![]() |
Teraz tylko czekać aż my przegramy w Gliwicach. Albo wygramy. Aż ciężko przewidzieć :D
|
Cytat:
|
Że też Niemcy z Chorzowa musieli się spiąć akurat u nas ... szlag by to trafił.
A Piast idę o zakład że u siebie przerżnie 4 ucho - standardowo. |
Cytat:
ale w tym naszym folkllorze widze same plusy, przynajmniej jest zaskakujaco. |
Cytat:
|
Dokładnie. Limit "szczęścia" na tą rundę już wykorzystali. Teraz pozostaje spokojne doczekania końca sezonu i "walka" o miejsca 5-8. Swoją drogą w przypadku Górnika, czy Ruchu każdy sezon kończy się tak samo. Wszak piłkarze i działacze muszą zasilić budżety na koniec sezonu ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Akurat to że Ruch w końcu pęknie było bardziej niż pewne.. w końcu ile można wygrywać.
Do końca sezonu zasadniczego pozostają 4 spotkania i obstaję przy tym że Ruch przerżnie 2, a i z Koroną może stracić punkty. Już widać, że reforma ligi wniosła dużo świeżości to naszej kopanej. Może poziom nie jest wyższy, ale przynajmniej będzie się czym emocjonować na koniec. Legia, Wisła, Lech, Ruch - te drużyny mają praktycznie zapewniony udział w grupie mistrzowskiej. Górnik jest (standardowo) cieniem samego siebie na wiosnę. Jak tak dalej pójdzie to nie załapią się do 8. Pogoń według mnie będzie w niej na 90%. Zawisza również kadrowo jest mocna. Daję jej 80% Zaś Jaga... tu może być różnie. Jeśli sąsiadka dzisiaj wygra to sytuacja stanie się arcy ciekawa. Nie odważę się typować. W zasadzie też praktycznie pewne jest że nie zobaczymy w grupie mistrzowskiej Śląska i Zagłębia (P b-b i Widzew to wiadomo). Zadziwiające jest jak nisko Lewy spuścił Śląsk... szkoda. |
Ciekawa rozmowa z Karolem Angielskim - chłopakiem z Korony - i kulisach dotyczących jego nowego kontraktu. Sądzę że takie próby machlojek z młodymi piłkarzami to chleb powszedni.
Oficjalna strona Korony i inne źródła twierdzą, że to ty zdecydowałeś się na odejście z Korony i nie przyjąłeś oferty nowego kontraktu. Tak było? Karol Angielski: - To może po kolei. Dyrektor sportowy Andrzej Kobylański twierdzi, że przedstawił mi propozycję umowy 15 stycznia, prawda? To kłamstwo. W tamtym czasie byłem na obozie w Kleszczowie, co wszędzie jest do sprawdzenia. Mieszkałem w pokoju z Mateuszem Jańcem i on może potwierdzić, że nie przeprowadzałem wtedy żadnej rozmowy z dyrektorem. Dopiero w połowie lutego prezes Tomasz Chojnowski wezwał mojego tatę na rozmowę odnośnie kontraktu. Skończyło się tylko na słownych deklaracjach. Prezes powiedział ojcu, żeby zostawił mu numer telefonu, a on się z nim skontaktuje w ciągu trzech tygodni. Tata się zgodził i czekał, ale nikt nie dzwonił. Po rozmowie taty z prezesem poszedłem do trenera Pachety, żeby powiedział, czy chciałby mojego pozostania w klubie, skoro kończy mi się kontrakt. Pacheta odpowiedział, że tak, chce mnie dalej mieć w zespole. Tydzień później zostałem wezwany na rozmowę przez trenera, który... poinformował, że przesuwa mnie do rezerw. Tata w ciągu trzech tygodni nie doczekał się telefonu i musiał wyjechać za granicę w sprawach służbowych. Następnie, przed meczem z Zawiszą Bydgoszcz, byłem na moment w szatni po sprzęt i spotkałem dyrektora Kobylańskiego. Pyta, kiedy podpiszę kontrakt. To ja pytam: jaki kontrakt, skoro nie dostałem żadnej propozycji? Do ojca przez cały czas nikt nie zadzwonił. Dyrektor wyraził zdziwienie i powiedział, że porozmawia z prezesem i się odezwie. We wtorek 18 marca tata, nadal przebywający za granicą, otrzymał telefon od prezesa Chojnowskiego, żeby natychmiast stawił się w klubie. On odpowiedział, że do 7 kwietnia nie ma takiej możliwości, bo pracuje w delegacji. Koło 9 rano zadzwonili więc do mnie i kazali przyjechać. Pan Kobylański powiedział, że muszę przedłużyć umowę i pokazał mi oświadczenie do podpisania, w którym zapewniam, że otrzymałem ofertę przed 15 stycznia - co jest kłamstwem i jest niezgodne z prawem. Według przepisów oficjalną propozycję powinienem otrzymać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru najpóźniej 60 dni przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu, czyli w moim przypadku górna granica to 20 stycznia. Odpowiedziałem Kobylańskiemu, że niczego nie podpiszę, więc on oświadczył, że w takim razie z dniem 21 marca mam zakaz wstępu na obiekt Korony i przestaję być jej piłkarzem. - Sport.pl twierdzi, że po przedłużeniu umowy zarabiałbyś 5 tys. zł miesięcznie. - Nie mogę mówić o dokładnych kwotach, ale to kolejna nieprawda. Zarabiałbym mniej. - Żeby było jasne: chciałeś zostać w Koronie? - Oczywiście, że tak, jestem wychowankiem tego zespołu. Pod koniec stycznia do klubu przyszło pismo z Włoch z zapytaniem o testy w Serie B złożone przez dwie czy trzy drużyny, nazw już nie pamiętam. Dyrektor Kobylański zapytał mnie wtedy, czy chcę zostać w Koronie. Odpowiedziałem, że chcę. Pytają (?) o niego kluby z Serie B, kosztuje mniej niż 5k miesięcznie, jest napastnikiem a to towar deficytowy u nas może warto byłoby spróbować go łapnąć. Koleś grywa regularnie w U-18, U-19 jakieś tam bramki strzela. Wiele nie tracimy... |
Nie obrażając nikogo ale jak o kolesia pytały 2-3 drużyny z zagranicy a on nazw nie pamięta, to ja pier...e.
Myślałem że kawały o piłkarzach to tylko kawały... |
Cytat:
|
Sytuacja przed 26 kolejką:
1. Legia - 26 pkt (51)* 2. Wisła - 23 pkt (45) 3. Lech - 22 pkt (44) 4. Ruch - 22 pkt (44) 5. Górnik - 20 pkt (40) 6. Pogoń - 20 pkt (39) 7. Jagiellonia - 18 pkt (36) 8. Zawisza - 18 pkt (36) ===================== 9. Lechia - 17pkt (34) 10. Cracovia - 17 pkt (34) 11. Korona - 16 pkt (32) 12. Piast - 16 pkt (32) 13. Śląsk - 15 pkt (29) 14. Zagłębie - 13 pkt (25) 15. Podbeskidzie - 12 pkt (23) 16. Widzew - 9 pkt (17) * W nawiasach punkty dotąd zgromadzone Jak widać w pozostałych do rozegrania 4 meczach trzeba wydrzeć rywalom co się da bo po podziale ścisk robi się niesamowity. Z marzeń walki o MP można zostać dość szybko odartym i wylądować poza strefą pucharową. |
Właśnie każdy patrzy na to ile po podziale straci pkt do lidera czy miejsca w pucharach a chyba zapomnieliśmy, że to również działa w drugą stronę i równie dobrze tak jak można dogonić lidera/puchary to można w łatwy sposób spaść na miejsca 5-8. Taże liga będzie ciekawsza po podziale punktów :)
|
Cytat:
No to Piast staje się najpoważniejszym kandydatem z grupy pościgowej jeśli chodzi o awans do grupy mistrzowskiej. |
W sam raz na mecz z Legią - pewnie się teraz sędzia obsra jakby miał komuś z Piasta żółtko pokazać *
*teorie spiskowe ;) |
Cytat:
Ciekawie u pejsów... Stawowy ponoć powiedział, że nie przedłuży kontraktu w lecie, pewnie i tak Filipiak by go skasował, ale... czy w tej sytuacji przetrwa przyszły tydzień? Kręcina nic nie zrobi moim zdaniem - Piast nie wejdzie do top 8. |
Cytat:
|
To już prędzej odwrotnie Legie z handicapem...Zbysiu zawsze $ przytuli a Piast nie ma z czego płacić :D
|
Tak już na luziku, po piwku powiem ,że nikt nawet nie zauważył ,ze na 3 kolejki przed końcem zapewniliśmy sobie miejsce w pierwszej 8 o czym marzyliśmy w sierpniu czy wrześniu .ha ha
|
Zostały tak naprawdę 2 znaki zapytania. Walka o miejsca 7 i 8 będzie bardzo ciekawa.
|
6 drużyn walczy o te miejscówki:
Zawisza Jaga Crax Lechia Scyzoryki Piast |
Górnik wypadnie poza TOP8.
|
Cytat:
|
Matematycznie Górnik ma jeszcze szansę spaść poza 8, gdyż gra zarówno z Jagą, jak i Cracovią.
Natomiast mało prawdopodobne jest, że poza 8 wypadną wszystkie drużyny z miejsc 6, 7, 8, a mianowicie Górnik, Zawisza i Jaga. Wynika to z tego, że: 1. Górnik gra Jagą, gdzie rozkład punktów będzie 3/0 lub 1/1 lub 0/3 Zatem po najbliższej kolejce mamy 3 warianty jeśli chodzi dorobek punktowy tych ekip. I wariant Górnik 44 punkty - pewne miejsce w TOP8 w przypadku gdy Cracovia nie wygra z Widzewem Jagiellonia 37 punktów II wariant Górnik 42 punkty - pewne miejsce w TOP w przypadku gdy Cracovia przegra z Widzewem Jagiellonia 38 punktów III wariant Górnik 41 punktów Jagiellonia 40 punktów Także z probabilistyki wynika, że 3 układy gwarantują Górnikowi pewne miejsce w TOP8, natomiast 2 układy są warunkiem sine qua non do zapewnienie sobie awansu w 29 kolejce, gdzie Górnik nie będzie mógł przegrać z Cracovią, aby zapewnić sobie awans. Nie wchodząc w szczegóły rachunku prawdopodobieństwa tj. robi to 90minut.pl na odpowiednim modelu obliczania "football odds" to należy zauważyć, że 6 z 9 układów dwóch niezależnych od siebie spotkań preferuje Górnik. Na zielono awans bezpośredni Górnika, a na czerwono awans po korzystnym dla Górnika wyniku w meczu z Cracovią w 29 kolejce. Górnik - WIN Cracovia - WIN Górnik - WIN Cracovia - DRAW Górnik - WIN Cracovia - LOST Górnik - DRAW Cracovia - WIN Górnik - DRAW Cracovia - DRAW Górnik - DRAW Cracovia - LOST Górnik - LOST Cracovia - WIN Górnik - LOST Cracovia - DRAW Górnik - LOST Cracovia - LOST Jednym słowem jeśli nie zdarzy się jakiś kataklizm to Górnik może spać spokojnie oddając kolejce cenne punkty Amice, albo wspierając punktowo Cracovię w 29 kolejce, gdy sami będą już bezpieczni. |
z cyklu transferowe nowinki :
Były gracz Widzewa ,niejaki Bartkowski przeszedł do ...... ligi play arena :) |
Czy na trybunach w Gliwicach skandowali HUTNIK KRAKOW??
|
W przyszłym sezonie ekstraklasa tylko w nc +
Cytat:
http://przegladsportowy.onet.pl/pilk...671,1,381.html |
Nowy trener Lechii
Cytat:
|
Jak słyszę Koseckiego, to mi się przewraca. Takiego bufona to ze świecą szukać. Może jak by zjadł Snickersa, to przestanie?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl