Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

leszekm 19.03.2009 08:01

Prezydent weźmie większy kredyt
dziś
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa będzie mógł zaciągnąć kredyty na ponad 534 mln zł. Sprzeciwiali się temu radni PiS, którzy chcieli mu ograniczyć tę sumę do 305 mln zł. Nic nie wskórali. We wczorajszym głosowaniu nad tą uchwałą ich wniosek przepadł.

- Dzięki większemu kredytowi,inwestycje takie jak budowa estakad czy modernizacja stadionu Wisły i Cracovii nie będą zagrożone - cieszył się Paweł Sularz (PO). Około 317 mln z wywalczonej sumy zostanie przeznaczonych na spłatę rat wcześniejszych kredytów zaciągniętych przez gminę. Reszta pieniędzy pójdzie na inwestycje.

Krzysztof Sakowski - POLSKA Gazeta Krakowska

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/975871.html

kohprzem'68 19.03.2009 09:23

No to na budowę stadionów i estakad może kiedyś braknąc pieniędzy , powoli nasz gospodarny i zapobiegliwy Majchrowski razem z PO-wcami bedzie zaciągac kredyty tylko i wyłącznie na spłatę rat juz wczesniej zaciągniętych kredytów . W ten sposób jeszcze zostaniemy z trzema trybunami i dopiero bedzie afera .

Wicked 19.03.2009 12:56

No to stawiają nam ptaszka na budowie;-)

buczo1985 19.03.2009 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 695141)
No to na budowę stadionów i estakad może kiedyś braknąc pieniędzy , powoli nasz gospodarny i zapobiegliwy Majchrowski razem z PO-wcami bedzie zaciągac kredyty tylko i wyłącznie na spłatę rat juz wczesniej zaciągniętych kredytów . W ten sposób jeszcze zostaniemy z trzema trybunami i dopiero bedzie afera .

mam nadzieje, że przy okazji miasto nie wpadnie w pułapkę kredytową. Troche mnie martwi ta mnogość duzych inwestycji realizowanych jednoczesnie. Pocieszyć sie mozna tym ze stadion Cracovii nie wymaga aż tak "dużych" pieniędzy.

A tymczasem niech nam rośnie ptaszek na budowie:D

MatMario 19.03.2009 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 695086)
Ktoś się orientuje jaka jest wysokość naszej trybuny D, a jaka trybuny za Bramką Lecha?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fgdf z skyscrapercity_com
Trybuna nr I - 34, 70 m - do poziomu barierek korony
Trybuna nr II - 29,90 m – do poziomu balustrady korony
Trybuna nr III - 34, 70 m - do poziomu barierek korony
Trybuna IV - 15,50 –do poziomu barierek korony

Tu są wyskokości trybun w Poznaniu

A z tymi kredytami to nie róbcie paniki. BO przynajmniej budejmy coś co ma szanse być wykorzystane a nie jak kiedyś mosty między polami. A chodiz o to żeby nie zaciągać kredytó ponad miarę w perspektywie wyborów i nie przywitać możliwe że nowego prezydenta z długami.

derr 19.03.2009 16:17

Oglądałem właśnie wywiad na 3 z senatorami Personem z Po i jakimś z pisu mowili tak jakby byli pewni wypowiadali sie odnośnie miast gospodarzy i wg nich juz miasta sa wybrane (bez Krakowa i Chorzowa) to ja juz nie wiem o co k. chodzi
kto tu sciemnia i co to za gra ciekawe jak to wpłynie na finansowanie naszego stadionu

darotsok73 19.03.2009 16:33

Nie czarujmy się , Majchrowski amatorskim podejściem do tematu kandydowania miasta na gospodarza Euro przegrał sprawę na starcie. Dał pretekst do wytypowania Wrocławia i Gdańska i od tamtego czasu tylko gonimy.
Oglądałem dzisiaj konferencję betona Laty i gęgały Drzewieckiego . Mowa jest o : 2 kraje x 4 stadiony i my mozemy się tylko modlić o potknięcia Ukraińców .
Oczywiście Lato szybko dodał że decyzję o wyborze podejmie wyłącznie UEFA , niezależnie od zdania PZPN . Ciekawe, zobaczymy.
Podejrzewam że jak przyjdzie czas rozstrzygnąć to powiedzą : Kraków -ładnie , ale stadion macie mniejszy, i drogi na Ukrainę nie budujecie i lotnisko nie przepustowe. Obym się mylił.

Bronowianin 19.03.2009 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 695258)
Nie czarujmy się , Majchrowski amatorskim podejściem do tematu kandydowania miasta na gospodarza Euro przegrał sprawę na starcie. Dał pretekst do wytypowania Wrocławia i Gdańska i od tamtego czasu tylko gonimy.
Oglądałem dzisiaj konferencję betona Laty i gęgały Drzewieckiego . Mowa jest o : 2 kraje x 4 stadiony i my mozemy się tylko modlić o potknięcia Ukraińców .
Oczywiście Lato szybko dodał że decyzję o wyborze podejmie wyłącznie UEFA , niezależnie od zdania PZPN . Ciekawe, zobaczymy.
Podejrzewam że jak przyjdzie czas rozstrzygnąć to powiedzą : Kraków -ładnie , ale stadion macie mniejszy, i drogi na Ukrainę nie budujecie i lotnisko nie przepustowe. Obym się mylił.

Nie sądzę żeby podejście Majchrowskiego w kwestii EURO 2012 było amatorskie. Oczywiście nie mówię że zrobiono wszystko co należy i że nie uniknięto błędów. Ale Gdańsk czy Wrocław jedyne co pokazały to ładne makiety i wizualizacje, a w tym czasie w Krakowie stały już na Reymonta dwie nowoczesne trybuny za bramkami... Fakt, że walka Krakowa o EURO 2012 nabrała tempa dopiero po tym jak wstępnie uznano nasze miasto za rezerwowe, jednak od początku naszym atutem były realnie istniejące rzeczy. Wiadomo że tamte decyzje były polityczne, bądź przynajmniej sprawy polityki miały na nią duży wpływ. Wystarczy tylko przypomnieć że Majchrowski to człowiek kojarzony z lewicą i popierany wcześniej przez SLD, a rządy sprawował wtedy PiS... Teraz też mamy "pod górkę" w porównaniu z innymi miastami bo we wszystkich potencjalnych miastach-gospodarzach turnieju, oprócz Krakowa, rządzą prezydenci z ramienia PO. Tak więc kalkulacja jest prosta...

Jednak formalnie nie ma obecnie w wyścigu o status miast-gospodarzy podziału na miasta główne i rezerwowe więc nie martwmy się za w czasu... Gorsze jest tylko to, że często spotykam się czy to w telewizji, czy na portalach internetowych albo w gazetach z anachronicznymi stwierdzeniami o tym że Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław to miasta które będą na pewno gospodarzami, a Chorzów i Kraków traktowane są tam jako rezerwowe - tymczasem wiadomo że dopiero UEFA dokona ostatecznego wyboru, więc w związku z tym wszystkie miasta powinny być traktowane na równi. Jak widać niektóre media chcą chyba "dopiec" Krakowowi i naginają rzeczywistość... Bo czymś innym niż złośliwością wobec naszego miasta niektórych mediów w tej kwestii nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć tego pomijania Krakowa. Jak widać niektórych boli to że mamy duże szanse i potencjał w wyścigu o EURO 2012 podparty realnymi inwestycjami - realizowanymi w rzeczywistości, a nie tylko widniejącymi jak u innych na ładnie wyglądających projektach...

medyk 19.03.2009 22:18

Euro Euro Euro bedzie u nas to będzie nie to nie szczerze to mi tylko zalezy na nowym stadionie. A jak władza jest głupia i nie chce by mistrzostwa wypadly bardziej okazale to Kraków pominie.

leszekm 19.03.2009 22:35

Jesteśmy w kluczowym momencie
"...Jednym z najtrudniejszych momentów w całym projekcie będzie - zdaniem prezesa spółki PL.2012 - ostateczny wybór miast - gospodarzy. W chwili obecnej wszystkie ośrodki, gdzie trwają intensywne prace, traktowane są jako równoprawni kandydaci do organizacji meczów Euro 2012.

Na początku maja UEFA "prawdopodobnie" - jak to ostrożnie formułuje sekretarz generalny tej organizacji David Taylor - określi ostateczną liczbę miast. Nie oznacza to jednak, że prace przy budowie stadionów w "przegranych" miastach zostaną wstrzymane.

- Te stadiony nie są przecież budowane wyłącznie na trzy mecze mistrzostw. Każdy z nich będzie wykorzystany zarówno jako arena sportowa jak i obiekt komercyjny - przypomina Herra dodając, że w obliczu wyboru Polska będzie miała sześć dobrze przygotowanych i realizowanych już projektów."

http://www.euroraport.pl/content/view/1832/66/

Derbowe pożegnanie kolosa
"...Po niedzielnym spotkaniu przedstawiciele firmy Polimex-Mostostal (wygrała przetarg na wyburzenie i wybudowanie trybuny zachodniej) spotkają się przedstawicielami Wisły. Według wstępnych ustaleń, to właśnie po derbach dojdzie do rozbiórki trybuny zachodniej.'
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...ie_kolosa.html

Czarny 20.03.2009 09:29

Odnośnie wyboru miast gospodarzy. Myślę, że szejkowie wycofali się z inwestowania tutaj nie z powodu złej koniunktury, ale właśnie mogli mieć przeciek, że Kraków odpadł. To jest tylko moja hipoteza.

gooro33 20.03.2009 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 695533)
Odnośnie wyboru miast gospodarzy. Myślę, że szejkowie wycofali się z inwestowania tutaj nie z powodu złej koniunktury, ale właśnie mogli mieć przeciek, że Kraków odpadł. To jest tylko moja hipoteza.

Patrzac na to ilu turystow zagranicznych odwiedza nasze piekne miasto w kazdym roku(nie moze sie z ta liczab rownac zadne inne miasto w Polsce) nie sadze zeby nawet brak organizacji mistrzostw mial istotny wplyw na ta inwestycje.To sie po prostu oplaca i tyle.
W Krakowie brakuje hoteli 5 gwiazdkowych , te hotele beda przeciez staly po mistrzostwach europy i skoro je ktos buduje to liczy sie z tym ze i po mistrzostwach bedzie to inwestycja przynaszaca duze zyski , co jest wrecz niezaprzeczalne.

gooro33 20.03.2009 11:42

Jeszcze jedno odnosnie wyboru miast gospodrzy.
Chce przypomniec ze przed wyborem organizatora glosno mowilo sie o tym ze Wlosi dzieki swoim wplywa i mocnej lidze sa bezkonkurencyjni dla pozostalych kandydatow i ze juz z GORY WIADOMO kto te mistrzostwa zorganizuje.Baa bylismy podobno nawet za Wegrami i Chorwatami...Jak to wyszlo kazdy pamieta..

Dlatego smieszy mnie wciskanie kitu przez media ze miasta w ktorych zostana zorganizowane mistrzostwa juz zostaly wybrane...Kto i kiedy sie zebral?Jaki komitet to ustalil??? Sa to tylko puste dywagacje dziennikarzy ktorzy widzac ze Krakow w dzialaniach wyprzedza Wroclaw i Gdansk o dwie dlugosci chca zasiac troche zametu w naszych szeregach.
Juz pomijam zlosliwosc mediow z warszafffki ktora w nasza strone byla i bedzie zawsze bardzo widoczna...

radekogi 20.03.2009 19:51

http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=10575

Znikneły już zasieki z E, odrazu inaczej ta trybuna wygląda

michu-k 20.03.2009 19:56

Wydaje Ci się.

Wojtas 20.03.2009 20:03

Mam takie pytanie...gdzie na nowym stadionie bede sektor gosci,i jaka ma byc jego docelowa pojemnosc???


Ponoc na nowym C,ale jak ktos wie to niech sie wypowie :)

wojteq_NH 20.03.2009 20:07

w południowym narożniku nowego C (od strony sektora E)

FraMat 20.03.2009 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 695533)
Odnośnie wyboru miast gospodarzy. Myślę, że szejkowie wycofali się z inwestowania tutaj nie z powodu złej koniunktury, ale właśnie mogli mieć przeciek, że Kraków odpadł. To jest tylko moja hipoteza.


daj spokój z takimi teoriami... może tez mieli przeciek kto wygra Euro?

Robek 20.03.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojteq_NH (Post 695776)
w południowym narożniku nowego C (od strony sektora E)

A nie wiecie czy nadal bedzie obowiązywał sektor buforowy czy jakos to inaczej rozwiążą?
bo jeżeli będzie to jest bez sensu

picasso 20.03.2009 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robek (Post 695796)
A nie wiecie czy nadal bedzie obowiązywał sektor buforowy czy jakos to inaczej rozwiążą?
bo jeżeli będzie to jest bez sensu

jeżeli miałby być bufor (a właściwie bufory-bo z obydwu stron),to lepiej by sektor gości znajdował sie tam gdzie dotychczas.przynajmniej bufor byłby tylko jeden,więc i strata miejsc mniejsza.

Robek 20.03.2009 21:11

dokładnie, lepiej nie jebną siatke do góry na 6 m ale niech nie zabieraja miejsc
a może wreszcie bedzie normalnie i nic nie bedzie potrzeba :rotfl::rotfl::rotfl:

emailowiec 20.03.2009 21:20

Po usunięciu zasieków na E powinni wstawić tam brakujące krzesełka z obu stron. Tak, aby krzesełka były do samej pleksy tak jak wszędzie :)

Robek 20.03.2009 21:34

I tak powinno być na każdym sektorze, bez wyjatku czy są Goście czy ich nie ma
Jezeli są to powinien byc to taki sektor który nie będzie zabierał miejsca innym kibicom
znaczy NAM

arsfan90 20.03.2009 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 695800)
jeżeli miałby być bufor (a właściwie bufory-bo z obydwu stron),to lepiej by sektor gości znajdował sie tam gdzie dotychczas.przynajmniej bufor byłby tylko jeden,więc i strata miejsc mniejsza.

Jeżeli już to bufor będzie z jednej strony, a to dla tego, że Trybuna C nie będzie połączna z D ale bedzie miedzy nimi odstep jakiechś góra 2m...

Fantomazs 21.03.2009 14:37

po jaka cholere tak daleko od boiska.wiem ze boisko bedzie przesuniete ale i tak caly czas denerwuje mnie to gdy za kazdym razem widze takie zdjecia.

http://galeria.wislakrakow.com/20090320/r/10.jpg

spinnaker 21.03.2009 14:45

Bo pan O. z sobie tylko znanych przyczyn zaprojektował tak szerokie D i E

runner 21.03.2009 14:55

Mnie nurtuje inna sprawa,
szerokość jaka będzie dzielić narożniki z trybunami E i D...
czemu aż tak duża przerwa pomijając przepisy Ppoż i widoczność z krzesełek w narożnikach.
Nie wiem.

Zbrojenie strasznie długo układają. Według wstępnych planowych ustaleń wylewanie miało się zacząć w tym nadchodzącym tyg.
Widząc postęp tygodniowy prac, pewnie koniec tygodnia to prawdopodobny czas wylewek.
Przy trybunie A/B oby poszło sprawniej.

rafalek 21.03.2009 15:14

Popatrzcie, że zbrojenie jest już prawie całe ułożone.

A murawa będzie przesuwana jakies 10 metrów w lewo...linia boczna, będzie tam, gdzie drugie reklamy.

Kordel_Walker 21.03.2009 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 696200)

A murawa będzie przesuwana jakies 10 metrów w lewo...linia boczna, będzie tam, gdzie drugie reklamy.

Jeśli linia bocznna ma byc tam gdzie drugie reklamy to masz max 5m a nie 10. Lepiej powiedz ile metrów od lini bocznej będą trybuny?

WILU TS 21.03.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 696190)
Bo pan O. z sobie tylko znanych przyczyn zaprojektował tak szerokie D i E

Ile razy można tłumaczyć że gdy pan O.projektował ten stadion to w grę nie wchodziły żadne narożniki i stadion pierwotnie miał mieć około 22-25tyś widzów a nie 34!
Gdyby wtedy wiedział że dostaniemy Euro a Kraków będzie jedną z aren to wtedy nie projektowałby tak szerokich sektorów D i E !

spinnaker 21.03.2009 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 696203)
Ile razy można tłumaczyć że gdy pan O.projektował ten stadion to w grę nie wchodziły żadne narożniki i stadion pierwotnie miał mieć około 22-25tyś widzów a nie 34!
Gdyby wtedy wiedział że dostaniemy Euro a Kraków będzie jedną z aren to wtedy nie projektowałby tak szerokich sektorów D i E !

I rozumiem że nawet to że miało nie być narożników jest argumentem ? Tak czy owak trybuna by była w tym samym miejscu co teraz więc nie widzę sensu Twojej argumentacji. Swoją drogą to byłem pewny że się pojawi taki komentarz :) Odległość jest jak od ołtarza do pierwszego rzędu ławek. Dalej twierdzę, że udowodnił nam wszystkim, że to był jego pierwszy projekt stadionu.
Żeby nie było nie narzekam na nic tylko wytłumaczyłem człowiekowi jak się spytał czemu będzie taka odległość.

Płyta będzie wylewana etapami (5) a pierwsza część z tego co widzę jest chyba zazbrojona więc wylewanie może być od początku tygodnia. Najlepiej jakby nam się tu odezwał forumowicz co tam pracuje :)

<wislak88> 21.03.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 696195)
Mnie nurtuje inna sprawa,
szerokość jaka będzie dzielić narożniki z trybunami E i D...
czemu aż tak duża przerwa pomijając przepisy Ppoż i widoczność z krzesełek w narożnikach.
Nie wiem.

Zbrojenie strasznie długo układają. Według wstępnych planowych ustaleń wylewanie miało się zacząć w tym nadchodzącym tyg.
Widząc postęp tygodniowy prac, pewnie koniec tygodnia to prawdopodobny czas wylewek.
Przy trybunie A/B oby poszło sprawniej.


Ale chyba płyte będą lać cześciami (mysle że z 6 cześci) Wiec pewnie kolo wtorku zaczną. A orientuje się ktoś ile taka płyta będzie schła?

gooro33 21.03.2009 16:01

zalezy od zastosowanej -technologi teoretycznie 7dni.

rafalek 21.03.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 696206)
I rozumiem że nawet to że miało nie być narożników jest argumentem ? Tak czy owak trybuna by była w tym samym miejscu co teraz więc nie widzę sensu Twojej argumentacji. Swoją drogą to byłem pewny że się pojawi taki komentarz :) Odległość jest jak od ołtarza do pierwszego rzędu ławek. Dalej twierdzę, że udowodnił nam wszystkim, że to był jego pierwszy projekt stadionu.
Żeby nie było nie narzekam na nic tylko wytłumaczyłem człowiekowi jak się spytał czemu będzie taka odległość.

Płyta będzie wylewana etapami (5) a pierwsza część z tego co widzę jest chyba zazbrojona więc wylewanie może być od początku tygodnia. Najlepiej jakby nam się tu odezwał forumowicz co tam pracuje :)


Nie, trybuna nie była by w tym samym miejscu co teraz, byłaby parę metrów bliżej, ponieważ nie musiałaby zostawiać miejsca na "zakręt" narożnika. Mogłaby się zaczynac na tej samej wysokości, co kończy się D i E więc byłaby jakieś 5-7 metrów bliżej. Dalej nie przemawia??

element 21.03.2009 17:35

http://i39.tinypic.com/2ag8e83.jpg


Dochodzi?

Nie można przybliżyć trybuny do murawy bo i jak? mają uciąć nożyczkami kawałki D i E ?


to powinni zakryć
http://i39.tinypic.com/34zissg.jpg

dachy połączyć
http://i43.tinypic.com/25zq8v5.jpg

i żeby tylko ta szczelina między trybunami była mała to jakoś to będzie wyglądać.

spinnaker 21.03.2009 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 696230)
Nie, trybuna nie była by w tym samym miejscu co teraz, byłaby parę metrów bliżej, ponieważ nie musiałaby zostawiać miejsca na "zakręt" narożnika. Mogłaby się zaczynac na tej samej wysokości, co kończy się D i E więc byłaby jakieś 5-7 metrów bliżej. Dalej nie przemawia??

Dalej nie przemawia bo była by tak samo jak obecnie stawiane C nie wiem gdzie Ty widzisz te 5-7 metrów chyba że masz na myśli "koniec" u dołu ale to były/są w założeniu wjazdy dla karetek itp. i jakby Ci się tam trybuna zaczynała to by je zasłoniła a kibice z końca by mieli prawdopodobnie gorszy widok. Pan O. dał dupy już na samym początku i nic z tym nie zrobimy.

PS:Wiem że wizualizacja to nie projekt ale zobacz sobie 1 wizualizacje stadionu jak to niby miało wyglądać.

Pero 21.03.2009 22:21

Rozumiem że bramka zostanie wyśrodkowana z wyjściem z klatki schodowej (kolor czerwony). Skoro tak to będą musieli również przesunąć miejsce na kamerę (żółty) co będzie trochę bezsensu i niefunkcjonalne bo będzie ono na wprost schodów czyli będą musieli usunąć jeszcze krzesełka żeby zrobić obejście tego stopnia.

http://i44.tinypic.com/osefz9.jpg

Maciejj 21.03.2009 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 696207)
. A orientuje się ktoś ile taka płyta będzie schła?

teoretycznie 28 dni


ale sa sposoby przyspieszajace dojrzewanie betonu co skraca owy czas nawet do 24 godzin

dannato 22.03.2009 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 696501)
Rozumiem że bramka zostanie wyśrodkowana z wyjściem z klatki schodowej (kolor czerwony). Skoro tak to będą musieli również przesunąć miejsce na kamerę (żółty) co będzie trochę bezsensu i niefunkcjonalne bo będzie ono na wprost schodów czyli będą musieli usunąć jeszcze krzesełka żeby zrobić obejście tego stopnia.

http://i44.tinypic.com/osefz9.jpg

Dlaczego ma to być nie funkcjonalne? Będzie bardziej funkcjonalne niż teraz - kamera będzie na przedłużeniu schodów co polepszy "czystość" przekazu, teraz kamerzyści narzekają, że często stojący, skaczący kibice wchodzą im w obiektyw.

A krzesełek zniknie parę...ale pojawią się w starym miejscu podestu.
Będzie ok.

Wislaczek97 22.03.2009 15:47

Ja znam kilka stron :
Reymonta22.pl
wislakrakow.pl
wisla.krakow.pl
stadionwisly.info
********


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl