Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Donki 24.06.2011 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1116121)
Chyba Ci się coś pomyliło z pisownia

Nic Mi sie nie pomyliło. Jesli już to WujowiWojtkowi, który zamiast pisać po Polsku to pisze debilne Nice...

mati1413 25.06.2011 00:00

Drogi dojścia na zachodzie

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._przed_trybuna

Arapaho 25.06.2011 10:43

Nowy stadion.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...8608047733.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...8608032013.jpg
Sorry ale musiałem wkleić. To już z pół roku tak wygląda i nikt nie ma ochoty z tym nic zrobić. Za grosz wstydu Majchrowski nie ma . Rozumiem jeszcze że jest dyletant , laikom zlecił i nie dopilnował , ale żeby mu tłukli wszyscy do łba że to koszmar a on dalej nic z tym nie robi to już absurd

bellic88 25.06.2011 11:28

Może zróbmy ogólnokibicowską zrzutę na farbę żeby pomalować stadion ?

tomasz_19 25.06.2011 11:38

to jest konkretny (czyt. concrete) stadion... ciekawe ile już milionów czy trylionów zł na tą fuszerkę poszło...

Enrico2000 25.06.2011 13:53

Pytanie co w końcu z sektorem gości? 19 gramy rewanż i jakoś ciężko mi uwierzyć, że UEFA zgodzi się na mecz bez kibiców przyjezdnych. A jeśli się nie zgodzi, to co wtedy ?

Mario26 25.06.2011 15:28

W takim przypadku prawdopodobnie zostanie udostępniona gościom część sektora G (G5?) a reszta sektora zostanie zamknięta (będzie strefą buforową).

SZYMEK_TSW 25.06.2011 21:44

Przecież G5 jest oddzielona wewnątrz trybuny, dodatkowo zawsze może powstać jakiejś doraźne ogrodzenie przy wejściu za kołowrotkami i to chyba na ekipę Skonto wystarczy. Nie sądzę też żeby UEFA wymagała kilku metrowych płotów
Oczywiście chciało by się żeby problem został rozwiązany w pełni, ale życie podpowiada coś innego...

farben 28.06.2011 11:41

Stadion Wisły cały gotowy dopiero w lutym 2012. To już szósty termin oddania obiektu. Ostatni?

Stadion Wisły będzie w całości gotowy 28 lutego 2012 roku. Tak zapewniają urzędnicy, ale to już szósty termin jego oddania do użytku. Wisła zagra jednak przy czterech trybunach "już" od 12 października tego roku.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-juz,id,t.html

To są jaja. Poza tym w tekście stoi, że za dodatkowe prace w wysokości 6 mln ma zapłacić Wisła. Dziwne.

rafal777 28.06.2011 11:55

kocham takie artykuły. "10 lipca pojawią się jednak pulpity dla dziennikarzy, szatnie i kilka loży VIP". Czary mary hokus pokus bęc...pojawiły się. Normalnie czary. Nikt się tym nie zajmuje, nikt nic nie robi ale 9 lipca dalej aktualne będzie zdanie, że pojawią się. Niestety czarodziej nie przybędzie i 11 dowiemy się, że nie pojawiły się bo nei pojawili się robotnicy...I porównywanie kosztów...nikt nie pomyśli o tym, że my od kilku lat utrzymujemy firmy budowlane? Gdyby nie taki dlugi okres budowy cena byłaby mniejsza. Porównywac nasz stadion do Wrocławia, gdzie są miejsca parkingowe, stadion jest dużo większy i zdecydowanie bardziej atrakcyjny to jest żenada.

Zwierze 28.06.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1117800)

To są jaja. Poza tym w tekście stoi, że za dodatkowe prace w wysokości 6 mln ma zapłacić Wisła. Dziwne.

Spokojnie, zapewne będzie to odliczone od kwoty wynajmu.

cassius31krakow 28.06.2011 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 1117837)
Spokojnie, zapewne będzie to odliczone od kwoty wynajmu.

... ale to będzie 6 baniek (pewnie okaże się znacznie więcej) wyjęte z budżetu na sezon 2011/2012

Wicked 28.06.2011 12:57

Ale za to w budżecie nie będzie na ten rok, lub 2 lata kosztów wynajmu stadionu, tak więc wyjdzie na zero. Zresztą w ogóle jak wygląda sprawa rozmów miasto - Wisła na temat wynajęcia stadionu i zostania jego operatorem?

morinho90 28.06.2011 14:12

Jacek Majchrowski-Kraków dziadowski!

whistar 28.06.2011 15:06

Niekompetentne s....ysyny! Wynika z tego, że stadion gotowy będzie wtedy kiedy Rondo Ofiar Katynia ... albo nawet wcześniej.

63.5 Kg 28.06.2011 15:22

To juz nawet nie jest szokujace...
Stadion bedzie jak bedzie takie jest podejscie w tym momencie ...

krakus76 28.06.2011 15:23

Najciekawsze że większość mieszkańców Krakowa nie widziało niekompetencji Majchrowskiego w prowadzeniu kluczowych inwestycji miejskich. Ale zapewne będzie ciąg dalszy radosnej twórczości "menagera Krakowa". Linia tramwajowa na Ruczaj, Rondo Ofiar Katynia, Centrum Kongresowe, Hala w Czyżynach .... Na jego miejscu niespałbym po nocy bo niedługo może ktoś do niego zapukać o 5 rano ...

WislaFan123 28.06.2011 15:33

Swoja droga nie wiem skad GK wziela takie koszty, stadion w poznaniu z z wszystkimi dodatkowymi pracami bedzie kosztowac ok 700mln, w ktoryms artykule to bylo pisane, jak wyszlo ze u nich kolejne 30 mln trzeba dolozyc..

oldbiezanow 28.06.2011 16:03

Jak otwarcie stadionu dopiero za 8 miesięcy ma się do rozgrywania meczy grupowych w LM/LE? Będą mogły odbywać się mecze przy Reymonta w tych rozgrywkach?

wiślak 86 28.06.2011 16:35

a dlaczego was nie zaciekawił jeden fragment z tej gazety:

Miasto zapłaciło biuru projektującemu stadion Wisły już 6,5 mln zł. Były poprawki w dokumentacji i opóźnienia. Mimo to, gmina nie zamierza skarżyć do sądu projektantów. - Nie było błędów z powodu, których musielibyśmy usuwać wykonane już rzeczy i ponosić straty. Projekt był po prostu modyfikowany i to powodowało zmiany i opóźnienia - mówi Krzysztof Migdał, wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej i Transportu.


czyli co biuro odwaliło robotę elegancko? to kto ....a jest winny temu opóźnieniu?

CH. 28.06.2011 16:40

Cytat:

- Projekt stadionu zawierał wiele błędów. Ze względu na Euro 2012 na poprawki było mało czasu. Błędem miasta było to, że nie ogłosiło konkursu na projekt stadionu Wisły, tak jak to zrobiono w przypadku stadionu Cracovii - uważa radny Stawowy, który ujawnił wczoraj fragmenty raportu holenderskiej firmy The Stadium Consultancy z kwietnia 2008 r. Dokument zawiera poprawki do projektu stadionu. Zaapelował również do prezydenta o odtajnienie całego raportu.
Ta firma znalazła przeszło 100 błędów w projekcie. Wtedy był stadion do uratowania ale Majchrowski nie chciał ich słuchać i miał zataić ten wykres Holendrów przed resztą pracowników swoich i tych ponad nim

a to powyżej to stek bzdur..chyba nikt już nie wierzy w te bajeczki. ostatni przykład ; rozwalali bodaj asfalt bo zapomnieli / czy nie było w projekcie jakichś rur pod ziemią. i wszystko od nowa. takich poprawek było mnóstwo.

Wojtas 28.06.2011 21:55

Ten stadion cały otworzą i usiadą na nim.......ale nasze dzieci.

KOMINEK 28.06.2011 21:57

Moje już na nim siedzą więc chyba nie jest tak źle :-)

rav 28.06.2011 22:03

Jak czytam te bajdurzenia o zmieniających się przepisach p.poż., to przypomina mi się ten fragment rozmowy z dyrektorem Warszawskiego OSiR-u odpowiedzialnego za budowę stadionu Legii.
Cytat:

Wasz inżynier kontraktu dobrze pilnował budowy.
Kosztowało nas to ok. 3 mln zł. Było jednak warto. To była neutralna strona, która wytykała błędy wszystkim.

Nie mieliście problemów ze zmieniającymi się przepisami przeciwpożarowymi?
Nie. Modyfikowaliśmy wszystko na bieżąco
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...i-za,id,t.html

Don Donson 28.06.2011 22:51

Witam,

Prace na trybunie zachodniej potrwają do końca sierpnia.
Konkretne info.

Pozdrawiam

Kandzior 28.06.2011 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1118118)
Ten stadion cały otworzą i usiadą na nim.......ale nasze dzieci.

Dość ogólne stwierdzenie. Zależy ile masz lat, albo ile mają ich Twoje dzieci - jeśli je masz, a jeśli nie to kiedy je planujesz mieć :P

Wojtas 28.06.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1118120)
Moje już na nim siedzą więc chyba nie jest tak źle :-)





rzeczywicie za ogólnie

to musze zmienic:)
--

w wersjii dla wislaków "ojców"

Na naszym cudzie przy R22,usiada dzieci tych waszych dzieci :)


P.S Starozytni Egipcjanie by ten stadion szybciej wybudowali.........

wujekWojtek 28.06.2011 23:20

2000 lat temu wybudowali większy stadion w Rzymie, troche to trwało, ale kuźwa przetrwał 2000 lat ;d

zajacek 29.06.2011 01:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1118201)
2000 lat temu wybudowali większy stadion w Rzymie, troche to trwało, ale kuźwa przetrwał 2000 lat ;d

Pojemność 50 tysięcy. Czas budowy - osiem lat :D

canis 29.06.2011 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 1117845)
... ale to będzie 6 baniek (pewnie okaże się znacznie więcej) wyjęte z budżetu na sezon 2011/2012

no cóż, przy wyborze:
a) albo dokładacie 6 milionów i macie stadion a te 6kk odliczycie sobie w ramach wynajmu
b) albo miasto dalej w całości finansuje, a wtedy nie wiadomo kiedy będzie zrobione

to chyba każdy na miejscu włodarzy klubu wybrałby opcję a...

czemu taki wybór?
Po prostu miasto jest sporo zadłużone a jeszcze dzisiaj dług miasta zwiększy się o ok. 300 milionów (bo nie wierzę, by RIO nie podtrzymała swojej wcześniejszej opinii), więc na gwałt szykowane są cięcia miejskich wydatków. a jak to zmniejszyć? np. przerzucić koszta na inne podmioty....

krakus76 29.06.2011 07:49

Cytat:

"Dziennik Polski": W Krakowie zabrakło już pieniędzy dla szkół niepublicznych, na dotację dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i innych firm. Wstrzymana została większość inwestycji. Miasto straciło płynność finansową, w kasie Krakowa brakuje około 200 mln zł.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

sandbender 29.06.2011 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1117934)
Swoja droga nie wiem skad GK wziela takie koszty, stadion w poznaniu z z wszystkimi dodatkowymi pracami bedzie kosztowac ok 700mln, w którymś artykule to bylo pisane, jak wyszlo ze u nich kolejne 30 mln trzeba dolozyc..

"Na mieście" w zaciszu gabinetów funkcjonuje teoria według której przy pełnym dostosowaniu stadionu do potrzeb na przykład Euro2012 koszt inwestycji to 650-700 mln PLN.
Nie pytajcie mnie co miałoby tyle kosztować - podejrzewam, że wliczony w to jest parking podziemny.

Niemniej zgadzam się z teorią którą ktoś tutaj wyżej postawił - jeżeli są pieniądze należy stadion kończyc za "własne" i odliczać od czynszu który i tak będzie wynosił 8-9 mln PLN.

Pablo84 29.06.2011 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1117927)
Najciekawsze że większość mieszkańców Krakowa nie widziało niekompetencji Majchrowskiego w prowadzeniu kluczowych inwestycji miejskich. Ale zapewne będzie ciąg dalszy radosnej twórczości "menagera Krakowa". Linia tramwajowa na Ruczaj, Rondo Ofiar Katynia, Centrum Kongresowe, Hala w Czyżynach .... Na jego miejscu niespałbym po nocy bo niedługo może ktoś do niego zapukać o 5 rano ...

Mogą? A nie ma dalej dziad immunitetu?

Sandbender.Za co Wisła ma budować, skoro jej budżet to ok 45 mln złotych?

Matejas_ 29.06.2011 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1118261)

Zobaczymy jak wydarzenia potoczą się po absolutorium :)

domin_czyzyny 29.06.2011 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1118304)
Mogą? A nie ma dalej dziad immunitetu?

Sandbender.Za co Wisła ma budować, skoro jej budżet to ok 45 mln złotych?

Pablo, nic mi nie wiadomo, aby samorządowcy mieli jakikolwiek immunitet.

sandbender 29.06.2011 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1118304)
Sandbender.Za co Wisła ma budować, skoro jej budżet to ok 45 mln złotych?

Napisałem - jeżeli są pieniądze. Budżet i tak się musi zmienić bo dojdzie czynsz, który jak pisałem będzie na poziomie 8-9 mln PLN rocznie.

Zdzis 29.06.2011 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1118323)
Pablo, nic mi nie wiadomo, aby samorządowcy mieli jakikolwiek immunitet.

Jacek Majchrowski jest członkiem Trybunału Stanu i z tego tytułu ma immunitet i przywilej nietykalności.

Gwiaździsty 29.06.2011 11:19

Pomijając sprawy ww., dla nas kibiców najważniejsze jest to, że od nowego sezonu będzie można ogladać mecze na 3 trybunach czyli ponad 20 tys. miejsc, a w trakcie rundy dojdzie też 4 trybuna czyli ponad 33 tys.

Angmir 29.06.2011 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1118325)
Napisałem - jeżeli są pieniądze. Budżet i tak się musi zmienić bo dojdzie czynsz, który jak pisałem będzie na poziomie 8-9 mln PLN rocznie.

skąd masz info że 8-9 mln ?? Nie jestem pewnien ale chyba do tej pory było 1-2 mln ??

Przeciesz że 8 mln to cena z %%^^

sandbender 29.06.2011 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1118339)
skąd masz info że 8-9 mln ?? Nie jestem pewnien ale chyba do tej pory było 1-2 mln ??

Przeciesz że 8 mln to cena z %%^^

No liczę. Minimalna kwota wynajmu 1% od wartości -> co daje 5,5 mln gdyby całość była "sportowa". Gdyby całość była niesportowa to 3% -> 16,5 mln.
8-9 mln to przy 66% sportowej i 33% niesportowej powierzchni wynajmowanej.. No chyba że w ogóle źle do tego podszedłem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl