![]() |
Co się tyczy postępowania Bednarza na polu sportowym i biznesowym, to miał umiarkowane sukcesy. Ale działał też w określonych okolicznościach.
Natomiast walka z ortalionami, jak widać, była w pełni uzasadniona. Inna sprawa, że nie robił tego w jakiś finezyjny sposób. Uważał chyba, że problem sam się rozwiąże, kiedy przez jakiś czas nie dostaną tego, czego chcą. Moim zdaniem jednak klub i jego władze mają ograniczone możliwości zwalczania takiej patologii, jaka u nas była/jest. Co można zrobić? Dawać zakazy stadionowe? A kto potem to będzie egzekwował, ochrona złożona z kolegów Sharków albo jakichś nastolatków? Nie łudźmy się, że gdyby policja i prokuratura nie wzięły się za to towarzystwo (nomen omen), to dzisiejsze działania naprawcze w ogóle byłyby możliwe. |
Bednarz był jakiś 7 lat temu. Szkoda chyba czasu o tym pisać, no chyba że pod jakąś książkę.
|
Cytat:
Czy chciał dobrze? Przypominam że są nagrania z "U Sowy" na których Bednarz dogadywał miejsce na listach PO jako pogromca kiboli. IMHO robił cyrk pod siebie. Zainteresowanym radzę sprawdzić jakie sukcesy odniósł w Ruchu, gdzie zajmował się finansami (Ruch poleciał za podwójne umowy podpisywane z piłkarzami żeby ominąć ograniczenia komisji ligi). |
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...__prezesa.html
i jeszcze sposób w jaki pogonili Sobolewskiego... Bednarz to był turbo szkodnik, jeszcze by mu się kilka rzeczy wyciągneło typu ściągnięcie Burdeńskiego itp |
Cytat:
To najczestsze wytlumaczenie obrońców tej teorii, jednocześnie takie które nie można zweryfikować. Tymczasem sytuacja jaka wtedy była nie była nawet w 10% tak zła jak teraz (na koniec grudnia 2018) Opóźnienia w placach nie były tak duże Nie wzięto nam żadnej kasy z c+ na poczet cesji do miasta i TF Nie zawieszono nam licencji. Nawet gdyby nam nie przyznano 31 marca to przecież przysługuje tryb odwoławczy, więc ew. wtedy chwytalibysmy się takiej brzytwy. Dodatkowo nie przyznanie licencji mogłoby obudzić TF i Cupiala że kasa jest niezbędna. A tak nabraliśmy się na bajeczki UFA jak to nas dokapitalizowanie, pobudza marketing, ściągną sponsorów. I tym sposobem do dzisiaj spłacamy kary umowne. Bednarz wtedy ani trochę nie spodziewał się konsekwencji swoich czynów, tak jak i zresztą w przypadku innych decyzji. |
Bednarz żadnym guru zarządzania nie był po prostu miał 100% w kwestii czym jest SKWK i inni kumaci i jak są to dla klubu ludzie groźni.
|
raindog napisał:
"To nie Bednarz, tylko Basałaj rozwiązał kontrakt z Jovanovicem. Bez UFA, nie dostalibyśmy licencji." NIe wiem jakim cudem Basałaj miał rozwiązać kontrakt z Jovanoviciem, skoro został on rozwiązany w 2015 roku, a Basałaja w Wiśle nie było już od 2012 roku ???? Bednarz z kolei odszedł w 2014 roku więc też nie maczał w tym palców...... Natomiast Genkov i odszkodowanie dla niego to już sprawa Bednarza.... |
Cytat:
UFA to była chwilówka którą spłacamy do dziś, nie trafia do mnie że nie było lepszych opcji, po prostu Bednarz nic nie potrafił wymyśleć, zorganizować a oni sami przyszli i zaproponowali lichwiarski kredyt. Bednarz jako dyrektor sportowy za to był o wiele lepszy niż Junco (jeśli odliczyć piłkarzy od Kiko). |
Co do sukcesów Bednarza jako dyrektora sportowego, to poza Marcelo nie przypominam sobie jakichś wyjątkowych sukcesów - przypominam sobie natomiast Jirsaka, który przyszedł za 700 tys euro, bez uzgodnienia z Maćkiem Skorżą, i odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, super napastnika Beto oraz pamiętny wielookienkowy serial pt. "Wisła Kraków szuka bramkarza". Potrafił też rozwiązać kontrakt z Nunezem (zaoszczędziliśmy kasę za jeden miesiąc !!) a nie potrafił się dogadać bądź sprzedać Genkova za co przyszło nam zapłacić ponad 2 mln zł
|
No i nie należy zapominać o Frederiksenie, którego należy traktować w kategorii parapiłkarza. Kamyczkiem do ogródka Bednarza jest też ucieczka z klubu Czarka Wilka. Przypominam wszystkim, że Jacek do samego końca twierdził wszem i wobec, że nie ma żadnych podstaw do rozwiązania przez Wilka kontraktu z Wisłą.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Niedzielan - fakt, ale niestety jak został wykoszony przez Dancha to już u nas sobie niewiele pograł
Diaz - fakt dobry transfer Łobodziński - już wówczas na równi pochyłej, ale z drugiej strony te jego 2 bramki z Lechią dały nam mistrzostwo.... |
O tak do dzis pamietam te jego gole one daly nam majstra , jeden naprawde piekny,stary stadion Lechii,eh piekne wspomienia.
|
Cytat:
Drugie podejście Bednarza to już było pasmo klęsk, również transferowych: Sikorski, Frederiksen, Probierz... |
Cytat:
|
Może Junior Diaz(35 l) by przyszedł gdyby dostał telefon od Głowy nawet jako zmiennik , gra już w rodzimej lidze Kostarykańskiej. Myśle ,że godziwie by sie chciał pożegnać z R22
|
Cytat:
|
Cadiz miało dostać 10% za transfer Imaza do Jagielloni.
Wisła puściła do Jagi jeszcze Kostala i w umowie Imaz poszedł za grosze, a Kostal za 650 tys. euro. To się nazywa kreatywna księgowość :) Chyba, że był jakiś zapis, że Imaz za Klemenza, wtedy nie ma się chyba do czego przyczepić ;) Będzie afera? https://pbs.twimg.com/media/Dx2jusEX4AAYItj.jpg |
Nie będzie afery Jesus miał jeszcz tylko 6 mies kontrakt i jego cena 100 tys euro jest adekwatna
|
ale bylyby jaja jakbysmy jeszcze musilei oddac czesc kasy , osobiscie uwazam ze glupotom bylo puszczanie Imaza do Jagi - Imaz by nam bardzo pomogl przez te pol roku - i wzmocnilismy tylko konkurencje - a te 100 tys - to Imaz moglby nam wynagrodzic bramkami i miejscem w tabeli ...od poczatku mowilem ze to ta promocja dla Jagi to duzy blad
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
100 000 * 4.3 = 430 000 = 430 tys. zł. Trudne, wiem :D |
Przecież tak na luźno licząc to poza 650 tysiącami euro zysku z miesięcznych nakładów na kontrakt zeszlon nam lekko 200 tysięcy złotych. Za Imaza mamy Kubę za free więc deal jest jak najbardziej udany.
Oferta za Kostal i Imaza była dla nas zbawieniem w tej trudnej sytuacji i trzeba chłopakom życzyć po prostu powodzenia. Oboje swoim odejściem poświęcili się podobnie jak swego czasu Moskal . Inna tu oczywiście proporcja przywiązania do klubu, ale jednak . |
naprawde wam przyszlo do glowy ze Imaz to 430 tys euro ?????
|
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl