Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

emailowiec 14.06.2011 18:40

rav - można więcej szczegółów? Pójdzie na coś innego?

kucharz_77 14.06.2011 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 1110090)
dzisiaj duży tłok przed trybuną zachodnią - leją asfalt i budują dojazd do trybuny, obok stacji gazowej.

Asfaltu się nie leje tylko układa!!!:D

krkgiba 14.06.2011 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 1110868)
Asfaltu się nie leje tylko układa!!!:D

no może :rotfl: tak czy siak, jest go więcej :) jutro zrobię zdjęcia

WislaFan123 14.06.2011 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 1110866)
rav - można więcej szczegółów? Pójdzie na coś innego?

Miasto nie ma kasy, jest na skraju bankructwa, grozi zarzad komisaryczny - nie ma szans przez najblizsze 1,5-2 lat na zadna wieksza inwestycje w miescie. Mysliscie ze czemu tez idzie stadion Wisly tak wolno? Iles pieniedzy ma byc wyplacanych pozniej, ale iles teraz... Jedyny plus w tym ze jest szansa odwolania majchrowskiego..

rav 14.06.2011 19:04

Bzdura tam, że nie ma kasy.
Tzn. kasy nie ma, ale nie to jest problem - przecież miasto miało za halę płacić od 2014 roku lub później. A rozważany był też wariant, że Wisła wybudowaną halę odkupi (za pieniądze z dzierżawy części terenów, działka warta ponad 20 mln zł).

Brakuje chęci radnych a w ostatnich dniach front zmienił marszałek. Wcześniej jego ludzie utrzymywali, że hala będzie budowana w proporcjach 75 (UE) - 25 (miasto). Że tak można, wskazywały wcześniejsze interpretacje prawne ludzi marszałka i miasta. Teraz marszałek utrzymuje, że musi być 50 - 50, a to zmienia postać rzeczy.

Dziś radni byli na stadionie (bodajże komisja sportu), później w TS-ie. Wyglądało to na szukanie dziury we wszystkim, co się da, łącznie z bezczelnymi zarzutami (bodajże Stawowego), że TS Wisła ma tereny od kilku lat, a nic z nimi nie zrobił. No a ku....a za co miał zrobić?

WislaFan123 14.06.2011 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1110876)
Bzdura tam, że nie ma kasy.
Tzn. kasy nie ma, ale nie to jest problem - przecież miasto miało za halę płacić od 2014 roku lub później. A rozważany był też wariant, że Wisła wybudowaną halę odkupi (za pieniądze z dzierżawy części terenów, działka warta ponad 20 mln zł).

Brakuje chęci radnych a w ostatnich dniach front zmienił marszałek. Wcześniej jego ludzie utrzymywali, że hala będzie budowana w proporcjach 75 (UE) - 25 (miasto). Że tak można, wskazywały wcześniejsze interpretacje prawne ludzi marszałka i miasta. Teraz marszałek utrzymuje, że musi być 50 - 50, a to zmienia postać rzeczy.

Dziś radni byli na stadionie (bodajże komisja sportu), później w TS-ie. Wyglądało to na szukanie dziury we wszystkim, co się da, łącznie z bezczelnymi zarzutami (bodajże Stawowego), że TS Wisła ma tereny od kilku lat, a nic z nimi nie zrobił. No a ku....a za co miał zrobić?

No to jest przeciez problem pieniedzy, gdyby miasto nie bylo az tak zadluzone to (przy normalnych radnych i urzednikach) dorzucenie kolejnych 8-10 mln zlotych nie byloby wielkim problemem. Przyszlosc to zmniejszenie liczby radnych i zatrudnienia w urzedach o ok 25-30% i przekazanie projektow firmom consultingowym, ludziom ktorzy sie znaja, a nie byle .......a urzednikom. Przykladem jest bardzo mocne zaangazowanie sie Deloitte w Euro 2012. Co to jest wydanie przez miasto ok 25-30 mln na hale? Nic, przeciez taka inwestycja z wynajmu gruntow plus promocja zwroci sie dosyc szybko.

rav 14.06.2011 20:00

Problem pieniędzy jest tylko pretekstem. Przecież w wariancie, w którym halę odkupiłaby Wisła, miasto udzieliłoby tylko nieoprocentowanej pożyczki, przyczyniając się tym samym:
- do budowy obiektu, którego brakuje tu od 20 lat,
- do ściągnięcia do Krakowa 8 mln euro unijnych pieniędzy.

tomek100 14.06.2011 21:34

o stadionie:

http://www.gazetakrakowska.pl/aktual...rzow,id,t.html

o TS:

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...hale,id,t.html

sebastian1727 14.06.2011 22:26

http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...enryka_reymana


a pustaki cały czas nieotynkowane śmiechu warte wykonawca sobie w kulki leci

Enrico2000 15.06.2011 01:15

Mam nadzieję, że wygra 2 pomysł, czyli, że od października będziemy mieli 4 trybuny, a wschodnią dokończą w zimie. Najmniejsze zło.

mIcHaL666 15.06.2011 06:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sebastian1727 (Post 1110980)
http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...enryka_reymana


a pustaki cały czas nieotynkowane śmiechu warte wykonawca sobie w kulki leci

Obawiam się, że Wiśle pasował będzie bardziej pomysł z grą przy trzech trybunach i tak pewnie będą chcieli, żeby było. Wiąże się to z mniejszym czynszem, a prawdopodobnie i tak trybuny nie byłyby pełne (zależy z kim będą mecze). Pewnie decyzja zapadnie jak będzie znany dokładny terminarz i kto z kim, kiedy. W klubie sobie pewnie usiądą i wszystko ładnie w kilkanaście minut skalkulują co im się będzie bardziej opłacało...bo jednak mimo wszystko to jest biznes.

rav 15.06.2011 07:29

Taaa, stadion gotowy na LM, tylko kibice na nim nie zasiądą...

Stadion dopuszczony do rozgrywek (oby.....) nie oznacza, że stadion jest skończony.

A tutaj kilka zdjęć (komórką) ze stadionu http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=25311 wykonanych wczoraj.

Te są szczególnie "udane"
http://wislakrakow.com/www/picture/2...155778022b.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...79285f3464.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...ea6b0b908e.jpg http://wislakrakow.com/www/picture/2...8c6f99a918.jpg
To ostatnie to widok ze skyboksa. Ładny telebim?

PiotrG 15.06.2011 07:48

Z ukończeniem stadionu w tym roku nie ma szans. Mooooże całość będzie gotowa na rundę wiosenną.

rav 15.06.2011 07:53

PiotrG, znowu kraczesz. I znowu masz rację.... :(

Co do przedstawionych wariantów, myślę, że jest tak:
Jeśli Wisła awansuje do fazy grupowej któregoś z pucharów - będzie chciała cztery trybuny dla widzów i zrobienie oddymiania zimą.
Jeśli nie będzie awansu - pogramy przy trzech trybunach.

kornd 15.06.2011 08:08

Cytat z Krakowskiej:
Cytat:

- W szatni na najniższym poziomie musimy zrobić tylko wykładzinę i sufit. Na najwyższej kondygnacji drewniane barierki zastąpią pulpity - zapewnił radnych miejskich, którzy wczoraj zwiedzali stadion przedstawiciel wykonawcy.
Czyli może wykończą te szatnie dla piłkarzy w których brakowało sufitów podwieszanych.

PiotrG 15.06.2011 08:41

Miejmy nadzieję, że się zdecydowali je jednak zrobić. Trochę nie pasuje, aby piłkarze siedzieli w piwnicznym klimacie. Szatnie i tak mają tragicznie niski standard wykończenia, jeszcze tylko brakuje gołego sufitu i można wrzucać tam ziemniaki. Mam nadzieję, że znajdzie się kasa na porządne wyposażenie tych szatni, po zastawieniu tanich płytek dobrymi meblami efekt będzie znacznie lepszy, niż tanie płytki + tanie meble.
Cytat:

Co do przedstawionych wariantów, myślę, że jest tak:
Jeśli Wisła awansuje do fazy grupowej któregoś z pucharów - będzie chciała cztery trybuny dla widzów i zrobienie oddymiania zimą.
Jeśli nie będzie awansu - pogramy przy trzech trybunach.
Dokładnie. Dla stadionu najlepiej, jak awansujemy przynajmniej do fazy grupowej LE. Wtedy będzie realna szansa, że na wiosnę zobaczymy stadion ukończony, z cateringiem. Faza grupowa LM to marzenie, wpływy z biletów i samej LM byłyby takie, że Wisła bez patrzenia się na miasto skończyłaby ten stadion i jeszcze sporo zarobiła.

Pero 15.06.2011 09:20

"drewniane barierki zastąpią pulpity" co?????????????????? parodia :D:D

rafal777 15.06.2011 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1111044)
"drewniane barierki zastąpią pulpity" co?????????????????? parodia :D:D

Jak się nic nie dzieje trzeba się chwalić byle g****m. To taka oczywista oczywistość w stylu: te rusztowania służące do ocieplania budynku zostaną rozebrane...Co do stadionu jestem za tym, żeby grac przy wszystkich trybunach i robic w zimie. Już wiele razy nam mówiono że zamknięcie trybuny na krótki czas umożliwi szybsze zakończenie prac a jest to kłamstwo...Potem ciagnie się to w nieskończoność.

PiotrG, rzeczowy z Ciebie gościu mądrze zwykle prawisz, ale z tym dokończeniem stadionu przez Wisłę (nawet jeśli będzie LM) to się rozmarzyłeś :) Chciaż chciałbym by tak się stało...

Zwierze 15.06.2011 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1111044)
"drewniane barierki zastąpią pulpity" co?????????????????? parodia :D:D

hmmm chyba źle interpretujesz albo o czymś nie wiem?

Kociewiak 15.06.2011 09:35

no pulpity dla dziennikarzy ;)

Szali 15.06.2011 13:22

On zrozumiał (chyba), że są pulpity i je zastąpią barierki drewniane ;) Rzeczywiście byłaby to parodia.
A jest odwrotnie http://d.polskatimes.pl/k/r/14/52/3a...71aa106_k1.jpg ;)

PiotrG 15.06.2011 15:19

Barierek nie będzie, pojawią się same biurka.

SZYMEK_TSW 15.06.2011 16:10

A czy są prowadzone jakieś działania w celu wydzielenia miejsca dla kibiców przyjezdnych? Bo to jest chyba obligatoryjne wymaganie w czasie meczu pucharowego.

PiotrG 15.06.2011 16:26

Obecnie nie. Z tym będzie sporo zachodu, bo trzeba wygrodzić drogę dojścia, wewnątrz południowej oddzielić przestrzeń dla kibiców gości (w tym toaletę i kiosk gastronomiczny, ofc jeśli się kiedyś pojawi - trzeba jednak miejsce pod niego również dołączyć do tej strefy) no i postawić płot na samych sektorach trybuny. Najwięcej zachodu będzie z odgrodzeniem drogi dojścia, trzeba postawić płot z 2 stron od podstaw i to nie byle jaki płot. Ktoś musi też za to zapłacić.

La Furia Dell' Est 15.06.2011 19:09

Może jutro coś sie wyjaśni w kwesti foteli na ławki rezerwowych;). Po spotkaniu napiszę więcej.....

termin realizacji na 10.07 okazał się nierealny;(. Może inna firma zdąży....

Markus 15.06.2011 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1111324)
Obecnie nie. Z tym będzie sporo zachodu, bo trzeba wygrodzić drogę dojścia, wewnątrz południowej oddzielić przestrzeń dla kibiców gości (w tym toaletę i kiosk gastronomiczny, ofc jeśli się kiedyś pojawi - trzeba jednak miejsce pod niego również dołączyć do tej strefy) no i postawić płot na samych sektorach trybuny. Najwięcej zachodu będzie z odgrodzeniem drogi dojścia, trzeba postawić płot z 2 stron od podstaw i to nie byle jaki płot. Ktoś musi też za to zapłacić.

Niemniej, ta sprawa musi zostać jak najszybciej ostatecznie załatwiona przed meczami kw. LM i miejmy nadzieję późniejszymi w pucharach, bo inaczej trzeba będzie oddać całą trybunę południową kibicom gości. Co zresztą jak wiemy od dawna było już niestety rozważane. Ten "absurd" naprawdę może się ziścić.

PiotrG 16.06.2011 13:33

Trzeba, tylko ktoś za to musi zapłacić. Polimex nie ma tego w zakresie prac, bo uznano, że wyznaczenie oddzielnej drogi dojścia dla kibiców gości (który miał znajdować się w narożniku S-E) nie ma sensu... Co więcej, projekt nie uwzględniał nawet oddzielenia kibiców gości wewnątrz obiektu, ani też na samych trybunach.
Trzeba teraz zlecić wykonanie projektu odgrodzenia drogi dojścia dla kibiców gości oraz wydzielenia im stref wewnątrz trybuny południowej i na samym sektorze. Później trzeba to wykonać.
Do zrobienia w miesiąc, ale trzeba mieć kasę.

WiernyWiśle 18.06.2011 00:19

Mnie tam środek stadionu już jakoś nie martwi. Gorzej jest z wrażeniem które odnosi się widząc stadion z zewnątrz. Z bólem serca muszę napisać co mówią mi znajomi z poza Krakowa którym pokazuje nasz stadion: "Cracovi wygląda ładniej"...
Oby zrobili coś z elewacją...

Gucio25 18.06.2011 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1112367)
Te trybuny nie są dwupoziomowe dla tego że kasy nie było tylko był inny projekt na 22 tyś i wszystkie były by równe a poza tym kibice woleli żeby były jednopoziomowe bo wtedy się robi lepsze oprawy a nie takie jak np. korona albo legła

Legia a nie legła człowieku i jeśli uważasz że Legia przez to że ma dwupoziomową trybunę, to robi słabe oprawy to pogratulować, bo ich oprawy były w tym roku chyba najlepsze.

jak dla mnie trybuna jednopoziomowa jest ok i nie chcę, żeby były dwa poziomy, w środku też to w porzadku wygląda, tylko chodzi o to, że na zewnątrz trybuny za bramkami się różnią od tych wzdłuż linii i to strasznie burzy ogólny efekt. wydaje mi się, że gdyby południowa i północna miały taką samą elewację i konstrukcję na zewnątrz, jak wschodnia i zachodnia to ogólny efekt byłby świetny.

SZYMEK_TSW 18.06.2011 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1112355)
Trybuny C i G powinny być dwu poziomowe no , ale wiadomo kasy nie ma i inny projekt wygrał ;/ gdyby były dwu poziomowe to stadion byłby piękny ( stadion ma jeszcze mnóstwo błędów , ale no cóż)

Troche gupoty piszesz ;) Jak powstawaly trybuny za bramkami malo kto realnie myslach o pozostalych

mati12101pedek 18.06.2011 14:02

Nikt o tym chyba jeszcze nie wspominał - otwarto niedawno (wreszcie) dla pieszych i rowerzystów ulicę Reymana.

http://img199.imageshack.us/img199/8563/reymana.jpg

Voin 18.06.2011 14:07

Tą ulicę otwarto kilka dni po fecie....

Wiślak z Azorów 18.06.2011 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1112396)
Legia a nie legła człowieku i jeśli uważasz że Legia przez to że ma dwupoziomową trybunę, to robi słabe oprawy to pogratulować, bo ich oprawy były w tym roku chyba najlepsze.

jak dla mnie trybuna jednopoziomowa jest ok i nie chcę, żeby były dwa poziomy, w środku też to w porzadku wygląda, tylko chodzi o to, że na zewnątrz trybuny za bramkami się różnią od tych wzdłuż linii i to strasznie burzy ogólny efekt. wydaje mi się, że gdyby południowa i północna miały taką samą elewację i konstrukcję na zewnątrz, jak wschodnia i zachodnia to ogólny efekt byłby świetny.

Gdzie ja napisałem że Legia robi słabe oprawy napisałem że muszą się namęczyć aby coś dobrego zrobić a poza tym sądze że kibice Legii woleli by jednopoziomową tak jak np. kibice Jagi którzy poprosili o zmiane projektu i tak sie stało .Legia nawet jak by poprosiła to i tak nic by nie wskórali bo wiadomo jak u nich jest.

edit: pisanie z welkie litery nie gryzie

WislaFan123 18.06.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1112396)
Legia a nie legła człowieku i jeśli uważasz że Legia przez to że ma dwupoziomową trybunę, to robi słabe oprawy to pogratulować, bo ich oprawy były w tym roku chyba najlepsze.

Przynajmniej mieli... bo u nas to kase zbierali ale opraw bylo tyle ze hoho?? 0 na wiosne...?

PiotrG 18.06.2011 17:08

Problemem nie jest jeden poziom trybun za bramkami, a ich długość.
One mają po 100m, a boisko 68. Pojemności trybun nie zwiększa się przez ich wydłużenie, a podwyższenie, na co Obtułowicz widocznie nie wpadł tworząc koncepcję przebudowy obiektu. Nawet jeśli nikt nie myślał wtedy poważnie o budowie nowych trybun wzdłuż boiska, to nie zmienia to faktu, że stworzona została koncepcja obiektu, koncepcja całkowicie spieprzona. Gdyby trybuny boczne miały 80m długości, były wyższe, wjazdy na murawę były ściete (a nie prostopadłe), to później nie byłoby cyrku z trybunami bocznymi.

rozarian 18.06.2011 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1112548)
Problemem nie jest jeden poziom trybun za bramkami, a ich długość.
One mają po 100m, a boisko 68. Pojemności trybun nie zwiększa się przez ich wydłużenie, a podwyższenie, na co Obtułowicz widocznie nie wpadł...

Sam się wtedy dziwiłem,że nikt nie robi o to rabanu.Było wiadomo,że te ponad 100 m trybun za bramkami.to spitolenie stadionu.Obtułowicz chciał zmieścił prawie 5K widzów,ale piętrowa trybuna,to większe koszta.Tak się zaczęło spie...stadionu.

Tenzen 19.06.2011 11:26

Tylko ten projekt 100m powstał jakieś 10lat temu. Wtedy miał to być mały stadion i nikomu nawet do głowy nie przyszły piętrowe trybuny czy choćby narożniki.

Mea 19.06.2011 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1112755)
Tylko ten projekt 100m powstał jakieś 10lat temu. Wtedy miał to być mały stadion i nikomu nawet do głowy nie przyszły piętrowe trybuny czy choćby narożniki.

Ale juz wtedy my kibice krzyczeliśmy ze to jest zle aby skrócić trybunę południową przed budową to już było larum tylko nikt nie słuchał głosu kibiców. A to ze to miał byc mały stadion w niczym nie zmienia ze boczne trybuny i tak były by tak jak są obecnie czyli 17m od murawy bo determinowały to boczne wjazdy na murawę.

PiotrG 19.06.2011 11:57

W 2004r, co i tak nie zmienia faktu, że trybun w ten sposób się nie projektuje. Mało ważne, czy ktoś myślał wtedy o narożnikach czy bocznych trybunach. Projektowanie zbyt długich trybun to najnormalniej w świecie ograniczanie widoczności widzom, bo siedzą już za linią boczną nie zwróceni w stronę boiska.
Gdyby w normalnym trybie wybierano projekt (lub chociażby Majchrowski miał trochę oleju w głowie), to po przedstawieniu przez Obtułowicza takiej koncepcji (odciągi w parku Jordana, zbyt długie trybuny, nieprzybliżenie trybuny wschodniej ku boisku) to kopnąłby go w 4 litery, bo z daleka było widać, że gość nie ma pojęcia co robi.

Oldpara 19.06.2011 12:05

Patrząc na to pozytywnie: przynajmniej mamy duży młyn :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl