Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Putin2000 23.01.2019 16:26

Co się tyczy postępowania Bednarza na polu sportowym i biznesowym, to miał umiarkowane sukcesy. Ale działał też w określonych okolicznościach.



Natomiast walka z ortalionami, jak widać, była w pełni uzasadniona. Inna sprawa, że nie robił tego w jakiś finezyjny sposób. Uważał chyba, że problem sam się rozwiąże, kiedy przez jakiś czas nie dostaną tego, czego chcą. Moim zdaniem jednak klub i jego władze mają ograniczone możliwości zwalczania takiej patologii, jaka u nas była/jest. Co można zrobić? Dawać zakazy stadionowe? A kto potem to będzie egzekwował, ochrona złożona z kolegów Sharków albo jakichś nastolatków? Nie łudźmy się, że gdyby policja i prokuratura nie wzięły się za to towarzystwo (nomen omen), to dzisiejsze działania naprawcze w ogóle byłyby możliwe.

master777 23.01.2019 17:02

Bednarz był jakiś 7 lat temu. Szkoda chyba czasu o tym pisać, no chyba że pod jakąś książkę.

wolfy 23.01.2019 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1531555)
Gdyby nie ta porażka jak go określiłeś, Marcelo nie grałby w Wiśle, tylko w jakimś innym klubie.



Uwalił umowę z Jovanoviciem? Z tego co wiem to lekarze wydali negatywną opinię na temat jego dalszej kariery zawodowej z tej dyscyplinie.

Bednarz dyrektor sportowy a Bednarz Prezes to inne czasy i inna ocena. Piłkarzy sprowadził sumarycznie raczej na plus, prezesem był beznadziejnym. Klub kokosa (zaraz zamknięty, bo trzeba się było z piłkarzami dogadać), zatrudnienie Probierza, UFA, konflikt z kibicami (bo zakazy dostali ludzie kompletnie niewinni, jak ojciec z sześcioletnią córką, do tego bezprawnie i musieli się wycofywać) rozegrany idiotycznie i sesja z Karcherem która chyba była tym momentem w którym cierpliwość Cupiała się wyczerpała...
Czy chciał dobrze? Przypominam że są nagrania z "U Sowy" na których Bednarz dogadywał miejsce na listach PO jako pogromca kiboli. IMHO robił cyrk pod siebie.

Zainteresowanym radzę sprawdzić jakie sukcesy odniósł w Ruchu, gdzie zajmował się finansami (Ruch poleciał za podwójne umowy podpisywane z piłkarzami żeby ominąć ograniczenia komisji ligi).

Pablito 24.01.2019 10:07

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...__prezesa.html

i jeszcze sposób w jaki pogonili Sobolewskiego... Bednarz to był turbo szkodnik, jeszcze by mu się kilka rzeczy wyciągneło typu ściągnięcie Burdeńskiego itp

Karherop 24.01.2019 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1531607)
To nie Bednarz, tylko Basałaj rozwiązał kontrakt z Jovanovicem.
Bez UFA, nie dostalibyśmy licencji.

Ciągle się powtarza jak mantrę hasło że bez UFA nie byłoby licencji.
To najczestsze wytlumaczenie obrońców tej teorii, jednocześnie takie które nie można zweryfikować.

Tymczasem sytuacja jaka wtedy była nie była nawet w 10% tak zła jak teraz (na koniec grudnia 2018)
Opóźnienia w placach nie były tak duże
Nie wzięto nam żadnej kasy z c+ na poczet cesji do miasta i TF
Nie zawieszono nam licencji.
Nawet gdyby nam nie przyznano 31 marca to przecież przysługuje tryb odwoławczy, więc ew. wtedy chwytalibysmy się takiej brzytwy.
Dodatkowo nie przyznanie licencji mogłoby obudzić TF i Cupiala że kasa jest niezbędna.

A tak nabraliśmy się na bajeczki UFA jak to nas dokapitalizowanie, pobudza marketing, ściągną sponsorów. I tym sposobem do dzisiaj spłacamy kary umowne. Bednarz wtedy ani trochę nie spodziewał się konsekwencji swoich czynów, tak jak i zresztą w przypadku innych decyzji.

Ajax 24.01.2019 11:31

Bednarz żadnym guru zarządzania nie był po prostu miał 100% w kwestii czym jest SKWK i inni kumaci i jak są to dla klubu ludzie groźni.

funkykoval 24.01.2019 11:53

raindog napisał:

"To nie Bednarz, tylko Basałaj rozwiązał kontrakt z Jovanovicem.
Bez UFA, nie dostalibyśmy licencji."


NIe wiem jakim cudem Basałaj miał rozwiązać kontrakt z Jovanoviciem, skoro został on rozwiązany w 2015 roku, a Basałaja w Wiśle nie było już od 2012 roku ???? Bednarz z kolei odszedł w 2014 roku więc też nie maczał w tym palców...... Natomiast Genkov i odszkodowanie dla niego to już sprawa Bednarza....

wolfy 24.01.2019 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1531617)
Ciągle się powtarza jak mantrę hasło że bez UFA nie byłoby licencji.
To najczestsze wytlumaczenie obrońców tej teorii, jednocześnie takie które nie można zweryfikować.

Tymczasem sytuacja jaka wtedy była nie była nawet w 10% tak zła jak teraz (na koniec grudnia 2018)
Opóźnienia w placach nie były tak duże
Nie wzięto nam żadnej kasy z c+ na poczet cesji do miasta i TF
Nie zawieszono nam licencji.
Nawet gdyby nam nie przyznano 31 marca to przecież przysługuje tryb odwoławczy, więc ew. wtedy chwytalibysmy się takiej brzytwy.
Dodatkowo nie przyznanie licencji mogłoby obudzić TF i Cupiala że kasa jest niezbędna.

A tak nabraliśmy się na bajeczki UFA jak to nas dokapitalizowanie, pobudza marketing, ściągną sponsorów. I tym sposobem do dzisiaj spłacamy kary umowne. Bednarz wtedy ani trochę nie spodziewał się konsekwencji swoich czynów, tak jak i zresztą w przypadku innych decyzji.

Bednarz na prezesa się nie nadawał, ta funkcja kompetencyjnie i intelektualnie go przerosła. Miał parcie na szkło, lubił gesty pod publiczkę, ale sam nie potrafił niczego zorganizować. Wystarczy porównać z obecnymi biednymi czasami.
UFA to była chwilówka którą spłacamy do dziś, nie trafia do mnie że nie było lepszych opcji, po prostu Bednarz nic nie potrafił wymyśleć, zorganizować a oni sami przyszli i zaproponowali lichwiarski kredyt.

Bednarz jako dyrektor sportowy za to był o wiele lepszy niż Junco (jeśli odliczyć piłkarzy od Kiko).

funkykoval 24.01.2019 13:00

Co do sukcesów Bednarza jako dyrektora sportowego, to poza Marcelo nie przypominam sobie jakichś wyjątkowych sukcesów - przypominam sobie natomiast Jirsaka, który przyszedł za 700 tys euro, bez uzgodnienia z Maćkiem Skorżą, i odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, super napastnika Beto oraz pamiętny wielookienkowy serial pt. "Wisła Kraków szuka bramkarza". Potrafił też rozwiązać kontrakt z Nunezem (zaoszczędziliśmy kasę za jeden miesiąc !!) a nie potrafił się dogadać bądź sprzedać Genkova za co przyszło nam zapłacić ponad 2 mln zł

Smuga 24.01.2019 13:12

No i nie należy zapominać o Frederiksenie, którego należy traktować w kategorii parapiłkarza. Kamyczkiem do ogródka Bednarza jest też ucieczka z klubu Czarka Wilka. Przypominam wszystkim, że Jacek do samego końca twierdził wszem i wobec, że nie ma żadnych podstaw do rozwiązania przez Wilka kontraktu z Wisłą.

wolfy 24.01.2019 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1531642)
Co do sukcesów Bednarza jako dyrektora sportowego, to poza Marcelo nie przypominam sobie jakichś wyjątkowych sukcesów - przypominam sobie natomiast Jirsaka, który przyszedł za 700 tys euro, bez uzgodnienia z Maćkiem Skorżą, i odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, super napastnika Beto oraz pamiętny wielookienkowy serial pt. "Wisła Kraków szuka bramkarza". Potrafił też rozwiązać kontrakt z Nunezem (zaoszczędziliśmy kasę za jeden miesiąc !!) a nie potrafił się dogadać bądź sprzedać Genkova za co przyszło nam zapłacić ponad 2 mln zł

Niedzielan, Diaz, Łobodziński - z czego sukcesem niezaprzeczalnie był tylko Junior.

TSWojtas 24.01.2019 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1531645)
Niedzielan, Diaz, Łobodziński - z czego sukcesem niezaprzeczalnie był tylko Junior.

A Łobo dał nam mistrzostwo w Gdańsku :)

funkykoval 24.01.2019 13:52

Niedzielan - fakt, ale niestety jak został wykoszony przez Dancha to już u nas sobie niewiele pograł

Diaz - fakt dobry transfer
Łobodziński - już wówczas na równi pochyłej, ale z drugiej strony te jego 2 bramki z Lechią dały nam mistrzostwo....

Wojtas 24.01.2019 17:26

O tak do dzis pamietam te jego gole one daly nam majstra , jeden naprawde piekny,stary stadion Lechii,eh piekne wspomienia.

wolfy 25.01.2019 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1531658)
Niedzielan - fakt, ale niestety jak został wykoszony przez Dancha to już u nas sobie niewiele pograł

Diaz - fakt dobry transfer
Łobodziński - już wówczas na równi pochyłej, ale z drugiej strony te jego 2 bramki z Lechią dały nam mistrzostwo....

OK, ale Bednarza akurat trudno winić za głupotę Dancha i brutalność tej ligi (gdzie sędziowie nie dbają o zdrowie piłkarzy, vide Żurkowski który chyba tylko cudem ma jeszcze obie nogi...).

Drugie podejście Bednarza to już było pasmo klęsk, również transferowych: Sikorski, Frederiksen, Probierz...

Karherop 25.01.2019 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1531635)
Bednarz na prezesa się nie nadawał, ta funkcja kompetencyjnie i intelektualnie go przerosła. Miał parcie na szkło, lubił gesty pod publiczkę, ale sam nie potrafił niczego zorganizować. Wystarczy porównać z obecnymi biednymi czasami.
UFA to była chwilówka którą spłacamy do dziś, nie trafia do mnie że nie było lepszych opcji, po prostu Bednarz nic nie potrafił wymyśleć, zorganizować a oni sami przyszli i zaproponowali lichwiarski kredyt.

Bednarz jako dyrektor sportowy za to był o wiele lepszy niż Junco (jeśli odliczyć piłkarzy od Kiko).

Nie wiem czemu przy Junko mamy odliczyć piłkarzy od Kiko, ale za to Bednarzowi to już wszystkich dopisać ? Przecież równie dobrze i Marcelo i Diaz mogli być podesłanie przez menagerow zaprzyjaźnionych choćby z Kapka. (Nie wiem , gdybam). Natomiast tyle umów zostało w tym czasie frajersko rozwiązanych że jego działania jako dyrektora sportowego były kpina.

marek2a 26.01.2019 19:37

Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22

szprotson 26.01.2019 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1531913)
Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22

Jak wy to wszystko wymyślacie?

heoij 26.01.2019 21:25

Cadiz miało dostać 10% za transfer Imaza do Jagielloni.
Wisła puściła do Jagi jeszcze Kostala i w umowie Imaz poszedł za grosze, a Kostal za 650 tys. euro. To się nazywa kreatywna księgowość :)
Chyba, że był jakiś zapis, że Imaz za Klemenza, wtedy nie ma się chyba do czego przyczepić ;)
Będzie afera?

https://pbs.twimg.com/media/Dx2jusEX4AAYItj.jpg

funkykoval 26.01.2019 21:49

Nie będzie afery Jesus miał jeszcz tylko 6 mies kontrakt i jego cena 100 tys euro jest adekwatna

AntyMod 26.01.2019 23:10

ale bylyby jaja jakbysmy jeszcze musilei oddac czesc kasy , osobiscie uwazam ze glupotom bylo puszczanie Imaza do Jagi - Imaz by nam bardzo pomogl przez te pol roku - i wzmocnilismy tylko konkurencje - a te 100 tys - to Imaz moglby nam wynagrodzic bramkami i miejscem w tabeli ...od poczatku mowilem ze to ta promocja dla Jagi to duzy blad

kacpaw91 27.01.2019 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1531924)
ale bylyby jaja jakbysmy jeszcze musilei oddac czesc kasy , osobiscie uwazam ze glupotom bylo puszczanie Imaza do Jagi - Imaz by nam bardzo pomogl przez te pol roku - i wzmocnilismy tylko konkurencje - a te 100 tys - to Imaz moglby nam wynagrodzic bramkami i miejscem w tabeli ...od poczatku mowilem ze to ta promocja dla Jagi to duzy blad

Gdyby nie Imaz za 100 tysięcy nie byłoby Kostala za 550 tysięcy. Tak ciężko zrozumieć? ; - )

Karherop 27.01.2019 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1531913)
Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22

Przecież on już kopie polamatorsko. Szanujmy się.

brylant17 27.01.2019 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1531924)
ale bylyby jaja jakbysmy jeszcze musilei oddac czesc kasy , osobiscie uwazam ze glupotom bylo puszczanie Imaza do Jagi - Imaz by nam bardzo pomogl przez te pol roku - i wzmocnilismy tylko konkurencje - a te 100 tys - to Imaz moglby nam wynagrodzic bramkami i miejscem w tabeli ...od poczatku mowilem ze to ta promocja dla Jagi to duzy blad

Misiu pomyśl przez chwilę, kończyła mu się umowa mógł podpisać z kim chce już teraz,a tak coś zarobiliśmy

ashkeczup 27.01.2019 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1531924)
ale bylyby jaja jakbysmy jeszcze musilei oddac czesc kasy , osobiscie uwazam ze glupotom bylo puszczanie Imaza do Jagi - Imaz by nam bardzo pomogl przez te pol roku - i wzmocnilismy tylko konkurencje - a te 100 tys - to Imaz moglby nam wynagrodzic bramkami i miejscem w tabeli ...od poczatku mowilem ze to ta promocja dla Jagi to duzy blad

430 tysięcy by nam zarobił? Chyba po wejściu do LE

AntyMod 27.01.2019 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1531971)
430 tysięcy by nam zarobił? Chyba po wejściu do LE

o czym ty piszesz ???

Reserve 27.01.2019 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1531987)
o czym ty piszesz ???

100 tys. Euro * kurs euro, czyli w przybliżeniu 4.3 zł = 1 Eur.

100 000 * 4.3 = 430 000 = 430 tys. zł. Trudne, wiem :D

Karherop 27.01.2019 23:05

Przecież tak na luźno licząc to poza 650 tysiącami euro zysku z miesięcznych nakładów na kontrakt zeszlon nam lekko 200 tysięcy złotych. Za Imaza mamy Kubę za free więc deal jest jak najbardziej udany.
Oferta za Kostal i Imaza była dla nas zbawieniem w tej trudnej sytuacji i trzeba chłopakom życzyć po prostu powodzenia. Oboje swoim odejściem poświęcili się podobnie jak swego czasu Moskal . Inna tu oczywiście proporcja przywiązania do klubu, ale jednak .

AntyMod 27.01.2019 23:05

naprawde wam przyszlo do glowy ze Imaz to 430 tys euro ?????

Arkadiusz.Czerepach 29.01.2019 12:13

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...w-kazachstanie

powodzenia xD


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl