Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

Wojtas 30.11.2009 00:22

i pomyslec ze kiedys takie cos kazdemu sie w tym kraju podobalo ,race,serpentyny ,sztuczne ognie i inne

a dzis ..

juz widze te naglowki w Wyborczej i jako glowny news w Faktach' chuligani probują podpalic stadion,mamy zdjęcia"

spidey 01.12.2009 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GW - "Gówno Prawda"
Bełchatów. Pod stadion PGE GKS zajeżdża 250 samochodów z Warszawy. 850 kiboli kupuje bilety na mecz z Legią. Wchodzą na sektor dla gości i zaczynają od gromkiego "ITI sp...". Po chwili na płocie wieszają transparenty: "Nie płakałem po Wejchercie" i "J... ITI". Na stadionie wcale ich nie powinno być, ale policja, klub z udziałem skarbu państwa i PZPN lekceważą polskie prawo
Uchwała PZPN z lipca mówi jasno: "Organizator zawodów może przyjąć kibiców drużyny gości tylko i wyłącznie w grupach zorganizowanych zaakceptowanych przez klub wysyłający, wedle ściśle określonych zasad".
Więc jakim cudem kilkuset kiboli weszło na stadion?
Według prawa klub musi mieć dane osobowe i zdjęcie każdego, komu sprzedaje bilet. Wśród kiboli z Warszawy są ukarani zakazem wejścia na stadion. Wiedzą, że prawo jest lekceważone. Dlatego przyjeżdżają do Bełchatowa jako "niby" niezorganizowana grupa, mając ze sobą listę nazwisk tylko z PESEL-ami, licząc na wymuszenie wejścia.
Nie przeliczyli się.
Ustępuje przestraszona policja - woli mieć kiboli w jednym miejscu. Stadion pasuje idealnie. Ale chyba niemożliwe, aby nie znała przepisów...
Ustępuje klub, własność PGE - spółki skarbu państwa. Dlaczego? Chyba nie dla dodatkowych 16 tys. zł za bilety?
Na końcu ustępuje delegat do spraw bezpieczeństwa, etatowy pracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej, choć przecież jemu powinno zależeć, aby stadion był bezpieczny.
- Wpuściłem ich na wyraźne żądanie policji. Niech pan napisze, że wszystkiemu winna jest policja - stwierdził w poniedziałek delegat PZPN Janusz Kowalski. - Powiedzieli, że w innym wypadku mogło dojść do rozruchów w mieście.
- Ale przecież tą decyzją złamał pan ustawę, regulamin pańskiego związku i ekstraklasy?
- Nie będzie mnie pan uczył. Ile ma pan lat? - pyta Kowalski.
Dzwonimy do Powiatowej Komendy w Bełchatowie. Zabezpieczający mecz szef prewencji na urlopie, jego zastępcy nie ma, pani rzecznik na zwolnieniu, jej zastępczyni mówi, że jest nieprzygotowana do odpowiedzi. Dzwonimy do Łodzi. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej: - Mówi pan, że kibic nie może kupić biletu bez podania danych osobowych i zdjęcia? A gdzie konstytucja? Ja jako kibic nie mogę? Nooo, już były w przeszłości takie historie. Tramwaje z napisem "Nur für Deutsche"!

Ręce nam opadły, ale dzwonimy do Komendy Głównej w Warszawie. Każą wysłać maila z pytaniami. Wysłaliśmy już w sprawie legijnego kibola "Starucha", który mimo zakazu stadionowego, z plakietką PZPN na szyi, kierował dopingiem na meczu reprezentacji. Na prośbie dopisaliśmy "Pilne". Czekamy już dwa tygodnie.

W sprawie Bełchatowa Komenda Główna jednak interweniuje w Łodzi. - Czy to prawda, że policja nakazała sprzedaż biletów? - pytamy Joannę Kącką z biura prasowego. - To organizator odpowiada za dystrybucję biletów. Wpuszczając kibiców na stadion, działaliśmy zgodnie z zasadą mniejszego zła - odpowiada.
Dzwonimy do klubu z Bełchatowa. - Nie możemy przecież odmawiać kibicom wejścia na tak ciekawy mecz - twierdzi Michał Antczak, rzecznik PGE GKS. Złamanie prawa? Rzecznika na chwilę zamurowało... - Mam nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie zdarzy - mówi po chwili.
Kierownik do spraw bezpieczeństwa Włodzimierz Wójcik twierdzi, że prośbę policji musiał spełnić, bo kto nie wykonuje polecenia wydanego przez policję, podlega karze grzywny przynajmniej 2 tys. zł.
Kącka z komendy w Łodzi również powołuje się na ten przepis. Ale dotyczy on nie organizatorów, tylko kibiców - argumentujemy. Kącka sugeruje, byśmy przysłali zażalenie.
Właściciel GKS Bełchatów, państwowa spółka PGE, na pytanie o złamanie prawa przez klub odpisuje, że zażąda od piłkarskich szefów wyjaśnień."

Buhahaa ale rzecznik im pojechał.
Oj boli i będzie bolało bardziej...

Krissu 01.12.2009 11:16

Tak mnie zastanawia skąd wiedzą, że Legioniści mają zakazy stadionowe, skoro przecież danych nie podali.

No chyba, że Stec zna wszystkich "kiboli" z zakazami w tym kraju.

Ech ta GW :)

Pan Jotka 01.12.2009 13:27

Stec to smiec. Najpierw stworyzl kategorie "kibol" sugerujaca jednoznacznie pejoratywne okreslenie kibica . Zatem ja stwarzam od dzisiaj kategorie"poddzienikarz" i kwalifikuje do niej Steca. Teraz wystarczy zadzwonic do Wisla SSA , konkretnie do Biura Prasowego i zarzadac niewydawania akredytacji dla tego pana poniewaz nie spelnia on wymagania bycia dziennikarzem, gdyz jest zaledwie poldziennikarzem. Zatem oczywiste jest , ze nia m prawa z taka akredytacja zasiadac w lozy prasowej.

Krissu 01.12.2009 15:36

Na stronie wyborczej pojawił się ten sam artykuł, po raz TRZECI, pod zmienionym tytułem.

Czy dożyję upadku tego ścierwa?

edit
Panie J.:
Stecowi też odebrać.. W końcu jest "potencjalną półdziennikarzyną".

Pan Jotka 01.12.2009 16:54

Przepraszam Steca. Tym razem nie on zapracował na miano "półdziennikarza". Zatem wnioskuje o odebranie akredytacji całej redakcji GW--bo jak widać jest tam takich "póldziennikarzyn" więcej.

Wojtas 01.12.2009 19:04

Skad sie biorą takie k**wy jak Stec??

Najpierw sprowadzil slowo kibic jako synonim prostaka i buraka a teraz triada TVN-GW-ITI jak widac probuja calkowicie zniszczyc ruch kibicowski w tym kraju.Stec to takie ich glówne narzędzie.

Kamson 01.12.2009 19:35

O kvrwa...
http://ksppolonia.com/web/galerie/20...g/SJ1U1603.jpg
Transparent na KSP :lol: Oni nie "zawiesili działalności kibicowskiej"? :D

mcovalski 01.12.2009 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 824591)
O kvrwa...
http://ksppolonia.com/web/galerie/20...g/SJ1U1603.jpg
Transparent na KSP :lol: Oni nie "zawiesili działalności kibicowskiej"? :D

Mam nadzieje, że jebią nas w bandażach i bez jeansów.

o co chodzi ?

Kamson 01.12.2009 19:54

JW - Je*ać Wisłe. Derby OK (derby Krakowa).

Olympiakos - PAO
http://i50.tinypic.com/sg66xe.jpg
http://i48.tinypic.com/25z2w4n.jpg

0 22 01.12.2009 20:08

A moze Janusz Wojciechowski - derby ok? :)

Krissu 01.12.2009 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 824611)

Veciti Derbi:
http://www.youtube.com/watch?v=uHFPCMQiWJ4
http://www.delije.net/galerija/09_10...37_derbi_1.jpg

edit:
Też mi się zdaje, że to raczej o Wojciechowskiego chodzi...

Kamson 01.12.2009 20:42

Nie skojarzyłem, że kolejke temu były też niby derby Warszawy (raczej Legia-Groclin) ale czemu to Wojciechowskiemu dziękują za zremisowane derby a nie piłkarzom/trenerowi?

Krissu 01.12.2009 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 824642)
Nie skojarzyłem, że kolejke temu były też niby derby Warszawy (raczej Legia-Groclin) ale czemu to Wojciechowskiemu dziękują za zremisowane derby a nie piłkarzom/trenerowi?

Żeby nie zwalniał Bakero po niewygranym meczu? :lol:

killzone 01.12.2009 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 824642)
Nie skojarzyłem, że kolejke temu były też niby derby Warszawy (raczej Legia-Groclin) ale czemu to Wojciechowskiemu dziękują za zremisowane derby a nie piłkarzom/trenerowi?

Podziękowi mu za zalatwienie telebimu na konwiktorskiej.

0 22 01.12.2009 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 824642)
Nie skojarzyłem, że kolejke temu były też niby derby Warszawy (raczej Legia-Groclin) ale czemu to Wojciechowskiemu dziękują za zremisowane derby a nie piłkarzom/trenerowi?

Pewnie za telebim, za wymyslenie Bakero, za wynik. Oni go bardzo lubią. Odnosze wrazenie, ze bardziej ich to interesuje niz co slychac u Wisły, nawet jesli faktycznie jest ona centrum swiata :>


P.S. Bo to własciciel dał im awans, a nie 'piłkarze, trenerzy' :) :) :)

orzeu 02.12.2009 00:31

A ciebie interesuje jakis klub bardziej niz wlasny? Jesli tak to wspoczuje, jesli nie to zmykaj z zartami tegopoziomu gdzie indziej.

wolfy 02.12.2009 13:50

Skandal kibolski - kolejna odsłona:D

Pan Jotka 02.12.2009 14:02

WESZŁO to ostatni bastion mądrości wśród dziennikarzy. AGW to wiadomo co...ŚCIERWO!

Mario Nh 02.12.2009 19:09

http://www.youtube.com/watch?v=lgNH2...ture=topvideos

U nas w mieście na Reymonta...

Co do wyżej zamieszczonych fotek...
Tylko mnie drażnią? Racowiska... ach byłem wtedy trochę mniejszy gówniarz :)

Pan Jotka 03.12.2009 00:56

http://www.sport.pl/sport/1,65025,73...tadion__w.html

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,73..._kibolami.html

Poraża mnie płodnośc tych 2och piszących pólmózgów....

martin_6 03.12.2009 14:10

- Panie, co ja biedny miałem zrobić? Przychodzi do mnie działacz GKS i mówi, że trzeba wpuścić kibiców Legii. Policja żąda, aby otworzyć bramy. Żeby ich było 100, tobym powiedział: "Nie!". Ale on powiedział, że stoi przed kasami 1023! Jak oni potem się rozebrali do pasa... To było straszne. Co ja mogłem zrobić? Ugiąłem się - opowiada delegat Janusz Kowalski.
:lol:

joshi 03.12.2009 14:17

ściągneli spodnie i postraszyli delegata, że jak ich nie wpuści to go wydymają swoimi wielkimi murzyńskimi penisami

Charlie 03.12.2009 20:56

Arce zamknęli stadion na dwa mecze za incydenty podczas derbów + 30 tyś grzywny. Czyli kara porównywalna do naszej.

harthausen 03.12.2009 21:21

z tą Arką to chyba mecz bez publiczności , gdy będą niby u siebie a naprawdę gdzieś w gościnie , jak my w Sosnowcu. U siebie chyba przez najbliższy rok nie zagrają, buldożery tam już 3 trybuny rozwaliły i jadą dalej. Choć boiska na razie nie ruszyli, fakt.

Mateuusz 03.12.2009 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 825308)
Arce zamknęli stadion na dwa mecze za incydenty podczas derbów + 30 tyś grzywny. Czyli kara porównywalna do naszej.

no faktycznie porównywalna.. 70 i 30 tys to taka mała różnica jest tylko 40 kawałków..:-/

Żmijka 03.12.2009 21:28

Oni chcą grać na stadionie rugby, ale czekają na zgodę PZPN (Ekstraklasy?) bo tam sztuczna murawa. Jak nie to Bydgoszcz kminią, podobno nawet Szczecin, chyba jeszcze jakiś Olsztyn (?).

I tam mają grać TRZY mecze bez widzów (kary za Lechia+Śląsk) i zapłacą 50tys.

Charlie 03.12.2009 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 825325)
no faktycznie porównywalna.. 70 i 30 tys to taka mała różnica jest tylko 40 kawałków..:-/

No myśmy za Sosnowiec dostali 50 tyś, kara wyższa pewnie dlatego, że już pare tygodni wcześniej były problemy w Kielcach. Chore to wszystko no, ale co zrobić...

Isfahan 03.12.2009 21:46

A jakim cudem GW nie zauważyła skandalu, jaki wywołali swoją obecnością w Wodzisławiu kibice Wisły? Kibole znaczy się. Przecież też jest zakaz wyjazdowy za tą zbrodnię popełnioną w Kielcach, przez co miejscowi musieli bronić się rzucaniem petard... :-p

0 22 03.12.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Isfahan (Post 825335)
A jakim cudem GW nie zauważyła skandalu, jaki wywołali swoją obecnością w Wodzisławiu kibice Wisły? Kibole znaczy się. Przecież też jest zakaz wyjazdowy za tą zbrodnię popełnioną w Kielcach, przez co miejscowi musieli bronić się rzucaniem petard... :-p


Nie dostała zamówienia z Wiertniczej. :-p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl