Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Antystenes 10.07.2011 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wooojo (Post 1123974)
I jeszcze czasem tylko ktoś z nadzieją w głosie zapyta: co z ławkami rezerwowych, co elewacją, co cateringiem, no i najważniejsze kiedy nareszcie ten stadion zostanie w pełni otworzony ? o betonie wylanym dokoła stadionu, czy ,,przepięknych" zjazdach dla autokarów już nie wspominając. O tuż drogie kolego na tej budowie nic nie wiadomo, a przede wszystkim nie wiadomo kto za to całe gówno ( uchybienia i kolejne błędy) weźmie odpowiedzialność, i kto zapłaci za te wszystkie poprawki które należało by zrobić żeby nasz stadion wyglądał i funkcjonował w miarę przyzwoicie. Znając życie nikt nie weźmie tego na siebie a już w szczególności na pewno nie nasz miłościwie panujący.

Aha, i Ja też wiem, że stadion prezentuje się ładnie w środku i zajebista różnica do tego co było wcześniej, ale lista tych wszystkich, łagodnie mówiąc niedociągnięć to jest jakaś paranoja.

Mi się wydaję, że czym dłużej robią, tym paradoksalnie lepiej dla Wisły, bo płacą mniej za dzierzawę nieskończonego stadionu, a to przeklada się na więcej kasy w budżecie..co mogło by się przełożyć na transfery:p
Tak samo sprawa ma się z trybuną zachodnią. Co z tego, że otworzą, jak nie potrafimy zapełnić trzech?
Wszystko jest na rękę Wiśle. Jeśli by tak nie było to myślę, ze Basałaj nie jest jakimś leszczem, tylko zrobił by niezły raban w prasie, oczernił miasto i podliczył straty jakie generuje klub przez niedbalstwo urzędników.
Ręka rękę myje. Każdy trochę ponarzeka, pozwalają na siebie, ale nikomu tak naprawdę się nie śpieszy i każdy jest zadowolony. Wilk syty bo mało płaci i owca cała, bo nie ma kasy na skończenie fuszerek i odwleka termin ukończenia stadionu, po którym to najpewniej sprawą zajmie się prokuratura z paragrafu niegospodarności pieniędzy publicznych..

WislaFan123 10.07.2011 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1124275)
Tak samo sprawa ma się z trybuną zachodnią. Co z tego, że otworzą, jak nie potrafimy zapełnić trzech?

O czym Ty mowisz? Jak 3 trybuny byly tylko na jednym meczu, i je zapelnilismy, ba na wiekszosci meczow w tej rundzie, poza mecze z Ruchem przy huc** pogodzie i jeszcze jakims jednym, 18 tys bylo na kazdym meczu...

tomaslfc14 10.07.2011 22:20

Strasznie biały ten stadion od środka :D

picasso 10.07.2011 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1124280)
O czym Ty mowisz? Jak 3 trybuny byly tylko na jednym meczu, i je zapelnilismy, ba na wiekszosci meczow w tej rundzie, poza mecze z Ruchem przy huc** pogodzie i jeszcze jakims jednym, 18 tys bylo na kazdym meczu...

chyba się mylisz.z tego co pamiętam to na większości meczów było ok 15-16 tyś.a na ostatnim był komplet ale raczej z powodu fety.sam spotkałem kilka znajomych osób które pierwszy raz w zyciu były na meczu.

WislaFan123 11.07.2011 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1124292)
chyba się mylisz.z tego co pamiętam to na większości meczów było ok 15-16 tyś.a na ostatnim był komplet ale raczej z powodu fety.sam spotkałem kilka znajomych osób które pierwszy raz w zyciu były na meczu.

2. Wisła Kraków 30. kolejka, Polonia Warszawa 24000 - runda wiosenna
13. Wisła Kraków 22. kolejka, GKS Bełchatów 18000 runda wiosenna
14. Wisła Kraków 27. kolejka, Cracovia 18000 runda wiosenna
15. Wisła Kraków 20. kolejka, Jagiellonia Białystok 18000 runda wiosenna
16. Wisła Kraków 13. kolejka, Legia Warszawa 18000
17. Wisła Kraków 26. kolejka, Lech Poznań 18000 runda wiosenna
18. Wisła Kraków 14. kolejka, Zagłębie Lubin 17832
19. Wisła Kraków 6. kolejka, Korona Kielce 17500
27. Wisła Kraków 18. kolejka, Widzew Łódź 15900 runda wiosenna
31. Wisła Kraków 8. kolejka, Śląsk Wrocław 15585
35. Wisła Kraków 10. kolejka, Lechia Gdańsk 14925
41. Wisła Kraków 17. kolejka, Ruch Chorzów 13850 runda wiosenna

źródło: wp.pl

No jak widać oprócz meczów z Ruchem (w marcu jak bylo mega zimno) i z Widzewem, na reszcie byl komplet albo prawie komplet, jesli chodzi o wiosenne mecze. Nie mam watpliwosci, ze zwlaszcza po obnizce cen biletow, zwiekszonej akcji marketingowej, ze frekwencja bedzie na poziomie 25-26 tys, a na topowych meczach duzo wiecej, ale to pewnie od paz, zwlaszcza jak jeszcze uruchomia sprzedaz internetowa.

Pablo84 11.07.2011 10:31

To jaka będzie frekwencja będzie w głównej mierze zależało od wyników sportowych.

A z postem Antystenesa zgadzam się prawie w 100% i tak po prostu jest :).Szkoda, że najbardziej cierpią na tym kibice i reputacja klubu, ale to krakowianie wybrali tego prezydenta.

WislaOnly 11.07.2011 10:35

Moje wrażenia po zwiedzeniu po raz 1 stadionu Wisły

Kochani forumowicze, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami ze stadionu, którego to widzę po raz pierwszy od czasów remontu.
-> Pierwsza ważna kwestia która nachodzi sama jest podejście wielu forumowiczów do stadionu. Ja powiem w prost, dla mnie stadion jest PIĘKNY, szczególnie trybuny, cała otoczka, poziom profesjonalizmu w jakim podeszli do mnie ludzie w kasach biletowych, oraz przy wyrabianiu karty kibica- Europa.
-> Ilość niedoróbek na zewnątrz: fasada, zagospodarowanie terenu jest zastraszająca, ale: musimy czekać, aż wszystko zrobią, wtedy przyjdzie czas na ostateczną ocenę. W Polsce tak jest, że wszystko się ciągnie, drogi, koleje, szpitale- wszystko niby poprawiają, a efektów nie widać. Nie od razu Kraków zbudowano :)
-> Do pozazdroszczenie jest również fakt, jak miasto żyje futbolem, co chwila ktoś wchodzi, ktoś wychodzi z trybuny, sam musiałem czekać w kolejce do wyrobienia karty kibica.

Aha, byłem również na stadionie Cracovii i dla mnie nie ma porównania, co z tego, że oni mają płytki i ogarnięty teren, to i tak nie ta liga :)

Podsumowując:


Jestem zakochany w tym stadionie, od pierwszego obejrzenia. Cieszę się również faktem, że od tego sezonu będę częstym gościem tego cuda :)

rozarian 11.07.2011 11:39

@WisłaOnly,cieszą takie teksty jak Twój.Ja doskonale pamiętam stadion sprzed 1997,kiedy nie było nawet trybuny głównej(przez wiele lat trwał taki stan).Ja wiem,kwota ponad 500 mln poraża,ale wiem też,że gdyby nie rozbuchane urzędnicze ambicje dot.Euro,to mielibyśmy dużo gorszy i mniejszy stadion.Stadion prezentuje się nie tylko dobrze od środka.Co ważne,on prezentuje się doskonale w relacjach tv.Może nawet najlepiej z wszystkich polskich stadionów już wybudowanych.Może nawet lepiej niż stadion Legii.Powoduje to specyficzny uklad trybun,choc oczywiscie na zywo ich stadion jest bardziej zwarty,lepiej wykonczony i ladniejszy.

PiotrG 11.07.2011 12:51

Cytat:

-> Ilość niedoróbek na zewnątrz: fasada, zagospodarowanie terenu jest zastraszająca, ale: musimy czekać, aż wszystko zrobią, wtedy przyjdzie czas na ostateczną ocenę. W Polsce tak jest, że wszystko się ciągnie, drogi, koleje, szpitale- wszystko niby poprawiają, a efektów nie widać. Nie od razu Kraków zbudowano :)
W wypadku tej inwestycji (dopłacono Polimexowi 120mln!) to ten stadion powinien być gotowy rok temu z elewacją z kamienia i granitem przed trybunami.
Na jakiekolwiek wykończenie elewacji to sobie jeszcze poczekamy, to nie jest coś, co zostanie zrobione w najbliższym czasie, czy nawet w przeciągu najbliższych 2 lat.

Pablo84 11.07.2011 15:51

PiotrzeG a oritntujesz się jaki mniej więcej może być koszt elewacji wykonanej mniej więcej z podobnych płyt które są na remontowanym 1 peronie dworca głównego?

Tak pi razy oko ;)
Jeszcze skończy się na tym, że przed stadionem staną ludzie z cegiełkami na elewacje ;)

RLY 11.07.2011 16:19

Koszt Alucobondu to około 100 euro za metr kwadrat.Cena z podkonstrukcją,nie wiem jak jest cena w tym momencie ale orientowałem się kila miesięcy temu.

Pablo84 11.07.2011 16:32

Grafitowy alucobond , przemalowae niebieskie elementy dachu,np na sredbny i mamy mrożącą krew w żyłach konstrukcję :)

WislaFan123 11.07.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1124543)
Grafitowy alucobond , przemalowae niebieskie elementy dachu,np na sredbny i mamy mrożącą krew w żyłach konstrukcję :)

Pablo - o tym samym sobie pomyslalem jak zobaczylem to na zywo jak to odslonili, bo i tak na zywo wyglada inaczej niz zdjeciach/wizualkach - jak i te blacha - na zdjeciach tragedia a na zywo fajne :) Wlasnie taki szary alucobond i do tego podswietlony plus jakies zabudowanie tych niebieskich wysiegnikow i bedzie dobrze :)

Taka prawda - stadion wyglada tragicznie... ale mysle ze jeszcze parenascie DOBRZE przemyslanych milionow i bedzie mozna sie jarac :)

Do tego, przenioslbym miejscado wyrabiana kart zaraz obok kas. Jak otworza sklep u gory, to ten maly na dole nie bedzie potrzebny z 5-6 stanowisk tam w rogu sie zmiesci bez problemu, i wystarczy bo tyle ludzi juz KK nie bedzie wyrabiac. Wtedy u gory duzo wiecej miejsca na muzeum i sklep bedzie :)

Antystenes 11.07.2011 20:58

Panowie, po to zrezygnowali z betonu architektonicznego na rzecz konstrukcyjnego, żeby zaoszczędzić kilka zł, a teraz mają wydać kilkanaście baniek na alucobond, który kosztuje 100zł/m2 + montaż?
Elewację co najwyżej przeszlifują, ale i tak będzie po czasie spaprana.

Kibic1928 11.07.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1124658)
Panowie, po to zrezygnowali z betonu architektonicznego na rzecz konstrukcyjnego, żeby zaoszczędzić kilka zł, a teraz mają wydać kilkanaście baniek na alucobond, który kosztuje 100zł/m2 + montaż?
Elewację co najwyżej przeszlifują, ale i tak będzie po czasie spaprana.


100 ale euro:)

TSW Fanatyk 15.07.2011 17:18

Mała informacja

Na stadionie na zachodniej prowadzone są prace w centrum dowodzenia policyjnego (nazwa własna :) ) monitoring, mikrofony etc.

PiotrG 15.07.2011 17:38

Jakieś zdjęcia?

Blaszczu16 15.07.2011 18:01

Piłkarze przyjezdnych będą przebierać się nadal w kontenerach?

PiotrG 15.07.2011 18:03

Jeśli skończą szatnie, to nie. Obie drużyny (Wisła i goście) przeprowadzą się na trybunę zachodnią. Szatnia na trybunie południowej i kontenery przestana być potrzebne.
Pytanie czy zdążą na mecz ze Skonto.

michael 15.07.2011 18:08

Chyba muszą, bo to jest jeden z warunków aby UEFA wydała pozwolenie na mecz z tego co się orientuje ;]

sayek89 15.07.2011 19:43

A mi się wydaje że tych kontenerów już nie ma przed trybuną G, a jeżeli są to zostało tylko kilka...

TSW Fanatyk 15.07.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1127362)
Jakieś zdjęcia?

tylko słowny przekaz,

jeszcze zauważyłem że wykańczane są SkyBoksy i widok z balkonów pewnie nie jest wart pieniędzy za jakie zostaną one kupione, za niedługo montaż telewizorów wewnątrz trybuny, dziury w nowych sufitach już wytargane pod oddymianie, klima ładnie się spisuje wewnątrz

tarantulaw2 16.07.2011 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez m_staszek (Post 1127590)
A Pan wyżej to leki dzisiaj wziął?

Pan wyżej to żydek jest. W sytuacji na Krakowskich osiedlach dał "popis".

sayek89 16.07.2011 11:02

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444..._i_WIDEO_.html

2:46 min. widać nasz stadion ze "szkieletora"

tomaslfc14 16.07.2011 11:04

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...#37;289%29.jpg 0 drewnianie barierki nadal tam są !? omg...

A i sektor gości gotowy: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ci_juz_gotowy/

PiotrG 16.07.2011 11:08

Nie widać też aby pojawiły się pulpity dla komentatorów i dziennikarzy... Coś czuję, że mecz ze Skonto będzie jeszcze w starej 'konfiguracji" stadionu.

KoPer 16.07.2011 12:22

Oprócz sektora gości na stadionie dzisiaj można było zobaczyć a nawet pozbierać grzybki:

http://tsw.com.pl/upload/gallery/yswjoMvZbN.jpg

cris21 16.07.2011 15:56

A jak myślicie jest realne aby w całości trybuna zachodnia została oddana do użytku 12 października na mecz z Jagą ?

serek.c2 16.07.2011 16:25

Co z ławkami rezerwowych? Są już wykonane?

penia 16.07.2011 16:37

wczoraj kupowałem karnet koło godziny 14 i poszedłem do góry sprawdzić jak tam wygląda praca na stadionie i ławki rezrerwowych były "stare"

PiotrG 16.07.2011 17:12

Na ławki rezerwowych w najbliższym czasie pewnie nie ma szans.

Co do oddania stadionu do 15 października - to jest wykonalne, ale czy realne? Grzebią się ze wszystkim niesamowicie, zapowiada się, że na mecz ze Skonto nie gotowe będą ani szatnie, ani sektor prasy ani loże komentatorów, a na zrobienie tego mieli 2 miesiące. Przez ten czas wystarczyło zamontować kilkadziesiąt pulpitów, zrobić sufity, położyć wykładziny i wstawić meble. To się dało w tydzień wykonać.
Gdyby realność zależała od czasu, to ten stadion byłby gotowy jeszcze w tamtym roku. Tutaj jednak nie problemem jest termin wykonania, a zaangażowanie wykonawcy...

Wojtas 16.07.2011 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1127900)
Na ławki rezerwowych w najbliższym czasie pewnie nie ma szans.

Co do oddania stadionu do 15 października - to jest wykonalne, ale czy realne? Grzebią się ze wszystkim niesamowicie, zapowiada się, że na mecz ze Skonto nie gotowe będą ani szatnie, ani sektor prasy ani loże komentatorów, a na zrobienie tego mieli 2 miesiące. Przez ten czas wystarczyło zamontować kilkadziesiąt pulpitów, zrobić sufity, położyć wykładziny i wstawić meble. To się dało w tydzień wykonać.
Gdyby realność zależała od czasu, to ten stadion byłby gotowy jeszcze w tamtym roku. Tutaj jednak nie problemem jest termin wykonania, a zaangażowanie wykonawcy...



Jak juz pisalem

Starozytni Egipcjanie by szybciej nowa Piramide wzniesli ,niz robotnicy tego stadionu jedna trybune do uzytku oddali.

hide 17.07.2011 08:04

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._na_stadionie/

PiotrG 17.07.2011 08:10

O jednak. Kompletnie nie widać tego ze zdjęć z sesji fotograficznej piłkarzy. Może jednak zdążą?

Mario Nh 17.07.2011 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hide (Post 1128069)

Wyrobią się na wtorek. Nieźle będzie wyglądała szatnia gości. Dobra kompozycja kolorów.
Wam też nie ładuje się galeria z wyżej podanego linku?

kornd 17.07.2011 08:27

No, naprawdę przyzwoicie to wygląda:
-sektor gości zrobiony, dobrze oddzielony pleksą od pozostałych trybun i nieduży bufor,
-szatnie dla zawodników wykończone całkiem fajnie, a wydawało się że będą wyglądać jak magazyn
-miejsca dla dziennikarzy wykończone,

PiotrG 17.07.2011 08:49

^^ nie ma sensu się teraz czepiać, ale te wszystkie elementy (desktopy, szafki w szatniach) to straszna tandeta, widać po jakości wykonania i stylistyce tego. Te szafki to sklejka i to kiepsko wykonana, zamiast drewna w dobrej stylistyce. Może ktoś to kiedyś wymieni na porządne, przynajmniej w szatniach.

Te niebieskie szafki stoją w szatni Wisły. Szatni gości nie ma na tych zdjęciach.

serek.c2 17.07.2011 08:57

Strasznie marnej jakości to wszystko...

Rozumiem, że te nieotynkowane pustaki to też "brutalizm"?

_ukoL 17.07.2011 09:02

Te drewniane balustrady też ładnie się komponują. Trochę natury na stadionie nie zaszkodzi.

rafal777 17.07.2011 09:04

PiotrG, racja, nie ma sensu. Niech to już "jakoś" skończą. Na upiększenia może zdecyduje sie sama Wisła jak pogra parę sezonów przy całym stadionie. Wtedy zakup lepszych mebli do szatni nie będzie chyba problemem. Narazie ja się bardzo cieszę, że jest choć tyle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl