![]() |
rav - można więcej szczegółów? Pójdzie na coś innego?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Bzdura tam, że nie ma kasy.
Tzn. kasy nie ma, ale nie to jest problem - przecież miasto miało za halę płacić od 2014 roku lub później. A rozważany był też wariant, że Wisła wybudowaną halę odkupi (za pieniądze z dzierżawy części terenów, działka warta ponad 20 mln zł). Brakuje chęci radnych a w ostatnich dniach front zmienił marszałek. Wcześniej jego ludzie utrzymywali, że hala będzie budowana w proporcjach 75 (UE) - 25 (miasto). Że tak można, wskazywały wcześniejsze interpretacje prawne ludzi marszałka i miasta. Teraz marszałek utrzymuje, że musi być 50 - 50, a to zmienia postać rzeczy. Dziś radni byli na stadionie (bodajże komisja sportu), później w TS-ie. Wyglądało to na szukanie dziury we wszystkim, co się da, łącznie z bezczelnymi zarzutami (bodajże Stawowego), że TS Wisła ma tereny od kilku lat, a nic z nimi nie zrobił. No a ku....a za co miał zrobić? |
Cytat:
|
Problem pieniędzy jest tylko pretekstem. Przecież w wariancie, w którym halę odkupiłaby Wisła, miasto udzieliłoby tylko nieoprocentowanej pożyczki, przyczyniając się tym samym:
- do budowy obiektu, którego brakuje tu od 20 lat, - do ściągnięcia do Krakowa 8 mln euro unijnych pieniędzy. |
|
http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...enryka_reymana
a pustaki cały czas nieotynkowane śmiechu warte wykonawca sobie w kulki leci |
Mam nadzieję, że wygra 2 pomysł, czyli, że od października będziemy mieli 4 trybuny, a wschodnią dokończą w zimie. Najmniejsze zło.
|
Cytat:
|
Taaa, stadion gotowy na LM, tylko kibice na nim nie zasiądą...
Stadion dopuszczony do rozgrywek (oby.....) nie oznacza, że stadion jest skończony. A tutaj kilka zdjęć (komórką) ze stadionu http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=25311 wykonanych wczoraj. Te są szczególnie "udane" http://wislakrakow.com/www/picture/2...155778022b.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...79285f3464.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...ea6b0b908e.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...8c6f99a918.jpg To ostatnie to widok ze skyboksa. Ładny telebim? |
Z ukończeniem stadionu w tym roku nie ma szans. Mooooże całość będzie gotowa na rundę wiosenną.
|
PiotrG, znowu kraczesz. I znowu masz rację.... :(
Co do przedstawionych wariantów, myślę, że jest tak: Jeśli Wisła awansuje do fazy grupowej któregoś z pucharów - będzie chciała cztery trybuny dla widzów i zrobienie oddymiania zimą. Jeśli nie będzie awansu - pogramy przy trzech trybunach. |
Cytat z Krakowskiej:
Cytat:
|
Miejmy nadzieję, że się zdecydowali je jednak zrobić. Trochę nie pasuje, aby piłkarze siedzieli w piwnicznym klimacie. Szatnie i tak mają tragicznie niski standard wykończenia, jeszcze tylko brakuje gołego sufitu i można wrzucać tam ziemniaki. Mam nadzieję, że znajdzie się kasa na porządne wyposażenie tych szatni, po zastawieniu tanich płytek dobrymi meblami efekt będzie znacznie lepszy, niż tanie płytki + tanie meble.
Cytat:
|
"drewniane barierki zastąpią pulpity" co?????????????????? parodia :D:D
|
Cytat:
PiotrG, rzeczowy z Ciebie gościu mądrze zwykle prawisz, ale z tym dokończeniem stadionu przez Wisłę (nawet jeśli będzie LM) to się rozmarzyłeś :) Chciaż chciałbym by tak się stało... |
Cytat:
|
no pulpity dla dziennikarzy ;)
|
On zrozumiał (chyba), że są pulpity i je zastąpią barierki drewniane ;) Rzeczywiście byłaby to parodia.
A jest odwrotnie http://d.polskatimes.pl/k/r/14/52/3a...71aa106_k1.jpg ;) |
Barierek nie będzie, pojawią się same biurka.
|
A czy są prowadzone jakieś działania w celu wydzielenia miejsca dla kibiców przyjezdnych? Bo to jest chyba obligatoryjne wymaganie w czasie meczu pucharowego.
|
Obecnie nie. Z tym będzie sporo zachodu, bo trzeba wygrodzić drogę dojścia, wewnątrz południowej oddzielić przestrzeń dla kibiców gości (w tym toaletę i kiosk gastronomiczny, ofc jeśli się kiedyś pojawi - trzeba jednak miejsce pod niego również dołączyć do tej strefy) no i postawić płot na samych sektorach trybuny. Najwięcej zachodu będzie z odgrodzeniem drogi dojścia, trzeba postawić płot z 2 stron od podstaw i to nie byle jaki płot. Ktoś musi też za to zapłacić.
|
Może jutro coś sie wyjaśni w kwesti foteli na ławki rezerwowych;). Po spotkaniu napiszę więcej.....
termin realizacji na 10.07 okazał się nierealny;(. Może inna firma zdąży.... |
Cytat:
|
Trzeba, tylko ktoś za to musi zapłacić. Polimex nie ma tego w zakresie prac, bo uznano, że wyznaczenie oddzielnej drogi dojścia dla kibiców gości (który miał znajdować się w narożniku S-E) nie ma sensu... Co więcej, projekt nie uwzględniał nawet oddzielenia kibiców gości wewnątrz obiektu, ani też na samych trybunach.
Trzeba teraz zlecić wykonanie projektu odgrodzenia drogi dojścia dla kibiców gości oraz wydzielenia im stref wewnątrz trybuny południowej i na samym sektorze. Później trzeba to wykonać. Do zrobienia w miesiąc, ale trzeba mieć kasę. |
Mnie tam środek stadionu już jakoś nie martwi. Gorzej jest z wrażeniem które odnosi się widząc stadion z zewnątrz. Z bólem serca muszę napisać co mówią mi znajomi z poza Krakowa którym pokazuje nasz stadion: "Cracovi wygląda ładniej"...
Oby zrobili coś z elewacją... |
Cytat:
jak dla mnie trybuna jednopoziomowa jest ok i nie chcę, żeby były dwa poziomy, w środku też to w porzadku wygląda, tylko chodzi o to, że na zewnątrz trybuny za bramkami się różnią od tych wzdłuż linii i to strasznie burzy ogólny efekt. wydaje mi się, że gdyby południowa i północna miały taką samą elewację i konstrukcję na zewnątrz, jak wschodnia i zachodnia to ogólny efekt byłby świetny. |
Cytat:
|
Nikt o tym chyba jeszcze nie wspominał - otwarto niedawno (wreszcie) dla pieszych i rowerzystów ulicę Reymana.
http://img199.imageshack.us/img199/8563/reymana.jpg |
Tą ulicę otwarto kilka dni po fecie....
|
Cytat:
edit: pisanie z welkie litery nie gryzie |
Cytat:
|
Problemem nie jest jeden poziom trybun za bramkami, a ich długość.
One mają po 100m, a boisko 68. Pojemności trybun nie zwiększa się przez ich wydłużenie, a podwyższenie, na co Obtułowicz widocznie nie wpadł tworząc koncepcję przebudowy obiektu. Nawet jeśli nikt nie myślał wtedy poważnie o budowie nowych trybun wzdłuż boiska, to nie zmienia to faktu, że stworzona została koncepcja obiektu, koncepcja całkowicie spieprzona. Gdyby trybuny boczne miały 80m długości, były wyższe, wjazdy na murawę były ściete (a nie prostopadłe), to później nie byłoby cyrku z trybunami bocznymi. |
Cytat:
|
Tylko ten projekt 100m powstał jakieś 10lat temu. Wtedy miał to być mały stadion i nikomu nawet do głowy nie przyszły piętrowe trybuny czy choćby narożniki.
|
Cytat:
|
W 2004r, co i tak nie zmienia faktu, że trybun w ten sposób się nie projektuje. Mało ważne, czy ktoś myślał wtedy o narożnikach czy bocznych trybunach. Projektowanie zbyt długich trybun to najnormalniej w świecie ograniczanie widoczności widzom, bo siedzą już za linią boczną nie zwróceni w stronę boiska.
Gdyby w normalnym trybie wybierano projekt (lub chociażby Majchrowski miał trochę oleju w głowie), to po przedstawieniu przez Obtułowicza takiej koncepcji (odciągi w parku Jordana, zbyt długie trybuny, nieprzybliżenie trybuny wschodniej ku boisku) to kopnąłby go w 4 litery, bo z daleka było widać, że gość nie ma pojęcia co robi. |
Patrząc na to pozytywnie: przynajmniej mamy duży młyn :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl