Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rav 04.07.2011 17:16

Posty dotyczące wyjazdów, zbiórek, opraw, kar zostały przeniesione tutaj >>

mc-money 04.07.2011 20:55

Czy na meczu ze Skonto, młyn zostanie już przeniesiony na C?

MłodePokolenie 04.07.2011 20:58

TAK.
To chyba logiczne jak na obecnym G robią sektor gości, właśnie na mecz ze Skonto.

mc-money 04.07.2011 20:59

rzeczywiście, ciężko mi się dziś myśli...

WiernyWiśle 04.07.2011 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1120884)
Przechadzałem się dziś deptakiem (ulica lepiej brzmiało) Reymana i obejrzałem na spokojnie, bez tłoku ludzi trybunę. Nie będę się pastwił nad poziomem wykonania bo już wszystko zostało powiedziane. Dwa szczegóły wpadły mi do głowy.
1. Czemu wewnątrz jest tak pusto? Olbrzymie powierzchnie, a wewnątrz tylko powietrze.
2. Wszystko ładnie opisane, tabliczki wywieszone z kierunkowskazami. Dlaczego tylko w języku polskim? Wisła to klub który może przyciągnąć także turystów, czy studentów z zagranicy. Poza ojczystym językiem także angielski by się przydał.

Czemu jest tak pusto? Zapewne dla tego że nie ma jeszcze operatora stadionu który tą przestrzeń zagospodaruje...

PiotrG 05.07.2011 00:59

Ja ciągle nie rozumiem, czego wy się spodziewacie w hallach dla kibiców? Tam było, jest i będzie pusto. To jest otwarta przestrzeń, która musi pomieścić odpowiednio 4 (parter) i 8tys ludzi (2 piętro). Jedyne co tam dojdzie to kioski gastronomiczne, ale nie zajmą nowego miejsca - powierzchnia pod nie została już obita płytami gipsowymi, jeśli kioski się pojawią to płytę zastąpią rolety przeciwpożarowe, a za nimi będą lady i sam kiosk - kuchnia i zaplecze.
Jedyna powierzchnia, gdzie coś dojdzie to Strefa Kibica, w której na pierwszym piętrze będzie muzeum i sklep kluby.

Wicked 05.07.2011 10:53

czy na sektorze gości coś się dzieje? Jutro mnie tydzień od zdemontowania krzesełek, pojawiła się już ta 3 metrowa pleksa?

krakus76 05.07.2011 12:11

Wczoraj lub przedwczoraj na stadionie były jakieś ćwiczenia policji. Nawet polewaczka wjechała na stadion. To tak przy okazji :)

A w temacie bazy treningowej taka oto opinia trenera.

Cytat:

- Chcieliśmy przez dwa dni potrenować u siebie. Czy to tak dużo? - pytał retorycznie Robert Maaskant. - Gdy wszedłem na boisko okazało się, że nie jest zwałowane, rosną na nim kwiatki, grzyby, a psy załatwiają tam swoje potrzeby. Wiem, że Wisła ma problemy z bazą treningową, ale czy nic nie dało się z tym zrobić? Gdybym o tym wiedział, sam przyszedłbym o pierwszej w nocy i przygotował boisko - dodał szkoleniowiec mistrzów Polski.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Wojtas 05.07.2011 16:01

Jak wyglada sprawa z pleksami na trybunie z Gwiazdą-czyli nowm/starym młynie.

usuną czy mamy sami to zrobic "własnoręcznie"?

medyk 05.07.2011 16:08

Czy przy okazji organizacji sektora gości na tej trybunie zostaną zdemontowane pleksy, lub chociaż WRESZCIE wymienione te pęknięte ?

kornd 05.07.2011 16:27

Chyba będzie trzeba zrobić akcję na facebooku: "CHCEMY USUNIĘCIA PLEKS Z MŁYNA".
A tak poważnie wątpię, żeby je zdjęli, bo to przecież zagraża bezpieczeństwu.:-P

Jaroo1 05.07.2011 23:45

Troche lipa z tym sektorem rodiznnym na F. Tam na gorze F gdy nie jest za cieplo i pada deszcz to troch niemilo jest. Nie wiem czy dzieciom spodoba sie stanie w przeciagu i mokniecie ;)

1q2 06.07.2011 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1121882)
Troche lipa z tym sektorem rodiznnym na F. Tam na gorze F gdy nie jest za cieplo i pada deszcz to troch niemilo jest. Nie wiem czy dzieciom spodoba sie stanie w przeciagu i mokniecie ;)

Jak za młodu się zahartują to potem nie będą chorować:)
Tak na marginesie świetne ceny klub ustalił - podobne jak płaciliśmy w 2 lidze, kilkanaście lat temu na stadionie przypominającym Czarnobyl po awarii;)

cassius31krakow 06.07.2011 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1121889)
Jak za młodu się zahartują to potem nie będą chorować:)
Tak na marginesie świetne ceny klub ustalił - podobne jak płaciliśmy w 2 lidze, kilkanaście lat temu na stadionie przypominającym Czarnobyl po awarii;)


Super ceny - pamiętam jak w połowie lat 80-tych płaciłem aż 80 zł - i wtedy jeszcze dachu nie było ;)

Yoskie 07.07.2011 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 1111169)
Wisła w rękach prezydenta i radnych
INWESTYCJE. Towarzystwo Sportowe Wisła jest w trudnej sytuacji finansowej. Nadzieją na lepsze czasy byłaby budowa nowej hali. Jest na nią 8 mln euro z Unii. Ta dotacja może przepaść, jeżeli prezydent i radni do 6 lipca nie zadecydują, czy dołożą do inwestycji.
...

Czy ktos moze sie orientuje co postanowili radni? Nigdzie nie moge znalezc tej informacji a termin minal wczoraj...?

Arapaho 07.07.2011 15:00

Byłem dziś na stadionie. Przy sektorze gości cos tam "dłubią", natomiast o ile mnie pamięc nie myli 10.07 czyli w niedzielę najbliższą miał być zakończony temat ławek rezerwowych a wyglada na kolejną obsuwę

medyk 07.07.2011 20:22

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._pod_stadionem

Zwierze 08.07.2011 09:42

A czytać to nie łaska co kolega napisał? Już medyka można zrozumieć bo on się leczeniem zajmuje...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adj (Post 1123209)
Ja chyba snię./

PS Już może nie śnijcie tylko się obudźcie

PiotrG 08.07.2011 09:55

Dajcie spokój, na nich jest taśma zabezpieczająca. Nikt nie byłby na tyle głupi, aby wstawić nieprzezroczyste pleksy.

SZYMEK_TSW 08.07.2011 10:05

Swoją drogą ciekawe czy usuną pleksę między g4 a g5, czy kibice gości też będą rozdzieleni?

Kociewiak 08.07.2011 10:07

Na potwierdzenie:
http://img710.imageshack.us/img710/3356/sgh0298.jpg
Zawsze pleksi jest zabezpieczone jakąś taśmą czy czymś podobnym

tomasz_19 08.07.2011 10:37

do usunięcia

Proud 08.07.2011 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1123240)
Sory, ale czemu to ma służyć? Poprawieniu widoczności dla kibiców gości?

ale co? ta folia?

Ma zabezpieczać w czasie transportu i montaży te pleksy.

Chyba, że o coś innego Ci chodzi. Bo zadanie foli jak dla mnie jest jednoznaczne.

tofik 08.07.2011 11:44

Cytat:

"Gdy okazało się, iż poranny trening odbędzie się na boiskach Levadii Tallin, wszyscy byli przekonani, że drużyna Białej Gwiazdy pojawi się na dobrze jej znanym stadionie. Ku zaskoczeniu osób, które były poprzednim razem w Tallinie, tak się nie stało. Wiślacy dotarli do malowniczo położonego ośrodka treningowego Levadii, tuż przy morzu, pośród jednorodzinnych domków znajdowało się kilka boisk treningowych."
Ehh. A u nas kiedy coś ruszy ? Przecież baza nie musi być przy stadionie. Na co czeka właściciel ? Nieudolna pogoń za LM ważniejsza od bazy ?

sayek89 08.07.2011 15:44

do usunięcia...

Smyrgu 08.07.2011 15:54

jesli na jednym z filarów widac probki ewentualnej kolorystyki elewacji to jest to przerażające jakie pomysly sie pojawiaja...mam nadzieje ze jestem w bledzie ze to probki...

filip123 08.07.2011 15:54

Moze byc tak ze z 2 strony jest przeźroczysta tak jak na komisariacie ...

JrQ- 08.07.2011 15:55

@sayk89 - przeczytaj ze dwa posty wyżej

sayek89 08.07.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1123388)
@sayk89 - przeczytaj ze dwa posty wyżej

Oby oby to była folia.. chociaż nam to powinno wisieć... :D

filip123 08.07.2011 16:00

Co do tych kolorów na filarze to chyba własnie próbka .... jesli z tych 2 wybrać wole ciemniejszy ....

tomek100 08.07.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip123 (Post 1123392)
Co do tych kolorów na filarze to chyba własnie próbka .... jesli z tych 2 wybrać wole ciemniejszy ....

te próbki to są tam min. 2-3 lata :)

serek.c2 08.07.2011 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomek100 (Post 1123394)
te próbki to są tam min. 2-3 lata :)

I zostaną na wieki wieków - podobnie jak nieotynkowane pustaki, zacieki na elewacji, obrzydliwe rynny przy głównym wejściu wraz ze swoimi pięknymi mocowaniami itd itp...

kornd 08.07.2011 16:29

Skoro w tym sezonie na meczach ligowych nie będzie kibiców gości- na topowych meczach w tym sektorze przyjezdnych będą przebywać nasi kibice. Widoczność będzie słaba- bo co kilka metrów są te niebieskie słupy podtrzymujące. Te białe folie oczywiście zdejmą po zakończeniu budowy ogrodzenia.

bridgeburner 08.07.2011 20:39

za ulubionym portalem wszystkich kibiców:
Cytat:

Lech i Marcelin Management zaproponowali takie oto stawki:

*roczny czynsz stały 3 mln 100 tys. zł - średnio 7 proc. wpływów z dnia meczowego; *25 proc. wpływów z tytułu praw do nazwy stadionu
Umowa ma być zawarta na 20 lat.
Nie wiadomo, jak szybko oferta Lecha zostanie zweryfikowana i kiedy może dojść do wspomnianych dodatkowych negocjacji cenowych. Najprawdopodobniej w połowie lipca.
Lech i Marcelin Management są jedynym kandydatem na operatora stadionu.
Pamieta ktoś o jakich kwotach u nas sie mowilo?

Wicked 08.07.2011 21:54

mówiło się o 1% wartości części sportowej stadionu i 3% części komercyjnej.Padała też kwota w granicach 5 milinów złotych. Dla Lecha 7% z wpływu biletów to przy frekwencji jak w poprzednim sezonie wynoszącej 561150 tys. (24 mecze) i średniej cenie biletu na poziomie powiedzmy 40zł daje około 1,5 mln zł. Do tego 25% z wartości nazwy stadiony szacowanej na około 4-5mln zł rocznie, czyli jakiś 1 mln zł. Łącznie jakieś 5,5 mln zł przy ryzyku miasta, w postaci nie sprzedania nazwy, oraz małej frekwencji. Obliczenia czysto teoretyczne z dużym zaokrągleniem. Patrząc na to cena dla Wisły za całość nie powinna przekroczyć 3 mln zł.

Św. Mikołaj 08.07.2011 22:14

po co te pleksy sa? jakoś w Gdańsku ich nie potrzeba?

CH. 08.07.2011 22:15

W Gdańsku wiedząc że jest stanowczo za duży stadion niemal 1/4 stadionu jest przeznaczone na bufor więc pleksi są niepotrzebne
po to zrobili żeby nie wyglądało to jak na Lechu że co kilka metrów puste przestrzenie, będzie nieco schludniej wyglądać z takiej racji że jedno puste miejsce będzie znajdować się w jednym miejscu. Pod warunkiem że będzie co mecz choćby pozostalych 60-70% zajętych miejsc

sovinho_02 09.07.2011 08:47

Ktoś tu miał dojście do informacji co z ławkami rezerwowych... Wiadomo coś nowego ?

wooojo 10.07.2011 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1123625)
Ktoś tu miał dojście do informacji co z ławkami rezerwowych... Wiadomo coś nowego ?

I jeszcze czasem tylko ktoś z nadzieją w głosie zapyta: co z ławkami rezerwowych, co elewacją, co cateringiem, no i najważniejsze kiedy nareszcie ten stadion zostanie w pełni otworzony ? o betonie wylanym dokoła stadionu, czy ,,przepięknych" zjazdach dla autokarów już nie wspominając. O tuż drogie kolego na tej budowie nic nie wiadomo, a przede wszystkim nie wiadomo kto za to całe gówno ( uchybienia i kolejne błędy) weźmie odpowiedzialność, i kto zapłaci za te wszystkie poprawki które należało by zrobić żeby nasz stadion wyglądał i funkcjonował w miarę przyzwoicie. Znając życie nikt nie weźmie tego na siebie a już w szczególności na pewno nie nasz miłościwie panujący.

Aha, i Ja też wiem, że stadion prezentuje się ładnie w środku i zajebista różnica do tego co było wcześniej, ale lista tych wszystkich, łagodnie mówiąc niedociągnięć to jest jakaś paranoja.

jaszczur90 10.07.2011 21:27

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=15466

Moje zdjęcia z dzisiejszej wyprawy w okolicach stadionu


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl