Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

cinekw 24.07.2009 17:45

Skorża prawdopodobnie nie podał się do dymisji a tylko oddał do dyspozycji zarządu, więc wszystko zależy od zarządu i pana Cupiała, miejmy nadzieję, że postąpi prawidłowo i pozwoli trenerowi zostać, a sam M. Skorża odzyska wiarę :/

dostuffca 24.07.2009 17:45

Ktoś pisał, że pora na trenera z jajami: Skorża podając się do dymisji (nie czekając na zwolnienie) zrezygnował z odprawy. Jakby na to nie patrzyć, 120k złotych piechotą nie chodzi. Szacunek.

fond 24.07.2009 17:45

Jak informuje serwis internetowy "Gazety Krakowskiej", trener Maciej Skorża oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Nie oznacza to, że przestanie on być trenerem "Białej Gwiazdy". Oddanie się do dyspozycji zarządu nie jest bowiem - co istotne - dymisją. Skorża wyraził gotowość do rozwiązania kontraktu z Wisłą, ale jednocześnie miał stwierdzić, że jeśli władze klubu zdecydują, że ma dalej pracować z drużyną, to również jest przygotowany na podniesienie jej z kolan po klęsce w Tallinnie.

Decyzji w tej sprawie należy spodziewać się najwcześniej w poniedziałek. Podobnie rzecz ma się z innymi kluczowymi decyzjami w sprawie przyszłości klubu, choćby takimi jak ewentualne dymisje prezesa Marka Wilczka i dyrektora sportowego Jacka Bednarza.


Już wcześniej się o tym pisało: warto rozróżniać sensacyjne wieści o dymisji od 'oddania się do dyspozycji zarządu' - to absolutnie nie to samo. Dlatego Ochalik z czystym sumieniem mógł zaprzeczać;)

Island 24.07.2009 17:55

[QUOTE=Mistel;767630......I jeszcze wiele innych...
Wisła była przed panem Cupiałem i będzie jeszcze długo. Póki będę jej kibice i będzie miał kto grać.[/QUOTE]

Piekne slogany ... tyle tylko ze od lat Cupial wyklada pieniadze a my spiewamy na trybunach i ... wymyslamy nowe slogany. Kazdemu wedlug jego mozliwosci i kazda cegielka ktora sie doklada jest wazna ale nie tracmy z oczu tego co wazne. My dajemy cegle a Cupial cegielnie.
Mamy faceta ktory zrobil wiecej dla tego klubu niz ktokolwiek wczesniej ale jakos wielu tego nie potrafi docenic.

Czyzby nasza indywidualna / kibicowska duma byla wazniejsza od dobra klubu??

Eustachy 24.07.2009 18:00

Ja to raczej widze jako celowa zagrywke, byc moze nawet uzgodniona z zarzadem, przede wszystkim po to, aby dostarczyc pilkarzom impulsu i nie dopuscic do zbytniego podlamania w druzynie.
To w sumie dosc powszechnie stosowana metoda. W momencie, gdy w zespole zaczyna sie dziac cos niedobrego, trener oddaje sie do dyspozycji wladz klubu. Tak bylo chociazby z Probierzem w Jadze przed zakonczeniem sezonu.

Selene 24.07.2009 18:02

Niesamowite jak jeden czy dwa mecze mogą zmienić historię Wisły i samego Skorży. Niewyobrażalne. Najgorsze, że wcale nie mieliśmy złego składu i przy maksymalnej formie i dużej kupie szczęścia mieliśmy szansę nawet na Ligę Mistrzów. Ale właśnie taką mamy drużynę, która może wygrać z każdym i z każdym przegrać a wiele zależy od szczęścia. W lidze mieliśmy kupę szczęścia że Lech przegrywał mecze wygrane, to się teraz odwróciło:((

fond 24.07.2009 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 767643)
Ja to raczej widze jako celowa zagrywke, byc moze nawet uzgodniona z zarzadem, przede wszystkim po to, aby dostarczyc pilkarzom impulsu i nie dopuscic do zbytniego podlamania w druzynie.
To w sumie dosc powszechnie stosowana metoda. W momencie, gdy w zespole zaczyna sie dziac cos niedobrego, trener oddaje sie do dyspozycji wladz klubu. Tak bylo chociazby z Probierzem w Jadze przed zakonczeniem sezonu.


Takie kombinowanie byłoby bez sensu. Wystarczyłoby wtedy po prostu poprosić Skorżę by dymisję złożył w poniedziałek i tyle, a nie tak się bawić.

Moim zdaniem po prostu w ten sposób Skorża faktycznie pozostawia honorowo w pełni decyzję Cupiałowi, nie ograniczając go problemami finansowymi czyli rezygnując z ewentualnego odszkodowania, ale wyrażając chęć dalszego prowadzenia Wisły - bardzo rozsądne rozwiązanie z jego strony.

Arked 24.07.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doncorleone2010 (Post 767628)
O to link z wolnymi trenerami (aktualne bezrobocie) jak widac jest ich aktualnie 1458, wiec nie mowcie mi tu ze nie znajdzie sie tam dobry nastepca !!!!

http://www.transfermarkt.de/de/train...e_trainer.html

Uwazam ze powinno sie zatrundic Smude do polowy rundy, Skorza w Wisle nie ma juz przszlosci !!!

Kibice Wisly, czy kazdego trainera co zlego slowa o was i pilkarzach nie powie bedziescie calowac po nozkach??
Czy kazdy co bedzie sie wam wydawal sympatyczny bedziecie calowac po nozkach???

Ahhhh..... szkoda slow

Powiem wprost. Maciej Skorża zdobył z Wisłą 2 Mistrzostwa Polski posiadając najsłabszą kadrę jaką mieliśmy w ciągu ostatnich 10 lat. Choćby przez to zasługuje na szacunek i zaufanie. Dlatego mimo klęski z Levadią powinien pozostać na stanowisku. Jeśli Cupiał wreszcie zapewni Skorży odpowiednio silną kadrę to jestem pewien, że drużyna spełni jego oczekiwania.

Należy pamiętać także o tym, że wbrew temu co piszesz ciężko będzie znaleźć odpowiednigo następcę. Jego poszukiwania mogą zająć wiele miesięcy, a przez ten czas zespół może dotknąć "efekt Nawałki" czyli totalna degrengolada.

Powtarzam: Skorża powinien pozostać na stanowisku.

Illargui 24.07.2009 18:05

Zmiana Skorży nic nie zmieni - bez fundamentalnych zmian w naszym klubie i zastrzyku sporej kasy będziemy stać w miejscu.

Oczywistą oczywistością jest, że klub ogromnie dużo zawdzięcza P. Cupiałowi, ale już od dłuższego czasu trwa wyprzedaż zawodników, a na ich miejsce nie są pozyskiwani zawodnicy równorzędni i taka polityka finansowa tego klubi nie pozwala na zrobienie kroku w przód, a Europa z roku na rok nam ucieka ....

Maciejj 24.07.2009 18:08

zmęczenie materiału - ma honor i zrobił co powinien
szacun dla niego

Chesteroski 24.07.2009 18:11

Gilarski w PS-ie dziś napisał że jeśli Skorża odda się do dyspozycji, to Cupiał ją na pewno przyjmie, inazej by się zastanawiał bo szkoda mu marnować kasę na odszkodowanie w dobie kryzysu...

Ale moim zdaniem to takie typowe gazetowe spekulacje nic więcej...

fond 24.07.2009 18:15

Nie wiem co myśli Cupiał i niewykluczone, że rzeczywiście zwolni Skorżę, jednak wydaje mi się, że przede wszystkim na to zwolnienie czekają 'z wywieszonym jęzorem' pismaki, bo to dla nich nielada gratka, a Smudę od dawna 'wciskają' w Kraków. Z drugiej strony jednak pojawiają się informacje o tym, że Skorża pozostanie a polecą 'inne głowy'. Tak naprawdę nikt nie siedzi w głowie Cupiego i trzeba po prostu poczekać do poniedziałku ;) (choć pewnie jeśli jutro np. przegramy sprawa będzie przesądzona).

Kluvi 24.07.2009 18:50

jak dla mnie to całą radę nadzorczą wywalić i zatrudnić nowego i lepszego trenera bramkarzy
mimo wszystko Skorża powinien zostać i ponownie walczyć o mistrzostwo.
Tylko tym razem wzmocnienia zrobić powinni w trakcie sezonu by na lato była pełna kadra.

grogoriogreg 24.07.2009 19:00

Jak dla mnie Skorża powinien zostać do końca tej rundy i dopiero wtedy ocenić jego pracę.

Jeśli zostanie zwolniony, nowy treneiro bedzie mial sporo czasu na budowe nowej Wisły

Ni_Ma 24.07.2009 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 767636)
Skorża prawdopodobnie nie podał się do dymisji a tylko oddał do dyspozycji zarządu, więc wszystko zależy od zarządu i pana Cupiała, miejmy nadzieję, że postąpi prawidłowo i pozwoli trenerowi zostać, a sam M. Skorża odzyska wiarę :/

Przed chwilą w TVP1 została zdementowana informacja że Maciej Skorża podał się do dymisji.
Padło zapewnienie że wszytsko jest nadal tak jak było.

ufffffffffff

Lemoniadowy Joe 24.07.2009 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 767670)
Jak dla mnie Skorża powinien zostać do końca tej rundy i dopiero wtedy ocenić jego pracę.

Jeśli zostanie zwolniony, nowy treneiro bedzie mial sporo czasu na budowe nowej Wisły

najlepsze wyjście zobaczymy jak sobie poradzi z trudna sytuacją jaka teraz jest jaka bedzie pozycja w lidze jaka gra itd

ziooom 24.07.2009 19:12

Ja czekam na decyzje ze spokojem, zostanie Skorża to ok bo to dobry trener . Niestety popełnił 1 błąd który znacząco wpłynął na nasze odpadnięcie z pucharów więc jeśli zostanie zastąpiony jakimś innym dobrym trenerem też będzie nieźle. Tyle, że jak nowy trener będzie na poziomie Liczki ,Engela czy Okuki to lepiej nic niezmieniać. Czyli Skorża lub rownożędny/lepszy następca:P

royalmichael 24.07.2009 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 767637)
Ktoś pisał, że pora na trenera z jajami: Skorża podając się do dymisji (nie czekając na zwolnienie) zrezygnował z odprawy. Jakby na to nie patrzyć, 120k złotych piechotą nie chodzi. Szacunek.

120k euro*

cichy_71 24.07.2009 19:21

dla wszystkich którzy uważają że należy pozbyć się Skorży
Kim chcecie go zastąpić??
Kasperczakiem który zdegradował Górnik??
Smude?? po pierwszej rundzie media trąbiły że nikt nie odbierze tytułu Lechowi a widzieliśmy jak skończył
Gdzie się podziali wszyscy co jeszcze pół roku temu na meczu z Odrą skandowali Jesteśmy z Tobą trenerze jesteśmy z Tobą??
Skorża popełnił błędy ale kto ich nie popełnia?? przyznał się do nich i chyba więcej ich nie powtórzy
no ale to nie my zwalniamy/zatrudniamy trenera więc nie zostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne wiadomści z klubu

rav 24.07.2009 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ni_Ma (Post 767672)
Przed chwilą w TVP1 została zdementowana informacja że Maciej Skorża podał się do dymisji.
Padło zapewnienie że wszytsko jest nadal tak jak było.

ufffffffffff

:lol:
TVP1 powołuje się na oficjalną wersję, która jest jaka jest, bo być musi...

Faktycznie, wszystko jest tak jak było, Skorża wciąż jest trenerem Wisły. Poprowadzi ją jutro w Lubinie. A że przy okazji oddał się do dyspozycji zarządu... szczegół.

Decyzja faktycznych władz klubu zapadanie niezbyt szybko, ale zapadnie. Konsekwencje personalne po Levadii zapadną na pewno.

Jeszcze małe przeprosiny za pierwszą wersję informacji o dymisji (a nie oddaniu do dyspozycji) - dość szybko staraliśmy się to poprawić w tekście informacji, ale padł nam serwer. Po kilkudziesięciu minutach już było prawidłowo. Niemniej różnica jest niewielka (choć jest!) - dymisja i tak musiałaby być przyjęta lub nie.

St@chu 24.07.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ni_Ma (Post 767672)
Przed chwilą w TVP1 została zdementowana informacja że Maciej Skorża podał się do dymisji.
Padło zapewnienie że wszytsko jest nadal tak jak było.

ufffffffffff

Jak sobie przypomnę jak Kasperczak odchodził razem z całym zarzadem przed laty.. Ile tam było dementowania... A potem jak wszystko pieprzło to ino raz...

Wojtas 24.07.2009 19:50

Jak sobie pomysle ile my cierpimy z powodu tego ze nie potrafimy odpowiedni sie przygotowac do Pucharow (karuzela po Tbilisi,valerendze czy dzis po Tallinie) i jak inaczej moglby wygladac dzis ten klub ,to az jest nie do ogrnięcia /

A Maciej pownien zostac,czeka nas ciezki sezon a przyjscie kogos innego raczej nic tu nie da.Pownii wyleciec deaj eskperci Jacek "farfocel Pawelka" Kazimierski i Rafał "mamy rozpracowana Levadie" Janas.Przez ich niekompetencje w duzej mierze mamy stype i dlugo miec bedziemy.

igortsw 24.07.2009 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 767699)

A Maciej pownien zostac,czeka nas ciezki sezon a przyjscie kogos innego raczej nic tu nie da.

Mam to samo zdanie, zmiana trenera zaraz przed rozpoczeciem rozgrywek to jednak nei najlepszy pomysl, bo wiąże się z tym przysłowiowy "rozpierdziel", który zawsze następuje po zmainie trenera (zmina taktyki, ustawienia, częto też nazwisk w pierwsej jedenastce) nie wpływa pozytywnie podczas pierwszego okresu nowego trenera z drużyną , jak zmieniać to według mnie tylko w przerwie między sezonami/rundami.Chociaż i tak obstaje przy swoim i dalej uważam, że cięzko będzie znaleźć kogoś lepszego od Skorży w naszych realiach, a moze to przybrać odwrotny skutek i powróci słynna szopka z trenerami....

Ni_Ma 24.07.2009 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 767687)
:lol:
TVP1 powołuje się na oficjalną wersję, która jest jaka jest, bo być musi...

Faktycznie, wszystko jest tak jak było, Skorża wciąż jest trenerem Wisły. Poprowadzi ją jutro w Lubinie. A że przy okazji oddał się do dyspozycji zarządu... szczegół.

Decyzja faktycznych władz klubu zapadanie niezbyt szybko, ale zapadnie. Konsekwencje personalne po Levadii zapadną na pewno.

Jeszcze małe przeprosiny za pierwszą wersję informacji o dymisji (a nie oddaniu do dyspozycji) - dość szybko staraliśmy się to poprawić w tekście informacji, ale padł nam serwer. Po kilkudziesięciu minutach już było prawidłowo. Niemniej różnica jest niewielka (choć jest!) - dymisja i tak musiałaby być przyjęta lub nie.

no ale jest różnica "podać się do dymisji" a "oddać sie do dyspozycji zarządu"
a zaprzeczono temu pierwszemu...

więc nie wiem skąd ten gromki śmiech

Wichar87 24.07.2009 20:02

Tak jest Maciej musi zostać, mimo, że jest mi przykro z powodu tej porażki tak samo jak i Wam, to chciałbym, żeby Maciek nadal był naszym trenerm. Co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy... Ciekawe, czy jutro w Lubinie będzie się niosło w naszym sektorze: Maciek Skorża.....? Osobiście bym chciał, bo nadal go bardzo popieram.

kONwalia 24.07.2009 20:05

Trochę mnie dziwią wcześniejsze wypowiedzi osób żadającyh dymisji trenera.
Wydaję mi się że owe osoby chciałyby by Wisła wygrywała zawsze - ja też, ale wiem że to utopia i nie ma prawa isnieć.
Przyszedł pierwszy DUZY kryzys, po dwóch dobrych latach, na których cieniem kładzie się niedosyt po zeszłorocznym występie w pucharach. Pierwszy kryzys i już zwalniać? Czy to nie jest znajome? Skad my to znamy? Tak właśnie postępował Cupiał w ciagu ostatnich lat, zwalniając trenerów po roku czy pół roku pracy. I co to dało? W zanczącym stopniu brak cierpliwosci własciciela przyczynił się do tego co jest teraz.
Dajmy trenerowi nie jeszcze jedną szansę, lecz po prostu szansę i wsparcie na kóre w moim mniemaniu za klasę jaką pokazuje w ciagu tych dówch lat a szczególnie w obliczu klęski.
MACIEJ SKORŻA W WIŚLE!

Szkoda by mi było równiez prezesa, zwłaszcza że on tu chyba jest najmniej winny katastrofy. Bednarz tez nie przepił kasy na transfery bo jej po prostu za wiele nie było.
Wstrząsnąć drużyną-władza. Wyciągnąć wnioski z porażki-sztab szkoleniowy. Zacząć traktować Wisłę jako coś więcej niż dojna krowa-piłkarze.

rav 24.07.2009 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ni_Ma (Post 767704)
no ale jest różnica "podać się do dymisji" a "oddać sie do dyspozycji zarządu"
a zaprzeczono temu pierwszemu...

więc nie wiem skąd ten gromki śmiech

No to już sam nie wiem co dementowała TVP, bo informacja o dymisji istniała tylko pół godziny (ok 15-16)... Zaś rzecznik od samego początku dementował informację o złożeniu przez trenera jakiegokolwiek dokumentu w klubie. Czy to dymisji czy oddaniu się do dyspozycji.

fond 24.07.2009 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 767708)
No to już sam nie wiem co dementowała TVP, bo informacja o dymisji istniała tylko pół godziny (ok 15-16)... Zaś rzecznik od samego początku dementował informację o złożeniu przez trenera jakiegokolwiek dokumentu w klubie. Czy to dymisji czy oddaniu się do dyspozycji.

Komentator w TVP stwierdził, że Skorża oddał się do dyspozycji zarządu, a potem Ochalik zdementował dymisję oraz powiedział, że Skorża nie przekazał żadnego dokumentu, (słowem pisemnej dymisji nie było). A co do info to fakt, że szybko zmieniona została wiadomość, ale tytuł wisiał dużo dłużej - a portale to po prostu podchwyciły i tyle.

PhantomRanger 24.07.2009 21:01

Skorża, po tym blamażu ma honor i oddał się pod osąd prezesa Cupiała, który może go zwolnić bez wypłacania odszkodowania w przeciwieństwie do Kasperczaka. Moim zdaniem doceni ten ruch i pozwoli Skorży zostać. Smuda co najwyżej na dyrektora sportowego, bo trzeba mu to przyznać, że nosa do zawodników (zwłaszcza z Polski) to on ma i może to właśnie byłoby dobre. Ze sztabu zwolniłbym tylko Kazimierskiego.

Svartis 24.07.2009 21:19

Ja mam osobiście mieszane uczucia odnośnie Skorży. Z jednej strony dwa MP ale z drugiej musimy wziąć pod uwagę to jak Wisła gra w meczach o stawkę. A gra słabo. Wystarczy wspomnieć pierwszy mecz w Jerozolimie, Tottenham , 4 mecze z Amicą w ubiegłym sezonie(3 porażki 1 remis)czy też oczywiście Levadie.

Mistrza może i zdobędziemy wygrywając z dołem i środkiem tabeli ale w pucharach w takim wypadku nie mamy czego szukać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl