![]() |
A może sprzedaż zaczynają tydzień przed meczem, jak zawsze?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Myślę, że po oddaniu całego stadionu miejsca na to będzie aż nadto. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Coraz weselej.... |
NIe wiem jak to do końca jest w tym projekcie ale samoczynne urządzenia.oddymiające mają być w strefach p-poż powyżej 1500m2.NIe mam tu planów więc nie wiem które to mogą być raczej tylko częśc garażowa pod zachodnią. NA klatkach schodowych montuje się klapy dymowe-na dachu i w automtycznie otwierane okna i to nie powinien być problem. Przypuszczać można że straż przyjechała odbierać obiekt , zarządzali prób dymowych albo symulacji oddymiania garaż. Tych nie było i kazali wykonać. Teraz muszą dogadać się co do ceny (przetarg?), zamówić i wykonać.Być może dla tego czekają z laniem asfaltu, bo inst.odyymiania potrzebuje sporo miasjca na szachty oddymiające i pewnie gdzieś je w terenie przed trybuną wyrzucą. Czas pokaże czy się myle
|
Ja się na takich budowlanych rzeczach za bardzo nie znam ale wytłumaczcie mi jak to jest możliwe, że mając gotowy projekt osoby odpowiedzialne za nadzór nad tą inwestycją nie wiedziały o tak dużej liczbie błędów projektowych ? Czy nie powinno być tak, że jeżeli ktoś jakikolwiek projekt tak dużego stadionu stworzył jeszcze budzący znaczące wątpliwości co do jakości to osoby nadzorujące powinny zweryfikować na zasadzie projektu błędy projektanta ?? Nie wierze również w to, że dopiero teraz pojawiają się o tym informacje ... bo normalny student budownictwa wiedziałby o takich błędach zapewne. Brak systemu oddymiania to jest duży problem widzę i co teraz będzie ??
|
A teraz przyjdzie Tusk i wszystko pozamyka.
Błędy w projekcie bodaj któraś z firm Holenderskich uchwyciła z dwa lata temu. Wtedy jeszcze nie było za późno na zmiany. Miasto te ostrzeżenia zlało. |
Na meczu młodej ekstraklasy na asfalcie przy trybunie wschodniej stał dzisiaj dźwig ciekawe do czego potrzebny , a może podłączają coś przy telebimach albo coś
|
Cytat:
wiem czarny humor , ale co nam pozostaje |
Cytat:
|
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/sp...-milionow.html
podziękował :( jakbym byl tam inwestorem to bym chyba wszystkich pozabijał... |
Cytat:
|
To ciekawy kiedy ten stadion zostanie oddany. Stawiam na marzec 2012, ale oczywiście nikt nie odpowie za opóźnienia i straty dla naszego klubu. Dodatkowe koszty-12 milionów- mogą zablokować budowę hali Wisły.
|
Pozwolę sobie wkleić całość, skopiowaną z innego miejsca w sieci, ponieważ ten news powinien dotrzeć do jak największej liczby osób interesujących się Wisłą.
Kolejne 12, a może nawet 18 milionów złotych z kasy miasta będzie potrzebne, by dokończyć stadion Wisły przy ulicy Reymonta w Krakowie! Na trybunach wschodniej i zachodniej brakuje bowiem systemu oddymiania, a miasto nie może się porozumieć z wykonawcą co do kosztów. Na zainstalowanie systemu potrzeba 8-12 tygodni. Nie ma więc już szans, aby zdążyć na pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany w Krakowie 12/13 albo 19/20 lipca. Nie wiadomo też, czy uda się zakończyć prace w terminach spotkań w kolejnych rundach (26/27 lipca i 2/3 sierpnia; 16/17 i 23/24 sierpnia). Istnieje realne zagrożenie, że w tych terminach na krakowskim obiekcie będą prowadzone roboty na dwóch największych trybunach i do dyspozycji klubu zostaną tylko sektory za bramkami. - To prawda, może dojść do takiej sytuacji. Zrobimy jednak wszystko, aby do tego nie dopuścić - usłyszeliśmy od jednego z pracowników Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, czyli miejskiej jednostki odpowiedzialnej za budowę stadionu. Przedstawiciel ZIKiT przyznał, że wszystko przez system oddymiania. Joanna Niedziałkowska, dyrektor ZIKiT informowała nas w zeszłym tygodniu, że miasto otrzymało na początku roku z Komendy Głównej Straży Pożarnej opinię, która wskazywała wykonanie systemu oddymiania na trybunie wschodniej i zachodniej według nowych zasad. Trybuna wschodnia jest już jednak udostępniana dla kibiców od września ubiegłego roku. Okazuje się, że Straż Pożarna wydaje zezwolenie warunkowe na każdy mecz. Obostrzenie dotyczy tego, że na terenie trybuny nie wolno gotować posiłków. - Obowiązuje też zalecenie szerszego zabezpieczenia imprezy. Tak nie może być jednak w nieskończoność. W projekcie trybuny wschodniej był system oddymiania, ale go nie wprowadzono, choć spełniał wymogi. Zdecydowano się na inny system. Dla nas nazwa firmy wykonawcy nie jest ważna. Liczy się to, aby obiekt był bezpieczny. A bez systemu oddymiania nie ma takiej możliwości - mówi Adam Wiśniowski, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Dodaje, że nie wie jaki system został zaproponowany w projekcie dla trybuny zachodniej: - Ta trybuna nie została jeszcze zgłoszona do odbioru, w związku z tym nie prowadziliśmy na niej czynności kontrolno-rozpoznawczych. Pracownik ZIKiT przyznaje: - Mieliśmy opracowaną dokumentację dla systemu oddymiania. Budziła jednak wątpliwości. Zleciliśmy dodatkową ekspertyzę, która wykazała konieczność wprowadzenia pełnego systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego. Ekspert potraktował powierzchnie pod trybunami jako pasaż, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza. W związku z tym zleciliśmy ponowne opracowanie systemu oddymiania. Projekt jest gotowy. Teraz trzeba się dogadać z wykonawcą, czyli firmą Polimex-Mostostal, która roboty może przeprowadzić w ramach prac dodatkowych. Zlecenie ich innemu wykonawcy wiązałoby się z przetargiem, a to wydłużyłoby czas oczekiwania na zakończenie inwestycji. Bez systemu oddymiania pod trybunami nie można na miejscu gotować posiłków. Wyklucza to użytkowanie trybuny zachodniej, gdzie są loże i miejsca dla VIP-ów. Natomiast pod trybuną wschodnią trzeba wyburzyć istniejące ścianki punktów gastronomicznych, które mają zastąpić bezpieczniejsze - ze względu na ochronę przeciwpożarową - rolety. Do tego na obydwu trybunach musi zostać zainstalowana odpowiednia wentylacja. To prace, które w ZIKiT oszacowano na co najmniej 12 mln zł. To dodatkowe koszty dla miasta, niemal tyle, ile brakuje przykładowo na budowę nowej Hali Wisły. Jeżeli więc rozmowy miasta z wykonawcą w sprawie montażu systemu oddymiania będą się przeciągać, to później prace mogą wypaść w terminach, gdy wiślacy mają grać ważne mecze w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dla skrócenia czasu ZIKiT chciałby równolegle prowadzić inne odbiory trybun. Później jednak trzeba jeszcze uzyskać zgodę Straży Pożarnej i czekać na przyznanie licencji od władz piłkarskich na użytkowanie całego stadionu. Niebawem na przyjęcie kibiców ma być natomiast przygotowana trybuna północna (od strony ul. Reymonta). - Niewiele zabrakło do tego, aby kibice mogli na niej zasiąść podczas ostatniego meczu ligowego 29 maja. Na niej wszystko właściwie jest już gotowe. Policja nie ma zastrzeżeń co do monitoringu na samej trybunie. Analizowany jest jeszcze obraz z kamer umieszczonych poza trybuną. Chodzi o to, aby można było dokładnie filmować co się dzieje w jej otoczeniu i czy kamery przy obecnym oświetleniu są w stanie wszystko zarejestrować również po zmroku - wyjaśnia pracownik ZIKiT. W tej jednostce zaznaczają, że prace się wydłużą, ale obiekt będzie bardziej bezpieczny. Obawy są jednak takie, że stadion, który miał być gotowy w lipcu ubiegłego roku, nie będzie oddany w całości na tegoroczne mecze pucharowe i zamiast promocji w Europie, będzie wielki wstyd. Dziennik Polski. - Na wschodniej ścianki regipsowe zamiast rolet przeciwpożarowych - o nieprzystosowaniu punktów gastronomicznych do pełnienia swojej funkcji osoby na forum pisały już chyba z rok temu!!! - Trybuna zachodnia jeszcze nie została zgłoszona do odbioru mimo że jakiś miesiąc temu przedstawiciele ZIKiT'u zaklinali się że prace zostały zakończone!!!! Kłamstwo goni kłamstwo... |
Pomijajac, ze to kolejny skandal to priorytetem powinno byc aby byly otwarte 4 trybuny na poczatek nowego sezonu na najwazniejsze mecze.
Niech zaplanuja robienie tego systemu oddymiania po rundzie jesiennej 2011 w przerwie miedzy rundami. Jadlem na derbach kielbaske - nie wiem gdzie byla przygotowywana ale smakowala calkiem niezle wiec jakos da sie to obejsc, a dla VIP-ow niech gotuja "u Wislakow" i donoszą. |
Niewiarygodny skandal, oczywiście nikt nie odpowie za ten burdel, nie dość że leje mi się na głowę, jak podczas meczów z Górnikiem i Cracovią to teraz jeszcze to. Ale jak już szczęśliwie skończą budowę to wiele piersi wypnie się do orderów. Trzeba by, po odbiorze wszystkich trybun, wtedy zgłaszać wszelkie usterki, jak np. cieknący dach, odpadające flizy itp. Tak żeby wykonawca i inwestor nie mogli oficjalnie zamknąć inwestycji. Co za syf.
|
No to ceną zbliżamy się do stadionów, które zostały zaprojektowane przez profesjonalistów na Euro. Bo jeśli dobrze liczę, to już do 600mln się zbliżył koszt stadionu. Jeszcze 200 i Wrocław cenowo przeskoczymy ;D
|
540mln PLN, taki jest koszt z tymi dodatkowymi 18mln.
Za to można było zbudować stadion o takiej samej pojemności z rozsuwanym dachem i dobrze rozplanowanymi powierzchniami komercyjnymi. |
http://www.youtube.com/user/WislaKra...28/pRLW4sWCBOY
Polecam filmik! Na poczatku ponadczasowe wypowiedzi Basalaja i Majchrowskiego. Wydaje sie ze filmik byl nagrywany wczoraj! A pozniej to juz tylko plakac jak ci ludzie klamali, co nazmyslali. Doputy nie bedzie dobrze w tym kraju dopoki za takie PRZESTEPSTWA nikt nie bedzie ponosil odpowiedzialnosci karnej. Karze sie ludzi mandatami, zakzami stadionowymi czy wiezieniem za stanie na schodach podczas meczu, za wulgaryzmy, za Donal matole a nie kaze sie ludzi za jawne klamstwa i marnotrastwo pieniedzy panstwowych - najwieksza porazka Polski |
600 mln to może dobijmy do miliarda ?? Szkoda gadać takiego marnotractwa pieniędzy jak u nas to w żadnym cywilizowanym kraju nie ma.Żeby to ten stadion wyglądał chociaż że tyle kosztuje ale gdzie tam
|
A tak z ciekawosci , ile kosztowal stadion Lechi - bo tam wlasciwie kosmetyka jakas tylko wykluczyla rozegranie meczu z Francja a nieoszukujmy sie ten stadion bedzie prwdopodobnie ze 100x lepszy i nowoczesniejszy od naszego ..
Taka mnie refleksja naszla - czy jakby Cupial sie zagotowal i wylozyl z kieszeni kase i zaczal budowac w Opatkowicach (kidys chyba byly takie plany) to myslicie ze zanim Majcher oddalby 4 trybuny na Reymonta to juz mecze byly by rozgrywane na czterdziestotysieczniku w Opatkiwicach...hmmm zenada |
Nie wiem jak stadion Lechii, ale we Wrocławiu stadion z parkingiem wielopoziomowym + parking naziemny dla aut i autokarów + całe zaplecze kosztował zdaje się 840mln ;)
|
ok 775 mln
|
No to wyjdzie, że Legia kosztowała połowę tego co we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i w Krakowie. Niewątpliwie to co się dzieje to jest skandal i powinny być wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje, ale będzie jak zawsze.
|
Ten koszt ktory podajecie odnosnie naszego stadionu to sie tyczy calego obiektu czy nie wliczane sa w to trybuny polnocna i południowa ktore powstaly (czesciowo) wczesniej?
Cytat:
|
Panowie teraz to juz naprawde ciezko nazwac.
Skandla byl podcza pierwszego opoznienia. Wielki skandal podczas drugiego. Paranoja podczas trzeciego... O co w tym wszystkim juz chodzi...?? Gdzie sa wladze miasta i ten debil prezydent?? To juz naprawde ciezko okreslic co sie dzieje... |
Najpierw proponuję zrobić rozliczenie (we własnym sumieniu) kto był na wyborach na prezydenta miasta i kto na kogo głosował. :)
|
Trzeba zrobić fetę nie na rynku tylko pod UM.
|
pytanie do zorientowanych
Czy jeśli brak instalacji oddymiającej powoduje brak możliwości przygotowania posiłków - to czy nie można ich po prostu dowozić i na miejscu podgrzać choćby w mikrofali?
napewno nikt się od tego nie otruje, a samą instalację mogliby robić w np. w przerwie zimowej? Chyba, że są inne względy wymuszające założenie instalacji już teraz? |
Cytat:
Jaki prezydent takie inwestycje! |
Wydaje mi się, że w chwili obecnej posiłki są tak przygotowywane.
|
7 lat budowy prawie 600 milionow poszlo..... teraz do 12 tygodni (czytaj tempem Polimexu to tak z 6 miesięcy) wykonanie tej instalacji o której wszyscy wiedzieli ze jej brakuje ale teraz się nagle obudzili!!
Nie trzeba byc studentem prawa zeby zobaczyc ze ktos tutaj kase na lewo zarobil..... ja rozumie opoxnienia ale ten stadion jest budowany 7!!!!! lat!! nie ma jakiś instytucji (poza miejskimi bo to jak widać permanentni partacze i nieudacznicy) ktaora obserwuje wydawanie publicznych pieniędzy... niezależnie od tego kto jest prezydentem to wszystko co się dzieje wokół tej budowy nadaje się do prokuratury...... bo to wszystko jest fundowane z naszych pieniędzy...... no chyba ze w myśl nowej ustawy o błędach urzędników pokryją dodatkowe koszta z własnej kieszeni...... (http://biznes.interia.pl/news/urzedn...-bledy,1639355) podobnie jak z bandytyzmem na stadionach prawo mamy dobre tylko trzeba je przestrzegać i egzekwować z pełną konsekwencja......... nie dziwie się ze im na wszystko w Krakowie brakuje jak oni tak szastają pieniędzmi i tak nadzorują inwestycje nasz stadion to tylko przykład niegospodarności tych patałachów!! 7 lat budowy a jak się pyta takiego chłopa kiedy koniec to on na to ze nie wie i o terminach nie chce rozmawiać!! mamy okazje zapytac podczas meczu z Polonia tych pseudo-profesjonalistow kiedy koniec kiedy skoncza sobie robic z nas jaja!!!!!!!!!!! |
Panie Majchrowski!!!!!!
„Wirtualne stadiony” w innych miastach już prawie zbudowane! A co ze stadionem realnym? Czyżby jeszcze nie gotowy??? Czekam na tę Ligę Mistrzów z utęsknieniem. I ciekawe co zobaczę, jeżeli do niej awansujemy? Co Pan wtedy zrobi, gdy w świat pójdzie wiadomość, że drużyna z Krakowa nie ma gdzie grać , bo miasto od 7 lat nie może dokończyć budowy stadionu? Znów wykupi Pan całą stronę w gazecie, żeby się skarżyć? Tak jak kiedyś skarżył się Pan, że nam Euro nie dali? Pewnie tak, przecież to nie Pan będzie za to płacił... |
heeheh
Eliminacje LM zagramy na Makkabi |
Krakowscy politycy są warci krakowskich dziennikarzy. Co wynika z tekstu w DP? Dlaczego dziennikarz nie drążył tematu projektu instalacji oddymiających? Kto podjął decyzję o zmianie projektu, który wg. straży pożarnej spełniałby wymogi?
Znów sprawa się rozpłynie i nikt nie poniesie konsekwencji prawnych... zresztą politycznych też. Żenada. |
Cytat:
no co chcesz? Przecież podczas kampanii wyborczej prezydent Jacek M. chwalił się nowo wybudowanymi obiektami (m.in. stadion Wisły, ul. Lema). Było to i w TV (w tramwajach) i na plakatach wyborczych (tak mniej więcej na co trzecim przystanku)... ... A że te dopiero co powstałe obiekty miały pewny drobny feler... no cóż. Ciemny lud i tak to kupił... Natomiast za te trzy lata, w czasie kolejnej kampanii wyborczej, znów będzie można uroczyście otworzyć stadion Wisły. I media napiszą o tym z zachwytem i wyborcom będzie raźniej, że w czasie kryzysu tyle wybudowano .... same plusy ;) |
Cytat:
|
Dziś w Kronice o 18.30 bedzie o stadionie.
ps. w programie padła kwota 100 mln żeby dokończyć wszystkie prace w tym te wykończeniowe ... Czy to możliwe że brakuje az tak duzej kwoty ? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl