![]() |
ja tak offtopicowo:
Ile wynosi budżet Krakowa w porównaniu do innych miast, w których jest Euro oprócz Warszawy ? I jakby ktoś mógł to jakoś ładnie podzielić albo wkleić na co idą pieniądze w tych państwach ? Może to trochę odchodzące od tematu ale nawiązuje znacząco do budowy ;) |
To, co dzieje się z naszym stadionem jest coraz większym skandalem i kompromitacją. Skoro ZIKiT otwarcie przyznaje się do możliwości, iż stadion nie będzie gotowy na LM, to nie łudźmy się, że będzie.
Mnie w tej sytuacji ciekawi jedno: Co na to klub i dlaczego jak zawsze milczy w przestrzeni publicznej? Kiedy Basałaj zrozumie, że obecna taktyka i linia postępowania przyjęta w tej sprawie przez klub jest po prostu zła, nie załatwiająca niczego? Od lat? Milczące czekanie, separowanie się od inwestycji i jej prowadzenia przez miasto plus zakulisowe rozmowy od bardzo dawna nie prowadzą do pozytywnych efektów, tylko kolejnych opóźnień i strat finansowych. Dalej - co na to kibice? Co na to SKWK? W kwestii ujmowania się za "kibolami" Lecha i Legii potrafią organizować publiczne akcje, protesty, "jednoczyć się" przed kamerami C+, a w sprawie własnego stadionu nie? Jakie wsparcie otrzymał były już radny Dariusz Olszówka od wiślackich organizacji kibicowskich i całego środowiska piłkarskiego identyfikującego się z Wisła? To jest normalne?! I wreszcie - co dalej realnie zamierzają robić urzędnicy miejscy? Dalej jedynie wymyślać nowe usprawiedliwienia i bajeczki dla tuszowania własnej niekompetencji i kolejnych opóźnień, czy wreszcie w jakikolwiek sposób wezmą się do pracy, ustalą jakiś harmonogram, podejmą decyzje o przetargu etc.? Gdzie są jakiekolwiek naciski na Majchrowskiego, radnych, ZIKiT itd. na zapanowanie nad tą inwestycją i przyspieszenie czegokolwiek? |
http://www.youtube.com/watch?v=pdm3k-qWojw
No i doczekaliśmy się ........ Dziś była telewizja na stadionie i zrobili reportaż. A to wszytko w związku z tym że sprawą stadionu zajmie się prokurator. Dziś już policja zabezpieczała dokumenty związane z inwestycją. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Prokuratura miała się przyjrzeć inwestycji już w październiku ubiegłego roku.
Z informacji w mediach wynikało, że chodzi głównie o nieprawidłowości w wyłonieniu biura projektowego. http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...l?ticaid=1c5f7 Szkoda, że nie prześwietlono całej budowy od a do z. Mam nadzieję, że to jeszcze nic straconego. Tylko, jak dotąd nic nie słychać o wynikach owego "przyjrzenia się ". Chyba, że coś mi umknęło ? |
Jeśli to prawda że prokurator się tym zajął to budowa może stanąć w miejscu a wiecie co to oznacza.
|
Wielu by chciało najchętniej zburzyć ten stadion i wybudować nowy za pieniądze jakiegoś szejka. Niestety tak nie będzie i musimy docenić to co mamy i tyle. Kiedyś Wam nie przeszkadzało sikanie w toy toyach, a teraz... wiecie o co chodzi.
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/budowa...elkich_staran/
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...orow,id,t.html http://www.stadionwisly.info/aktualn...jne_73_miliony http://wislakrakow.com/www/showartic...0&pp=10&page=2 http://www.futbol.pl/artykul/83279.html http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,802...na_wiosne.html z działu kronika budowy..... z Perspektywy czasu to bardzo śmieszne jest najbardziej fragment tej pani Niedziałającej z ZIKTU no i oczywiście przejedyne wypowiedzi pana prezydenta same wisienki... imponuje mi ten koleś poniekąd, ma chłop tupet tego mu nie można odebrać |
Ja pi****le jak czytam o tych wszystkich rzeczach ktore na tym stadionie są zle i o kolejnych nie dotrzymancyh datach
oddanie stadionu to poprostu szlag czlowieka trafia. Zastanawiam sie dlaczego klub nic nie reaguje,Basalaj cichutki ,jakby wszytko bylo ok. Niewiem czasami komu tak naprawde zalezy na stadionie a komu nie. W kazdy razie zaorac ten caly Zarzad Transportu a tą cała Niedzialkowską i jej kolegow spakowac w kapsułe i wysłac w p**zdu ,byle dalej od Krakowa. |
Cytat:
|
Cytat:
Wisła jest traktowana przez UM jako najemca i zresztą tak samo sie to ma w kwestii tego co mogą zrobic . Nie MAJĄ żadnej alternatywy , bo niby gdzie miała by grać Wisła poza Reymonta ? na błoniach ? jesli sądzisz że klubu nie boli sprawa ze stadionem to się sporo mylisz . Klub traci na tym z każdym kolejnym meczem , gdyby oddano stadion w terminie w kasach klubowych było by 2-3 miliony złotych więcej . Zdziwiłbym sie gdyby KOMUKOLWIEK w klubie nie zależało na szybkim skończeniu tego stadionu . Poza tym to że jest cisza , nie znaczy że nikt nie prowadzi rozmów z UM . Kibice o pewnych rzeczach nie widzą i nie powinni wiedzieć . |
^^^Mylisz się wystarczyło żeby klub informował na bieżąco jaki jest stan budowy. Nie musiłaby nic komentowac po prostu przekazywac NA BIEŻĄCO - suche fakty wraz ze swoimi uwagami KTÓRE MAM NADZIEJĘ ZGŁASZAŁ. NIe trzeba być wybitnym fachowcem żeby przewidzieć np. ze telebimy będą zasłaniały widok kamerom, że wyjazd dla kosiarek w środku trybuny bedzie tragicznie wygladał czy że musi być wykonany środek trybuny północnej etc,etc.Nikt by wtedy nie miał pretensji do klubu bo widać by było jego zaangażowanie w proces budowy
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak naprawdę to Klubowi niezbyt zależało na szybkim kończeniu budowy. Biznesowo Wisła jest w tej rundzie mocno do przodu. Za wynajem płaci grosze (z uwagi na trwającą budowę to jest pewnie 50% starego czynszu czyli jakieś 250 tysięcy za rundę - albo 25 tysięcy za mecz) a frekwencja jest fajna - średnio 16 tysięcy or so.
Poza tym Klub czekają bardzo trudne negocjacje w sprawie operatora i wynajmu gotowego obiektu, więc pewnie zawarto niestety dżentelmeńską umowę o niewp...niu się Klubu w temat budowy... Niestety, kolejny raz okazuje się, że z p.Majchrowskim i resztą tego barachła dżentelmeńskich umów nie wolno zawierać, a Klub ponosi niewymierne straty wizerunkowe (marketingowe abecadło), a straty finansowe już za chwileczkę będą (na samych eliminacjach do CL może to być 1,5 mln złotych). Jedyne, co mnie w tym wszystkim pociesza to to, że życie lubi paradoksalne zaskoczenia i bez gotowego stadionu pewnie awansujemy w tym roku do Ligi Mistrzów :))) |
|
Cytat:
Jakbyś dostal komunikat z klubu że poprosili w lutym,marcu czy październiku2009, 2010r że zgłosili potrzebę zmiany lokalizacji telebimów albo że brakuje stropów i klatego schodowych w północnej. Nastepnie za miesiąc znów byłby komunikat ze ponownie klub zgłosił te problemy i czeka na odpowiedz.A za kolejny miesiąc że jednak nie dostał odpowiedzi to byśmy mówili ze klub dziala zajebiście a tylko ZIKIT z JM walą w ch... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dziwne... Jak otwarta no to dwaćkomunikat, bilety po 10zł i niech kupują, myśle że zapełnimy ją w takiej cenie. W końcunicna to nie zapowiadało, a tak teraz przy niższej cenie myślę że jest szansa :)
|
Jakieś dziwne te informacje, skoro nikt poza Interią tego nie potwierdza, ani tymbardziej nie zaprzecza.
|
Możliwe ze dlatego nie będzie wejścia na murawę :D 20 tyś to trochę dużo :D
|
Może w Klubie jeszcze nie widzą, że będzie otwarta ;)
a tak na serio, to dziwna informacją, jeszcze parę dni temu były fotki jak zaczynali montować kołowroty, ogrodzenia między nimi nie było .... Oby to była prawda... Czekamy na info Klubu |
Informacja bardzo dobra ale coś zbyt piękna żeby była prawdziwa
|
Cytat:
|
Cytat:
Widać jaki rzetelny artykuł |
zaraz bede wiedzial bo brat po bilet pojechal...
edit: coś jest na rzeczy bo mialem wrazenie ze bilety są ale nie wolno im sprzedawac i powiedzieli że trzeba czekac na info na oficjalnej...:P |
Cytat:
|
Byłby to najpiękniejszy prezent na fetę. Ponad 20 tyś kibiców i jeszcze większy doping. Poczekamy zobaczymy ale radzę się nie napalać
|
Interia by sie naprawde osmieszyla gdyby jednak nici nie wyszly z uruchomienia. Ciekawe czy jest jakis cien szansy. Napewno ze sprzedaza biletow nie bylo by problemow, bo jesli na G zostaly sprzedane w jeden dzien to na C spokojnie mozna sprzedac w poltorej, tylko pytanie skad ludzie by sie o tym mieli dowiedziec.
Ciekawej, oj ciekawe co z tego bedzie. |
straż pożarna zaakceptowała północną, info pewne :)
|
Cytat:
Druga sprawa to działania miasta i odbiory - dla miasta sytuacja z przeciąganiem odbiorów jest bardzo korzystna bo miasto nie ponosi kosztów utrzymania - te są do momentu przekazania stadionu po stronie Polimexu. |
Cytat:
A co do zapełnienia stadionu. Też nie mam wątpliwości,że liczbe 30 tysięcy będziemy notować raz,dwa razy w seozonie. Średnia to będzie tak jak dotychczas,15-18 tysięcy luda. I tu pojawi się problem dla klubu. |
Zdaje się, że w poniedziałkowej Gazecie Krakowskiej Basałaj wypowie się w sprawie stadionu. I nie będą to już tak dyplomatyczne słowa, jak do tej pory.
|
jutro mają trwać odbiory na trybunie północnej i jeśli się wszystko powiedzie - zostanie dopuszczona na niedzielę.
przypominam, że straż pożarna trybunę zaakceptowała. |
O tym czy trybuna północna zostanie rzeczywiście otwarta na niedzielny mecz, przekonamy się w sobotę. Od rana mają na trybunie trwać specjalne odbiory. Jeśli wszystko będzie w porządku, Wisła natychmiast wyda w tej sprawie komunikat i błyskawicznie rozpocznie sprzedaż biletów na trybunę północną.
Wiecej tutaj http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...64fb3f1f,1,3,3 |
Jak otworzą tą północną to śmiesznie to będzie wyglądać jak na gwieździe zamiast młyna będą jacyś przypadkowi ludzie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl