Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

Lemoniadowy Joe 26.01.2010 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 847104)
Stary nie o to chodzi. To jest takie permanentnie opowiadanie. A zagramy sparing z mocną drużyną to nam dużo da, piłkarze się rozwiną i dojrzeją. Co roku grają z Sevillami, Szachtarami, Barcelonami, Realami itd i powiedz mi czy faktycznie gracze się rozwinęli, próbują stosowac jakiekolwiek nowoczesne zagrania, daje to jakieś efekty ? Po według mnie nie. Cały czas jest to samo. Dużo planowania i opowiadania, a nic z tego nie ma. A takie sparingi jak np. dzisiejszy pokazują jak jesteśmy głęboko nie powiem gdzie tyle jest pożytku z tych spotkań.

ile my tych poważnych meczów gramy 2 na 3 lata :) każdy dobry występ w pucharach przekładał sie na rozwój kilku piłkarzy

Maciuś 26.01.2010 18:50

Wynik nie jest zly, moglo byc gorzej przeciez. Pamieta ktos wczesniejsze potyczki z Szachtarem bo chce zobaczyc czy jest postep w naszej grze.

brasilia79 26.01.2010 18:52

wcześniej było chyba 2:2

grzesiek632 26.01.2010 18:54

No fajnie by było jakby Ci młodzi o których wspominal borsuk jakoś powoli wchodzili do skladu. Albo jak sie nie nadaja to odeszli..
Zobaczymy jakie będzie stanowisko Skorży co do ostatniego sparingu.. Fajnie też by bylo jakby drużyna nie była juz oslabiona i odpuszczono sobie testowanie kolejnych zawodników ze slabiutkich drużyn bałkańskich.
Niech w spokoju sie przygotowuja do rundy.


ps: My tu placzemy że przegraliśmy 0:3 z Szachtarem... kibice Legii to pewnie się wieszaja:P
Legia 0 - 1 M. Zaporozhye

martin_6 26.01.2010 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 847102)
Ja sprowadzam dyskusję do absurdu, a Ty piszesz, że 4-5-1 może być bardziej ofensywne niż 4-3-3.. Kiedy tak będzie? Pewnie wtedy, kiedy 2 z 5 pomocników będzie się częściej angażować w akcje ofensywne... A co się wtedy stanie? Będzie 3 zawodników z przodu? Tak! Reasumując- odejmie się dwóch zawodników z 5 środkowych, a doda dwóch do 1 napastnika? Hmmm...

No widzisz, właśnie zaczaiłeś, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy! 4-5-1 i 4-3-3 to na dobrą sprawę te same ustawienia, tylko jeden nazwie jakąś formację 4-3-3, a drugi 4-5-1 :).
Swoją drogą, wyobraź sobie ustawienie, w którym skrzydłowi będą zawieszeni wysoko, za to trójka środkowych pomocników zajmuje się głównie defensywą. Czy takie ustawienie (nazwijmy je 4-3-3) będzie bardziej ofensywne od takiego, w którym piątka pomocników angażuje się w konstruowanie akcji ofensywnych? :)

mic 26.01.2010 18:59

Wiecie jakim skladem gral Szachtar ? Chodzi mi o to, czy gral ktos nowy/testowany itd ?

--

Czy Kurto nie jest szykowany na drugiego bramkarza Wisly ? Niby kontrakt z Juhu podpisany, ale zostal on w Krakowie i trenuje z ME. Wiec moze ten pol roczny kontrakt to takie dmuchanie na zimne, byleby ktos byl a nie kosztowal.

GacekCCM 26.01.2010 19:16

Cytat:

No widzisz, właśnie zaczaiłeś, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy! 4-5-1 i 4-3-3 to na dobrą sprawę te same ustawienia, tylko jeden nazwie jakąś formację 4-3-3, a drugi 4-5-1
Bzdura. Jeśli nie masz pojęcia o taktyce, to nie dyskutuj z kimś na ten temat.
A ofensywne nastawienie drużyny nie zależy od tego, czy w ataku będzie 2, 3 czy 4 piłkarzy.
Wisła grała dziś (na podstawie relacji) defensywną odmianą 1-4-5-1, nie 1-4-3-3. To są dwa kompletnie różne ustawienia.
Dla porównania - możesz grać 1-4-4-2, 1-4-3-1-2, 1-4-1-2-1-2, 1-4-2-2-2. Ale to nie znaczy, że czterech "nominalnych" pomocników zawsze tworzy 1-4-4-2.

krystiano 26.01.2010 19:24

http://www.sport.pl/pilka/1,70998,74...ne_kartki.html
No to wbiórcza znowu się popisała!!!!!

pan Dudi 26.01.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 847116)
No widzisz, właśnie zaczaiłeś, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy! 4-5-1 i 4-3-3 to na dobrą sprawę te same ustawienia, tylko jeden nazwie jakąś formację 4-3-3, a drugi 4-5-1 :).
Swoją drogą, wyobraź sobie ustawienie, w którym skrzydłowi będą zawieszeni wysoko, za to trójka środkowych pomocników zajmuje się głównie defensywą. Czy takie ustawienie (nazwijmy je 4-3-3) będzie bardziej ofensywne od takiego, w którym piątka pomocników angażuje się w konstruowanie akcji ofensywnych? :)


Tzn, że chcesz mi teraz wmówić, że Skorża tak naprawdę w tym meczu zagrał ustawieniem 4-3-3?!:lol: Że zawodnicy jak Małecki i Kirm pełnili rolę napastników, a Diaz, Ba i Jirsak rozgrywali piłkę? Jak to było z tym absurdem?

AYALA 26.01.2010 19:30

jeśli można sie włączyc do dyskusji na temat taktyki to myśle że było to typowe zestawienie defensywne z jedymym wysunietym napastnikiem Punsovcem.Zagęszczony środek pola (Diaz,Ba,Jirsak) na skrzydłach Kirm i Małecki.To było typoowe defensywne 1-4-5-1.

Z taki zespołem jak Szachtjor zagrac otwartą piłke to mogłoby sie skończyc na piątce,a takie wysokie porażki napewno źle działają na psychike

rafalek 26.01.2010 19:30

A jakim ustawieniem gra Barcelona? To jest 1-4-5-1 czy 1-4-3-3? Teoretycznie Messi i Henry to wysunięci skrzydłowi, ale w praktyce są oni napastnikami. Zapewne o to chodziło koledze martin_6

ToTylkoJa 26.01.2010 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 847135)
A jakim ustawieniem gra Barcelona? To jest 1-4-5-1 czy 1-4-3-3? Teoretycznie Messi i Henry to wysunięci skrzydłowi, ale w praktyce są oni napastnikami. Zapewne o to chodziło koledze martin_6

jako sympatyk Barcelony stwierdzam, że Barcelona gra systemem 4-3-3. Messi i Henry to skrzydłowi napastnicy (często schodzący do środka- Messi to ogólnie ma ''wolną rekę'') na boisku, Xavi i Iniesta rozgrywają piłkę, a Toure lub Sergio ich zabezpieczają.

martin_6 26.01.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GacekCCM (Post 847127)
Dla porównania - możesz grać 1-4-4-2, 1-4-3-1-2, 1-4-1-2-1-2, 1-4-2-2-2. Ale to nie znaczy, że czterech "nominalnych" pomocników zawsze tworzy 1-4-4-2.

Poniekąd. To już zależy, jak nazwiesz takie ustawienie, ale nazwa 4-4-2 w takim przypadku nie byłaby według mnie błędem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 847133)
Tzn, że chcesz mi teraz wmówić, że Skorża tak naprawdę w tym meczu zagrał ustawieniem 4-3-3?!:lol: Że zawodnicy jak Małecki i Kirm pełnili rolę napastników, a Diaz, Ba i Jirsak rozgrywali piłkę? Jak to było z tym absurdem?

Wskaż mi fragment mojej wypowiedzi, w której tak napisałem!
Zresztą, nie oglądałem meczu, więc nie mam pojęcia, jak byli ustawieni skrzydłowi (Ty pewnie oglądałeś to wiesz :>)

KOMINEK 26.01.2010 23:11

W tym wszystki jedno mnie martwi brak w składzie Głowy Sobola i Boguskiego - znaczy nadal nie są w pełni sił. Boguś robi się coraz to bardziej szklany.

GacekCCM 26.01.2010 23:16

Cytat:

Poniekąd. To już zależy, jak nazwiesz takie ustawienie, ale nazwa 4-4-2 w takim przypadku nie byłaby według mnie błędem.
No błagam. Oczywiście, że byłaby. 1-4-1-2-1-2 to nie jest 1-4-4-2. 1-4-3-3 to nie jest 1-4-5-1.
Jeśli nie wiesz = nie wypowiadaj się. :)
Wisła grała dziś 1-4-5-1, jak powyżej napisałem.
EoT, nie będę tu nikogo taktyki uczyć, to nie po to temat. :)

Są jakiekolwiek informacje na temat tego, kiedy Sobolewski/Głowacki/Boguski wrócą do treningów?

felipe 26.01.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 847261)
W tym wszystki jedno mnie martwi brak w składzie Głowy Sobola i Boguskiego - znaczy nadal nie są w pełni sił. Boguś robi się coraz to bardziej szklany.

Też zwróciłem na to uwagę.
Tu chyba nie ma przypadku...

Dodając do tej "kolekcji" Gargułę, Singlara i Brożka wychodzi nam ponad połowa potencjalnej wyjściowej jednenastki lecząca się zamiast trenować! Paranoja, że niektórzy jeszcze marzą o Nowaku...

Wojtas 26.01.2010 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 847265)
Też zwróciłem na to uwagę.
Tu chyba nie ma przypadku...

Dodając do tej "kolekcji" Gargułę, Singlara i Brożka wychodzi nam ponad połowa potencjalnej wyjściowej jednenastki lecząca się zamiast trenować! Paranoja, że niektórzy jeszcze marzą o Nowaku...



No niby racja ale jest jeszce miesiac do ligi a przeciez oni jada na jeszce jedno zgrupowanie.

Sobol ,GLowa i Boguski -oni pewnie niedlugo zaczna normalnie trenowac ,gorzej z Brozkiem ktory musi byc w rytmie ,bo jelsi nie to ciezko mu tak od kopa wejsc w gre.

Żmijka 27.01.2010 01:44

Patrząc na skrót, to to co robił dziś Marcel woła o pomstę do nieba :shock: Mam nadzieję, że to jakaś jednodniowa niedyspozycja ...

Za to wolny Kirma i minięcie rywali na skrzydle bardzo zacne. No i tak jak pisali - parę napawdę dobrych interwencji Mario.

AS82 27.01.2010 07:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 847305)
Patrząc na skrót, to to co robił dziś Marcel woła o pomstę do nieba :shock: Mam nadzieję, że to jakaś jednodniowa niedyspozycja ...

Za to wolny Kirma i minięcie rywali na skrzydle bardzo zacne. No i tak jak pisali - parę napawdę dobrych interwencji Mario.

Na weszlo.com jest skrót ,Pawełek każdy strzał czy lekki czy silny odbijał przed siebie i tak po dobitce padła bramka na 3-0 :-/

kubamusial 27.01.2010 08:20

Wie ktoś może czy będzie możliwość zobaczenia meczu z MFK Rużomberok ?

zim zum 27.01.2010 08:46

Po filmiku na weszło ( http://www.weszlo.com/news/4404 ) widać jak pięknie oficjalna manipuluje opisami i skrótami i co bardziej niewygodne fakty ucina. W relacji jest podane wszystko oprócz tego, ze Pawełek fantastycznie podał piłkę pod nogi gościowi z Szachtara, ale co tam się czepiać to taki mały szczegół. Niestety po filmiku z drugiego obozu wszystko wyszło na jaw.

rafalek 27.01.2010 09:06

Ale nie zmienia to faktu, że wyszedł, złapał piłkę, a ta została mu wykopana z rąk...czyli de facto naprawił swój bład, tylko sędzia nie zauważył EWIDENTNEGO faulu na nim.

raddar 27.01.2010 09:09

Skrót nagrywany przez ekipe Szachtara pokazuje pełny obraz trzeciej bramki.Pawełek w pełni winny. Szkoda że na oficjalnej stronie naszego klubu zaczyna sie jakaś dziwna cenzura.

massoud 27.01.2010 09:23

http://www.youtube.com/watch?v=auyIf97vlEE oglądając ten skrót to nasi obrońcy zagrali gorzej niz katastrofalnie i to oni zawiedli przy wszystkich bramkach

AYALA 27.01.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 847330)
http://www.youtube.com/watch?v=auyIf97vlEE oglądając ten skrót to nasi obrońcy zagrali gorzej niz katastrofalnie i to oni zawiedli przy wszystkich bramkach

na tle Szachtara co kupuje zawodników za miliony euro to i tak nie było najgożej.To troche inna bajka, nie nasz rozmiar kapelusza.Tym bardziej że Szachtar wystawił pierwszy skład.

Kowalski 27.01.2010 10:09

Może dajmy już spokój Pawełkowi. Nie jestem jego fanem, bo uważam, że w Wiśle powinien być lepszy bramkarz. Tym nie mniej facet był po ciężkiej podróży, zmianie stref czasowych itd. Po drugie znaczny procent winy spada na trenera bramkarzy, który najwyraźniej nie radzi sobie ani z oceną, ani eliminacją błędów Mariusza. Teraz jest nowy trener dajmy więc i jemu i Pawełkowi szansę. Może będzie chociaż trochę lepiej. Ponadto jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. My w takiej właśnie sytuacji jesteśmy obecnie.

1q2 27.01.2010 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raddar (Post 847325)
Skrót nagrywany przez ekipe Szachtara pokazuje pełny obraz trzeciej bramki.Pawełek w pełni winny. Szkoda że na oficjalnej stronie naszego klubu zaczyna sie jakaś dziwna cenzura.

Tak coś czułem że te tekstowe peany na cześć Pawełka nie do końca są prawdziwe - 3 gol - 'klasyka' ,gdzie i tak Mariusz bronił nieźle.

darotsok73 27.01.2010 10:26

Kowalski , "... dajmy Pawełkowi szanse ...?? "Wierzysz w cuda ? , nie oszukuj się . Pawełek jest bardzo przeciętnym bramkarzem , żeby nie powiedzieć słabiutkim . Wie to cała Polska . Stoi w bramce tylko dla tego że u nas cieniutko z kasą na transfery , czego dowodem min. jazdy z Morettim czy Nurkowiciem no i powrót Juhy.
Oprócz niego kaszanę zagrała cała obrona , włącznie z Brazylijczykami.

Gdzie te czasy kiedy ze wschodu całymi pociągami zwozili do Polski ruskojęzycznych kopaczy ??
Gdzie jest dziś ich poziom a gdzie nasz ? Żal.

yogul 27.01.2010 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 847336)
na tle Szachtara co kupuje zawodników za miliony euro to i tak nie było najgożej.To troche inna bajka, nie nasz rozmiar kapelusza.Tym bardziej że Szachtar wystawił pierwszy skład.

Ale nasi obrońcy w tym meczu grali wyjątkowo jakby ospale, mało zdecydowanie. W zamieszaniach w polu karnym jakby się bali wpaść i wybić tą piłkę a po takich zamieszaniach wpadły wszystkie bramki.
Mariuszek wiadomo ze to nie jest Bufon i nie broni fenomenalnie ale w tym meczu akurat fajnie bronił i jak napisał kolega wyżej cieszmy sie z tego co mamy.
Trochę się zmartwiłem tą 200% sytuacja Punoszevaca, ale liczę ze to wypadek przy pracy jaki się najlepszym zdarza.

brylant17 27.01.2010 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 847261)
W tym wszystki jedno mnie martwi brak w składzie Głowy Sobola i Boguskiego - znaczy nadal nie są w pełni sił. Boguś robi się coraz to bardziej szklany.



Lepiej poczekać niech się wyleczą na drugi obóz niż potem płakać,tak jak było z gułą.Mnie martwi kontuzja Brozka ja nie wiem, leczą go chyba już pół roku i wyleczyć nie mogą.


a tak przy okazji trzeba zapamiętać tych panów

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5433256773.jpg

felipe 27.01.2010 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 847349)
Mariuszek wiadomo ze to nie jest Bufon i nie broni fenomenalnie ale w tym meczu akurat fajnie bronił i jak napisał kolega wyżej cieszmy sie z tego co mamy.

Co z tego, że pare piłek wczoraj odbił (podkreślam, bo z łapaniem gorzej...), skoro zaraz sam podarował rywalowi bramkę?
Pawełek póki co w tym roku zaczął od średniej 1 babol na 1 mecz...Oba babole kończyły się golami dla rywala... Czy to jest normalne? Czy normalne, że tak słaby bramkarz nie ma w ogóle powodów do obaw o swoją pozycję? Tak, to jest normalne, ale, z całym szacunkiem, w Górniku Łęczna czy innej Flocie Świnoujście. Nie w drużynie Mistrza Polski.

"Cieszmy się z tego co mamy".

kosaTS 27.01.2010 10:53

Strasznie szkoda niewykorzystanej "setki" Serba. Musi to strzelać.

yogul 27.01.2010 11:09

cieszmy się z tego co mamy bo niestety ale taki skład bramkarski będziemy mieć bez żadnych zmian do czerwca i nasze płakanie na forum nic nie zmieni.
Może pora szukać pozytywnych stron Mariuszka? Może jest dobrym wędkarzem czy cos? :lol:

7 kotów 27.01.2010 11:10

Z Pawelkiem jest ten klopot, ze facet gra niezle, wg niektorych nawet dobrze w danym meczu, a okazuje sie ze wynik brzmi 0:3. I w tym tkwi problem. Nie wiem czy to pech czy co.
"Udany wystep Pawelka popsuly nieco 4 nieudane interwencje obroncow i mecz zakonczyl sie wynikiem 0:4".

Bramkarz dobry od slabego rozni sie tym ze potrafi druzynie uratowac mecz.
Pawelek NIGDY nie uratowal Wisle meczu.
Wybitnie tez nie zawall gwoli prawdy.

Dolha ratowal mecze, bronil jak w transie. A taki Trabalik wpuszcal wszystko co lecialo w nasza strone.
Pawelek to wlasnie poziom Trabalika, a teraz dodatkowo szkolil go bedzie koles, ktory w zyciu bronil strzaly listonosza i piekarza.

mariusz sie nie rozwinal ani o jote. Jest tak beznadziejnie nijaki, ze az strach.

bridgeburner 27.01.2010 11:16

Niby nie ma się co podniecać 2 akcjami
w skrócie kilkuminutowym
ale cieszy to co Kirm pokazał
Mam nadzieję, że w końcu sie zaaklimatyzuje, poczuje pewnie w drużynie i
zacznie grać na miare mozliwośc a te ma 1 poziom ponad reszte ofensywnych zawodników
A o Pawełku wszystko już zostało powiedziane i napisane,
zupełnie nie rozumiem po co sie powtarzacie

FraMat 27.01.2010 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 847380)
cieszmy się z tego co mamy bo niestety ale taki skład bramkarski będziemy mieć bez żadnych zmian do czerwca i nasze płakanie na forum nic nie zmieni.
Może pora szukać pozytywnych stron Mariuszka? Może jest dobrym wędkarzem czy cos? :lol:

ma podejście do piesków

Kowalski 27.01.2010 11:25

Po pierwsze nie mam złudzeń. Wszyscy wiedzą jaki jest Pawełek. Ale "jadąc" po nim na forum nie zrobimy z niego lepszego bramkarza. Chyba, że się mylę? Już tysiąc pięćset razy napisano tutaj jaki to z Mariusza fatalny bramkarz. Pełna zgoda, tylko po co to międlić. Po co się biczować? Jak jedna czy dwie osoby po "babolu" napiszą o tym to chyba wystarczyć.
7 Kotów dla mnie Trabalik był jednak gorszym bramkarzem niż Mario. A że dotąd Pawełek nie wybronił nam żadnego ważnego meczu to pełna zgoda. Tylko co z tego? Czy kupimy Buffona? Nie. Nie kupimy na tę pozycję do lata nikogo. Czemu się więc żołądkować? Pozostawmy sobie trochę żółci na Legię, Lecha, Pasiaków i ewentualną utratę Mistrzostwa. Trzeba dozować emocje, inaczej nie widać różnicy przy prawdziwej tragedii.

martin_6 27.01.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GacekCCM (Post 847264)
No błagam. Oczywiście, że byłaby. 1-4-1-2-1-2 to nie jest 1-4-4-2. 1-4-3-3 to nie jest 1-4-5-1.
Jeśli nie wiesz = nie wypowiadaj się. :)
Wisła grała dziś 1-4-5-1, jak powyżej napisałem.
EoT, nie będę tu nikogo taktyki uczyć, to nie po to temat. :)

Widzę, że mamy na forum eksperta od spraw taktycznych. Zapalony gracz w FMa? Czy masz licencję trenerską, że czujesz się zobligowany do pouczania innych? :lol:

Wróciłem tylko uwagę, że 4-5-1 i 4-3-3 mają z sobą bardzo dużo wspólnego i niekiedy trudno jednoznacznie ustalić, w jakim dokładnie ustawieniu gra drużyna. W rzeczywistości nie jest tak jak w FMie, że ustawiasz gdzieś zawodnika i on tam siedzi. Wystarczy, że skrzydłowi pójdą do przodu i już jest 4-3-3, jak się cofną, to mamy 4-5-1. Liczba nominalnych napastników nie świadczy o ofensywności taktyki :) .

Zresztą, kwestia nazewnictwa nie jest dla mnie sprawą, o który można by wszczynać awantury, więc EOT z mojej strony również...

*19focus06* 27.01.2010 11:50

To będzie runda Pawełka!!! Myślę, że takiej szansy jaką dostał ponownie ( w postaci braku konkurencji ) Mariusz skorzysta i pokaże ,że wart jest zaufania ( mam taką nadzieję ). Pisanie na forum ,że jest słaby itp na pewno mu nie pomoże ,a wręcz przeciwnie. Nie mamy innego wyjścia tylko pomagać mu w każdym meczu dopingiem, a dojdziemy razem do kolejnego mistrzostwa Polski.

Marcinnno 27.01.2010 11:53

Moje jedno zdanie :) Cieszy,że Cleber kapitanem : )


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl