![]() |
https://1liga.org/aktualnosci/goscie...na-1-ligi-8692
Były szef scoutingu, a obecnie dyrektor sportowy Bruk-Bet Termalici Łukasz Stupka - gościem magazynu Fortuna 1 liga na Polsacie. |
Cytat:
|
https://www.polsatsport.pl/magazyn/m...32020_6917427/
Link do programu, gdzie brał udział nasz były szef scoutingu a obecnie dyrektor sportowy Bruk-Bet Termalici Łukasz Stupka. Jest też wątek Wisły Kraków. |
https://dziennikpolski24.pl/koronawi...ar/c2-14875613
Byli pracownicy działu scoutingu - Stupka i Kuźba o wpływie koronowirusa na piłkę. |
https://dziennikpolski24.pl/mauro-ca...ar/c2-14705071
uprzedzam ze jak wszystko w ramach tego zeszwabionego koncernu , zeby cos przeczytac trzeba sie przeklikać przzez cala galerie |
Ciekawy wywiad z Jaśkiem odnośnie przeszłości w Krakowie. Zdradza, kto był największym dowcipnisiem w szatni Wisły oraz jak wołał na treningach na Kubę :)
https://sebastiankaniewski.pl/nie-sz...orby-playboya/ |
Wspomnienia ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w 1978.
https://soundcloud.com/weszlofm/tego...mistrzostwo-78 Od 13:07 wspomnienie Antoniego Szymanowskiego odnośnie fety mistrzowskiej, a od 54:30 Marka Motyki... no coś kontrastują ze sobą. |
Wywiad z Angelo Huguesem, w którym wypowiada się m.in. na temat feralnego dwumeczu z Lazio.
https://sebastiankaniewski.pl/w-lyon...iedli-obroncy/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
przykjre troche że po tylu latach zawdowego grania w piłke , i to na wysokim sczeblu + puchary , teraz musi jezdzic na kurierce żeby wyżyć , bo jego firma najwyrazniej kiepsko przędzie , nie mówiąc już o życiu z oszczędności z piłki...
a czy był cienki (post wyżej) na MP wystarczył i historyczny wynik w PUEFA więc powstrzymałbym się od takich komentarzy |
Cytat:
|
|
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...ssion=true&_ga
Dzięki. Szacunek się należy. |
Penksa po latach przyznaje, że mecz z Panatą mógł być ustawiony.
https://sebastiankaniewski.pl/oszuki...oblem-z-okuka/ |
Mógł być. :lol:
Przecież kozojebcy mówili wprost, że nie stać ich na odpadnięcie z LM. Ten angielski cwel był kupiony, to oczywiste. |
Cytat:
|
korzystając z nadmiaru czasu przeczytałem pozycję pt "Stan futbolu" autorstwa Krzysztofa Stanowskiego , pozwolę sobie napisać o niej kilka słów , a potem co tam o Wiślakach bo jest kilka wzmianek , niektóre szokują
Książkę czyta się ciekawie, nawet bardzo ciekawie, autor nie boi sie prać publicznie brudów , właściwie cała książka się z tego składa. Po pierwsze trzeba przebrnąć przez gigantyczne ego autora , czytając jego teksty na weszło nie byłem świadom tego że jest ono aż tak wielkie, choć trzeba przyznać że ma po temu kilka powodów: - rozpoczęcie pracy jako dziennikarz sportowy w wieku 14 lat (w przeglądzie sportowym, w czasach przed internetowych , gdy gazety drukowane faktycznie miały coś do powiedzenia) - wyjazd jako korespondent na MŚ 2002 w wieku 19 lat - bliskie znajomości z naprawde ważnymi postaciami polskiego sportu - rozkrecenie znanego wszystkim portalu jednak lektura pokazuje tez że jest z niego straszna szuja, generalnie przyzwoity człowiek zachowałby większość z tych historii dla siebie , tym bardziej że nie wszedł w ich posiadanie podczas wywiadów , lecz poprzez prywatne relacje z bohaterami , czasami bliskie , wręcz przyjacielskie nie przeszkodziło mu to później ich przedstawić w kompromitujących okolicznościach z osobami które uważał za wrogie (Kucharski, Kołtoń) to już pojechał jak ze szmatą cały rozdział w którym opisał wyjebanie sie z roboty prez Kołtonia , to już lvl expert autolansu i obracania kota ogonem do tego właśnie ten lans (zarabiałem kosmiczne pieniądze) , te wszystkie obiady w knajpce w barcelonie itp może wkurzać nie ma też obiekcji przed przyznaniem sie że sam korzystał z przysług "fryzjera" , albo że coś tam wiedział ale nie napisał bo coś tam coś tam , albo jak szantażował piłkarzy że opubllikuje kompromitujace materialy (i znowu obracanie kota ogonem, opisuje pewne rzeczy w kontekscie żartu, ale wysatrczy sie chwile zastanowic i zdjae sobie czlowiek sprawe , ze stanowski robil ludziom zwykle swinstwa) i jedno wyjasnienie: absolutnie nie jest on legionistą , poświęcił spory rozdział na wyjaśnienie (dość sensowne) dlaczego na Legie ma wyjebane (to pisze , bo często w różnych tematach był on na naszym forum przedstawiany jako antywiślacki legionista) no a teraz o byłych Wiślakach , żeby usprawiedliwić czemu ten post tu akurat w dziale byli Wiślacy na co zwróciłem uwagę 1 w książce "Spalony" czyli o Iwanie, było opisane jak Wisła sprzedała mecz Ruchowi Chorzów , o czym Iwan podobno nie wiedział, no ale sie dowiedział , bo po meczu kolega z drużyny przyniósł mu 60 tys złotych , a Iwan je przyjął. no więc Stanowski w swojej książce przyznaje że ocenzurował tamten fragment (był współautorem) po to by nie zaszkodził Nawałce w zostaniu selekcjonerem kadry , no ale już teraz (w 2016 powstał "Stan futbolu") już mu nie zaszkodzi więc ujawnia że tym piłkarzem który dał pieniadze Iwanowi była Adam Nawałka 2 w rozdziale o "Fryzjerze" , przy okazji aresztowania Wita Żelazko, sugeruje że w ustawianie meczy zaangażowany był Kazimierz Węgrzyn 3 (istotne, bo pokutuje mit że WIsła za czasów TF w proceder handlu meczami nie była zaangażowana , bo była za dobra i "nie musiała") Wisła kupiła mecz z Amicą Wronki (o ten http://historiawisly.pl/wiki/index.p...sła_Kraków_2:1 ) jest to poparte relacją Macieja Szczęsnego , podobno tylko on i Frankowski nie chcieli zapłacić niestety (?) amica pomimo przyjęcia pieniędzy za remis w ostatniej minucie wpuściła murzyna który strzelił gola na wagę zwyciestwa 4 w tym samym rozdziale jest wypowiedz młodego Dziurowicza , że na tamten czas jedynym trenerem który nie był umoczony w ustawianie meczy był Kasperczak 5 Franciszek Smuda , tutaj jest cały rozdział poświęcony darcia łacha z byłego selekcjonera, generalnie jaki Smuda był taki był , więc możecie się domyślać co tam jest napisane , tylko dodam że Stanowski podkreśla że Smuda go lubił i darzył sympatią , tym dziwniej się czyta ten rozdział... 6 fajna anegdotka jak Lenczyk nie podał ręki jednemu z dziennikarzy Weszło , bo tamten (młodszy) pierwszy wcyiągnął rękę , a Orest powiedział że są takie przedwojenne zasady że pierwszy wyciąga ręke starszy 7 raz Stanowski chwali się jak przed meczem Polska-Litwa tak popsuł morale w drużynie że przegrała z Litwą (przed euro 2012) tutaj to właśnie jeden z bardziej kurewskich fragmentów: Stanowski chwali sie że prawdopodobnie dzieki niemu przegralismy ten mecz (uważa że to spoko bo to na złość Smudzie , a Smuda - wiadomo...) całość przedstawia jako pyszny żart (!) swój i Mariusza Piekarskiego mianowicie przyłapali kilku piłkarzy kadry na ....ach, i postanowili ich zaszantażować , że nie ujawnią tego jeśli potem na antenie podczas wywiadu zareklamują Weszło.com !!!! że niby i tak nie zamierzał tego publikować bo ma takie zasady ze nie rozbija rodzin , ale z Mario wymyślili żeby sobie zrobić taki ŻART z piłkarzy dlaczego o tym fragmencie tutaj piszę w temacie "byli wiślacy" ? bo kadrowiczem który negocjował ze Stanowskim żeby tego nie publikowac był Darek Dudka 8 ujawnia kulisy niezatrudnienia w Wisle Wilfrieda Szaefera - ponoć było prawie dogadane , ale Wisła nie chciała sie zgodzic na jego sztab , miałby pracować z tutejszymi fachowcami 9 Niedzielan , to łebski gość, który kręci poważne biznesy 10 Gorawski licytował się z kolejnym partnerem Siwiec (wcześniej była z Damianem) któ ma lepsze ciuchy 11 Gorawski , Kłos i Żurawski stracili głowy dla dup i zostali przez nie wyjebani na hajsy 12 Żona Błaszczykowskiego , jest poukładana , ogarnięta , skromna (przeciwienstwo kurew z pkt 11) 13 Cupiał z Zarzeczny sie dośc mocno waflowali , dopóki Zarzeczny nie opisał jak Cupiał jada hot dogi na orlenach tyle wzmianek w jakiś sposób powiązanych z TSem ogólnie książka warta przeczytanie , jednak obraz Stanowskiego nie jest dla mnie za korzystny po jej lekturze |
wszyscy pisza o Obim, a nikt nie wspominał, że stracilismy Chodorowskiego na rzecz Zaglębia L, nie wiem ile wkładu w ostatnie transfery były jego, ale szkoda mimo wszystko
|
Chodorowskiego nie straciliśmy, był zatrudniany na czas okienka transferowego i z końcem lutego skończył pracę u nas i tyle. Oczywiście jak duży udział miał przy tym udanym oknie nie wiemy, pewnie dołożył swoją cegiełkę, ale ogólnie to tylko pokazuje, że wreszcie mamy zarząd z głową na karku, że się decyduje na takie niestandardowe rozwiązania i robią to dobrze.
|
skoro był taki dobry i zaglębie chciało go na szefa skautów to może warto było go zostawic :) ale pewnie kasy brakło
|
Raczej nie o kasę, bo nowy prezes już w pierwszym wywiadzie mówił, że będą uzupełniać wakat na stanowisku quasi dyr. sportowego jaką pełnił u nas Chodorowski. U nas dostał ofertę na jedno okno, a w zagłębiu inne stanowisko, u nas już obsadzone, nic nadzwyczajnego.
|
|
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...tego-nie-miec-
. Potem, po rozwiązaniu kontraktu z Lechią, też miałem nadzieję, że znów trafię do Wisły, ale dostałem sygnał, że kadra jest tak szeroka, że nie ma dla mnie miejsca. I wybrałem Wieczystą. |
Prawdziwy magik nie zdradza swoich sztuczek. Historia Maora Meliksona
https://echotrybun.pl/2020/06/14/pra...ora-meliksona/ |
Peszkin, cóż, fajny chłop, ale jednak już nie młody, a wciąż wymagający pod względem finansowym. Wydaje mi się, że nie ściąganie go było dobrym krokiem mimo braku skrzydłowych w Wiśle.
|
za 90minut.pl Michał Litwa lat 16 w Rakowie Częstochowa. Ktoś coś więcej o nim napisze?
|
|
|
Peszkin z debiutanckim golem w Wieczystej wygrali 1-3
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl