![]() |
Cytat:
|
Wisła Kraków 2-0 GKS Bełchatów 9 marca, 17:00 (15.000) Stadion na ponad 20 tys
Legia Warszawa 0-2 GKS Bełchatów 27 sierpnia, 20:00 (18.000) Stadion na ponad 20 tys 90minut.pl |
Wchodze sobie jakies nowe zdjecia zobaczyc, a tu .......enie o dupie Maryny.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Wbrew pozorom możliwość rozbudowy istnieje również w Poznaniu - chodzi tu o IV trybunę (ta 2-poziomowa za jedną z bramek co odstaje od reszty). |
Jesli juz tak bardzo chcecie odwzorowac na ktory stadion chodzi wiecej kibicow to moze od momentu w ktorym zostanie otwarty ten nasz na R22 (moze listopad tego roku? a moze jednak marzec...) zaczac liczyc te liczby. Proponowalbym stworzyc 3 kategorie rywali (bo jesli liczyc od polowy rundy to wiadomo ze np Wisla juz nie zagra przy mozliwosci pelnych trybun z Korona a Legia z GKSem) rywale najciekawsi, sredni, i najmniej atrakcyjni. I z tych liczb powyciagac srednia. Wiadomo u nas na Legie powinien byc pelen stadion, na Cracovie tez ale na Polonie W raczej nie bo jest to mniej atrakcyjny rywal. Na Legii z kolei na Lecha czy nas tez mysle ze pelen stadion ale na Cracovie jak widac nie zechialo przyjsc 20 tys. Nie wiem czy nadal rozumiecie ale staralem sie pomoc :D Az jak nie zapomne to z ciekawosci sam sobie to policze chociaz nie wiem o co tu sie klocic, o to gdzie jest o kilka tys wiecej piknikow (?) ;)
|
Cytat:
P.S. Żeby nie rozmywać - u nas jest parking na 800 samochodów bodajże - ale VIP only. A tak ogólnie to są cyrki - ludzie parkują wszędzie, ostatnio Straż Miejska zbierała żniwo za trawniki. Ma powstać jakiś parking, ale to tylko plany.. |
Cytat:
|
Cytat:
To co mówi prezydent Kielc też nie jest pewne o ile nie potwierdzone przez fachowców. Przecież to nie klocki że sobie można dołożyć gdzie się zmieści. Zresztą patrząc na te Kielce to mi sie nie wydaje... co postawili by drugi taki sam stadion na tym co istnieje? Cytat:
|
Cytat:
za legialive : http://legionisci.com/news/39076_Fre...4_kolejki.html 16626 Legia Warszawa - GKS Bełchatów czy mając na uwadze to, że na pasach bylo was mniej, co bylo widać nawet w TV (i sami to przyznaliscie) oznacza ze bylo was tyle samo?? :shock: |
Zdaniem tej strony na Pasach było nas 14 tysięcy. Nie wiem skąd to info - bo jeżeli na Bełchatowie było raptem 16 tysięcy to znaczyłoby, że stadion jest na 19 w tej chwili, a jest na 22 (w sprzedaży 20) :)
|
własnie dlatego polemika nt. frekwencji nie ma sensu, jesli nie siedzimy w tym temacie głeboko(czyli w strukturach klubowych) bo różne strony podają różne dane... Ekstraklasa: podaje tak przeglad inaczej a onet jeszcze inaczej wiec spór o 2, 3 tys nie jest czasem dziecinadą jesli powołujemy się na rozbierzne dane?
przykład: Cytat:
Pamietam też mecz z Górnikiem z przed 4 lat, gdzie na Wisle był prawie komplet czyli ok 15 tys a portale podają później ze było 9 tys. :lol: p- to taki skrajny przykład, ale ich jeszcze było kilka Dlatego zostawmy udowadnianie sobie czegoś, na boku, bo potencjał kibicowski mamy zbliżony, wiec to czy nas było mniej czy więcej o jakieś 2, 3 tys nie zmienia nic. Inaczej byśmy pisali, gdyby róznica w frekwencji miała się z 6 tys : 16 tys na czyjąś kozyść... To ze wy znajdziecie, ze na Polonii nas było mniej niż was z pasiastymi nie znaczy, ze my nie mozemy wam znaleść jakiejś słabej frekwencji nawet z nimi jeszcze z czasów przed waszym konfliktem, co nie oznacza, ze bedziemy napinać sie, że Legia jest cienka kibicowsko, ze ma mniejszy potencjał od nas itd. bo to nie jest prawda. |
Dajcie spokój z tymi liczbami bo to w ogóle nie ma sensu , może za jakiś czas jak to wszystko się ułoży.
Natomiast tylko jedna kwestia jeśli chodzi o tzw potencjał. Tu niestety znacznie gorzej u nas niż w Warszawie czy Poznaniu.Aglomeracja warszawska ponad 3 miliony i do tego w zasadzie miażdżąca przewaga nad Polonią.Poznań - milion ale mnóstwo fanklubów ze średnich miasteczek - tu zero konkurencji. My - 1.5 miliona ale są żydy, jest też Hutnik(coś w rodzaju Polonii w Wawie).Można liczyć połowę czyli 2, 3 razy mniej ludzi(potencjalnych kibiców) niż w Warszawie i okolicach i Poznaniu i okolicach. Już pominę klimat - u nas rodem z 300, w Warszawie i Poznaniu totalna sielanka. Jak te stadiony już się wybuduje do końca to ciężko nam będzie w 100% konkurować z Wawą i Poznaniem.Oczywiście pod warunkiem że w stolicy ten rozejm będzie utrzymany. Choć oczywiście, jeśli będzie odpowiedni poziom sportowy na Wiśle(co jest ciężkie do wyrokowania) to w ciągu 2 lat, być może średnia w stylu 25 tyś a na meczach hitowych full - będzie faktem.Różnice będa i są zresztą na pewno widoczne w wyjazdach.Choć tego teraz nie widać bo wszyscy się wycwanili i labo remontują wiecznie;) albo 5% co najczęściej daje liczbe między 300-1000 miejsc dla przyjezdnych. |
Ależ Palikocie drogi uważam dokładnie tak samo. A cała ta dyskusja jest tylko wynikiem zaczepki Gwaździstego pare tygodni temu. Osobiście w temacie frekwencji polecam 90minut.pl (na pewno nie onet). Nigdy mnie nie zawiedli.
P.S. Można wiedziec czemu na Lechu niektóre krzesełka są tak mega wyblakłe w stosunku do innych? Czy to kwestia jakieś folii? Czy tak wyblakły już?! Narodowy: http://stadiony.net/buildings/pol/st...arodowy203.jpg |
Tak to folia.
|
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ovii,id,t.html
"artykuł" i zdjęcia ze stadionu po gorszej stronie Błoń. |
Cytat:
Za taką kasę można było wybudować coś takiego: http://stadiony.net/stadiony/cze/stadion_eden |
a mi przypomina zwykły barak 6 :) a stadion jak stadion: takich w Polsce musi sie budowac kilkanaście i bedziemy juz ligą na jakims tam poziomie... wiec i tak wybrzydzać nie nalezy...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Już nie wspominając o tym, że ten stadion Slavii jest na 21 tys. Skad Ty chcesz wziąć 21 tys pejsów? Nawet ze wszystkimi pracownikami Comarchu, cheeleaderkami i bóg wie kim jeszcze ciężko byłoby im to zapełnić nawet na 1 mecz. 15 tys to idealny kurnik dla nich, jak to zapełnią to będę pod wrażeniem.
Im bardziej oglądam foty z wewnątrz tym bardziej bierze mnie obrzydzenie do tego ich stadionu. Masakra, ta trybuna "dwupiętrowa", te trybuny za bramką przypominające starą naszą trybunkę "D", żal po prostu. Porównuje ze stadionem Arki i aż wierzyć mi się nie chce że stadion pejsów jest ponad dwukrotnie droższy! Poza tym stadion Arki póki co wygląda na to że będzie dużo ładniejszy niż przecudowane estadio kałuża. Jak dla mnie chyba najbrzydszy z nowo budowanych stadionów. Cytat:
|
Cytat:
A tak na poważnie to nie wiem co nie tak z tym stadionem Slavii? Jak dla nie jest to jeden z najładniejszych stadionów tej wielkości 15-20 tys. który powstał ostatnio, widziałem go na żywo i może rzeczywiście przypominać trochę jakieś centrum handlowe, ale jak dla mnie wygląda o niebo lepiej od tego co postawiono przy Kałuży. |
Parchatkowo korzystnie sie prezentuje z zewnatrz - a o to glownie chodzi. Stadion, zwlaszcza w takim miejscu jak ten ma nie psuc otoczenia. A najlepiej jakby dodawal estetyki. Parchatkowo nie psuje wizualnie przestrzeni, i nie pomoga nasze zaklinania rzeczywistosci, ze wyglada jak centrum handlowe. Jest elegancki, o dobrych proporcjach.
Wnetrze - mnie jako mieszkanca Krakowa najmniej interesuje, bo stadion jest dla kilku tysiecy synow Cyrankiewicza i cor Koryntu, oraz zasluzonych pracownikow Comarchu czy urzednikow miejskich. Te 10tys tam wejdzie, z czego polowa bedzie sie brandzlowac pod chalatami ze jest ladnie i koszernie. Co 2 tygodnie, kilkanascie razy w roku. Natomiast bryla stadionu bedzie tam 24 ha na de, 365 dni w roku, dopoki jej nie zburza. I to my - mieszkancy Krakowa bedziemy ja czesciej ogladali niz w/w cyrankiewicze i koryncianki. Z punku widzenia MIESZKANCA KRAKOWA czy turysty - w porownaniu do Parchatkowa nasz stadion to najwiekszy pokemon i bubel architektoniczny w Krakowie. Fatalna architektura, skala, materialy, rozwiazania, detal. Wszystko. Co z tego ze w kiblach "schludnie", rownie polozone wykladziny czy ladne krzeselka. To jest absolutnie najmniej wazna rzecz. Niesety ale stadion nie jest dla kibicow. Nie w obecnych czasach. I nie w centrum Krakowa. |
Białystok
Widok ogólny http://a.imageshack.us/img824/5097/dsc07305z.jpg Zbliżenia (skośne elementy zbrojenia wystające z niskich słupów najbliżej płyty boiska widoczne po lewej wskazują w przybliżeniu kąt pochylenia trybun na pierwszym poziomie). http://a.imageshack.us/img835/7527/dsc07307.jpg Trybuna jednopoziomowa za bramką: http://a.imageshack.us/img823/4542/dsc07309u.jpg Źródło i więcej zdjęć http://www.skyscrapercity.com/showth...431979&page=83 |
Cracovia ma 2 'telebimy'? ten drugi specjalnie na Derby? dziwne. :P
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...,t,tm,zid.html http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...,t,tm,zid.html ale ten drugi wydaje mi sie, że jest stricte na derby? Chyba ze mam cos z oczami. :P |
A co w tym dziwnego? U nas tez sa dwa, chyba logiczne ze musza byc dwa zeby wszystkie strony widzialy.
|
U nas też dwa.
A stadion Cracovii przypomina mi obiekt Sparty Rotterdam. http://stadiony.net/stadiony/ned/spa...on_het_kasteel |
No jakby był jeden, to w zależności od ustawienia przynajmniej z 1/4 stadionu by nie widziała telebimu - koszt w skali całego stadionu niewielki, telebim w sumie nikomu szczególnie nie przeszkadza (no, u nas tak z 30 osób co mecz cierpi :D), czemu nie? Czepianie się tego to robienie problemu z niczego.
A co by nie mówić o stadionie Cracovii, bardzo fajnie wpisuje się w otoczenie, od zewnątrz moim zdaniem tylko przyklasnąć. Tylko szkoda takiego fajnego stadionu na I ligę :/ |
Cytat:
|
Ja bym sie tak nie zapedzial z ta 1 czy 3 liga. Juz raz spadli...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl