![]() |
Też muszę przyznać że po dzisiejszym dniu nie ma co narzekać na tempo prac. Postęp jest bardzo wyraźny. oby tak dalej.
|
Cytat:
|
3 koparki, respect :) Oby tak dalej :)
|
Cytat:
nowy na forum jestem i nie ogarniam wszystkich tematów więc nie wiem czy nie powtarzam juz kogoś ale, znalazłem wizualizacje których jeszcze do tąd nie spotkałem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4976d8c82.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5dc6433a5.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c58d41ad3.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...37111aa7e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8ef1b08fa.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a0379e2ed.html pozdrawiam |
Cytat:
Cytat:
|
wracając do tematu krzesełek...
Jaki kolor krzesełek na nowo wybudowanych trybunach byście chcieli? |
No nie inny jak niebieski...a że na trybunach bocznych będzie po 5 pełnych sektorów, to idealnie pasowałby napis "WISŁA" utworzony z białych krzesełek. Było by też dobrze jakby również na E pojawiła się gwiazda, co by jakiś porządek był. W ogóle to mogli by ogłosić jakiś konkurs na projekt kompozycji z krzesełek...
PS całe szczęście że na nowych trybunach nie będzie pleks |
Cytat:
niebieskie krzesełka i czerwone koszulki wg zamysłu autora miały oddać barwy Wisły (tak sądzę, ale nie wiem na pewno :) ) Inną kwestią jest barwa niebieska naszego Grodu Kraka (niebieskie autobusy, tramwaje). Niebieski jest jednak zimną barwą. Off: Szkoda, że nie mogą połączyć niebieskiego z żółtym, w proporcji 80 do 20 procent (na przykład żółty poziomy pas ). Myślę, że Nasz Projektant mimo wszystko wizualizując projekt stadionu kierował się bardziej właśnie tonacją niebieską wiodącą w Krakowie. Cieplejsza barwa, wg mnie, bardziej pasuje do klimatu stadionu. Przy meczach o mniejszą stawkę, przy mniejszej frekwencji na stadionie, kolor czerwony zlewałby się z naszymi koszulkami na trybunach. Dawałoby to zawsze wrażenie w TV że jest nas więcej. Pytanie było jaki kolor chcielibyście, ja chciałbym czerwony. |
[quote=LukL;672113]No nie inny jak niebieski...a że na trybunach bocznych będzie po 5 pełnych sektorów, to idealnie pasowałby napis "WISŁA" utworzony z białych krzesełek. Było by też dobrze jakby również na E pojawiła się gwiazda, co by jakiś porządek był. W ogóle to mogli by ogłosić jakiś konkurs na projekt kompozycji z krzesełek...
PS całe szczęście że na nowych trybunach nie będzie pleks[/quote] jednak będą |
Cytat:
Cytat:
|
no pewnie, że będą i to takie 6 metrowe, co 10 rzędów w pionie i poziomie.
|
w projekcie budowlanym pleksy zaznaczone są tylko na trybunach E i D. w przypadku trybun bocznych nie zaznaczono żadnych przegród, więc wniosek z tego jasny...
|
Dzisiaj mija tydzień od rozpoczęcia wykopów. Mam nadzieje że utrzymają tempo które narzucili od wtorku. Na Lechu bardzo sprawnie uporali się z takim wykopem: http://budowa.maroonpoint.com/2009/s0073.jpg
|
|
Coś chłopaki dziś długo nie porobili!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
czemu nie ma ścian szczelinowych dla wykopu po narożnikami ?
prace ziemne póki co nie obejmują obszaru narożników :/ |
Cytat:
|
A czy wiek ktoś może co będzie w częsci podziemnej sektora C??
|
katakumby...
|
schrony bombowe będą pod C dla piłkarzy :D
i newsik z oficjalnej + zdjęcia : http://wisla.krakow.pl/art.php?news_id=5240 Wykopy ziemne potrwają do końca lutego ( ciekawe jest, że potrzeba jest kopania do 4 metrów , a w niektórych miejscach aż do 6 metrów ). |
Cytat:
|
Wszyscy pasjonują się wyglądem stadionu wewnątrz, i bardzo dobrze. Ja natomiast kiedyś pisałem już na temat "jak będzie wygladał nasz stadion od zewnątrz". Jak narazie to zanosi się na to że będzie to stadion bez np. podświetlanej nazwy klubu i godła, jak to jest w cywilizowanym świecie, tak, ze nawet nie wiedząc o tym że przejeżdżam obok niego, dowiaduję się tego właśnie z umieszczonych na elewacji symbolach i napisach. Jak narazie w planie jest tylko napis "Stadion Miejski im. Henryka Reymana". Piękna nazwa, tylko oprócz nas nie mówiąca za wiele kibicom, czy turystom z innych miast, a już nikomu z zza granicy, że właśnie przechodzą obok stadionu WISŁY KRAKÓW. I niestety nie słychać, a nie ma tego na projektach aby takie nasze symbole się pokazały. Tym bardziej to dziwne, jeśli na kurniku przy kałuży w planach nad wejściem ma być duży napis z nazwą ich przybytku. Kiedyś była jakaś delegacja kibiców u Majchrowskiego i zgodził sie wtedy na postulat "Białej Gwiazdy" z krzesełek. Moze by tak jeśli by powtórzyła się sytuacja poruszono sprawę ologowania zewnętrznego naszego stadionu ?
|
Właśnie..
niekoniecznie tego typu: http://stadiony.net/pictures/eng/old...trafford20.jpg (choć co to za problem..?) ale chociaż tego typu: http://stadiony.net/pictures/eng/emi..._stadium08.jpg W ogóle to mam nadzieję że się postarają i zrobią lux korytarze z różnego typu pamiątkami, pucharami, zdjęciami ... żeby to nie było takie szare, nudne, beznadziejne jak elewacje trybun z zewnątrz. |
tylko wiecie sprawa powinna sie potoczyc tak jak z biała gwiazda i co mysla nad tym inni i czy jest to mozliwe ja akurat popieram pomysl
|
Z zewnątrz stadion wygląda tragicznie. D i E jeszcze jakoś ujdą ale A/B i C to jest tragedia. Ta elewacja jak jakiś blok wygląda. Mogli by dać jakieś szyby na to. Potem jakieś elektryczne reklamy itp. Zobaczymy jak będzie jak zbudują.
|
Przepraszam bardzo ale skąd ty wiesz jak to będzie wyglądać bo ja nie mam pojęcia po tych rysunkach
|
Identycznie nie będzie tak jak na wizkach ale podobnie więc nie ma co się oszukiwać.
|
nie kumam czemu czepiacie się tak wyglądu stadionu - owszem nie jest on tehnofuturo :) w swojej formie ale na tej działce gniazda jak w Pekinie to się raczej nie dało zaprojektować, poza tym pamiętajcie że zaczęto go projektować (jak się mylę poprawcie) w 1998r. wtedy nikt nie myślał o euro a kaski mieli pewnie tyle co nic. Szaleństwem było by wyburzać kilkuletnie trybuny i projektować nowy bardziej nowoczesny. Poza tym A/B i C nie wyglądają tak źle - żelbetowy moduł z kolumnady słupów wypełniony szkłem (mam nadzieje bez podziałów) będzie przez długi czas wyglądał współcześnie. To że mamy niepowtarzalny nigdzie indziej stadion to tylko na jego plus. Myślę że za kilka kilkanaście lat wszyscy sceptycy zmienią zdanie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl