Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Tobi1906 23.08.2009 15:47

Lenczyk cudotworca :)

odbiera punkty Legii i Lechowi to sie dzieje w naszej lidze.

A jaka piekna dwojka na czele ekstraklasy ;)

Stavanger 23.08.2009 15:47

Jak się chce, to można - pokazała Cracovia. Lech zagrał antyfutbol, mają szczęście, że nie grali z Arką z piątku bo by pogrom dostali.

MichauSzczu 23.08.2009 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 783150)
Z Orestem zanosi się na to ze Cracovia może się utrzymać :( Niesamowite jaką metamorfozę przeszła ta drużyna po zmianie trenera.

Podobnie było w tym roku na wiosnę z Zagłębiem. Grali kiche awans sie oddalał, przyszedł Lenczyk i pykneli wszystko do konca jak chcieli :P Zdecydowanie jeden z naszych najlpeszych trenerów. Powinien zostac selekcjonerem :D

WislakWiDoK 23.08.2009 15:49

Wie ktoś ile kibiców Legii w Wodzisławiu?

Mateuusz 23.08.2009 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 783156)
Poprostu chce miec 2 kluby z Krakowa w ekstraklasie :D Od kiedy Wiślaka mierzy się tym jak nienawidzi Cracovii?

Wislaka miezy sie nie po nienawisci do pasiastych.lecz kazdy Wislak nienawidzi ich:P

pzkwr 23.08.2009 15:51

Galaktyczny Lech "Idziemy na majstra" Poznań przegrał drugi mecz z rzędu? Nie może być! I oni twierdzą, że Lewandowski jest warty 8 mln EUR...

koker 23.08.2009 15:51

Dobra Admin dajcie mi bana za to co zaraz powiem: BRAWO Craxa!

Nie wiem co Orest z nimi zrobil ale to co zydki grali dzisiaj to masakra..nawet Matusiak gral dobrze.

Mozna jeszczy tylko powiedziec ze Lenczyk jak pare lat temu zalatwia Wisle mistrza! ;)

Pzdr!

jasnyGwint 23.08.2009 15:55

żeby tylko Cracovia się za bardzo nie rozpędziła i i nam nie odebrała punktów...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 783158)
Teraz Legię skarci Odra i być może szykuje nam się powtórka sprzed dwóch sezonów :) Czyli 15 pkt przewagi Wisły po 1-szej rundzie.
Bo pakę mamy mocną, nie ma co ukrywać, że Kirm i Alvarez godnie zastąpili Zienia i Baszcza, rozegrał się Mały a w zanadrzu jeszcze Garguła i Boguski.

tak i w ogóle liga mistrzów nasza...

(do dopiero czwarta kolejka, graliśmy do tej pory z cieniasami a do tego mieliśmy sporo szczęscia.)

felipe 23.08.2009 15:58

Czy ktoś z nas nie wziąłby w ciemno remisu z Legią i zwycięstwa nad Lechem ? :>

MaG* 23.08.2009 15:59

coś czuje ,że legia też straci jakieś punkty dzisiaj

Partition 23.08.2009 16:00

Nie czepiajcie się już Matusiaka. ;) Zagrał dobry mecz, pomijając, że w ostatniej akcji chciał przygwiazdożyć, i minąć bramkarza, zamiast huknąć na bramę. Przecież bramka dla Cracovii to w dużym stopniu jego zasługa.
Orest rzeczywiście - geniusz.

Tobi1906 23.08.2009 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 783164)
za LegiaLive

warte odnotowania ze siedza na trybunie Odry, takze na pewnoe jeszcze wchiodzą,pewnie kolo 500 ich bedzie.

Lysy 23.08.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 783156)
Poprostu chce miec 2 kluby z Krakowa w ekstraklasie :D Od kiedy Wiślaka mierzy się tym jak nienawidzi Cracovii?

Wyjdź i nie wracaj "troskliwy misiu" . Kibic sukcesu, ot co :foch:

felipe 23.08.2009 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Partition (Post 783171)
Nie czepiajcie się już Matusiaka. ;) Zagrał dobry mecz, pomijając, że w ostatniej akcji chciał przygwiazdożyć, i minąć bramkarza, zamiast huknąć na bramę. Przecież bramka dla Cracovii to w dużym stopniu jego zasługa.
Orest rzeczywiście - geniusz.

Moim zdaniem nie tyle Orest geniusz co Płatek miernota...
Przeciez ta Cracovia ma kilku naprawde sensownych piłkarzy, ekipa spokojnie na środek tabeli. Niejednym punkty urwią jeszcze.

Pawel.Busko 23.08.2009 16:07

Pewnie Odra tez dostanie karę za .. uprzejmość i kibicowska solidarność... ehh PZPN PZPN....

Fuks 23.08.2009 16:13

ogladam ten mecz Legii i rzeczywiscie, to co mowili w C+ 2 tygodnie temu po meczu z Arka nadal jest prawdą - oni tam w ogole do siebie nie podają :D Mięciela to chyba ta druzyna nie lubi, gosc wystawia dobre pilki do klepy a nikt mu nie oddaje , Szałachowski kazda piłka to strzał , tyle ze 10 metrow nad bramką , jedynie Iwanski gra zespołowo.

Angmir 23.08.2009 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 783147)
A mnie ta słaba gra Lecha martwi... czemu?
Przed liga i nawet 2 kolejki po jej starcie mowilo sie, no tak w tym sezonie wszystko wraca do normy, walka rozegra sie miedzy 3 klubami ktore zapewne beda golily reszte zespolow i miedzy soba zdecyduja o MP. No a niestety wszystko wraca do normy z tamtego sezonu i kazdy moze wygrac z kazdym ;/ Wiadomo teraz Cracovia napenwo lepsza niz ta Cracovia Płatka ale to chyba nie jest druzyna ktora walczy o MP, raczej srodek tabeli a tutaj jedzie do Wawy i neispodzianka, Lecha objezdza... Arka u siebie sprawia problemy Legii i Nam. Oczywiscie fajnie ze Wisełka jedzie do przodu i juz jest na szczycie z pokazna przewaga jak na 4 kolejki ale jesli nadal w tej polskiej polzawodowej lidze bedzie tak ze Polonia nie bedzie sie liczyc- bo tak obecnie jest, raz dobry mecz, raz porazka u siebie, jednym slowem cieniasy, jesli nadal Lech, Legia i Wisła beda zawodzic to nasz kraj nigdy nie bedzie osiagał czegos w Europie. Jak na poziom tej ligi to jesli chcemy zeby Wisła, Legia i Lech znaczyly cos w Europie to e zespoły musza rozjezdzac wszystkich u siebie i na wyjezdzie a nie sie meczyc ze sredniakami. Niestety taka jest prawda, kto na nasyzm podworku bedzie przecietny to o Europie moze zapomniec jak najpredzej. Po tym meczu Lecha to sie mozna spodziewac odpadniecia Lecha z LE. Jak dalej Legia bedzie traciła pkt u siebie z Cracoviami to znowu Brondby ich wyeliminuje chocby tamci stawali na rzesach. Jak my nie ebdziemyobjezdzali Arki na ich stadionie ze 3 do 0 to nadal nas wyeliminuje jakis słaby klubik, i niewazne ze w Gdyni gra nam sie ciezko, rka to slaby klub i w tej lidze to takie kluby trzeba kosic jak sie chce wejsc do LM czy LE :(
Nadal jest zle jesli chodzi o poziom polskiej pilki

Niestety kolego mylisz się - jest zupełnie odwrotnie - poziom piłki w polsce nie będzie się podnosił wtedy, kiedy będą 3 drużyny w miare mocne które golą wszystkich innych ile wlezie, ale wtedy gdy wszystkie drużyny w naszej lidze będą prezentowały wyrównany w miarę mocny poziom. I do tego włąśnie dążymy. Skoro Lech który wygrywa z 3 drużyną Norwegi 6:1 na wyjeździe, przegrywa 2gi mecz w naszej słabej ponoć lidze, z drużynami które mają ogromne problemy ze zbieraniem punktów, świadczy to tylko o tym że nawet te słabsze polskie drużyny prezentują jakiś naprawdę przyzwoity poziom. Smiem twierdzić że wynik podobny do tego Poloni w tegorocznych Pucharach powtórzyła by prawie każda inna drużyna z Ekstraklasy.

Naprawdę nei ma co płakać za sezonami z początku tyśiąclecia gdzie w Polsce w piłkę grały tylko 2,3 drużyny, a reszta potrafiła tylko co najwyżej stanąć na własnej połówce i czekać na na bagarz 4 czy 5 bramek, a wszelkie wyniki rozstrzygane były pod stołem. Te czasy na szczęście już mineły, i teraz już niemal każda drużyna w Ekstraklasie jest poukładana i nieźle prowadzona. Poleciał Płatek, jeszcze tylko pogonić amatorów Lesiaka i Grembockiego, i nie będzie nieudaczników w lidze w lidze.

airborne4009 23.08.2009 16:22

Patrze i nie wierze:)Balonik peka,az milo.Nawet moja nienawisc do parchow zmniejszyla sie o 0,5 pkt procentowego na jakies 5 minut. Amica na majstra!!

tommiyacht 23.08.2009 16:28

oglądam mecz Legii i powiem wam tak - jesli chodzi o niewykorzystane sytuacje Legii to nasz mecz z Levadią to pikuś. zobaczycie na skrótach netowych

Blaszczu16 23.08.2009 16:28

O ja pierd..e, hahaha, Ćwielong przy Szałachowskim to rasowy napastnik. Jak on tego nie strzelił? Patałach, ale dobrze :)

tofik 23.08.2009 16:31

Haha ale ten Lech to daremna drużyna jest. Z Cracovią przegrać :rotfl::-p:lol: Jeszcze Radek Palermo bramke walnął.

felipe 23.08.2009 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 783188)
Haha ale ten Lech to daremna drużyna jest. Z Cracovią przegrać :rotfl::-p:lol: Jeszcze Radek Palermo bramke walnął.

Sasin strzelił.

AS82 23.08.2009 16:35

No no , derby zapowidaja sie arcy-ciekawie .Matusiak tylko z Lenczykiem jest w formie ,wiec wiadomo po co go sciagnal do siebie Orest . A Amikorz :lol:

Jaroo1 23.08.2009 16:40

Cytat:

Niestety kolego mylisz się - jest zupełnie odwrotnie - poziom piłki w polsce nie będzie się podnosił wtedy, kiedy będą 3 drużyny w miare mocne które golą wszystkich innych ile wlezie, ale wtedy gdy wszystkie drużyny w naszej lidze będą prezentowały wyrównany w miarę mocny poziom. I do tego włąśnie dążymy. Skoro Lech który wygrywa z 3 drużyną Norwegi 6:1 na wyjeździe, przegrywa 2gi mecz w naszej słabej ponoć lidze, z drużynami które mają ogromne problemy ze zbieraniem punktów, świadczy to tylko o tym że nawet te słabsze polskie drużyny prezentują jakiś naprawdę przyzwoity poziom. Smiem twierdzić że wynik podobny do tego Poloni w tegorocznych Pucharach powtórzyła by prawie każda inna drużyna z Ekstraklasy.
Mysle ze obaj oceniamy co innego. Ty mowisz o tych zespolach srednich ktore maja dobijac do poziomu najlepszej trojki, ja zas zle sie wypowiadam o najlepszej trojce ;)
Jak dla mnie na chwile obecna, mamy 3 dobre zespoly, ze 2-3 srednie ktore moga powalczyc z ta trojka, tj Lechia, Polonia W, Slask i reszta to sa jak na obecna chwile cieniasy ktore powinny wlasnie dpstawac po lbie od tej najlepszej trojki. Przypomnij sobie starcia Polakow w P. Intertoto, tam dostawały baty wlasnie te słabsze zepsoly Ekstraklasy od kazdego ;/ wiec ja bym nie był pewien ze polowa ligi osiagneła by tyle w Europie co Polonia. Jak ta 3 ktora jest taka mocna nie moze w tej lidze sobie poradzic z tymi slabszymi zespolami to moim zdaniem nigdy nie dogonia klubow Europejskich.
I mysle wlasnie ze moze byc w lidze dobra 3 zespolow i one beda stanowily o sile i poziomie ligi, reszta to wlasnie moga byc hłopcy do bicia. Tak jak to w Szkocji jest, jest bardzo dobra dwojka a reszta to mimo wszystko tło, w Anglii tez jest 4 zespolow a reszta jest od nich o klase slabsza, w Hiszpanii 2 dobre zespoły- mysle ze wlasnie takw yglada, mocna, stabilna liga. Gdzie jest czolowka 2-3-4-5 zespolow mocnych, a pozniej słabe, Ci dobrzy sie bija co rok o tytuły, gre w Pucharach i dizeki temu co rok sie rozwijaja a reszta zawsze w tabeli laduja nizej od tamtych. Z tym ze w Polsce jest tak ze jak ma byc ta mocna trojka to z tymi słabymi polskimi zespolami musza te zepsoly wygrywac bo onaczej to nigdy nie bedzie u nas LM.

cpc88 23.08.2009 16:45

Do derbow jeszcze troche czasu i do tego czasu Lenczyk moze wyleciec z Craxy a w derbach i tak dostana jak zwykle!!

Marcin(L) 23.08.2009 16:51

No no Szałachowki to nie patałach, a jeśli ktoś tak uważa to nie ma pojęcia o piłce. Gdyby nie to, że jest tak "kontuzjogenny" pocinałby w tej chwili nie w Legii, ale za granicą i w reprezentacji
Legia ma taką przewagę, że nie widzę innej możliwości niż 3 punkty, jest 45 minut dadzą radę:)
P.S. Lech idzie na MAJSTRA!

Lysy 23.08.2009 16:52

Do boju Oderko http://www.insomnia.pl/buziaki/7.gif Jak na razie świetny wynik w Wodzisławiu :-)

Angmir 23.08.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 783191)
Mysle ze obaj oceniamy co innego. Ty mowisz o tych zespolach srednich ktore maja dobijac do poziomu najlepszej trojki, ja zas zle sie wypowiadam o najlepszej trojce ;)
Jak dla mnie na chwile obecna, mamy 3 dobre zespoly, ze 2-3 srednie ktore moga powalczyc z ta trojka, tj Lechia, Polonia W, Slask i reszta to sa jak na obecna chwile cieniasy ktore powinny wlasnie dpstawac po lbie od tej najlepszej trojki. Przypomnij sobie starcia Polakow w P. Intertoto, tam dostawały baty wlasnie te słabsze zepsoly Ekstraklasy od kazdego ;/ wiec ja bym nie był pewien ze polowa ligi osiagneła by tyle w Europie co Polonia. Jak ta 3 ktora jest taka mocna nie moze w tej lidze sobie poradzic z tymi slabszymi zespolami to moim zdaniem nigdy nie dogonia klubow Europejskich.
I mysle wlasnie ze moze byc w lidze dobra 3 zespolow i one beda stanowily o sile i poziomie ligi, reszta to wlasnie moga byc hłopcy do bicia. Tak jak to w Szkocji jest, jest bardzo dobra dwojka a reszta to mimo wszystko tło, w Anglii tez jest 4 zespolow a reszta jest od nich o klase slabsza, w Hiszpanii 2 dobre zespoły- mysle ze wlasnie takw yglada, mocna, stabilna liga. Gdzie jest czolowka 2-3-4-5 zespolow mocnych, a pozniej słabe, Ci dobrzy sie bija co rok o tytuły, gre w Pucharach i dizeki temu co rok sie rozwijaja a reszta zawsze w tabeli laduja nizej od tamtych. Z tym ze w Polsce jest tak ze jak ma byc ta mocna trojka to z tymi słabymi polskimi zespolami musza te zepsoly wygrywac bo onaczej to nigdy nie bedzie u nas LM.

Tak duża różnica miedzy Glessgow a innymi klubami jest włąsnie słabością tamtej ligi i przyczyną recesji celtiku, który wyżej jak 1/16 LM nie przeskoczy z tego powodu. Anglia to akurat baaardzo zły prazykład. Cała liga jest piekielnie mocna i nie miem czy możemy się porównwać z jaką kolwiek drużyna z tamtąd (mam na myśli Wisłę). Podobnie jest we franki Niemczech czy Hiszpanii. Ogólnym trendem jest zanikanie róznic pomiędzy wielkimi a małymi.
A taką sytację jak mówiłeś już mieliśmy i wyglądało to kiepsko. Nie kopiujmy modelu Rumuńskiego czy Ukraińskiego, zresztą do tego trzeba niewyobrażalnych pieniędzy a tych u nas nikt nie wyłoży.

brylant17 23.08.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin(L) (Post 783195)
No no Szałachowki to nie patałach, a jeśli ktoś tak uważa to nie ma pojęcia o piłce. Gdyby nie to, że jest tak "kontuzjogenny" pocinałby w tej chwili nie w Legii, ale za granicą i w reprezentacji
Legia ma taką przewagę, że nie widzę innej możliwości niż 3 punkty, jest 45 minut dadzą radę:)
P.S. Lech idzie na MAJSTRA!

zacytuje ci coś z filmu nic śmiesznego "trzymaj się ramy to się nie posramy" :D

A tak na serio remis jak nic ;] po 45min. 0-0 cieszy :D do boju Odro :P

Gordian 23.08.2009 17:17

Na forum Cracovii zapanowała euforia. Słychać głosy, że idą na mistrza. Oglądając ten mecz wydawało się jednak, że to nie Pasy są takie mocne a Lech bardzo slaby. Dziś poznaniacy przestali całe spotkanie.

Legia jak na razie na 0 z przodu i z tyłu. Odra odkąd tylko zapakowała się do ekstraklasy tak ciężko się z nią gra. Jeśli 0-0 się utrzyma będzie to porażka Legii. Drugi remis z rzędu. Co do Odry to jeszcze przynajmniej rok będziemy musieli poczekać na jej spadek.

Za tydzień zapowiada się ciekawa kolejka. Lech wydaje się być w dołku, będzie grał kilka dni po Brugii, a na dodatek we Wronkach. Wszystko to przemawia przeciw nim, jednak grają z również bardzo słabym Bełchatowem. Wynik ciężki do przewidzenia. Remis bardzo prawdopodobny. Legia natomiast podejmuje dobrze spisującą się w tym sezonie Polonię Bytom. Cracovia jedzie do Kielc. Okaże się czy to Legia i Lech nie miały szczęścia/nie chciało im się grać/miały zły dzień, czy Cracovia jest taka silna. Korona przeżywa zapaść, ale kiedyś musi wygramolić się z dołka. My natomiast podejmujemy rewelacyjnie grającą Jagiellonie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl