Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SpoXsteR 26.08.2010 22:13

ta wiadomosc pojawila sie kilka dni temu, kiedy nie bylo do konca wiadomo gdzie gramy, dzis wiadomo (chyba juz zadnych zmian nie bedzie:D) widocznie nie skasowali tego jeszcze, i zrobia to jutro przed tym jak ruszy sprzedaz.. chyba ze znow jakis dokumentow co do lokalizacji sektorow i numerkow nie dostali :D jutro wszystko sie wyjasni

blanco 26.08.2010 22:26

Post może trochę z innej beczki, ale muszę przyznać,że jak wracałem samolotem z wakacji to stadion pięknie się prezentował z lotu ptaka, obiektu po gorszej stronie Błoń w ogóle nie było widać bo taki malutki :)

krwawy 26.08.2010 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez voy2s (Post 968779)
Ale jakie "brakło kasy" i jakie oszczędzanie?
Jest projekt i jest przetarg i wygrywa oferta za cenę X, czyli inwestor ma mieć zabezpieczoną kasę na realizację tego (a to czy ma to jest osobną kwestią) i teraz w trakcie budowy stosowane są tańsze i gorsze rozwiązania, niektóre z elementów projektu są realizowane częściowo a inne zupełnie pominięte, a mimo to cena cały czas wzrasta. To jest chore.

Wyobraź sobie, że budujesz dom, masz projekt i firma wycenia roboty na 400tys, więc rozpoczynasz budowę i teraz stwierdzasz, że w sumie podjazd zamiast z marmurów może być wysypany kamieniem, zamiast dachówki niech będzie blacha a garażu nie trzeba budować wcale i idziesz z tym do firmy a tu nagle się dowiadujesz że w takim razie cena za budowę Twojego domu wyniesie 600 tys... myślę, że szybko zakończyłbyś współpracę z tą firmą, zwłaszcza że mimo wielokrotnych zapewnień iż wprowadzisz się na święta to rok po planowanym oddaniu domu dopiero pierwszy poziom masz wybudowany i jeszcze kolejne miesiące masz czekać... i jeszcze płacić bo przecież materiały drożeją, przepisy się zmieniają.

Nosz karwamater jeżeli coś konkretnego ma być wybudowane w takim a takim czasie za taką i taką kwotę to ma to być zrobione a jak jest obsuwa to kij inwestora to obchodzi. Wykonawca dał d..y to niech płaci karę za niedotrzymanie terminów i ponosi odpowiedzialność za drożejące materiały i zmieniające się przepisy.

Bo za chwilę dojdzie do sytuacji, że wszystkie przetargi to o kant D będzie można rozbić bo co z tego, że będzie wybierana najtańsza oferta i w dodatku gwarantująca najszybszą i najlepszą realizację, jeżeli później ta firma będzie mogła zawalać termin za terminem i w dodatku dowolnie podnosić koszta. Jednak niektóre sprawy powinny do czegoś zobowiązywać.

We Wrocławiu wykonawca dawał ciała to go miasto przegoniło w cztery strony a u nas Majchorwski by takiego wykonawcę błagał na kolanach aby pozostał na placu budowy nawet za cenę dopłaty a Niedziałkowska lizałaby go po jajach aby się zgodził na przyjęcie tych pieniędzy podatników.

W przetargach na zachodzie na poważne projekty nie liczy się najmniejsza cena i znajomości ale takie rzeczy jak doświadczenie, szanse realizacji, jakość realizacji i później cena my jesteśmy jeszcze daleko za Europą gdzie u nas nie liczy się talent doświadczenie ale bardziej kto na kim bardziej zyska i własne ego, to trochę polska mentalność i sami jesteśmy sobie winni. Wiele w tym zaszłości dawnych czasów i pewnie jeszcze musi nastąpić zmiana pokoleń żeby wytępić te kurewstwo co patrzy tylko na swoje zyski.

voy2s 27.08.2010 05:11

No ja wiem, że ważniejsze tak na prawdę są wartości dodane a że jak chodzi o cenę to wszelkie kwestie gwarancyjno-serwisowe mogą przewrócić atrakcyjność cenową ofert o 180 stopni. Chociaż jednak mam wrażenie, że na te dodatkowe aspekty zwraca się uwagę w prywatnych firmach a w państwowych jednak to cena będzie zawsze odgrywała kluczową rolę bo przecież nie trzeba się będzie tłumaczyć dlaczego wybrano droższą ofertę. A poza tym skoro później trzeba będzie dopłacać to fajnie - dodatkowa szansa na przytulenie lewej kasy. Ale tak już będzie skoro przy żłobie jest komunistyczny beton i kolesiostwo. A każdy młody polityk zanim się doczłapie do decyzyjnych stanowisk to na tyle zdąży się upaprać w gównie, że działa tak jak starsi koledzy.

Ale sytuacja, gdy zawalany jest termin za terminem bez żadnych konsekwencji to już jest dla mnie całkowita abstrakcja. Tak jak to, że prace na takich inwestycjach (albo drogowych) nie trwają 24h na dobę. Jakiś czas temu bodajże w Katowicach mieli remontować jakąś główną drogę i roboty były zaplanowane na kilka miesięcy, ale że zrozumieli jak to jest ważna trasa dla miasta wprowadzili 24h roboty i się uwinęli w kilka tygodni. No nikt mi nie wmówi, że wykończeniówki w środku stadionu nie można robić w ciągu nocy. Wiadomo, że jak był wylewany beton to niektórych etapów nie przeskoczysz, ale na takim etapie jak już jest tylko montaż elementów to na stadionie powinno być robotników jak mrówek w mrowisku.
So sick.... chory kraj.

Maxell 27.08.2010 06:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 968832)
Ja wiem, że takie szczegóły, jak estetyka wykończenia stadionu na zewnątrz, są niezauważalne obecnie, wobec problemów natury generalnej z tą inwestycją, ale do kilku spraw, należy jak najszybciej się ustosunkować, zanim brutalna Niedziałkowska, nie zwulgaryzuje tej estetyki wykończenia na amen.

Przykładowo :

napis, który podałem od strony trybuny E i porównałem go z napisem Cracovii -

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybuny_E/39569/

jest niczym w porównaniu z planowanym napisem przy głównej trybunie zachodniej, w projekcie Obtułowicza, który w wykonaniu Niedziałkowskiej, może stać się nie tylko abstrakcją, lecz zgrozą architektoniczną.

Tutaj podaję oryginalną makietę projektu Obtułowicza, gdzie tablica z nazwą stadionu, zasłania kikadziesiąt metrów okien trybuny głównej i ma wygląd choroby Obtułowicza

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...stadion/17.jpg

A tutaj na szybko zmodfikowałem projekt tego napisu w najprosztszej formie z pojedyńczych lter, zamontowanych na tym daszku, które podświetlane nocą, mimo swojej prostoty i tak byłby lekarstwem na zademonstrowaną chorobę Obtułowicza i wzorem dla Niedziałkowskiej.

http://zapodaj.net/0723fdac896e.jpg.html

Myślę, że klub, SKWK , Radny Olszówka, rav czy Kuba, powinni wyjaśnić ten aspekt wykończenia stadionu z Niedziałkowską i Obtułowiczem.

Ps. poddaje także pod rozwagę, zamontowanie na dachu okrąglaka, wzdłuż jego linii koła, świetlną reklamę, która mogłaby wyświetlać na okrągło, zarówno nazwę stadionu ( stadion miejski im. Henryka Reymana ), jak i ewentualne inne informacje, które mogłyby być być oglądane, tak z zewnątrz, jak i wewnątrz stadionu.

Można by było też wykonać napis w postaci gęstej siatki i rozwiesić na całej długości i szerokości tych niebieskich konstrukcjach dachowych zarówno na wschodniej jak i zachodniej.
Spełnił by zarazem dwie funkcje po pierwsze zakrył szkaradne klimatyzatory i drugie byłby widoczny z daleka

maxx304 27.08.2010 08:13

Info o wstrzymaniu sprzedaży wejściówek na mecz reprezentacji z Australią nie zniknęło jak na razie ze strony kupbilet.pl i http://kibole.wroclaw.pl/stadion.html Czyżby miało dojść do przeniesienia?

wroobel88 27.08.2010 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxx304 (Post 969011)
Info o wstrzymaniu sprzedaży wejściówek na mecz reprezentacji z Australią nie zniknęło jak na razie ze strony kupbilet.pl. Czyżby miało dojść do przeniesienia?

http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Rep...entacji-Polski

FraMat 27.08.2010 10:07

"Orły Franza"
Padłem
Przepraszam za OT

medyk 27.08.2010 10:17

Czy media są aż tak głupie? Dziś rano 7.00 fakty w rmf mówią o meczu ze się odbędzie ale nie jest to koniec budowy bo do ukończenia pozostała tylko trybuna główna.. KIEDY DO NICH DOTRZE ŻE D TO TYLKO ATRAPA ????

Grantar 27.08.2010 11:11

1 Załącznik(ów)
Wzór krzesełek zmieniono dzisiaj nieco ...........

Dla mnie Ok ...

Sinoos 27.08.2010 12:14

Grantar, nie strasz ludzi ... :/

WislaFan123 27.08.2010 12:27

Widać po co sa te podnosniki na Reymana za C... ja sie dobrze przypatrzyc na kamerce, to zakladaja tam szyby? Na pewno widać jakies ramy z tylu..

PS Kamerka nr 5... cos pajaki ja lubia, teraz jakas walka :D

Romantyk88 27.08.2010 13:31

Gdyby tak wygladala gwiazdka to bym stracił całkowite zaufanie do włodarzy Krakowa;) Mogli by już otworzyć dla kibiców trybune C na mecz Reperzentacji..granie przy dwóch trybunach imho sie mija z celem.

M.Mati 27.08.2010 13:36

Ale właśnie otworzą trybunę C na mecz reprezentacji i właśnie przy trybunie C oraz E odbędzie się mecz.

famul 27.08.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 969145)
Widać po co sa te podnosniki na Reymana za C... ja sie dobrze przypatrzyc na kamerce, to zakladaja tam szyby? Na pewno widać jakies ramy z tylu..

PS Kamerka nr 5... cos pajaki ja lubia, teraz jakas walka :D

tak masz racje wkładają tam ramy do szyb w ok 1/3 są już włożone dziś przechodziłem w okolicach stadionu dlatego mogę to potwierdzić

SpoXsteR 27.08.2010 15:41

bilety na Polska-Australia juz w sprzedazy
http://www.kupbilet.pl/index.php?f78=f96&f13=f15&f106=pn0101&

willow 27.08.2010 16:35

spotkałem dzisiaj w mieście mojego kumpla ze szkolnej ławy. Siedliśmy na kawce i w trakcie rozmowy wyszło, że jego firma jest jednym z podwykonawców na stadionie Wisły. To, co chłopak opowiadał, to przekroczyło wszelkie moje pojęcie. Takich wałów, takiego zamieniania lepszych jakościowo materiałów na gorsze, takiej fuszery, to świat nie widział. Telebimy, elewacja i asfalt zamiast płyt to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Musicie zrozumieć, że nie podam żadnych szczegółów, przede wszystkim dla dobra jego firmy, ale jakby tam teraz wjechało CBŚ, to mielibyśmy większą aferę niż ta, o której dzisiaj pisały media o budowie autostrady A 1...

Kon®ado 27.08.2010 16:57

trzeba wyciaganac wszystkie brudy bo inaczej nikt za to nie dopowie a ktos jakies konsekwencje za ta jak mowisz fuszerke musi poniesc..
Ps z 2 strony zastanawia mnie jedno skoro materiały sa gorszej jakosci i wogole poszlo oin minus wiec skad cena tego stadionu zamiast zmalec jeszcze wzrosla ? wtf?

iiYama 27.08.2010 17:03

Zaraz zacznę się bać o swoje zdrowie qźwa. Takie wały i stosowanie tańszych a więc i gorszych jakościowo materiałów nie pozostanie przecież racze bez wpływu na wytrzymałość konstrukcji
:(

crazykaro 27.08.2010 17:43

jak się ma zaprzyjaźnionych inspektorów nadzoru budowlanego i do tego brak nadzoru ze strony miasta i architekta to tak to właśnie jest że się jest jechanym od tyłu równo na wszystkim

Coyot 27.08.2010 17:44

Jaja to dopiero będą jak skończą budowę stadionu w Gdańsku zanim otworzą nasz stadion ;)
Oczywiście mało prawdopodobne, ale jednak różnica będzie wynosić tylko kilka miesięcy co przeraża jeśli bierze się pod uwagę, że u nas w tym czasie zbudują dwie trybuny a w Gdańsku nowy stadion od podstaw.

Niestety do tego listopada czeka nas jeszcze sporo rozczarowań i denerwowania się.

Mam nadzieję, że po zakończeniu nie zapomnimy o tym wszystkim i będziemy się starać by osoby odpowiedzialne za opóźnienia poniosły odpowiedzialność. Polimex w pierwszej kolejności. Nie może tak być, że budowa ma wielkie opóźnienia a całe gromy spadają na Majchrowskiego i zikit a o Polimexie wszyscy zapominają. To oni budują nasz stadion to oni znikają jak najszybciej ze stadionu każdego dnia i pojawiają się by postukać młotkiem tylko jak media są na stadionie. Jeśli chodzi o Majchrowskiego to marzy mi się taki swoisty zakaz stadionowy dla niego ;) Zakaz wstępu dla pana Prezydenta. Na koniec trzeba się zająć tą niegospodarnością czyli dopłacaniem do inwestycji z budżetu miasta, oszczędzaniu na materiałach, skarżeniu się jakie to drogie są te telebimy.

Jonasz 27.08.2010 22:43

szkoda, że w mediach bardzo często się mówi, że na budowie stadionu Wisły Kraków coś jest nie tak, bo to po części wpływa na markę Wisły. Tak naprawdę stadion jest miejski i to miasto i jego prezydent są odpowiedzialni za całe zło związane z tą budową. Po tych wszystkich majcherkach, które się odbywają ten stadion powinien nazywać się SkandalArena. Wycena pewnie była robiona na wzór tej za telebimy... Żenada!

DarekK_11 27.08.2010 22:51

W 'skarbie kibica' jest zamieszczony taki plan stadionu Wisły:
http://img833.imageshack.us/img833/1286/skanuj0001.png
Czy to jest jakaś oficjalnie potwierdzone, że sektory będą tak nazwane?

PanPlamka 27.08.2010 23:00

Wyglada na to, ze tak. Plan ze strony kupbilet.pl tez ma takie nazewnictwo. http://www.kupbilet.pl/__Lang/PL/Gra...01/sektory.gif

alkoholik 27.08.2010 23:31

Panowie zapraszam do dyskusji bo to też dotyczy stadionu http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=2472

DarekK_11 27.08.2010 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 969706)
Panowie zapraszam do dyskusji bo to też dotyczy stadionu http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=2472

Wyświetlają mi się tylko 2 posty na pierwszej stronie z dwunastu. I nie mogę przejść na kolejne.

alkoholik 27.08.2010 23:41

Bo tam nie ma więcej postów jak zakładasz nowy temat to tak czy inaczej będzie ci wyświetlało 12 zakładek

Erich Zann 27.08.2010 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PanPlamka (Post 969693)
Wyglada na to, ze tak. Plan ze strony kupbilet.pl tez ma takie nazewnictwo. http://www.kupbilet.pl/__Lang/PL/Gra...01/sektory.gif

Raczej sugeruje, że zgodnie ze wskazówkami zegara i na zasadzie analogii do oznaczonej tu trybuny wschodniej i przylegających do niej narożników:
"A" - trbuna zachodnia
"B" - narożnik zach/pn
"C"!!! - trubuna północna
Jak dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie oddaje historyczną nazwę młyna.

medyk 28.08.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 969720)
Jak dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie oddaje historyczną nazwę młyna.

i to wszystko dzięki pani Niedziałkowskiej patrzcie jak dba o kibiców :rotfl:

@Erich Zann ja daje głowe ze to zwykły zbieg okolicznosci, klub nie potrafi w sprawie stadionu zalatwic praktycznie nic a myślisz ze by sie wdawali w takie 'szczegoly' ?

Erich Zann 28.08.2010 00:06

O to chyba się klub postarał, bo jakoś nie wierzę dbałość "inwestora"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl