Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Szneka 13.04.2019 19:16

mamy 12 pkt nad miejscem spadkowym. tylko i aż. wystarczy wygrać pierwszy mecz z Płockiem u siebie i.... wakacje

Arkadiusz.Czerepach 13.04.2019 20:11

co nam da zwyciestwo z Płockiem w kontekście wakacji już po 31 kolejce ?
nawet jeśli Arka zgubi punkty orzewaga wyniesie 16pkt , a do zdobycia bedzie 18

Szneka 13.04.2019 20:18

Bo AGKŚ zagra z Płockiem i ktoś punkty zgubi

Blaszczu16 13.04.2019 20:32

Trzeba bronić 9. miejsca. Jest złe a moze byc jeszcze gorzej finansowo.

Brozinho_23 13.04.2019 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1538046)
nawet jeśli Arka zgubi punkty orzewaga wyniesie 16pkt , a do zdobycia bedzie 18

I wierzysz, że oni do końca sezonu wygrają wszystko, a Wisła wszystko przegra? Proszę Cię...

donecki 13.04.2019 20:45

Oby ponad 15 tys kibiców przychodziło to będzie dobrze. Mam nadzieję że dużo chłopaków nie odejdzie a na ostatnim meczu klub i kibice podziękuję piłkarzom, sztabowi oraz wszystkim za pomoc w uratowaniu klubu. Ósemka była realna ale IV liga też od 2019

pepe72 14.04.2019 08:40

W temacie statystyki.
Wg stanu na dziś, Wisła nie ma jeszcze utrzymania.
Nie chce mi się liczyć więcej ale najprawdopodobniej wystarczy nam jeden remis by się utrzymać.

Oczywiście po 31 kolejce może się wszystko zmienić.

Karherop 14.04.2019 08:59

Bez żartów. Nasz spadek jest tak prawdopodobny jak strata ponad 100 bramek w rundzie w rundzie finałowej.

kbr 14.04.2019 11:02

Poczekam, aż ktoś zrobi szczegółową analizę, ale wydaje mi się, że matematycznie już się utrzymaliśmy. Tutaj nie chodzi tylko o to, że teoretycznie może nas wyprzedzić Arka. Żebyśmy spadli, muszą nas wyprzedzić wszystkie zespoły będące pod nami. Przy założeniu, że przegramy wszystko Arka musi zdobyć 14 punktów, Płock 13, Śląsk i Górnik po 12, itd. Nie jest możliwe żeby wszyscy tak punktowali, bo będą grali między sobą i ktoś musi te punkty stracić.

kacpaw91 14.04.2019 11:02

Jeden z warunków, który mógłby się ziścić w 31. kolejce:

Wygrana z Płockiem + porażka Arki z Górnikiem (lub w dowolnej kolejce, ale inna niż w meczu z Płockiem):

Sprawiają, że mamy 45 punktów,
Sosnowiec nie będzie miał więcej 45 punktów,
Płock może mieć wtedy maksymalnie 48 a Arka 47, ale Arka i Płock nie mogą wtedy razem spełniać tego warunku. Przy remisie w ich meczu jest (46,45), przy wygranej Arki z Płockiem (45,47), przy wygranej Płocka (48,44).

Sinoos 14.04.2019 11:28

Panowie, spokojnie.

Załóżmy, że Sosnowiec wygra wszystko, AGKŚ przegra jeden mecz, Płock przegra 2 mecze itp.

W takim przypadku:
Wisła K ma 42 pkt
Korona 43 pkt
Miedz 38 pkt
Górnik 40 pkt
Śląsk 43 pkt
Płock 45 pkt
AGKŚ 47 pkt
Sosnowiec 45 pkt

W takim przypadku spada Miedź i Górnik, my mamy 14 miejsce.

Załóżmy, że AGKŚ wygra wszystko, Sosnowiec przegra jeden mecz, a reszta tak jak wyżej. Zatem:
Wisła K ma 42 pkt
Korona 43 pkt
Miedz 38 pkt
Górnik 40 pkt
Śląsk 43 pkt
Płock 45 pkt
AGKŚ 50 pkt
Sosnowiec 42 pkt

My zajmujemy 13/14 miejsce, Spada znowu Miedź i Górnik.

Każda inna kombinacja sprawia, że zawsze spada Sosnowiec i inna drużyna która ma 40 pkt lub mniej.

Jeśli gdzieś popełniłem błąd i podałem błędne założenia, proszę mnie poprawić - pisałem na kolanie :D

Brozinho_23 14.04.2019 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1538081)
Poczekam, aż ktoś zrobi szczegółową analizę, ale wydaje mi się, że matematycznie już się utrzymaliśmy. Tutaj nie chodzi tylko o to, że teoretycznie może nas wyprzedzić Arka. Żebyśmy spadli, muszą nas wyprzedzić wszystkie zespoły będące pod nami. Przy założeniu, że przegramy wszystko Arka musi zdobyć 14 punktów, Płock 13, Śląsk i Górnik po 12, itd. Nie jest możliwe żeby wszyscy tak punktowali, bo będą grali między sobą i ktoś musi te punkty stracić.

Nie utrzymaliśmy się jeszcze matematycznie. Przekleję z tematu meczowego:

1. Wisła wszystko przegrywa, ma na koniec 42 pkt.
2. Korona wygrywa z Wisłą i resztę meczy przegrywa - na koniec 43 pkt.
3. Miedź wygrywa z Wisłą, Koroną, Śląskiem i Zagłębiem - 44 pkt.
4. Górnik wygrywa z Wisłą, Koroną, Miedźią, Śląskiem i Zagłębiem - 46 pkt.
5. Śląsk wygrywa z Wisłą, Koroną, Arką i Zagłębiem - 43 pkt.
6. Wisła Płock wygrywa wszystko - 51 pkt.
7. Arką wygrywa z Wisłą, Koroną, Miedźią, Górnikiem i Zagłębiem - 43 pkt.
8. Dla formalności. Zagłębie wygrywa z Wisłą i Koroną - 30 pkt na koniec. (no ale oni nie muszą nas przeskakiwać)

Oczywiście nie twierdzę, że spadniemy bo jest to bardzo mało prawdopodobne, po prostu zwracam uwagę, że jest jeszcze matematyczna możliwość.

kbr 14.04.2019 11:48

Ok, rozumiem. Zrobiłeś dokładnie to, czego mi się nie chciało zrobić ;)

!!IRIVER!! 14.04.2019 12:03

Przypuszczam że w obecnej dyspozycji defensywy wyżej niż 7 miejsce byśmy nie podskoczyli ale ważne żeby teraz nie spaść niżej. Kieleckie ....y na pewno nam nie odpuszczą. Niemniej jednak nasz spadek to fantazja i statystyka.

Arkadiusz.Czerepach 14.04.2019 12:21

a ja przypominam że w najblizszym meczu najprawdopodbniej obrona bedzie wygladała tak :

prawa obrona - Palcic (rezerwowy PO)
środek obrony - Burliga (podstawowy PO)
środek obrony - nikt
lewa obrona - Pietrzak (podstawowy LO)

jak do tego dodamy że nasi boczni obrońcy wiecej czasu spedzaja pod polem karnym rywali , a nie naszym , to 7 porażek to nie jest jakis sci-fi , pamietajmy ze bramkarz jest jaki jest

pepe72 14.04.2019 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1538075)
Bez żartów. Nasz spadek jest tak prawdopodobny jak strata ponad 100 bramek w rundzie w rundzie finałowej.

Ja nie twierdzę, że jest prawdopodobny. Ja sobie zasymulowałem sytuację, w której Wisła spada. To, że taki kupon biłby rekordy w totku to inna sprawa.

Symulacja:
Kod:

          pkt  31    32    33    34    35    36    37    PKT
Wisła    42    0    0    0    0    0    0    0    42
Korona    40    0    0    0    0    3    0    0    43
Miedź    32    0    0    0    3    3    3    3    44
Górnik    31    0    0    3    3    0    3    3    43
Śląsk    31    3    3    3    0    3    0    3    46
Wpłock    30    3    3    3    3    0    0    3    45
Arka      29    3    3    3    0    3    3    0    44
Zagłębie  24    3    3    0    3    0    3    0    36

Każdy remis w tej symulacji zmienia sytuację wszystkich drużyn.

Brozinho_23 podał inną symulację i pewnie dałoby się znaleźć kilka z remisami.

pepe72 14.04.2019 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1538092)
a ja przypominam że w najblizszym meczu najprawdopodbniej obrona bedzie wygladała tak :

prawa obrona - Palcic (rezerwowy PO)
środek obrony - Burliga (podstawowy PO)
środek obrony - nikt
lewa obrona - Pietrzak (podstawowy LO)

jak do tego dodamy że nasi boczni obrońcy wiecej czasu spedzaja pod polem karnym rywali , a nie naszym , to 7 porażek to nie jest jakis sci-fi , pamietajmy ze bramkarz jest jaki jest

Bez jaj z tymi 7 porażkami.
Poza tym, z powodów oczywistych, by nas spuścić muszą punktować zespoły, które dołowały. Zwłaszcza Arka i Wisła Płock. Nie ma żadnego powodu by Arka zdobyła 14 punktów w 7 meczach, czy WPłock 13. Dwa punkty na mecz to jest dość duże wyzwanie dla drużyn z dolnej ósemki.

Blixa 14.04.2019 15:27

Najwazniejsze jest zeby zaklepac utrzymanie jak najszybciej. Mysle ze jedna wygrana albo dwa remisy wystarcza.

wolfy 14.04.2019 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1538108)
Najwazniejsze jest zeby zaklepac utrzymanie jak najszybciej. Mysle ze jedna wygrana albo dwa remisy wystarcza.

A nie jeden remis?

brylant17 14.04.2019 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1538092)
jak do tego dodamy że nasi boczni obrońcy wiecej czasu spedzaja pod polem karnym rywali , a nie naszym , to 7 porażek to nie jest jakis sci-fi , pamietajmy ze bramkarz jest jaki jest

To po co my w ogóle gramy ??!!? było grać jednak w IV lidze kur..a pie..olisz jak potłuczony.Weź chłopie na wstrzymanie

El'kabat 14.04.2019 19:02

Zajmiemy 9-10 miejsce pewnie i na tym się emocje skończą.

Cudów i szału z frekwencją nie będzie, trzeba jakoś w miarę bezpiecznie i bez poważniejszych kontuzji dograć ten sezon i tyle.

pepe72 14.04.2019 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1538113)
A nie jeden remis?

Przy sprzyjających warunkach to możemy i 7 meczów przegrać.
Na pierwszy rzut oka dwa punkty dają pewność.

AntyMod 14.04.2019 21:53

wsezon juz dawno zakonczony - utrzymanie w lidze prawie pewne - derby 2 x wygrane i zydostwo upokorzone .... sosnowiec i Lis z z Piastem wystarczylo zeby stracic dduuzzaa kase za darmoszke , takie zycie

Karherop 15.04.2019 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1538123)
Przy sprzyjających warunkach to możemy i 7 meczów przegrać.
Na pierwszy rzut oka dwa punkty dają pewność.

Dla ostudzenia zapalonych głów które liczą czy wystarczy nam 1 punkt 2 czy może jednak przegramy 7/7 spotkań, to z drużynami dolnej 8 w tym sezonie zdobyliśmy łącznie 21 z 42 punktów.

Czy teraz ktoś sobie wyobraża że zdobędziemy 0/21 punktów?

PSYCHOLTSW 15.04.2019 08:58

nie, bo nawet przez przypadek zdobędziemy 3 pkt, po samobójczej bramce w 95 minucie :P

Szneka 15.04.2019 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1538141)
Dla ostudzenia zapalonych głów które liczą czy wystarczy nam 1 punkt 2 czy może jednak przegramy 7/7 spotkań, to z drużynami dolnej 8 w tym sezonie zdobyliśmy łącznie 21 z 42 punktów.

Czy teraz ktoś sobie wyobraża że zdobędziemy 0/21 punktów?

Straciliśmy 21 punktów. Gdyby chociaż połowę z tego mieć teraz - a były ku temu przesłanki to walczylibyśmy o medale.
Kolejny sezon gdzie mecze z dołem tabeli zawalamy.

St Yabol 15.04.2019 09:20

Wszystkim, którzy są pewni utrzymania chciałbym przypomnieć, że w sezonie 15/16 Podbeskidzie zajeło 9 miejsce po 30 kolejce, a po 37 zajmowało 16. Wiem, że wtedy był podział punktów, ale wszystko jest możliwe.

Ronaldo 15.04.2019 11:14

Nawet bukmacherzy nie dają nam szans na spadek.
Za każdą postawioną złotówkę,można zarobić:



Sosnowiec 1.05
Arka 3
Płock 4
Śląsk 5
Zabrze 5
Legnica 5
Korona 50
Wisła 75

Karherop 15.04.2019 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1538144)
Wszystkim, którzy są pewni utrzymania chciałbym przypomnieć, że w sezonie 15/16 Podbeskidzie zajeło 9 miejsce po 30 kolejce, a po 37 zajmowało 16. Wiem, że wtedy był podział punktów, ale wszystko jest możliwe.

Nie ma do czego porównywać. Dzisiejsze 13 pkt przewagi między strefą spadkową a ówczesne 3 punkty są niczym.
A nawet wtedy Podbeskidzie nie przegrało wszystkiego w rundzie finałowej, a zdobyło 1 pkt. Dodajmy również że (o kuriozum) Podbeskidzie zwolniło wtedy trenera bo nie awansował do 8 :rotfl::rotfl::rotfl:

Wtedy:
9. Podbeskidzie 19 pkt (38)
(...)
14. Termalika 17 pkt (33)
-------------------
15. Górnik Łęczna 16 pkt (31)
16. Górnik Zabrze 13 pkt (25)

Tabela na koniec:
13. Termalika 26 pkt
14. Górnik Łęczna 24 pkt
--------------------------------
15. Górnik Zabrze 23 pkt
16. Podbeskidzie 20 pkt

Dzisiaj:
9. Wisła 42 pkt
14. Płock 30 pkt
---------------
15. Arka 29 pkt
16. Sosnowiec 24 pkt

Adasss 15.04.2019 17:16

Ponieważ już zaczynają się płacze, że wciąż jesteśmy zagrożeni spadkiem, to policzyłem to, co poniżej.
Wyszło, że nawet przy założeniu, że przegramy wszystko, nasza szansa na takie zdarzenie (czyli spadek) wynosi ok. 0,03%.
Dla porównania, w ulubionym przykładzie wielu forumowiczów, Podbeskidzie, zdobywając raptem 1 punkt w rundzie finałowej miało ok. 0,04% szans na ... utrzymanie(!).

Formułując to inaczej: mamy jakieś 2000 razy większe szanse na utrzymanie niż Podbeskidzie wówczas.
A jeszcze inaczej: ówczesne szanse Podbeskidzia na utrzymanie, przy ich wynikach, były takie jak na to, że spośród ok. 2500 różnych kart wylosują tą właściwą. Natomiast nasze szanse na spadek (przy założeniu maksymalnie czarnego scenariusza) są takie, jak wylosowanie właściwej karty spośród 3333 różnych kart.

Jak ktoś chce się dalej bawić w zabawę pt. skoro Podbeskidzie spadło, to i my możemy to droga wolna, w końcu napisać można wszystko, nawet kompletne bzdury.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl