Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

azor 26.01.2017 08:45

Z nowości dodałbym jeszcze:

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - pomijając świetne przełożenie tytułu na polski pokroju Szklanej Pułapki ;) mega doby i dający wiele do myślenia temat, zrealizowany w fajnej formie. Żeby nie spoilerować, bo każdy element fabuły jest istotny dla całości, w olbrzymim skrócie - o zakłamaniu jakie panuje w związkach. Plus ciekawy pomysł na "sprawdzenie" drugiej połówki ;)

The Accountant - dobra, solidna sensacja/kryminał, gdzie drewniany Affleck pasuje idealnie.

Odnośnie omawianych powyżej:

Hacksaw - mistrzostwo jeśli chodzi o zdjęcia, historia też bardzo ciekawa, ale dla mnie odrobinę przesadzony. Chociaż nie - to w końcu Gibson.

Nocturnal - mistrzostwo, tak jak wspominaliście Adams bardzo bardzo bardzo dobrze, Jake też w formie. I też tak jak mówicie, do obejrzenia jeszcze kilka razy, żeby wyłapać wszystkie analogie.

La la la - musicale też jakoś nigdy specjalnie mi nie leżały. Grease sentymentalnie, Nędznicy ze względu na Russela i tyle. Natomiast ten film po prostu czaruje, jednym tchem się ogląda, nie musząc specjalnie myśleć, muzyka genialna i nawet Gosling i Stone, którzy zawsze mnie irytują, byli jacyś tacy sympatyczni :) Ale nawet sama nominacja za najlepszy scenariusz - no nie :)


Jako, że ostatnio miałem trochę czasu nadrobić starsze tematy, kilka tytułów:

Suburra - bardzo dobry kryminał, osadzony we Włoskich klimatach polityki, mafii i odrobinkę kościoła. Ciekawie zapętlona historia, plus parę wyrazistych postaci. Jak ktoś lubi takie klimaty, to must see. 8/10

The Hunt - historia o facecie niesłusznie posądzonym o pedofilie. O tym, jak łatwo komuś zniszczyć życie. I nawet niemiecki aż tak strasznie nie razi. 7/10

El Cuerpo - bardzo dobry thriller, z zagmatwana fabuła i nieoczekiwanym zakończeniem Nic więcej zdradzić nie mogę, żeby nie spoilerować. 8/10

Special Correspondents - w reżyserii Ricky`ego Gervaisa. Kto zna i lubi, temu na pewno się spodoba. Pełen ironi, brytolskiego humoru, ale w gruncie rzeczy to nie komedia. 7/10

La cara oculta - też ciekawie przedstawiony temat związków, z dobrym pomysłem. Od razu uprzedzam - to nie horror ;) 7/10

No i na koniec - udało mi się w końcu obejrzeć Smoleńsk :) mistrzostwo :)

Jaroo1 26.01.2017 09:05

Ja polecam filmy:
Zapowiedź - z Nicolasem Cage'em. Powiem tak, film zaczyna się zajebiście, do połowy jest mega, później jest gorzej ale też kwestia tego, że nie każdemu może się podobać pomysł na rozwinięcie początkowego wątku. Mimo wszystko jeśli za dużo nie będziecie grymasić i zaakceptujecie pomysł reżysera na "rozwiązanie zagadki" to film jest super. A nawet jeśli końcówka się nie spodoba to dla samego klimatu z początku warto film obejrzeć.

Mów mi Vincent - komedia ale i dramat. Na początku lekki, śmieszny film, później staje się trochę poważniejszy i z poważną puentą.

Quiz Show, film z 1994 roku. Historia o teleturnieju telewizyjnym i oszustwach jakie miały w nim miejsce. Film jest na faktach i opowiada o teleturnieju amerykańskim z lat 50tych. Nie jest to żaden film akcji itp po prostu ciekawa historia do obejrzenia, pokazująca do czego zdolna jest telewizja.

Każdy z tych filmów dla mnie 8/10.

art 26.01.2017 11:03

Nie ma go już w kinie, ale warto zobaczyć obraz amerykańskiej prowincji 'Aż do piekła', czyli ludzi którzy głosowali na Trumpa. Już pierwsza scena i napis na ścianie niejako zapowiada ten film - 3 tours in Iraq but no bailout for people like us - i trzeba brać sprawy w swoje ręce. Brak tutaj poprawności politycznej, stref komfortu, a problemy rozwiązuje się pięściami - scena na stacji benzynowej. Opis na filmweb jest z dupy oczywiście, ten film to coś więcej niż prosta historia napadu na bank, to dość ciekawy obraz tego co starają się zabrać korporacje, banki, rząd. Można powiedzieć, że to kompletne przeciwieństwo vlogu tuby liberałów CaseyNeistat i jego obrazu USA - życia w wielkim mieście gdzie problemy nie istnieją.

Arrival ciekawy, ale zakończenie psuje odbiór tego filmu. Cały film reżyser stara się go kreować na 'trudny', a na koniec cukierkowe zakończenie niczym z romansideł zawsze z happy endem - nie mam na myśli tutaj samego sensu zakończenia, bo to jest oczywiste tylko przedstawienie go - praca kamery, muzyka itp.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie przypomniało mi Rzeź, choć przekazy tych filmów są trochę inne to oba wybitne. Teatralna gra aktorska, fantastyczne.

brylant17 26.01.2017 12:28

Jaroo1 Zapowiedź bardzo fajny film najbardziej mi się podoba katastrofa samolotu, chyba nie ma lepszej katastrofy lotniczej pokazanej niż w tym filmie.

ABGwislakABG 03.02.2017 09:22

Mechanik: konfrontacja.

Ku przestrodze. Film tak chvjowy, że po godzinie zacząłem szukać Karolaka.

Kocur 03.02.2017 09:26

To kontynuacja tego Mechanika ze Statham'em ?

ABGwislakABG 03.02.2017 09:27

Coś w ten deseń.

szczepans21 03.02.2017 11:29

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Fajny film miedzy komedią a trochę black mirror (dramat)

luk25 27.02.2017 10:50

Super film wczoraj oglądałem:D "Powrót do młodości" uśmiałem się jak nigdy

Gucio25 27.02.2017 22:51

między innymi za namową kolegów wyżej obejrzałem Nocturnal oraz Dobrze się kłamie.., obydwa absolutnie rewelacyjne!
szczególnie Zwierzęta nocy, w którym pierwsza scena jak dla mnie jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem w kinie. majstersztyk!

speedfashion 28.02.2017 20:21

Jeśli komuś podobała się trylogia zemsty Chan-wooka, to polecam "Ujrzałem diabła". Niby prostsze, więcej akcji, mniej tajemnic i psychologii, ale świetnie trzyma klimat, głównie dzięki wspaniałym ujęciom. No i jest dość brutalny, więc dzieci trzymajcie z daleka. ;)


A gdyby ktoś szukał miłej stronki do pobierania, to prosze: yts .ag

Kamil_mchw 07.03.2017 18:10

szukam jakiegoś ciekawego filmu, nic konkretnego - dramat (może być sci-fi) raczej po 2000 r.
coś jak: "Transcendencja", "Koneser", "Pasażerowie", "Incepcja", "Whiplash", "Marsjanin".
dobry, niebanalny, ciekawy, NIE wojenny.
Macie jakieś propozycje...? Film potrzebny na dzisiaj (przesunięty dzień kobiet) - oczywiście po LM :]

cash_X 07.03.2017 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1466116)
szukam jakiegoś ciekawego filmu, nic konkretnego - dramat (może być sci-fi) raczej po 2000 r.
coś jak: "Transcendencja", "Koneser", "Pasażerowie", "Incepcja", "Whiplash", "Marsjanin".
dobry, niebanalny, ciekawy, NIE wojenny.
Macie jakieś propozycje...? Film potrzebny na dzisiaj (przesunięty dzień kobiet) - oczywiście po LM :]

Zerknij na "Dawca pamięci"

Buffy 09.03.2017 08:29

No to prawda, jak na to zerkniesz to będzie ok.

TSWthedues 09.03.2017 10:56

Wklejam Ci Kamil listę baardzo subiektywną filmów s-f od 2000r, które mogą być w Twoim zainteresowaniu:

Lobster 2015
Arrival 2016
Midnight Special 2016
Eden Log 2007
Extinction 2015
Ex Machina 2015
Predestination 2014
Snowpiercer 2013
In Time 2011
Cloud Atlas 2012
The Time Machine 2002
Children of Men 2006
The Invasion 2007 (chociaż orginał z lat 70 lepszy)
Sunshine 2007
Ender's Game 2013
Outlander 2008
Dante 01 2008
Surrogates 2009
The Book of Eli 2010
Repo Men 2010
Moon 2009
Pandorum 2009
Cargo 2009
The Adjustment Bureau 2011
Oblivion 2013
I Am Number Four 2011
The Divide 2011
Elizjum 2013
Lockout 2012
Super 8 2011
Looper 2012
The Colony 2013
The Last Days on Mars 2013
Chronicle 2012
Limitless 2011
Vanilla Sky 2001
Minority Report 2002
Equilibrium 2002
The Island 2005
V for Vendetta 2005
I Am Legend 2007
Jumper 2008

Polecam zajrzeć do opisu i upewnić się czy film faktycznie jest dla Ciebie.

Kamil_mchw 09.03.2017 12:09

o kurcze dzięki... znajdę na pewno na kolejne seanse. Część już oglądałem...
Dawca Pamięci przeszedł.

brylant17 10.06.2017 07:42

Nie mogę znaleźć poszukuję filmu...więc napisze tu.Szukam pewnego filmu widziałem go parę razy,ale zapomniałem tytułu.Pamiętam jedynie,że jedna akcja działa się na statku i jakiś gość z ekipą chciał go skontrolować i zmieniali nazwę co chwilę wiem,że jak raz zmienili to była flaga Holenderska,a nazwy malowali na biało jedna z nich zaczynała się na C... tak mi się wydaje coś ktoś ?

Kocur 10.06.2017 08:54

Lord of War

http://www.imdb.com/title/tt0399295/...nm_flmg_act_43


https://www.youtube.com/watch?v=ZSAezpbpWbc

brylant17 10.06.2017 10:31

Kocur Dzięki ! jednak dawno go widziałem :)

maciekkk 15.07.2017 21:36

Do polecenia dwa filmy:

- Baby driver

- Wywiad ze słońcem narodu

brylant17 29.08.2017 16:39

Poleci ktoś jakieś dobre kino akcji na dzisiejszy wieczór ? może być w tv jak i normalna propozycja

Kocur 29.08.2017 18:18

Polsat 20:00 (Mr. & Mrs. Smith)
TV Puls 20:00 (Centurion)
TV7 20:00 (The Long Kiss Goodnight)

Wszystkie niezłe na wieczór i browar.

maciekkk 29.08.2017 21:44

Kolejne ciekawe propozycje filmowe:
- przełęcz ocalonych
- Barry Seal król przemytu

Dariook 30.08.2017 08:40

Shot Caller tez spoko.

brylant17 04.09.2017 13:55

Skusiłem się jednak na Jestem mordercą ostatnio co leciało na c+. Jakubiak świetna rola, nie wiem dlaczego będę go zawsze kojarzył go z Rysiem z 13-ego posterunku chodź widziałem dużo filmów z nim,ale to zawsze skojarzenie z Rysiem :) Ta rola pokazała,że mógłby grać psychopatę :D Haniszewski też daję radę podoba mi się jego głos na gliniarza jak znalazł taki zimny sku...syn z niego.Oczywiście ciekawe też wstawki z Kuleszą chodź jej nie trawię

TomekSaracen 05.09.2017 12:56

Ktoś był na nowych Piratach z karaibów? Bo może wstyd się przyznać, ale wcześniejsze części lubiłem sobie zapuścić


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl