Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Griszka30KR 17.01.2019 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzodkiewka (Post 1530865)
Jeżeli Mączyński chciałby wrócić to jest jasne,że nie wróci dla pieniędzy,bo praktycznie w każdym innym klubie dostanie lepszy kontrakt.Moim zdaniem powinniśmy zaakceptować jego powrót .

Bylibyśmy wtedy takimi samymi "ch..." jak On.
W ogóle o czym tu dyskutować.

Gero 17.01.2019 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez griszka30kr (Post 1530867)
bylibyśmy wtedy takimi samymi "ch..." jak on.
W ogóle o czym tu dyskutować.

amen ......

szprotson 17.01.2019 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad123 (Post 1530863)
@Szneka


Chciałbyś wrócić na 30 tysięczny stadion, który krzyczał "ch.. ci na imie" ? Nie ma na to szans, pomijam fakt czy odszedł z własnej woli czy nie

tak na dobrą sprawę
kto jest większym .....m dzisiaj
Mąka czy Ci przez których ten klub prawie upadł?
Kto bardziej kłamał ?
Kto bardziej zaszkodził i kto dla klubu zrobił więcej ?

rozarian 17.01.2019 12:17

Pol Llonch opowiada o pobycie w Krakowie:

https://www.panenka.org/miradas/pol-...lle-en-un-mes/

JudasPriest 17.01.2019 12:56

Może ktoś przetłumaczyć

szym_ek 17.01.2019 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1530884)
Może ktoś przetłumaczyć

Ale wiesz, że Google samo Ci przetłumaczy strone no nie?

JudasPriest 17.01.2019 16:12

No tak. Miałem nadzieję że jest tu ktoś z hiszpańskim, zeby streścić.

dziki 17.01.2019 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1530915)
No tak. Miałem nadzieję że jest tu ktoś z hiszpańskim, zeby streścić.

'W Krakowie bez wygranej w derbach lepiej zapomnieć o wychodzeniu na ulice przez jakiś miesiąc'. We fragmencie o derbach, zapytany przez dziennikarza czy ogarniał temat derbów przed przyjazdem do Polski odpowiada szczerze 'nie'. Dziennikarz swoją drogą obeznany, zaznaczył że to jedne z największych derbów Europy nazywane Świętą Wojną ;-)
Pol opowiada, że pierwszą rzeczą, którą się dowiedział po przyjeździe było znaczenie derbów. Weterani i sztab wyjaśniali jakie ma znaczenie ten mecz i czym on jest dla klimatu nie tylko klubu ale i całego miasta. Opowiada o rozmowie z Sobolem (który według jego słów jest u nas bardzo ważny), który mu przekazał, że dla jego i jego rodziny bezpieczeństwa lepiej jest wygrać ten mecz ;-) Ach i odniósł się do słynnego 4-1 ;-)
O meczu bez gości opowiada, że było spokojnie i cicho, bo nie było kibiców. Ale już o wyjeździe na drugą stronę.Błoń odpowiada, ż było trochę mniej bezpiecznie. Opowiada o zdarzeniach na trybunach przy wyniku 3-0, o przerwaniu meczu. Mówi, że ich to zirytowało, bo wybiło ich to z rytmu, a grali świetny mecz. Na koniec tego wątku zaznacza, że nasi cieszyli się przez cały rok :-)

A ogólnie opowiada o tym dlaczego się przeniósł do Polski (potrzebował zaufania i czegoś.nowego, żeby odnaleźć się znowu w świecie piłki, wybrał więc Wisłę pomimo oferty z Segunda Division). Uważa, że przejście do Wisły było najlepszą jego decyzją w karierze i rozwinęło go zarówno jako piłkarza jak i człowieka.
Dziennikarz dopytuje go jak się czuł w Wiśle i jak się tu zaadaptował mając 7 Hiszpanów w składzie i trenera z tego samego kraju. Pol odpowiada, że przez rok, gdy trenerem był Kiko czuł się znakomicie - miał wsparcie trenera i drużyny, zaufanie do jego gry. Uważa, że jego znajomi Hiszpanie pomagali mu w adaptacji i że dzięki temu poczuł się dobrze z kulturą, pogodą i futbolem w Polsce. Drugi rok wspomina jako ten, w którym przyszło więcej jego krajan i jak wiadomo czuł się z tym znakomicie, bo mógł z nimi rozmawiać ;-) Ale jak wspomina nie było to konieczne, bo czasami warto jest wyjść poza własny ....idołek i zapoznać się z innymi piłkarzami. Dzięki temu ma wciąż kontakt z innymi piłkarzami (Polakami) z byłej drużyny.

Opowiada o tym jak bardzo podobało mu się w Wiśle ('najlepsze 1.5 roku w mojej karierze. Niemożliwe jest zapomnieć tych ludzi, byli niesamowici. Zyskujesz szacunek kibiców i kolegów z drużyny z dnia na dzień, trenując ze względu na styl bycia. Miałem szczęście, bo ustawiłem się tam bardzo dobrze i to dało mi spokój z drużyną. Mogę tylko wyrazić wdzięczność dla nich i myślę, że gdyby sprawy w Wiśle były ogarnięte mógłbym tam jeszcze wiele zrobić.

Porusza też wątek pseudonimu Pitbull i tego jak zyskał go.swoją grą. Już w Hiszpanii grał podobnie, ale dopiero w Polsce zyskał taki przydomek.

Poza tym mówi o derbach z Legią (to jak Gran Derby Polski, których piłkarze nie potrafią zapomnieć ;-) ), o porażce związanej z brakiem awansu do pucharów (w klubie takim jak Wisla oczekiwania są naprawdę wysokie), o braku przedłużenia kontraktu mimo chęci (rozmowy zaczęły się w lutym, ale zła sytuacja ekonomiczna klubu spodowodała, że podpisał kontakt w Holandii. Ze względu na stabilizację finansową.musił wybrać inną.drogę).

A reszta o Willem i życiu w Holandii.

Boracik86 17.01.2019 19:04

Dziki. Dzięki za straszczenie.

Arkadiusz.Czerepach 17.01.2019 22:25

a jak mu tam idzie wogle w Tilburgu ? śledzi to ktoś ?

Rob_Zombie 18.01.2019 15:29

Pogadanka z Szymkowiakiem

https://www.youtube.com/watch?v=8nkpWS-9Feg

JudasPriest 18.01.2019 19:49

@dziki
Dzięki ;)

fansorina 18.01.2019 21:06

http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."

brylant17 19.01.2019 13:13

Krzysztof kocham legię Mączyński podpisał 2,5-roczny kontrakt ze Śląskiem

Karherop 19.01.2019 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1531054)
http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."

Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.

TIR_DO_SŁUBIC 20.01.2019 12:01

Trenerski indolent, wuefista, hiszpański Pawłowski zaprezentowany:

https://mobile.twitter.com/enkikos/s...726.1547828684

<he he he>

wolfy 20.01.2019 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1531095)
Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.

Wszystko to prawda, ale to chyba nie on odpowiadał za politykę finansową? Ktoś mu takie warunki stworzył, ktoś tego nie kontrolował.

brylant17 22.01.2019 18:26

Tibor Halilović w HNK Rijeka.Powodzenia!!

rozarian 22.01.2019 23:07

Victor Perez został piłkarzem Żalgirisu Wilno.

bódyń 23.01.2019 10:16

Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle

Putin2000 23.01.2019 10:35

Ciekawy artykuł. Pytanie - co zrobić, żeby to się nie powtórzyło?

rafaello56 23.01.2019 11:33

Odnośnie tego artykułu https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle co ja pamiętam to te 16 tysięcy przyszło na mecz z Bełchatowem i to właśnie przed tym meczem nastąpiło porozumienie czyli SKWK dostało extra grosz i podniesiono cene biletów jednorazowych tak by się wszystkie straty wyrównały. Wydaje mi się , że w tamtym okresie pierwsze skrzypce w SKWK odgrywał Pan WAWRO a nie Dukat, jednak mogę się mylić. Zapomnieli dodać, że Bednarz podpisał bardzo głupią umowę z UFA sports wedle której ta firma dostawała spory procent od każdej umowy sponsorskiej jaka zawierała Wisła, ale żadna umowa nie została pozyskana dzięki tej dziwnej firmie. Bednarz Był szkodnikiem w aspekcie jaki przytoczyłem.

Pablito 23.01.2019 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1531504)
Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle

Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

wester 23.01.2019 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531516)
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

Bednarz był wówczas odpowiednim człowiekiem na odpowiednie czasy. Jego zadaniem było posprzątanie po Holendrach, cięcie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś tam poziomu drużyny. Bednarz nie chciał iść na wojnę ze zwykłymi kibicami, to jest rozsądny facet. Problematyka leżała tu punkcie ,że "Ci" zwykli kibice opowiedzieli się dość znacząco po jednej ze stron i byli gotowy się podkładać za WSH dlatego to wyglądało jakby oni też obrywali. Jeszcze wtedy panowała nam tym forum teoria, w którą jestem przekonany ze wierzyło 70% ludzi że Jacek Bednarz jest "łysym legionistą" który celowo nie chce aby Wisła się odrodziła. Następnie uwierzono w sklepik, muzeum i pomnik. Obalenie Bednarza bylo dość łatwe zważywszy że wiekszosż kibiców nie była przyzwyczajona do zaciskania pasa. Myśleli że Bednarz hamował rozwój klubu.

Piter8787 23.01.2019 12:44

Bednarz nie chciał źle z perspektywy czasu widać że chciał dobrze tylko źle się do tego zabrał. Zwykli kibice musieli opowiedzieć się po którejś że stron stanęli na przeciwko Bednarza przez całą otoczke, którą skutecznie zorganizowała trybuna C ( nie mówię o wszystkich z tej trybuny, wszędzie znajdą się czarne owce). Co do tego nie można mieć zastrzeżeń. Bednarz po prostu źle się zabrał do czyszczenia układu trzeba było zrobić porządny podkład do tego typu działań. A on wjechał jak "jeździec bez głowy". I "C" skutecznie to wykorzystało wmawiając wszystkim że Jacek est zły a oni są dobrzy a tą złotówką chcą tylko uatrakcyjnić doping " co z założenia jest bardzo dobrym pomysłem" ale założenia nie musi, być takie same jak wykonanie. Wiadomo przecież nie od dziś że "papugi" dla kibolstwa są opłacane przez "współbraci" a tutaj jeszcze prawdopodobnie został w to włączony klub, który de facto powinien w tym nie uczestniczyć czy tak było i na co szła ta złotówka przez te kilka lat tego się napewno nie dowiemy. Ja jestem ciekawy pierwszych kilka meczów na R22. To wtedy się okaże jak to wszystko wygląda i czy cały trud włożony przez wszystkich życzliwych ludzi nie poszedł na marne.

Pablito 23.01.2019 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1531524)
Bednarz był wówczas odpowiednim człowiekiem na odpowiednie czasy. Jego zadaniem było posprzątanie po Holendrach, cięcie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś tam poziomu drużyny. Bednarz nie chciał iść na wojnę ze zwykłymi kibicami, to jest rozsądny facet. Problematyka leżała tu punkcie ,że "Ci" zwykli kibice opowiedzieli się dość znacząco po jednej ze stron i byli gotowy się podkładać za WSH dlatego to wyglądało jakby oni też obrywali. Jeszcze wtedy panowała nam tym forum teoria, w którą jestem przekonany ze wierzyło 70% ludzi że Jacek Bednarz jest "łysym legionistą" który celowo nie chce aby Wisła się odrodziła. Następnie uwierzono w sklepik, muzeum i pomnik. Obalenie Bednarza bylo dość łatwe zważywszy że wiekszosż kibiców nie była przyzwyczajona do zaciskania pasa. Myśleli że Bednarz hamował rozwój klubu.

Bednarz nie jest ani łebski ani rozsądny. Uwalił kontrakt Genkova, Jovanovicia załatwił nam wspaniałą UFE - koszt jego decyzji to było minimum 10mln PLN w dupe to trochę kiepsko jak na gościa, który miał być specem od zaciskania pasa. Uwalenie wszystkich kibiców z C bo takie było jego widzimisię było jedną z głupszych decyzji...

Patryko 23.01.2019 15:02

A nie pamiętacie już, że gdyby nie umowa z UFA, to nie mielibyśmy z czego wtedy spłacić długów licencyjnych? Kurek z TF był już w tamtym momencie praktycznie zakręcony.

Pablito 23.01.2019 15:05

Może jakby sprzedał Genkova zamiast wywalać go z klubu, i rozwalać umowy Jovanovica nie trzeba by było ogarniać UFY :)

PhantomRanger 23.01.2019 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531516)
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...

Gdyby nie ta porażka jak go określiłeś, Marcelo nie grałby w Wiśle, tylko w jakimś innym klubie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablito (Post 1531543)
Może jakby sprzedał Genkova zamiast wywalać go z klubu, i rozwalać umowy Jovanovica nie trzeba by było ogarniać UFY :)

Uwalił umowę z Jovanoviciem? Z tego co wiem to lekarze wydali negatywną opinię na temat jego dalszej kariery zawodowej z tej dyscyplinie.

Lemoniadowy Joe 23.01.2019 16:08

Bednarz to tragedia i tyle gdyby nie Marcelo to dno dna jeszcze sobie nie chcianego tu Jirsaka za 700 tys euro kupił.

Co takiego tu zrobił cześć długów dalej splacamy po Bednarzu.

PS zresztą nie ważne nie przez Bednarza były teraz tarapaty


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl