![]() |
I pewnie oblałby "TESTY".
|
Cytat:
Jak chcesz, mozesz sobie sadzic, ze pieniadze wpakowane w Matusiaka czy Niedzielana, to lepsza inwestycja niz Lewandowski, ale pozwol ze ja zostane przy swoim zdaniu. |
Lewandowski mówi że wybrał Poznań bo to dla niego najlepsze miejsce do rozwoju więc jak nie chciał u nas grać to nikt by go do tego nie zmusił.Bednarz sprowadził kilku ciekawych piłkarzy ale też paru słabeuszy.Niektórych wyeliminowały przypadki losowe(Niedzielan).Więc to takie na równo mniej więcej wychodzi między transferami trafionymi i nie.
|
Cytat:
|
Lewanowski wybral Poznan, bo ten w przeciwienstwie do Wisly wyrazil nim konkretne zainteresowanie.
Jak pamietam, w swoich pierwszych wywiadach dot.transferu, Lewy wskazywal na Wisle, wiec jaki jest sens wmawiac sobie, ze chlopak wystraszyl sie rywalizacji? EDIT : Cytat:
|
Gdybym był Bednarzem, to stworzyłbym w Wiśle dział sportowy z prawdziwego zdarzenia. Mecenas Bednarz reprezentuje moje pieniądze ( kibiców) , TFK ( Cupiał ) oraz sponsorów ( Bet-at-Home ) - za wyjątkiem swoich własnych i dlatego musi być z tej kasy rozliczany sumiennie. Poza tym reprezentuje najważniejszy dział w Wiśle ( transferowy ), który strategicznie deceduje o jakości i kondycji naszego klubu. Niestety mecenas Bednarz odrzucił potrzebę budowy działu sportowego i to go eliminuje w moich oczach, gdyż jednoosobowo udowodnił swoimi pomyłkami transferowymi, iż coś musi się zmienić, gdyż Wisła zatraca jakość sportową a co najgorsze, także i perspektywy na tą jakość, przy wyprzedaży i pozbywaniu się najlepszych piłkarzy i zastępowaniu ich pomyłkami transferowymi oraz przy jednoczesnym powiększaniu się długu klubu. Jeszcze większą winą obarczam za ten stan rzeczy prezesa klubu Wilczka oraz RN, którzy to właśnie już dawno powinni ten najważniejszy dział Wisły sprofesjonalizaować. Mecenas stracił Kokoszkę a idea kontraktów motywacyjnych, owocuje uwagą Kosowskiego, że zaangażowanie piłkarzy na boisku jest zbyt ostrożne, aby nie złapać kontuzji i nie stracić kasy z kontraktu. Zabierając się za przebudowę drużyny i aby dać szansę powodzeniu kontraktom motywacyjnycm, trzeba usuwanych piłkarzy zastępować lepszymi lub perspektywicznymi, aby stworzyć realną konkurencję a tego niestety nie widać i mamy tylko logiczne zgrzyty w szatni. Najwyższy czas na refleksje w tym temacie, gdyż za chwilę możemy obudzić się w Wiśle pozapucharowej, bez piłkarzy perspektywicznych i zadłużonej wobec piłkarzy przez mecenasa sprowadzonych a Wiśle nic nie dających. Kibice z Wisłą zostaną na dobre i na złe a Cupiał może się w końcu załamać, nie mówiąc o sponsorach, którzy jak zobaczą co się wyprawia z ich kasą, to uciekną gdzie pieprz rośnie. A czy pan mecenas zostanie wtedy z Wisłą ? Cupiał powierzył mecenasowi więcej kasy do wydania, niż jego dwum poprzednikom, tak więc nie przesadzajmy, że mecenas nie dostawał kasy a Cupiał ( klub ) mu jej nie dawał. Cupiał to daje nam tyle kasy, że aż grzechem jest ciągle na niego wołać i tą kasę marnotrawić dalej, zamiast wreszcie zabrać się do rzetelnej pracy i zacząć tą kasę pomnażać dla dobra Wisły i Cupiała. Mecenas jednak do tego raczej się nie nadaje, gdyż on w ogóle nie widzi potrzeby żadnych zmiań w dziale sportowym Wisły. Tym samym twierdzi, że on jest THE BEST i w Wiśle wszystko jest O.K.
|
Gdybym był Bednarzem ..........
........ ............ To juz by mnie w Wiśłe nie było. ... ... Przeczytajcie sobie dokladnie post Kot-a w tym i jeszce bodaj w Polona-Wisla temacie ,zgadzam sie w 100%. Przez jego działania coraz bardziej sie pogrążamy,jego bezsensowne i bezowocne tranasfery,ktore coraz bardziej "wychodzą" ,.Na tej pozycjii wymiana absolutnie potrzebna. EDIT ;Pozwolilem sobie wkleic ten POST KOTA ; CZYTAC!! Cytat:
|
Cytat:
Drugą i zupełnie dla mnie fatalną sprawą sprawą są głupoty jakie wygadywał na ten temat jesienią w canal+ |
Wybrał co wybrał nie ważne z jakiego powodu.U NAS NIE GRA.Musimy się skupić żeby następny taki grajek nam nie wyleciał z rąk a nie płaczemy ciągle że odpuścili Lewandowskiego i nie zatrzymali Kosowskiego.Tego już nie odwrócimy.Co do osoby samego Bednarza to nie wiemy jaka jest sytuacja w klubie więc trudno ocenić jego prace .Według mnie mniej więcej na zero wychodzi sprowadził kilku zawodników niezłych(Marcelo Diaz)a kilku odpuścił(Kosa Lewandowski).Trzeba czekać co przyniesie los jeśli będzie nie wywiązywał sie ze swoich obowiązków to na pewno ktoś podejmie wobec niego jakieś działania.
PS:Nigdy nie da sie załatwić wszystkich transferów jakie by sie chciało. |
Jeszcze jedna sprawa, leżąca raczej w kompetencjach dyrektora sportowego, do spółki zresztą z prezesem. Jakiś czas temu wiślackie portale pisały, że DO TEJ PORY hiszpańskie Elche nie zapłaciło nam wszystkiego $$$ za Franka. Dalej - co z Kokoszką, przecież to zwyczajna kpina z prawa, żeby zawodnik złamał kontrakt, odszedł sobie gdzie mu wygodnie i - nie płacąc wykupnego - grał w nowym klubie jakby nigdy nic. Czy dyrektor sportowy cos zrobił w tej dziedzinie? Przecież my potrzebujemy pieniędzy NATYCHMIAST, panie dyrektorze, a tymczasem czekamy już prawie rok (Empoli) lub cztery lata (Elche). Borussia Dortmunt robi straszliwy jazgot, że Racing nie zapłacił im wszystkich rat za Smolarka, a Wisła siedzi cicho? Panie dyrektorze, przecież to jest działanie na szkodę klubu!
|
To są piłkarze których bym wywalił już latem i jest to do wykonania:
Baszczyński Singlar(tak tak, napewno będzie ktoś lepszy do schwytania za darmo już teraz do podpisania komu się kontrakt latem kończy) Cantoro Niedzielan Cytat:
|
Co za tendencyjne komentarze na temat Bednarza.
Aż się nie dobrze robi. Podpisując kontrakt z Łobodzinskim, to połowa forum uprawiała zbiorową masturbację - bo sprowadziliśmy najlepszego skrzydłowego w lidze i reprezentanta w kraju, złotego i srebnego medaliste młodzieżowych mistrzostw Europy. Temat Lewandowskiego został przytaczany już wielokrotnie.Koleś wybrał Poznań, bo w Wiśle chciał zarobków na poziomie Pawła Brożka, a ja się pytam , kim on ****a wtedy był, by oczekiwać tego typu zarobków?Odpowiem Wam - królem strzelców II ligi, tak jak Ćwielong, gdy do nas przechodził. Wisła Kraków w aktualnym czasie nie może pozwolić sobie na tego typu ryzyko. Ponadto, w zestawieniu Kota, brakuje Marcelo i Diaza, zobaczymy jak będzie z Beto.A sprowadzony Garguła, na swojej pozycji jest najlepszym -obok Iwańskiego, piłkarzem w Polsce, więc bardzo dobrze, że do nas przychodzi. Jeśli chodzi o "grzechy" Bednarza, to wydaje mi się, że jest nim Jirsak.To piłkarz, który moze i ma umiejętności, jedniak nie nadaję się do fizycznej polskiej piłki.Gdy jest pod pressingiem, a wtedy traci połowę swojej wartości. Kolejnym błędem moim zdaniem jest pozbycie się Paulisty.Kosowski, to inna sprawa, który podobno odszedł z klubu poprzez odgórne polecenie.(Podobno troszkę przesadził i powiedział parę nie odpowiednich słów podczas obiadu piłkarzy gdzie był i Cupiał.) Niedzielan.Ten piłkarz był dużym wzmocnieniem, dopóki jakiś **** nie wszedł mu brutalnie w kolana.To też miał Bednarz przewidzieć? Najlepiej to zatrudnić któregoś z Was na stanowisku dyrektora, sami specjaliści na tym forum :lol: .Poza tym zrozumcie, że "Z pustego, to i Salomon nie naleje". P.S Po odejściu Bednarza z Legii, okazało się, że zarobił on dla niej 25 mln złotych z tytułu transferów. |
Cytat:
Medale w kategoriach U-16, nie maja tu wiekszego znaczenia, bo pilka seniorska, a pilka mlodziezowa to jakby dwie rozne dyscypliny. Przykladowo Nawotczynski to czlowiek z tej samej ekipy i takze zostal mistrzem Europy, a mimo to w pilce ligowej nigdy nic nie znaczyl i nie przypadkowo pogrywa obecnie w 2-giej lidze. Nalezaloby jeszcze postawic pytanie jaki byl wklad Lobodzinskiego w to mlodziezowe mistrzostwo, bo moze dokladnie taki sam jak w ostatnie mistrzostwo Wisly... Cytat:
Dla przykladu Trzeciak, ktory w sprawie Lewego przyznal sie do grubego bledu, ani razu nie wspomnial o tym, ze od transferu odstraszyly go zawyzone zadania zarobkow. No ale moze to w Warszawie i Poznaniu, a nie w Krakowie , pracuja glupcy sklonni do przeplacania pilkarzy :P Cytat:
Ale mniejsza o to. Bardziej nie moge sie zgodzic z tym, ze byl dal Wisly jakims duzym wzmocnieniem. Wrecz uwazam, ze to klasyczna mitomania na uzytek wszystkich obroncow tego nieudanego transferu. Sam Andrzej niczego wielkiego w tych dwoch meczach nie pokazal. Moze poza probami szybkiego biegania. Roznica miedzy Niedzielanem sprzed kontuzji, a tym po niej, polegala na tym, ze wowczas mial troche wiecej szczescia i komediancki blad obroncy, pozwolil mu zdobyc jedynego ligowego gola w barwach Wisly. Swoje dolozyly media, ktore juz na sama wiesc o tym, ze wraca do Polski z lawki NECu, automatycznie widzialy go w koszulce reprezentacji i nieustawaly w pisaniu pompatycznych artykulow na jego temat. |
:Eustachy
O ile z oceną transferu Łobodzińskiego się zgodzę to uważam że Niedzielan nie został dobrze wykorzystany przez Skorżę. Wydaje mi się że gdyby Niedzielan był ustawiany z Brożkiem tak jak Żuraw z Frankiem to byłby z niego znacznie większy pożytek. Panowie mogliby ściągać obrońców na siebie tym samym robić sobie nawzajem więcej miejsca do grania. Był taki mecz w ubiegłej rundzie na Reymonta gdzie właśnie tak zostali ustawieni i.....zadziałało to świetnie (pytanie do Skorży dlaczego zrezygnował z tego pomysłu). W prawdzie Wtorek nic nie ustrzelił jednak to właśnie w dużej mierze dzięki niemu Brożek dupnął brameczkę. Żeby było jasne, nigdy nie uznawałem Niedzielana za specjalnego wirtuoza gry w piłkę ale wydaje mi się że przy sensownym ustawieniu Wisła miałaby z większy pożytek i przez wielu nie byłby postrzegany jako kolejna wtopa Bednarza. Pozdrawiam |
JohnnyH
Po czesci sie zgadzam. Jako ze na strzelanie bramek, raczej nie ma co liczyc, jedyna nadzieja na korzysc plynaca z gry Niedzielana, jest jego przyzwoita szybkosc, a co za tym idzie absorbowanie obroncow rywala. W poprzedniej rundzie nawet raz przynioslo to dobry skutek w meczu z Ruchem, choc nie zapominajmy, ze mimo wszystko gol byl przede wszystkim zasluga Pawla Brozka. Ograniczony udzial przy jednej z bramek kolegi z druzyny, to jednak jakby troche za malo, by ubiegajac sie o wyjsciowy sklad druzyny mistrza Polski. Z reguly Niedzielan prezentowal sie na boisku katastrofalnie, zupelnie znikajac na dlugie minuty, a do tego gral asekuracyjnie (najczesciej odgrywal pilke do tylu). Nie winilbym wiec Skorzy przesadnie za to, ze staral sie trzymac takiego zawodnika z dala od pierwszego skladu. A i sam Niedzielan zdawal sie byc z tym faktem pogodzonym i niezrazonym, gdyz we wszystkich wywiadach podkreslal, ze graja lepsi od niego i on nie jest tym zdziwiony. pozdrawiam |
Moim zdaniem to dobrze. Po pierwsze zchodzimy z kosztów kiedy szansa na mistrza się oddaliła. Po drugie sam chciałem zasugerować rozstanie z Cleberem:)
Jeszcze Cantoro i Zieńczuka zluzować. Sprzedać Brożka bo chce iść. Sprzedałbym też Łobodzińskiego jak ktoś da tyle żebyśmy odzyskali tę kasę co na niego poszła. Puścić wolno Singlara i Baszcza(ew. 1 zatrzymać). A zakupić młodych w to miejsce i poświęcić sezon bez stadionu na budowanie drużyny. Kadra 2009/2010: Pawełek 28 lat Głowacki 30 lat Marcelo 22 lata Kowalski 23 lata Pi Brożek 26 lat Diaz 26 lat Ćwielong 24lata Małecki 21lat Boguski 25lat Jirsak 25lat Sobol 32 lata Beto 22 lata Do tego dokupić za pieniądze za Pawła Brożka piłkarzy poniżej 22 roku życia : napastnika za 1,2mln Euro prawego obrońcę za 500tys Euro lewego pomocnika za 500tys Euro środkowego pomocnika za 700tys Euro Na walkę o puchary starczy. A jeżeli trafimy idealnie 4 transfery za Pawła Brożka i do tego jeszcze Gargułą wróci do zdrowia to w sezonie 2010/2011 jesteśmy z powrotem w walce o mistrza. A teraz się uszczypnąłem i obudziłem:) Takie rzeczy tylko w Erze:) |
|
Cytat:
Chłopie Wisła nigdy nie da za zawodnika 800 tys €... |
Cytat:
Po drugie po co nam kolejny defensywny gracz(jeszcze 32l)? |
Cytat:
|
To chyba lepiej Żewłakowa wziąść ten sam wiek.A i w reprezentacji u nas jezcxze pogrywa.
|
Cytat:
|
Jak dla mnie jeżeli mamy już odpuścić sezon to nie po to aby wprowadzić kosmetyczne zmiany ale po to aby zacząć budować zespół prawie od nowa ....Do pierwszego zespołu powinni trafić : Leszczak, Burliga,Janik Chrapek, Kurto, Jończyk , Batko. Sprzedarz Pawła wydaje się nieunikniona więc za zarobione pieniądze (około 3 mln) powinniśmy przedewszystkim pozyskać : bramkarza , defensywnego pomocnika, stopera, lewego skrzydłowego i prawego obrońcę. Pogrubione moje propozycje.
Bramkarze : Gikiewicz Cebanu Kurto Prawa Obrona : Socha Singlar Lewa Obrona : Diaz Brożek Środek Obrony : Głowacki Marcelo Glik Prawa pomoc : Małecki Burliga Lewa pomoc : Gancarczyk Jończyk Środek pomocy : Garguła Jirsak Gol Janik Chrapek Atak : Boguski Beto Ćwielong Leszczak Batko Jeśli nie ma pieniędzy to nalezałoby iść raczje w tym kierunku. Koszt tych zawodników to mniej więcej 1,5mln..... Może chociaż część pieniędzy z Pawła udałoby sie "zagospodarować ...... Niestety na to się nie zanosi! Mam jednak nadzieje ,że do ostatnio kolejki będziemy walczyć o majstra i "rewolucja" kadrowa nie będzie narazie potrzebna |
Gikiewicz - zagral pierwszy mecz w ekstraklasie i juz go chcesz kupic?
Gancarczyk gra w Slasku, ktory juz niedlugo bedzie mial budzet wiekszy niz wisla - nie do wyjecia :( Gol - kolejne negocjacje z Belchatowem? |
Cytat:
|
tego Paul Matthijsena mozna brac. w FMie dobrze mi gral :lol:
|
jeśli jeszcze Bednarz dysponuje jakimiś pieniędzmi to może warto ściagnąc z rezerw Milanu bramkarza Michała Miśkiewicza skoro Pawełkowi idzie różnie.
|
Właśnie. To jest zagadka czy mógłby kogoś ściągnąć, czy nie...
|
Cytat:
Nie widziales jak gra i juz chcesz go sciagac? Glik gral w Realu Madryt i o czyms to swiadczy? |
Cytat:
|
Przeglądając skarb kibica sporządziłem listę kilku ciekawych zawodników którym kończą się kontrakty( bo nie wierze zeby Wisła w następnym okienku sprowadziła kogoś za kasę),,,, Kilka nazwisk mogą się wam wydawać wziete z kosmosu ale sa to piłkarze w większości młodzi, o jakimś tam potencjale, lub piłkarze już znani ale ostatnio zapomniani. Myslę ze Bednarz powinien sledzic z uwaga ich forme na wiosne a z niektórymi juz zacząc rozmawiać,,,
Błażej Telichowski - Arka Przemek Trytko - Arka Janusz Gol - BOT Piotr Kuklis - BOT Tomek Wróbel - BOT Piotr Madejski - Górnik Tomek Zahorski - Górnik Kamil Grosicki - Jaga Djurdjevic - Lech Dawid Kucharski - Lech Tanevski - Lech Kamil Majkowski - Legia Marcin Wodecki - Odra Vlade Lazarevski - Polonia Krzysiek Nykiel - Ruch Pavol Balaż - Ruch Antek Łukasiewicz - Śląsk A nuż taki sposob budowania duzyny by sie sprawdził( nie wszyscy ci piłkarze są od razu gotowi do pierwszej 11 ale np do ME) a niestety nie stac nas na chocby gancarczyków po 500-700 Euro nie mówiąc już o murawskich czy majewskich jak to dawniej bywało ze Wisła sciągała najlepszych w Polsce. Jeśli juz kupujemy za friko to może zawodników grających w Polsce a nie w Australii czy indonezji?! Mam nadzieje panie Bednarz ze pan to czyta:-// PS:Niektóre kandydatury moga być pomyłkami bo np ci piłkarze moga być wypożyczeni do końca sezonu |
Janusz Gol
Lazarevski Ich warto by było podpisać. |
co wy ciągle z tym Golem wyjezdzacie?
|
Lazarevski umieszczony tutaj troche na wyrost bo kontrakt mu sie konczy w grudniu tego roku ale piłkarz wart pozyskania mi sie wydaje np na zastepstwo Baszcza( bo w Singlar to tylko solidny REZERWOWY),,,nie wyjezdzamy z tym Golem ale przeciez jakby przyszedł to co by sie złego stało??nie sprawdził by sie to do wypozyczenia,,,jakby znowu sie nie sprawdził to dziekujemy i do widzenia,,,i tak z kilkoma piłkarzami powinno sie postepować u nas vide gołoś(oczywiscie przed chorobą)
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli nie to może zacznij robić to co przed chwilą napisałes bo na tym forum na niewiele sie zdasz:D |
Cytat:
ewentualnie spojrzyj jeszcze raz do tego swojego "skarbu" a Wodecki to zawodnik Górnika na wypożyczeniu w Odrze |
Dobrze, że nie jesteś dyrektorem sportowym, bo z Twoją polityką byśmy o utrzymanie walczyli !
Podam tylko kilka przykładów z Twojej listy : Djurdjevic - nie do wyciągnięcia Przemek Trytko - koleś nie nadaje się do Arki, a Ty chcesz z nim o MP walczyć ? Janusz Gol - już pisałem kiedyś o nim .. on jest z mojej miejscowości miałem okazje wiele razy go oglądać przed przejściem do GKSU, dziwie się, że w ogóle grał tam ! bo to nie jest zawodnik wcale taki dobry .. poza tym gdyby nie Garguła to grzałby też ławe Marcin Wodecki - za dużo w FMa grałeś Łukasiewicz - drewno jakich mało, w dodatku nie młody .. ruszamy na podbój ligii ! Majkowski - nie do wyciągnięcia Madejski,Zahorski, oczywiście ! zawodnicy nie mieszczący się w ostatniej drużynie naszej Ligii mają być wzmocnieniem dla nas Grosicki - kolegi dla Dawida szukasz ? itd. Jedyni zawodnicy, którzy by się przydali z tej listy to Majkowski, Djurdjevic i Wróbel .. myśle, że ten ostatni jest do wyciągnięcia, ale młody to on już też nie jest .. może GKS wymieni się na Łobo ? :D |
Cytat:
|
czy Ty myślisz, ze zawodnicy 25,26,7 letni się jeszcze rozwiną?
rozwinąć i mlodymi zawodnikami są 21 latkowi maxymalnie |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl