Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

David. 28.08.2008 20:30

Orientuje się ktoś czy taki fotoradar (z wyglądu):
http://www.roadlook.pl/img/art/fotor...378169944a.jpg

rejestruje tylko samochody jadące przodem do jego ustawienia, czy tyłem też. Dodam, że jest tzw. 'dwupasmówka' a radar stoi po prawej stronie prawego pasa. Tak więc czy łapie on wszystkie 4 pasy?

nero 28.08.2008 20:35

z tego co wiem musi zlapac przod aby mozna bylo wskazac kierowce gdyz mandat jest dla kierujacego a nie wlasciciela pojazdu.

pio 28.08.2008 20:46

Fotoradar chyba musi zrobić zdjęcie kierującemu pojazd, żeby nie było wątpliwości co do jego winy - przynajmniej tak ja to widzę

David. 28.08.2008 20:52

Za wikipedią: 'W zależności od sposobu umieszczenia może mierzyć prędkość pojazdu zbliżającego się lub oddalającego od obiektywu.' To mnie, że tak powiem, zmyliło. Też jestem zdania, że fotoradar robi zdjęcie przedniej szyby. A po 2 jeśli jedna kamerka miałaby kontrolować 4 pasy ruchu, przedzielone pasem zieleni to musiałaby to być szybka maszyna. Dlatego pytam :)
Dzięki Panowie.

born2b3k 28.08.2008 21:07

z tego co wiem to foty bankowo robi przedniej szyby samochodu :)

pietruch 28.08.2008 22:23

Gdyby ktoś był łaskaw zarzucić bezpośrednim linkiem do napisów do filmu Donnie Brasco wersja 699 mb xvid / *.avi
byłbym bardzo wdzięczny :)

uher 28.08.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 593828)
Orientuje się ktoś czy taki fotoradar (z wyglądu):
http://www.roadlook.pl/img/art/fotor...378169944a.jpg

rejestruje tylko samochody jadące przodem do jego ustawienia, czy tyłem też. Dodam, że jest tzw. 'dwupasmówka' a radar stoi po prawej stronie prawego pasa. Tak więc czy łapie on wszystkie 4 pasy?



Łapie tylko 2, aczkolwiek jest możliwość (w zależności od wersji), że łapie przód i tył auta. Jednak tak czy siak drugiego kierunku nie capnie.

MatMario 28.08.2008 23:15

I dla wszystkich do wiadomości ostanio stawiane fotoradary musza robic i tak i tak foty. Jest taki wymóg i niestety gdy przychodzi zdjecie tyłu wzywaja właścicela do wskazania kierujacego! i niestety coraz czesciej przychodza fotki tyłu. Jedyny plus takiego stanu to to ze mozna sciemnic ze jechala np mama i ona zbiera punkty gdy jest jakas sytuacja podbramkowa :)

born2b3k 28.08.2008 23:57

punkty maja wycofac za niedlugo ale za to mandaty pojda w góre :/

DYRU 29.08.2008 06:34

gra ktos w Ikariam??

thomasson 29.08.2008 07:45

Pierwszy raz ściągam cokolwiek (mecz z Barcą:-D) z sharebase i mam pytanie (bo się nie znam): plik ściąga mi w formacie .rar czy to dobrze i czy trza będzie robić cokolwiek po pobraniu całego meczu żeby działał? (kieś machlojki, itp:-P)

piotrek1325 29.08.2008 07:53

Ściągnij program np WINrar do rozpakowania takiego pliku

P.e.c.h 29.08.2008 09:25

Pomocy:-D

GG oszalało i siedze sobie na niewidoku, a wszyscy widzą ze jestem dostępny:foch:

Ratunku:P

nero 29.08.2008 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez born2b3k (Post 594099)
punkty maja wycofac za niedlugo ale za to mandaty pojda w góre :/

i bardzo dobrze. przynajmniej juz prawka nie strace :D

piotrek1325 29.08.2008 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 594216)
Pomocy:-D

GG oszalało i siedze sobie na niewidoku, a wszyscy widzą ze jestem dostępny:foch:

Ratunku:P

Też tak mam, moim zdaniem da sie to ominąć poprzez :
Wchodzimy na gg na dostępny , parę sekund czekamy i niewidoczny, ja tak robie ;p

TSW Fanatyk 29.08.2008 10:21

Jak myślicie jaka wiatrówka byłaby lepsza: łamana czy z dolnym naciągiem?

R33 29.08.2008 11:46

W których numerach TMK były wywiady z grupami Ultras:
- Wisły
- Legi (o ile były)
- Lecha (o ile były)
- Cracovii (o ile były)

Będzie sie dało ogladnac dzisiejsze losowanie na necie nie posiadajac Sopcasta...

_ukoL 29.08.2008 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez born2b3k (Post 594099)
punkty maja wycofac za niedlugo ale za to mandaty pojda w góre :/

A'propos tych punktów, kiedy dokładnie mają je znieść? To już pewne czy dopiero w fazie planów? :-)

WzT 29.08.2008 12:01

Na jakiej stronie można śledzić losowanie P.UEFA ?

WzT 29.08.2008 13:21

Mam taką dziwną sytuacje a mianowicie szef poprosił mnie o założenie kąta na allegro i kąta bankowego oczywiście na mnie, na których chce sprzedawać telefony, sam na siebie nie może bo twierdzi że ma coś namieszane i nie ma jak.
I tutaj moje pytanie czy to dla mnie bezpieczna sprawa kiedy on będzie sprzedawał telefony na moim koncie allegro? Jak to się ma do urzędu skarbowego... ?
Proszę o pomoc kogoś kumatego w sprawach allegro i o jakieś objaśnienie tej sprawy bo szczerze powiedziawszy sam nie wiem jak mam się do tego ustosunkować.

saklak1906 29.08.2008 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WzT (Post 594629)
Mam taką dziwną sytuacje a mianowicie szef poprosił mnie o założenie kąta na allegro i kąta bankowego oczywiście na mnie, na których chce sprzedawać telefony, sam na siebie nie może bo twierdzi że ma coś namieszane i nie ma jak.
I tutaj moje pytanie czy to dla mnie bezpieczna sprawa kiedy on będzie sprzedawał telefony na moim koncie allegro? Jak to się ma do urzędu skarbowego... ?
Proszę o pomoc kogoś kumatego w sprawach allegro i o jakieś objaśnienie tej sprawy bo szczerze powiedziawszy sam nie wiem jak mam się do tego ustosunkować.

Ja bym sie nie godzil, niech sobie na zone , na kochanke czy matke zalozy.
W czym problem a no w tym ze ty bedziesz w papierach a on bedzie na tym zarabial, poki uczciwie nie ma z tym problemu gorzej jak jakis przekretow narobi to d.....a sie do Ciebie.

Do tego dochodzi Urzad Skarbowy, maja sie ostro brac za Allegrowiczow ktorzy nie placa podatkow wiec przyjda do Ciebie jak nie bedzie placil.

Jak odejdziesz czy Cie zwolni bedzie Cie mial w garsci bo na pewno nie odda Ci konta z dobra historia.

Ja bym sie na pewno nie pchal w taki uklad

WzT 29.08.2008 14:12

Konto na allegro już założył, ale tylko na moje nazwisko ale adres wpisał tam gdzie jest sklep więc nie mój domowy. Teraz właśnie pytał o konto bankowe no i nie wiem co z tym fantem zrobić...

pio 29.08.2008 14:17

Jakaś chora sytuacja z tym szefem, bo nie rozumiem co może mieć namieszane, by nie móc założyć konta na allegro i bankowego?
Najpierw niech jasno Ci wyjaśni o co chodzi, a jak nie będzie przekonywujący to grzecznie odmów. Tak chyba będzie najlepiej, zresztą napisał to już saklak 1906 ;)

BTW: zakładając firmę swoje konto bankowe musiał zgłosić do ZUS i US...

WzT 29.08.2008 14:26

Zresztą on twierdzi że potrzebuje mieć zapasowe bo często mu tamto blokują na jakiś czas... Kij go wie...

gris 29.08.2008 15:30

Jak mu blokują to na pewno nie za nic. Uważaj, żeby Cię nie wpakował w jakieś szambo. A jak się skusisz na taki układ to najlepiej żebyś tylko Ty znał hasło do tego konta. Szczerze mówiąc śmierdzi mi tu wałkiem bo można mieć ile się chce kont na jedno nazwisko.
Przy sprzedaży telefonów istnieje ryzyko, że telefon będzie inny niż w opisie, albo, że będzie pochodził z kradzieży. Odpowiedzialność wtedy będzie spoczywać na Tobie.

MatMario 29.08.2008 15:36

Na ten adres firmowy przyjdzie list aktywacyjny konto z allegro. Bedzie tam kod do wpisania i od wtedy bedzie można zaczac sprzedawać. To jest spoko nikt nic ci nie zrobi bo tam zameldowany nie jestes a że szef użył twojego imienia i nazwiska to jego sprawa. Ale jak założysz konto na siebie i podasz jego numer na tym allegro to już nie bedziesz kryty. Łatwo bedzie cie można powiązać z tym czym handluje szef. Jak dla mnie to jest jakaś chora sytuacja i szef pogrywa z toba i moze cie wladowac na mega mine. Niech sprzeda 10 Nokii N95 po 1300 i nie wysle ich. Jestes na 13000 tys w plecy i nie wykrecisz sie z tego. Plus prowizja podatek to skonczysz na ładnym minusie.

gianbuffon 29.08.2008 15:43

po instalacji nowego systemu nie wyswietlaja sie informacje we wlasciowsciach-podsumowanie. wie ktos jak mozna to wlaczyc? bede bardzo wdzieczny za pomoc:)

WzT 29.08.2008 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 594822)
Na ten adres firmowy przyjdzie list aktywacyjny konto z allegro. Bedzie tam kod do wpisania i od wtedy bedzie można zaczac sprzedawać. To jest spoko nikt nic ci nie zrobi bo tam zameldowany nie jestes a że szef użył twojego imienia i nazwiska to jego sprawa.


Co do jego uczciwości to nie mam zarzutów, on jest bardziej lekkomyślny niż nieuczciwy...
Z tym że mleko się rozlało bo konto na moje nazwisko i adres sklepu jest już aktywowane, mam nadzieje że nie będę miał kłopotów z tego tytułu...

gris 29.08.2008 16:05

Zawsze możesz powiedzieć, że o niczym nie wiedziałeś :P

Zola 29.08.2008 18:13

1) jesli w tel marki SAMSUNG wyswietla sie na gorze ekranu "E" tzn ze internet sie wlaczyl czy jak? :P

2) Moze Ktos wrzucic terminarz wszystkich meczy Wisly w rundzie jesiennej?

Żmijka 29.08.2008 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 594967)
2) Moze Ktos wrzucic terminarz wszystkich meczy Wisly w rundzie jesiennej?

Internet naprawde nie boli ...

http://www.90minut.pl/mecze_druzyna....23&id_sezon=73

regan 29.08.2008 19:24

ja mam pytanie do filologów: "into the draw", "uefa draw update" - jakby ktos mógł to przetłumaczyć... bo za chuja w słownikach jakieś nielogiczne tłumaczenia powstają.

West 29.08.2008 21:02

****a
jak sformatowac Viste ?!
- start z CD i standardowo formatka i intalacja nie dziala
sie wyswietla
Kod:

Booting 'vista'
chainloader / bootmgr
  Error 17 : file not found

Booting 'vista'
chainloader /bootmgr
Error 17: File not found

- google sprawdzilem

ktokolwiek ?!?!

MatMario 29.08.2008 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W (Post 595076)
****a
jak sformatowac Viste ?!
- start z CD i standardowo formatka i intalacja nie dziala
sie wyswietla
Kod:

Booting 'vista'
chainloader / bootmgr
  Error 17 : file not found

Booting 'vista'
chainloader /bootmgr
Error 17: File not found

- google sprawdzilem

ktokolwiek ?!?!

Tz jak sformatować? Chcesz czystą wersję wgrać czy co. Bo to co ci pisze to oznacza że nie znaleziono plików pewnie odpowiedzialnych za start. Masz płytę z windowsem Vista tak? a w biosie ustawiłeś żeby bootowało z CD/DVD

Jak dla mnie to ty już sformatowałeś Viste. Wejdz w ustawienia bios'u jak się komputer ładuje tam zmień primary boot na DVD zapisz zmiany i spróbuj.

w0lno. 29.08.2008 22:18

Mam problemy z PC. Gdy chcę odpalić sprzęt, komputer zaczyna szaleć.
Przy 1 próbie włączenia pojawia się czarny ekran.
Przy 2 próbie czarny ekran oraz migająca "_"
Przy 3 próbie wchodzi mi do DOS-u, gdzie wybieram włączanie komputera... następnie czyt. punkt 2
Przy 4 próbie ponownie 'wchodzi mi do DOS-u, gdzie wybieram włączanie komputera' > wreszcie udaje mi się odpalić sprzęcior.

Wie ktoś, dlaczego tak się dzieje!? Liczę na Waszą pomoc.

born2b3k 29.08.2008 22:20

sproboj moze cofnac system o kilka dni wczesniej... moze pomoze

globoos 29.08.2008 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W (Post 595076)
****a
jak sformatowac Viste ?!
- start z CD i standardowo formatka i intalacja nie dziala
sie wyswietla
Kod:

Booting 'vista'
chainloader / bootmgr
  Error 17 : file not found

Booting 'vista'
chainloader /bootmgr
Error 17: File not found

- google sprawdzilem

ktokolwiek ?!?!


jeżeli chcesz zrobić naprawdę hardkorowy format polecam użyć płytki z windowsem 95, działa to mniej więcej jak uderzenie młotkiem w dysk twardy :D


Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno.
Mam problemy z PC. Gdy chcę odpalić sprzęt, komputer zaczyna szaleć.
Przy 1 próbie włączenia pojawia się czarny ekran.
Przy 2 próbie czarny ekran oraz migająca "_"
Przy 3 próbie wchodzi mi do DOS-u, gdzie wybieram włączanie komputera... następnie czyt. punkt 2
Przy 4 próbie ponownie 'wchodzi mi do DOS-u, gdzie wybieram włączanie komputera' > wreszcie udaje mi się odpalić sprzęcior.

i tak za każdym razem? śmierdzi mi to jakimś wirusem albo uszkodzonymi plikami systemowymi... metoda najpewniejsza to zgrać dane, format c:/ i nowy system, metoda druga to dorwać płytkę z XP (zakładam że używasz XP), wbić się w konsolę odzyskiwania systemu i wpisać tam komendę "systemroot", przeskanować dobrym antywirusem kompa, ew. sprawdzić czy w autostarcie nie siedzi jakieś dziadowstwo.

West 29.08.2008 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 595128)
Tz jak sformatować? Chcesz czystą wersję wgrać czy co.

tak. czystego Xp
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 595128)
Masz płytę z windowsem Vista tak?

nie :D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 595128)
a w biosie ustawiłeś żeby bootowało z CD/DVD

tak
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 595128)
Jak dla mnie to ty już sformatowałeś Viste. Wejdz w ustawienia bios'u jak się komputer ładuje tam zmień primary boot na DVD zapisz zmiany i spróbuj.

a jednak dalej pisze z Visty .

jak ustawie zeby startowalo z plytki , to mi wyskakuje to co opisalem wczesniej i nie idzie dalej...

w0lno. 29.08.2008 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez born2b3k
sproboj moze cofnac system o kilka dni wczesniej... moze pomoze

Zrobiłem jak napisałeś. Wszystko teraz śmiga elegancko.
Dzięki wielki za pomoc.

@globoos - thx za chęć pomocy :)

Ps. Możliwe, żeby te problemy były spowodowane przez zainstalowanie najnowszego Firefoxa!?

born2b3k 29.08.2008 23:40

w windzie wiele rzeczy sie psuje, taka to cecha tego systemu. nowe sterowniki, jakis nowy program a czasem nawet nowozainstalowana gr powoduje ze windows sie zwiesi, jedynym wyjsciem czasami niestety jest format. w tym przypadku obylo sie bez tego
pozdro


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl