Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

IncognitoTSW 01.03.2009 13:41

I pewnie oblałby "TESTY".

Eustachy 01.03.2009 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 684610)
...

Nie wiem czy nie zauwazyles, ale ja tutaj glownie dyskutuje na temat transferow Bednarza, a nie Nawalki (Brozek), czy tez Engela (Boguski), czy jeszcze kogos innego (Malecki).
Jak chcesz, mozesz sobie sadzic, ze pieniadze wpakowane w Matusiaka czy Niedzielana, to lepsza inwestycja niz Lewandowski, ale pozwol ze ja zostane przy swoim zdaniu.

martinius028 01.03.2009 13:58

Lewandowski mówi że wybrał Poznań bo to dla niego najlepsze miejsce do rozwoju więc jak nie chciał u nas grać to nikt by go do tego nie zmusił.Bednarz sprowadził kilku ciekawych piłkarzy ale też paru słabeuszy.Niektórych wyeliminowały przypadki losowe(Niedzielan).Więc to takie na równo mniej więcej wychodzi między transferami trafionymi i nie.

wisl@k_TS 01.03.2009 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 684625)
Lewandowski mówi że wybrał Poznań bo to dla niego najlepsze miejsce do rozwoju

A ty co byś wybrał? Bo tak się składa że nie tylko my w tym kraju dostrzegamy coraz większy profesjonalizm klubu. Poza tym Wisła to już niestety nie ta marka co parę lat temu, że każdy polski kopacz dałby się pokroić żeby tu grać. Brak profesjonalizmu w działaniach zarządu, brak zdaje się jakieś długoterminowej wizji tego klubu czy, delikatnie mówiąc, nerwowy właściciel (vide sprawa z Kosą) - to nie są z pewnością dobre warunki do rozwoju dla piłkarza.

Eustachy 01.03.2009 14:05

Lewanowski wybral Poznan, bo ten w przeciwienstwie do Wisly wyrazil nim konkretne zainteresowanie.
Jak pamietam, w swoich pierwszych wywiadach dot.transferu, Lewy wskazywal na Wisle, wiec jaki jest sens wmawiac sobie, ze chlopak wystraszyl sie rywalizacji?

EDIT :

Cytat:

W kontekscie Lewandowskiego (król strzelców II ligi z 21 golami) wymienia sie wiekszosc klubów ekstraklasy, wspomina sie takze o menedzerach z zagranicy. - Konkretne oferty zlozyly nam najbogatsze kluby ekstraklasy - przyznaje Makowski. - Najubozszy z nich proponuje 1 mln zl. My bedziemy teraz negocjowac z reszta, bo wiadomo, ze zalezy nam na wywindowaniu ceny. Chetni to Legia, Wisla Kraków, Lech Poznan i Dyskobolia. Lewandowski chcialby spróbowac sil w ekstraklasie. - Juz najwyzszy na to czas. Sporo klubów o mnie pytalo, ale wiadomo, ze to Wisla bedzie grala w europejskich pucharach - podkresla napastnik Znicza.
Czy tak brzmia slowa czlowieka zainteresowanego gra w Lechu Poznan ? Zdaje sie, ze Poznan pokochal dopiero wtedy, gdy od Bednarza dostal kosza.

kot 01.03.2009 14:33

Gdybym był Bednarzem, to stworzyłbym w Wiśle dział sportowy z prawdziwego zdarzenia. Mecenas Bednarz reprezentuje moje pieniądze ( kibiców) , TFK ( Cupiał ) oraz sponsorów ( Bet-at-Home ) - za wyjątkiem swoich własnych i dlatego musi być z tej kasy rozliczany sumiennie. Poza tym reprezentuje najważniejszy dział w Wiśle ( transferowy ), który strategicznie deceduje o jakości i kondycji naszego klubu. Niestety mecenas Bednarz odrzucił potrzebę budowy działu sportowego i to go eliminuje w moich oczach, gdyż jednoosobowo udowodnił swoimi pomyłkami transferowymi, iż coś musi się zmienić, gdyż Wisła zatraca jakość sportową a co najgorsze, także i perspektywy na tą jakość, przy wyprzedaży i pozbywaniu się najlepszych piłkarzy i zastępowaniu ich pomyłkami transferowymi oraz przy jednoczesnym powiększaniu się długu klubu. Jeszcze większą winą obarczam za ten stan rzeczy prezesa klubu Wilczka oraz RN, którzy to właśnie już dawno powinni ten najważniejszy dział Wisły sprofesjonalizaować. Mecenas stracił Kokoszkę a idea kontraktów motywacyjnych, owocuje uwagą Kosowskiego, że zaangażowanie piłkarzy na boisku jest zbyt ostrożne, aby nie złapać kontuzji i nie stracić kasy z kontraktu. Zabierając się za przebudowę drużyny i aby dać szansę powodzeniu kontraktom motywacyjnycm, trzeba usuwanych piłkarzy zastępować lepszymi lub perspektywicznymi, aby stworzyć realną konkurencję a tego niestety nie widać i mamy tylko logiczne zgrzyty w szatni. Najwyższy czas na refleksje w tym temacie, gdyż za chwilę możemy obudzić się w Wiśle pozapucharowej, bez piłkarzy perspektywicznych i zadłużonej wobec piłkarzy przez mecenasa sprowadzonych a Wiśle nic nie dających. Kibice z Wisłą zostaną na dobre i na złe a Cupiał może się w końcu załamać, nie mówiąc o sponsorach, którzy jak zobaczą co się wyprawia z ich kasą, to uciekną gdzie pieprz rośnie. A czy pan mecenas zostanie wtedy z Wisłą ? Cupiał powierzył mecenasowi więcej kasy do wydania, niż jego dwum poprzednikom, tak więc nie przesadzajmy, że mecenas nie dostawał kasy a Cupiał ( klub ) mu jej nie dawał. Cupiał to daje nam tyle kasy, że aż grzechem jest ciągle na niego wołać i tą kasę marnotrawić dalej, zamiast wreszcie zabrać się do rzetelnej pracy i zacząć tą kasę pomnażać dla dobra Wisły i Cupiała. Mecenas jednak do tego raczej się nie nadaje, gdyż on w ogóle nie widzi potrzeby żadnych zmiań w dziale sportowym Wisły. Tym samym twierdzi, że on jest THE BEST i w Wiśle wszystko jest O.K.

Wojtas 01.03.2009 18:35

Gdybym był Bednarzem ..........
........
............






To juz by mnie w Wiśłe nie było.
...
...

Przeczytajcie sobie dokladnie post Kot-a w tym i jeszce bodaj w Polona-Wisla temacie ,zgadzam sie w 100%.

Przez jego działania coraz bardziej sie pogrążamy,jego bezsensowne i bezowocne tranasfery,ktore coraz bardziej "wychodzą" ,.Na tej pozycjii wymiana absolutnie potrzebna.


EDIT ;Pozwolilem sobie wkleic ten POST KOTA ;




CZYTAC!!


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kot
Szkoda bardzo, że dzisiaj zobaczyliśmy to co zobaczyliśmy. Poszedł sygnał w Polskę dość wyraźny co do naszego przygotowania i będziemy teraz musieli długo wybijać innym z głowy, że był to jednak mylny obraz a Wisła to nie zespół remisów najwyżej. Martwi fakt, że nasz klub jednym głosem się wypowiadał, iż najważniejsze do mistrzostwa będą mecze pierwszej fazy rundy wiosennej, bo obawiam się, że zanim cokolwiek zmienimy w naszej grze, może już być za późno. Załamujący jest fakt, że cała drużyna była w masakrycznej formie a regres jakości gry Wisły, postępuje już od roku i obawiam się, że osiąga stan krytyczny, czyli poza pucharowy. Oby ten dzisiejszy mecz okazał się wyjątkowym zrządzeniem losu i wszystkie najbliższe, udowodniły, iż był to paskudny wypadek przy pracy.

Ktoś tu napisał, że potencjał w drużynie jest, ale trzeba go ponownie odnaleźć. Zgadzam się z tym całkowicie. Trzeba zacząć od optymalnego zestawienia piłkarzy na najlepszych dla nich i Wisły pozycjach a potem zaproponować jakikolwiek styl gry drużyny i go egzekwować a będzie już tylko lepiej. Myślę, że 3 rundy testów i eksperymentów już wystarczy. Trzeba wreszcie na coś i na kogoś postawić, aby choć zalążki tego stylu Skorży się wreszcie ukazały.

Niestety ale obawiam się, że każda minuta więcej w klubie mecenasa Bednarza, to zbliżająca się katastrofa Wisły.

Nie mylmy tutaj piłkarzy oferowanych przez menagera Perralte, które to transfery, jako jedyne mają sens w Wiśle i warto chyba z nim utrzymywać kontakt w przyszłości. Lecz z tymi transferami mecenas Jacek Bednarz nie ma tak naprawdę nic wspólnego a jeśli już to raczej trener Skorża wyrażał na nie zapotrzebowanie. Mówimy tutaj o Marcelo,Beto i Diazie.

Ponadto Boguski, Kosa i Ćwielong to piłkarze, których generalnie mecenas nie zatrudniał w Wiśle.

Bezpośrednie transfery Mecenasa Bednarza to :

Tomas Ijrsak - 700 tys.€ plus 5-cio letni kontrakt ( razem ok. 1,5 miliona € ).
Andrzej Niedzielan - 200 tys € za podpis plus 3 letni kontrakt ( razem ok 1 miliona € ).
Dudu - już go nie ma - ok 30 tys €
Radosław Matusiak - już go nie ma - ok 175 tys €
Wojciech Łobodziński - 400 tys € plus 5-cio letni kontrakt ( razem ok 2 miliony € )
Singlar - ok 150 tys € rocznie
Garguła - ok 2 milionów € za 5 letni kontrakt

Żaden z piłkarzy sprowadzonych bezpośrednio przez mecenasa nie okazał się wzmocnieniem dla klubu ani raczej nie rokuje na takowe.

Dochodzi puszczenie za darmo Kokoszki oraz usunięcie Kosy i Jaśka. Piłkarzy, których zastąpił gorszymi i droższymi ( Wojtek i Andrzej ) , przez co Wisła staje się coraz słabsza i bardziej zadłużona. Sprzedał także Dudkę. Teraz usuwa Zienia i Baszcza i zamierza sprzedać Brożka. Lepszych od nich zastępców raczej nie ma co po mecenasie się spodziewać. Na wypowiedź Baszcza, że wygrał rywalizację z Singlarem, Baszczu otrzymał odpowiedź w dzisiejszym meczu. Słowa Zienia, też wskazują na niechęć wobec mecenasa i trenera chyba także. Być może widzieliśmy w dzisiejszym meczu skutki aroganckiej i nieudolnej polityki transferowej Bednarza. Boję się o Wislę, gdy mecenas z trenerem dokonają już całkowitej wymiany starej Wisły. To zadanie zleciłbym jednak innemu dyrektorowi sportowemu.

Ps. Hubert Jaromin prawie że, tak jak mówił - " wciągnął dziś Wisłę lewą dziurką nosa "


arti 01.03.2009 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 684630)
Lewanowski wybral Poznan, bo ten w przeciwienstwie do Wisly wyrazil nim konkretne zainteresowanie.
Jak pamietam, w swoich pierwszych wywiadach dot.transferu, Lewy wskazywal na Wisle, wiec jaki jest sens wmawiac sobie, ze chlopak wystraszyl sie rywalizacji?
EDIT :
Czy tak brzmia slowa czlowieka zainteresowanego gra w Lechu Poznan ? Zdaje sie, ze Poznan pokochal dopiero wtedy, gdy od Bednarza dostal kosza.

Dokładnie... Na szczęscie Bednarza nie wiemy do końca co się w klubie dzieje i np. nie wiemy czy jak trzeba było dogadywać RL pojechał na urlop bo dostał szlaban z góry na ten transfer czy dlatego, że jest... dopowiedzcie sobie sami.
Drugą i zupełnie dla mnie fatalną sprawą sprawą są głupoty jakie wygadywał na ten temat jesienią w canal+

martinius028 01.03.2009 21:03

Wybrał co wybrał nie ważne z jakiego powodu.U NAS NIE GRA.Musimy się skupić żeby następny taki grajek nam nie wyleciał z rąk a nie płaczemy ciągle że odpuścili Lewandowskiego i nie zatrzymali Kosowskiego.Tego już nie odwrócimy.Co do osoby samego Bednarza to nie wiemy jaka jest sytuacja w klubie więc trudno ocenić jego prace .Według mnie mniej więcej na zero wychodzi sprowadził kilku zawodników niezłych(Marcelo Diaz)a kilku odpuścił(Kosa Lewandowski).Trzeba czekać co przyniesie los jeśli będzie nie wywiązywał sie ze swoich obowiązków to na pewno ktoś podejmie wobec niego jakieś działania.

PS:Nigdy nie da sie załatwić wszystkich transferów jakie by sie chciało.

el Nuero 01.03.2009 21:12

Jeszcze jedna sprawa, leżąca raczej w kompetencjach dyrektora sportowego, do spółki zresztą z prezesem. Jakiś czas temu wiślackie portale pisały, że DO TEJ PORY hiszpańskie Elche nie zapłaciło nam wszystkiego $$$ za Franka. Dalej - co z Kokoszką, przecież to zwyczajna kpina z prawa, żeby zawodnik złamał kontrakt, odszedł sobie gdzie mu wygodnie i - nie płacąc wykupnego - grał w nowym klubie jakby nigdy nic. Czy dyrektor sportowy cos zrobił w tej dziedzinie? Przecież my potrzebujemy pieniędzy NATYCHMIAST, panie dyrektorze, a tymczasem czekamy już prawie rok (Empoli) lub cztery lata (Elche). Borussia Dortmunt robi straszliwy jazgot, że Racing nie zapłacił im wszystkich rat za Smolarka, a Wisła siedzi cicho? Panie dyrektorze, przecież to jest działanie na szkodę klubu!

Fernando Redondo 02.03.2009 09:24

To są piłkarze których bym wywalił już latem i jest to do wykonania:
Baszczyński Singlar(tak tak, napewno będzie ktoś lepszy do schwytania za darmo już teraz do podpisania komu się kontrakt latem kończy) Cantoro Niedzielan

Cytat:

Kluby stracą państwowych sponsorów!

http://www.sports.pl/g/ArtykulyKateg...dsportowy&cat=Piłka nożna

02.03.2009 | 05:00

Ministerstwo Skarbu nakazało państwowym firmom pozbyć się udziałów w klubach sportowych do końca 2009 roku - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

sas_pageid='8176/62718'; sas_formatid=3348; sas_target=''; SmartAdServerStd(sas_pageid,sas_formatid,sas_targe t); sas_pageid='8176/62718'; sas_formatid=3348; sas_target=''; SmartAdServerEndPage(sas_pageid,sas_formatid,sas_t arget);


Minister skarbu Aleksander Grad podpisał zarządzenie w sprawie prowadzenia działalności sponsoringowej przez spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zmiana jest rewolucyjna - do końca 2009 roku spółki te mają wycofać swój kapitał z klubów. W całości. Również inne formy pomocy finansowej będą dużo ostrzej kontrolowane.

Decyzja podjęta 13 lutego może mieć fatalne skutki. - Skazujemy na zagładę małe i średnie ośrodki sportowe w Polsce - przekonuje poseł PiS Adam Hofman. O jaką skalę pomocy chodzi? Niebagatelną. Spółki Skarbu Państwa (jednoosobowe i większościowe) przekazały na rzecz klubów sportowych w ostatnich latach średnio 85 milionów złotych rocznie (dokładnie 341 mln zł w latach 2005-08). Dla porównania wszystkie polskie związki sportowe otrzymają w tym roku z budżetu 172 mln zł. (..)

Regulacje obowiązują jednoosobowe spółki Skarbu Państwa oraz spółki, w których udział Skarbu Państwa w kapitale zakładowym przekracza 50 procent. Mogą, ale nie muszą, stosować tych zasad także spółki giełdowe i z udziałem mniejszościowym. Co wynika z zarządzenia? - Do końca roku 2009 spółki Skarbu Państwa, jednoosobowe lub większościowe, nie mogą być zaangażowane kapitałowo. Czyli muszą wycofać swój kapitał z klubów sportowych w formie spółek akcyjnych - tłumaczyła w ubiegłym tygodniu w Sejmie, ale w Komisji Skarbu Państwa, podsekretarz stanu Joanna Schmid. Oznacza to, że wiele polskich klubów jak PGE GKS Bełchatów, PGE Turów Zgorzelec, KGHM Zagłębie Lubin zostanie wkrótce wystawionych na sprzedaż.

Pablo84 02.03.2009 10:15

Co za tendencyjne komentarze na temat Bednarza.

Aż się nie dobrze robi.
Podpisując kontrakt z Łobodzinskim, to połowa forum uprawiała zbiorową masturbację - bo sprowadziliśmy najlepszego skrzydłowego w lidze i reprezentanta w kraju, złotego i srebnego medaliste młodzieżowych mistrzostw Europy.
Temat Lewandowskiego został przytaczany już wielokrotnie.Koleś wybrał Poznań, bo w Wiśle chciał zarobków na poziomie Pawła Brożka, a ja się pytam , kim on ****a wtedy był, by oczekiwać tego typu zarobków?Odpowiem Wam - królem strzelców II ligi, tak jak Ćwielong, gdy do nas przechodził.

Wisła Kraków w aktualnym czasie nie może pozwolić sobie na tego typu ryzyko.
Ponadto, w zestawieniu Kota, brakuje Marcelo i Diaza, zobaczymy jak będzie z Beto.A sprowadzony Garguła, na swojej pozycji jest najlepszym -obok Iwańskiego, piłkarzem w Polsce, więc bardzo dobrze, że do nas przychodzi.

Jeśli chodzi o "grzechy" Bednarza, to wydaje mi się, że jest nim Jirsak.To piłkarz, który moze i ma umiejętności, jedniak nie nadaję się do fizycznej polskiej piłki.Gdy jest pod pressingiem, a wtedy traci połowę swojej wartości.
Kolejnym błędem moim zdaniem jest pozbycie się Paulisty.Kosowski, to inna sprawa, który podobno odszedł z klubu poprzez odgórne polecenie.(Podobno troszkę przesadził i powiedział parę nie odpowiednich słów podczas obiadu piłkarzy gdzie był i Cupiał.)
Niedzielan.Ten piłkarz był dużym wzmocnieniem, dopóki jakiś **** nie wszedł mu brutalnie w kolana.To też miał Bednarz przewidzieć?

Najlepiej to zatrudnić któregoś z Was na stanowisku dyrektora, sami specjaliści na tym forum :lol: .Poza tym zrozumcie, że "Z pustego, to i Salomon nie naleje".

P.S
Po odejściu Bednarza z Legii, okazało się, że zarobił on dla niej 25 mln złotych z tytułu transferów.

Eustachy 02.03.2009 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84
Podpisując kontrakt z Łobodzinskim, to połowa forum uprawiała zbiorową masturbację - bo sprowadziliśmy najlepszego skrzydłowego w lidze i reprezentanta w kraju, złotego i srebnego medaliste młodzieżowych mistrzostw Europy.

Moze jednak lepiej, jakbys zostawil te krepujace wyznania o samogwalcie w tajemnicy. Lub przynajmniej mowil sam za siebie. Zahorski tez jest reprezentantem, ale na tym polega rola fachowca, by umiec zdiagnozowac jeo bylejakosc, mimo numerow jakie odstawia Beenhakker. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Zahorskiego przez wiekszosc sezonu bylo stac jedynie na strzelenie jednego gola i to wylacznie po prezencie ze strony bramkarza. Podobnie bylo z Lobodzinskim, ktory gdy do nas przychodzil mial bilans 0 goli/0 asyst jak na najlepszego skrzydlowego w lidze przystalo :lol:
Medale w kategoriach U-16, nie maja tu wiekszego znaczenia, bo pilka seniorska, a pilka mlodziezowa to jakby dwie rozne dyscypliny. Przykladowo Nawotczynski to czlowiek z tej samej ekipy i takze zostal mistrzem Europy, a mimo to w pilce ligowej nigdy nic nie znaczyl i nie przypadkowo pogrywa obecnie w 2-giej lidze. Nalezaloby jeszcze postawic pytanie jaki byl wklad Lobodzinskiego w to mlodziezowe mistrzostwo, bo moze dokladnie taki sam jak w ostatnie mistrzostwo Wisly...

Cytat:

Temat Lewandowskiego został przytaczany już wielokrotnie.Koleś wybrał Poznań, bo w Wiśle chciał zarobków na poziomie Pawła Brożka, a ja się pytam , kim on ****a wtedy był, by oczekiwać tego typu zarobków?Odpowiem Wam - królem strzelców II ligi, tak jak Ćwielong, gdy do nas przechodził.
Po pierwsze Cwielong nigdy nie byl krolem strzelcow, a Lewandowski owszem - najpierw 3-ciej, a rok pozniej 2-giej ligi. Po drugie historia na temat ogromnych oczekiwan Lewandowskiego, wyszla z ust Bednarza i smiem twierdzic, iz wobec tego nie stanowi wystarczajaco przekonywujacego dowodu.
Dla przykladu Trzeciak, ktory w sprawie Lewego przyznal sie do grubego bledu, ani razu nie wspomnial o tym, ze od transferu odstraszyly go zawyzone zadania zarobkow. No ale moze to w Warszawie i Poznaniu, a nie w Krakowie , pracuja glupcy sklonni do przeplacania pilkarzy :P

Cytat:

Niedzielan.Ten piłkarz był dużym wzmocnieniem, dopóki jakiś **** nie wszedł mu brutalnie w kolana.To też miał Bednarz przewidzieć?
Nie twierdzie, ze Niedzielan sam szukal guza, po to by udac sie na przedterminowe wczasy, ale na pewno nie wygladalo to tak jak twierdzisz, ze jakis **** wszedl mu brutalnie w kolana. To raczej Niedzielan wszedl z pelnym rozpedem w kolesia, nie baczac na ryzyko, w sytuacji, w ktorej malo kto by sie na to zdecydowal (ostatnia minuta, bezpieczny wynik, niegrozna sytuacja).
Ale mniejsza o to. Bardziej nie moge sie zgodzic z tym, ze byl dal Wisly jakims duzym wzmocnieniem. Wrecz uwazam, ze to klasyczna mitomania na uzytek wszystkich obroncow tego nieudanego transferu. Sam Andrzej niczego wielkiego w tych dwoch meczach nie pokazal. Moze poza probami szybkiego biegania. Roznica miedzy Niedzielanem sprzed kontuzji, a tym po niej, polegala na tym, ze wowczas mial troche wiecej szczescia i komediancki blad obroncy, pozwolil mu zdobyc jedynego ligowego gola w barwach Wisly. Swoje dolozyly media, ktore juz na sama wiesc o tym, ze wraca do Polski z lawki NECu, automatycznie widzialy go w koszulce reprezentacji i nieustawaly w pisaniu pompatycznych artykulow na jego temat.

JohnnyH 02.03.2009 13:44

:Eustachy

O ile z oceną transferu Łobodzińskiego się zgodzę to uważam że Niedzielan nie został dobrze wykorzystany przez Skorżę. Wydaje mi się że gdyby Niedzielan był ustawiany z Brożkiem tak jak Żuraw z Frankiem to byłby z niego znacznie większy pożytek. Panowie mogliby ściągać obrońców na siebie tym samym robić sobie nawzajem więcej miejsca do grania. Był taki mecz w ubiegłej rundzie na Reymonta gdzie właśnie tak zostali ustawieni i.....zadziałało to świetnie (pytanie do Skorży dlaczego zrezygnował z tego pomysłu). W prawdzie Wtorek nic nie ustrzelił jednak to właśnie w dużej mierze dzięki niemu Brożek dupnął brameczkę.

Żeby było jasne, nigdy nie uznawałem Niedzielana za specjalnego wirtuoza gry w piłkę ale wydaje mi się że przy sensownym ustawieniu Wisła miałaby z większy pożytek i przez wielu nie byłby postrzegany jako kolejna wtopa Bednarza.

Pozdrawiam

Eustachy 02.03.2009 14:27

JohnnyH

Po czesci sie zgadzam. Jako ze na strzelanie bramek, raczej nie ma co liczyc, jedyna nadzieja na korzysc plynaca z gry Niedzielana, jest jego przyzwoita szybkosc, a co za tym idzie absorbowanie obroncow rywala. W poprzedniej rundzie nawet raz przynioslo to dobry skutek w meczu z Ruchem, choc nie zapominajmy, ze mimo wszystko gol byl przede wszystkim zasluga Pawla Brozka.

Ograniczony udzial przy jednej z bramek kolegi z druzyny, to jednak jakby troche za malo, by ubiegajac sie o wyjsciowy sklad druzyny mistrza Polski. Z reguly Niedzielan prezentowal sie na boisku katastrofalnie, zupelnie znikajac na dlugie minuty, a do tego gral asekuracyjnie (najczesciej odgrywal pilke do tylu).
Nie winilbym wiec Skorzy przesadnie za to, ze staral sie trzymac takiego zawodnika z dala od pierwszego skladu.
A i sam Niedzielan zdawal sie byc z tym faktem pogodzonym i niezrazonym, gdyz we wszystkich wywiadach podkreslal, ze graja lepsi od niego i on nie jest tym zdziwiony.

pozdrawiam

Fernando Redondo 02.03.2009 19:48

Moim zdaniem to dobrze. Po pierwsze zchodzimy z kosztów kiedy szansa na mistrza się oddaliła. Po drugie sam chciałem zasugerować rozstanie z Cleberem:)

Jeszcze Cantoro i Zieńczuka zluzować. Sprzedać Brożka bo chce iść. Sprzedałbym też Łobodzińskiego jak ktoś da tyle żebyśmy odzyskali tę kasę co na niego poszła. Puścić wolno Singlara i Baszcza(ew. 1 zatrzymać).
A zakupić młodych w to miejsce i poświęcić sezon bez stadionu na budowanie drużyny.

Kadra 2009/2010:
Pawełek 28 lat
Głowacki 30 lat
Marcelo 22 lata
Kowalski 23 lata
Pi Brożek 26 lat
Diaz 26 lat
Ćwielong 24lata
Małecki 21lat
Boguski 25lat
Jirsak 25lat
Sobol 32 lata
Beto 22 lata


Do tego dokupić za pieniądze za Pawła Brożka piłkarzy poniżej 22 roku życia :
napastnika za 1,2mln Euro
prawego obrońcę za 500tys Euro
lewego pomocnika za 500tys Euro
środkowego pomocnika za 700tys Euro


Na walkę o puchary starczy. A jeżeli trafimy idealnie 4 transfery za Pawła Brożka i do tego jeszcze Gargułą wróci do zdrowia to w sezonie 2010/2011 jesteśmy z powrotem w walce o mistrza.


A teraz się uszczypnąłem i obudziłem:) Takie rzeczy tylko w Erze:)

MessiWisła4ever_tsw 02.03.2009 20:05

http://transfermarkt.de/de/spieler/4...js/profil.html

Tylko_Wisła! 02.03.2009 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MessiWisła4ever_tsw (Post 685537)


Chłopie Wisła nigdy nie da za zawodnika 800 tys €...

Griszka30KR 02.03.2009 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tylko_Wisła! (Post 685547)
Chłopie Wisła nigdy nie da za zawodnika 800 tys €...

Po pierwsze kloega pewnie go wynalazl bo w czerwcu sie mu kończy kontrakt
Po drugie po co nam kolejny defensywny gracz(jeszcze 32l)?

Fernando Redondo 02.03.2009 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 685550)
Po pierwsze kloega pewnie go wynalazl bo w czerwcu sie mu kończy kontrakt
Po drugie po co nam kolejny defensywny gracz(jeszcze 32l)?

po 3 wygląda jak Pawełek hahaha

martinius028 02.03.2009 20:17

To chyba lepiej Żewłakowa wziąść ten sam wiek.A i w reprezentacji u nas jezcxze pogrywa.

PasiorWKS 02.03.2009 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tylko_Wisła! (Post 685547)
Chłopie Wisła nigdy nie da za zawodnika 800 tys €...

Chłopie Wisła nigdy nie da za zawodnika 800 € :rotfl:

Wiślak1994 02.03.2009 20:30

Jak dla mnie jeżeli mamy już odpuścić sezon to nie po to aby wprowadzić kosmetyczne zmiany ale po to aby zacząć budować zespół prawie od nowa ....Do pierwszego zespołu powinni trafić : Leszczak, Burliga,Janik Chrapek, Kurto, Jończyk , Batko. Sprzedarz Pawła wydaje się nieunikniona więc za zarobione pieniądze (około 3 mln) powinniśmy przedewszystkim pozyskać : bramkarza , defensywnego pomocnika, stopera, lewego skrzydłowego i prawego obrońcę. Pogrubione moje propozycje.

Bramkarze :
Gikiewicz
Cebanu
Kurto

Prawa Obrona :
Socha
Singlar

Lewa Obrona :
Diaz
Brożek

Środek Obrony :
Głowacki
Marcelo
Glik

Prawa pomoc :
Małecki
Burliga

Lewa pomoc :
Gancarczyk
Jończyk

Środek pomocy :
Garguła
Jirsak
Gol
Janik
Chrapek

Atak :
Boguski
Beto
Ćwielong
Leszczak
Batko

Jeśli nie ma pieniędzy to nalezałoby iść raczje w tym kierunku. Koszt tych zawodników to mniej więcej 1,5mln..... Może chociaż część pieniędzy z Pawła udałoby sie "zagospodarować ......
Niestety na to się nie zanosi!

Mam jednak nadzieje ,że do ostatnio kolejki będziemy walczyć o majstra i "rewolucja" kadrowa nie będzie narazie potrzebna

ultr4 02.03.2009 21:19

Gikiewicz - zagral pierwszy mecz w ekstraklasie i juz go chcesz kupic?
Gancarczyk gra w Slasku, ktory juz niedlugo bedzie mial budzet wiekszy niz wisla - nie do wyjecia :(
Gol - kolejne negocjacje z Belchatowem?

Wiślak_358 02.03.2009 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MessiWisła4ever_tsw (Post 685537)

po 4 zarabia pewnie z 500 tys €

tylko_na_kilka_dni 02.03.2009 21:47

tego Paul Matthijsena mozna brac. w FMie dobrze mi gral :lol:

AYALA 05.03.2009 15:35

jeśli jeszcze Bednarz dysponuje jakimiś pieniędzmi to może warto ściagnąc z rezerw Milanu bramkarza Michała Miśkiewicza skoro Pawełkowi idzie różnie.

Kandzior 05.03.2009 15:51

Właśnie. To jest zagadka czy mógłby kogoś ściągnąć, czy nie...

ultr4 05.03.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 687417)
jeśli jeszcze Bednarz dysponuje jakimiś pieniędzmi to może warto ściagnąc z rezerw Milanu bramkarza Michała Miśkiewicza skoro Pawełkowi idzie różnie.


Nie widziales jak gra i juz chcesz go sciagac? Glik gral w Realu Madryt i o czyms to swiadczy?

bonawentura 05.03.2009 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 687417)
jeśli jeszcze Bednarz dysponuje jakimiś pieniędzmi to może warto ściagnąc z rezerw Milanu bramkarza Michała Miśkiewicza skoro Pawełkowi idzie różnie.

problem w tym, że Bednarz nie dysponuje pieniędzmi. Kryzys, panie, kryzys. Cupiał zwolnił już w cholerę ludzi, na Wiśle też musi zaoszczędzić.

jimmywislak 05.03.2009 18:23

Przeglądając skarb kibica sporządziłem listę kilku ciekawych zawodników którym kończą się kontrakty( bo nie wierze zeby Wisła w następnym okienku sprowadziła kogoś za kasę),,,, Kilka nazwisk mogą się wam wydawać wziete z kosmosu ale sa to piłkarze w większości młodzi, o jakimś tam potencjale, lub piłkarze już znani ale ostatnio zapomniani. Myslę ze Bednarz powinien sledzic z uwaga ich forme na wiosne a z niektórymi juz zacząc rozmawiać,,,

Błażej Telichowski - Arka
Przemek Trytko - Arka
Janusz Gol - BOT
Piotr Kuklis - BOT
Tomek Wróbel - BOT
Piotr Madejski - Górnik
Tomek Zahorski - Górnik
Kamil Grosicki - Jaga
Djurdjevic - Lech
Dawid Kucharski - Lech
Tanevski - Lech
Kamil Majkowski - Legia
Marcin Wodecki - Odra
Vlade Lazarevski - Polonia
Krzysiek Nykiel - Ruch
Pavol Balaż - Ruch
Antek Łukasiewicz - Śląsk

A nuż taki sposob budowania duzyny by sie sprawdził( nie wszyscy ci piłkarze są od razu gotowi do pierwszej 11 ale np do ME) a niestety nie stac nas na chocby gancarczyków po 500-700 Euro nie mówiąc już o murawskich czy majewskich jak to dawniej bywało ze Wisła sciągała najlepszych w Polsce. Jeśli juz kupujemy za friko to może zawodników grających w Polsce a nie w Australii czy indonezji?!

Mam nadzieje panie Bednarz ze pan to czyta:-//

PS:Niektóre kandydatury moga być pomyłkami bo np ci piłkarze moga być wypożyczeni do końca sezonu

Fernando Redondo 05.03.2009 18:27

Janusz Gol
Lazarevski

Ich warto by było podpisać.

szczebrzeszcz 05.03.2009 18:37

co wy ciągle z tym Golem wyjezdzacie?

jimmywislak 05.03.2009 18:45

Lazarevski umieszczony tutaj troche na wyrost bo kontrakt mu sie konczy w grudniu tego roku ale piłkarz wart pozyskania mi sie wydaje np na zastepstwo Baszcza( bo w Singlar to tylko solidny REZERWOWY),,,nie wyjezdzamy z tym Golem ale przeciez jakby przyszedł to co by sie złego stało??nie sprawdził by sie to do wypozyczenia,,,jakby znowu sie nie sprawdził to dziekujemy i do widzenia,,,i tak z kilkoma piłkarzami powinno sie postepować u nas vide gołoś(oczywiscie przed chorobą)

gigant 05.03.2009 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jimmywislak (Post 687540)
Przeglądając skarb kibica sporządziłem listę kilku ciekawych zawodników którym kończą się kontrakty( bo nie wierze zeby Wisła w następnym okienku sprowadziła kogoś za kasę),,,, Kilka nazwisk mogą się wam wydawać wziete z kosmosu ale sa to piłkarze w większości młodzi, o jakimś tam potencjale, lub piłkarze już znani ale ostatnio zapomniani. Myslę ze Bednarz powinien sledzic z uwaga ich forme na wiosne a z niektórymi juz zacząc rozmawiać,,,

Błażej Telichowski - Arka
Przemek Trytko - Arka
Janusz Gol - BOT
Piotr Kuklis - BOT
Tomek Wróbel - BOT
Piotr Madejski - Górnik
Tomek Zahorski - Górnik
Kamil Grosicki - Jaga
Djurdjevic - Lech
Dawid Kucharski - Lech
Tanevski - Lech
Kamil Majkowski - Legia
Marcin Wodecki - Odra
Vlade Lazarevski - Polonia
Krzysiek Nykiel - Ruch
Pavol Balaż - Ruch
Antek Łukasiewicz - Śląsk

A nuż taki sposob budowania duzyny by sie sprawdził( nie wszyscy ci piłkarze są od razu gotowi do pierwszej 11 ale np do ME) a niestety nie stac nas na chocby gancarczyków po 500-700 Euro nie mówiąc już o murawskich czy majewskich jak to dawniej bywało ze Wisła sciągała najlepszych w Polsce. Jeśli juz kupujemy za friko to może zawodników grających w Polsce a nie w Australii czy indonezji?!

Mam nadzieje panie Bednarz ze pan to czyta:-//

PS:Niektóre kandydatury moga być pomyłkami bo np ci piłkarze moga być wypożyczeni do końca sezonu

Myslę że jednak powinieneś wrócić do onanizmu.

jimmywislak 05.03.2009 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 687554)
Myslę że jednak powinieneś wrócić do onanizmu.

To prosze łaskawie przedstaw mi lepszy pomysł na politykę dyr. sportowego w klubie gdzie właścicel wymaga tylko WOLNYCH transferów?! w lidze gdzie za w miare porządnych grajków ząda sie kosmicznych pieniedzy?!
Jeśli nie to może zacznij robić to co przed chwilą napisałes bo na tym forum na niewiele sie zdasz:D

szczebrzeszcz 05.03.2009 19:38

Cytat:

piłkarze w większości młodzi
kolego, co miałeś na mysli mówiąc młodzi?
ewentualnie spojrzyj jeszcze raz do tego swojego "skarbu"

a Wodecki to zawodnik Górnika na wypożyczeniu w Odrze

sevenheaven 05.03.2009 19:41

Dobrze, że nie jesteś dyrektorem sportowym, bo z Twoją polityką byśmy o utrzymanie walczyli !

Podam tylko kilka przykładów z Twojej listy :

Djurdjevic - nie do wyciągnięcia

Przemek Trytko - koleś nie nadaje się do Arki, a Ty chcesz z nim o MP walczyć ?

Janusz Gol - już pisałem kiedyś o nim .. on jest z mojej miejscowości miałem okazje wiele razy go oglądać przed przejściem do GKSU, dziwie się, że w ogóle grał tam ! bo to nie jest zawodnik wcale taki dobry ..
poza tym gdyby nie Garguła to grzałby też ławe

Marcin Wodecki - za dużo w FMa grałeś

Łukasiewicz - drewno jakich mało, w dodatku nie młody .. ruszamy na podbój ligii !

Majkowski - nie do wyciągnięcia

Madejski,Zahorski, oczywiście ! zawodnicy nie mieszczący się w ostatniej drużynie naszej Ligii mają być wzmocnieniem dla nas

Grosicki - kolegi dla Dawida szukasz ?
itd.

Jedyni zawodnicy, którzy by się przydali z tej listy to Majkowski, Djurdjevic i Wróbel ..

myśle, że ten ostatni jest do wyciągnięcia, ale młody to on już też nie jest ..
może GKS wymieni się na Łobo ? :D

jimmywislak 05.03.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 687598)
Dobrze, że nie jesteś dyrektorem sportowym, bo z Twoją polityką byśmy o utrzymanie walczyli !

Podam tylko kilka przykładów z Twojej listy :

Djurdjevic - nie do wyciągnięcia

Przemek Trytko - koleś nie nadaje się do Arki, a Ty chcesz z nim o MP walczyć ?

Janusz Gol - już pisałem kiedyś o nim .. on jest z mojej miejscowości miałem okazje wiele razy go oglądać przed przejściem do GKSU, dziwie się, że w ogóle grał tam ! bo to nie jest zawodnik wcale taki dobry ..
poza tym gdyby nie Garguła to grzałby też ławe

Marcin Wodecki - za dużo w FMa grałeś

Łukasiewicz - drewno jakich mało, w dodatku nie młody .. ruszamy na podbój ligii !

Majkowski - nie do wyciągnięcia

Madejski,Zahorski, oczywiście ! zawodnicy nie mieszczący się w ostatniej drużynie naszej Ligii mają być wzmocnieniem dla nas

Grosicki - kolegi dla Dawida szukasz ?
itd.

Jedyni zawodnicy, którzy by się przydali z tej listy to Majkowski, Djurdjevic i Wróbel ..

myśle, że ten ostatni jest do wyciągnięcia, ale młody to on już też nie jest ..
może GKS wymieni się na Łobo ? :D

A czy ja mówie zeby ich wszystkich podpisać?Trzeba ich obserwowac żeby pozniej po dobrych wystepach nie byc zdziwionym jak po podpisaniu nowego kontraktu kluby krzycza za nich pieniądze przekraczające 2-3 krotnie ich wartość vide majewski czy jodłowiec,,,a ja nie przeczę ze niektórzy sa w TYM momencie za słabi na Wisłę ale przecież moga się rozwinąc u nas jak kiedyś Gorawski czy Dudka...

sevenheaven 05.03.2009 19:56

czy Ty myślisz, ze zawodnicy 25,26,7 letni się jeszcze rozwiną?
rozwinąć i mlodymi zawodnikami są 21 latkowi maxymalnie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl