Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Donson 14.11.2010 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1011045)
Te pierwsze za 20 zł to nie szampany tylko Wina musujące ;)
Szampany są tylko z Szampanii ;) I są bardzo drogie ;P
Nie lepiej kupić "szampana" z ruską etykietką ? :P Będzie taniej

http://www.alkoholeswiata.com/oferta...category_id=50

Każdy chce od czasu do czasu posmakować luksusu.

ceniu 14.11.2010 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1011065)
Nie polecił by ktoś sauny, czy też łaźni gdzieś w Krakowie? Ważne, żeby cena nie była jakaś odstraszająca i żeby była "sprawdzona".


Saunę masz na Wiśle w xtreme 20 zeta za godzine i w większości salonów kosmetycznych. I chyba nie chodziło Ci o łaźnię bo to coś zupełnie innego :P chyba że masz awarie wody w domu...

Kandzior 14.11.2010 12:42

Nie orientujecie się która z map Polski na internecie typu Google Earth, Zumi albo Google Maps ma najaktualniejsze zdjęcia satelitarne?

kangaroo 14.11.2010 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1011065)
Nie polecił by ktoś sauny, czy też łaźni gdzieś w Krakowie? Ważne, żeby cena nie była jakaś odstraszająca i żeby była "sprawdzona".


leśne spa?:) wpisz w googlach. byłam i jestem zadowolona. sauna i parowa łaźnia o;)

rafil 14.11.2010 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kandzior (Post 1011114)
Nie orientujecie się która z map Polski na internecie typu Google Earth, Zumi albo Google Maps ma najaktualniejsze zdjęcia satelitarne?


Niestety, wszystkie te mapy to to samo. A dokładnie, Google Earth to program korzystający z Google Maps, które są dostępne w internecie, natomiast Zumi po prostu korzysta z tych map (pewnie ma wykupioną licencję czy coś w tym styl).

dj_ibutti 14.11.2010 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ceniu (Post 1011111)
Saunę masz na Wiśle w xtreme 20 zeta za godzine i w większości salonów kosmetycznych. I chyba nie chodziło Ci o łaźnię bo to coś zupełnie innego :P chyba że masz awarie wody w domu...

A słyszałeś kiedyś o łaźni parowej?

<wislak88> 14.11.2010 15:56

Jak należy się obchodzić z myjką ciśnieniową karcher żeby długo służyła? Jakieś przerwy w pracy, przeglądy czy stosować jakiś filtry? Kupiłem ostatnio taką z z aluminiową pompą wody za ponad 1000zł i szkoda by było żeby siadła po pół roku.

nero 14.11.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1010981)
Panowie, przyznaje bez bicia - temat szampanów jest mi obcy.
Chciałem sobie na Sylwestra kupić jakiś konkretny szampan (nie syf z marketu za 20 złotych :p)
Co możecie polecić? z jakich nazw szukać?
Mile widziane nazwy szampanów "markowych" (tak jak w świecie ciuchów jest adidas, nike, puma, reebok, umbro irp.)
Z góry dziękuje :-)

Dziękuje kolegą za pomoc w tej sprawie, czekam na dalszą pomoc.



Pytanie do tych co byli w Sosnowcu na Zagłębiu.
Dokładnie chodzi o mecz "2009-12-11 Ekstraklasa Wisła K. - Zagłębie Lubin"
Czy bilety były wtedy drukowane, czy może zrobiono takie rozwiązanie jak na tym obrazku:

http://i53.tinypic.com/j8easx.jpg

matt1906 14.11.2010 19:14

ma ktoś polecić jakieś miejsce (domek, pensjonat itp) do wynajęcia na sylwester? (nawet na troche dłużej). Najlepiej nie daleko i aby były miejsca jeszcze.

Coolpick 14.11.2010 19:59

Wie ktoś może gdzie w krk można kupić coś takiego? :
http://www.jumar.poznan.pl/_var/gfx/...f414c7e768.jpg
najlepiej w okolicach rynku

Endorfinka 14.11.2010 21:23

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Peczu?

WISŁAZWE 14.11.2010 21:52

Ktoś się orientuje jaką głębokość ma Wisła w okolicach Wawelu ??

Kibic z Grodu Kraka 14.11.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1011465)
Ktoś się orientuje jaką głębokość ma Wisła w okolicach Wawelu ??

"Wiślane bulwary w centrum Krakowa na przestrzeni od mostu Dębnickiego do mostu kolejowego są dobrym łowiskiem leszczy, płoci i karpi. Głębokość rzeki na tym odcinku przekracza 5 m. Wybetonowane burty, asfaltowe ścieżki i brak zarośli umożliwiają komfortowe wędkowanie wszystkimi metodami. Jednak tego miejsca nie polecałbym, jako łowiska rekreacyjnego ze względu na duży ruch spacerowiczów, którzy nie zawsze umieją się zachować w pobliżu stanowisk wędkarzy. Natomiast to miejsce doskonale się nadaje do rozgrywania zawodów spławikowych. Często organizowane są tu imprezy nawet o randze międzynarodowej. Z prawego brzegu są piękne widoki na Wawel, Skałkę i inne zabytkowe budowle"

http://www.wcwi.pl/index.php?option=...779&Itemid=156

Kandzior 14.11.2010 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 1011176)
Niestety, wszystkie te mapy to to samo. A dokładnie, Google Earth to program korzystający z Google Maps, które są dostępne w internecie, natomiast Zumi po prostu korzysta z tych map (pewnie ma wykupioną licencję czy coś w tym styl).

Tak sądziłem.., no nic trzeba korzystać z tego, co jest.

Bartoch3tsw 14.11.2010 22:52

Chciałbym się dowiedzieć
1.Czy z Czyżyn na się bezpośrednio dojechać pod AGH?
2.Jakim autobusem można z pod GK podjechać pod AGH?

Kamson 14.11.2010 23:18

OpenOffice Calc czyli to samo co popularniejszy Excel. - zaznaczam daną kolumne i zaznaczam żeby się sortowała alfabetycznie. Sortuje się cała oprócz pierwszego wiersza. Co z tym fantem zrobić?

nero 14.11.2010 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1011302)
Pytanie do tych co byli w Sosnowcu na Zagłębiu.
Dokładnie chodzi o mecz "2009-12-11 Ekstraklasa Wisła K. - Zagłębie Lubin"
Czy bilety były wtedy drukowane, czy może zrobiono takie rozwiązanie jak na tym obrazku:

http://i53.tinypic.com/j8easx.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michael. (Post 1011317)
Z tego co pamiętam mieliśmy wtedy zakaz za derby.

Czy jest ktoś wstanie pomoc, dlaczego na tym bilecie wklejonym przeze mnie jest napisane Zagłębie?
Może wyszło "nieoficjalnie" parę sztuk biletów?

Manson33 14.11.2010 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1011465)
Ktoś się orientuje jaką głębokość ma Wisła w okolicach Wawelu ??

Wygraliśmy z odwiecznym rywalem 4-0, jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli ...

... chyba nie ma powodu.

:-)

crazykaro 14.11.2010 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1011465)
Ktoś się orientuje jaką głębokość ma Wisła w okolicach Wawelu ??

Zależy gdzie. Od wewnetrznej części zakola tak do 1/3 szerokości głębokość po kolana a dalej to już nie wiem. Poza tym co pewien czas ją poglębiają

1q2 14.11.2010 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1011302)
Dziękuje kolegą za pomoc w tej sprawie, czekam na dalszą pomoc.


Oglądałeś 4 pokój w 4 pokojach;)? - tylko Cristal:)

nero 15.11.2010 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1011559)
Oglądałeś 4 pokój w 4 pokojach;)? - tylko Cristal:)

Nie miałem okazji oglądać, ale będę musiał :-p
Szampan pewne świetny, ale aż tyle nie chciałbym wydać.

Przysiedziałem trochę w temacie szampanów i na obecną chwilę wybór padł na
http://www.sklep.dobrewino.pl/index....avop=91&area=1

Ale niewykluczone, że jeszcze się coś zmieni :-)
Pozdrawiam

gianbuffon 15.11.2010 00:28

Możecie polecić jakąś dobrą perfumerie w Krakowie? Tzn. żeby nie było drogo, duży asortyment i dobra gwarancja jakości :)
Będę wdzięczny

duce! 15.11.2010 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1011538)
Czy jest ktoś wstanie pomoc, dlaczego na tym bilecie wklejonym przeze mnie jest napisane Zagłębie?
Może wyszło "nieoficjalnie" parę sztuk biletów?

"Zagłębie" jest napisane w polu przeznaczonym na imię i nazwisko więc równie dobrze mógł tam ktoś wpisać "Real Madryt". Przy kupowaniu biletów na mecze do Sosnowca czasem zdarzyło mi się dostać niewypełniony, który teoretycznie sam powinienem uzupełnić. Może o tego typu bilet chodzi.

Kolumbus 15.11.2010 01:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartoch3tsw (Post 1011510)
Chciałbym się dowiedzieć
1.Czy z Czyżyn na się bezpośrednio dojechać pod AGH?
2.Jakim autobusem można z pod GK podjechać pod AGH?

na szybko
1.z czyżyn np tramwaj nr 4 i wysiadasz np na przystanku urzędnicza
2. zależy gdzie pod AGH, jesli od strony alei to może byc np 179, albo 208 chyba też; ewnetualnie z pod PK na warszawskiej 501

iiYama 15.11.2010 12:43

Witam


Ktoś wie czy Komputronik w CH Krokus został zamknięty już na stałe czy to może remont jedynie?

mic 15.11.2010 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1011705)
Witam


Ktoś wie czy Komputronik w CH Krokus został zamknięty już na stałe czy to może remont jedynie?

Na stale
1234567890

Jeden 15.11.2010 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1011578)
Możecie polecić jakąś dobrą perfumerie w Krakowie? Tzn. żeby nie było drogo, duży asortyment i dobra gwarancja jakości :)
Będę wdzięczny

Polecam SUPERPHARM w Galerii Kazimierz-markowe perfumy za połowe tego co w sephorze.Ja w zeszłym tygodniu kupiłem euphorie 100ml za 149zł.A jeżeli masz daleko do galerii kazimierz to w Rossmanie jest teraz promocja -20procent na wszystkie męskie wody(i męskie kosmetyki) a tam sa tanie markowe zapachy więc np boss zielony lub szary można kupić za 80zł 40ml.

matt1906 15.11.2010 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt1906 (Post 1011327)
ma ktoś polecić jakieś miejsce (domek, pensjonat itp) do wynajęcia na sylwester? (nawet na troche dłużej). Najlepiej nie daleko i aby były miejsca jeszcze.

podbijam..........

StelmiOriginal 15.11.2010 17:51

Mam prośbe. Ja jestem zielony z niemieckiego, a na jutro mam przetlumaczyc taki oto tekst na polski:

Klaus Zidek, 46, verheiratet, zwei Kinder, Computeranalytiker, ist seit sechs Monaten arbeitslos. Seine Frau
arbeitet als Zugbegleiterin bei der Deutschen Bundesbahn. Sie ist also viel unterwegs. Aber das ist jetzt kein
Problem mehr. Klaus Zidek hat viel Zeit: Er kümmert sich um die Kinder, kocht, macht den Haushalt…
Morgens bringt er Anja (8) und Thomas (10) zur Schule. Dann kauft er ein: Brot, Obst, Milch, Fleisch…
Gegen 10 Uhr ist er wieder zu Hause. Er macht den Haushalt, d.h. er macht die Betten, räumt die Wohnung
auf, saugt Staub, bügelt…
Dann bereitet er das Mittagessen vor. Um 13 Uhr holt er die Kinder von der Schule ab.
Zu Hause haben die Zideks keinen Geschirrspüler. Also wäscht Herr Zidek das Geschirr ab.
Nach dem Essen ruht er sich aus: Er liest Zeitung und hört Nachrichten im Radio. Inzwischen sehen
Anja und Thomas fern. Anja lernt Klavier. Also bringt Herr Zidek am Nachmittag seine Tochter zum
Musikunterricht, und holt sie dann wieder ab. Thomas schwimmt im lokalen Schwimmverein und hat
zweimal die Woche Training. Herr Zidek bringt seinen Sohn dorthin und holt ihn dann wieder ab. Um
18 Uhr kommt seine Frau Marianne von der Arbeit zurück. Endlich! Vielleicht bekommt Herr Zidek
morgen eine Stelle vom Arbeitsamt.

Czy moglby ktos z laski swojej przetlumaczyc to na polski? Chodzi mi o dokladne tlumaczenie, gdyz babka ma pytac wybiorczo zdania. Probowalem w translategoogle ale tam wyskakuja herezje.

Pomocy :)

Awe 15.11.2010 18:14

Klaus Żydek, 46 lat, żonaty, dwoje dzieci, analityk komputerowy, od sześciu miesięcy bezrobotny. Jego żona pracuje jako konduktor w Deutsche Bundesbahn. Tak więc często jest w drodze ("w rozjazdach"). Ale teraz to już żadaen problem. Klaus Żydek ma wiele czasu: troszczy się o dzieci, gotuje, wykonuje prace domowe (?). Rano odprowadza Anię i Thomasa do szkoły. Potem kupuje chleb, owoce, mleko, mięso. Przed dziesiątą jest już z powrotem w domu. Robi prace domowe (?), ścieli łóżka, sprząta mieszkanie, ściera kurze, prasuje.
Potem przygotowuje obiad. O 13 odbiera dzieciaki ze szkoły. Żydkowie nie mają zmywarki. Dlatego pan Żydek musi sam zmywać naczynia. W międzyczasie Ania i Thomas oglądają TV. Po południu pan Żydek odprowadza swoją córkę na lekcje muzyki, a potem ją odbiera. Thomas pływa w lokalnym klubie pływackim, treningi ma dwa razy w tygodniu. Pan Żydek zaprowadza tam syna i później go odbiera. O 18 wraca jego żona z pracy. W końcu! Może jutro pan Żydek dostanie posadę przez urząd pracy?

Na szybkiego robione

DominoForza 15.11.2010 18:50

krav maga lub ewentualnie cos podobnego jaknajblizej Biezanowa dla poczatkujacego ,jakies opinie odrazu cennik itp ,moze byc na prv
podobno na zablociu jest jakas dobra pakernia zna ktos ? a jak nie to tez prosze o namiar na taka w poblizu Biezanowa

WISŁAZWE 15.11.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic z Grodu Kraka (Post 1011495)
"Wiślane bulwary w centrum Krakowa na przestrzeni od mostu Dębnickiego do mostu kolejowego są dobrym łowiskiem leszczy, płoci i karpi. Głębokość rzeki na tym odcinku przekracza 5 m. Wybetonowane burty, asfaltowe ścieżki i brak zarośli umożliwiają komfortowe wędkowanie wszystkimi metodami. Jednak tego miejsca nie polecałbym, jako łowiska rekreacyjnego ze względu na duży ruch spacerowiczów, którzy nie zawsze umieją się zachować w pobliżu stanowisk wędkarzy. Natomiast to miejsce doskonale się nadaje do rozgrywania zawodów spławikowych. Często organizowane są tu imprezy nawet o randze międzynarodowej. Z prawego brzegu są piękne widoki na Wawel, Skałkę i inne zabytkowe budowle"

http://www.wcwi.pl/index.php?option=...779&Itemid=156

Podziękował. Na pewno się przyda :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1011542)
Wygraliśmy z odwiecznym rywalem 4-0, jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli ...

... chyba nie ma powodu.

:-)

Nie ma powodu bez obaw nie mam zamiaru osobiście sprawdzać głębokości :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1011554)
Zależy gdzie. Od wewnetrznej części zakola tak do 1/3 szerokości głębokość po kolana a dalej to już nie wiem. Poza tym co pewien czas ją poglębiają

Również dzięki.


Następne pytanie mam nadzieję, że i tu pomożecie bo również związane z wodą :D
tym razem chciałbym się dowiedzieć jaką długość ma pętla dookoła Zalewu w Nowej Hucie, może ktoś biega/ biegał i zmierzył.
P.s mapy na google prowadzą mnie ulicą a tak nie chce :)

Pozdrawiam !!

kroko. 15.11.2010 19:51

Gdzie w Krakowie mogę zrobić koszulkę z dowolnym nadrukiem/rysunkiem kolorowym (przykładowo z pliku z komputera) ?

P.e.c.h 15.11.2010 20:10

np tu http://www.atix-druk.net/

buldus 15.11.2010 20:55

Witam. Mam takie pytanie, wybieram się jutro po bilety i chciałbym zapytać, czy za bilety można płacić kartą czy jedynie gotówka wchodzi w grę? Pozdrawiam

rafil 15.11.2010 21:02

tylko gotówka

crazykaro 15.11.2010 21:15

Mozna kartą. Ostatnio widzilem ze ktos tak kupowal

buldus 15.11.2010 21:18

No to mętlik :) Może ktoś inny potwierdzić?

someone_TSW 15.11.2010 21:22

http://www.cgm.pl/video.php?video_ID=8739 Jak z tego samo mp3 wyciągnąć ?

Marcinnno 15.11.2010 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buldus (Post 1012008)
No to mętlik :) Może ktoś inny potwierdzić?

Ja ostatnio chciałem za bilet płacić kartą i musiałem zasuwać do bankomatu na miasteczko studenckie :-p Jeśli mogę doradzić to lepiej weź gotówkę :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl