Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Satanoss 09.03.2020 17:20

https://1liga.org/aktualnosci/goscie...na-1-ligi-8692

Były szef scoutingu, a obecnie dyrektor sportowy Bruk-Bet Termalici Łukasz Stupka - gościem magazynu Fortuna 1 liga na Polsacie.

wiśnia 09.03.2020 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majkelson777 (Post 1550824)
Erik Čikoš piłkarzem Puszczy Niepołomice. Z włosami go nie poznałem :)

http://www.90minut.pl/news/302/news3...w-Puszczy.html

W debiucie strzelił bramkę.

Satanoss 12.03.2020 17:32

https://www.polsatsport.pl/magazyn/m...32020_6917427/

Link do programu, gdzie brał udział nasz były szef scoutingu a obecnie dyrektor sportowy Bruk-Bet Termalici Łukasz Stupka. Jest też wątek Wisły Kraków.

Satanoss 24.03.2020 21:28

https://dziennikpolski24.pl/koronawi...ar/c2-14875613

Byli pracownicy działu scoutingu - Stupka i Kuźba o wpływie koronowirusa na piłkę.

Arkadiusz.Czerepach 25.03.2020 10:04

https://dziennikpolski24.pl/mauro-ca...ar/c2-14705071

uprzedzam ze jak wszystko w ramach tego zeszwabionego koncernu , zeby cos przeczytac trzeba sie przeklikać przzez cala galerie

Sebak 30.03.2020 10:20

Ciekawy wywiad z Jaśkiem odnośnie przeszłości w Krakowie. Zdradza, kto był największym dowcipnisiem w szatni Wisły oraz jak wołał na treningach na Kubę :)

https://sebastiankaniewski.pl/nie-sz...orby-playboya/

R33 03.04.2020 12:26

Wspomnienia ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w 1978.

https://soundcloud.com/weszlofm/tego...mistrzostwo-78

Od 13:07 wspomnienie Antoniego Szymanowskiego odnośnie fety mistrzowskiej, a od 54:30 Marka Motyki... no coś kontrastują ze sobą.

Sebak 08.04.2020 19:05

Wywiad z Angelo Huguesem, w którym wypowiada się m.in. na temat feralnego dwumeczu z Lazio.

https://sebastiankaniewski.pl/w-lyon...iedli-obroncy/

_ukoL 09.04.2020 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sebak (Post 1551723)
Wywiad z Angelo Huguesem, w którym wypowiada się m.in. na temat feralnego dwumeczu z Lazio.

https://sebastiankaniewski.pl/w-lyon...iedli-obroncy/

Wszystko fajnie i sympatycznie ale... Angelo był po prostu cieńki. :D

Sebak 09.04.2020 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1551724)
Wszystko fajnie i sympatycznie ale... Angelo był po prostu cieńki. :D

Ale ja to wiem, nie musisz mi tego mówić :D Niemniej, rozmówca oryginalny, choć liczyłem na więcej ciekawych smaczków

Arkadiusz.Czerepach 09.04.2020 11:14

przykjre troche że po tylu latach zawdowego grania w piłke , i to na wysokim sczeblu + puchary , teraz musi jezdzic na kurierce żeby wyżyć , bo jego firma najwyrazniej kiepsko przędzie , nie mówiąc już o życiu z oszczędności z piłki...

a czy był cienki (post wyżej)

na MP wystarczył i historyczny wynik w PUEFA więc powstrzymałbym się od takich komentarzy

_ukoL 09.04.2020 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1551727)
(...) na MP wystarczył i historyczny wynik w PUEFA więc powstrzymałbym się od takich komentarzy

Nie zaklinaj proszę rzeczywistości.

AgresywnyChomik 22.04.2020 19:09

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...krakow/1c9g7ct

Levis88 24.04.2020 07:22

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...ssion=true&_ga
Dzięki. Szacunek się należy.

Sebak 24.04.2020 13:16

Penksa po latach przyznaje, że mecz z Panatą mógł być ustawiony.

https://sebastiankaniewski.pl/oszuki...oblem-z-okuka/

wściekłe pięści węża 24.04.2020 15:41

Mógł być. :lol:

Przecież kozojebcy mówili wprost, że nie stać ich na odpadnięcie z LM. Ten angielski cwel był kupiony, to oczywiste.

AS82 25.04.2020 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1551836)
Mógł być. :lol:

Przecież kozojebcy mówili wprost, że nie stać ich na odpadnięcie z LM. Ten angielski cwel był kupiony, to oczywiste.

Szkoda że wtedy nie było VARu , może by nas tak perfidnie nie przekręcili...

Arkadiusz.Czerepach 25.04.2020 14:54

korzystając z nadmiaru czasu przeczytałem pozycję pt "Stan futbolu" autorstwa Krzysztofa Stanowskiego , pozwolę sobie napisać o niej kilka słów , a potem co tam o Wiślakach bo jest kilka wzmianek , niektóre szokują

Książkę czyta się ciekawie, nawet bardzo ciekawie, autor nie boi sie prać publicznie brudów , właściwie cała książka się z tego składa.

Po pierwsze trzeba przebrnąć przez gigantyczne ego autora , czytając jego teksty na weszło nie byłem świadom tego że jest ono aż tak wielkie, choć trzeba przyznać że ma po temu kilka powodów:
- rozpoczęcie pracy jako dziennikarz sportowy w wieku 14 lat (w przeglądzie sportowym, w czasach przed internetowych , gdy gazety drukowane faktycznie miały coś do powiedzenia)
- wyjazd jako korespondent na MŚ 2002 w wieku 19 lat
- bliskie znajomości z naprawde ważnymi postaciami polskiego sportu
- rozkrecenie znanego wszystkim portalu

jednak lektura pokazuje tez że jest z niego straszna szuja, generalnie przyzwoity człowiek zachowałby większość z tych historii dla siebie , tym bardziej że nie wszedł w ich posiadanie podczas wywiadów , lecz poprzez prywatne relacje z bohaterami , czasami bliskie , wręcz przyjacielskie
nie przeszkodziło mu to później ich przedstawić w kompromitujących okolicznościach

z osobami które uważał za wrogie (Kucharski, Kołtoń) to już pojechał jak ze szmatą
cały rozdział w którym opisał wyjebanie sie z roboty prez Kołtonia , to już lvl expert autolansu i obracania kota ogonem

do tego właśnie ten lans (zarabiałem kosmiczne pieniądze) , te wszystkie obiady w knajpce w barcelonie itp
może wkurzać

nie ma też obiekcji przed przyznaniem sie że sam korzystał z przysług "fryzjera" , albo że coś tam wiedział ale nie napisał bo coś tam coś tam , albo jak szantażował piłkarzy że opubllikuje kompromitujace materialy (i znowu obracanie kota ogonem, opisuje pewne rzeczy w kontekscie żartu, ale wysatrczy sie chwile zastanowic i zdjae sobie czlowiek sprawe , ze stanowski robil ludziom zwykle swinstwa)

i jedno wyjasnienie: absolutnie nie jest on legionistą , poświęcił spory rozdział na wyjaśnienie (dość sensowne) dlaczego na Legie ma wyjebane (to pisze , bo często w różnych tematach był on na naszym forum przedstawiany jako antywiślacki legionista)

no a teraz o byłych Wiślakach , żeby usprawiedliwić czemu ten post tu akurat w dziale byli Wiślacy
na co zwróciłem uwagę

1 w książce "Spalony" czyli o Iwanie, było opisane jak Wisła sprzedała mecz Ruchowi Chorzów , o czym Iwan podobno nie wiedział, no ale sie dowiedział , bo po meczu kolega z drużyny przyniósł mu 60 tys złotych , a Iwan je przyjął.

no więc Stanowski w swojej książce przyznaje że ocenzurował tamten fragment (był współautorem) po to by nie zaszkodził Nawałce w zostaniu selekcjonerem kadry , no ale już teraz (w 2016 powstał "Stan futbolu") już mu nie zaszkodzi więc ujawnia że tym piłkarzem który dał pieniadze Iwanowi była Adam Nawałka

2 w rozdziale o "Fryzjerze" , przy okazji aresztowania Wita Żelazko, sugeruje że w ustawianie meczy zaangażowany był Kazimierz Węgrzyn

3 (istotne, bo pokutuje mit że WIsła za czasów TF w proceder handlu meczami nie była zaangażowana , bo była za dobra i "nie musiała") Wisła kupiła mecz z Amicą Wronki
(o ten http://historiawisly.pl/wiki/index.p...sła_Kraków_2:1 )

jest to poparte relacją Macieja Szczęsnego , podobno tylko on i Frankowski nie chcieli zapłacić
niestety (?) amica pomimo przyjęcia pieniędzy za remis w ostatniej minucie wpuściła murzyna który strzelił gola na wagę zwyciestwa

4 w tym samym rozdziale jest wypowiedz młodego Dziurowicza , że na tamten czas jedynym trenerem który nie był umoczony w ustawianie meczy był Kasperczak

5 Franciszek Smuda , tutaj jest cały rozdział poświęcony darcia łacha z byłego selekcjonera, generalnie jaki Smuda był taki był , więc możecie się domyślać co tam jest napisane , tylko dodam że Stanowski podkreśla że Smuda go lubił i darzył sympatią , tym dziwniej się czyta ten rozdział...

6 fajna anegdotka jak Lenczyk nie podał ręki jednemu z dziennikarzy Weszło , bo tamten (młodszy) pierwszy wcyiągnął rękę , a Orest powiedział że są takie przedwojenne zasady że pierwszy wyciąga ręke starszy

7 raz Stanowski chwali się jak przed meczem Polska-Litwa tak popsuł morale w drużynie że przegrała z Litwą (przed euro 2012) tutaj to właśnie jeden z bardziej kurewskich fragmentów: Stanowski chwali sie że prawdopodobnie dzieki niemu przegralismy ten mecz (uważa że to spoko bo to na złość Smudzie , a Smuda - wiadomo...)
całość przedstawia jako pyszny żart (!) swój i Mariusza Piekarskiego
mianowicie przyłapali kilku piłkarzy kadry na ....ach, i postanowili ich zaszantażować , że nie ujawnią tego jeśli potem na antenie podczas wywiadu zareklamują Weszło.com !!!!
że niby i tak nie zamierzał tego publikować bo ma takie zasady ze nie rozbija rodzin , ale z Mario wymyślili żeby sobie zrobić taki ŻART z piłkarzy
dlaczego o tym fragmencie tutaj piszę w temacie "byli wiślacy" ?
bo kadrowiczem który negocjował ze Stanowskim żeby tego nie publikowac był Darek Dudka

8 ujawnia kulisy niezatrudnienia w Wisle Wilfrieda Szaefera - ponoć było prawie dogadane , ale Wisła nie chciała sie zgodzic na jego sztab , miałby pracować z tutejszymi fachowcami

9 Niedzielan , to łebski gość, który kręci poważne biznesy

10 Gorawski licytował się z kolejnym partnerem Siwiec (wcześniej była z Damianem) któ ma lepsze ciuchy

11 Gorawski , Kłos i Żurawski stracili głowy dla dup i zostali przez nie wyjebani na hajsy

12 Żona Błaszczykowskiego , jest poukładana , ogarnięta , skromna (przeciwienstwo kurew z pkt 11)

13 Cupiał z Zarzeczny sie dośc mocno waflowali , dopóki Zarzeczny nie opisał jak Cupiał jada hot dogi na orlenach


tyle wzmianek w jakiś sposób powiązanych z TSem
ogólnie książka warta przeczytanie , jednak obraz Stanowskiego nie jest dla mnie za korzystny po jej lekturze

sevenheaven 25.04.2020 16:18

wszyscy pisza o Obim, a nikt nie wspominał, że stracilismy Chodorowskiego na rzecz Zaglębia L, nie wiem ile wkładu w ostatnie transfery były jego, ale szkoda mimo wszystko

Matios98 25.04.2020 17:04

Chodorowskiego nie straciliśmy, był zatrudniany na czas okienka transferowego i z końcem lutego skończył pracę u nas i tyle. Oczywiście jak duży udział miał przy tym udanym oknie nie wiemy, pewnie dołożył swoją cegiełkę, ale ogólnie to tylko pokazuje, że wreszcie mamy zarząd z głową na karku, że się decyduje na takie niestandardowe rozwiązania i robią to dobrze.

sevenheaven 25.04.2020 18:06

skoro był taki dobry i zaglębie chciało go na szefa skautów to może warto było go zostawic :) ale pewnie kasy brakło

Matios98 25.04.2020 19:53

Raczej nie o kasę, bo nowy prezes już w pierwszym wywiadzie mówił, że będą uzupełniać wakat na stanowisku quasi dyr. sportowego jaką pełnił u nas Chodorowski. U nas dostał ofertę na jedno okno, a w zagłębiu inne stanowisko, u nas już obsadzone, nic nadzwyczajnego.

Arkadiusz.Czerepach 03.06.2020 12:20

https://weszlo.com/2020/06/01/stolar...ie-nie-mialem/

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2020 21:50

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...tego-nie-miec-


. Potem, po rozwiązaniu kontraktu z Lechią, też miałem nadzieję, że znów trafię do Wisły, ale dostałem sygnał, że kadra jest tak szeroka, że nie ma dla mnie miejsca. I wybrałem Wieczystą.

leszekm 19.06.2020 15:31

Prawdziwy magik nie zdradza swoich sztuczek. Historia Maora Meliksona
https://echotrybun.pl/2020/06/14/pra...ora-meliksona/

wściekłe pięści węża 19.06.2020 16:12

Peszkin, cóż, fajny chłop, ale jednak już nie młody, a wciąż wymagający pod względem finansowym. Wydaje mi się, że nie ściąganie go było dobrym krokiem mimo braku skrzydłowych w Wiśle.

Szneka 19.06.2020 21:24

za 90minut.pl Michał Litwa lat 16 w Rakowie Częstochowa. Ktoś coś więcej o nim napisze?

brylant17 20.06.2020 18:33

Ciekawy materiał o Panu Cupiale


https://www.youtube.com/watch?v=5ngYG6NVjNs

Arkadiusz.Czerepach 21.06.2020 09:31

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...ale-polityczni

brylant17 30.06.2020 18:36

Peszkin z debiutanckim golem w Wieczystej wygrali 1-3


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl