![]() |
Ja chcialbym napisac o czyms co moze nieco odbiegac od tematu. Otoz chodzi mi o przygotowanie taktyczne i wyszkolenie techniczne polskich pilkarzy. Wczoraj jak byk widac bylo ze Lechici caly czas mieli problemy z rozprowadzaniem akcji. Widac bylo tez u nich zmeczenie sezonem. Jednak najbardziej rozbilo mnie to ze Depo mialo mnostwo celnych podan, pilkarze hiszpanskiej druzyny swietnie sie uzupelniali i asekurowali. Grali praktycznie na pamiec! Lech nadrabial to ambicja i walecznoscia ale niestety ambicja i walecznoscia nie da sie nadrobic brakow w przygotowaniu taktycznym i fizycznym. Problemem tutaj jest szkolenie mlodziezy ale przede wszystkim Trenerow! To w koncu trenerzy ucza dzieciaki jak maja grac. Ogolnie wczorajszy mecz dobry w wykonaniu Lecha i gdyby nie ta stracona bramka w drugiej minucie...
Pozdrawiam:). |
czym tu się jarać....wyniki Lecha w grupie średnie i awans coraz dalej, więc nie rozumiem peanów i zachwytów
|
Ja tylko nie rozumiem skąd ta frustracja, przecież to tylko puchar UEFA. Pieniędzy z niego raczej nie ma, wielkiej sławy także nie przynosi. Nawet jak awansujemy z grupy to wiosną trafiy pewnie na jakiś AC Milan . Co innego Liga Mistrzów, pierwszy polski zespół który tam awansuje odskoczy pewnie finansowo od reszty. "Sukces" (gra w fazie grupowej - dla plskich zespołów) oznacza przemęczenie zawodników oraz wyprzedaż na wiosne. Więc dla Wisły i Legii to duże korzyści ;)
|
Dlatego w tym roku trzeba z rozpędu wygrać ligę, jakoś przebić się do grupy LM, a potem cieszyć oczy tym, co będzie się działo w tym wątku :D
A tak nawiasem mówiąc, to na Waszym miejscu to jednak liczyłbym na zwycięstwa Lecha w PU, bo akurat dzięki nim możecie mieć szansę być rozstawionymi w przedostatniej rundzie kwalifikacji do LM. Póki co, mało Wam brakuje i tylko Lech jest w stanie Wam tą różnicę zniweliwać. Milusio, co chłopcy? ;) |
Na wejście piłkarzy zaprezentowaliśmy oprawę związaną z obchodami 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego
http://i38.tinypic.com/154cda9.jpg http://i38.tinypic.com/n1t6js.jpg |
Stilic zawalil Lechowi mecz. Dwie sety zmarnowal. Oprocz niego sety mieli Arboleda, ale trudno wymagac od obroncy, zeby kazda sete wykorzystywal, no i Wilk, ktory zrobil wszystko dobrze, tylko fantastyczny bramkarz obronil. Stilic niestety chyba za bardzo uwierzyl , ze jest wielka gwiazda.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
@nowy_piter - cała jego filozofia opiera się na indywidualnych umiejętnościach. Dziury między formacjami ogromne, gry na jeden kontakt jak na lekarstwo. Peszko jest wożenia piłki, Stilić od strzałów i podań, Rengifo do wykańczania - proste to jak barszcz. Na PL wystarcza.
|
no miał co Smuda motywować.
od dawien dawna puchary we Wronkowie, do tego kilku młodych nieopierzonych piłkarzy głodnych sukcesów, którzy własnie w takich meczach maja sie pokazac, publicznosc tralalaal itd ludzie, mamy mecz dzis, a wy sie tu Lechem jaracie |
Cytat:
|
Cytat:
Rengifo nie tylko od wykanczania, takze do walki z przodu i walki o gorne pilki, ogolnie dobry jego wystep. A ofenswny srodkowy pomocnik, jak wspomnieny Stilic, od czego ma byc, jak nie od podan i strzalow? |
Wy sie lepiej modlcie zeby te wybitne pyry wygraly jak najwiecej w tym sezonie, bo inaczej zobaczymy Smude w Krakowie.
|
Tez sie z ta wypowiedzia (a propos pierwszego zespolu w LM) nie zgadzam. Polska to nie Czechy ani Norwegia. Jest kilka klubow, ktore w niedalekiej przyszlosci beda graly na zblizonym, relatywnie wysokim poziomie, a bedzie jeszcze wiecej. W Polsce dominacja jednego zespolu do tej pory wynikala przede wszystkim z zacofania, ale po Euro, kiedy wiekszosc liczacych sie druzyn bedzie juz miala piekne stadiony, bedzie mocna finansowo, bo bedzie sie oplacalo inwestowac a takze bedzie miala profesjonalny system scoutingu i wychowania mlodych pilkarzy (tak tak, wierze w to mocno) polska liga upodobni sie do greckiej i tureckiej. Stanie sie to nawet wbrew PZPN. Polska mentalnosc nie ma tu nic do rzeczy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Oczw potencjał we Wronkach tkwi, aż strach pomyśleć co by było gdyby ten zespół przejął Skorża. Partyzant Smuda niech żyje w Wlkp jak najdłużej. Cytat:
W porównaniu z seniorem Valeronem Stilic wypadł blado - bo środkowy ofensywny pomocnik nie tylko strzela i podaje, ale przede wszystkim reguluje tempo gry, kiedy trzeba i potrafi wprowadzić pozostałe formacje do ataku. Pan Franciszek tego nie uczy swoich podopiecznych, woli za to wymagać od Peszki 40-metrowych rajdów "a nuż dowiezie". |
Cytat:
A wracajac do Stilica, w lidze polskiej pokazal ze potrafi i przyspieszyc akcje Amici, dokladnie dograc i uruchomic napastnikow. Wczoraj faktycznie nie byl to jego najlepszy mecz, ale patrz takze przez pryzmat innych spotkan, gdzie gral jak na prawdziwego srodkowego pomocnika przystalo. Ciekawe jak sie bedzie dalej rozwijal. |
Cytat:
Najśmieszniejsza jest właśnie nazwa. Liga mistrzów gdzie graja mistrzowie z 8 krajów, a reszta to z tych krajówmiejsca 2-4, śmiech. Oburzajace jest tez to że zajmujac 3 miejsce w swojej lidze oprócz wyokich premii ligowych od razu z górki dostaja jeszcze te 4 mln za awans. |
Cytat:
|
gdyby było inaczej to za wejscie do grupy byłoby znacznie mniej kasy, wiadomo słabi mistrzowie = gorsza medialność LM = mało kasy...
wolałbym żeby Wisła weszła do grupy LM dlatego że jest taka dobra a nie dlatego że system promuje kiepskie drużyny... zamykać drogi nie można oczywiście nikomu, ale bez tych restrykcji LM nie byłaby tą LM najpier zróbmy porząek na swoim podwórku |
Cytat:
Pokazcie mi choc jeden taki przypadek , gdzie swiezy mistrz Polski wzmacnia sie przed LM, zamiast oslabiac? Nie bylo czegos takiego a na prawde LM to nie jest jakis raj tylko dla bogaczy, badz tylko dla tych bidakow, ktorym pofarci sie w losowaniu. System jest tak zrobiony ze po pierwsze nagradza konsekwencje.Gdyby w pl byly choc 2 zespoly, ktore rok rocznie zdobywaja punkty chocby w Uefie, to juz dawno mielibysmy stale miesce w LM, jak ma to chocby Ukraina czy Rumunia a w najgorszym razie bylibysmy corocznie rozstawieni. U nas od lat nie robi sie nic - w lidze panuje totalny marazm a przez lata nie bylo nawet 1 stadionu(moze poza truposzem z Chorzowa) gdzie mozna by bylo zagrac Mozna by sparafrazowac reklame pewnego zlodziejskiego sklepu i stwierdzic ze LM nie dla idiotow. |
|
Cytat:
przychodziłoby nawet i te 70 tysiecy. |
Dziennikarz: Dlaczego nie staralicie sie kupic Lewandowskiego?
Bednarz: Bo by³em na urlopie :) dobry manager :) Dzis pewnie sie przekonamy jakie wielkie znaczenie ma Robert dla naszej polskiej pilki. Stawiam na awans Lecha... |
http://www.sport.pl/sport/1,65025,60...__albo___.html
dzisiejszy dzien prosze panstwa moze byc wyjatkowym dniem w historii naszej Polskiej Pilki... wyjscie Lecha z grupy Pucharu UEFA byloby najwazniejszym wydarzeniem pilkarskim w Europie od udzialu Widzewa w LM... |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście awans poznaniaków byłby dużym plusem dla naszej piłki.Punkty do rankingu itp.Jest na to realna szansa grając z będącym w dołku Feyenordem. Ciekawie mnie los Smudy w razie awansu - czy nadal zostanie w Lechu,przejdzie do klubu zagranicznego a moze zastanie trenerm reprezentacji? http://mundial.wp.pl/kat,1019539,tit...7285&_ticrsn=5 |
Cytat:
Zienczuk z Odra gra swietnie, co nie oznacza ze jest skrzydlwoym na miare Giggsa. |
Cytat:
|
Smuda rozchwytywany w Europie,przypomina mi to troche jak Henio miał po meczu z Schalke propozycje (?) z PSG .O Franzu mówi sie że ma objąc Feyenoord w przypadku wygrania w Rotterdamie.Ja obstawiam że zostanie jednak w Lechu,http://ekstraklasa.wp.pl/wid,1067503...l?ticaid=17286
Feyenoord zagra najmocniejszą jedenastką na jaka go obecnie stac. |
Niestety Lech wyjdzie z grupy bo Feye gra o nic, wystawią rezerwy które też będą się oszczędzać i bez żadnej charyzmy będą ganiać za piłką. Szkoda.
|
bedzie gładkie 2-0 dla Feyenordu, skończą sie ochy i achy
uff |
Sytuacja przed dzisiejszym meczem przypomina mi nasz wyjazdowy pojedynek z Schalke. Byliśmy w niezłej formie przez całą rundę, pierwszy mecz graliśmy na zmęczeniu i dowieźlismy fartowne 1:1, ale przed najważniejszym meczem mieliśmy czas na odpoczynek i na świeżości rozjechaliśmy ich 4:1. Analogie nasuwają się same.
|
A ja mysle ze Lech wygra 1:0 ale w drugim meczu zespoly sie dogadaja na remis :)
|
remis w drugim meczu nie jest zbyt opłacalny, nawet 2:2 :> bo Lech strzeli w 90+4 na 0:2 i cały ich plan weźmie w łeb :-p
|
Może zagra Michał Janota ? :) Cóż wydaje mi się, że Lech jest w stanie to wygrać, ale nie wiem czy uda się awansowac.
|
A potem, ze przynajmniej do lata.
Takie deklaracje mają wartość do najbliższego meczu i do najbliższej propozycji pracy - z wyższą pensją. To normalne. Praca i kariera ... |
Ciezko wyczuc, bo nie wiem na ile udała się przerwa i odpoczynek i jak wpłynie to na forme grajków z Poznania. Jezeli pozytywnie to pojadą Feyenoord ,gdyz jest on zupełnie bez formy. Walczą tak naprawde z soba a nie przeciwnikiem. Jeżeli pogłebiła sie zaś zapaść fizycnz graczy Kolejorza to nawet Feyenoord bez formy ich rozklepie.
|
Prawda jest taka, że z niewiadomych powodów niebiosa się sprzysięgły i robią wszystko, by pomóc Lechowi w PUEFA.
Najpierw kuchenkowcy trafili do pucharu, w którym nie powinni grać (Groclin), następnie dostali całą serię łatwych przeciwników: Azerowie, będący całkowicie bez formy Szwajcarzy, wreszcie słabiutka Austria Wiedeń. I z tą słabiutką Austrią psim swędem awansowali do grupy. Mało tego. Trafili w losowaniu najlepiej, jak można. Wszystkie zespoły w grupie były w ich zasięgu, a jedyne silniejsze CSKA ich zlekceważyło, bo miało awans w kieszeni. Bramkarz rywali strzela samobóje, wybitnie gra sprowadzony za bezcen (po oglądnięciu go zaledwie na CD) Stilić. Mimo to Lech marnuje swoje szanse i na chwilę obecną ma mniej punktów niż my za Okuki (z gorszym składem i o wiele silniejszymi rywalami). Ale wystarczy, że spokojnie ogra tragicznie grający Feynoord, który pewnie wystawi rezerwowy skład - by mógł awansować dalej. Jeśli więc Lech nie awansuje, to drużyna kuchenek okaże się największymi frajerami sezonu. Nie ma żadnych usprawiedliwień. Wszystkei atuty są po ich stronie i powinni byli zapewnić sobie awans już wcześniej. Przeciwnik jest słaby, rozbity psychicznie - a drużyna Lecha jest w życiowej formie. Moim zdaniem następnej szansy Lecha na sukces w europejskich pucharach może juz nie być. Wystarczy wspomnieć nasze doświadczenia z losowaniem, doliczyć nieuchronne straty transferowe (Stilić, Lewandowski, Murawski) i mieć na uwadze wyczerpany limit fuksa. Saragossy zdarzają się raz na lat kilka, podobnie takie spotkania jak z Austrią. Niemniej ja Lechowi życzę tradycyjnie jak najgorzej. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl