Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

devios 12.09.2009 20:52

http://i26.tinypic.com/25gcxgo.jpg

Co to za europejskie jezioro? Zna je chyba każdy Polak, ale niewielu je widziało. Na kamieniu podpowiedź, jeśli nikt nie wpadnie, to się odsłoni.

kacap 12.09.2009 21:31

Balaton ?

1 mln znaków...

Krissu 12.09.2009 21:42

Jezioro co je zna każdy Polak?

Świteź?

spirit 12.09.2009 21:48

Cholera uprzedziłeś mnie ;)

Edytka: wole zgadywać :)

Krissu 12.09.2009 21:50

Dobra - zadawaj ;-)

devios 13.09.2009 09:43

Żeby dopełnić formalności potwierdzam, oczywiście jezioro to Świteź :)
Tutaj pełne zdjęcie
http://www.odyssei.com/gallery//531/...switez___3.jpg

Zadawać :)

Krissu 13.09.2009 09:48

To żeby nie przedłużać prosta zagadka.

Dość istotne wydarzenie z okresu Wojny Secesyjnej.
Jakie?
http://i26.tinypic.com/303h154.jpg

Pan Jotka 13.09.2009 10:30

Pierwsza w historii bitwa okrętów pancernych pomiedzy "Monitorem" a "Virginia". 9 marca 1862 r

Krissu 13.09.2009 13:05

Tak - zagadka Twoja.

Pan Jotka 14.09.2009 16:36

2 Załącznik(ów)
Na jaki kraj spoziera Pan na Koniu???

Krissu 14.09.2009 18:27

Na (niedługo zapewne "Wielką" :-/) Albanię.

Pan Jotka 14.09.2009 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 792867)
Na (niedługo zapewne "Wielką" :-/) Albanię.

Jaha. Pkt dla ciebie.
PS. Ktos mi zwrócil uwage ze to juz bylo...:/

Krissu 14.09.2009 19:10

Wszystko już było :)

http://i30.tinypic.com/332unp0.jpg

Co to za ustawka?

Pan Jotka 14.09.2009 21:08

Nie jest to czasem bitwa pod Akka?

Krissu 15.09.2009 00:17

Nie.

Radzę przyglądnąć się w sztandarom.

Ela 15.09.2009 07:25

Bitwa na Kosowym Polu 1389

Zagadka :

http://img190.imageshack.us/img190/846/555dz.jpg


Polski arystokrata. Słynny z bardzo wystawnego życia. Miłośnik kobiet, koni, polowań i powozów.
Na swoje słynne bale zapraszał arystokrację z całej Europy. Bywały również koronowane głowy jak i ministrowie państw ( np niejaki Joachim von Ribbentrop ) oraz gwiazdy kina.
Jeden z ówczesnych królów, państwa wcale nie biednego, stwierdził, iż na podobny zbytek go nie stać.

O kim mowa ?

Pan Jotka 15.09.2009 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 792979)
Nie.

Radzę przyglądnąć się w sztandarom.

No teraz to juz wiem , ze orzel serbskina sztandarach. Ale jakość zdjecia nie dała mi szansy dojrzeć tego wcześniej :D

7 kotów 15.09.2009 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 792987)
Bitwa na Kosowym Polu 1389

Zagadka :

http://img190.imageshack.us/img190/846/555dz.jpg


Polski arystokrata. Słynny z bardzo wystawnego życia. Miłośnik kobiet, koni, polowań i powozów.
Na swoje słynne bale zapraszał arystokrację z całej Europy. Bywały również koronowane głowy jak i ministrowie państw ( np niejaki Joachim von Ribbentrop ) oraz gwiazdy kina.
Jeden z ówczesnych królów, państwa wcale nie biednego, stwierdził, iż na podobny zbytek go nie stać.

O kim mowa ?

Bedzie to:
Rzewski!

Ela 15.09.2009 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 793025)
Bedzie to:
Rzewski!

Alias Planc i 7 Kotów...

Podpowiedź :

http://img199.imageshack.us/img199/1709/999nl.jpg

7 kotów 15.09.2009 10:28

Hmmm.... czyli nie Rzewski :(

Bóg Trybun (objawion) 15.09.2009 11:25

Alfred Antoni Potocki
czy rżał i miał aż 7 kotów - tego nie wiem (jednego na pewno) :-)

Bóg Trybun (objawion) 15.09.2009 11:55

http://img30.imageshack.us/img30/5415/bedzielas.jpg

kibicowsko - historycznie:

Urodził się w mieście, którego najbardziej obecnie znana drużyna nosi takie samo imię jak on. Żeby było ciekawiej, na świat przyszedł w roku, w którym powstał klub, który niedawno podbił układ z jego "imienniczką" :-). Przeżył 40 lat, zginął (a raczej - został zamordowany) już po wojnie.

Poproszę o jego imię i nazwisko.

-------

elegancko, olTS.
Pozostaje czekać na porucznika = )

olTSchool 15.09.2009 12:07

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Neyman

Zagadkę sceduję na proucznika Rżewskiego.
:>

Wilku 16.09.2009 22:12

Może niech ktoś odpowie? ; )

Krissu 17.09.2009 11:09

No to coby temat nie leciał w dół zadam zagadkę.

http://i31.tinypic.com/4tpv1l.jpg

Żołnierz wyklęty.

7 kotów 17.09.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 793628)
No to coby temat nie leciał w dół zadam zagadkę.

http://i31.tinypic.com/4tpv1l.jpg

Żołnierz wyklęty.


Zakladam ze nie jest to Rzewski ? :(

_ukoL 17.09.2009 11:50

Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszko?

Krissu 17.09.2009 12:00

Dokładnie on.

_ukoL 17.09.2009 12:21

http://i25.tinypic.com/2mg2y2w.jpg

Kto to? Imię i nazwisko.

P.S. Z góry przepraszam jeżeli już to pytanie było ale rzadko przeglądam. :-)

Ela 17.09.2009 12:44

Stanisław Sojczyński.

http://podziemiezbrojne.blox.pl/2006...7-czesc-2.html

Gdzie i kiedy wykonano to zdjęcie ? ( uprzedzę pytanie - Nie, to nie Rżewski ) :

http://img42.imageshack.us/img42/8217/444j.jpg

Bóg Trybun (objawion) 17.09.2009 13:15

22 październik 1895 (młoci rok=), stacja Paris-Montparnasse. Rżewskiego nie było w środku, bo fotografował.

---------

No to na spontanie - imię, nazwisko i zaszczytne stanowisko tego pana:

http://img171.imageshack.us/img171/8...omobiecany.jpg

(nie uprzedzę pytania ;-) )

Ela 17.09.2009 15:42

Rżewski ! ( Aleksy, I prezydent Łodzi )

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksy_R%C5%BCewski

:lol:

_____________

Najbardziej znienawidzona budowla w pewnym mieście.
Kiedyś to miasto miało inny znienawidzony budynek.
Ale to już się zmieniło i obecnie tamten stary jest atrakcją.

Co to za miasto i budowla ? :

http://img132.imageshack.us/img132/3152/111ph.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/3940/000cc.jpg


( projekt NIE Rżewskiego )

Pan Jotka 17.09.2009 15:54

FAJNY MIAŁ KRZYŻ TEN RZEWSKI :) Ela zadawaj pytanie.

bb.1906 17.09.2009 16:23

Tour Montparnasse, Paryż
wcześniejsza to Wieża Eiffel'a

http://i25.tinypic.com/2e2frxu.png

Czego to flaga?

Ela 17.09.2009 19:41

Korsyki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korsyka

Co to za budowla, gdzie się znajduje i co ma wspólnego ze pewną zasłużoną personą ?
Która też była kobietą :-)
Ale to chyba nie był dobry przykład ;)

http://img183.imageshack.us/img183/7613/999x.jpg



http://img146.imageshack.us/img146/2813/333ei.jpg

.

WISŁAZWE 18.09.2009 14:54

Na pierwszy rzut oka to Paryski Panteon, w którym pochowana jest jedyna kobieta Maria Curie - Skłodowska

Ela 18.09.2009 16:10

Odpowiedź kompletna :-)

WISŁAZWE 18.09.2009 18:33

Co to za pan i parę słów o nim...
http://i34.tinypic.com/2dtnh9s.jpg

WISŁAZWE 19.09.2009 10:31

Laureat nagrody Nobla.


Jest patronem pewnej fundacji, nobel w dziedzinie literatury.

WISŁAZWE 20.09.2009 10:33

Bohater zagadki walczył w szeregach Wermachtu w 1945 trafił do niewoli amerykańskiej.
Dokładnie 6 lat po zdobyciu Nobla pewien znany w Polsce klub po raz 5 w historii zdobył Mistrzostwo Polski. Na następny tytuł kibice czekali tzw. ,, oczko''


Jeszcze dodatkowo 2 lata po zdobyciu Nobla, napisał opowiadanie, które uzyskał dużą sławę i rok później zostało ekranizowane.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl