Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

krakus76 07.05.2011 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1086997)
A może by tak zebrać wszystkich forumowiczów na stadionie i naprawić chociaż niektóre niedoróbki ( położyć sztuczną trawę na asfalt, podczyścić beton, otynkować ścianki) do tego inżynierów chyba nie potrzeba ?

Większej bzdury nie słyszałem :) A to twój stadion ? :)

Aha. Wykładasz miastu swoją kasę na sztuczną trawę czy podpisujesz z nimi umowę na dzierżawę ? :)

SZYMEK_TSW 07.05.2011 11:16

Swoją drogą jakieś 30 minut temu w Radiu Kraków rozmowa z jakimś urzędnikiem na temat stadionu i poza tym ze raził niekompetencją w sprawie np. przetargu na projekt obiektu to powielił to co słyszymy już od dawna - że nic nie wiadomo

anthony09 07.05.2011 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1086997)
A może by tak zebrać wszystkich forumowiczów na stadionie i naprawić chociaż niektóre niedoróbki ( położyć sztuczną trawę na asfalt, podczyścić beton, otynkować ścianki) do tego inżynierów chyba nie potrzeba ?

Ja pierdziele. Nawet jakby ktoś chciał pomóc to i tak nie pomoże ;] bo nie może ;/
Ale sztuczna trawa MUSI BYĆ !! Banery przy Skyboxach też ;)

sovinho_02 07.05.2011 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1087013)
Ja pierdziele. Nawet jakby ktoś chciał pomóc to i tak nie pomoże ;] bo nie może ;/
Ale sztuczna trawa MUSI BYĆ !! Banery przy Skyboxach też ;)

Wiesz może co to ironia ?

Michal_23 07.05.2011 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1086980)
Dokładnie. I tak trzeba się cieszyć, że była ściema z Euro to miasto jednak wydało pieniądze na budowę. Ciągnie się ona niemiłosiernie, są straszne niedoróbki - ale w końcu stadion powstanie. Może przy okazji wyeliminuje się największe niedoróbki.

W zasadzie już teraz mamy lepsze warunki, niż przed przeprowadzką do Sosnowca. Realistycznie na jesieni zostanie otwarta nowa-stara trybuna za bramkami od strony Reymonta. A zachodnia raczej na początek rundy wiosennej 2011/2012.

Problem w tym, że przeciętnego obywatela Krakowa budowa stadionu nie interesuje. W dodatku Majchrowski dostał kolejną kadencję, więc nie ma się co spieszyć. Kto wie, może czeka z otwarciem na nowe wybory samorządowe:-D

Presja klubu? Najwyraźniej obecny stan jest klubowi na rękę. Inaczej jednak wywieraliby nacisk. Prawdopodobnie teraz za wynajem płacimy starą stawkę, więc się to opłaca. Nowej stawki za cały obiekt nie ma, bo ciągle nie wiadomo ile całość będzie kosztować. Klub i miasto najwyraźniej próbują grać na czas w negocjacjach, w nadziei że druga strona ustąpi. No i w wyniku tego impasu budowa się przeciąga, bo i nie ma się do czego spieszyć.

niby wszystko się zgadza, ale z biznesowego punktu wiedzenia nie rozumiem dlaczego wykonawca X woli pozostawiać Y ilość pracowników pracującym za Z stawkę w tempie ....A zamiast po prostu skończyć tę robotę i zająć się innym zleceniem skoro otrzymuje wynagrodzenie za wykonana pracę nie za ilość dni spędzonych na budowie?
trochę nielogiczne

mikereg 07.05.2011 22:08

dlatego ze jeżeli wykonawca X nie dostaje kasy wiec nie będzie się spieszył z budowa co jest logiczne lepiej siedzieć i robić ( rok poślizgu a możne być i 2 lata ) dopóki nie zapłacą.

krakus76 07.05.2011 22:09

Bo może nie ma tyle zleceń i lepiej mu utrzymywać pracowników w tej formie niż odesłać na urlop :)

Smyrgu 08.05.2011 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1086938)
.Projekt był zrobiony i zatwierdzony bez symulacji a odbierający strażak zarządał jednak jego zrobienia gdyż projektant oparł się na normie zachodniej której on nie musi znać lub się z nią nie zgadza.Dowód bezpośredni na to czy instalacja zadziała jest tylko przez symulację a ta trwa nawet kilka tygodni. To POlska właśnie- najważniejsza dla bezpieczeństwa ludzi instalacja nie ma przepisów wykonawczych...

To bardzo prawdopodobne...pomimo iz prawo w tej kwesti nie jest jednoznaczne, obiekt tej klasy i wielkosci winien miec ta symulacje zrobiona, podobny problem mialem na etapie proj.budowlanego szkoly z hala sportowa na total 1000 dzieci i tez strazak z ktorym wspolpracowalem wspominal o tej symulacji ale jak zwykle wszystko rozbijalo sie o koszty takiej symulacji...wiec poszlismy standardowo...takie rzeczy sie zdarzaja bo kwestia interpretacji nawet wydawalo sie jasnych i konkretnych zapisow prawnych powoduje nietakie zamieszanie i problemy...

rav 08.05.2011 20:41

Po emocjach na murawie przypomnę niedzielną budowlaną informację dnia:
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=25106

Najbliższy tydzień powinien być decydujący.

88seba88 08.05.2011 21:37

Niech skoŃczĄ jedno a potem zacznĄ drugie bo na koŃcu wyjdzie Że ani stadionu w caŁoŚci ani hali

coonta 10.05.2011 12:11

konflikt interesów:
http://sport.onet.pl/siatkowka/repre...wiadomosc.html

Rybka1928 10.05.2011 13:41

A na nowej hali Wisły nie mogłoby być tych mistrzostw ?:)

farciarz 10.05.2011 13:52

bedzie za mała..

krakus76 10.05.2011 20:03

My tu gada gadu a środę zostanie do użytku oddany cały stadion Legii :) I zaraz oddadzą stadiony w Gdańsku, Wrocławiu ....

Ale my za to mamy linię tramwajową pod Uczelnię Majchrowskiego.

GAMBOS 10.05.2011 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1088998)
My tu gada gadu a środę zostanie do użytku oddany cały stadion Legii :) I zaraz oddadzą stadiony w Gdańsku, Wrocławiu ....

Ale my za to mamy linię tramwajową pod Uczelnię Majchrowskiego.

Spoko na Wisle zostały tylko kosmetyczne sprawy do zrobienia lada miesciac moze 2 nasz tez otworza :P:P:P:P

Pietrek1991 10.05.2011 20:28

Jak sie ma sprawa telebimów czy jutro już będą sprawne? Coraz bardziej mnie to irytuje

rav 10.05.2011 20:59

Telebimy są sprawne (raczej), nikt ich nie zepsuł.
I nikt nie podłączył...

Więc jutro nadal nie będą działać.

88seba88 10.05.2011 22:04

Tak wogóle to dawno nie było żadnej relacji ani fotek ze stadionu, niewiadomo czy coś tam się dzieje czy nie, oficjalna też ma w dupie wszystko albo zawsze podaje coś po czasie jako ostatnia

krakus76 10.05.2011 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 88seba88 (Post 1089187)
Tak wogóle to dawno nie było żadnej relacji ani fotek ze stadionu, niewiadomo czy coś tam się dzieje czy nie, oficjalna też ma w dupie wszystko albo zawsze podaje coś po czasie jako ostatnia

A co mają pokazywać ? Że nic się nie dzieje ?

Ale dla tych którzy są rozczarowani nowy film z budowy. Jest kilka ciekawostek, wartych oglądnięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=pdm3k-qWojw

tentrak 11.05.2011 00:25

same brzydkie słowa mi się cisną na usta jak czytam te wypowiedzi i prognozy ze całośc to jak dobrze pójdzie może i na wiosne przyszłego roku będzie do użytku , ja na zwykły chłopski rozum widze to tak jak ktoś kilka stron wczesiej napisał , całość miała byc juz dawno gotowa , powodów do radości nie ma żadnych , a wszystkich którzy są odpowiedzialni za obecny stan trzeba za jaja powiesić najlepiej na lampach wzdłuż Błoń

zulu2001 11.05.2011 12:56

Tak gwoli porównania…. I chodzi mi tu tylko I wyłącznie o poziom organizacyjny w danych miastach I kompetencje ludzi odpowiedzialnych za strategiczne jakby się wydawało inwestycje miasta.
A wiec:
W Warszawie miasto zdecydowało się na budowę stadionu legii, prace trwały od 2008 roku bez konieczności odbywania meczów I drużyny poza swoim stadionem. 10 Maja 2011 roku stadion jest gotowy i lada dzień zostanie oddany do użytku. Już grał tam arsenal były jakieś zawody sportowe dla dzieci a w czerwcu ma się odbyć duża impreza muzyczna. Sam stadion może i nie jest duży, ale bardzo funkcjonalny i stosunkowo (wiadomo, do którego innego stadionu go porównuje) tani. Krótko mówiąc inwestycja przeprowadzona szybko i sprawnie zaczyna się już zwracać na stadion przychodzą kibice, a obiekt jest tez wykorzystywany pozasportowo.
W Krakowie natomiast miasto buduje stadion od 2004 roku (!!) W miedzy czasie pierwsza drużyna grała w Sosnowcu i na hutniku. (Najlepiej ten okres określił trener Robert Maaskant: `generalnie dramat`) 7 lat minęło od rozpoczęcia inwestycji wydano grubo ponad pól miliarda złotych państwowych pieniędzy a na pytanie, kiedy koniec?? najważniejszy człowiek w mieście pan prezydent Majchrowski odpowiada ze on nie chce mówić o datach, bo już tyle ich było ze lepiej nie mówić. Jakby ten człowiek pracował w mojej firmie i byłby odpowiedzialny za cokolwiek i odpowiedziałby mi tak na zadane pytanie to byłby to jego ostatni dzień pracy. No, ale w państwowych urzędach króluje inna logika.
Mieszkam za granica i wszyscy się mnie pytają, dlaczego w Krakowie nie będzie EURO2012. Zawsze jak musze opowiadać ze nasze władze tzn. miasta Krakow nie zrobiły wystarczająco dużo, aby się o to postarać to aż pale się ze wstydu. Krakow to znane i cenione w Europie miasto podobnie jak i Wisła. A co dostajemy w zamian od miasta…. Miedzy innymi wejście na nowo budowany stadion przez wielka krokiew i zasieki wiszących kabli i nierównych rur.
Od 15 marca na naszym stadionie trwają odbiory i `prace kosmetyczne`. Nikogo w magistracie nie obchodzi już fakt ze prace są prowadzone przez 4 pracowników, których bynajmniej nie zależy na skończeniu czegokolwiek. Ale wracając do meritum, czyli stadionu, jako inwestycji miasta. Od 2004 minęło sporo czasu, przez który stadion mógł sluzyc nie tylko piłkarzom i sportowcom, ale i zwykłym mieszkańcom, pod warunkiem ze przeprowadziłoby się ta inwestycje z głową. W Krakowie dzieje się zbyt dużo, aby takie miasto jak nasze mogło się obejść bez dużej Areny (w centrum miasta dobrze skomunikowanej i niemal idealnie położonej), na której można zorganizować np. jakiś festiwal albo cos w tym stylu. W urzędzie miasta widza tam tylko mecze i kibiców a gdy powinni zobaczyć możliwości, jakie niesie miastu i jego mieszkańcom tego typu inwestycja. Sam mecz piłkarski na nowym stadionie jest dużo atrakcyjniejszy i pomaga tez klubowi w osiągnieciu celów sportowych a tym samym promowaniu samego miasta. A wiec pilnowanie inwestycji jakim jest nasz stadion powinno być priorytetem miasta a nie kula u nogi. Bo z jednej strony dba się o kulturę kibicowską z drugiej można zadbać o dodatkowy wpływ do kasy klubu i miasta. W warszawie mam wrażenie ze zrozumiano i wykorzystano ta szanse, pomimo iż budowany jest stadion narodowy, u nas w Krakowie ludzie odpowiedzialni wykazali i dalej wykazują krótkowzrocznością żeby nie powiedzieć niekompetencja.
Podsumowując, cytat człowieka, który sprawia ze nasze wspaniale miasto zmienia się……… bardzo poooowloli:
„Zamierzamy w najbliższym czasie ten stadion uruchomić. Najpierw częściowo, tzn. trybunę wschodnią i południową, a potem kolejno następne, tak, aby na początku listopada można było otworzyć cały stadion. Chciałbym podkreślić bardzo wyraźnie, że nie będziemy robić tak jak w innych miastach, kiedy otwierając i rozgrywając mecze przy trzech trybunach, udają, że mają gotowy cały stadion. Tutaj będzie on oddany w całości” – powiedział Jacek Majchrowski a kiedy ano było to 28 września 2010 roku. Czy tylko ja mam wrażenie ze tam siedzą ludzie, którzy kompletnie nie maja jakiegokolwiek pojęcia o tym, co robią?
Pozdrawiam TYLKO WISLA!!!!!!!!!!!

rav 12.05.2011 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 1090549)
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...ale-wisly.html
(...) pieniądze zostaną przekazane na inne zadanie w aglomeracji krakowskiej. (...)

Nowy Sącz w aglomeracji krakowskiej...?

Chyba, że coś się zmieniło...

WislaFan123 12.05.2011 12:09

Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale zaczeli tynkowac i malowac fosy za bramkami.... jesli juz maluja, to mogli by to zrobic na niebieski albo czerwony kolor...

mIcHaL666 12.05.2011 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1090559)
Nowy Sącz w aglomeracji krakowskiej...?

Chyba, że coś się zmieniło...

Wczoraj na meczu to zauważyłeś? Czy są jeszcze jakieś działające kamerki, o których nie wiem?

emailowiec 13.05.2011 15:13

Wreszcie jakieś pozytywne informacje: http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=25145
Czyli pewnie w tym roku projekt budowlany i przetarg, a może nawet w IV kwartale zdążą ruszyć z budową :)

derr 13.05.2011 16:33

Własnie ogladałem niechcacy program prosto z Polski tvn była rozmowa z rzecznikiem bezkitu o ulicy lema
to co koles odpierd.... to kpina nie chce nikogo namawiac do jakies nienawisci bo mnie zamkną na 2 lata wole kogos zabic dostane tyle samo.Niekompetencja urzedników zkitu poprostu razi w oczy jak najwieksze lipcowe słonce w Hiszpani

buczo1985 13.05.2011 17:00

Również widziałem parę minut. Tłumaczenia tego Pana w*** mnie z kapci.Nie dziwię się, że na naszym stadionie panuje taki chaos.

loomp 13.05.2011 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1090639)
Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale zaczeli tynkowac i malowac fosy za bramkami.... jesli juz maluja, to mogli by to zrobic na niebieski albo czerwony kolor...


Ośmielili się zabić wizję brutalnego obiektu ? Hańba!

Simao1 13.05.2011 18:10

Dla zwolenników brutalizmu na naszym stadionie mam przykre informacje:

http://www.tsw.com.pl/news/Poprawiaja-fosy-933

:D

Mario Nh 13.05.2011 22:36

http://tsw.com.pl/a2.jpg
Teraz to wygląda jak stadion.

WislaFan123 13.05.2011 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1092653)
http://tsw.com.pl/a2.jpg
Teraz to wygląda jak stadion.

Nie wyglada, to powinno byc pomalowane na niebiesko badz czerwono. Jest lepiej, ale dalej daje wrazenie bunkra..

Karherop 14.05.2011 09:06

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5155956238.jpg

niebo , a ziemia

ten stadion naprawde można doprowadzic do estetycznego wygllądu przy małym nakładzie , potrzeba jedyne odrobiny determinacji i nacisków ze strony klubu na miasto/wykonawce

krakus76 14.05.2011 09:34

A może jeszcze w szlaczki pomalować ? Zaprosi się pierwszaków to wyjdzie bez kosztów. Walnij się jeden z drugim w głowie i pomaluj sobie ściany w pokoju na niebiesko i czerwono a na suficie obowiązkowo białą gwiazdę.

Niby nie dużo a robi niesamowitą różnicę .... Ciekawe ile jeszcze takich decyzji nas zaskoczy. Czy ktoś wie kto zadecydował (i miał wpływ) o zrobieniu takich poprawek i czy to idzie niezależnie od zleconych wcześniej prac ?

anthony09 14.05.2011 12:37

Ja bym na to nalożył jeszcze jakieś płytki, nie lubi suchych tynków ;/

Simao1 14.05.2011 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1092925)
Ja bym na to nalożył jeszcze jakieś płytki, nie lubi suchych tynków ;/

Wam to zawsze źle jest... Gdyby zostawili murki bez otynkowania, to chociaż miałbyś powód do narzekań. A teraz? Szukacie dziury całym.

krakus76 14.05.2011 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Simao1 (Post 1093063)
Wam to zawsze źle jest... Gdyby zostawili murki bez otynkowania, to chociaż miałbyś powód do narzekań. A teraz? Szukacie dziury całym.

Nie wyczuwasz ironii (w stosunku do tych którym ciężko dogodzić i preferują celepiadę) ? :) Akurat z tymi płytkami to było mistrzostwo :)

Simao1 14.05.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1093069)
Nie wyczuwasz ironii (w stosunku do tych którym ciężko dogodzić i preferują celepiadę) ? :) Akurat z tymi płytkami to było mistrzostwo :)

Wybaczcie, jestem przewrażliwiony na zrzędzenie frustratów :D

88seba88 16.05.2011 10:31

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._bawi_wiselka/

Z tego co tu widze to nasi zawodnicy nie mają szatni w kontenerze, tylko gdzieś na piętrze trybuny , chyba wschodniej albo pawilonu medialnego , sam niewiem.

88seba88 16.05.2011 10:33

No i Basałaj wczoraj mówił w szybkiej piłce na tvp2 że niewie jaki będzie Wisła miała budżet na następny sezon bo nie są oddane do użytku jeszcze 2 trybun , tak więc zabrzmiało to tak jakby miało ich nie być na początku sezonu . Jeśli naprawde tak będzie i na europejskie puchary z topowymi drużynami nie będzie całego stadionu to się wkurze bo to klub traci na tym połowe zysków ze stadionu 2 trybuny to nie 4 !!!!

Czarny 16.05.2011 10:37

W pawilonie medialnym, widać to wyraźnie na ujęciach kamery. Może w tym meczu to Cracovia dostała kontener? ;) Było by to słuszne posunięcie, zwłaszcza jeśli się pomyśli, że za opóźnienia odpowiedzialny jest prezydent Majchrowski, przecież kibic Cracovii.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl