![]() |
kostka brukowa wewnątrz stadionu nie jest bezpiecznym pomysłem. W razie nie daj Boże jakiejś zadymy, pierwsze co by poleciało, to właśnie ona :)
|
Cytat:
Na prawdę nie ma czego zazdrościć. Dobry asfalt wygląda o niebo lepiej. Pod warunkiem że jest wysokiej jakości. Bardzo często na zachodzie ( np we Francji ) właśnie asfalt jest kładziony na chodnikach - nie ta obrzydliwa kostka bauma. Rozumiem, że u nas miala być granitowa ? Nie betonowa ? To zupełnie co innego... Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Problemem skyboxów nie jest wykończenie tylko spartolenie ich pod względem konstrukcyjnym.Już pomijam fakt że podobno parking dla potencjalnych klientów ma być po drugiej stronie stadionu, co samo w sobie jest bubulem(i niech mi ktoś nie napisze że spacer to zdrowie:>)
To co dyskwalifikuje w ogóle te 'pokoiki' to to że nie można z nich meczu oglądać a jedynie podziwiać betonowe stanowisko snajperskie.To jest prawdziwa klęska.Dla pewnie sporej cześci ludzi, mecz może być tylko otoczką spotkania np biznesowego.Psim obowiązkiem jest zapewnienie im możliwości oglądania meczu z wewnątrz.Tak będzie na narodowym, tak będzie...na Kałuży. U nas żeby móc oglądnąć mecz, trzeba będzie się gnieść na fotelikach, co lepsze widoczność z nich jest o wiele gorsza niż na miejscach które pewnie będa kosztować 30-40 zł a co jeszcze lepsze - potencjalne 'grube ryby' , będą musiały siedzieć według wzrostu.Niska osoba nic nie zobaczy z pierwszego rzędu, znowu pewnie nie może tak być że za wysoka usiądzie w pierwszym a za niska w tylnym bo też nic nie zobaczy Dzieci w ogóle są wykluczone z oglądania, chyba że na kolanach. Pomijam już estetykę która jest jedną wielką kpiną.To by się idealnie nadawało jako stanowisko dla snajpera, bądź jako miejsce do obserwowania prób jądrowych...tylko lornetek brak. Ja mam takie przekonanie że to w większości będzie stało puste. |
Cytat:
|
Cytat:
dobre określenie. ale szlifierka kątowa, młot, majzel i można ten murek obniżyć ....... |
Co do skyboxów - każdy urządza sobie je jak chce, ten na SN jest przykładowy, a na R22 wstawiono trochę mebli do największego, aby nie wiało pustką.
|
Cytat:
ED: Czyli na zewnatrz stwarza niebezpieczenstwo w srodku juz nie... Idziemy dajel droga telebimow ktore sa potrzebne na 15 tys stadionie jako czesc systemu ewakuacyjnego a na 33 tys juz nie.... |
Cytat:
http://groups.google.pl/group/pl.rec...ef942860dea23# Cytat:
|
Właśnie rozwaliła mnie reklama firmy COMARCH na stronie www.stadionwisly.info :/ Szkoda że Telefonika się nie reklamuje na stronie o budowie stadionu cracovi
|
Reklamodawca raczej wykypuje reklame na serwerze lub u twojego providera a nie bezposrednio na stronie. Mi sie akurat wyswietla oferta pizzerii w Dublinie. reklama zalezy od ip z ktorego laczysz sie z serwerem.
|
Wracając do telebimów, na narodowym przetarg na 4 telebimy o łącznej powierzchni 200 mkw wygrała firma z cena 2,2mln. Najdroższa oferta sięgała 7,2 mln więc rozbieżność spora. Zakładając ze u nas będą te 2 telebimy o wymiarach 16x9 metrów daje nam to łącznie 288m, więc cena w granicy 3,2 mln. Raczej sporo, Niedziałkowska nie żartowała z tym 1,8 mln za jeden. Jednak dziwi to że na narodowym 4 telebimy będą o prawie 1/3 mniejsze niż 2 u nas. Chyba ze musza być tak duże żeby zrekompensować to, że widoczność z niektórych miejsc będzie tragiczna:lol:
|
Śledzę ten temat i czytam go w miare regularnie ale nigdzie nie wychwycilem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy jest planowana zmiana siedzisk na skladane na trybunach D i E? I czy jest w planach malowanie tych srebrnych mocowań siedzisk składanych na C? No bo jakby nie patrzeć kontrast koloru czerwonego jest uderzający. Wiem że są większe problemy, ale to tak pytam w trosce o wrażenia estetyczne wewnątrz stadionu ;)
|
Juz bez przesady z tym rzucaniem kostka brukowa. Ktos z Was kiedykolwiek probowal golymi rekami wyrwac kostke z ulozonego juzbruku ?
Zycze powodzenia. |
Cytat:
I bedzie asfalt.. A craxa ma marmury i granity... |
Trochę mieszacie z tym asfaltem i kostką, bo jedni wypowiadają się o ul. Reymana a inni o "jezdni" wokół murawy.
Argument, że kostka wokół murawy jest niebezpieczna to dla mnie absurd. Ten teren nie jest przeznaczony do łażenia dla kibiców. Jest oddzielony fosą. Zakładając, że parę osób nagle się tam przedostanie, to szybko zostaną spacyfikowani i nie zdążą wyjąć żadnej kostki. Nie mówiąc już o tym, że dobrze położona kostka nie jest tak łatwa do wyjęcia. Zresztą w ogóle odrzucam sytuację, że na nowym stadionie dojdzie do awantur z udziałem ludzi, którzy przedostaliby się w pobliże murawy. To już bardziej niebezpieczna byłaby kostka na ul. Reymana, gdzie poruszać się będą tysiące ludzi, ale przecież taka kostka była planowana (kostka granitowa, 20x30). No i coś podobnego jest przed stadionikiem przy Kałuży. W tym przypadku widać, że postanowiono zaoszczędzić. W ZIKiCie asfaltu pod dostatkiem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wejdź w dziadka googla - bez problemu znajdziesz ceny.Ja np.znalazlem od 6 do 9,2tyś zł/ m2 telebimu stadionowego czyli od 680 tys do 1 mln za jeden telebim na R22.A weź pod uwage że tu nie ma rabatów które firmy mogą dać za takie zlecenie |
No tak ale telebim telebimowi nie równy. To że w necie jest gdzieś taki cennik, to nie znaczy że jak zamawiający będzie chciał telebim o takich a nie innych parametrach, gwarancji itd. to ktoś zaproponuje taką cenę.
|
Osobiście wolałbym żeby Wisła jako spółka dokupiła resztę brakującego wyposażenia patrz telebimy i żebyśmy je mogli odpisać od kosztów najmu później. W takim wypadku moglibyśmy liczyć że uda się to załatwić taniej a może i dogadać w trakcie czegoś takiego jakąś umowę sponsorską. Mam nadzieję że uda się też jakoś tak skonstruować umowę że jako operator będziemy mogli w późniejszym terminie przeprowadzać jakieś korekty przykładowo domontowanie kołowrotów, czy też stworzenie gdzieś dodatkowych kas biletowych. Patrząc na inwestycje miasta modlę się żebyśmy jak najszybciej dostali stadion, bo oni gotowi spieprzyć coś jeszcze. A gdybyśmy mogli dysponować tymi 4-5mln kosztów wynajmu stadionu to można by było dopieścić stadion w ciągu 2-3 lat tak że już do niczego nie można by się było doczepić. Oczywiście nie wszystko dało by się pewno odliczyć ale korekty robione bezpośrednio przez Wisłę były by pewnie wprowadzane szybciej i efektywniej niż te przez UM z kolejnymi chorymi przetargami.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mam pytanie . Czy ten pierwszy mecz na Reymonta z Korona to bedzie mozna obejzec na tej nowej trubunie no i na ktorej jeszcze ? Na D ?? Tam gdzie jest prowadzony doping ??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie będzie musiał jeśli podpisze się umowę o wynajem stadionu tak żeby Wisła sama wybrała brakujące elementy w ramach rozliczenia opłat za stadion. Szybciej, wygodniej, taniej.
|
A od czego sponsora mamy?? Czy przypadkiem sponsorem Wisły nie jest ORION?? podejrzewam żeu nich można by było wynegocjować jakąś niezłą cenę...
|
wynegocjowac? to raz.. a dwa oni nie produkuja tak duzych telebimow, w ogole nie produkuja takich telebimow, chyba ze sie myle, albo miasto kupi albo ich nie bedzie, koniec kropka, niech Wisla nic nie kupuje, bo jak raz wylozy z puchy to zaczna ja ciagnac zeby jeszcze na cos wylozyla.. i nie bedzie mialo to konca, miastlo podpisalo budowe stadionu o klasie ELITE wraz z telebimami, tyle
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl