Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

willow 23.08.2010 18:30

kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Ela 23.08.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967089)
o... a wokół murawy po drugiej stronie błoń znalazła sie kostka rozumiem że tam nie można było zmienić na asfalt- bo może koszerny nie jest.
Zapomniałem Majchrowski że wasz stadion nigdy nie zejdzie na psy.Wiecznie jego mać uciśnieni a tu telebimy ,kostki,pochwały.

To zwykła kostka bauma - betonowa. Materiał najbardziej prymitywny z możliwych. Tępy, mało estetyczny.
Na prawdę nie ma czego zazdrościć.
Dobry asfalt wygląda o niebo lepiej. Pod warunkiem że jest wysokiej jakości.
Bardzo często na zachodzie ( np we Francji ) właśnie asfalt jest kładziony na chodnikach - nie ta obrzydliwa kostka bauma.

Rozumiem, że u nas miala być granitowa ? Nie betonowa ?
To zupełnie co innego...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 967115)
Ta betonowa kostka, której wszędzie pełno... a najwięcej na parkingach przed hipermarketami, też nie byłaby szczytem moich marzeń.

W końcu ktoś to zaczął zauważać.

JrQ- 23.08.2010 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 967221)
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Damn', może nie doceniam kreatywności kibiców, ale przecież nie ma szans tego wyjąć z podłoża :D

willow 23.08.2010 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 967239)
Damn', może nie doceniam kreatywności kibiców, ale przecież nie ma szans tego wyjąć z podłoża :D

jak dobrze podważysz jedną ;

1q2 23.08.2010 18:51

Problemem skyboxów nie jest wykończenie tylko spartolenie ich pod względem konstrukcyjnym.Już pomijam fakt że podobno parking dla potencjalnych klientów ma być po drugiej stronie stadionu, co samo w sobie jest bubulem(i niech mi ktoś nie napisze że spacer to zdrowie:>)
To co dyskwalifikuje w ogóle te 'pokoiki' to to że nie można z nich meczu oglądać a jedynie podziwiać betonowe stanowisko snajperskie.To jest prawdziwa klęska.Dla pewnie sporej cześci ludzi, mecz może być tylko otoczką spotkania np biznesowego.Psim obowiązkiem jest zapewnienie im możliwości oglądania meczu z wewnątrz.Tak będzie na narodowym, tak będzie...na Kałuży.
U nas żeby móc oglądnąć mecz, trzeba będzie się gnieść na fotelikach, co lepsze widoczność z nich jest o wiele gorsza niż na miejscach które pewnie będa kosztować 30-40 zł a co jeszcze lepsze - potencjalne 'grube ryby' , będą musiały siedzieć według wzrostu.Niska osoba nic nie zobaczy z pierwszego rzędu, znowu pewnie nie może tak być że za wysoka usiądzie w pierwszym a za niska w tylnym bo też nic nie zobaczy
Dzieci w ogóle są wykluczone z oglądania, chyba że na kolanach.
Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak.

Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste.

ciacho 23.08.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 967242)
...

Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste.

A winny będzie jak zwykle nie inwestor tylko operator bo nie potrafi sprzedać "najlepszych" miejsc na stadionie:lol:

Grantar 23.08.2010 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 967242)
Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak.

:-)
dobre określenie.
ale
szlifierka kątowa, młot, majzel i można ten murek obniżyć .......

PiotrG 23.08.2010 19:35

Co do skyboxów - każdy urządza sobie je jak chce, ten na SN jest przykładowy, a na R22 wstawiono trochę mebli do największego, aby nie wiało pustką.

gooro33 23.08.2010 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 967221)
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)

Hmm... czy pani Niedzialkowska przypadkiem nie mowila na poczatku ze u nas kostki nie ma ze wzgledow bezpieczenstwa....

ED:
Czyli na zewnatrz stwarza niebezpieczenstwo w srodku juz nie... Idziemy dajel droga telebimow ktore sa potrzebne na 15 tys stadionie jako czesc systemu ewakuacyjnego a na 33 tys juz nie....

luke1906 23.08.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 967279)
Hmm... czy pani Niedzialkowska przypadkiem nie mowila na poczatku ze u nas kostki nie ma ze wzgledow bezpieczenstwa....

Do tej wypowiedzi dodam wpis Marcina Hyły z pl.rec.rowery
http://groups.google.pl/group/pl.rec...ef942860dea23#

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin Hyła
Notabene przy stadionie Wisły projektanci mieli _ZAKAZ_ stosowania
kostki i nawierzchni rozbieralnych wynikający z opinii policji - żeby
nie dało się rozwalać chodników i rzucać uzyskanym materiałem w służby
porządkowe.

Z tego co zdążyłem tu przeczytać to kostki nie ma z braku funduszy. Jak się ma do tego powyższa wypowiedź? Czy w ogóle kiedykolwiek pojawił się w tym kontekście temat opinii policji?

alkoholik 23.08.2010 21:31

Właśnie rozwaliła mnie reklama firmy COMARCH na stronie www.stadionwisly.info :/ Szkoda że Telefonika się nie reklamuje na stronie o budowie stadionu cracovi

As 23.08.2010 22:50

Reklamodawca raczej wykypuje reklame na serwerze lub u twojego providera a nie bezposrednio na stronie. Mi sie akurat wyswietla oferta pizzerii w Dublinie. reklama zalezy od ip z ktorego laczysz sie z serwerem.

Wicked 24.08.2010 06:41

Wracając do telebimów, na narodowym przetarg na 4 telebimy o łącznej powierzchni 200 mkw wygrała firma z cena 2,2mln. Najdroższa oferta sięgała 7,2 mln więc rozbieżność spora. Zakładając ze u nas będą te 2 telebimy o wymiarach 16x9 metrów daje nam to łącznie 288m, więc cena w granicy 3,2 mln. Raczej sporo, Niedziałkowska nie żartowała z tym 1,8 mln za jeden. Jednak dziwi to że na narodowym 4 telebimy będą o prawie 1/3 mniejsze niż 2 u nas. Chyba ze musza być tak duże żeby zrekompensować to, że widoczność z niektórych miejsc będzie tragiczna:lol:

Mixu 24.08.2010 07:01

Śledzę ten temat i czytam go w miare regularnie ale nigdzie nie wychwycilem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy jest planowana zmiana siedzisk na skladane na trybunach D i E? I czy jest w planach malowanie tych srebrnych mocowań siedzisk składanych na C? No bo jakby nie patrzeć kontrast koloru czerwonego jest uderzający. Wiem że są większe problemy, ale to tak pytam w trosce o wrażenia estetyczne wewnątrz stadionu ;)

7 kotów 24.08.2010 07:03

Juz bez przesady z tym rzucaniem kostka brukowa. Ktos z Was kiedykolwiek probowal golymi rekami wyrwac kostke z ulozonego juzbruku ?
Zycze powodzenia.

gooro33 24.08.2010 07:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 967448)
Juz bez przesady z tym rzucaniem kostka brukowa. Ktos z Was kiedykolwiek probowal golymi rekami wyrwac kostke z ulozonego juzbruku ?
Zycze powodzenia.

I właśnie o to chodzi... I) Wersja Pani Niedzialkowskiej byla taka, ze z powodow bezpieczenstwa u nas kostki nie ma, II) Wersja jej wypowiedzi to ta ktora podawal Rav ze nie ma bo w ogole mialo jej nie byc....
I bedzie asfalt.. A craxa ma marmury i granity...

rav 24.08.2010 07:48

Trochę mieszacie z tym asfaltem i kostką, bo jedni wypowiadają się o ul. Reymana a inni o "jezdni" wokół murawy.

Argument, że kostka wokół murawy jest niebezpieczna to dla mnie absurd. Ten teren nie jest przeznaczony do łażenia dla kibiców. Jest oddzielony fosą. Zakładając, że parę osób nagle się tam przedostanie, to szybko zostaną spacyfikowani i nie zdążą wyjąć żadnej kostki. Nie mówiąc już o tym, że dobrze położona kostka nie jest tak łatwa do wyjęcia.
Zresztą w ogóle odrzucam sytuację, że na nowym stadionie dojdzie do awantur z udziałem ludzi, którzy przedostaliby się w pobliże murawy.

To już bardziej niebezpieczna byłaby kostka na ul. Reymana, gdzie poruszać się będą tysiące ludzi, ale przecież taka kostka była planowana (kostka granitowa, 20x30). No i coś podobnego jest przed stadionikiem przy Kałuży. W tym przypadku widać, że postanowiono zaoszczędzić. W ZIKiCie asfaltu pod dostatkiem.

Bartii 24.08.2010 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 967242)
Problemem skyboxów nie jest wykończenie tylko spartolenie ich pod względem konstrukcyjnym.Już pomijam fakt że podobno parking dla potencjalnych klientów ma być po drugiej stronie stadionu, co samo w sobie jest bubulem(i niech mi ktoś nie napisze że spacer to zdrowie:>)
To co dyskwalifikuje w ogóle te 'pokoiki' to to że nie można z nich meczu oglądać a jedynie podziwiać betonowe stanowisko snajperskie.To jest prawdziwa klęska.Dla pewnie sporej cześci ludzi, mecz może być tylko otoczką spotkania np biznesowego.Psim obowiązkiem jest zapewnienie im możliwości oglądania meczu z wewnątrz.Tak będzie na narodowym, tak będzie...na Kałuży.
U nas żeby móc oglądnąć mecz, trzeba będzie się gnieść na fotelikach, co lepsze widoczność z nich jest o wiele gorsza niż na miejscach które pewnie będa kosztować 30-40 zł a co jeszcze lepsze - potencjalne 'grube ryby' , będą musiały siedzieć według wzrostu.Niska osoba nic nie zobaczy z pierwszego rzędu, znowu pewnie nie może tak być że za wysoka usiądzie w pierwszym a za niska w tylnym bo też nic nie zobaczy
Dzieci w ogóle są wykluczone z oglądania, chyba że na kolanach.
Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak.

Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste.

nie bedzie chetnych, wkurza sie, wyburza ten murek, postawia pleksi i bedzie ok :)))

h3po4 24.08.2010 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 967458)
... Nie mówiąc już o tym, że dobrze położona kostka nie jest tak łatwa do wyjęcia.
...

No ale szanowna pani Niedzialkowskia z góry zakłada że to "tylko" stadion Wisły więc z góry wiadomo że była by źle położona :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Arapaho 24.08.2010 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 967446)
Wracając do telebimów, na narodowym przetarg na 4 telebimy o łącznej powierzchni 200 mkw wygrała firma z cena 2,2mln. Najdroższa oferta sięgała 7,2 mln więc rozbieżność spora. Zakładając ze u nas będą te 2 telebimy o wymiarach 16x9 metrów daje nam to łącznie 288m, więc cena w granicy 3,2 mln. Raczej sporo, Niedziałkowska nie żartowała z tym 1,8 mln za jeden. Jednak dziwi to że na narodowym 4 telebimy będą o prawie 1/3 mniejsze niż 2 u nas. Chyba ze musza być tak duże żeby zrekompensować to, że widoczność z niektórych miejsc będzie tragiczna:lol:

nie sugeruj sie przetargami na których z reguły jeszcze zarabiają nie ci co powinni.
Wejdź w dziadka googla - bez problemu znajdziesz ceny.Ja np.znalazlem od 6 do 9,2tyś zł/ m2 telebimu stadionowego czyli od 680 tys do 1 mln za jeden telebim na R22.A weź pod uwage że tu nie ma rabatów które firmy mogą dać za takie zlecenie

Wicked 24.08.2010 09:38

No tak ale telebim telebimowi nie równy. To że w necie jest gdzieś taki cennik, to nie znaczy że jak zamawiający będzie chciał telebim o takich a nie innych parametrach, gwarancji itd. to ktoś zaproponuje taką cenę.

pawelwislak 24.08.2010 09:38

Osobiście wolałbym żeby Wisła jako spółka dokupiła resztę brakującego wyposażenia patrz telebimy i żebyśmy je mogli odpisać od kosztów najmu później. W takim wypadku moglibyśmy liczyć że uda się to załatwić taniej a może i dogadać w trakcie czegoś takiego jakąś umowę sponsorską. Mam nadzieję że uda się też jakoś tak skonstruować umowę że jako operator będziemy mogli w późniejszym terminie przeprowadzać jakieś korekty przykładowo domontowanie kołowrotów, czy też stworzenie gdzieś dodatkowych kas biletowych. Patrząc na inwestycje miasta modlę się żebyśmy jak najszybciej dostali stadion, bo oni gotowi spieprzyć coś jeszcze. A gdybyśmy mogli dysponować tymi 4-5mln kosztów wynajmu stadionu to można by było dopieścić stadion w ciągu 2-3 lat tak że już do niczego nie można by się było doczepić. Oczywiście nie wszystko dało by się pewno odliczyć ale korekty robione bezpośrednio przez Wisłę były by pewnie wprowadzane szybciej i efektywniej niż te przez UM z kolejnymi chorymi przetargami.

nt5 24.08.2010 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967480)
nie sugeruj sie przetargami na których z reguły jeszcze zarabiają nie ci co powinni.
Wejdź w dziadka googla - bez problemu znajdziesz ceny.Ja np.znalazlem od 6 do 9,2tyś zł/ m2 telebimu stadionowego czyli od 680 tys do 1 mln za jeden telebim na R22.A weź pod uwage że tu nie ma rabatów które firmy mogą dać za takie zlecenie

Na "takie" zlecenie nikt nie da rabatu, bo to musi być przetarg otwarty nieograniczony, a poza tym nie ma żadnego bonusa w postaci obiecania kolejnych prac związanych z tą działką, bo stadion jest już na wykończeniu.

Jasq 24.08.2010 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 967446)
Wracając do telebimów, na narodowym przetarg na 4 telebimy o łącznej powierzchni 200 mkw wygrała firma z cena 2,2mln. Najdroższa oferta sięgała 7,2 mln więc rozbieżność spora. Zakładając ze u nas będą te 2 telebimy o wymiarach 16x9 metrów daje nam to łącznie 288m, więc cena w granicy 3,2 mln. Raczej sporo, Niedziałkowska nie żartowała z tym 1,8 mln za jeden. Jednak dziwi to że na narodowym 4 telebimy będą o prawie 1/3 mniejsze niż 2 u nas. Chyba ze musza być tak duże żeby zrekompensować to, że widoczność z niektórych miejsc będzie tragiczna:lol:

Proporcja ekranu byc moze bedzie 16 x 9 ale rzeczywista wysokosc telebimu na naszym stadionie to max 6 m a zatem dlugosc to ok 10,5 m, tak wiec 2 telebimy to w sumie ok 125 m2 a nie 288m2 - czyli cena za oba powinna wynosic ok 1,4-1,5 mln zl. Telebimy na narodowym beda mialy po ok 50 m2 a u nas ok 60m2, wielkosć porownywalna ale ilość juz nie (4 vs 2). Biorąc pod uwagę fakt ze Niedziałkowka czasami nie wie co mowi to moze gdy wypowiedziala sie o koszcie 1,8 mln zl miala na mysli jednak 2 telebimy. 1,8 mln to pewnie koszt szacunkowy, moze wiec w przetargu dalo by sie zejsc do ok. 1,5 mln zl.

sandiegoo 24.08.2010 10:03

Mam pytanie . Czy ten pierwszy mecz na Reymonta z Korona to bedzie mozna obejzec na tej nowej trubunie no i na ktorej jeszcze ? Na D ?? Tam gdzie jest prowadzony doping ??

loomp 24.08.2010 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 967480)
nie sugeruj sie przetargami na których z reguły jeszcze zarabiają nie ci co powinni.
Wejdź w dziadka googla - bez problemu znajdziesz ceny.Ja np.znalazlem od 6 do 9,2tyś zł/ m2 telebimu stadionowego czyli od 680 tys do 1 mln za jeden telebim na R22.A weź pod uwage że tu nie ma rabatów które firmy mogą dać za takie zlecenie

A czym się ma sugerować? Właśnie inny przetarg dotyczący tego samego podmiotu to jedyny słuszny wyznacznik ceny. Taki przetarg na którym zarobią jeszcze nie ci co powinni, będzie musiał się odbyć również u nas.

kot 24.08.2010 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jasq (Post 967500)
Proporcja ekranu byc moze bedzie 16 x 9 ale rzeczywista wysokosc telebimu na naszym stadionie to max 6 m a zatem dlugosc to ok 10,5 m, tak wiec 2 telebimy to w sumie ok 125 m2 a nie 288m2 - czyli cena za oba powinna wynosic ok 1,4-1,5 mln zl. Telebimy na narodowym beda mialy po ok 50 m2 a u nas ok 60m2, wielkosć porownywalna ale ilość juz nie (4 vs 2). Biorąc pod uwagę fakt ze Niedziałkowka czasami nie wie co mowi to moze gdy wypowiedziala sie o koszcie 1,8 mln zl miala na mysli jednak 2 telebimy. 1,8 mln to pewnie koszt szacunkowy, moze wiec w przetargu dalo by sie zejsc do ok. 1,5 mln zl.

Ten post powiniewn zakończyć ten zawstydzający spektakl głupoty w dyskusji nad rozpaczą, jaką są wypowiedzi urzędniczki Majchrowskiego, której nie powierzyłbym u siebie w firmie czy w domu, nawet posady " sprzątaczki ", gdyż przykładowe Boże Narodzenie spędziłbym w bałaganie, przy niedotrzymywaniu słowa i terminów, wynikających z obowiązków umowy pomiędzy nami, o jakości usługi już nie wspominając . Niedziałkowska bez względu na fakt, czy jest niekompetentna czy też bezczelna razem lub z osobna, to po kpinach z "brutalizmem" a teraz po rozpaczy z telebimami, gdzie rodzaj telebimu ( 16 : 9 ), raczej złośliwie, pomyliła z wymiarami i cenę zasugerowała przez to z kosmosu, powinna była być natychmiast usunięta ze stanowiska. Bo to już nie kpina z urzędu, ale kpina ze społeczeństwa, aby jednostki tak "zepsute", mogły zarządzać tym społeczeństwem. Aż boję się pomyśleć, co ta kobieta jeszcze wymyśli, a co najgorsze, co już wymyśliła, a czego jeszcze nie wiemy ?? :-/

pawelwislak 24.08.2010 10:52

Nie będzie musiał jeśli podpisze się umowę o wynajem stadionu tak żeby Wisła sama wybrała brakujące elementy w ramach rozliczenia opłat za stadion. Szybciej, wygodniej, taniej.

sebanop 24.08.2010 11:24

A od czego sponsora mamy?? Czy przypadkiem sponsorem Wisły nie jest ORION?? podejrzewam żeu nich można by było wynegocjować jakąś niezłą cenę...

SpoXsteR 24.08.2010 11:34

wynegocjowac? to raz.. a dwa oni nie produkuja tak duzych telebimow, w ogole nie produkuja takich telebimow, chyba ze sie myle, albo miasto kupi albo ich nie bedzie, koniec kropka, niech Wisla nic nie kupuje, bo jak raz wylozy z puchy to zaczna ja ciagnac zeby jeszcze na cos wylozyla.. i nie bedzie mialo to konca, miastlo podpisalo budowe stadionu o klasie ELITE wraz z telebimami, tyle


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl