Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Uran235 15.07.2011 15:50

Dlaczego my ZAWSZE musimy trafić na najtrudniejszego rywala z dostępnych. Fakt, dzieląc losowanie na podgrupy, wyeliminowano nam Genk, ale i tak z tego, co zostało, dostaliśmy najgorzej. Jedyny pozytyw, że oni też nie są w sezonie.

Feniks1983 15.07.2011 15:56

Jak to jest, że my gramy z takim Litexem w sparingu najmocniejszym składem a Oni z Nami w połowie rezerwowym? To gdzie w tym czasie byli Ci ich podstawowi i kiedy się ogrywają? Zresztą jak się patrzy na sparingi Naszych Polskich zespołów to rzadko kiedy przeciwnik gra w pełnym składzie. Jak to więc jest? Tacy słabi jesteśmy, że nawet jako sparingpartner nie jesteśmy traktowani w miarę poważnie?

jachting 15.07.2011 15:59

Jak oni są naprawde silni i czy to losowanie było pechowe to się okaże .
Może w ostatniej rundzie wielkie szczęście dopisze :) , i nie chodzi tylko o aspekt losowania .


Cytat:

Szkoleniowiec Wisły nie przywiązuje dużej wagi do wyniku sparingu, jaki w Holandii rozegrały oba zespoły. „Jeśli z nimi zagramy, to będzie to zupełnie nowy mecz. W Holandii zagraliśmy spotkanie towarzyskie. Od tego czasu do naszej drużyny przyszło wielu nowych zawodników. Uważam, że przez te trzy tygodnie od meczu z Litexem jesteśmy lepszą drużyną”

sportnh 15.07.2011 16:00

Mnie w tym wszystkim smieszy bardzo JEDNO

Przed losowanie, wszyscy pisza, "TYLKO NIE HJK, TYLKO NIE FINOWIE, to drwale jak Valerenga bedzie strasznie ciezko, sa w zajebistej formie, wszyscy ale nie HJK"

Polosowali LITEX to nagle wszystkie forumowe placzki narzekaja ze wylosowalismy najgorzej ze wszystkiego hahahaha

po 1 to idzcie juz sobie, a po 2 to troche wiary ludzie..

crazykaro 15.07.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 1127294)
Dlaczego my ZAWSZE musimy trafić na najtrudniejszego rywala z dostępnych. Fakt, dzieląc losowanie na podgrupy, wyeliminowano nam Genk, ale i tak z tego, co zostało, dostaliśmy najgorzej. Jedyny pozytyw, że oni też nie są w sezonie.

Zawsze mogliśmy trfaić na Helsinki które są obecnie w środku ligi i prowadzą z przewagą w lidze finskiej z przewagą 10 pkt

Pancratius 15.07.2011 16:05

Po ostatnich 2 sezonach w europejskich pucharach nauczyliśmy się pokory i sramy po gaciach przed wszystkimi jak popadnie;p Też myślę że przydało by się trochę wiary ale ciężko mi się pozytywnie nastawiać po meczu ze skontem.

szorstki 15.07.2011 16:07

Cytat:

Kwiatki z forum Liteksu:
...
pięknie... w całej Europie mają nas za ogórków, za frajerów do ogolenia i jedyny plus jaki każdy widzi z wylosowania Wisły to że fajne miasto i mozna przyjechać na wycieczkę i się na....ć ;/

Niech dzisiejsi kopacze powalczą wreszcie o lepsze traktowanie Białej Gwiazdy.

crazykaro 15.07.2011 16:13

Skrót meczu Litexu z Mogren

http://www.youtube.com/watch?v=4yfw3tZqPvU

jachting 15.07.2011 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 1127307)
pięknie... w całej Europie mają nas za ogórków, za frajerów do ogolenia i jedyny plus jaki każdy widzi z wylosowania Wisły to że fajne miasto i mozna przyjechać na wycieczkę i się na....ć ;/

Niech dzisiejsi kopacze powalczą wreszcie o lepsze traktowanie Białej Gwiazdy.

-Litex prawdopodobnie mógł wylosować jeszcze gorzej bo nie był rozstawiony
-Ich liga jak i ten klub nie są o tyle słabsze żeby kłaść się od razu na kolana
-to Wisła będzie faworytem
-tamta pierwsza wypowiedz że jadą na wycieczkę to mogłaby być ironia , że jedą tylko na wycieczkę , a jeśli nawet nie , to naturalne jest że większość kibiców cieszy się z ciekawego wyjazdu .

Czego oczekiwałeś ?
-------------------------------

Cytat:

Szkoleniowiec Wisły nie przywiązuje dużej wagi do wyniku sparingu, jaki w Holandii rozegrały oba zespoły. „Jeśli z nimi zagramy, to będzie to zupełnie nowy mecz. W Holandii zagraliśmy spotkanie towarzyskie. Od tego czasu do naszej drużyny przyszło wielu nowych zawodników. Uważam, że przez te trzy tygodnie od meczu z Litexem jesteśmy lepszą drużyną”

alarazboy1 15.07.2011 16:19

nie ma co srać w pory przed Litexem (zakładam że poradzimy sobie ze Skonto ) ....
rok temu Zlina wyeliminowała ich dokładnie w tej samej rundzie a potem weszła do LM...
mam nadzieję, że to powtórzymy....!!!!!
ABG!!!!!!!!!!!

jova 15.07.2011 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1127302)
Mnie w tym wszystkim smieszy bardzo JEDNO
Przed losowanie, wszyscy pisza, "TYLKO NIE HJK, TYLKO NIE FINOWIE, to drwale jak Valerenga bedzie strasznie ciezko, sa w zajebistej formie, wszyscy ale nie HJK"
Polosowali LITEX to nagle wszystkie forumowe placzki narzekaja ze wylosowalismy najgorzej ze wszystkiego hahahaha
po 1 to idzcie juz sobie, a po 2 to troche wiary ludzie..

Zdajesz sobie sprawę, czy czytanie takich postów, jak ten Twój, jest równie denerwujące? Przed losowaniem wszyscy bali się HJK? Serio? WSZYSCY?
I potem Ci sami "wszyscy" twierdzą, że Litex jest najtrudniejszy? Naprawdę? Potrafiłbyś wskazać choćby 5 takich przypadków?
Po pierwsze: stwierdzenie że rywal jest trudny nie jest równoznaczne z brakiem wiary w możliwość pokonania przeciwnika.
Po drugie: jeśli chcesz krytykować użytkowników za płacz nad poziomem zespołu, to sam nie płacz i nie wyolbrzymiaj gdy piszesz o poziomie forum.

szprotson 15.07.2011 16:21

Tiago Miracema niezły grajek w Litexie i nie zapominaijmy o Svetku Todorovie który zapewnił im wygraną.
Swego czasu miał zajebisty sezon w Champioschip, w Portsmouth 43 mecze -26 bramek. Teraz juz 34 lata.

gianbuffon 15.07.2011 16:43

Tutaj macie jeszcze jedno forum Liteksu. Chyba nieco popularniejsze. Jest temat o stadionie, z aktualnymi zdjęciami.
http://forum.gong.bg/litex/viewforum.php?f=3

Filippo 15.07.2011 16:47

Optymizm można opierać na kolejności rozgrywanych meczy. W Bułgarii zaczniemy jak z Lechią, schowani za podwójną gardą, jedna, dwie kontry i może coś wpadnie. A rewanż u siebie za jakies dwa i pol tygodnia, wiec dyspozycja powinna wzrosnąc. Wygranym sparingiem bym sie nie sugerował, pewnie grali w skladzie podobnym do naszego z Florą.

Ajax 15.07.2011 16:52

Generalnie na forum liteksu się cieszą i jest troszkę wpisów o Karabachu i Lewadii, był też taki że Wisła to najgorsza dla nich opcja.

1q2 15.07.2011 16:52

Generalnie spotkały się 2 klony:)
Ligi podobne czyli raz na ruski rok jakiś niewielki sukces w pucharach z tą różnicą że tam trochę biedniej z kasą no i korupcja szaleje - oraz 2 podobne kluby które w ostatnich latach zaliczają same wtopy - oni Zilina,Debreczyn i baty od Bate, my wiadomo.
Zapowiada się pojedynek 2 nieudaczników:>. Maly plusik dla nich bo jednak 23-6-1 56-13 to bilans o niebo lepszy niż nasz ale może coś pokupowali
Sprzedali tylko jednego grajka ale porządnego więc nie ma co liczyć na przeciwnika po wyprzedaży.
Ogólnie fajnie że to Litex - nie za mocny, nie za słaby - jak go ogramy to będzie znaczyło że przynajmniej na LE zasłużyliśmy a i kibicowsko ciekawy wyjazd.W Bułgarii nas jeszcze nie widzieli.

crazykaro 15.07.2011 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1127328)
Generalnie na forum liteksu się cieszą i jest troszkę wpisów o Karabachu i Lewadii, był też taki że Wisła to najgorsza dla nich opcja.

Patrzą sie na Leviadie i Karabach a nie biorą pod uwagę swojej porażki z nami. Problem jest tylko taki że pomimo iż Helskinki byly gorszą opcją to jednak Litex jest nawyżej rozstawiony ze wszystkich drużyn na które mogliśmy trafić wg buków. A biorąc pod uwagę ranking kubów na przyszły rok to teraz jest wyżej nawet od nas w tabeli

qaro 15.07.2011 17:00

nie ma sie co oszukiwac najpierw pykniemy skonto potem litex wisla zagra na R22 i moim zdaniem skonto dostanie minimum 3 gole oczywiscie z tylu moze byc roznie ;) potem litex pierwszy mecz remis drugi zwyciestwo wisly chyba nikt nie przewiduje innego scenariusza

Ajax 15.07.2011 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qaro (Post 1127332)
nie ma sie co oszukiwac najpierw pykniemy skonto potem litex wisla zagra na R22 i moim zdaniem skonto dostanie minimum 3 gole oczywiscie z tylu moze byc roznie ;) potem litex pierwszy mecz remis drugi zwyciestwo wisly chyba nikt nie przewiduje innego scenariusza

Do internetu ma już chyba dostęp za dużo ludzi...

crazykaro mam nadzieje że ich piłkarze się o tym karabachu i lewadii naczytają i nie będą się na nas spinać a RM wytłumaczy naszym że piłkarsko u nas szału nie ma (co zresztą widać po taktyce)

qaro 15.07.2011 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1127336)
Do internetu ma już chyba dostęp za dużo ludzi...

crazykaro mam nadzieje że ich piłkarze się o tym karabachu i lewadii naczytają i nie będą się na nas spinać a RM wytłumaczy naszym że piłkarsko u nas szału nie ma (co zresztą widać po taktyce)

ich pilkarze musza sie skupic na nastepnym meczu z Mogren bo w pierwszym do 77 minuty przegrywali 1-0 a dwa gole w przeciagu 2 minut to fart tak wiec mozna sie ich obawiac i mozna ich sie nie obawiac hehe
jak kto lubi :-D

stalsanok1946 15.07.2011 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janek2000 (Post 1127223)
Niewiem czy to te forum ale pytam.

Kogo mozemy wylosowac w 4 rundzie LM?

Wstępnie gdzieś jest to podane, lecz teoretycznie rozstawione i silniejsze zespoły mogą nie doczłapać się do IV rundy, więc może ktoś przejąć współczynnik rozstawionej drużyny i będzie tam grać na papierze słabsza drużyna.

wislakrakow124 15.07.2011 17:18

Jak mozna mowic ze strzelili 2 gole w 2 minuty na farcie skoro pewnie meczu sie nie ogladalo. Po samym skrocie bylo widac ze Liteks to druzyna zdecydowanie lepsza od Morgen i wygrali zasluzenie.

stalsanok1946 nikt nie przejmuje rozstawienia bo 4 runda bedzie losowana po rozegraniu 3

Ajax 15.07.2011 17:26

Ze skótu wynika że liteks pechowo stracił bramkę a potem cały mecz ich cisnął i dzięki temu wygrał

qaro 15.07.2011 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakrakow124 (Post 1127349)
Jak mozna mowic ze strzelili 2 gole w 2 minuty na farcie skoro pewnie meczu sie nie ogladalo. Po samym skrocie bylo widac ze Liteks to druzyna zdecydowanie lepsza od Morgen i wygrali zasluzenie.

stalsanok1946 nikt nie przejmuje rozstawienia bo 4 runda bedzie losowana po rozegraniu 3

masz racje meczu nie ogladalem litex byl lepszy bo wygral no ale od 14 minuty do 77 przegrywal a piszac o farcie mialem na mysli 2 gol przewaznie jak padaja 2 gole w dwie minuty to wynik dosc szczesliwy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1127352)
Ze skótu wynika że liteks pechowo stracił bramkę a potem cały mecz ich cisnął i dzięki temu wygrał

po mojemu pechowo to jest wtedy jak pilka odbija sie od dwuch slupkow i wpada do bramki akcja byla ladna

jachting 15.07.2011 17:33

Jest bardzo dużo prawdopodobieństwo że Wisła wygra ze Skonto kilkoma Bramkami , dlatego że grają u siebie i dlatego że Skonto jest trzy klasy słabszym zespołem . Faktem jest że mało co frajersko nie zremisowaliśmy , ale też bez przesady z emocjami bo Wisła niemal cały mecz była w posiadaniu piłki i prowadziła grę a to było na wyjezdzie .

Co do Levskiego , to za Wisłą może przemawiać to że gra drugi mecz u siebie i jest dużo mocniejsza na papierze według transfermarkt to parenascie milionów na plus dla Wisły

Kryniu 15.07.2011 17:33

proponuję się nie rozpędzać. Mamy jeszcze mecz do rozegrania ze Skonto. Jak wygramy to pogadamy o następnym przeciwniku.

WislaOnly 15.07.2011 17:35

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...netrzna_skrot/ Ciekawy sparing, a ten chłopak co walił te setki notorycznie- no coment!!!! Widzę, że Diaz nie jest w złej formie, piękna bramka, Jirsak również z wolnego klasycznie:) Może moje przewidywania się sprawdzą...

qqq_b 15.07.2011 17:35

Szczerze? Jak na razie Wisła na najłatwiejszą drogę w do LM w całej historii startów polskich ekip w tym tysiącleciu. Jeżeli nie awansujemy przynajmniej do IV rundy eliminacji to będziemy zwyczajnie frajerami. II runda - amatorzy ze Skonto, którzy trenują pewnie 3 razy w tygodniu. III runda - Łowecz, który nie oszukujmy się - jest ze słabej ligi bułgarskiej ( Lewski nie robi wyjątku ) i zdobyć mistrzostwo to nie jest żadna sztuka. Nazwa tego klubu nie robi wrażenia, nigdy nie byli dobrzy, nigdy nic nie osiągli na arenie europejskiej. Typowy mierny klub europejski.

Nasza gra ze Skonto nie powalała. Ok, moge to zrozumieć. 1-wszy mecz, okres przygotowawczy, piłkarzyki potrzebują "wejścia" w gre. Ok. Na Reymonta oczekuje lepszej gry ( nie musi być jakaś nie wiadomo jaka ) i spokojnego zwycięstwa ( nieważne czy 2:0 czy 10:0 ) - ZWYCIĘSTWA! "Piłkarze" z Rygi powinni posrać się w gacie jak usłyszą ryk ponad 20tyś ludzi i to piłkarze powinni wykorzystać. Nie wyobrażam sobie innego wyniku jak zwycięstwo i awans do nastepnej rundy.

Dwumecz z Litex'em. Pierwszy mecz na wyjezdzie, spokojna gra, bez szarżowania. Najważniejsze to nie stracić bramki. Zgranie powinno być lepsze, świeżość powinna być. Starać sie narzucić swój styl gry, starać się rozgrywać piłkę, starać się jak najczęsciej być na polowie rywala. 0:0 będzie dobre, jednak przy szczęściu i dogodnej okazji należy wykorzystać okazję i strzelić bramkę. Rewanż w Polsce powinien "jakoś" wyglądać. Zdecydowana determinacja, narzucanie własnego stylu ( nie "starać się" to robić, tylko śmiało TO ROBIĆ ). Wypunktować rywala i spokojnie kontrolować grę.

Na pewno Litex nie jest w niczym od nas lepszy i nie mamy czego się obawiać. Nie możemy podejść do tego rywala bojaźliwie, bo to zwykły "no-name" w europejskiej piłce. Oczywiście nie ma mowy o lekceważeniu rywala i szacunek mu się nalezy. Po prosty trzeba wyjść i pokazać w ciągu 180 minut, że jesteśmy lepsi. To tyle. Pozdrawiam.

Dzimi 15.07.2011 17:41

Kiedyś już wrzucałem tu filmiki. No to jeszcze jeden:
http://www.youtube.com/watch?v=-kFrM8MTaGo

Rok temu w tym czasie graliśmy lepiej niż ostatnio w środę.

jachting 15.07.2011 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1127364)
Kiedyś już wrzucałem tu filmiki. No to jeszcze jeden:
http://www.youtube.com/watch?v=-kFrM8MTaGo

Rok temu w tym czasie graliśmy lepiej niż ostatnio w środę.

To bardzo ryzykowne stwierdzenie , bo trudno porównać przeciwników , dodatkowo istnieje coś takiego jak dyspozycja dnia a i graliśmy chyba ten mecz w Polsce ?
Inną sprawą jest to że dobrze byłoby trafić w formę na następne rundy , zaś obraz w jakiej Wisła jest w formie prawdopodobnie całkowicie się zmieni po meczu u nas . Co nie oznacza że to będzie jednoznaczny obraz , ale jak mówiłem najwazniejsza bedzie forma w nastepnych rundach , bo przegranej ze Skonto sobie nie wyobrażam .

Heero 15.07.2011 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 1127357)
Jest bardzo dużo prawdopodobieństwo że Wisła wygra ze Skonto kilkoma Bramkami , dlatego że grają u siebie i dlatego że Skonto jest trzy klasy słabszym zespołem . Faktem jest że mało co frajersko nie zremisowaliśmy , ale też bez przesady z emocjami bo Wisła niemal cały mecz była w posiadaniu piłki i prowadziła grę a to było na wyjezdzie .

Co do Levskiego , to za Wisłą może przemawiać to że gra drugi mecz u siebie i jest dużo mocniejsza na papierze według transfermarkt to parenascie milionów na plus dla Wisły

Owszem, statystyka posiadania wygląda super, ale co z tego, skoro taka przewaga nie przełożyła się na akcje bramkowe? Brakowało przyspieszenia w ostatniej fazie akcji, ale to można bez problemu skorygować, kiedy przyjdzie świeżość.

Możemy zagrać z Liteksem, a nie Levskim :) a ceny na TM nie są w żaden sposób reprezentatywne.

martin_6 15.07.2011 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1127359)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...netrzna_skrot/ Ciekawy sparing, a ten chłopak co walił te setki notorycznie- no coment!!!! Widzę, że Diaz nie jest w złej formie, piękna bramka, Jirsak również z wolnego klasycznie:) Może moje przewidywania się sprawdzą...

Składów ktoś nie zna?

Marcin_fan 15.07.2011 18:29

a zna http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...a_na_treningu/

jachting 15.07.2011 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1127384)
Owszem, statystyka posiadania wygląda super, ale co z tego, skoro taka przewaga nie przełożyła się na akcje bramkowe? Brakowało przyspieszenia w ostatniej fazie akcji, ale to można bez problemu skorygować, kiedy przyjdzie świeżość.

Możemy zagrać z Liteksem, a nie Levskim :) a ceny na TM nie są w żaden sposób reprezentatywne.

Dlatego nie można być do końca zadowolonym z meczu u nich , jednak jest duże prawdopodobieństwo że u siebie tak duża przewaga będzie lepiej spożytkowana .

Tak z Liteksem ... przekręciłem , zaś jeśli chodzi o ceny w TM to rzeczywiście nie jest to doskonały system , jednak tak duża różnica wyceny nie jest przypadkiem . Chociaż fakt jest faktem że pieniądze nie grają , do tego nie grają też tylko jednostki a cała drużyna .

JrQ- 15.07.2011 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1127174)
Dokładnie. Sam awans do Ligi Mistrzów oznacza wzrost naszego budżetu transferowego o niemal połowę - transmisje, bilety, pieniądze za sam awans i do tego zyskamy na tym medialnie - awans do tych elitarnych rozgrywek przynosi nam kosmiczne jak na nasze warunki pieniądze, a wiadomo - im więcej pieniędzy, tym solidniejsze transfery.

nie przesadzałbym
na pewno nie nakupimy zbyt wielu grajków za to, bo pierwsze gracz to nie tylko transfer, ale także pensja, którą trzeba płacić regularnie, no chyba, że regularnie zaczniemy grać w LM :)

tak więc te Wasze dywagacje jacy to będziemy potężni po awansie do grupy LM między bajki sobie włóżcie

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kriswisla (Post 1127183)
Jezeli zlała ich Zylina w zeszłym roku i Debreczyn to dlaczego my nie mozemy im udzielić lekcji w tym roku?? a co to my jestesmy gorsi od wegrów czy słowaków??

bo jestesmy nieco chujowi
no sory, ale my jestesmy mniej wiecej na ich poziomie
jesli pierwszy mecz przegramy gdzies 0-2 to juz jest po wszystkim
generalnie jak pierwsi bramke stracimy, to nie zrobimy nic

jachting 15.07.2011 19:00

Jaką Wisła ma siłę , a jaką przeciwnik to trudno określić . W najgorszym razie może się nawet tak zdarzyć że Liteks wystrzeli w najbliższych meczach i sezonie ze znakomitą formą ...
Nie sugerujcie się aż tak bardzo przeszłością , Wisła ma teraz całkiem inny skład niż rok temu a tym bardziej parę lat temu , wydaje się że personalnie na papierze jest teraz mocniejsza a niżeli w ostatnich latach ale jak silna jest naprawdę to się dopiero okażę . Inną sprawą jest to że teraz skład składa się w większości z zawodników zagranicznych więc też ciężko odwoływać się do "sławetnej" mentalności .

WislaOnly 15.07.2011 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1127397)

Jednej rzeczy nie rozumiem u Maaskanta, dlaczego nie wystawia podstawowej formacji obronnej, żeby jak najczęściej grali ze sobą i się zgrywali, później wychodzą kwiatki w meczu...:foch:

qqq_b 15.07.2011 19:32

Chyba, że sprawdzą się słowa Kosy, ze mamy skład najgorszy od lat.

JrQ- 15.07.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1127421)
Jednej rzeczy nie rozumiem u Maaskanta, dlaczego nie wystawia podstawowej formacji obronnej, żeby jak najczęściej grali ze sobą i się zgrywali, później wychodzą kwiatki w meczu...:foch:

ziomek, rozumiem, że wakacje, ale ogarnij się trochę z pisaniem tych wypocin
po pierwsze trener ograniczył się do zawodników, którzy nie grali w meczu ze Skonto, więc jak miał grać podstawową obroną?

PS: a po drugie jak widzę ten Twój skład w podpisie, to naprawdę, nóż się w kieszeni otwiera

piszesz o zgranej obronie, a sam wrzucasz Diaza i Bunozę xD

letischoo 15.07.2011 19:36

a twierdzisz że Bunoza zły jest?? po tym co w 1 meczu ze Skonto pokazał Jaliens to ja bym Bunozie dał szanse, bo wraca do formy z przed kontuzji i z Chavezem byliby naprawdę dobrzy;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl