Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

gooro33 19.08.2010 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 964133)
Artykuł z wybiórczej... ciekawe ciekawe...
Dziś wieczorem prezydent Jacek Majchrowski stanie na budowanym stadionie. Rozbłysną jupitery, piłkarze wybiegną na murawę, a głos prezydenta zabrzmi ze wszystkich głośników nowego systemu dźwiękowego. W taki sposób Majchrowski chce udowodnić, że po latach modernizacji podstawowa infrastruktura umożliwiająca rozgrywanie meczów już działa, a Kraków nie ma się czego wstydzić przed Warszawą czy Poznaniem.

Miejsca dla 5,5 tys., ale biletów kilkaset

28 sierpnia meczem z Polonią Bytom Wisła pożegna się ze stadionem Hutnika. Wicemistrzowie Polski na Suchych Stawach grają od początku roku, a wcześniej przez pięć miesięcy musieli korzystać z gościny Zagłębia Sosnowiec. Z tego powodu średnia widzów na ich spotkaniach spadła do ok. czterech tysięcy, a klub stracił miliony złotych. Krakowianie musieli płacić za wynajem obiektów, na biletach zarabiali kilkakrotnie mniej, a reklamodawcy niechętnie chcieli pokazywać się na banerach otaczających boisko. Na mecze w Nowej Hucie czy Sosnowcu mniej łaskawym okiem zerkała też telewizja.
Sytuacja ma się zmienić od 18 września. Wtedy krakowianie wrócą na Reymonta, choć stadion będzie placem budowy jeszcze co najmniej do końca października. Przez ten czas kibice Wisły będą mogli siedzieć tylko na trybunie wschodniej (od strony parku Jordana), która mieści niespełna 13 tys. kibiców. Z kolei goście będą mieli do dyspozycji całą trybunę południową (od strony Błoń) na 5,5 tys. krzesełek, ale od Wisły na każdy mecz dostaną najwyżej kilkaset biletów. Takie rozwiązanie podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

Sytuacja nie zmieni się aż do całkowitego zakończenia prac przy trybunie północnej i zachodniej. - Etapowe oddawanie stadionu nie ma już sensu. Wykonawca szybciej i bez komplikacji będzie mógł wtedy pracować - wyjaśnia Joanna Niedziałkowska, dyrektorka Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W takich samych warunkach 7 września ma się odbyć mecz reprezentacji Polski z Australią. Do tego czasu w pełni gotowę będą dojścia na trybuny oraz podgrzewana murawa. Organizatorem meczu mają być Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wisła. Być może na to spotkanie dla kibiców polskiej kadry zostanie udostępniona także część trybuny południowej. Wejście na nią będzie odbywało się przez bramki umieszczone od strony al. 3 Maja. Z tej samej strony oraz od ul. Reymonta na obiekt będą wchodzili kibice posiadający bilety na trybunę wschodnią.

Będzie hucznie, ale konkretów nie ma

Już dziś ma się rozpocząć wyburzanie starych bramek wejściowych od strony al. 3 Maja. Na placu przed stadionem w pierwszych dniach września ma zostać uruchomiony parking samochodowy. - Na razie płaski, pokryty asfaltem. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na droższe rozwiązanie, bo dla tego terenu będziemy szukali inwestora, który chciałby jak najszybciej budować parking podziemny - tłumaczy Niedziałkowska.

Zaraz po zakończeniu prac budowlanych miasto chce przyciągnąć kibiców i przekonać mieszkańców Krakowa, że warto było wydać ponad pół miliarda na stadion. Magistrat planuje huczne otwarcie połączone z koncertem oraz towarzyskim meczem Wisły z "jakąś znaną drużyną" (w grę wchodzą czołowe zespoły z lig włoskiej i niemieckiej). Wszystko na razie jest jednak w fazie planowania i dziś w tej sprawie prezydent nie poda żadnych konkretów.

Bardzo słaby artykul... ale jak juz gazeta pasiastych pisze o naszym stadionie to oznacza ze mamy juz pewno mode...

SuperDragon 19.08.2010 18:33

A stadion miał być o wiele wcześniej.................

moskit 19.08.2010 18:41

sprawa wyglada tak od 20 zaczyna się sprawdzanie stanu stadionu w tym test oświetlenia, potem o 20 45 zaczyna sie konfa na którj dowiemy się kiedy zagramy na reymonta - wszystko będzie w internecie na zywo pod tym adresem http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...tadionu-wisly/

bravelukas 19.08.2010 18:41

ile ludzi z polimexu na trybunie zachodniej.........nawet jeden podnośnik działa czyli udaja ze cos pracuja, specjalie tak dla majchra

royalmichael 19.08.2010 18:46

haha już jest transmisja, ale sie szykuje show :lol:

mam nadzieję, że będą trudne pytania dla Majchrowskiego na konferencji

rainha 19.08.2010 18:50

Wam też tak obraz klatkuje i ścina? Chodzi mi o ten obraz. http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...tadionu-wisly

Gwiaździsty 19.08.2010 18:51

Pięknie wygląda oświetlona wschodnia trybuna i murawa. Aż się łezka w oku kręci.

jaszczur90 19.08.2010 18:52

Nic się nie zmieniło od 20 lat.. komuna dalej jest w Krakowie.. pracownicy nagle pracują o tej porze, brakuje jeszcze czerwonego dywanu dla towarzysza Majchrowskiego :rotfl:

bravelukas 19.08.2010 18:52

ale na zachodniej polimex szopke odstawia...na trybunie prace, dzwig w narozniku chodzi, podnosnik przy dachu.....a w zwykły dzien robia do 18:)

SpoXsteR 19.08.2010 18:53

obraz live macie tutaj www.krakow.pl/kamera/wisla , kawalek boiska bo kawalek, ale lepsze to niz nic, za kilka minut zaczynamy szopke ; )

Fuks 19.08.2010 18:54

ciekawe czy trawe tez na zielono podmalowali :D

ciacho 19.08.2010 18:56

Mam nadzieję, że ktoś kompetentny tam będzie i zada pytanie miłościwie nam panującemu, co to za szopka jest dzisiaj odstawiana z tą nadzwyczajną mobilizacją Polimexu.

A tak odnośnie stadionu.. szkoda, że całe oświetlenie nie zostało umieszczone pod dachem tylko na tych nieszczęsnych masztach.

mgła 19.08.2010 19:03

Aż nie wiem czy sie smiac czy płakać, przydałaby się dokumentacja zdjeciowa ( z kamerek) jak w przeciągu ostatnich tyg "pracowali" o tej godzinie, bo to kpina jakaś żeby tak udawać i rzucić Majchrowi przed oczy i spytać jak tak można?!
\
BTW jak domalowali te linie to dopiero widze, że ta odległość do boiska jest jednak ogromna... może reklamy led-owe troche to skrocą optycznie bo masakra

PiotrG 19.08.2010 19:05

Może trawę też pomalowali? :lol:

Zaczynamy zabawę, mam nadzieję, że nie zwymiotuję podczas mowy Majchrowskiego

Hanex 19.08.2010 19:05

Calkiem sporo ludzi sie tam kreci, rozdaja cos za darmo? :P Cyrk...

PiotrG 19.08.2010 19:07

Ja mam nadzieję, że ten fatalny dźwięk to wina przekazu...
A co do prac przy zachodniej - ustawiają oświetlenie, równomierne to ono nie jest.

krkgiba 19.08.2010 19:07

jakosc dzwieku tragiczna w tej relacji... a moze to takie naglosnienie mamy na stadionie? :D

mgła 19.08.2010 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 964463)
jakosc dzwieku tragiczna w tej relacji... a moze to takie naglosnienie mamy na stadionie? :D

też się zastanawiam czy to wynik transmisji ? już nawet swojego lapka podejrzewałam bo przecież nie fachowe nagłośnienie naszej Twierdzy :P

edit: a jednak gość mówi że to tam coś nawala

bondTSW 19.08.2010 19:11

Brozio się przywitał ze wszystkimi :D

Domello 19.08.2010 19:12

Ciekawe ktory fotograf pierwszy pilka oberwie ;p

szarkoz 19.08.2010 19:13

No no, prowadzący transmisję sam twierdzi, że nie słyszy co mówi spiker :)

krkgiba 19.08.2010 19:13

czyli jednak naglosnienie na stadionie mamy takie, do ch nie podobne.

bravelukas 19.08.2010 19:14

słabe nagłosnienie to raczej wina tego ze nie jest pelne, tzn nie ma go na zachodniej

PanPlamka 19.08.2010 19:17

Oj Boguski, Boguski. Co z Ciebie wyrosnie...

A co do dzwieku, to przeciez glownie wina transmisji. Ostatnio jak relacjonowali prezentacje Wilka i Riosa to nie bylo nic slychac.

gooro33 19.08.2010 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 964437)
ale na zachodniej polimex szopke odstawia...na trybunie prace, dzwig w narozniku chodzi, podnosnik przy dachu.....a w zwykły dzien robia do 18:)

Robic zrzuty ekranu. Mozna z tego wtedy zlozyc kabaret pt. ''Praca polimexu przed-podczas-po wizycie Majchra na stadionie''.

mgła 19.08.2010 19:21

Boguś "trafia" jak w lidze czyli utzymuje dyspozycje hehe Clebi go miażdży celnością
a żeby nie OT zrobią dziś ci robotnicy więcej niż w nie jeden zwykły dzień, szkoda że Majcher nie wizytuje stadionu średnio raz na tydzień :P

igortsw 19.08.2010 19:24

Całość chyba łopatą kręcone...

1227 19.08.2010 19:42

mógłby ktoś tu napisać o czym tam mówią na tej konferencji? nie odtwarza mi cos na tej stronce...

piter116 19.08.2010 19:43

Mogliby dać napisy bo gościa nie idzie w ogóle zrozumieć ...

dynek.pl 19.08.2010 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1227 (Post 964501)
mógłby ktoś tu napisać o czym tam mówią na tej konferencji? nie odtwarza mi cos na tej stronce...

i tak niewiele mozna zrozumiec - fatalna jakosc transmisji


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl