Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bialix 29.06.2011 12:04

@sandbender, to znaczy, że ukończony obiekt przy R22 będzie miał wartość 550 mln zł? Trochę drogo. Pamiętaj, że koszt wybudowania, modernizacji > wartość budynku

CH. 29.06.2011 12:06

W styczniu działacze Lecha powiedzieli że są w stanie płacić 2-4 mln zł. za sezon. Miasto ostatnio krzyknęło 5 mln zł. I Lech się oburzył i od tego czasu zaczęły się problemy że wybudują własny stadion czy będą grać gdzieś indziej.
Także 8-9 mln to raczej między bajki można włożyć. To jest astronomiczna cena, Wisła nie wyszłaby nawet na zero tylko rok w rok traciła tym bardziej że mamy ceny biletów na poziomie 1 ligowych zespołów.. (oby na mecze już ze Skonto dali drogie bilety, musimy w końcu zacząć zarabiać bo budzety Lecha i Legii idą na przód a nasz stoi w miejscu..) z perspektywy czasu lepiej już było grać na starym stadionie. Nowy stadion powinien poskutkować większymi zyskami, a wyjdzie na to że będzie wręcz przeciwnie. Co do tej wartości stadionu to nie zapominajmy że to przez błędy miasta / projektanta dokładano kolejne dziesiątki milionów złotych i Wisłę to powinno gówno obchodzić. Poza tym albo Wisła weżmie stadion albo stanie on się ruiną. Więc tu asy w rękawie ma Wisła - albo dajecie stadion za góra 3 mln zł albo do widzenia. W przypadku Lecha niby tak samo, zobaczymy.. pogratulować tylko zarządowi Legii który sprytnie wydymał miasto..
Za przykład podałem Lecha bo to oni mają płacić jeden z najwyższych czynszów jak nie najwyższy, a budzet mają dużo wyższy od naszego, o jakieś 16 mln zł. A mimo to jest to dla nich problemem płacić nawet te 5 mln zł (zważywszy nawet na fakt że ceny niektórych biletów mają na poziomie.. ceny karnetów na Wisłę). To z czego Wisła wyłoży taką kwotę..

Gwiaździsty 29.06.2011 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1118358)
(oby na mecze już ze Skonto dali drogie bilety, musimy w końcu zacząć zarabiać bo budzety Lecha i Legii idą na przód a nasz stoi w miejscu..)

Czyli frekwencja z takim przeciwnikiem w sezonie wakacyjno-urlopowym nie przekroczy nawet 10 tys.

Cytat:

Poza tym albo Wisła weżmie stadion albo stanie on się ruiną. Więc tu asy w rękawie ma Wisła - albo dajecie stadion za góra 3 mln zł albo do widzenia. W przypadku Lecha niby tak samo, zobaczymy..
Czyli w razie czego gdzie gramy, skoro "do widzenia" ?
W przypadku Amiki nie to samo. Amika może grać w domu czyli we Wronkach. Ma tą przewagę, że ma 2 stadion. My, nie mamy.

sawko 29.06.2011 12:27

Chesz drogich biletów to idz na stadion Legii?? niemozesz sobie wyobrazic ze drozsze bilety to mniejsza frekwencja przez co ostatecznie bedzie mniej kasy w budżecie, jak ciebie stac na płacenie wysokich cen to kup sobie skyboxa i sobie tam marudz pod nosem

CH. 29.06.2011 12:34

Nie chodzi mi o bilety po 100 zł
ale jak ktoś piszę o bilecie w kwocie 15 czy 19 zł to lekka przesada..

Gwiaździsty coś się na pewno znajdzie (pretekst przy rozmowie z miastem), poza tym nawet nie będziemy musieli szukać bo miasto nie położy na to lachy, albo Wisła albo nikt inny więc tu Wisła ma kartę przetargową. Jak Wisła nie będzie grać przy Reymonta to mieszkańcy powieszą za jaja Majchrowskiego, bo postawił stadion za 600 mln zł który stoi pusty i niszczeje.. na pewno zdaje sobie z tego sprawę więc niech klub nie da się wyj.. bo to oni mają asy w rękawie. Ten stadion nie jest przystosowany do większych imprez, to typowo piłkarski obiekt, co jedyne do jakichś koncertów (nawet z tym może być problem) ale chyba tylko naiwniak sądzi że Majcher zapraszać będzie Shakire i Eminema na Reymonta co 2 miesiące. Więc albo dajecie stadion za 3-4 mln albo się żegnamy. Finito. Pożegnania oczywiście nie będzie bo na drugi dzień Majchrowski zadzwoni z prośbą do powrócenia do rozmów. W klubie chyba mamy rozumne osoby i wiedzą jaką mają siłę przetargową, muszą się wykazać sprytem jak Legia.. Niech się nie dają zastraszać i szantażować..

zwija scauting.. też mi powód, scauting to może Podbeskidzie mieć, to są grosze, zwalnia trenerów? czyli co piłkarze będą grać bez trenerów i sztabu szkoleniowego? chyba wymieniają trenerów co jest normalne po tak nieudanym sezonie a na ich miejsce sprowadzają nowych. Poza tym o jakim my scautingu w PL mówimy, to zwykła prowizorka. Dadzą byłemu piłkarzowi Niecieczy który zakończył karierę 10 tyś na miecha po czym kupuje za 10 zł bilet na mecz Startu Otwock z Dolcanem i szuka wielce talentów.. sprzedaż przez ITI, będą konkrety to wtedy będziemy główkowac, a na razie to kaczka dziennikarska..

Wicked 29.06.2011 12:44

mają w rękawie asa tak jak ma Lech, a jakoś Red Bul ważniejszy niż miejscowy klub....

Poza tym Majchrowskiego to za jaja powiesi rada miasta i pozostali mieszkańcy jakby stanęło na tym że miasto wybudowało stadion Wiśle i jeszcze by grosze od nas brało za dzierżawę.

A Wisła nie ma innego wyboru, wiadomo że na pasach grać nie będą, a na Hutniku nie ma perspektyw na zarobku z meczu.

RLY 29.06.2011 12:45

Hahaha CH. czlowieku gdzie masz te rosnące budżety.W Lechu który zwinął scouting zwolinił trenerów i próbuje jak się da redukować koszty,czy może w Legii o,której coraz głośniej w perspektywie sprzedaży przez ITI.Co do Wisły to bilety powinny być w cenie zrównoważonej do przeciwnika tak aby zapełniać stadion.Basałaj musi główkować jak zapełnić te 30000,które mu otworzą i na pewno sposobem na to nie jest podnoszenie cen biletów.

Zwierze 29.06.2011 12:45

Przygotowywanie sektora dla gości

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ora_dla_gosci/

Grzadq 29.06.2011 12:46

Cytat:

Więc albo dajecie stadion za 3-4 mln albo się żegnamy. Finito. Pożegnania oczywiście nie będzie bo na drugi dzień Majchrowski zadzwoni z prośbą do powrócenia do rozmów.
To nie takie proste. Ktoś tu już dobrze napisał, że Lech może grać tam gdzie powstał, we Wronkach. A my? "Albo się żegnamy" ... to się żegnajcie. Nara. Cześć. Wybory daleko, Majcher wcale nie musi i nie będzie dzwonił do Wisły z błaganiem o powrót na R22, tylko też może wziąć na przetrzymanie. A co wtedy zrobi Wisła? Granie gdziekolwiek poza R22 to kolosalne straty dla klubu. Z przetrzymaniem to tutaj miasto ma dużą przewagę, Wisła nie może sobie pozwolić na granie po stadionach typu Sosnowiec / Hutnik.
Stadion nie może stać pusty, jasne. Ale porównywanie nas z Lechem i stawianie argumentów Wisła > miasto jest przesadą. Tak naprawdę obie strony mają mocne karty przetargowe i dlatego to się tak tyle ciągnie.

Co do kosztów - nie wyobrażam sobie płacenia więcej niż te 3, 4 mln zł. W Poznaniu jak już ktoś tu wspomniał na 5 mln nie chcą się zgodzić, mimo że stadion o kilka tysięcy miejsc większy. Wisła nie powinna się zgodzić na 1% od kosztów całego stadionu, gdyż te kilka(dziesiąt?) milionów drożej spowodowały różnorakie błędy - począwszy od projektu a na wykonawstwie skończywszy. Ten milion, półtora różnicy to jest 1 bardzo dobry piłkarz więcej co okienko, więc warto się tutaj targować o każdą złotówkę.

*I jeszcze odnośnie sektora gości - jak rozumiecie "Ta przestrzeń zostanie wykorzystana jako sektor buforowy."? Czyli tuż przy kończących się obecnie krzesełkach (po odjęciu tych 4) będzie 1 pleksja 3 metrowa, potem przerwa na te ok. 4 krzesełka, następnie kolejna pleksja odgradzająca kibiców gospodarzy? Czyli będzie dziura pomiędzy 2 pleksjami, tak ja to rozumiem. Ktoś ma jakiś inny pogląd? I jeszcze jedno - czy 3 m to nie za mało?

Wicked 29.06.2011 12:59

Dobra wiadomość z tym sektorem przyjezdnych, ciekawe tylko kto na nm zasiądzie :/. Cieszy fakt że bufor ma stanowić przerwa powstała z demontażu części siedzisk na G4. Ciekawe jak się sprawi to 3 metrowe ogrodzenie z pleksi i czy to wystarczy na mecze podwyższonego ryzyka, czy będą też zamykać G3 jako bufor?

Voin 29.06.2011 13:05

Możliwe, że jeszcze powieszą siatkę z góry do dołu no i pewnie będą stewardzi.

neq. 29.06.2011 13:09

no 3 metry pleksji to jest troche i mam nadziję że to wystarczy a jak nie to może podwieszą dodatkowo siatkę pod dach co już załatwi problem ;) ważne że coś się dzieje byle tylko miał kto przyjechać na ten sektor

WiernyWiśle 29.06.2011 13:29

Piszą o jednej pleksji 3 metrowej a to trochę za mało...

Powinno to wyglądać tak:
Od G3 pleksja 3 metrowa z siatką do dachu i jeszcze jedna pleksja 3 metrowa przy kresełkach na G4

Gwiaździsty 29.06.2011 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1118371)
W klubie chyba mamy rozumne osoby i wiedzą jaką mają siłę przetargową, muszą się wykazać sprytem jak Legia.. Niech się nie dają zastraszać i szantażować..

Legia nie wykazała się żadnym sprytem. Prezydentem Warszawy jest wiceprzewodnicząca PO Gronkiewicz Walz, ktorą to partię propagandowo wspiera medialny koncern ITI (TVN, Onet). Jak wiadomo ITI jest właścielem ...Legii. Taka układanka. Zapłata barterem bez gotówki.
Zobaczymy ile zażąda miasto za czynsz. Pojawiają się już w tym temacie różni harcownicy rzekomo zatroskani sytuacją. Np. Stawowy (PO, zarazem giermek filipiakowy z kałuży) najwięcej się udziela w wywiadach i już ubolewa, że stracili 1,5 mln. zł, które Wisła mogłaby juz zapłacić gdyby stadion był oddany w całości w czerwcu 2010 r. Nie wiem co to za wyliczenia, ale się nimi nie pochwalił.

Pero 29.06.2011 14:31

może przy okazji zdemontują pozostałe pleksy...

neq. 29.06.2011 14:47

bankowo ;) :rotfl: szybciej chyba zagramy z Hutnikiem w ekstraklasie niż zdemontują te pleksy;)

WiernyWiśle 29.06.2011 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1118391)
Legia nie wykazała się żadnym sprytem. Prezydentem Warszawy jest wiceprzewodnicząca PO Gronkiewicz Walz, ktorą to partię propagandowo wspiera medialny koncern ITI (TVN, Onet). Jak wiadomo ITI jest właścielem ...Legii. Taka układanka. Zapłata barterem bez gotówki.

Szczerze w to wątpię. Myślisz że Legia mniej płaci za stadion bo Onet i TVN wspierają PO? Do budżetu miasta muszą wpływać pieniądze z takich inwestycji a jeżeli by nie wpływały (układ o jakim mówisz) albo by wpływały zaniżone to na pewno pewne organy by się tym zajęły. Niegospodarność i takie tam...
Naprawdę bawi mnie już to wyszukiwanie jakiś przekrętów w działaniach PO...

Snow 29.06.2011 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyWiśle (Post 1118430)
Szczerze w to wątpię. Myślisz że Legia mniej płaci za stadion bo Onet i TVN wspierają PO? Do budżetu miasta muszą wpływać pieniądze z takich inwestycji a jeżeli by nie wpływały (układ o jakim mówisz) albo by wpływały zaniżone to na pewno pewne organy by się tym zajęły. Niegospodarność i takie tam...
Naprawdę bawi mnie już to wyszukiwanie jakiś przekrętów w działaniach PO...

Obudź się człowieku! :shock:

PiotrG 29.06.2011 15:59

Legia płaci około 4mln rocznie. Sama zainwestowała w stadion 11mln (wykonała projekt obiektu), dzięki czemu jest on dopasowany do jej potrzeb.

dostuffca 29.06.2011 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1118391)
Legia nie wykazała się żadnym sprytem. Prezydentem Warszawy jest wiceprzewodnicząca PO Gronkiewicz Walz, ktorą to partię propagandowo wspiera medialny koncern ITI (TVN, Onet). Jak wiadomo ITI jest właścielem ...Legii. Taka układanka. Zapłata barterem bez gotówki.
Zobaczymy ile zażąda miasto za czynsz. Pojawiają się już w tym temacie różni harcownicy rzekomo zatroskani sytuacją. Np. Stawowy (PO, zarazem giermek filipiakowy z kałuży) najwięcej się udziela w wywiadach i już ubolewa, że stracili 1,5 mln. zł, które Wisła mogłaby juz zapłacić gdyby stadion był oddany w całości w czerwcu 2010 r. Nie wiem co to za wyliczenia, ale się nimi nie pochwalił.

a to, że umowę dzierżawy stadionu Legia podpisała z ówczesnym komisarzem miasta, Kazimierzem Marcinkiewiczem, wtedy również wiceprzewodniczącym PO, hegemonem układu oraz nigdy-nie-premierem się wytnie.

PiotrG 29.06.2011 16:37

Legia wcześniej miała umowę na kilkaset tysięcy, podpisaną jeszcze z poprzednim prezydentem Warszawy (Marcinkiewiczem), później podpisano nową umowę (już z HGW) na 4mln.

barthok 29.06.2011 16:46

ciekawe ile @Gwiaździstemu płaci partia, wszędzie gdzie się da wpycha się z polityką..

wreszcie robią coś na tym stadionie na czas, fajnie że sektor gości powstaje, szkoda tylko że zapowiada się na nieużywany - paranoja

Grzadq 29.06.2011 17:17

Wiecie co, możemy narzekać na różne rzeczy związane z budową tego stadionu, ale patrząc na to zdjęcie

http://bi.gazeta.pl/im/2/9309/z93098...dion-Wisly.jpg

nasuwa mi się myśl, że jeszcze pare lat temu nawet nie marzył mi się taki stadion. Jakby mi ktoś powiedział x lat temu że to będzie stadion Wisły, pomyślałbym że może w Anglii jest jakaś Wisła ... ;) Naprawdę, europejsko, fajnie.

PeterSett 29.06.2011 17:21

taka odległość trybun od murawy, to rzeczywiście "europejsko", bleh

fialo 29.06.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PeterSett (Post 1118504)
taka odległość trybun od murawy, to rzeczywiście "europejsko", bleh

Chyba nigdy na meczu nie byłeś hejterze.

Nasz stadion ma wiele, ogrom wad, zzewnątrz wygląda jak wygląda - mogłoby być lepiej. Ale w środku... czuć klimat starych lat, ten stadion ma duszę w przeciwieństwie do np Kauflandu czy innych spedalonych lekkich konstrukcji. Katrina by go nie ruszyła :)

art 29.06.2011 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PeterSett (Post 1118504)
taka odległość trybun od murawy, to rzeczywiście "europejsko", bleh

Nie wiem, ale mi ta odległość w zupełności nie przeszkadza jak zaczyna się mecz...

Do prospektów i reklamówek można dać inne zdjęcie jak komuś to tak bardzo się rzuca w oczy.

Angmir 29.06.2011 17:58

Co by nie gadać to Stadion Wisełki od środka wygląda naprawdę fajnie - obiektywnie ładniejszy stadion mają narazie tylko na Legii , moze Baltic Arena ale to sie okaze - zresztą ten stadion i tak będzie straszyl pustymi miejscami/.

krakus76 30.06.2011 12:07

Cytat:

"Dziennik Polski": Tylko część umów z odroczonym terminem płatności trzeba wliczyć do długu Krakowa - zadecydowała wczoraj Regionalna Izba Obrachunkowa. Oznacza to, że Kraków będzie mógł wziąć kolejne kredyty, dzięki którym odzyska płynność finansową.

RIO uznała, że do długu Krakowa trzeba wliczyć tylko część umów z odroczonym terminem płatności, na kwotę 70 mln zł. To korzystna dla gminy decyzja, ponieważ spór dotyczył 260 mln zł. - Konsekwencje tej decyzji są takie, że Kraków nie przekroczy limitu 60 proc. zadłużenia i prawdopodobnie będzie mógł pozyskać 300 mln zł z obligacji - mówi Mirosław Legutko, rzecznik RIO. Teraz Kraków ma jeszcze ok. 80 mln zł zapasu do osiągnięcia granicy dopuszczalnego zadłużenia.
Z decyzji RIO cieszy się magistrat. - Dla nas to oznacza, że skończą się problemy z płynnością, będziemy mogli zaciągać kredyty i kontynuować inwestycje - mówi Małgorzata Okarmus, dyrektor Wydziału Budżetu Urzędu Miasta. Kraków będzie mógł zdobyć 300 mln zł z obligacji. Wcześniej zgodziła się już na to Rada Miasta, ale pozyskanie pieniędzy mogła zablokować decyzja RIO.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

Dariusz 30.06.2011 12:27

Zróbmy ankiete co zostanie ukończone pierwsze: Rondo Ofiar Katynia czy Stadion Wisły

mati12101pedek 30.06.2011 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariusz (Post 1118965)
Zróbmy ankiete co zostanie ukończone pierwsze: Rondo Ofiar Katynia czy Stadion Wisły

Proste, że Rondo...

Fiti 30.06.2011 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariusz (Post 1118965)
Zróbmy ankiete co zostanie ukończone pierwsze: Rondo Ofiar Katynia czy Stadion Wisły

Sądzę że rondo tak jak @up

Bartii 01.07.2011 09:50

Wczoraj z okolic kopca widac bylo jak uruchomili telebim po stronie wschodniej

http://wgraj.org/uploads/photos/simp...d2a681a4f7.jpg

biziu25 03.07.2011 08:48

zapewne zdjęcie Patryka na nim jest;-)

Don Donson 03.07.2011 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyWiśle (Post 1118390)
Piszą o jednej pleksji 3 metrowej a to trochę za mało...

Powinno to wyglądać tak:
Od G3 pleksja 3 metrowa z siatką do dachu i jeszcze jedna pleksja 3 metrowa przy kresełkach na G4

Dokładnie, siatka powinna być do dachu. Nie wiem, dlaczego kluby tego nie chcą robić. Podczas oceny ryzyka na stadionie KSC (tak, byłem i widziałem), na takie pytania ubezpieczycieli kierownik obiektu pytał po co...ignorant.

arth_ur 03.07.2011 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1120517)
Dokładnie, siatka powinna być do dachu. Nie wiem, dlaczego kluby tego nie chcą robić. Podczas oceny ryzyka na stadionie KSC (tak, byłem i widziałem), na takie pytania ubezpieczycieli kierownik obiektu pytał po co...ignorant.

Najlepsze że koszt takiej siaki w porównaniu z potencjalnymi szkodami znikomy.

jarcze 04.07.2011 08:12

Czy ktoś orientujący się mógłby przybliżyć sytuację bazy treningowej? Po dzisiejszej kompromitującym fragmencie tekstu w z wyborczej o psich odchodach, kwiatkach, nie narysowanych liniach i nie skoszonej trawie na boisku bocznym wypada postawić pytanie: kiedy będzie ta baza? Za 30 lat czy może jednak wcześniej?

dynek.pl 04.07.2011 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jarcze (Post 1120794)
Czy ktoś orientujący się mógłby przybliżyć sytuację bazy treningowej? Po dzisiejszej kompromitującym fragmencie tekstu w z wyborczej o psich odchodach, kwiatkach, nie narysowanych liniach i nie skoszonej trawie na boisku bocznym wypada postawić pytanie: kiedy będzie ta baza? Za 30 lat czy może jednak wcześniej?

Z drugiej strony po co nam jakas mega baza treningowa jak nie ma kto zadbac o murawe, skosic trawy ?

Gordian 04.07.2011 12:18

Przechadzałem się dziś deptakiem (ulica lepiej brzmiało) Reymana i obejrzałem na spokojnie, bez tłoku ludzi trybunę. Nie będę się pastwił nad poziomem wykonania bo już wszystko zostało powiedziane. Dwa szczegóły wpadły mi do głowy.
1. Czemu wewnątrz jest tak pusto? Olbrzymie powierzchnie, a wewnątrz tylko powietrze.
2. Wszystko ładnie opisane, tabliczki wywieszone z kierunkowskazami. Dlaczego tylko w języku polskim? Wisła to klub który może przyciągnąć także turystów, czy studentów z zagranicy. Poza ojczystym językiem także angielski by się przydał.

Pero 04.07.2011 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1120884)
Przechadzałem się dziś deptakiem (ulica lepiej brzmiało) Reymana

To w tygodniu ulica jest już przejezdna (czy raczej do przejścia)?

krkgiba 04.07.2011 12:30

już od jakiegoś czasu tak :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl