Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

RobertBar7 20.09.2009 11:02

Heinrich Böll - http://pl.wikipedia.org/wiki/Heinrich_B%C3%B6ll
Teraz moja kolej
Kto to jest i co wspólnego ma z literaturą
http://img10.imageshack.us/img10/3598/111pq.th.jpg

Dla ułatwienia powiem, iż to nie pisarz. A nazwisko ma takie samo jak przydomek jednego z królów polskich.

Bartuk1906 20.09.2009 11:18

Jerzy Jagiełło-http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Jagie%C5%82%C5%82o_(porucznik) :D

Zagadka :
http://img198.imageshack.us/img198/1237/gupioci.jpg

Kto to ??;-P

WISŁAZWE 20.09.2009 12:04

Św. Florian. :D
Patron strażaków.

RAPH 20.09.2009 12:32

za pozno odpowiedzialem

WISŁAZWE 20.09.2009 12:43

Co to za pan i co takiego zrobił :

http://i33.tinypic.com/14cffjs.jpg

WISŁAZWE 20.09.2009 20:55

Podpowiedź:
- polityk
- sportowiec

WISŁAZWE 21.09.2009 19:14

W 1900 roku ufundował pewne trofeum i co o dziwo sam wraz ze swoim partnerem je wygrał jako pierwszy.
Jego nazwisko wpisano do Galerii Sław 6 lat po powstaniu pewnego krakowskiego klubu... :)

Pan Jotka 21.09.2009 19:28

Dwight Filley Davis.Fundator pucharu Davisa.Tenisista i polityk amerykanski.

WISŁAZWE 21.09.2009 19:34

Inaczej być nie może niech Pan J zadaje :D

Pan Jotka 21.09.2009 19:45

To teraz czas na moja . Niezbyt trudna coby temat znowu nie zamarl.

http://www.przeklej.pl/plik/bandera-png-000419cpl96u

Czego to jest flaga i wymien jedna rzecz , lktora jest towarem eksortowym tego miejsca ;-)

Krissu 21.09.2009 19:58

Sycylia - światowy lider w eksporcie mafiosów.

I pomarańczy.

Tudzież innych win.

Pan Jotka 21.09.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 795578)
Sycylia - światowy lider w eksporcie mafiosów.

I pomarańczy.

Tudzież innych win.

Oliwek ;-) Dawaj pytanie.

Krissu 21.09.2009 20:42

http://i36.tinypic.com/15c9s2.jpg

Kto to jest?

I podpowiedź:
http://i35.tinypic.com/12668vd.png

Ela 22.09.2009 09:27

Dragoljub "Draža" Mihailović


Pewien pan słynął z tego, że malował wyjątkowo piękne jabłka ( mdz. innymi oczywiscie :-) )
O kim mowa ? :

http://img3.imageshack.us/img3/2691/obrazee.jpg

.

Bóg Trybun (objawion) 22.09.2009 09:37

Cezanne.

Niech ktoś zada za mnie.

_ukoL 22.09.2009 09:37

Paul Cezanne?

Pan Jotka 22.09.2009 10:32

To może zadam coś na szybko:

http://www.przeklej.pl/plik/rd-bmp-00041d6ig5a5

Prawnik, załozyciel , oraz 1. kierownik struktur, ktorych nazwa do dzisiaj ma jednoznacznie pejoratywne znaczenie.
PS. PrzeprASZAM Wojtka..Nie zauwazylem, ze tez odpowiedzial ;/

Pan Jotka 24.09.2009 16:25

Podpowiedź..Hmmm. Pracował także dla CIA oraz piastował urzędnicze stanowiska w RFN...

Pan Jotka 24.09.2009 20:31

.....A zginął rzekomo (mowie tak bo cos za duzo tajnych służb go zatrudniało) na polowaniu....Sam sie postrzelił ;P

Pan Jotka 26.09.2009 14:14

O boze...Facet był kumplem Goeringa..To juz nie podpowiedź--to odpowiedź wręcz :P

vote-for-mikey 26.09.2009 14:36

na mój gust pytanie leży za długo - i temat się zblokował.

Pan Jotka 26.09.2009 14:54

Dobra odpowiem....
Rudolf Diels---pierwszy kierownik pruskiego Urzędu Tajnej Policji Państwowej (niem. Geheimes Staatspolizeiamt – Gestapa), który przekształcił się w 1936 w Gestapo (niem. Geheime Staatspolizei, Tajna Policja Państwowa)

Niech ktoś zada.

WISŁAZWE 27.09.2009 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 797357)

Niech ktoś zada.


Zgodnie z możliwością zadaje łatwo szybko i przyjemnie:

Co ta za pan kim był z zawodu co takiego zrobił albo inaczej czego jest autorem ??
http://i37.tinypic.com/de1hfc.jpg

WISŁAZWE 28.09.2009 19:28

Podpowiedź :
http://i35.tinypic.com/2uzqz9i.jpg

Bóg Trybun (objawion) 28.09.2009 21:11

Frank Lloyd Wright
architekt
ten domek mnie kiedyś prześladował (fallingwater)... było minęło ;-)

Bóg Trybun (objawion) 28.09.2009 21:19

Zagadka:

http://img42.imageshack.us/img42/845/oldfield.jpg

powiedzenie "Do trzech razy sztuka" pasuje do tego obrazu jak ulał (niestety). Dlaczego?

Ela 29.09.2009 14:48

Egzekucja Marii Stuart ?
Kiedy to kat sknocił robotę i aż trzykrotnie uderzał w szyję królowej Szkocji ?

Zakładam, że odpowiedź poprawna.
Pozwolę więc sobie zadać zagadkę :

Od czasów wypraw krzyżowych w pewnej uroczej miejscowości, między skałami wznoszącymi się nad nią zamieszczona jest złota gwiazda.
Jest to wotum, na pamiątkę uwolnienia z niewoli saraceńskiej - zawieszone na długich łańcuchach przez rycerza, któremu szczęśliwie udało się powrócić.
Co to za miejscowość ? :

http://img21.imageshack.us/img21/3366/444ly.jpg


http://img38.imageshack.us/img38/9517/222im.jpg


http://img121.imageshack.us/img121/4180/111cd.jpg

.

Bóg Trybun (objawion) 30.09.2009 20:15

zgadłaś oczw.

Odpowiedź na Twoją zagadkę:
Moustiers-Sainte-Marie
http://fr.wikipedia.org/wiki/Moustiers-Sainte-Marie

przekazuję zagadencje dla następnego śmiałka

WISŁAZWE 01.10.2009 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 799022)

przekazuję zagadencje dla następnego śmiałka


No to jeżeli nie ma chętnych to ja zadam łatwe :)

http://i38.tinypic.com/2qjvbic.jpg

co to za obiekt ??

Ela 01.10.2009 11:22

Muzeum Guggenheima w Bilbao

Zagadka za chwilę.

Też będzie łatwe.
Co to za miejsce ?

http://img269.imageshack.us/img269/5270/888bs.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/473/999vr.jpg

.

Arkas 01.10.2009 12:55

Czyżby to była Grabarka (Góra krzyży) ?

Ela 02.10.2009 07:03

Dokładnie tak.
Twoja kolej :-)

Arkas 03.10.2009 12:17

W jakim polskim miescie na rynku znajduje się ta postac:

http://i37.tinypic.com/oqkfvt.jpg

WISŁAZWE 04.10.2009 20:31

Gorlice:-)

------------------------------------------

zagadka szybka bo nic mi nie przychodzi na myśl...
gdzie to się znajduje
http://i35.tinypic.com/10i9u01.jpg

Ela 05.10.2009 07:24

Schody w Muzeach Watykańskich

Zagadka.

Co to za budynek i w jakim mieście się znajduje ?
Pytanie lekko podchwytliwe, gdyż nie jest to to na co wygląda na pierwszy rzut oka ;) )

http://img25.imageshack.us/img25/8366/555sr.jpg
.

Krissu 05.10.2009 12:06

Teatr Narodowy w Zagrzebiu.

Jestem pewien odpowiedzi, więc od razu swoją zagadkę zadam.

Jaki klub piłkarski występuje w takich a nie innych barwach dzięki statkowi pod szwedzką banderą?

WISŁAZWE 05.10.2009 12:10

Club Atlético Boca Juniors ??

Krissu 05.10.2009 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISLAZWE (Post 800598)
Club Atlético Boca Juniors ??

Chłopaki usiedli w porcie w Buenos Aires i stwierdzili, że przyjmą barwy tej bandery, pod jaką wpłynie pierwszy statek.
Wpłynął do portu statek szwedzki :)

WISŁAZWE 05.10.2009 13:24

Zagadka bardzo łatwa i szybka
Kto autorem i co przedstwia
http://i37.tinypic.com/mhbkfn.jpg

Krissu 05.10.2009 13:29

Gierymski, "Trumna chłopska"

Kolejne pytanie o klub piłkarski.
Z tej samej co poprzednio części świata.
Nazwa pochodzi od rzeki. Rzeki, znajdującej się na innym kontynencie.

Podpowiedź:
http://i36.tinypic.com/11s12f8.jpg


Ok ostatnia podpowiedź:

http://i34.tinypic.com/33ojkuw.jpg

Jeśli do 23 nikt nie odgadnie do podam odpowiedź.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl