Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Markus 17.09.2017 14:35

Wisła gra obecnie słabo, ale głosy mówiące o zwalnianiu Ramireza są skrajnie nieodpowiedzialne. Zespół, który stracił kreatywny środek drugiej linii i jest w głębokiej przebudowie, na ten moment nie może prezentować się dużo lepiej i grać kombinacyjnej piłki w ofensywie. My nie mamy na tyle klasowych piłkarzy. To Wisła, nie Barcelona.

Trzeba czekać na wdrożenie się Pereza, nowych napastników i poprawę zgrania. Po prostu. Do tej pory jesteśmy skazani na czary Carlitosa i rozgrywanie z pominięciem drugiej lini. W tej sytuacji i tak radzimy sobie nadspodziewanie dobrze. Więc pofolgujcie z atakami na trenera. Pamiętajcie, w którym miejscu także finansowo jest aktualnie nasz klub.

Mnie bardziej martwi zbyt luźne krycie w defensywie niż ten naturalny obecnie problem z kreacją ataków. Oby powrót Veleza przyczynił się do poprawy tej sytuacji.

forthy 17.09.2017 15:19

Nie ma co tego tłuc pewnej liczbie osób. Dalej będą pieprzyć farmazony, jak to strasznie źle.
Nic do nich nie dociera.

For_FuN_ 17.09.2017 15:51

Jak zwykle 0 merytorycznej dyskusji ;). Zespół wygląda fatalnie taktycznie(chyba broszka trenera?), a punkty zawdzięczamy jednemu człowiekowi(nazywa się Carlitos) i szczęściu. Zasługa trenera(a właściwie wuefisty) jest marginalna. Dodatkowo puszczanie tych ananasów z Hiszpanii to jawny sabotaż.

Griszka30KR 17.09.2017 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482815)
Wojtkowski który ma muskulaturę gimnazjalisty i jak przyjął piłkę na klatę to gracze Piasta za linię musieli wybijać bo wszyscy myśleli że nie żyje? Ten sam którego regularnie przestawiają i ma sporo strat?

Przypomnij sobie jak wyglądał...np Frankowski.Tyle w temacie.

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 17:17

jak ?


12345

wolfy 17.09.2017 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1482828)
Przypomnij sobie jak wyglądał...np Frankowski.Tyle w temacie.

Frankowski grał jako napastnik wykańczający sytuacje, w polu karnym starcia są z natury słabsze. Do tego umiał się zastawić i powalczyć o piłkę.
Wojtkowski nie jest niski, ale brak u warunków fizycznych i doświadczenia.
Tak więc niczego w temacie nie wyjaśniłeś, chłopak ma braki i potrzebuje czasu.

serek.c2 17.09.2017 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1482821)
Jak zwykle 0 merytorycznej dyskusji ;). Zespół wygląda fatalnie taktycznie(chyba broszka trenera?), a punkty zawdzięczamy jednemu człowiekowi(nazywa się Carlitos) i szczęściu. Zasługa trenera(a właściwie wuefisty) jest marginalna. Dodatkowo puszczanie tych ananasów z Hiszpanii to jawny sabotaż.

Sporo mam do zarzucenia naszemu trenerowi, ale .......enie o "wuefiście" jest żenujące...

wolfy 17.09.2017 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1482834)
Sporo mam do zarzucenia naszemu trenerowi, ale .......enie o "wuefiście" jest żenujące...

Temu frajerowi nie warto nawet odpisywać. Najpierw placze o braku merytorycznej dyskusji, zdanie później bije niemerytorycznymi banałami i ubliża trenerowi. Jest sens traktować leszcza poważnie?

guardian_angel 17.09.2017 17:46

Ze Manuel jest z Portugalii. Imazowi dajmy kilka meczów. A od Gonazlesa, Veleza, Lloncha i Carlitosa lepszych nie ma. Więc skończcie p...ć o tym faworyzwoaniu Hiszpanów.

JarooP 17.09.2017 17:59

Kiko poprostu próbuje ich ogrywać powoli bo sam dobrze wie ze ma możliwości i to robi. W każdym meczu jak gra nowymi tak samo ich zmienia wiec jest to poniekąd rozsądne wyjście i chyba jedyne możliwe. Jakby istniały rezerwy napewno od nich by zaczęli a tak nie ma wyjścia trzeba ich wprowadzać w tryb meczowy.

Kowalski 17.09.2017 18:03

Proponuję, żeby jednak nie wyzywać się na tym forum.

Blaszczu16 17.09.2017 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez guardian_angel (Post 1482838)
Ze Manuel jest z Portugalii. Imazowi dajmy kilka meczów. A od Gonazlesa, Veleza, Lloncha i Carlitosa lepszych nie ma. Więc skończcie p...ć o tym faworyzwoaniu Hiszpanów.

Llonch to jest akurat ogórek. Jeszcze Łęczną mu darowałem, nawet pierwszą połowę w derbach. Natomiast, to co zrobił w meczu z Lechią to już przegięcie. Mi u Ramireza przeszkadza ten defensywny styl gry. Gra wygląda tragicznie przez 60 - 70 minut, dopóki nie dokonuje ofensywnych zmian. Już w kilku spotkaniach, kiedy przechodziliśmy na bardziej ofensywny styl gry, mecz wyglądał dużo lepie. Moim zdaniem Kiko powinien w środku grać jednym defensywnym i jednym ofensywnym zawodnikiem, a nie jak dotychczas, dwoma defami. Optymalnie środek widzę Basha - Halilović.

Griszka30KR 17.09.2017 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482832)
Frankowski grał jako napastnik wykańczający sytuacje, w polu karnym starcia są z natury słabsze. Do tego umiał się zastawić i powalczyć o piłkę.
Wojtkowski nie jest niski, ale brak u warunków fizycznych i doświadczenia.
Tak więc niczego w temacie nie wyjaśniłeś, chłopak ma braki i potrzebuje czasu.

Ja per...coś Ci udowodniłem jeżeli chodzi o posturę,to teraz bronisz się znaczeniem jej odnośnie danej pozycji...
No to masz porównanie przy +/- tej samej pozycji Mirosław Szymkowiak 179cm/69kg i Kamil 173/63.Można stwierdzić Kamil i Szymek maja podobną budowę/masę biorąc pod uwagę proporcje wagi do wzrostu.Przy czym dane Szymka są jak miał 25 lat ,a Kamila 19...Mączyński 175/obecna waga 68kg.Kogo teraz będziesz chciał podać za przykład Głowackiego ....? :P
Co do braku doświadczenia to się zgodzę,przy czym każdy na początku swojej kariery go miał i właśnie regularne granie pozwala je nabyć.Na zachodzie 18-sto latkowie w pierwszym składzie to nie nowość. Apropo zachodu,pomocnik Marco Verratti PSG 165cm/60kg...

Markus 17.09.2017 18:22

To jest nieprawdopodobne. Mamy bardzo dobrą pozycję w tabeli, poprawę stabilności klubu i drużyny, przemyślaną politykę transferową, która ma bezsprzecznie również duże sukcesy (np. Carlitos) perspektywy na przyszłość o jakich jeszcze rok temu mogliśmy tylko pomarzyć - sytuacja Wisły znacząco się poprawia, klub znów się rozwija, a na forum bitwa o zwolnienie trenera. Bo gra za słaba.

Zastanówcie się trochę.

Może od razu niektórzy zaczną domagać się też zwolnienia Junco? Bo w końcu to on postawił na Ramireza i resztę Hiszpanów? I Ze Manuela, obecnie dla niektórych wroga nr.1?

Ogarnijcie się, naprawdę. Na razie nie dzieje się żadna tragedia. Wisła idzie w górę, nie w dół.

wolfy 17.09.2017 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1482849)
Ja per...coś Ci udowodniłem jeżeli chodzi o posturę,to teraz bronisz się znaczeniem jej odnośnie danej pozycji...
No to masz porównanie przy +/- tej samej pozycji Mirosław Szymkowiak 179cm/69kg i Kamil 173/63.Można stwierdzić Kamil i Szymek maja podobną budowę/masę biorąc pod uwagę proporcje wagi do wzrostu.Przy czym dane Szymka są jak miał 25 lat ,a Kamila 19...Mączyński 175/obecna waga 68kg.Kogo teraz będziesz chciał podać za przykład Głowackiego ....? :P
Co do braku doświadczenia to się zgodzę,przy czym każdy na początku swojej kariery go miał i właśnie regularne granie pozwala je nabyć.Na zachodzie 18-sto latkowie w pierwszym składzie to nie nowość. Apropo zachodu,pomocnik Marco Verratti PSG 165cm/60kg...

Nie zrozumieliśmy się. Warunki fizyczne Wojtkowski ma OK (co najwyżej, brak mu jednak paru centymetrów), musi nabrać masy mięśniowej i doświadczenia. Obecnie piłka to sport dla atletów.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1482850)
To jest nieprawdopodobne. Mamy bardzo dobrą pozycję w tabeli, poprawę stabilności klubu i drużyny, przemyślaną politykę transferową, która ma bezsprzecznie również duże sukcesy (np. Carlitos) perspektywy na przyszłość o jakich jeszcze rok temu mogliśmy tylko pomarzyć - sytuacja Wisły znacząco się poprawia, klub znów się rozwija, a na forum bitwa o zwolnienie trenera. Bo gra za słaba.

Zastanówcie się trochę.

Może od razu niektórzy zaczną domagać się też zwolnienia Junco? Bo w końcu to on postawił na Ramireza i resztę Hiszpanów? I Ze Manuela, obecnie dla niektórych wroga nr.1?

Ogarnijcie się, naprawdę. Na razie nie dzieje się żadna tragedia. Wisła idzie w górę, nie w dół.

Niestety jest to nie tylko prawdopodobne, ale wielokrotnie przerabiane. Wątek zmiany trenera zwykle pojawia się najpóźniej po pół roku od jego przyjścia. Niektórzy mentalni gówniarze oczekują samych zwycięstw, a wiadomo kto jest zawsze winny.

Dariook 17.09.2017 18:43

Pojebani, trenera chcą zwalniać :lol:

Kabaret!

Griszka30KR 17.09.2017 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482855)
Pojebani, trenera chcą zwalniać :lol:

Kabaret!

Nie ,zwolnienia nie ,bardziej zmiany podejścia do pewnych spraw...(przynajmniej ja).

Matejas_ 17.09.2017 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482855)
Pojebani, trenera chcą zwalniać :lol:

Kabaret!

Lepszy niż benefis Pietrzaka w Opolu! Dzieciarnia płacze bo Wisła gra źle i streamy im się tną na laptokach!

Jednym słowem Hatakumba!

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 19:11

ot, sieroty po cupiale :D

Karherop 17.09.2017 19:23

To dość ciekawe, że wielu bierze głosy 2-3 krzykaczy z forum + jakiś noname z komentarzy w necie i od razu robi lament na forum 'KIBICE CHCĄ ZWOLNIENIA KIKO RAMIREZA', tak jakby tego chciało 80% kibiców

jutro pewnie to podchwyci interia czy inny przeglad sportowy i bedzie o tym artykuł

gratulacje

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 19:27

ale komu gratulujesz ? tym oszołomom co narzekają czy tym co słusznie to piętnują ?

s1mone 17.09.2017 19:33

Ja na przykład od początku nie trawiłem stylu gry Wisły Kiko i jeżeli nie będzie wyników to pożegnam go bez żalu :)

Co nie zmienia faktu, że wyniki go bronią i póki będzie je miał w perspektywie całego sezonu to trzeba mu pozwolić pracować. Zwalniać można po sezonie zasadniczym, jeśli np. nie załapiemy się do ósemki i dalej będziemy grać chałę.
Jeśli będziemy dalej w czubie grając chałę (bo wątpię, żeby Kiko nagle zaczął ofensywnie ustawiać drużynę) to nie ma sensu robić żadnych dziwnych ruchów, tylko cieszyć się z tego, że nam dobrze idzie.

Styl jest ważny, ale nie najważniejszy. Jeżeli kogoś posada widzi na włosku ze względu na wyniki, to wtedy dobry styl może mu uratować stanowisko, a zły go z niego katapultować przedwcześnie. Jednakże na zwalnianie trenera za SAM STYL to może sobie pozwolić Barcelona albo Real, a nie Wisła.

Mnie po prostu martwi, że wyniki robi nam praktycznie Carlitos w pojedynkę. I to nie jak to bywało w przypadku Stilicia jak był w formie - bo on miał duży udział przy bramkach i wpływ na naszą grę. Nie. Carlitos bierze piłkę w beznadziejnym momencie, gdy nie możemy sobie poradzić i robi coś z niczego, sam - praktycznie bez żadnej pomocy lub z minimalnym udziałem innych zawodników. Takiego czegoś nie widziałem ani za czasów Stilicia, ani Meliksona, ani innego Uche, czy nawet w przypadku Lewandowskiego w Lechu czy Odjidji w Ległej. Jak jestem zniesmaczony naszą grą, tak nadal nie mogę uwierzyć co ten jeden grajek wyprawia, bo jak żyję czegoś takiego na Wiśle, ani w ekstraklasie nie widziałem. Jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że on jest w stanie taką grę podtrzymać. No bo nie da się samemu meczy wygrywać średnio co drugi tydzień, prawda?

Prawda?..

dynek.pl 17.09.2017 19:52

Ale z tym Ze manuelem o Kiko trochę w....ia ludzi.

Karherop 17.09.2017 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1482864)
ale komu gratulujesz ? tym oszołomom co narzekają czy tym co słusznie to piętnują ?

Osobom, które karmią trole

Kurz 17.09.2017 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1482867)
Ale z tym Ze manuelem o Kiko trochę w....ia ludzi.

A nie zauważyłeś, że ludzie wkur...... się każdym kto grał przed nim wcześniej na tej pozycji. W pierwszych kolejkach na przykład Boguskim. To nie jest tak, ze tam czeka ktoś w wyśmienitej formie, tylko tacy sami nieudacznicy jak Ze Manuel (określenie nieudacznik dotyczy oceny teraźniejszej formy, a nie klasy poszczególnych piłkarzy). Kiko nie wprowadza sobie na złość, a tym bardziej kibicom, kogoś kto jest słabszy od innych. Co najwyżej równie słabego. I to obecnie jest największy problem Wisły.

dawiss 17.09.2017 21:02

Wiekszosc zauwaza dwa wyrwane zeby w postaci Brleka i Maczynskiego, ale patrzac na sklad z meczu z Piastem to w poprzednim sezonie grali tylko Cywka, Gonzo, Sadlok, Malecki, Llonch i po przerwie do tego grona dolaczyl Brozek. Na 14 zawodnikow, ktorzy grali w tym meczu dla Wisły, az 8 bylo nowych. Z tych 8 nowych którzy zagrali w tym meczu okres przygotowawczy z zespolem przepracowalo zaledwie 3. Patrzac na te liczby nie oczekiwalbym zmiany stylu gry, pewnie beda mecze lepsze i gorsze, tak jak i beda rozne wyniki, ale o pelnym potencjale druzyny bedziemy mogli cos powiedziec dopiero w przyszlym roku.

Trzeba cierpliwie czekac, za duza skala zmian zeby wszystko zagralo od razu.

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482868)
Osobom, które karmią trole

obawiam sie że oni całkiem na serio narzekają na gre i trenera...

lazy 17.09.2017 21:38

Różnica między Wojtkowskim a Ze Manuelem jest też taka że jeden z nich gra w defensywie a drugi nie. Wczoraj Wojtkowski przynajmniej 2 razy po stracie piłki potruchtał powoli w sobie tylko znanym kierunku.

Arked 17.09.2017 21:55

To prawda. Ze Manuel momentami robił za trzeciego defensywnego pomocnika. Na pewno jest ciężko pracującym na całym boisku zawodnikiem ale jednak jego bezproduktywność w ofensywie jest irytująca i myślę, że cierpliwość trenera niedługo się skończy.

Karherop 17.09.2017 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1482876)
obawiam sie że oni całkiem na serio narzekają na gre i trenera...

Na tym polega troling. Radość z tego że swoim wpisem poirytujesz druga strone lub sprowadzisz ją do swojego poziomu dyskusji.

Słowo na temat.
Do pilkarzy dociera, że w ogol krytykuje się styl Wisly i brak "ładnej gry". Należy zadac sobie pytanie czym jest ta mityczna "ładna gra"?

Wg mnie to.taka gra ktora ma znamiona nastepujacych czynników (wg mojej subiektywnej opinii):
- pilkarze potrafią wymienić z soba 3-4 podania na 20 metrze od bramki przeciwnika, a nie tylko na swojej połowie
- pilkarze oddają duża ilośc strzałów, dochodzą do wielu klarownych sytuacji
- pilkarze maja większość w posiadaniu piłki
- pilkarze wygrywają pojedynki 1 na 1
- pilkarze grają z pierwszej pilki
- piłkarze operują pilka glownie po ziemi
- piłka przechodzi przez wszystkie formacje
- pilkarze nie musza gonić za podaniami partnerów, podania sa celne i z odpowiednia siła
- sa schematy rozegrania, podania "w ciemno" do partnerów

Wypada zdać sobie sprawe że na dzien dzisiejszy nie mozemy oczekiwać takiej gry. Zaszło za dużo zmian w składzie. Czy jednak pewne elementy nie powinny już na tym etapie ulec poprawie? Powinny. W szczególności że jesli np Halilovic, Wojtkowski czy Kostal sa z nami juz 3 miesiace i maja już jakieś zrozumienie z partnerami. Jesli Kiko stawia na takiego Ze Manuela czy Imaza choc dopiero co dolaczyli do zespolu, to musi byc pewien że swoja indywidualna akcja będą robić różnice na boisku. Jednak tej różnicy niestety nie widać i to jest niepokojace. Poirytowanie kibiców w tej materii może byc zrozumiałe i na pewno najbardziej o to jest jakiś żal do trenera. Konsekwencji w wyborach kadrowych mu niestety brakuje. Jeśli dostajesz miejsce w składzie za darmo i przez 4 mecze graws piach, a inny piłkarz po jednej takiej szansie ląduje na trybunach to coś tu nie gra. Tym bardziej gry ten drugi nie zawodzi tak jak ten pierwszy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl