Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

heoij 10.08.2016 19:24

Szkoda, że nie ma tej konferencji jutro. Na miejscu dziennikarzy zapytałbym się czy ukończył w końcu szkołę średnią i zdał tą maturę czy nie. Najlepiej niech pokaże oryginalne dokumenty, bo kserówki to może sobie...

Swoją drogą te całe gwarancje bankowe, zadeklarowani sponsorzy, inwestycje w Wisłę itp. itd., to mogą być tak samo fałszywe jak te dokumenty co składał na Uniwersytet :D

domin_czyzyny 10.08.2016 19:35

Akurat od dziennikarzy chcialbym aby pytali się o zródła finansowaia Wisły Kraków. A pytania o maturę niech zostawią sobie na koniec...

bonawentura 10.08.2016 19:46

Pytania o sfałszowanie matury to podstawa. Już sam fakt, że gość coś kombinował pokazuje, w jak wielkie g... wdepnęliśmy. Albo ktoś Wisłę ryhle odkupi, albo zaraz posypią się walkowery.

Vinci 10.08.2016 19:48

I kolejne oświadczenie w sprawie mitycznego awiza:

Cytat:

Sąd Rejonowy w Częstochowie poinformował na piśmie, że Jakub Meresiński otrzymał prawomocny wyrok nakazowy, który jest uznany za doręczony prawidłowo. Sprawa dotyczy sfałszowania świadectw dojrzałości oraz ukończenia studiów. Dokument, z przywołanym zarządzeniem z dnia 23 marca 2016 roku, został wysłany do dziennikarza RMF FM.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...lowo,10501543/

Herbi1303 10.08.2016 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1447488)
I kolejne oświadczenie w sprawie mitycznego awiza:


Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...lowo,10501543/

nie odebrane awizo traktują jako doręczone

Robek 10.08.2016 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1447463)
Nawet nie to, że on sie wycofa. Ja to rozumiem jako nagłą utratę płynności finansowej.

Z drugiej strony te gwarancje bankowe są. Więc w ostateczności bank pokryje wynajem bazy lub funkcjonowanie klubu.

Generalnie to mam wrażenie, że wiemy tak około 10% może z tego co się dzieje w tym momencie w klubie.

A to ci bizmesmen ledwo kupil i juz utracil plynnosc finansowa- noo zaj.biscie

Lemoniadowy Joe 10.08.2016 19:56

Dokładnie tak podobnie jest na przykład z ZUSem.

domin_czyzyny 10.08.2016 20:00

A gdyby nie sfalszował tej matury? To cos by to zmieniło? Jest to gołodupiec,który chce wyciągnąc z Wisły co się da...

Nie wierzę,że był jakikolwiek inny plan...

bonawentura 10.08.2016 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tre_zoliborz (Post 1447481)
Gwarancje bankowe były raczej na rozliczenie z Cupiałem, a nie na inwestycje w klub. Gwarancja bankowa to zabezpieczenie konkretnej transakcji.
W skrócie:
Nowy właściciel zobowiązał się zapłacić Cupiałowi za klub np 5 mln zł do końca 2017 (taka sama sytuacja jak ze spłacaniem ITI przez właścicieli Legii), a jeżeli się z tego nie wywiąże to częśc pieniędzy (albo nawet całość) Cupiałowi zapłaci bank, który ściągnie z JM pieniądze w sposób jaki z nim ustalił. Z tym, że ciężko uwierzyć, aby nie udało się spłacić Cupiała, bo Wisła ma przecież konkretne aktywa i pewne przychody(piłkarzy, wpływy z C+, wpływy z biletów), a jeżeli spłata ma zabezpieczenie na prywatnym majątku to będzie priorytetem spółki (bo i zarząd będzie pod kontrolą właściciela:)).

też mi się tak wydaje. Myślę, że pora myśleć, by S.K.W.K. powoli szykowało list otwarty do krakowskiego środowiska biznesowego, by zainwestowało w Wisłę z dobrymi menedżerami na czele z modelem finansowania jak w Legii... nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Wisła spada do IV ligi w obecnych czasach. To by była największa tragedia.

Glazik 10.08.2016 20:04

Samo trzymanie calej Wislackiej spolecznosci w niepewnosci tyle czasu to sqrwysy..two...

YakuzaOyabun 10.08.2016 20:15

Czyli następna konferencja to będzie w wersji grypsowanej?:D

Davey777 10.08.2016 20:18

Jest troche kasy do wyciągnięcia. Sprzeda ostatnich kilku na których można zarobić, nie będzie płacił piłkarzom i spłacał wierzycieli, wyciągnie kase z dni meczowych a gdy nie dostanie licencji ogłosi bankructwo i zgasi światło. BC coś ty zrobił

domin_czyzyny 10.08.2016 20:25

Uwaga na junior member. Dužo ich ostatnio!!!

YakuzaOyabun 10.08.2016 20:40

to źle? wolisz rozmawiać sam ze sobą?

Kocur 10.08.2016 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez YakuzaOyabun (Post 1447502)
to źle? wolisz rozmawiać sam ze sobą?

https://67.media.tumblr.com/3f0aab09...8xabo1_400.jpg

butazango 10.08.2016 21:03

^^😂 I pogadali

Smyrgu 10.08.2016 21:04

taka sprzedaż jak i całe zarządzanie przez kilka/kilknascie lat....przez 5 lat to można zrestrukturyzować przedsiebiorstwo z kilkoma tysiacami pracowników i związkami zawodowymi...

momo 10.08.2016 21:04

Pomijając kwestie matury i reszty.
16 mln długu oznacza kilkunastu - kilkudziesięciu wierzycieli. Firmy windykacyjne, nakazy sądowe itp. itd. I jak już pisałem, każdy z nich pisze pismo "w związku ze zmianą właściciela prosimy o natychmiastową spłatę długu." Zwłaszcza po ostatnich 'rewelacjach'. Nie mam 'wtyk' w klubie, znajomych itp. Ale logicznie myśląc to może być jeden z powodów opóźnień. Na dzień dzisiejszy to chyba jest ważniejsze niż konferencja prasowa, bo jeśli nie ułożą się z dłużnikami to brak licencji i 4 liga będą prędzej niż się spodziewamy. Nie da się wyjechać na wyjazd bez opłaconego transportu, nie da się grać na stadionie bez oświetlenia jeśli nie zapłaciło się za prąd (choć może za to płaci miasto). Nie da się zorganizować konferencji na stadionie jeśli nie zapłaciło się faktury za poprzednie i miasto blokuje wynajem pomieszczenia. A dopiero byłby wstyd i plotki jakby konferencja została zorganizowana w hotelu bo ' miasto nie wynajęło nam sali konferencyjnej na R22'.

bonawentura 10.08.2016 21:06

możecie znaleźć JM na fejsbuku? jeszcze jedna rzecz - nawet jeśli Meresiński znajdzie te zarządy i podpisze kontrakty sponsorskie, to boję się, że będzie przez Wisłę przepuszczał lewą kasę. To jest jakaś masakra. W co nas Cupiał wpakował? Jak chciał sprzedać zespół, to powinien to zrobić za symboliczną złotówkę na rzecz TS Wisła :P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1447499)
Uwaga na junior member. Dužo ich ostatnio!!!

jednym z nich może być wybitny profesjonalny przedsiębiorca, podrabiający świadectwa maturalne, Jakub Meresiński. Drogi Panie Jakubie, jeśli nas czytasz - niech Bóg ma Pana w swej opiece - i niech lepiej każe Panu sprzedać klub z powrotem Cupiałowi lub TS Wisła. Nie chcemy tutaj, w naszym klubie, żadnych przekrętów. Ż-A-D-N-Y-C-H !!!! Zrozumiano?!

Merkury 10.08.2016 21:15

Winę za ten stan rzeczy ponosi bezpośrednio B. Cupiał oraz obecny zarząd Telefoniki. Sprzedać Spółkę po 20 latach bez dokładnego sprawdzenia komu się ją sprzedaje nie świadczy dobrze o byłym właścicielu Wisły. Jest to wręcz niewiarygodne jak mogło do tego dojść, niestety w kontekście tego z jakimi problemami Wisła borykała się w ostatnich latach nie jest niczym teraz dziwnym skoro Telefonika vel Cupiał w ten sposób działali jak w sprawie sprzedaży akcji celebrycie bez matury i forsy.

Orinar 10.08.2016 21:15

Prawda jest taka, ze obecna sytyacje sprowokowaliscie wy i media. Byl wlasciciel i sponsorzy. Teraz moze nie byc ani jednego ani drugiego. Gratulacje! Mozliwe, ze spusciliscie klub do A klasy...

Jak dla was matura Meresimskiego jest wazniejsza od Wisly to powodzenia.

Revolver 10.08.2016 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1447508)

jednym z nich może być wybitny profesjonalny przedsiębiorca, podrabiający świadectwa maturalne, Jakub Meresiński. Drogi Panie Jakubie, jeśli nas czytasz - niech Bóg ma Pana w swej opiece - i niech lepiej każe Panu sprzedać klub z powrotem Cupiałowi lub TS Wisła. Nie chcemy tutaj, w naszym klubie, żadnych przekrętów. Ż-A-D-N-Y-C-H !!!! Zrozumiano?!

Kiedy patrzę na jego mordę, to nie jestem pewny czy on w ogóle potrafi czytać.

A tak zupełnie na poważnie, to nie sądzę, żeby przejął się twoim apelem, bo - jak doskonale można zaobserwować - ma głęboko w dvpie opinię kibiców.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447513)
Prawda jest taka, ze obecna sytyacje sprowokowaliscie wy i media. Byl wlasciciel i sponsorzy. Teraz moze nie byc ani jednego ani drugiego. Gratulacje! Mozliwe, ze spusciliscie klub do A klasy...

Jak dla was matura Meresimskiego jest wazniejsza od Wisly to powodzenia.

Jakże ku*wa wspaniale, że objawiłeś nam jaka jest PRAWDA swoim wielce uduchowionym wpisem. Kolejny ku*wa geniusz, który będzie tu zgrywał ostoję sumienia i moralności.

m_abg 10.08.2016 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1447512)
Winę za ten stan rzeczy ponosi bezpośrednio B. Cupiał oraz obecny zarząd Telefoniki. Sprzedać Spółkę po 20 latach bez dokładnego sprawdzenia komu się ją sprzedaje nie świadczy dobrze o byłym właścicielu Wisły. Jest to wręcz niewiarygodne jak mogło do tego dojść, niestety w kontekście tego z jakimi problemami Wisła borykała się w ostatnich latach nie jest niczym teraz dziwnym skoro Telefonika vel Cupiał w ten sposób działali jak w sprawie sprzedaży akcji celebrycie bez matury i forsy.

Jak to bez sprawdzenia? Gaszka sprawdzał każdy Ci to na telefonice potwierdzi

Orinar 10.08.2016 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak88 (Post 1447516)
Patrząc na posty takich ananasów może by tak na jakiś czas wstrzymać rejestrację? :>

A moze nie mam racji?
Gwarancje bankowe i sponsorzy byli, to fakt.
Rozpetala sie gownoburza i co teraz mamy?
A przez kogo sie ona rozpetala?

heoij 10.08.2016 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447513)
Prawda jest taka, ze obecna sytyacje sprowokowaliscie wy i media. Byl wlasciciel i sponsorzy. Teraz moze nie byc ani jednego ani drugiego. Gratulacje! Mozliwe, ze spusciliscie klub do A klasy...

Jak dla was matura Meresimskiego jest wazniejsza od Wisly to powodzenia.

Właściciel takiego klubu powinien być krystalicznie czysty, a tu jak nie VAT to matura :lol:, skąd mam pewność, że w najbliższym czasie coś nowego nie ujrzy światła dziennego? Da mi ktoś na to gwarancje?

To nie my sprowokowaliśmy tą sytuacje tylko redaktor Knura wynalazł te informacje, a potem już poszło z górki, także do niego kieruj swoje pretensje.

A jedynym winnym w tej całej sytuacji jest sam właściciel.

masada 10.08.2016 21:26

Pamiętam, jak gruchnęła ta wiadomość i od razu ktoś tu pierwszego dnia napisał coś w sensie, że długo będziemy pamiętali dzień, jak tych dwóch pajaców przejęło Wisłę. Niby przyznałem mu w duchu rację (no bo sprawa jasna, koleś bez najmniejszych życiowych osiągnięć, no chyba, ze za takie uznamy puknięcie jakiejś aktorki) ale mimo wszystko nie sądziłem, że ta degrengolada pójdzie w takim tempie.
Czy jest tu jeszcze ktoś, kto ma cień nadziei, że oni faktycznie mają sensowny pomysł co dalej?
Wersję ze słupem włóżmy pomiędzy bajki, przecież marketingowo dotąd to jest ciąg katastrof. Nie było pod ręką jakichś słupów, którzy potrafili skończyć szkołę średnią? Jeśli ktoś mu faktycznie coś obiecał, to już pewnie dawno zwinął zabawki i teraz zastanawia się, jak by tu zrobić, żeby ta informacja nie wyszła na światło dzienne. Jak z takim bagażem szukać sponsorów, kto będzie chciał być kojarzony z takim bagnem?
Potrzebny jest jakiś mocny głos środowisk kibicowskich przypominający, co to jest ta Wisła Kraków, jaką ma historię, ilu mniej i bardziej zaangażowanych kibiców, oraz... cud.

wiesniak842 10.08.2016 21:27

Przez Knura!!!

borys 10.08.2016 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447513)
Prawda jest taka, ze obecna sytyacje sprowokowaliscie wy i media. Byl wlasciciel i sponsorzy. Teraz moze nie byc ani jednego ani drugiego. Gratulacje! Mozliwe, ze spusciliscie klub do A klasy...

Jak dla was matura Meresimskiego jest wazniejsza od Wisly to powodzenia.

Myśmy maturę podrobili i my mamy zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej oraz my od 2 tygodni nie możemy się przedstawić na konferencji:))))) Cholera więcej informacji puścił adwokat właściciela ni właściciel sam:))

Revolver 10.08.2016 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447518)
A moze nie mam racji?
Gwarancje bankowe i sponsorzy byli, to fakt.
Rozpetala sie gownoburza i co teraz mamy?
A przez kogo sie ona rozpetala?

Przy takich wynalazkach, jak niejaki Orinar, to nawet daka.kodaka wydaje się mieć umysł noblisty.

Raf 66 10.08.2016 21:29

Kurcze, dla "pierwszej siły tego miasta" prezes (?) problemem nie jest. Całe zło Wisły na dziś to ci, którzy Meresia się czepiają.
No i warszawka.

Wiślak88 10.08.2016 21:30

W sumie, to nie zdziwiłbym się jeśli ten cały orinar ( po hiszpańsku znaczy sikać :D ) to był Kubuś. Już w pierwszym poście źle napisał nazwisko, a jak się posuwa do takich rzeczy jak kupowanie matury, to pewnie ma się problemy z przeliterowaniem własnego nazwiska :D

Orinar 10.08.2016 21:33

Ale podrobiona matura to nie jest koniec swiata. Co do uczestnictwa w grupie przestepczej nie istnieja zadne dowody, a jedynie spekulacje. Moj znajomy prowadzi porady ksiegowe jak wymijac VAT-y i podejrzewam co drugi przedsiebiorca korzysta z takich uslug. Znajac zycie rozliczal sie poprzez raje podatkowe i korzystal z luki prawnej. Wiec znajac zycie dzialal zgodnie z prawem.

Podczas zakupu akcji klubu orzedstawil liste sponsorow oraz gwarancje bankowe. Bylo dobrze, lepiej niz przez ostatnie 5 lat. Modlilem sie zeby nie wywiazala sie zadna gownoburza i... teraz najprawdopodobniej nie mamy juz nic.

Lukasz 10.08.2016 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1447479)
W oficjalnym komunikacie TF nie ma słowa o żadnych gwarancjach bankowych.

Zauwaz że w oficjalnym komunikacie nie ma też informacji za ile i od kogo Meresiński przejął Wisłę. Nie widzę powodu by umieszczać tam taką informację (o gwarancjach).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447513)
Prawda jest taka, ze obecna sytyacje sprowokowaliscie wy i media.

Oczywiście. Masz całkowitą rację, gdyby nie my i media, nie musiałbyś nam tego uświadamiać.

borys 10.08.2016 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447527)
Ale podrobiona matura to nie jest koniec swiata. Co do uczestnictwa w grupie przestepczej nie istnieja zadne dowody, a jedynie spekulacje. Moj znajomy prowadzi porady ksiegowe jak wymijac VAT-y i podejrzewam co drugi przedsiebiorca korzysta z takich uslug. Znajac zycie rozliczal sie poprzez raje podatkowe i korzystal z luki prawnej. Wiec znajac zycie dzialal zgodnie z prawem.

Podczas zakupu akcji klubu orzedstawil liste sponsorow oraz gwarancje bankowe. Bylo dobrze, lepiej niz przez ostatnie 5 lat. Modlilem sie zeby nie wywiazala sie zadna gownoburza i... teraz najprawdopodobniej nie mamy juz nic.

Jaka gownoburza:) przecież wiadomix powie sponsorom matura to nic, zarzuty też i git. No sam piszesz.

mrok_tsw 10.08.2016 21:47

Zamiast rozpętywać gównoburzę, zapraszam do kupowania biletów na Ruch, bo na razie ilość sprzedanych biletów nie powala :(
O sytuacji nie wiemy w zasadzie nic.

Stelio 10.08.2016 21:47

Panowie, ja bym na razie tonował nastroje zarówno w jedną jak i drugą stronę. Zaczynamy panikować po informacji od gościa który jeszcze 2 dni temu pisał, że wszystko będzie super, Klemba wie tyle ile zje tak jak KAŻDY inny informator. Sto tysięcy różnych głosów z różnych stron i każda mówi co innego, jak nie informacje o transferach, to o słupach, o włascicielu z Afryki, sponsorach itp. Każda "pewna", a na razie dalej nie wiemy nic. Oczywiście nie mam zamiaru bronić Meresińskiego, pomijam już fakt, że osoba która potrafiła podrobić świadectwo maturalne jest jak dla mnie kompletnie niewiarygodna, jak mamy wierzyć w zapewnienia osoby która w jeden dzień zarzeka się, że nie była karana a w drugi okazuje się, że olewała awizo z sądu przez 5 miesięcy... ale w tej sytuacji jest mnóstwo niewiadomych i ciężko cokolwiek wydedukować. Znaków na poprawę nie ma i oczywiście zgadzam się, że powoli to się zaczyna rysować w dosyć czarnych barwach, ale równie dobrze za 2/3 dni może gruchnąć info o tych sponsorach i 3/4 transferach i nagle zapanuje hurraoptymizm i nikt już nie będzie pamiętał o całym zamieszaniu. Dlatego proponuję stoicki spokój, przynajmniej do konferencji prasowej, bo kiedyś do niej musi dojść. Jeśli na niej nie usłyszymy konkretów tylko kolejny bełkot i zapewnienia, wtedy można zacząć powoli szykować się na mecze z Clepardią i Orłem Piaski Wielkie...

WISŁAZWE 10.08.2016 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orinar (Post 1447518)
A moze nie mam racji?
Gwarancje bankowe i sponsorzy byli, to fakt.
Rozpetala sie gownoburza i co teraz mamy?
A przez kogo sie ona rozpetala?


Fakt - to jest taka gazeta codzienna i to jest fakt.

Widziałeś te gwarancję? Może podpisywałeś jedną z nich?
Panie Jakubie to Pan?

Przecież sponsorzy, to przyjaciele Pana Jakuba, a ten zapewniał, że oni się od niego nie odwrócą, bo to prawdziwi przyjaciele. Ale czyżby jednak ktoś zrozumiał, że nie będzie reklamował swojej firmy na Wiśle, bo nie chce być kojarzony z gościem, który jednak nie jest takim kryształem jakby mogło się wydawać?

Przez nas się rozpętała gównoburza?
Ja nie mam matury?
Ja jestem podejrzany o wyłudzenie podatku VAT?
Ja nie umiem zorganizować ludzi do zarządu Wisły S.A?

Można prosić o odpowiedź.


Czas zejść na ziemię, bo od słodkiego pierrdolenia, to już w Wiśle byli znawcy ze złotoustym holendrem na pierwszym miejscu.
Na chwilę obecną jesteśmy w takim szambie, organzizacyjno-marketingowo-sportowym, że głowa mała.
Nie ma niczego, Pan Jakub nawet nie ma jaj, żeby zwołać konferencję i się kurrwa w końcu przedstawić.

Dariook 10.08.2016 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1447533)
Zauwaz że w oficjalnym komunikacie nie ma też informacji za ile i od kogo Meresiński przejął Wisłę. Nie widzę powodu by umieszczać tam taką informację.

To nie ma nic wspolnego z moim pytaniem...sorki.

Ponawiam, skad wiesz, ze JM przedstawil mityczne gwarancje bankowe?

Pan Jotka 10.08.2016 21:53

Cupiał. Miliarder oskarżony i ostatecznie UNIEWINNIONY w sprawie dot. nieprawidłowego rozliczenia środków PFRON na pracowników niepełnosprawnych vs. nawet nie milioner, który został SKAZANY za podrobienie świadectwa maturalnego http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif

Bądźmy poważni...
Jeden niewinny-drugi wpisany do rejestru skazanych.

Revolver 10.08.2016 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1447543)
Wiesz co, jak mnie naprawdę w....isz, to Cię namierzę po mailu/IP. A do kogo Twój adres później trafi, to ja już nie wiem. Lepiej żeby ta osoba miała poczucie humoru:D

Taki geniusz, jak on używa na bank przeglądarki TOR postawionej na Linuxie, żeby wypisywać tak natchnione prawdą posty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl