![]() |
Cytat:
Sergiej musiałby cały czas grać dzide, trenowany przez Nas od przyjścia Maaskanta atak pozycyjny można by było pomiedzy bajki włożyć. |
Ludzie spkojnie, najpierw przejdźmy Skonto. Wiem, że jestęśmy tego na 90% pewni i ja też nie wyobrażam sobie na R22 takiej gry jak w Rydze (wynik może być), ale szacunek do rywala wymaga, aby podejść do tego spotkania poważnie, a nie komentować ile to bramek strzelimy Litexowi. Coś dziwnego dzieje się z tym tematem, gdyż najpierw ludzie się napinają, że wygramy w Rydze 3,4-0, po czym płaczą, że było 1-0 i słaby mecz, a teraz już mówią o naszych szansach z Litexem, który też nie jest w 100% pewny gry w trzeciej rundzie. Ja od początku byłem zdania, że wyżej niż 2-0 w Rydze nie wygramy, za to na R22 licze co najmniej na 2-0. Co do meczu w Rydze do 70 min graliśmy dobrą piłke, nie efektowną, ale dobrą, rywal bronił się całym zespołem co utrudniało naszym dojście do akcji stuprocentowych. Widać, że RM nie chciał kompromitacji, a wiedział na co stać jego obrone, co pokazał w końcówce Jaliens. Jedyne co mnie martwi to to, że liga zaczyna się pomiędzy naszymi ewentualnymi meczami w 3 rundzie, nie wiem, czy to dobrze, czy nie i jak wpłynie na naszych zawodników.
|
Cytat:
|
WislaOnly w Toim składzie zmieniłbym Jirsaka na Gargułę bądź Gerwazego
|
Tyle tu płaczu na tym forum było , że ja nie wiem co by było jakbyśmy w 2 koszyku byli i na Genk trafili :rotfl:
Litex ledwo , ledwo też wygrał , więc nie rozumiem czemu piszą jakieś głupie posty w stylu "gdyby nie samobój skończyło by się 0:0 " Rywal jak najbardziej do pokonania. Oby świeżość wróciła w porę :) Na Skonto bym widział Jvanovica na prawej obronie za Lameya , Diaz na lewą (trzeba go zgrać na Litex). W Środku spróbować za Wilka Jirsaka. Małecki też by mógł usiaść , bo z taką grą nie powinien mieć miejsca w 1 składzie. |
Cytat:
|
Dobre losowanie ! Do Łowicza nie jest wcale tak daleko
Tam są dobre dżemy i dziewczyny w strojach ludowych będzie fajny wyjazd :) |
Cytat:
|
Oni nie boją się Wisły, a i Wisła bać się Liteksu nie powinna. Szanse 50:50, bo podobno potencjał oba zespoły mają zbliżony. Wierzę głęboko w to, że przewartościuje Wisełka mecze na swoją korzyść i IV runda eliminacji stanie się faktem, bo stać Wiślaków na to.
|
Cytat:
A co do tego lepszego to widziałeś Ty Diaza jak u nas śmigał na lewej:>?Przecież to była istna tragedia - może się ogarnął ale nie wiem jak można pisać 'lepszy' o kimś kto u nas na tej pozycji grał koszmarnie. |
Cytat:
Diaz- człowiek ogarnięty, zna Wiślackie realia, jedyny który jest gotowy zastąpić Pajlicia na miejscu obrońcy. Pajlić zagrał cienkie zawody, więc dlaczego nie dać mu szansy? Jeśli takiś Ziom, to znajdź jakiegoś lewego, pewnie powiesz Nunez, ale co my o nim wiemy?? |
Niestety Małecki z taką formą to co najwyżej ławka. Chyba jeszcze nie wytrzeźwiał po fecie. Grał jakby zszedł właśnie ze Sukiennic... Melex na skrzydło a Garguła do środka. W ataku zacząłbym z Bitonem.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciekawą alternatywę zaproponował thechris. |
Mecz Wisły zgromadził niecałe pół miliona widzów na Polsat Sport
http://media2.pl/badania/81175-slask...ln-widzow.html |
Litex to napewno zespol 2-3 klasy lepszy niz Skonto i u siebie bedzie napewno grozny.Piszecie bedac jakby oburzonym ze oni sie nas nie boja ,a niby z jakiej racjii maja sie bac???,wezma zobaczą na stronce z kim Wisla odpadala z ost latach z pucharów i ja im sie nie dziwie ze sie cieszą ze nas wylosowali.
Marka Wisly w Europie zostala powaznie nadszarpnieta i teraz czas ja odbudowac. Ale nie dywagujmy,tylko na razie pokonajmy we wtorek Skonto- obecnosc obowiązkowa. |
Bardzo ładnie z Waszej strony, ze doradzacie RM obsadę lewej obrony. "Dragan", "Diaz", "może jednak Paljić", "nieee, dajmy szanse Juniorowi", ale...
...z tego co wiem, Junior Diaz nie został zgłoszony przez Wisłę Kraków do rozgrywek II rundy eliminacji LM, która obejmuje dwumecz, a nie tylko spotkanie wyjazdowe, więc mam 100% info od naszego trenera: ZAGRA DRAGAN PALJIĆ! :) |
Cytat:
Możesz się nie zgadzać ale wytłumacz mi na co Diaz ma być alternatywą?Przecież Diaz to jest typowy rozpierdalacz - gość potrzebny do rozbijania a nie do kreowania.Zresztą ja nie wiem czy można będzie go zgłosić do rewanżu. Ale boczni obrońcy to jest temat do dyskusji - ja tak optymistycznie miałem nadzieje że tu będą wzmocnienia a tego nie ma a nawet gorzej - może się okazać że Lamey jest słabszy od Cikosa a Diaz będzie jedynie rezerwowym - czyli że boki w obronie nie będą wzmocnione a być może nawet osłabione. Ogólnie pierwsza poważna weryfikacja to Litex - po tym co zobaczyłem w Rydze, nie wierze byśmy mogli odpaść z taką drużyna a jak odpadniemy to będzie to kompromitacja stulecia , Litex też awansuje więc za chwilę będziemy świadkami konkretnej potyczki i tu poznamy czy jesteśmy gotowi na grę w jewropie |
Cytat:
P.S I ja korektę zrobię w moim ustawieniu, ale Bunoza dla mnie pierwszy skład nadal. Dobranoc! |
kiedy zaczyna się 4 runda ? proszęo daty :) mecz u siebie i u kogoś .
|
Cytat:
http://pl.uefa.com/uefachampionsleag...261/index.html |
Szczerze mówiąc ja jestem niezmiernie zaskoczony odbiorem losowania choćby na tym forum. Dla mnie Liteks to jeden z najgorszych rywali - z wylosowania Bułgarów możnaby się cieszyć gdybyśmy byli nierozstawieni. Tymczasem dzięki naszemu szczęśliwie zdobytemu rozstawieniu była cała grupa drużyn do wylosowania, która dawała "prawie pewny" awans, a trafiliśmy na drużynę co najmniej na naszym poziomie, gdzie szanse awansu są w najlepszym razie 50/50.
Dodatkowo analizując nasz niedawny sparing widać, że wynik jest bardzo mylący (a jeszcze pamiętam ze skrótu, że Wisła wcale tak lepsza nie była): Wisła - Liteks (składy wyjściowe) Wisła: Pareiko - Lamey, Jaliens, Jovanović, Paljić - Małecki, Sobolewski, Wilk, Melikson, Iliev - Genkow. Liteks: Aleksandrow - Barthe, Nikołow, Berberović, Jelenković, Rumenow, Miłanow, S.Popow, Cwetanow, Todorow, Djermanović Wisła - Skonto (skład wyjściowy) - 10/11 graczy Wisła: Pareiko - Lamey, Jaliens, Chávez, Paljić - Małecki, Sobolewski, Wilk, Melikson, Iliev - Genkow. Liteks - Mogren (skład wyjściowy) - 4/11 graczy Vinicius - Zanew, Berberovć, Janew, Wellington, Thiago, Celio, Miłanow, Nikołow, Jelenković, Bodurow. Czyli w zasadzie w sparingu najsilniejsza Wisła ograła zapasowy skład Liteksu. Skąd więc ten optymizm? P.S. Pamiętam też jak była mowa o tym, że Wisła interesuje się Zanewem komentarze, że to wybitny gracz z bardzo silnego klubu z ligi o wiele lepszej od naszej :) |
Krotka refleksja po pierwszym meczu - wyjazdowa wygrana w wyjazdowym meczu z przygniatajaca przewaga w posiadaniu po stronie Wisly napawa optymizmem przed meczem wtorkowym oraz kolejna runda.
Do wiecznych placzkow pytanie: Czy nam bliżej do Skonto czy raczej do Barcelony porównując Skonto i Barce??? |
Cytat:
Uwagi jak najbardziej celne. Co do skladów to wyglada to tak jesli porownamy sklady do tego kim Litex gral sezon wczesniej (liczba meczy/bramk sezon 2010/11.) Litex - Mogren 2-1 (0-1): Litex: Vinicius26/0 - Zanew27/1, Berberovć23/0, Janew27/5, Wellington18/1, Thiago, Celio, Miłanow27/4, Nikołow24/0, Jelenković22/2, Bodurow25/2 Thiago - nowy gracz poprzedni klub 9/1 (wyporzyczony) Celio - nowy gracz poprzedni klub 11/1 (wyporzyczony) W meczuz zagralo 9 zawodnikow z podstawowej 13-14 z tamtego sezonu. Wisła Kraków – Litex Łowecz 2:1 (1:1) Litex Łowecz: Aleksandrov 1/0 – Barthe21/3, Berberovic23/0, Nikolov24/0, Jelenkovic22/2, Milanov G.27/4, Rumenov6/0 (55' Zdravchev1/0), Tsvetanov22/3, Popov3/0, Todorov25/8, Dermanovic12/3 (55' Nene) Jak widac z nami Litex tez nie gral zupelnie eksperymentalnym skladem, jak okreslil to ich kapitan. Nie wiadomo jak dokladnie stoja z kontuzjami dlatego wg statystyk z Wisla w tym sparingu zagral zespol taki sam albo nawet silniejszy (patrzac na obecnosc napastnikow) jak ten ktory Litex wystawil na mecz z Morgen. |
Cytat:
z tego co widać na filmikach z "you...:(choć nie powinienem się tym sugerować -wiem) to Gerwazy lubi uderzać z dystansu |
Cytat:
|
Maaskant bardzo długo wprowadza nowych graczy do drużyny. Jeśli nie było na obozie przygotowawczym to wchodzą jedynie w końcówkach. Stąd Jovanovic czy Biton a tym bardziej Diaz nie zagrają szybko w 1. składzie.
|
Cytat:
|
Po zobaczeniu meczu z Skonto mogę napisać że parametry fizyczne to co najmniej 30-40% we współczesnym futbolu. Nasi kopacze biegali o te 10% wolniej i już gra "stała". Pocieszam się tym że wygraliśmy 1 mecz na wyjeździe. Teraz trzeba w jakimkolwiek stylu wymęczyć awans i zmierzyć się z Bułgarami.
Forma dopiero przyjdzie więc nie narzekam przesadnie na styl. Będzie forma fizyczna optymalna to i zawsze nagle zgranie się poprawia i czucie piłki itd. Widać to na przykładzie Śląska - Lenczyk który zawsze powtarzał że nasza liga jest na takim poziomie że jeśli poprawi się trochę siłę, szybkość czy wytrzymałość to można ligę wygrać zajął 2 miejsce ze Śląskiem. Dla nas to też ważne - bo jak będziemy mieć za dużo wiekowych kopaczy którzy już nie są w stanie utrzymać odpowiedniego tempa meczu to zbyt długiej kariery nie zrobimy w pucharach. |
Cytat:
Zanim obcokrajowiec nauczy sie naszego języka troche czasu minie. |
Cytat:
Na pewno opanował już najpotrzebniejsze zwroty i mógłby spokojnie grać |
ja nie uwazam by Paljic zagral tak bardzo slabo gorzej mnie martwi wyprowadzanie pilki przez naszych stoperow, jedna taka sytuacja jak Chavez(?) spod lini bocznej i wybil troche za pole karne wprost na gracza Skonto, grajac z silniejszym rywalem moze takie sytuacje wykorzystywac, i widac ze obrona to nasz najslabsza formacja, chociaz boki zagraly poprawnie, Jaliens sie jakos nie sprawdza w meczu ze Skonto mozna by sprobowac jakas alternatywe z Bunoza np co do Maleckiego no trener napewno bedzie widzial jak sie bedzie prezentowal na treningu, jak nadal slabo to zapewne zrobi jakas zmiane.
|
Z całym szacunkiem.Małecki wygląda jak kotlet,bądź wątroba gęsia z tuczu na foie gras.Dawno nie widziałem zawodowego piłkarza,biegającego po boisku o takich gabarytach...
Mam nadzieje że Maaskant widzi że coś jest nie halo. Jak dla mnie to Małecki na dzień dzisiejszy nadaje sie jedynie do roli...gniazdowego :D A cały ten Litex jest do zrobienia bez żadnego problemu.Tylko trzeba grac ...Jak sie mamy bać jakichś bułgarów,to dajmy sobie spokój , grajmy o Puchar Wójta gminy Kłaj i bedzie gitara... |
Wydaje mi się, że Jaliensa mógłby zastąpić w rewanżu Bunoza lub Jovanovic.
Jesli chodzi o system, czuje, że Maaskant przećwiczy 4-4-2 z Bitonem i Genkovem obok siebie. Nie został przecież Dudu sprowadzony po to, aby zawsze tylko jeden z napadziorów grał. A rywal akurat do próby takiego ustawienia, no i gramy u siebie, musimy zagrać ofensywniej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeżeli chodzi o skład na mecz rewanżowe ze Skonto to tak:
* Małecki nie gra w ogóle, bo to po prostu kpina co pokazał w 1-wszym meczu. Niech on lepiej przygotuje swoją forme na kolejne mecze, a teraz dać mu wolne. * gramy 2-ma napastnikami * Za Jaliensa gra Jovanic * Dać 90 minut Jirsakow * Dać 90 minut Diaz'owi ( jeżeli może grać - nie wiem został wpisany do składu na II runde ) * Melikson niech gra MAX 70 minut ( przy dobrym wyniku ), bo szkoda, aby doznał urazu z takim zespołem. Jest nam potrzebny na kolejne mecze. Pozdrawiam. |
Temat ustawienia byl powtarzany kilkanaśce razy.
RM podkreślił w wywiadzie ze teraz gra się 4-2-coś tam i my korzystać w swojej taktyce będziemy z maksymalnie 3-ch róznych ustawień. Ustawienie 4-4-2, nawet jeśli się zdarzy, to będzie raz na ruski rok. Nie ma co o nim dyskutować czy brać pod uwagę. |
Cytat:
|
Cytat:
:rotfl::rotfl::rotfl: No i co z tego że maja podobne parametry fizyczne? Styl gry zawodnika to nie tylko parametry fizyczne. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl