Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

AYALA 28.07.2009 06:07

czyli wychodzi na to że Skorża zostaje bo Smuda nie chce objąc Wisły.Z tym składem jaki obecnie jest to pewnie Franz zajałby miejsce poza pierwszą trójką.W tamtym sezonie w którym Lech tak dobrze sie zaprezentował w pucharach to Smudzie kupiono zawodników za prawie 1,5 miliona Euro(Stilic,Arboleda,Bandrowski,Turina), w Wiśle na takie wzmocnienia raczej nie mógłby liczyc i potem pewnie w razie niepowodzenia miałby powód aby sie tłumaczyc.Na obecne ciężkie czasy to Skorża jest najlepszym rozwiązaniem !!!

hakenzi 28.07.2009 06:44

Chodziło mi o Dawidziuka a nie Dawidowskiego :)
Tandem Skorża/Dawidziuk, o czymś takim myślałem.

Edo 28.07.2009 07:50

Styl za Kasperczaka? Czy ja wiem? Największym stylem w tych czasach było to, że piłkarzom chciało się grać. Z roku na rok jest coraz gorzej z naszymi piłkarzami. Zamiast piąć się w górę idziemy w dół. Menadżerowie mieszają i bawią się tymi chłopkami wykorzystując ich chyba nie za wielki intelekt. Ładują im w głowę poczucie wielkiej kariery. Ale do tego potrzebne nie są marzenia ale Praca! A Pnn Maciej poklepie, wyściska porozmawia jak z kolegą na ławce, weźmie winę na siebie i jest Gut. Przecież to nie profesjonalne. Szkoad że nie ma więcej charyzmy.Nie chodzi tu o to by być tyranem, ale dyscyplinja musi być. Czasem sobie myślę, że to całowanie herbu klubu w czasie meczu to tylko działanie pod publikę, bo jakoś w czasie takich meczów jak z Levadią nie było widać miłości . Latała gdzieś ona po pustej szatni. Brakuje mi gryzienia trawy, walki - to jest dla mnie gest wskazujący na zamiłowanie do pracy i klubu. Przed takimi meczami jak z Levadią piłkarz(Wiślak) powienien sobie powiedzieć jedno - rozniosę tych Estończyków w pył a przed Barceloną np.- "powalczę - nie mam nic do stracenia". Żaden polski (dobry) piłkarz jak dla mnie na dzień dzisiejszy nie powinien kosztowac więcej jak 1 mln e. Nierubstwo i gwiazdowanie to nasza domena.

iiYama 28.07.2009 08:14

Nie słyszałem żeby na zachodzie trener przychodzący do nowego klubu targał za sobą całą świtę. Może asystenta, II trenera. Ale nie kumpli od bramkarzy, fizjologów etc. Ten skład szkoleniowy jest zdaje się stały w danym klubie i podlega pod dyrektora sportowego etc.

Rozumiem że Skorża ma zaufanie do pewnych osób, znają się, wobec tego łatwiej i szybciej im się pracuje. Lojalność? Oki. Ale chyba zbyt wiele negatywnych głosów słychać o Kazimierskim by była to tylko i wyłącznie nagonka.

Skorża nie chce kumpla na lodzie zostawić więc może niech facet trenuje z II drużyną, ME. A na pierwszego trenera GK znaleźć kogoś innego. Wilk byłby syty i owca cała.

bartek89TS 28.07.2009 09:00

100% poparcia dla trenera Skorży!To by była największa głupota, żeby teraz zwalniać Skorże!Piłkarze są za trenerem, ponadołowa kibiców równierz(oprucz tych kibiców sukcesu co tylko narzekać potrafią) więc nie widze tu powodu aby Skorża miał odejść.Zobaczycie co się będzie działo w sezonie, bedziemy jechać z każdym!A co do smudy, to ten łysy frajer niech nawet nie próbuję myśleć o tym że może być trenerem Wisły!
JESTEŚMY Z TOBĄ, TRENERZE JESTEŚMY Z TOBĄ !

wislak68 28.07.2009 09:10

Jeśli MS odejdzie z Wisły przez JK to będzie to świadczyć tylko o ... nim samym. Nad interes piłkarzy, kibiców, właścicieli postawi głupio rozumianą lojalność wobec słabego trenera bramkarzy. Jego sprawa ale jeśli tak zrobi to moim zdaniem dobrze się stanie że przestanie być trenerem Wisły.
A tak w ogóle to sądzę że po doświadczeniach ostatnich lat BC powinien zastanowić się nad powrotem do koncepcji zatrudnienia młodego, ambitnego trenera z doświadczeniem z lig zachodnioeuropejskich (takiego Dana). MS jest chyba najlepszym trenerem polskim problem w tym że polscy trenerzy są bardzo słabi jeśli porównać ich do czołówki europjskiej.

familia1906 28.07.2009 09:21

na Interii piszą że Skorża zostanie jeśli zgodzi się na zwolnienie Kazimierskiego i Terziottiego. Ale ile w tym prawdy to każdy chyba wie:/:/:/

enzo 28.07.2009 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 769826)
Jeśli MS odejdzie z Wisły przez JK to będzie to świadczyć tylko o ... nim samym. Nad interes piłkarzy, kibiców, właścicieli postawi głupio rozumianą lojalność wobec słabego trenera bramkarzy. Jego sprawa ale jeśli tak zrobi to moim zdaniem dobrze się stanie że przestanie być trenerem Wisły.

Polać temu Panu! ;)

Faktycznie, jestem w stanie zrozumieć, że załatwił tę robotę Kazimierskiemu po znajomości i akurat ciężko mieć o ten fakt do niego jakieś pretensje. Co by nie powiedzieć, nasz trener bramkarzy już od bardzo dawna kopie dołki pod Skorżą. A ten albo nie chce tego widzieć, albo jest aż nazbyt lojalny wobec swojego kolegi, co w tym wypadku może i powinno kosztować go utratę pracy. Nie możemy sobie bowiem pozwolić, by ktoś taki jak JK szargał dobre imię klubu idiotycznymi wypowiedziami w prasie, czy też odrzucaniem wszelkich kandydatur na obsadę bramki z powodu jakichś osobistych niesnasek z osobą Jacka Bednarza...

Jak dla mnie czas tego pana (JK) minął i takie szopki może sobie uprawiać co najwyżej w klubie 3.ligowym, nie zaś w drużynie Mistrza Polski. Jeśli Skorża nie jest w stanie tego zrozumieć, to naprawdę powinien dać sobie spokój i odejść póki część kibiców jest mu przychylna.

Tak swoją drogą - sądzę, iż rzekome waśnie między Maciejem Skorżą a Jackiem Bednarzem mogą być spowodowane właśnie tym, że ten drugi ma dość współpracy z Kazimierskim (co w sumie nie byłoby niczym dziwnym). Zaskakujący jest tylko fakt, iż obaj panowie byli niegdyś związani z Legią Warszawa...

Polecam jeszcze raz przejrzeć TEN wywiad. Naprawdę nie wiadomo, czy śmiać się , czy płakać...?

Marszałek 28.07.2009 09:42

To co piszą na portalach musicie podzielić przez 10. Bo jak pokazuje historia nazbyt często rozważania na forum stawały się motywem przewodnim tekstów w gazetach i necie. A jak mnie pamięc nie myli rozwiązanie umowy z gośćmi, o których piszą teraz było swego czasu mocno omawiane przez Nas. Tak więc z dystansem. Fajnie by było jakby takie rozwiąznie miło miejsce, ale nie pozostaje nam nic innego jak czekanie.

AYALA 28.07.2009 09:46

Terziotti sprawił że Wiślacy biegali w jednostajnym tempie,bez przyśpieszenia w meczu z Levadią.Myśle że to dobry pomysł ze zwolnieniem go.Kazimierski tu sparwa jest jasna, jak broni Pawełek każdy widzi.

IncognitoTSW 28.07.2009 09:59

AYALA - bez przesady, Terziotti im nie powiedział że wygrają, jak będą powoli biegać i nie będą się starać.

Wojtas 28.07.2009 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 769841)
To co piszą na portalach musicie podzielić przez 10. Bo jak pokazuje historia nazbyt często rozważania na forum stawały się motywem przewodnim tekstów w gazetach i necie. A jak mnie pamięc nie myli rozwiązanie umowy z gośćmi, o których piszą teraz było swego czasu mocno omawiane przez Nas. Tak więc z dystansem. Fajnie by było jakby takie rozwiąznie miło miejsce, ale nie pozostaje nam nic innego jak czekanie.


No i z tego miejsca nalezalo by pozdrowic wszystkich "gosci" tego forum,,szperajacy jak tu zdobyc material i dopiec tej Wisle.

Jest was regularnie tu po jakies 2 tysiaki wiec w chocby 0.001 % stanowia zapewne sportowe dziennikarzyny.

A co do Macka ,to jak ktos juz u gory napisal,jesli nie zgodzi sie na zwolenienie Kazimerskiego,to bedzie to glupia lojalnosc ,ponad kibicow i Cupiala (mysle ze on chce zeby zostal).

!!IRIVER!! 28.07.2009 11:34

Ciekawe, o której w końcu się dowiemy... Nie ukrywam, że to oczekiwanie mnie lekko denerwuje. :P

Życzyłbym sobie odejścia Kazimierskiego i ludzi z RN przede wszystkim.

Saja 28.07.2009 11:37

Rozśmieszyła mnie wiadomość że Wilczek zachowa swoje stanowisko gdyż w zarządzaniem dużymi pieniędzmi ma duże doświadczenie na co dowodem ma być fakt że wcześniej przez wiele lat pracował w roli naczelnika Urzędu Skarbowego w Krakowie.

Tu potrzeba menadzera z krwi i kosci a nie urzedasa z Urzedu skarbowego.

1q2 28.07.2009 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 769909)
Ciekawe, o której w końcu się dowiemy... Nie ukrywam, że to oczekiwanie mnie lekko denerwuje. :P

Życzyłbym sobie odejścia Kazimierskiego i ludzi z RN przede wszystkim.

Nasz klub do jednego do czego już nas dawno przyzwyczaił to czekanie:)
A RN to Cupiał - kto by tam nie był to jedynym ich zadaniem jest trzymanie się zaleceń szefa w kwestii finansów.

michu-k 28.07.2009 11:50

Eustachy, gdzie jesteś?

kristos 28.07.2009 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 769917)
Nasz klub do jednego do czego już nas dawno przyzwyczaił to czekanie:)
A RN to Cupiał - kto by tam nie był to jedynym ich zadaniem jest trzymanie się zaleceń szefa w kwestii finansów.

A wyobrażasz sobie działanie sportowej spółki ,bez jakiejkolwiek kontroli finansowej ?

1q2 28.07.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 769923)
A wyobrażasz sobie działanie sportowej spółki ,bez jakiejkolwiek kontroli finansowej ?

Ty masz chyba jakąś fobie:)

flamengista 28.07.2009 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 769766)
Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze Skorza sciaga Wlocha do Wisly pare tygodni temu, a teraz poswieca go aby uratowac swoja posade... Delikatnie mowiac malo eleganckie by to bylo.

Ja tylko przypomnę, jak po porażce z PAO dziennikarze spekulowali kto poleci. Wg. nich Cupiał za porażkę obwiniał Majdana, Kłosa i Zieńczuka. Mieli oni wylecieć z klubu.

Czas pokazał, że dziennikarze mieli rację. Kłosa potraktowano ostro, nie chcąc nawet na nim zarobić. Do końca trwania kontraktu trafił do rezerw, bez szans na transfer do innego klubu. Majdana też się pozbyto jak trędowatego, nie przedłużając z nim kontraktu.

Zieńczuk, który kosztował najwięcej wypełnił kontrakt - ale też nie chciano z nim przedłużać umowy, mimo że Skorża widział go nadal w drużynie.

Z tego wynika, że Bogusław Cupiał jest pamiętliwy i konsekwentny. Nie wiemy, kogo tym razem wini za porażkę - ale skoro Skorża jeszcze nie poleciał, to znaczy że nie on jest uważany za głównego kozła ofiarnego.

Natomiast kandydatura Mariusza Pawełka, a przede wszystkim Kazimierskiego jest oczywista. Bramkarz przez cały sezon był niepewny, w dwumeczu z Levadią puścił dwa gole które obciążają jego konto.

Kazimierskiego obciąża jeszcze bardziej fakt, że za czasów Dolhy i Stegnaciu Pawełek bronił bardzo dobrze, w zasadzie bez wpadek. Więc obecna katastrofalna forma naszego golkipera nie musi być koniecznie winą samego piłkarza.

Nie wiem, czy Skorża poświęci swoich współpracowników - ale artykuł Michała Białońskiego brzmi bardzo wiarygodnie. W każdym razie, jeśli to prawda, to Skorża musi się zdecydować: albo chce być dobrym trenerem i nadal się uczyć fachu w Wiśle, albo pozostać przeciętnym szkoleniowcem. Bo tylko przeciętni trenerzy, nie robiący kariery mają samych kolegów i przyjaciół. Jeśli Skorża ma ambicje zostania kimś na wzór Mourinho czy Beniteza, musi przestać być sympatyczny dla wszystkich. Zacząć wymagać, umieć zrezygnować z ludzi którzy go zawiedli.

kristos 28.07.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 769926)
Ty masz chyba jakąś fobie:)

Jaką mianowicie ?

anka1906 28.07.2009 12:48

można się nabawić nerwicy!!! podobno decyzja miała być w poniedziałek lub wtorek rano...
takie zaglądanie co pół godziny (lub częściej) na forum lub na stronę Wisły, czy przypadkiem nie ma już decyzji doprowadzają mnie do stanu przedzawałowego :)

poniedziałek lub wtorek... ale nie powiedzieli który :):):)

piter116 28.07.2009 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anka1906 (Post 769961)
można się nabawić nerwicy!!! podobno decyzja miała być w poniedziałek lub wtorek rano...
takie zaglądanie co pół godziny (lub częściej) na forum lub na stronę Wisły, czy przypadkiem nie ma już decyzji doprowadzają mnie do stanu przedzawałowego :)

poniedziałek lub wtorek... ale nie powiedzieli który :):):)

Ochalik we wczorajszym Sporcie na TVP1 powiedział, że informacji można sie spodziewać popołudniu.

Borinho 28.07.2009 12:52

Na trenera z zagranicy nie mają kasy !!!! , w Polsce nie widać alternatywy dlatego Skorża pewnie zostanie tak myśli większość na forum , tak myślą doradcy Cupiała ....
chyba żeby Pan Bogusław sypnął groszem ale na to się nie zanosi

anka1906 28.07.2009 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 769963)
Ochalik we wczorajszym Sporcie na TVP1 powiedział, że informacji można sie spodziewać popołudniu.


dzięki :) to teraz nerwówka do wieczora :) za co My Kibice tak cierpimy? :-D:-D

emjot 28.07.2009 13:40

jeśli pan trener ma problem, że ktoś wyraża wątpliwość co do fachowości pana Włocha - nie pomnę nazwiska i pana trenera bramkarzy, którego nazwiska nie chcę pamiętać
to należy się z panem S. pożegnać. Skoro woli kryć swoich nieudacznych kolesiów po fachu, to nie wróży mu to zbyt dobrze. Tzn. kumpli mieć będzie. tylko osiągnięć innych niż MP czy PE raczej nie.

1q2 28.07.2009 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 769938)
Jaką mianowicie ?

Taką że po raz kolejny stwierdzam fakt w odpowiedzi na czyjś post a Ty piszesz jakąś niemającą kompletnie nic wspólnego z moim postem ,riposte.

Jasne że RN jest potrzebna ,bo musi ktoś pilnować by budżet się zgadzał więc ciekaw jestem gdzieś Ty wyczytał że wd mnie RN jest niepotrzebna.

kristos 28.07.2009 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 770029)
Taką że po raz kolejny stwierdzam fakt w odpowiedzi na czyjś post a Ty piszesz jakąś niemającą kompletnie nic wspólnego z moim postem ,riposte.

Jasne że RN jest potrzebna ,bo musi ktoś pilnować by budżet się zgadzał więc ciekaw jestem gdzieś Ty wyczytał że wd mnie RN jest niepotrzebna.

Wydawało mi się, albo .....
mogę Ci jedno przyrzec - na pewno już więcej nie odpiszę na Twoje posty
pozdrawiam.

tragez88 28.07.2009 15:11

Cytat:

Wg źródeł zblizonych do oficjalnych (mam znajomość blisko człowieka z RN) Pan Skorża podziękował za współpracę z Wisła Kraków a powodem tego była chęć zwolnienia jednego z ludzi ze sztabu trenerskiego.

Powtarzam, jest do na 99% sprawdzone źródło- nie mogę tego potwierdzić na 100% z wiadomych powodów (klub ma to ogłosić jutro).

Proszę zatem o nie banowanie mnie z takich przyczyn jak "proroctwo" itp....., wstrzymajcie się modzi do jutra- jeśli się to jutro nie potwierdzi, to możecie mnie wykluczyć z tego forum na zawsze:-D
Ależ emocje: z jednej strony na włosku wisi kariera trenerska Skorży a z drugiej kariera zwiadowcza leszekpw w Wisle:P. Mimo wszystko dla obu Panów wciąż widze miejsce w klubie- wykonujecie kawał dobrej roboty:-D

michu-k 28.07.2009 15:23

Teraz ja. Całkiem na poważnie, naprawdę.

Wiadomość z ostatniej chwili, nie pytajcie skąd wiem:

Na chwilę obecną (to znaczy na tą godzinę) Skorża pozostaje we Wiśle. Pan Cupiał obetnie piłkarzom pensje, doszedł do wniosku że "zbyt ich rozpieścił".

Sytuacje się zmieniają, ta jest już druga. Nie ma wątpliwości że może być kolejna, także podchodźcie do artykułów prasowych sceptycznie.

Jeszcze raz mówię, zmieniła się sytuacja pierwotna, zmienić się może również ta. Nie rugajcie mnie

Wojtas 28.07.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 769998)
jeśli pan trener ma problem, że ktoś wyraża wątpliwość co do fachowości pana Włocha - nie pomnę nazwiska i pana trenera bramkarzy, którego nazwiska nie chcę pamiętać
to należy się z panem S. pożegnać. Skoro woli kryć swoich nieudacznych kolesiów po fachu, to nie wróży mu to zbyt dobrze. Tzn. kumpli mieć będzie. tylko osiągnięć innych niż MP czy PE raczej nie.






Tez sie troche dziwiw Mackowi takiego zachowania.
Zastanawia mnie czemu jest tak przywiazany co panow K i J ,ze jesli ich nie ma ,to jego tez.

Kladzie te cale 2 lata,2 tytuly,piekną walke w lidze na szale z panami J i K.A coz oni tacy mu niezbedni??

Ktory trener uzalenia swoja dalsza kareire od tego czy jego kumple zostana w klubie.

To mnie naprawde dziwi ,zwlaszcza ze obaj jego kumple za takim fachowacami ze tylko pozazdroscic znajmosci fachu.

familia1906 28.07.2009 15:42

czyli kiedy można się spodziewać oficjalnego potwierdzenia w sprawie decyzji ? wie ktoś?
z góry thx za odpowiedz

tommiyacht 28.07.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 770050)
Pan Cupiał obetnie piłkarzom pensje

Tzn ze ich kontrakty sa warte przyslowiowego wała ?

michu-k 28.07.2009 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez familia1906 (Post 770058)
czyli kiedy można się spodziewać oficjalnego potwierdzenia w sprawie decyzji ? wie ktoś?
z góry thx za odpowiedz

Najpewniej dziś do północy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 770059)
Tzn ze ich kontrakty sa warte przyslowiowego wała ?

Jak to funkcjonuje? Tego nie wiem. Wiem tyle co napisałem i więcej wiedzieć nie będę.

Cierpliwości. Jeszcze raz powiem- zmieniła się wersja pierwotna, może się zmienić i ta.

nesta 28.07.2009 15:49

To ja na miejscu pilkarzy pokazalbym im wala ! Kazdy widzial co podpisywal, z obu stron.

7 kotów 28.07.2009 15:52

Cupial obcinac to sobie moze, ale wlasne wlosy


Teraz ide z psem. Ale prawdopodbnie niebawem wszyscy swietnie poinformowani, posiadajacy kapitalne zrodla, pozegnaja sie z forum.

el Nuero 28.07.2009 15:53

Cupiał, twarda ręka i pewne reguły gry
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 770050)
Całkiem na poważnie. Pan Cupiał obetnie piłkarzom pensje, doszedł do wniosku że "zbyt ich rozpieścił".

Z tego co się orientuję, to piłkarze maja pewien wewnętrzny regulamin. Płacą kary np. za spóźnienia. TWSD kiedyś wspomniał, że raz Skorża rzucił do Niedzielana: Andrzej, twoje dzisiejsze spóźnienie kosztuje 50 złotych. Innym razem, gdy doszło na treningu do bójki Brożka z... Gołosiem (dobrze pamiętam?) - to obaj "dostali po pensji" zgodnie z wewnętrznym regulaminem, i żaden nie protestował. Może tutaj zadziała podobny mechanizm? Oby, bo ileż razy można udawać "kopacze, nic się nie stało?!"

michu-k 28.07.2009 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 770066)
Cupial obcinac to sobie moze, ale wlasne wlosy


Teraz ide z psem. Ale prawdopodbnie niebawem wszyscy swietnie poinformowani, posiadajacy kapitalne zrodla, pozegnaja sie z forum.

Trudno, takie życie. Poleci Skorża, polecę i ja :-)

fond 28.07.2009 15:57

Jedyne co zapewne można zrobić zgodnie z prawem to renegocjować kontrakty. Już widzę jak piłkarze się na to godzą...

nesta 28.07.2009 16:05

Ja uwazam, ze jak nie teraz to Skorza i tak poleci za miesiac, dwa. Druzyna jest rozbita psychicznie, a Skorza nie jest dla mnie osoba, ktora potrafi tchnac w nich nowego ducha i motywacje. Jakos tego nie widze aby on wniosl cos jeszcze do zespolu...
Wisla 2x zdobywala MP z czym nie wiazal sie zaden postep sportowy, a do tego czeka ja sezon na obcym stadionie.

For_FuN_ 28.07.2009 16:06

Widze, ze pojawili sie kolejni dwaj wrozbici :D, zarejestrowani w czerwcu...ktos traktuje te banialuki powaznie :D?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl