bo ponad pół sektora nie jest sprzedana :/.
|
Cytat:
Mial byc w czerwcu na 100% potem na inauguracje rozgrywek europejskich potem na lige itd... Na listopad nie bedzie gotowy jest to pewne. Nie ma takiej opcji i jest to niewykonalne przy takim tempie pracy, przy takim nadzorze i przy tak zlewajacym wlasna inwestycje inwestorze... |
Cytat:
Pomysł z nową dychą na stadionie rewelacyjny. Gdyby można było zgromadzić legendy ruchu kibicowskiego Wisły, osoby, które jeżdżą za Wisłą od 30 lat, ludzi, którzy tak naprawdę stworzyły wizerunek prawdziwego kibica piłkarskiego w Polsce, w jednym miejscu na R22 to byłoby coś. Taki sektor to wisienka na torcie, który moglibyśmy tworzyć my. |
Cytat:
Nie usprawiedliwia to oczywiście zaniedbań wiślackich w tej materii. |
@yarow - majchrowski już dawno otwarcie powiedział, ze wszystkie takie imprezy będą organizowane na Cracovii. Jeśli coś będzie na Wiśle to będzie to z akcji samego klubu.
Aha czyli D zostaje jakie jest a na środku C zrobi się taką lożę dla starszych zasłużonych, którzy już nie dają rady w młynie, tak ;) |
Cytat:
|
Znowu realizują wariant najtańszy zamiast optymalnego. Boże widzisz to i nie grzmisz...
Sprawa dot. doszklenia ost. poziomu na trybunie wschodniej. Oczywiście nie dają ram na całej szerokości otworów zostawiając na widoku cofniętą o kilkadziesiąt cm gołą ścianę betonu od szybów windowych. Na niższych piętrach szyby dano po całości a tym samym zamaskowali ściany wind poprzez przydymione szkło. Wygląda to spójnie. Jak będę następnym razem w okolicy zrobię zdjęcie, żebyście zobaczyli o czym pisze. Już nie liczyłem tych pominiętych otworów ale jest ich dosłownie 4-5 żadna oszczędność a JEDNAK zaoszczędzono. Za to efekt brutalizmu został osiągnięty. BRAWO ZIKIT |
Cytat:
Obserwuję sytuację z budową tego stadionu, ciągnie się to strasznie ale mam nadzieje, że w końcu skonczy się ten dramat, oby z jak najlepszym skutkiem. Życzę powodzenia. :-) |
Mnie ciekawi jak działa drenaż? Polało konkretnie tak że murawa przeszła próbę generalną. Jak by ktoś był na stadionie i miał możliwość podreptać po boisku niech napiszę co i jak, bo z tego co pamiętam na każdej jednej murawie mieliśmy z tym problem.
|
...no i wszystko jasne na temat elewacji... :) Czarno na białym :) ... Już żadnego płaczu na ten temat nie chce widzieć w tym temacie po Wsze czasy... bo aż oczy bolały i uszy więdły...
|
Cytat:
No nie możliwe ! Serio ?! Zobaczymy za kilka miesięcy co ta prezydencina powie.. |
Cytat:
Mnie to nie zadowala. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
"o (...) Inwestor zadecyduje pod koniec realizacji całości zadania"
Ulubione w kółko powtarzane zdanie Majchrowskiego i zikitu ;) W tłumaczeniu na polski: nie mamy pieniędzy (mieliśmy 500 mln złotych, ale o dziwo gdzieś one sie podziały i nie możemy skończyć stadionu w taki sposób jaki obiecaliśmy i musimy prosić miasto o dodatkowe fundusze) Dodać do tego fakt, że oszczedząli na materiałach i kilku innych rzeczach wyrasta obraz niegospodarności i niekompetencji. |
Cytat:
Która wersja jest prawdziwa?zostana nałożone czy dopiero sie zastanowia czy zostana nałożone.Zasadnicza różnica. Co do Obtulowicza- po co projektował 2 trybuny z betonu architektonicznego skoro 2 wczęsniejsze były z konstrukcyjnego ? po to żeby móc z tego później zrezygnować? czy może nie pamietał jakie wcześniej trybuny zaprojektował :) |
Co to jest (będzie) ?
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...hodniej/39641/ |
Wiata przed głównym wejściem... z tego co widać również bardzo brutalna
|
Wiata.... ? No w sumie może i wiata:)
|
Cytat:
|
Pewnie już było wielokrotnie ale odniosę się jeszcze pytaniami retorycznymi do zmian kosmetycznych oczekiwanych przez osoby, które wcale nie muszą byc estetami, czyli:
- czy jest szansa na zniknięcie tej/tych kretyńskiej/kich tablic/y informującej/ych co to za obiekt? |
Cytat:
Po co czekać na wybory? Nie lepiej zrobić ściepę na szakala? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl