![]() |
Cytat:
|
Wynik nie jest zly, moglo byc gorzej przeciez. Pamieta ktos wczesniejsze potyczki z Szachtarem bo chce zobaczyc czy jest postep w naszej grze.
|
wcześniej było chyba 2:2
|
No fajnie by było jakby Ci młodzi o których wspominal borsuk jakoś powoli wchodzili do skladu. Albo jak sie nie nadaja to odeszli..
Zobaczymy jakie będzie stanowisko Skorży co do ostatniego sparingu.. Fajnie też by bylo jakby drużyna nie była juz oslabiona i odpuszczono sobie testowanie kolejnych zawodników ze slabiutkich drużyn bałkańskich. Niech w spokoju sie przygotowuja do rundy. ps: My tu placzemy że przegraliśmy 0:3 z Szachtarem... kibice Legii to pewnie się wieszaja:P Legia 0 - 1 M. Zaporozhye |
Cytat:
Swoją drogą, wyobraź sobie ustawienie, w którym skrzydłowi będą zawieszeni wysoko, za to trójka środkowych pomocników zajmuje się głównie defensywą. Czy takie ustawienie (nazwijmy je 4-3-3) będzie bardziej ofensywne od takiego, w którym piątka pomocników angażuje się w konstruowanie akcji ofensywnych? :) |
Wiecie jakim skladem gral Szachtar ? Chodzi mi o to, czy gral ktos nowy/testowany itd ?
-- Czy Kurto nie jest szykowany na drugiego bramkarza Wisly ? Niby kontrakt z Juhu podpisany, ale zostal on w Krakowie i trenuje z ME. Wiec moze ten pol roczny kontrakt to takie dmuchanie na zimne, byleby ktos byl a nie kosztowal. |
Cytat:
A ofensywne nastawienie drużyny nie zależy od tego, czy w ataku będzie 2, 3 czy 4 piłkarzy. Wisła grała dziś (na podstawie relacji) defensywną odmianą 1-4-5-1, nie 1-4-3-3. To są dwa kompletnie różne ustawienia. Dla porównania - możesz grać 1-4-4-2, 1-4-3-1-2, 1-4-1-2-1-2, 1-4-2-2-2. Ale to nie znaczy, że czterech "nominalnych" pomocników zawsze tworzy 1-4-4-2. |
http://www.sport.pl/pilka/1,70998,74...ne_kartki.html
No to wbiórcza znowu się popisała!!!!! |
Cytat:
Tzn, że chcesz mi teraz wmówić, że Skorża tak naprawdę w tym meczu zagrał ustawieniem 4-3-3?!:lol: Że zawodnicy jak Małecki i Kirm pełnili rolę napastników, a Diaz, Ba i Jirsak rozgrywali piłkę? Jak to było z tym absurdem? |
jeśli można sie włączyc do dyskusji na temat taktyki to myśle że było to typowe zestawienie defensywne z jedymym wysunietym napastnikiem Punsovcem.Zagęszczony środek pola (Diaz,Ba,Jirsak) na skrzydłach Kirm i Małecki.To było typoowe defensywne 1-4-5-1.
Z taki zespołem jak Szachtjor zagrac otwartą piłke to mogłoby sie skończyc na piątce,a takie wysokie porażki napewno źle działają na psychike |
A jakim ustawieniem gra Barcelona? To jest 1-4-5-1 czy 1-4-3-3? Teoretycznie Messi i Henry to wysunięci skrzydłowi, ale w praktyce są oni napastnikami. Zapewne o to chodziło koledze martin_6
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Zresztą, nie oglądałem meczu, więc nie mam pojęcia, jak byli ustawieni skrzydłowi (Ty pewnie oglądałeś to wiesz :>) |
W tym wszystki jedno mnie martwi brak w składzie Głowy Sobola i Boguskiego - znaczy nadal nie są w pełni sił. Boguś robi się coraz to bardziej szklany.
|
Cytat:
Jeśli nie wiesz = nie wypowiadaj się. :) Wisła grała dziś 1-4-5-1, jak powyżej napisałem. EoT, nie będę tu nikogo taktyki uczyć, to nie po to temat. :) Są jakiekolwiek informacje na temat tego, kiedy Sobolewski/Głowacki/Boguski wrócą do treningów? |
Cytat:
Tu chyba nie ma przypadku... Dodając do tej "kolekcji" Gargułę, Singlara i Brożka wychodzi nam ponad połowa potencjalnej wyjściowej jednenastki lecząca się zamiast trenować! Paranoja, że niektórzy jeszcze marzą o Nowaku... |
Cytat:
No niby racja ale jest jeszce miesiac do ligi a przeciez oni jada na jeszce jedno zgrupowanie. Sobol ,GLowa i Boguski -oni pewnie niedlugo zaczna normalnie trenowac ,gorzej z Brozkiem ktory musi byc w rytmie ,bo jelsi nie to ciezko mu tak od kopa wejsc w gre. |
Patrząc na skrót, to to co robił dziś Marcel woła o pomstę do nieba :shock: Mam nadzieję, że to jakaś jednodniowa niedyspozycja ...
Za to wolny Kirma i minięcie rywali na skrzydle bardzo zacne. No i tak jak pisali - parę napawdę dobrych interwencji Mario. |
Cytat:
|
Wie ktoś może czy będzie możliwość zobaczenia meczu z MFK Rużomberok ?
|
Po filmiku na weszło ( http://www.weszlo.com/news/4404 ) widać jak pięknie oficjalna manipuluje opisami i skrótami i co bardziej niewygodne fakty ucina. W relacji jest podane wszystko oprócz tego, ze Pawełek fantastycznie podał piłkę pod nogi gościowi z Szachtara, ale co tam się czepiać to taki mały szczegół. Niestety po filmiku z drugiego obozu wszystko wyszło na jaw.
|
Ale nie zmienia to faktu, że wyszedł, złapał piłkę, a ta została mu wykopana z rąk...czyli de facto naprawił swój bład, tylko sędzia nie zauważył EWIDENTNEGO faulu na nim.
|
Skrót nagrywany przez ekipe Szachtara pokazuje pełny obraz trzeciej bramki.Pawełek w pełni winny. Szkoda że na oficjalnej stronie naszego klubu zaczyna sie jakaś dziwna cenzura.
|
http://www.youtube.com/watch?v=auyIf97vlEE oglądając ten skrót to nasi obrońcy zagrali gorzej niz katastrofalnie i to oni zawiedli przy wszystkich bramkach
|
Cytat:
|
Może dajmy już spokój Pawełkowi. Nie jestem jego fanem, bo uważam, że w Wiśle powinien być lepszy bramkarz. Tym nie mniej facet był po ciężkiej podróży, zmianie stref czasowych itd. Po drugie znaczny procent winy spada na trenera bramkarzy, który najwyraźniej nie radzi sobie ani z oceną, ani eliminacją błędów Mariusza. Teraz jest nowy trener dajmy więc i jemu i Pawełkowi szansę. Może będzie chociaż trochę lepiej. Ponadto jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. My w takiej właśnie sytuacji jesteśmy obecnie.
|
Cytat:
|
Kowalski , "... dajmy Pawełkowi szanse ...?? "Wierzysz w cuda ? , nie oszukuj się . Pawełek jest bardzo przeciętnym bramkarzem , żeby nie powiedzieć słabiutkim . Wie to cała Polska . Stoi w bramce tylko dla tego że u nas cieniutko z kasą na transfery , czego dowodem min. jazdy z Morettim czy Nurkowiciem no i powrót Juhy.
Oprócz niego kaszanę zagrała cała obrona , włącznie z Brazylijczykami. Gdzie te czasy kiedy ze wschodu całymi pociągami zwozili do Polski ruskojęzycznych kopaczy ?? Gdzie jest dziś ich poziom a gdzie nasz ? Żal. |
Cytat:
Mariuszek wiadomo ze to nie jest Bufon i nie broni fenomenalnie ale w tym meczu akurat fajnie bronił i jak napisał kolega wyżej cieszmy sie z tego co mamy. Trochę się zmartwiłem tą 200% sytuacja Punoszevaca, ale liczę ze to wypadek przy pracy jaki się najlepszym zdarza. |
Cytat:
Lepiej poczekać niech się wyleczą na drugi obóz niż potem płakać,tak jak było z gułą.Mnie martwi kontuzja Brozka ja nie wiem, leczą go chyba już pół roku i wyleczyć nie mogą. a tak przy okazji trzeba zapamiętać tych panów http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5433256773.jpg |
Cytat:
Pawełek póki co w tym roku zaczął od średniej 1 babol na 1 mecz...Oba babole kończyły się golami dla rywala... Czy to jest normalne? Czy normalne, że tak słaby bramkarz nie ma w ogóle powodów do obaw o swoją pozycję? Tak, to jest normalne, ale, z całym szacunkiem, w Górniku Łęczna czy innej Flocie Świnoujście. Nie w drużynie Mistrza Polski. "Cieszmy się z tego co mamy". |
Strasznie szkoda niewykorzystanej "setki" Serba. Musi to strzelać.
|
cieszmy się z tego co mamy bo niestety ale taki skład bramkarski będziemy mieć bez żadnych zmian do czerwca i nasze płakanie na forum nic nie zmieni.
Może pora szukać pozytywnych stron Mariuszka? Może jest dobrym wędkarzem czy cos? :lol: |
Z Pawelkiem jest ten klopot, ze facet gra niezle, wg niektorych nawet dobrze w danym meczu, a okazuje sie ze wynik brzmi 0:3. I w tym tkwi problem. Nie wiem czy to pech czy co.
"Udany wystep Pawelka popsuly nieco 4 nieudane interwencje obroncow i mecz zakonczyl sie wynikiem 0:4". Bramkarz dobry od slabego rozni sie tym ze potrafi druzynie uratowac mecz. Pawelek NIGDY nie uratowal Wisle meczu. Wybitnie tez nie zawall gwoli prawdy. Dolha ratowal mecze, bronil jak w transie. A taki Trabalik wpuszcal wszystko co lecialo w nasza strone. Pawelek to wlasnie poziom Trabalika, a teraz dodatkowo szkolil go bedzie koles, ktory w zyciu bronil strzaly listonosza i piekarza. mariusz sie nie rozwinal ani o jote. Jest tak beznadziejnie nijaki, ze az strach. |
Niby nie ma się co podniecać 2 akcjami
w skrócie kilkuminutowym ale cieszy to co Kirm pokazał Mam nadzieję, że w końcu sie zaaklimatyzuje, poczuje pewnie w drużynie i zacznie grać na miare mozliwośc a te ma 1 poziom ponad reszte ofensywnych zawodników A o Pawełku wszystko już zostało powiedziane i napisane, zupełnie nie rozumiem po co sie powtarzacie |
Cytat:
|
Po pierwsze nie mam złudzeń. Wszyscy wiedzą jaki jest Pawełek. Ale "jadąc" po nim na forum nie zrobimy z niego lepszego bramkarza. Chyba, że się mylę? Już tysiąc pięćset razy napisano tutaj jaki to z Mariusza fatalny bramkarz. Pełna zgoda, tylko po co to międlić. Po co się biczować? Jak jedna czy dwie osoby po "babolu" napiszą o tym to chyba wystarczyć.
7 Kotów dla mnie Trabalik był jednak gorszym bramkarzem niż Mario. A że dotąd Pawełek nie wybronił nam żadnego ważnego meczu to pełna zgoda. Tylko co z tego? Czy kupimy Buffona? Nie. Nie kupimy na tę pozycję do lata nikogo. Czemu się więc żołądkować? Pozostawmy sobie trochę żółci na Legię, Lecha, Pasiaków i ewentualną utratę Mistrzostwa. Trzeba dozować emocje, inaczej nie widać różnicy przy prawdziwej tragedii. |
Cytat:
Wróciłem tylko uwagę, że 4-5-1 i 4-3-3 mają z sobą bardzo dużo wspólnego i niekiedy trudno jednoznacznie ustalić, w jakim dokładnie ustawieniu gra drużyna. W rzeczywistości nie jest tak jak w FMie, że ustawiasz gdzieś zawodnika i on tam siedzi. Wystarczy, że skrzydłowi pójdą do przodu i już jest 4-3-3, jak się cofną, to mamy 4-5-1. Liczba nominalnych napastników nie świadczy o ofensywności taktyki :) . Zresztą, kwestia nazewnictwa nie jest dla mnie sprawą, o który można by wszczynać awantury, więc EOT z mojej strony również... |
To będzie runda Pawełka!!! Myślę, że takiej szansy jaką dostał ponownie ( w postaci braku konkurencji ) Mariusz skorzysta i pokaże ,że wart jest zaufania ( mam taką nadzieję ). Pisanie na forum ,że jest słaby itp na pewno mu nie pomoże ,a wręcz przeciwnie. Nie mamy innego wyjścia tylko pomagać mu w każdym meczu dopingiem, a dojdziemy razem do kolejnego mistrzostwa Polski.
|
Moje jedno zdanie :) Cieszy,że Cleber kapitanem : )
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl