![]() |
@sandbender, to znaczy, że ukończony obiekt przy R22 będzie miał wartość 550 mln zł? Trochę drogo. Pamiętaj, że koszt wybudowania, modernizacji > wartość budynku
|
W styczniu działacze Lecha powiedzieli że są w stanie płacić 2-4 mln zł. za sezon. Miasto ostatnio krzyknęło 5 mln zł. I Lech się oburzył i od tego czasu zaczęły się problemy że wybudują własny stadion czy będą grać gdzieś indziej.
Także 8-9 mln to raczej między bajki można włożyć. To jest astronomiczna cena, Wisła nie wyszłaby nawet na zero tylko rok w rok traciła tym bardziej że mamy ceny biletów na poziomie 1 ligowych zespołów.. (oby na mecze już ze Skonto dali drogie bilety, musimy w końcu zacząć zarabiać bo budzety Lecha i Legii idą na przód a nasz stoi w miejscu..) z perspektywy czasu lepiej już było grać na starym stadionie. Nowy stadion powinien poskutkować większymi zyskami, a wyjdzie na to że będzie wręcz przeciwnie. Co do tej wartości stadionu to nie zapominajmy że to przez błędy miasta / projektanta dokładano kolejne dziesiątki milionów złotych i Wisłę to powinno gówno obchodzić. Poza tym albo Wisła weżmie stadion albo stanie on się ruiną. Więc tu asy w rękawie ma Wisła - albo dajecie stadion za góra 3 mln zł albo do widzenia. W przypadku Lecha niby tak samo, zobaczymy.. pogratulować tylko zarządowi Legii który sprytnie wydymał miasto.. Za przykład podałem Lecha bo to oni mają płacić jeden z najwyższych czynszów jak nie najwyższy, a budzet mają dużo wyższy od naszego, o jakieś 16 mln zł. A mimo to jest to dla nich problemem płacić nawet te 5 mln zł (zważywszy nawet na fakt że ceny niektórych biletów mają na poziomie.. ceny karnetów na Wisłę). To z czego Wisła wyłoży taką kwotę.. |
Cytat:
Cytat:
W przypadku Amiki nie to samo. Amika może grać w domu czyli we Wronkach. Ma tą przewagę, że ma 2 stadion. My, nie mamy. |
Chesz drogich biletów to idz na stadion Legii?? niemozesz sobie wyobrazic ze drozsze bilety to mniejsza frekwencja przez co ostatecznie bedzie mniej kasy w budżecie, jak ciebie stac na płacenie wysokich cen to kup sobie skyboxa i sobie tam marudz pod nosem
|
Nie chodzi mi o bilety po 100 zł
ale jak ktoś piszę o bilecie w kwocie 15 czy 19 zł to lekka przesada.. Gwiaździsty coś się na pewno znajdzie (pretekst przy rozmowie z miastem), poza tym nawet nie będziemy musieli szukać bo miasto nie położy na to lachy, albo Wisła albo nikt inny więc tu Wisła ma kartę przetargową. Jak Wisła nie będzie grać przy Reymonta to mieszkańcy powieszą za jaja Majchrowskiego, bo postawił stadion za 600 mln zł który stoi pusty i niszczeje.. na pewno zdaje sobie z tego sprawę więc niech klub nie da się wyj.. bo to oni mają asy w rękawie. Ten stadion nie jest przystosowany do większych imprez, to typowo piłkarski obiekt, co jedyne do jakichś koncertów (nawet z tym może być problem) ale chyba tylko naiwniak sądzi że Majcher zapraszać będzie Shakire i Eminema na Reymonta co 2 miesiące. Więc albo dajecie stadion za 3-4 mln albo się żegnamy. Finito. Pożegnania oczywiście nie będzie bo na drugi dzień Majchrowski zadzwoni z prośbą do powrócenia do rozmów. W klubie chyba mamy rozumne osoby i wiedzą jaką mają siłę przetargową, muszą się wykazać sprytem jak Legia.. Niech się nie dają zastraszać i szantażować.. zwija scauting.. też mi powód, scauting to może Podbeskidzie mieć, to są grosze, zwalnia trenerów? czyli co piłkarze będą grać bez trenerów i sztabu szkoleniowego? chyba wymieniają trenerów co jest normalne po tak nieudanym sezonie a na ich miejsce sprowadzają nowych. Poza tym o jakim my scautingu w PL mówimy, to zwykła prowizorka. Dadzą byłemu piłkarzowi Niecieczy który zakończył karierę 10 tyś na miecha po czym kupuje za 10 zł bilet na mecz Startu Otwock z Dolcanem i szuka wielce talentów.. sprzedaż przez ITI, będą konkrety to wtedy będziemy główkowac, a na razie to kaczka dziennikarska.. |
mają w rękawie asa tak jak ma Lech, a jakoś Red Bul ważniejszy niż miejscowy klub....
Poza tym Majchrowskiego to za jaja powiesi rada miasta i pozostali mieszkańcy jakby stanęło na tym że miasto wybudowało stadion Wiśle i jeszcze by grosze od nas brało za dzierżawę. A Wisła nie ma innego wyboru, wiadomo że na pasach grać nie będą, a na Hutniku nie ma perspektyw na zarobku z meczu. |
Hahaha CH. czlowieku gdzie masz te rosnące budżety.W Lechu który zwinął scouting zwolinił trenerów i próbuje jak się da redukować koszty,czy może w Legii o,której coraz głośniej w perspektywie sprzedaży przez ITI.Co do Wisły to bilety powinny być w cenie zrównoważonej do przeciwnika tak aby zapełniać stadion.Basałaj musi główkować jak zapełnić te 30000,które mu otworzą i na pewno sposobem na to nie jest podnoszenie cen biletów.
|
|
Cytat:
Stadion nie może stać pusty, jasne. Ale porównywanie nas z Lechem i stawianie argumentów Wisła > miasto jest przesadą. Tak naprawdę obie strony mają mocne karty przetargowe i dlatego to się tak tyle ciągnie. Co do kosztów - nie wyobrażam sobie płacenia więcej niż te 3, 4 mln zł. W Poznaniu jak już ktoś tu wspomniał na 5 mln nie chcą się zgodzić, mimo że stadion o kilka tysięcy miejsc większy. Wisła nie powinna się zgodzić na 1% od kosztów całego stadionu, gdyż te kilka(dziesiąt?) milionów drożej spowodowały różnorakie błędy - począwszy od projektu a na wykonawstwie skończywszy. Ten milion, półtora różnicy to jest 1 bardzo dobry piłkarz więcej co okienko, więc warto się tutaj targować o każdą złotówkę. *I jeszcze odnośnie sektora gości - jak rozumiecie "Ta przestrzeń zostanie wykorzystana jako sektor buforowy."? Czyli tuż przy kończących się obecnie krzesełkach (po odjęciu tych 4) będzie 1 pleksja 3 metrowa, potem przerwa na te ok. 4 krzesełka, następnie kolejna pleksja odgradzająca kibiców gospodarzy? Czyli będzie dziura pomiędzy 2 pleksjami, tak ja to rozumiem. Ktoś ma jakiś inny pogląd? I jeszcze jedno - czy 3 m to nie za mało? |
Dobra wiadomość z tym sektorem przyjezdnych, ciekawe tylko kto na nm zasiądzie :/. Cieszy fakt że bufor ma stanowić przerwa powstała z demontażu części siedzisk na G4. Ciekawe jak się sprawi to 3 metrowe ogrodzenie z pleksi i czy to wystarczy na mecze podwyższonego ryzyka, czy będą też zamykać G3 jako bufor?
|
Możliwe, że jeszcze powieszą siatkę z góry do dołu no i pewnie będą stewardzi.
|
no 3 metry pleksji to jest troche i mam nadziję że to wystarczy a jak nie to może podwieszą dodatkowo siatkę pod dach co już załatwi problem ;) ważne że coś się dzieje byle tylko miał kto przyjechać na ten sektor
|
Piszą o jednej pleksji 3 metrowej a to trochę za mało...
Powinno to wyglądać tak: Od G3 pleksja 3 metrowa z siatką do dachu i jeszcze jedna pleksja 3 metrowa przy kresełkach na G4 |
Cytat:
Zobaczymy ile zażąda miasto za czynsz. Pojawiają się już w tym temacie różni harcownicy rzekomo zatroskani sytuacją. Np. Stawowy (PO, zarazem giermek filipiakowy z kałuży) najwięcej się udziela w wywiadach i już ubolewa, że stracili 1,5 mln. zł, które Wisła mogłaby juz zapłacić gdyby stadion był oddany w całości w czerwcu 2010 r. Nie wiem co to za wyliczenia, ale się nimi nie pochwalił. |
może przy okazji zdemontują pozostałe pleksy...
|
bankowo ;) :rotfl: szybciej chyba zagramy z Hutnikiem w ekstraklasie niż zdemontują te pleksy;)
|
Cytat:
Naprawdę bawi mnie już to wyszukiwanie jakiś przekrętów w działaniach PO... |
Cytat:
|
Legia płaci około 4mln rocznie. Sama zainwestowała w stadion 11mln (wykonała projekt obiektu), dzięki czemu jest on dopasowany do jej potrzeb.
|
Cytat:
|
Legia wcześniej miała umowę na kilkaset tysięcy, podpisaną jeszcze z poprzednim prezydentem Warszawy (Marcinkiewiczem), później podpisano nową umowę (już z HGW) na 4mln.
|
ciekawe ile @Gwiaździstemu płaci partia, wszędzie gdzie się da wpycha się z polityką..
wreszcie robią coś na tym stadionie na czas, fajnie że sektor gości powstaje, szkoda tylko że zapowiada się na nieużywany - paranoja |
Wiecie co, możemy narzekać na różne rzeczy związane z budową tego stadionu, ale patrząc na to zdjęcie
http://bi.gazeta.pl/im/2/9309/z93098...dion-Wisly.jpg nasuwa mi się myśl, że jeszcze pare lat temu nawet nie marzył mi się taki stadion. Jakby mi ktoś powiedział x lat temu że to będzie stadion Wisły, pomyślałbym że może w Anglii jest jakaś Wisła ... ;) Naprawdę, europejsko, fajnie. |
taka odległość trybun od murawy, to rzeczywiście "europejsko", bleh
|
Cytat:
Nasz stadion ma wiele, ogrom wad, zzewnątrz wygląda jak wygląda - mogłoby być lepiej. Ale w środku... czuć klimat starych lat, ten stadion ma duszę w przeciwieństwie do np Kauflandu czy innych spedalonych lekkich konstrukcji. Katrina by go nie ruszyła :) |
Cytat:
Do prospektów i reklamówek można dać inne zdjęcie jak komuś to tak bardzo się rzuca w oczy. |
Co by nie gadać to Stadion Wisełki od środka wygląda naprawdę fajnie - obiektywnie ładniejszy stadion mają narazie tylko na Legii , moze Baltic Arena ale to sie okaze - zresztą ten stadion i tak będzie straszyl pustymi miejscami/.
|
Cytat:
|
Zróbmy ankiete co zostanie ukończone pierwsze: Rondo Ofiar Katynia czy Stadion Wisły
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wczoraj z okolic kopca widac bylo jak uruchomili telebim po stronie wschodniej
http://wgraj.org/uploads/photos/simp...d2a681a4f7.jpg |
zapewne zdjęcie Patryka na nim jest;-)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Czy ktoś orientujący się mógłby przybliżyć sytuację bazy treningowej? Po dzisiejszej kompromitującym fragmencie tekstu w z wyborczej o psich odchodach, kwiatkach, nie narysowanych liniach i nie skoszonej trawie na boisku bocznym wypada postawić pytanie: kiedy będzie ta baza? Za 30 lat czy może jednak wcześniej?
|
Cytat:
|
Przechadzałem się dziś deptakiem (ulica lepiej brzmiało) Reymana i obejrzałem na spokojnie, bez tłoku ludzi trybunę. Nie będę się pastwił nad poziomem wykonania bo już wszystko zostało powiedziane. Dwa szczegóły wpadły mi do głowy.
1. Czemu wewnątrz jest tak pusto? Olbrzymie powierzchnie, a wewnątrz tylko powietrze. 2. Wszystko ładnie opisane, tabliczki wywieszone z kierunkowskazami. Dlaczego tylko w języku polskim? Wisła to klub który może przyciągnąć także turystów, czy studentów z zagranicy. Poza ojczystym językiem także angielski by się przydał. |
Cytat:
|
już od jakiegoś czasu tak :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl