![]() |
Urzędnicy: koniec budowy. Kibice: przestańcie kpić!
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...zony,id,t.html Dobry tekst w Krakowskiej. Powołują się na nasze forum. Może po tej krytyce medialnej coś się ruszy. |
Cytat:
Współczuć można za to zarządowi Wisły który jest w rozkroku i nie może nic zrobić jesli chodzi o promocję i sprzedaż karnetów no cały stadion. |
Cała niestety Polska się śmieje z tego stadionu. To porażka, stadion Legii budowany był zdecydowanie później od naszego i zdecydowanie szybciej oddany zostanie do użytku. Ktoś powinien za to beknąć
|
[quote]
Na portalu internetowym Wisły Kraków można obejrzeć fotografie z wycieczki po ciągle budowanych trybunach. - Zdjęcia te dobitnie pokazały, na jakim etapie prac jest wnętrze trybun. Ile jeszcze mamy się zadowalać pustymi obietnicami władz Krakowa? - pisze do nas kibic Wisły, Łukasz Wiercioch. Na forach w sieci wypowiada się podobnie wielu jego kolegów. [/qoute] u lala.. jestem sławny;) swoją droga to mogą tak wykorzystywać czyjeś dane osobiste?? |
Cytat:
|
http://www.youtube.com/watch?v=FwF55nGGpNE
Filmik kręcony z samolotu, podczas lotu. Na początku filmiku widać nasz stadion podczas meczu z Legią. Efektownie :] |
Cytat:
|
czy mi się wydaje, czy instalacja ppoż jest projektowana / przeprojektowywana / zlecana / negocjowana tak ze dwa razy na kwartał?
|
Cytat:
no ręce opadają.. |
Cytat:
A że szatnie mamy w kontenerach ,że nie działają telebimy, że być może europejskich pucharów,a napewno Lecha czy derbów nie ogladnie kilka tysięcy widzów i klub straci sporo kasy to nic nie znaczący pikuś |
Marzec 2014: stadion jest juz gotowy, brakuje tylko systemu oddymiania. Przepisy zmieniają sie co 2 dni dlatego nie jesteśmy w stanie zaprojektowac odpowiednich rozwiązań.
Maj 2015: stadion już dawno jest skończony i juz jutro zaczynamy prace związane z montażem systemu oddymiania. Czerwiec 2015: niestety wczoraj zmieniły sie przepisy i musimy na nowo kontynuowac projektowanie systemu oddymiania. Zauważyć trzeba jednak, że stadion jest gotowy. Rok 2045: Stadion Wisły Kraków został uznany za najlepiej oddymiony obiekt na świecie!! Montaż systemu wlaśnie się zakonczył. Jest też kolejna dobra wiadomość, jutro maja zostac włączone telebimy. |
Może trochę przesadzam, ale
- szatnie w kontenerach, mi to nie przeszkadza, - telebimy- do czego są potrzebne? - też bym chciał widzieć komplety na tym stadionie, ale wątpię. Ten stadion będzie zawsze nieskończony. Ważniejsze, że - G wygląda tak jak wygląda- potęga, - że sektor rodzinny rośnie, - że młodzi w szkołach widzą Wisełkę. |
Cytat:
Marzec 2014: Otwarcie nowego stadionu Wisły na 40 tys. miejsc na dawnym obiekcie Wawelu;) P.S. Wiadomo coś na temat boisk treningowych? Czy będą budowane? |
Cytat:
|
"Kiedy Pan i Pańscy pracownicy skończycie kpić z kibiców Wisły??"
To jest kabaret, kpina, ordynarna hucpa w wykonaniu Prezydenta Krakowa!! |
Cytat:
|
|
Cytat:
Złodziejstwo w biały dzień. Za ciężkie pieniądze budują stadion tyle lat i jeszcze ironicznie odwracają kota ogonem z uśmiechem na twarzy. Cytat:
|
Majchrowski o ciągnącej się budowie stadionu ( wypowiedź z dzisiaj 05.05) http://www.malopolskatv.pl/majchrows...adionie-wisly/
|
Cytat:
Pomijam juz kwestie dojrzalosci obywatelskiej i rozliczenie ludzi ktorzy partacza inwestycje finansowana z naszych podatkow. A zreszta, niezaleznie od calosci mi wystarczy jeden powod zeby nalegac na oddanie stadionu w calosci jak najszybciej. Mozliwosc wpuszczania gosci. |
Cytat:
Jak go tak słucham to mnie krew zalewa. "kosmetyczne rzeczy" http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9950162402.jpg nic tylko wpuścić piłkarzy do szatni. |
|
Moze troche mail z pytaniami zaczniemy wysylac do firm ktore buduja nasz stadion... Moze taka akcja cos przyniesie??
|
gooro33 - to nic nie da.
Po co firma sie ma spieszyc skoro dla nich nie ma znaczenia czy skonczą za tydzien czy za 5 miesiecy? Gdyby odbywalo sie normalnie to firma za kazdy dzien opozniena płaciła by niesamowite kary, tutaj kar nie ma wiec po co maja sie spieszyc ? :/ |
aby miec uzasadnione pretensje najpierw trzeba samemu zapytac siebie czy zrobilo sie wiecej niz druga strona...efekt ktory obserwujemy w duzej mierze jest wynikiem poteznych zaniedban ze strony klubu...wlodarze Wisly puscili inwstycje samopas a teraz mamy pretensje ze inwestor prowadzi inwestycje w taki sposob na jaki go stac ??problem lezy u zrodla a teraz to juz sa tylko konsekwencje i proba ratowania sytuacji przez jedna i druga strone...nie wiem czemu sie tak wsciekacie...zanim wbili pierwsza lopate byly osoby ktore mowily zeby sie zastanowic...ale nie skad na hura robmy kupa mosci panowie...osobista satysfakcja jest taka ze nie wychodze na idiote...bedzie klopot finansowy z tym obiektem to nieuniknione, a ze Wisla zabezpieczy swoje interesy to do cale zabawy doloza wszyscy krakowianie...ot tak niech sie inni martwia o przedszkola, drogi rowerowe itp itd...nie ma dyskusji, nie ma analizy to i nie ma postepu takie prymitywne i myslenie i robienie...jakby te same pianiadze wydal prywatny podmiot to bysmy widzieli jaka jest roznica w dzialaniu.
|
Cytat:
Chodzi mi o to ze firma budowlana powinna dbac o swoje kluczowe inwestycje. Co mozna powiedziec o warszawiakach patrzac na to jak prowadza ta budowe? Ja w zyciu nie oddalbym im zadnej inwestycji. Nie chodzi mi tu o terminy ale o sama estetyke prowadzenia robot. Przeciez to ze beton/elewacja wyglada tak a nie inaczej to ''zasluga'' firmy ktora ta budowe realizuje. Wystarczy tak jak kiedys z dziennikarzmi(rok temu kiedy udalo ich sie zainteresowac sprawa naszego stadionu-jakosci wykonania) napisac pare maili ze zdjeciami i zapytac czy na tym polega sztuka budowlana, czy w ten sposob prowadzi sie inwestycje. W ogole to powinno sie podac na tym forum maile do inspektora nadzoru ktory odpowiada za to glowno i zadac mu podobne pytania, jak mozna odbierac roboty z wykonane z taka estetyka, polowa rzeczy ktore tu buduja jest partaczona.. |
Cytat:
Po ch... telebimy, po ch...zaplecza, po ch... szatnie, murawę, bramki i krzesełka ze wzorem białej gwiazdy przecież macie, czego wy jeszcze wieczni narzekacze chcecie...??? Ktoś już zresztą wcześniej wspomniał, żeby zwracać uwagę opinii publicznej na te wszystkie skandaliczne opóźnienia i fuszerki choćby dlatego, że to inwestycja z pieniędzy podatników... jeżeli niektórym nie przeszkadza jak gospodaruje sie jego pieniędzmi, to jea tego nie rozumiem.:-/ |
Moze sie ktos kompetent wypowiedziec na temat tych zmian w przepisach? To nie jest ze w momencie rozpisania przetargu, badz najpozniej podpisania umowy z wykonawca, zmiany przepisach juz nie maja wplywu na inwestycje?
Swoja droga jak sie chce to mozna wylac beton bez zaciekow (po prawej): http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5993553592.jpg |
Cytat:
Jeśli chodzi o oddymianie to wielokrotnie na budowach spotkałem się z sytuacjami że projekt ma akceptacje rzeczoznawcy ppoż i strażaka na etapie projektu budowlanego, a na odbiory przychodzi inny strażak i mówi że musi być jeszcze to i tamto. I nie ma znaczenia że ktoś to wcześniej uzgodnił, on nie odbierze dopuki nie będzie tego co chce. A co najlepsze to że w zależności od rejonu polski strażacy wymagają zupełnie co innego, według własnego widzimisię. Tak było też między innymi w przypadku Krakowskiej Opery. |
w momencie uzyskania pozwolenia na budowe, obiekt powstaje w oparciu o sporzadzana na bazie projektu budowlanego dokumentacje wykonawczą. Uzyskane pozwolenie jest wydawane na bierzacy stan prawny...prawo nie dziala w stecz...jesli prawo sie zmienia miedzyczasie to odbior budynku nastepuje w oparciu o dokumentacje ktora wchodzila w sklad wniosku o pozwolenie na budowe...to tak w uproszczony sposob.
|
chyba wiem dlaczego Kraków nie dostał Euro...po prostu UEFA stwierdziła, że nie zdążymy z przygotowaniami...
i dobrze bo byłby wstyd dopiero...przez 10 lat nie zdążyli wybudować |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
:D Gdyby Kraków dostał Euro to ten stadion byłby gotowy już rok temu. Z elewacją, kostką przed trybunami, ładną zielenią i kilkoma boiskami treningowymi. |
Oddymianie obiektów jest faktycznie kolosalnym problemem w Polsce i nie jest to akurat ściema. Jakiś rok temu zlikwidowano przepisy dotyczące projektowania systemów oddymiania obiektów w Polsce i projektanci opierają się na normach brytyjskiej, amerykańskiej i belgijskiej. I tu wiadomo jeden strażak preferuje jedną a inny drugą, a jeszcze inny żadną (i wymaga symulacji) i są wieczne problemy . Do tego dochodzi fakt że w/w normy powinny (choć nie ma prawnego wymogu) być potwierdzone właśnie przez w/w symulację komputerową procesu oddymiania i procesu ewakuacji ludzi . To jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi sporymi kosztami i często Inwestorzy nie chcą w to inwestować żeby ograniczać koszty. U nas jest chyba taki przypadek.Projekt był zrobiony i zatwierdzony bez symulacji a odbierający strażak zarządał jednak jego zrobienia gdyż projektant oparł się na normie zachodniej której on nie musi znać lub się z nią nie zgadza.Dowód bezpośredni na to czy instalacja zadziała jest tylko przez symulację a ta trwa nawet kilka tygodni. To POlska właśnie- najważniejsza dla bezpieczeństwa ludzi instalacja nie ma przepisów wykonawczych...
|
Na budowie się opier....ą, bo im nie płacą. Miasto nie może ich pogonić i postraszyć karami, bo to samo mogą zrobić budowlańcy. Wzajemny szach. ;)
|
Prace są ubezpieczone do 30 czerwca więc ten sezon jest stracony.
Pytanie co dalej. |
Cytat:
W zasadzie już teraz mamy lepsze warunki, niż przed przeprowadzką do Sosnowca. Realistycznie na jesieni zostanie otwarta nowa-stara trybuna za bramkami od strony Reymonta. A zachodnia raczej na początek rundy wiosennej 2011/2012. Problem w tym, że przeciętnego obywatela Krakowa budowa stadionu nie interesuje. W dodatku Majchrowski dostał kolejną kadencję, więc nie ma się co spieszyć. Kto wie, może czeka z otwarciem na nowe wybory samorządowe:-D Presja klubu? Najwyraźniej obecny stan jest klubowi na rękę. Inaczej jednak wywieraliby nacisk. Prawdopodobnie teraz za wynajem płacimy starą stawkę, więc się to opłaca. Nowej stawki za cały obiekt nie ma, bo ciągle nie wiadomo ile całość będzie kosztować. Klub i miasto najwyraźniej próbują grać na czas w negocjacjach, w nadziei że druga strona ustąpi. No i w wyniku tego impasu budowa się przeciąga, bo i nie ma się do czego spieszyć. |
Nie pewnym jest także to czy uefa pozwoli nam grać puchary na tym stadionie a to już by był szczyt
|
A może by tak zebrać wszystkich forumowiczów na stadionie i naprawić chociaż niektóre niedoróbki ( położyć sztuczną trawę na asfalt, podczyścić beton, otynkować ścianki) do tego inżynierów chyba nie potrzeba ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl