![]() |
mamy 12 pkt nad miejscem spadkowym. tylko i aż. wystarczy wygrać pierwszy mecz z Płockiem u siebie i.... wakacje
|
co nam da zwyciestwo z Płockiem w kontekście wakacji już po 31 kolejce ?
nawet jeśli Arka zgubi punkty orzewaga wyniesie 16pkt , a do zdobycia bedzie 18 |
Bo AGKŚ zagra z Płockiem i ktoś punkty zgubi
|
Trzeba bronić 9. miejsca. Jest złe a moze byc jeszcze gorzej finansowo.
|
Cytat:
|
Oby ponad 15 tys kibiców przychodziło to będzie dobrze. Mam nadzieję że dużo chłopaków nie odejdzie a na ostatnim meczu klub i kibice podziękuję piłkarzom, sztabowi oraz wszystkim za pomoc w uratowaniu klubu. Ósemka była realna ale IV liga też od 2019
|
W temacie statystyki.
Wg stanu na dziś, Wisła nie ma jeszcze utrzymania. Nie chce mi się liczyć więcej ale najprawdopodobniej wystarczy nam jeden remis by się utrzymać. Oczywiście po 31 kolejce może się wszystko zmienić. |
Bez żartów. Nasz spadek jest tak prawdopodobny jak strata ponad 100 bramek w rundzie w rundzie finałowej.
|
Poczekam, aż ktoś zrobi szczegółową analizę, ale wydaje mi się, że matematycznie już się utrzymaliśmy. Tutaj nie chodzi tylko o to, że teoretycznie może nas wyprzedzić Arka. Żebyśmy spadli, muszą nas wyprzedzić wszystkie zespoły będące pod nami. Przy założeniu, że przegramy wszystko Arka musi zdobyć 14 punktów, Płock 13, Śląsk i Górnik po 12, itd. Nie jest możliwe żeby wszyscy tak punktowali, bo będą grali między sobą i ktoś musi te punkty stracić.
|
Jeden z warunków, który mógłby się ziścić w 31. kolejce:
Wygrana z Płockiem + porażka Arki z Górnikiem (lub w dowolnej kolejce, ale inna niż w meczu z Płockiem): Sprawiają, że mamy 45 punktów, Sosnowiec nie będzie miał więcej 45 punktów, Płock może mieć wtedy maksymalnie 48 a Arka 47, ale Arka i Płock nie mogą wtedy razem spełniać tego warunku. Przy remisie w ich meczu jest (46,45), przy wygranej Arki z Płockiem (45,47), przy wygranej Płocka (48,44). |
Panowie, spokojnie.
Załóżmy, że Sosnowiec wygra wszystko, AGKŚ przegra jeden mecz, Płock przegra 2 mecze itp. W takim przypadku: Wisła K ma 42 pkt Korona 43 pkt Miedz 38 pkt Górnik 40 pkt Śląsk 43 pkt Płock 45 pkt AGKŚ 47 pkt Sosnowiec 45 pkt W takim przypadku spada Miedź i Górnik, my mamy 14 miejsce. Załóżmy, że AGKŚ wygra wszystko, Sosnowiec przegra jeden mecz, a reszta tak jak wyżej. Zatem: Wisła K ma 42 pkt Korona 43 pkt Miedz 38 pkt Górnik 40 pkt Śląsk 43 pkt Płock 45 pkt AGKŚ 50 pkt Sosnowiec 42 pkt My zajmujemy 13/14 miejsce, Spada znowu Miedź i Górnik. Każda inna kombinacja sprawia, że zawsze spada Sosnowiec i inna drużyna która ma 40 pkt lub mniej. Jeśli gdzieś popełniłem błąd i podałem błędne założenia, proszę mnie poprawić - pisałem na kolanie :D |
Cytat:
1. Wisła wszystko przegrywa, ma na koniec 42 pkt. 2. Korona wygrywa z Wisłą i resztę meczy przegrywa - na koniec 43 pkt. 3. Miedź wygrywa z Wisłą, Koroną, Śląskiem i Zagłębiem - 44 pkt. 4. Górnik wygrywa z Wisłą, Koroną, Miedźią, Śląskiem i Zagłębiem - 46 pkt. 5. Śląsk wygrywa z Wisłą, Koroną, Arką i Zagłębiem - 43 pkt. 6. Wisła Płock wygrywa wszystko - 51 pkt. 7. Arką wygrywa z Wisłą, Koroną, Miedźią, Górnikiem i Zagłębiem - 43 pkt. 8. Dla formalności. Zagłębie wygrywa z Wisłą i Koroną - 30 pkt na koniec. (no ale oni nie muszą nas przeskakiwać) Oczywiście nie twierdzę, że spadniemy bo jest to bardzo mało prawdopodobne, po prostu zwracam uwagę, że jest jeszcze matematyczna możliwość. |
Ok, rozumiem. Zrobiłeś dokładnie to, czego mi się nie chciało zrobić ;)
|
Przypuszczam że w obecnej dyspozycji defensywy wyżej niż 7 miejsce byśmy nie podskoczyli ale ważne żeby teraz nie spaść niżej. Kieleckie ....y na pewno nam nie odpuszczą. Niemniej jednak nasz spadek to fantazja i statystyka.
|
a ja przypominam że w najblizszym meczu najprawdopodbniej obrona bedzie wygladała tak :
prawa obrona - Palcic (rezerwowy PO) środek obrony - Burliga (podstawowy PO) środek obrony - nikt lewa obrona - Pietrzak (podstawowy LO) jak do tego dodamy że nasi boczni obrońcy wiecej czasu spedzaja pod polem karnym rywali , a nie naszym , to 7 porażek to nie jest jakis sci-fi , pamietajmy ze bramkarz jest jaki jest |
Cytat:
Symulacja: Kod:
pkt 31 32 33 34 35 36 37 PKTBrozinho_23 podał inną symulację i pewnie dałoby się znaleźć kilka z remisami. |
Cytat:
Poza tym, z powodów oczywistych, by nas spuścić muszą punktować zespoły, które dołowały. Zwłaszcza Arka i Wisła Płock. Nie ma żadnego powodu by Arka zdobyła 14 punktów w 7 meczach, czy WPłock 13. Dwa punkty na mecz to jest dość duże wyzwanie dla drużyn z dolnej ósemki. |
Najwazniejsze jest zeby zaklepac utrzymanie jak najszybciej. Mysle ze jedna wygrana albo dwa remisy wystarcza.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Zajmiemy 9-10 miejsce pewnie i na tym się emocje skończą.
Cudów i szału z frekwencją nie będzie, trzeba jakoś w miarę bezpiecznie i bez poważniejszych kontuzji dograć ten sezon i tyle. |
Cytat:
Na pierwszy rzut oka dwa punkty dają pewność. |
wsezon juz dawno zakonczony - utrzymanie w lidze prawie pewne - derby 2 x wygrane i zydostwo upokorzone .... sosnowiec i Lis z z Piastem wystarczylo zeby stracic dduuzzaa kase za darmoszke , takie zycie
|
Cytat:
Czy teraz ktoś sobie wyobraża że zdobędziemy 0/21 punktów? |
nie, bo nawet przez przypadek zdobędziemy 3 pkt, po samobójczej bramce w 95 minucie :P
|
Cytat:
Kolejny sezon gdzie mecze z dołem tabeli zawalamy. |
Wszystkim, którzy są pewni utrzymania chciałbym przypomnieć, że w sezonie 15/16 Podbeskidzie zajeło 9 miejsce po 30 kolejce, a po 37 zajmowało 16. Wiem, że wtedy był podział punktów, ale wszystko jest możliwe.
|
Nawet bukmacherzy nie dają nam szans na spadek.
Za każdą postawioną złotówkę,można zarobić: Sosnowiec 1.05 Arka 3 Płock 4 Śląsk 5 Zabrze 5 Legnica 5 Korona 50 Wisła 75 |
Cytat:
A nawet wtedy Podbeskidzie nie przegrało wszystkiego w rundzie finałowej, a zdobyło 1 pkt. Dodajmy również że (o kuriozum) Podbeskidzie zwolniło wtedy trenera bo nie awansował do 8 :rotfl::rotfl::rotfl: Wtedy: 9. Podbeskidzie 19 pkt (38) (...) 14. Termalika 17 pkt (33) ------------------- 15. Górnik Łęczna 16 pkt (31) 16. Górnik Zabrze 13 pkt (25) Tabela na koniec: 13. Termalika 26 pkt 14. Górnik Łęczna 24 pkt -------------------------------- 15. Górnik Zabrze 23 pkt 16. Podbeskidzie 20 pkt Dzisiaj: 9. Wisła 42 pkt 14. Płock 30 pkt --------------- 15. Arka 29 pkt 16. Sosnowiec 24 pkt |
Ponieważ już zaczynają się płacze, że wciąż jesteśmy zagrożeni spadkiem, to policzyłem to, co poniżej.
Wyszło, że nawet przy założeniu, że przegramy wszystko, nasza szansa na takie zdarzenie (czyli spadek) wynosi ok. 0,03%. Dla porównania, w ulubionym przykładzie wielu forumowiczów, Podbeskidzie, zdobywając raptem 1 punkt w rundzie finałowej miało ok. 0,04% szans na ... utrzymanie(!). Formułując to inaczej: mamy jakieś 2000 razy większe szanse na utrzymanie niż Podbeskidzie wówczas. A jeszcze inaczej: ówczesne szanse Podbeskidzia na utrzymanie, przy ich wynikach, były takie jak na to, że spośród ok. 2500 różnych kart wylosują tą właściwą. Natomiast nasze szanse na spadek (przy założeniu maksymalnie czarnego scenariusza) są takie, jak wylosowanie właściwej karty spośród 3333 różnych kart. Jak ktoś chce się dalej bawić w zabawę pt. skoro Podbeskidzie spadło, to i my możemy to droga wolna, w końcu napisać można wszystko, nawet kompletne bzdury. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl