![]() |
Skorża prawdopodobnie nie podał się do dymisji a tylko oddał do dyspozycji zarządu, więc wszystko zależy od zarządu i pana Cupiała, miejmy nadzieję, że postąpi prawidłowo i pozwoli trenerowi zostać, a sam M. Skorża odzyska wiarę :/
|
Ktoś pisał, że pora na trenera z jajami: Skorża podając się do dymisji (nie czekając na zwolnienie) zrezygnował z odprawy. Jakby na to nie patrzyć, 120k złotych piechotą nie chodzi. Szacunek.
|
Jak informuje serwis internetowy "Gazety Krakowskiej", trener Maciej Skorża oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Nie oznacza to, że przestanie on być trenerem "Białej Gwiazdy". Oddanie się do dyspozycji zarządu nie jest bowiem - co istotne - dymisją. Skorża wyraził gotowość do rozwiązania kontraktu z Wisłą, ale jednocześnie miał stwierdzić, że jeśli władze klubu zdecydują, że ma dalej pracować z drużyną, to również jest przygotowany na podniesienie jej z kolan po klęsce w Tallinnie.
Decyzji w tej sprawie należy spodziewać się najwcześniej w poniedziałek. Podobnie rzecz ma się z innymi kluczowymi decyzjami w sprawie przyszłości klubu, choćby takimi jak ewentualne dymisje prezesa Marka Wilczka i dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Już wcześniej się o tym pisało: warto rozróżniać sensacyjne wieści o dymisji od 'oddania się do dyspozycji zarządu' - to absolutnie nie to samo. Dlatego Ochalik z czystym sumieniem mógł zaprzeczać;) |
[QUOTE=Mistel;767630......I jeszcze wiele innych...
Wisła była przed panem Cupiałem i będzie jeszcze długo. Póki będę jej kibice i będzie miał kto grać.[/QUOTE] Piekne slogany ... tyle tylko ze od lat Cupial wyklada pieniadze a my spiewamy na trybunach i ... wymyslamy nowe slogany. Kazdemu wedlug jego mozliwosci i kazda cegielka ktora sie doklada jest wazna ale nie tracmy z oczu tego co wazne. My dajemy cegle a Cupial cegielnie. Mamy faceta ktory zrobil wiecej dla tego klubu niz ktokolwiek wczesniej ale jakos wielu tego nie potrafi docenic. Czyzby nasza indywidualna / kibicowska duma byla wazniejsza od dobra klubu?? |
Ja to raczej widze jako celowa zagrywke, byc moze nawet uzgodniona z zarzadem, przede wszystkim po to, aby dostarczyc pilkarzom impulsu i nie dopuscic do zbytniego podlamania w druzynie.
To w sumie dosc powszechnie stosowana metoda. W momencie, gdy w zespole zaczyna sie dziac cos niedobrego, trener oddaje sie do dyspozycji wladz klubu. Tak bylo chociazby z Probierzem w Jadze przed zakonczeniem sezonu. |
Niesamowite jak jeden czy dwa mecze mogą zmienić historię Wisły i samego Skorży. Niewyobrażalne. Najgorsze, że wcale nie mieliśmy złego składu i przy maksymalnej formie i dużej kupie szczęścia mieliśmy szansę nawet na Ligę Mistrzów. Ale właśnie taką mamy drużynę, która może wygrać z każdym i z każdym przegrać a wiele zależy od szczęścia. W lidze mieliśmy kupę szczęścia że Lech przegrywał mecze wygrane, to się teraz odwróciło:((
|
Cytat:
Takie kombinowanie byłoby bez sensu. Wystarczyłoby wtedy po prostu poprosić Skorżę by dymisję złożył w poniedziałek i tyle, a nie tak się bawić. Moim zdaniem po prostu w ten sposób Skorża faktycznie pozostawia honorowo w pełni decyzję Cupiałowi, nie ograniczając go problemami finansowymi czyli rezygnując z ewentualnego odszkodowania, ale wyrażając chęć dalszego prowadzenia Wisły - bardzo rozsądne rozwiązanie z jego strony. |
Cytat:
Należy pamiętać także o tym, że wbrew temu co piszesz ciężko będzie znaleźć odpowiednigo następcę. Jego poszukiwania mogą zająć wiele miesięcy, a przez ten czas zespół może dotknąć "efekt Nawałki" czyli totalna degrengolada. Powtarzam: Skorża powinien pozostać na stanowisku. |
Zmiana Skorży nic nie zmieni - bez fundamentalnych zmian w naszym klubie i zastrzyku sporej kasy będziemy stać w miejscu.
Oczywistą oczywistością jest, że klub ogromnie dużo zawdzięcza P. Cupiałowi, ale już od dłuższego czasu trwa wyprzedaż zawodników, a na ich miejsce nie są pozyskiwani zawodnicy równorzędni i taka polityka finansowa tego klubi nie pozwala na zrobienie kroku w przód, a Europa z roku na rok nam ucieka .... |
zmęczenie materiału - ma honor i zrobił co powinien
szacun dla niego |
Gilarski w PS-ie dziś napisał że jeśli Skorża odda się do dyspozycji, to Cupiał ją na pewno przyjmie, inazej by się zastanawiał bo szkoda mu marnować kasę na odszkodowanie w dobie kryzysu...
Ale moim zdaniem to takie typowe gazetowe spekulacje nic więcej... |
Nie wiem co myśli Cupiał i niewykluczone, że rzeczywiście zwolni Skorżę, jednak wydaje mi się, że przede wszystkim na to zwolnienie czekają 'z wywieszonym jęzorem' pismaki, bo to dla nich nielada gratka, a Smudę od dawna 'wciskają' w Kraków. Z drugiej strony jednak pojawiają się informacje o tym, że Skorża pozostanie a polecą 'inne głowy'. Tak naprawdę nikt nie siedzi w głowie Cupiego i trzeba po prostu poczekać do poniedziałku ;) (choć pewnie jeśli jutro np. przegramy sprawa będzie przesądzona).
|
jak dla mnie to całą radę nadzorczą wywalić i zatrudnić nowego i lepszego trenera bramkarzy
mimo wszystko Skorża powinien zostać i ponownie walczyć o mistrzostwo. Tylko tym razem wzmocnienia zrobić powinni w trakcie sezonu by na lato była pełna kadra. |
Jak dla mnie Skorża powinien zostać do końca tej rundy i dopiero wtedy ocenić jego pracę.
Jeśli zostanie zwolniony, nowy treneiro bedzie mial sporo czasu na budowe nowej Wisły |
Cytat:
Padło zapewnienie że wszytsko jest nadal tak jak było. ufffffffffff |
Cytat:
|
Ja czekam na decyzje ze spokojem, zostanie Skorża to ok bo to dobry trener . Niestety popełnił 1 błąd który znacząco wpłynął na nasze odpadnięcie z pucharów więc jeśli zostanie zastąpiony jakimś innym dobrym trenerem też będzie nieźle. Tyle, że jak nowy trener będzie na poziomie Liczki ,Engela czy Okuki to lepiej nic niezmieniać. Czyli Skorża lub rownożędny/lepszy następca:P
|
Cytat:
|
dla wszystkich którzy uważają że należy pozbyć się Skorży
Kim chcecie go zastąpić?? Kasperczakiem który zdegradował Górnik?? Smude?? po pierwszej rundzie media trąbiły że nikt nie odbierze tytułu Lechowi a widzieliśmy jak skończył Gdzie się podziali wszyscy co jeszcze pół roku temu na meczu z Odrą skandowali Jesteśmy z Tobą trenerze jesteśmy z Tobą?? Skorża popełnił błędy ale kto ich nie popełnia?? przyznał się do nich i chyba więcej ich nie powtórzy no ale to nie my zwalniamy/zatrudniamy trenera więc nie zostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne wiadomści z klubu |
Cytat:
TVP1 powołuje się na oficjalną wersję, która jest jaka jest, bo być musi... Faktycznie, wszystko jest tak jak było, Skorża wciąż jest trenerem Wisły. Poprowadzi ją jutro w Lubinie. A że przy okazji oddał się do dyspozycji zarządu... szczegół. Decyzja faktycznych władz klubu zapadanie niezbyt szybko, ale zapadnie. Konsekwencje personalne po Levadii zapadną na pewno. Jeszcze małe przeprosiny za pierwszą wersję informacji o dymisji (a nie oddaniu do dyspozycji) - dość szybko staraliśmy się to poprawić w tekście informacji, ale padł nam serwer. Po kilkudziesięciu minutach już było prawidłowo. Niemniej różnica jest niewielka (choć jest!) - dymisja i tak musiałaby być przyjęta lub nie. |
Cytat:
|
Jak sobie pomysle ile my cierpimy z powodu tego ze nie potrafimy odpowiedni sie przygotowac do Pucharow (karuzela po Tbilisi,valerendze czy dzis po Tallinie) i jak inaczej moglby wygladac dzis ten klub ,to az jest nie do ogrnięcia /
A Maciej pownien zostac,czeka nas ciezki sezon a przyjscie kogos innego raczej nic tu nie da.Pownii wyleciec deaj eskperci Jacek "farfocel Pawelka" Kazimierski i Rafał "mamy rozpracowana Levadie" Janas.Przez ich niekompetencje w duzej mierze mamy stype i dlugo miec bedziemy. |
Cytat:
|
Cytat:
a zaprzeczono temu pierwszemu... więc nie wiem skąd ten gromki śmiech |
Tak jest Maciej musi zostać, mimo, że jest mi przykro z powodu tej porażki tak samo jak i Wam, to chciałbym, żeby Maciek nadal był naszym trenerm. Co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy... Ciekawe, czy jutro w Lubinie będzie się niosło w naszym sektorze: Maciek Skorża.....? Osobiście bym chciał, bo nadal go bardzo popieram.
|
Trochę mnie dziwią wcześniejsze wypowiedzi osób żadającyh dymisji trenera.
Wydaję mi się że owe osoby chciałyby by Wisła wygrywała zawsze - ja też, ale wiem że to utopia i nie ma prawa isnieć. Przyszedł pierwszy DUZY kryzys, po dwóch dobrych latach, na których cieniem kładzie się niedosyt po zeszłorocznym występie w pucharach. Pierwszy kryzys i już zwalniać? Czy to nie jest znajome? Skad my to znamy? Tak właśnie postępował Cupiał w ciagu ostatnich lat, zwalniając trenerów po roku czy pół roku pracy. I co to dało? W zanczącym stopniu brak cierpliwosci własciciela przyczynił się do tego co jest teraz. Dajmy trenerowi nie jeszcze jedną szansę, lecz po prostu szansę i wsparcie na kóre w moim mniemaniu za klasę jaką pokazuje w ciagu tych dówch lat a szczególnie w obliczu klęski. MACIEJ SKORŻA W WIŚLE! Szkoda by mi było równiez prezesa, zwłaszcza że on tu chyba jest najmniej winny katastrofy. Bednarz tez nie przepił kasy na transfery bo jej po prostu za wiele nie było. Wstrząsnąć drużyną-władza. Wyciągnąć wnioski z porażki-sztab szkoleniowy. Zacząć traktować Wisłę jako coś więcej niż dojna krowa-piłkarze. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Skorża, po tym blamażu ma honor i oddał się pod osąd prezesa Cupiała, który może go zwolnić bez wypłacania odszkodowania w przeciwieństwie do Kasperczaka. Moim zdaniem doceni ten ruch i pozwoli Skorży zostać. Smuda co najwyżej na dyrektora sportowego, bo trzeba mu to przyznać, że nosa do zawodników (zwłaszcza z Polski) to on ma i może to właśnie byłoby dobre. Ze sztabu zwolniłbym tylko Kazimierskiego.
|
Ja mam osobiście mieszane uczucia odnośnie Skorży. Z jednej strony dwa MP ale z drugiej musimy wziąć pod uwagę to jak Wisła gra w meczach o stawkę. A gra słabo. Wystarczy wspomnieć pierwszy mecz w Jerozolimie, Tottenham , 4 mecze z Amicą w ubiegłym sezonie(3 porażki 1 remis)czy też oczywiście Levadie.
Mistrza może i zdobędziemy wygrywając z dołem i środkiem tabeli ale w pucharach w takim wypadku nie mamy czego szukać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl