Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

jarecki 23.03.2009 11:29

to kiedy zaczynaja burzyc A/B ???

a wracając do rozmiarów boiska to mozna je poszerzyc o 3 metry

Camp Nou - wymiary boiska: 105 x 71

Stadion Miejski im. Henryka Reymana - wymiary boiska 105 x 68 m

dannato 23.03.2009 11:47

nie można, wymiar musi być 105x68

jarecki 23.03.2009 11:57

ehh racja niedokladnie sprawdzilem, na Camp Nou zmniejszyli wymiary ...

leszekm 23.03.2009 13:14

A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.

iiYama 23.03.2009 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 697308)
A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.

Trybuna zniknie po sezonie

Dziennik Polski, 2009.03.23

Po zakończeniu rozgrywek ligowych, a więc od czerwca, ma ruszyć wyburzanie istniejącej, a następnie budowa nowej trybuny zachodniej stadionu Wisły.

- Takie były życzenia kibiców, aby można było dokończyć sezon piłkarski z tą trybuną. Sprawę poruszały również media - wyjaśnia Barbara Janik, dyrektor biura ds. Euro 2012.

- Harmonogram przewiduje rozpoczęcie wyburzania, a następnie budowę nowej trybuny zachodniej po zakończeniu wiosennych rozgrywek piłkarskich - potwierdza Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zaprzecza, że dojdzie do jakichś wyburzeń niedługo po derbach Wisły z Cracovią.

Na razie wykonawca dokończenia przebudowy stadionu firma Polimex-Mostostal pełną parę wkłada w budowę trybuny wschodniej (od strony parku Jordana). Ma być gotowa do końca br. Powstanie więc w niespełna rok czasu. Podobny okres zarezerwowano na wzniesienie trybuny zachodniej. Ma być ona gotowa w czerwcu przyszłego roku.

W maju ma się okazać, w których z miast kandydujących odbędzie się Euro 2012. Kibice mają nadzieję, że bez względu na decyzję o tym, czy Krakowowi mistrzostwa zostaną przyznane, czy nie, budowa stadionu Wisły zakończy się w wyznaczonym terminie.

palikot 23.03.2009 13:34

****a... leszek moze grac przy dwóch trybunach, dwa, poczekajmy sobie jeszcze troszke, a niech UEFA zobaczy zastój w pracach i bedziemy mieli gówno a nie EURO... ****a nie wiem ci ludzie są ciezko myślący chyba, normalnie masakra.

rafalek 23.03.2009 13:45

kużwa gościu jaki zastój? Praca przy C idzie pełną parą, A wyburzą w czerwcu i mają półtora roku na wybudowanie nowej... Nowa C będzie wybudowana w 10 miesięcy to z A nie zdążą. I czy wy tylko chcecie mieć stadion bo EURO będzie?

Hudy 23.03.2009 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 697312)
kużwa gościu jaki zastój? Praca przy C idzie pełną parą, A wyburzą w czerwcu i mają półtora roku na wybudowanie nowej... Nowa C będzie wybudowana w 10 miesięcy to z A nie zdążą.

patrzac na to ze dopiero zaczna wyburzac w czerwcu i nie wiemy jak bedzie wygladac okres zimowy to nie sadze ze w 12 miesiecy sie wyrobia
Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 697312)
I czy wy tylko chcecie mieć stadion bo EURO będzie?

bardziej chodzi o to ze dzieki EURo harmonogram prac nie bedzie zaburzony inaczej budowaliby jeszcze dlugimi latami

rafalek 23.03.2009 14:51

Wyrobią się, bo nie trzeba będzie jakoś kombinować, żeby piłkarze mogli grac. Po prostu, wjeżdżają maszyny, w dupie murawa bo i tak zmieniana, w ****ziec wszystko, wywieźć gruz i czysto. Poźniej to samo, nie ma ograniczenie miejsca, to szybko im będzie szło.

PhantomRanger 23.03.2009 20:55

Paradoksalnie kryzys nam pomaga, bo teraz nikt roboty nie chce stracić więc i oni nie pozwalają sobie na obijanie jak Budimex. Szkoda, że to nie działa przy budowie dróg.

WILU TS 23.03.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 697308)
A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.

Umowa na budowę nowej trybuny została już podpisana,więc sensu czekania na decyzję UEFA nie widzę,dlużej jedna trybuna więcej - ot większy zarobek proste,nie doszukiwałbym się tutaj żadnych teorii spiskowych.

Pero 24.03.2009 01:12

No to szkoda że wcześniej tego nie ustalili bo Wisełka sporo straciła na karnetach. Niestety znam takie osoby które nie kupiły żeby nie przenosić się na E lub D bo woli grzać tyłek na A i B.

mIcHaL666 24.03.2009 16:16

Dokładnie, część Leśnych Dziadków nie kupiła karnetu, żeby nie siedzieć na D czy E z ich zdaniem hołotą.

darotsok73 24.03.2009 16:33

mIcHaL66 ,
ostro to określiłeś ale po części tak jest. Wielu "japiszonom" nie w smak siedzieć (stać) za bramką ,po za tym nie da się przy kibolach :D krytykować i obrażać piłkarzy .(dużo takich "kibiców" było na B).

Ja mam pytanko do osoby zorientowanej (dannato ) . Przełożono o 2 miesiące rozbiórkę A i B czy to nie zakłóci harmonogramu robót ? Mamy aż tyle czasu ?? A zima i możliwe opóźnienia ?
Czy my czasem nie czekamy na majową decyzję o przyznaniu i lokalizacji (albo nie) EURO ??
O co wogóle w tym biega ? Jest decyzja, termin jest (był) ustalony ,na co czekać ? Polimex nie ma ludzi do roboty ,czy nie chcą stadionu zasyfić ? :D

WILU TS 24.03.2009 16:42

darotsok73 a czytasz w ogóle inne posty ? umowa na wyburzenie i budowę jest juz podpisana ! więc nie wiem na co według ciebie mają oni czekać ? i co mialo by to wspólnego ?

vote-for-mikey 24.03.2009 16:46

http://www.vimeo.com/3423994

w ramach ciekawostki - kolega nakręcił takie coś, z naszym stadionem w roli głównej :)

darotsok73 24.03.2009 17:20

WILU TS
Posty czytam. Odkładanie zaplanowanej roboty po prostu mi się nie podoba.
Niestety umowa a wykonanie to w naszym kraju często dwie różne rzeczy .
Jest kryzys, miasto kasy nie ma , coraz bardziej się zadłuża i nie chciałbym żeby było tak jak z szybkim tramwajem , halą w Czyżynach, hotelami i boiskami treningowymi na Reymonta itd.
Przypomnę tylko że jak B.Cupiał przyszedł do Wisły to miały tu szybko powstać cuda.Stadion miał być skończony bodaj w 2003 roku.! Do dzisiaj nie mamy jednego prawdziwego boiska treningowego.!!

Nie chcę być czarnowidzem , ale po ew.(odpukać) nie przyznaniu organizacji EURO12 miasto może powiedzieć-nie ma kasy (bo nie ma) ,odstępujemy (czasowo) od wykonania umowy. Nawet biorąc pod uwagę jakieś kary.
Warto pamiętać że to miasto jest tu inwestorem.
Mam nadzieję że tak nie jest ,dla tego zadałem pytania o konkretny termin prac.

arsfan90 24.03.2009 18:09

Ja mam takie pytanie o ile ma być przesuniete boisko w strone nowego C? I czy odleglosć trybuny A/B i C od boiska ma być taka sama?

picasso 24.03.2009 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arsfan90 (Post 697745)
Ja mam takie pytanie o ile ma być przesuniete boisko w strone nowego C? I czy odleglosć trybuny A/B i C od boiska ma być taka sama?

jeżeli boisko ma być "wycentrowane" w stosunku do trybun E,D to wyjdzie gdzieś pewnie ok 4-5 metrów

GonzoNS 24.03.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 697747)
jeżeli boisko ma być "wycentrowane" w stosunku do trybun E,D to wyjdzie gdzieś pewnie ok 4-5 metrów

raczej około 10 metrów po każdej stronie

picasso 24.03.2009 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GonzoNS (Post 697755)
raczej około 10 metrów po każdej stronie

jakim cudem?przyjżyj sie dobrze jak jest usytuowana bramka w stosunku do np sektora D3.żeby była na jego środku (czyli środku trybuny) potrzeba ją przesunąć o ok "pół długości bramki".czyli mniej wiecej będzie to 4 metry.arsfan 90 pyta o przesunięcie boiska w stronę C,a nie odległości boiska od nowych trybun.te jak ktoś wyliczył będą wynosiły ok 15 metrów.

Etiop 24.03.2009 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 697706)
http://www.vimeo.com/3423994

w ramach ciekawostki - kolega nakręcił takie coś, z naszym stadionem w roli głównej :)

Fajny patent. Długo taki lot trwa? Może by mu się udało trochę dłużej polatać nad stadionem i dłuższy materiał nagrać.

element 24.03.2009 20:28

Cytat:

Jednak będą burzyć?

Tak naprawdę nie jest przesądzone, że trybuny A i B będą burzone po sezonie. Dziś staraliśmy się ustalić jak będzie wyglądała sytuacja z budową nowej trybuny zachodniej.


Niestety nie udało nam się potwierdzić, wczorajszej informacji o tym, że do końca sezonu Wisła Kraków będzie rozgrywać mecze z trybunami A i B. Tak więc prawdopodobnie nadal aktualna jest wersja, że prace rozbiórkowe sektora A zaczną się w niedługim czasie.

Również w biurze d/s Euro2012 nie potwierdzają wczorajszej informacji. Dopóki jednak ani Wisła Kraków ani wspomniane Biuro d/s Euro 2012 jak i ZIKiT nie ustosunkują się do powstałego zamieszania należy wczorajsze doniesienia traktować z dużym dystansem.

Chcemy przeprosić naszych czytelników, że powołując się na inne media podaliśmy informację, która wprowadziła Państwa w błąd. Liczymy podobnie jak Państwo, że wkrótce sprawa się wyjaśni i otrzymamy potwierdzenie pierwszej bądź drugiej wersji modernizacji trybuny A-B.
źródło: SKWK

Wojtas 25.03.2009 01:16

Niewiem ale i niech burzą...na derbach wiadomo jak sie "zapełniły" te trybnuny,wiec ja mają stac puste na kolejnych meczach to niech juz robia nową....

medyk 25.03.2009 01:24

dziwisz sie ze sie nie zapełniły?? skoro nie ma karnetowców a na ten syf bilety droższe niz na cywilizowane i zadaszone E ?? teraz na A i B bilety powinny być po 10zł

iiYama 25.03.2009 07:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 698001)
dziwisz sie ze sie nie zapełniły?? skoro nie ma karnetowców a na ten syf bilety droższe niz na cywilizowane i zadaszone E ?? teraz na A i B bilety powinny być po 10zł

Podobnie uważam. Obecnie A i B są trybunami lepszej kategorii już tylko z nazwy i ze względu na tradycję. Zwłaszcza gdy kto chciał się przesiąść pod dach to uczynił.

Klub powinien znacznie obniżyć ceny jeśli chce je zapełnić w tej rundzie.

Martinho 25.03.2009 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 697762)
jakim cudem?przyjżyj sie dobrze jak jest usytuowana bramka w stosunku do np sektora D3.żeby była na jego środku (czyli środku trybuny) potrzeba ją przesunąć o ok "pół długości bramki".czyli mniej wiecej będzie to 4 metry.arsfan 90 pyta o przesunięcie boiska w stronę C,a nie odległości boiska od nowych trybun.te jak ktoś wyliczył będą wynosiły ok 15 metrów.

a do tego zwezoone boisko o 4 metry ( bo teraz jest wlasnie 4 metry a szerokie ma 52, a wymagane jest 48 ) takze odleglosc od trybuny C sie w sumie nie zmieni ...

picasso 25.03.2009 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 698424)
a do tego zwezoone boisko o 4 metry ( bo teraz jest wlasnie 4 metry a szerokie ma 52, a wymagane jest 48 ) takze odleglosc od trybuny C sie w sumie nie zmieni ...

teraz boisko ma rozmiar 105x68 i inny nie będzie ponieważ tyle chce uefa czy tam inna fifa

Martinho 25.03.2009 22:27

Dam sobie reke uciac ze gdzies w wakacje czytałem gdzies ze chca zniwelowac odleglosc miedzy C a boiskiem poszerzeniem placu gry ktore jak sie okazalo juz i tak jest za szerokie o 4 metry i bedzie wezsze po obnizeniu murawy. Ale nie bede sie klocic bo jaki to ma sens ?

Pero 26.03.2009 10:17

Taka ciekawostka. Chyba już nie potrzebujemy nadzoru...
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...iejszej-oferty

emailowiec 26.03.2009 11:07

Pero, przecież to jest stara informacja i była już dyskutowana kilka(naście) stron temu...

Pero 26.03.2009 11:24

Chodzi mi oczywiście o unieważnienie tego przetargu, sprawa nie taka stara bo data jest z 23.03. 2009 r. Jeśli była dyskutowana to widocznie jakoś przeoczyłem i przepraszam.

emailowiec 26.03.2009 11:37

A to w takim razie ja przepraszam, nie zauważyłem, że na dole jest napisane o unieważnieniu :)

Cytat:

Zatem wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym
Ciekawe jaka to zmiana nastąpiła :|
I jeszcze jedno zdanie:
Cytat:

Ponadto w wyniku przesunięć budżetowych, które nastąpiły po zakończonym 2008 roku zamawiający nie dysponuje już środkami finansowymi w 2009r. na przedmiotowe zadanie.
Czy prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, bo brakuje na to kasy? Przecież musi być ktoś kto nadzoruje całe przedsięwzięcie...

sandbender 27.03.2009 01:53

Istotna zmiana jest taka, że jak podano w uzasadnieniu, złozono odwolania, rozprawe wyznaczono na koniec lutego, wyrok w tej sprawie ogloszono 3 marca, w związku z tym należałoby powtórnie ropatrzyć oferty, na co należy sumarycznie przeznaczyć 35 dni wliczając możliwe odwołania i protesty. Czyli realnie maj. Czyli nie ma sensu jak prace przy trybunach już trwaja od stycznia.
Pewnie Zikit sobie sam bedzie nadzorował.

Proud 27.03.2009 14:44

Cytat:

Poza konkurencją jest Warszawa, świetnie stoją notowania Poznania, nieźle Gdańska. Do czołówki dystans traci Wrocław, który szanse na goszczenie uczestników Euro 2012 ma takie same, co Kraków i Chorzów, choć one jeszcze niedawno miały tylko status rezerwowych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Ostateczna rozgrywka będzie pasjonująca, a o jej wynikach będą decydować członkowie nowego Komitetu Wykonawczego UEFA.

Wyniki wyborów nowych władz europejskiego futbolu na pewno mają wielki wpływ ma losy polsko-ukraińskich mistrzostw Europy. Teraz w UEFA większości nie tworzą już ludzie, którzy przed dwoma laty postawili na słowiańskie mistrzostwa.

Teraz nowe władze będą oceniać rzetelność przygotowań do finałów mistrzostw Europy. Wielu prominentów na Polskę i Ukrainę może patrzeć nieufnie, tym bardziej że nie mają oni już żadnych zobowiązań wobec Surkisa, któremu w kwietniu 2007 roku obiecano poparcie.

Teraz mamy już nowe rozdanie, które może skutkować trudnymi do przewidzenia konsekwencjami. Próbą generalną będzie wybór miast - gospodarzy Euro 2012, co ma nastąpić już w maju, choć podobno część wpływowych działaczy twierdzi, że aż taki pośpiech nie jest wskazany i z naprawdę ostatecznymi decyzjami należy się wstrzymać do września.

Wątpliwości nowych władz budzą m.in. zasady liczebnego podziału miast między Polskę i Ukrainę. Naszej stronie może przypaść cztery lokalizacje, może też sześć, a zależeć to będzie od sytuacji gospodarczej i politycznej na Ukrainie.

Niezagrożona jest Warszawa, bo areną mistrzostw musi być stolica kraju. Martwić się nie powinni także z Poznaniu. W UEFA ciepło się mówi również o Gdańsku. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Wrocławia, który utknął w procedurach związanych z budową nowego stadionu. Na nieszczęście tego miasta, wielu z członków Komitetu Wykonawczego chętnie odwiedziłoby Kraków (a to wbrew pozorom szalenie istotny argument). Bez szans nie pozostaje także Chorzów.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

no ciekawie się robi...powiem szczerze...mam rodzinę we Wrocławiu i (z całym szacunkiem dla Śląska, tego miasta i kibiców) muszę przyznać że z ich opowieści słabo to wygląda. Prezydent Dudkiewicz ma trochę za wysokie aspiracje...

A jak widać Kraków ma mocną pozycję w Europie...co nie powinno specjalnie nikogo dziwić...:)

kristos 27.03.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 699511)
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

no ciekawie się robi...powiem szczerze...mam rodzinę we Wrocławiu i (z całym szacunkiem dla Śląska, tego miasta i kibiców) muszę przyznać że z ich opowieści słabo to wygląda. Prezydent Dudkiewicz ma trochę za wysokie aspiracje...

A jak widać Kraków ma mocną pozycję w Europie...co nie powinno specjalnie nikogo dziwić...:)

Niestety na nasze nieszczęście Schetyna jest z Wrocławia a to chyba pierwsza osoba w rządzie,nawet przed Donaldem...
Oczywiście najwiece3j do gadania mają władze europejskie ,ale nikt mi nie powie ,że rząd polski nie ma w tym względzie nic do powiedzenia.

BRTS39 27.03.2009 16:44

jak myslicie czy juz na meczu z Jagą bedzie mozna zobaczyc jakies badyle? w sensie czy jakies czesci trybun ktore beda to wszystko potrzymywaly? chodzi mi o cos takiego http://www.skyscrapercity.com/showth...518239&page=29

pierwsze zdjecie od gory albo pozniej tez są

Bekas 27.03.2009 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 699533)
Niestety na nasze nieszczęście Schetyna jest z Wrocławia a to chyba pierwsza osoba w rządzie,nawet przed Donaldem...
Oczywiście najwiece3j do gadania mają władze europejskie ,ale nikt mi nie powie ,że rząd polski nie ma w tym względzie nic do powiedzenia.

Taaak, bo ludzie z UEFA to drza na mysl o Schetynie. Komitet wykonawczy w czasie mistrzostw bierze swoje rodziny / kochanki etc i ma 3 tygodnie wakacji. Na pewno chlopaki marzą o zakwaterowaniu w Katowicach, Gliwicach lub Chorzowie. Na pewno....Kto by tam chcial spedzic 3 tygodnie w Krakowie, w cholere tu starych budowli, kupa kawiarni, pubow i restauracji. Ktoby chcial tu przyjezdzac....

Pero 27.03.2009 21:26

No ale śmieszne z tym nadzorem. Przecież skoro mogli od początku sami nadzorować to po co rozpisywali przetarg. Ponadto budowa stadionu nie kończy się na budowie trybuny wschodniej i zachodniej, to jeszcze parkingi, i doprowadzenie terenu wokół do jakiegoś przyjemnego stanu. szczególnie budowa jakiegoś estetycznego ogrodzenia.

Gordian 29.03.2009 01:24

Potrzebuje te pdfy z planami stadionu, które kiedyś pojawiały się na tym forum, oraz inne materiały dotyczące kosztorysów, planowania etc. z budowy stadionu. 560 stron dyskusji to przeglądania na kilka godzin, więc jeśliby ktoś miał pod ręką lub wiedział gdzie są to prosiłbym o info.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl