Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

wonski_eNHa 31.07.2009 18:07

jest tu ktoś kto wybiera się na elektrotechnikę na PK?

Konrad. 31.07.2009 19:01

Jak kogoś jeszcze dzienne w Krakowie interesują: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357..._chetnych.html

IndykTSW 31.07.2009 19:44

Dostał się jakiś Wiślak na geografię na up?

dj_ibutti 01.08.2009 00:21

Musicie pomóc Wiśloki, parę pytań na temat FIZJOTERAPII na AWF Krk.



Mógłby mi ktoś poinformowany powiedzieć jaki jest sposób liczenia punktów na AWF na Fizjoterapię? Bo nie bardzo kumam ten ich informator, zwłaszcza jeżeli chodzi o część "fizyczną" egzaminu. Ostatni przyjęty na dzienne ma 66 jakiś tam punktów, rozumiem że to chodzi o punkty z matury?

Jakie są kryteria na zaoczne i jakie są opłaty? Wiecie może coś o zwolnieniach z opłat np. z powodów 'socjalnych'?

unpredictable_wislaczka 01.08.2009 10:05

Jak na uczelni są wolne miejsca, to robią drugi nabór. A orientuje się ktoś na jakich zasadach są wtedy osoby przyjmowane? W sensie,że tworzą jakiś nowy próg tylko z tych osób później zarejestrowanych? Czy jak np. w pierwszym naborze przyjmowali od 90 pkt. to w drugim będzie tak samo? :D

mariano710 01.08.2009 10:54

dj_ibutti na fizjoterapie na stacjonarne jest tak, ze musisz zaliczyc 2 testy sprawnosciowe:
I plywanie na 50m - czas 60s dla chlopakow 70s dla dziewczyn
II bieg na 800m(dziewczyny- czas 3:30), 1500(chlopaki czas 5:55)
te testy wystarczy ZALICZYC nie biora pod uwage czasow, wystarczy sie zmiescic w czasie
jesli zaliczysz testy jestes brany pod uwage w dalszej rekrutacji, w ktorej to liczy sie tylko wynik matury( na poziomie rozszerzonym z jednego przedmiotu do wyboru z biologi lub chemii lub fizyki)

zaoczne sa chyba na tej samej zasadzie tylko, w terminie pozniejszym niz na stacjonarne(dzienne) nie moge znalesc jakie sa oplaty

Zola 01.08.2009 13:27

do usunięcia

alterego 03.08.2009 15:25

http://www.awf.krakow.pl/index.php/s...paty-za-studia

trochę spóźnione ale link zawiera info dot opłat za studia na awf;)

Ofsajd 04.08.2009 17:36

A ja mam takie pytanie do ludzi z AGH, a mianowicie dostałem się na inf. stos. na wydz. geologii, geofizyki i ochrony środowiska i dostałem skierowanie na badania...orientuje się ktoś w jakim terminie należy zanieśc tam wyniki tych badań i gdzie je trzeba złożyc?

BTW. Jeśli ktoś jest na tym kierunku chętnie dowiedziałbym się coś wiecej na jego temat ;p

wonski_eNHa 04.08.2009 17:45

Z tego co pamiętam to należy te badania donieść przed początkiem studiów, ale radziłbym Ci pod koniec sierpnia się z tym wyrobić. Będziesz mieć to z głowy. Trzeba je złożyć w dziekanacie na twoim wydziale.

mercury 05.08.2009 18:59

orientuje się ktoś czy przyjmują jeszcze gdzieś na zaoczne studia? wiem że się wczas obudziłem ale potrzebuje informacji czy gdzieś jeszcze w krakowie mam szanse się ubiegać
proszę o szybką odpowiedź

Zola 05.08.2009 19:05

do usunięcia

!!IRIVER!! 05.08.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mercury (Post 774170)
orientuje się ktoś czy przyjmują jeszcze gdzieś na zaoczne studia? wiem że się wczas obudziłem ale potrzebuje informacji czy gdzieś jeszcze w krakowie mam szanse się ubiegać
proszę o szybką odpowiedź

Możliwe, że na AGH będzie druga rekrutacja. Zadzwoń sobie do UKR i się dowiedz :-)

Konrad. 05.08.2009 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mercury (Post 774170)
orientuje się ktoś czy przyjmują jeszcze gdzieś na zaoczne studia? wiem że się wczas obudziłem ale potrzebuje informacji czy gdzieś jeszcze w krakowie mam szanse się ubiegać
proszę o szybką odpowiedź

Na Ujocie rekrutacja będzie jeszcze na wiele kierunków:

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/wyniki-wyszukiwania

igortsw 05.08.2009 20:41

A ja mam takie pytanie, w związku z tym że Matura już w przyszłym roku, a ja dalej nie wiem gdzie na studia, może mi ktoś doradzi gdzie i na jakie kierunki mogę startować jeżeli zdaje rozszerzoną z Matmy i Angielskiego(chodzi mi szczególnie o to na jakich działach punkty z tych przedmiotów są brane pod uwagę), może być oczywiście też kierunek gdzie wymagana jest sama Matma, a i oczywiście studia dzienne.

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki :)

!!IRIVER!! 05.08.2009 20:52

Igor - generalnie wszystkie "mocne" kierunki AGH. Na każdym z nich, poza humanistycznymi, matematyka i angielski są brane pod uwagę. Zalecałbym jeszcze do tego wziąć geografię. Zawsze miałbyś jakąś alternatywę, gdyby coś poszło nie tak.

igortsw 05.08.2009 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 774237)
Igor - generalnie wszystkie "mocne" kierunki AGH. Na każdym z nich, poza humanistycznymi, matematyka i angielski są brane pod uwagę. Zalecałbym jeszcze do tego wziąć geografię. Zawsze miałbyś jakąś alternatywę, gdyby coś poszło nie tak.

River dzięki za pomoc ale akurat w moim przypadku Geo odpada.
A jakieś konkretne kierunki ktoś mi podpowie :) ??

igortsw 05.08.2009 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krygav (Post 774336)
Co Cię interesuje oprócz Wisełki? Nie miałeś problemów z biologią, chemią, fizyką, geografią, przedmiotami ekonomicznymi? Najlepiej napisz ulubione przedmioty - od tego trzeba zacząć, bo inaczej nikt Ci nie pomoże.

Ulubiony nie trudno zgadnąć zdaje na rozszerzonym Matmę i Anglika, od małego te dwa zawsze były ulubione, z resztą (bio,chem,fiz,geo) nie miałem większych problemów, ale chciałbym sobie je odpuścić na maturze i na studiach, z tego co zerkam na strony uczelni to wchodzi w grę Matma i ekonomia, ale może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł...

igortsw 05.08.2009 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krygav (Post 774352)
Robotyka i automatyka, na AGH. Fizyki nie musisz zdawać na maturze, wystarczy matematyka.

Sam nawet myślałem nad tą robotyką, ale jak by to powiedzieć ze wszystkich przedmiotów ścisłych fizyka u nas stoi najsłabiej, wiem żę na maturze nie muszę jej zdawać, ale potem na studiach może być kicha...

A marketing, dalej prosperuje?? Myślałem, że tylu ludzi wybrało ten kierunek że się wypalił...
Myślałem coś też nad finansami, rachunkowością, bo jak nigdzie pracy potem nie znajdę, to podobno na księgowych zawsze popyt będzie...

R33 06.08.2009 12:42

Informatyka na AGH (wydz. EAIIE)? Aczkolwiek jest to jeden z najtrudniejszych kierunków, ale słyszałem od znajomych, że bardzo opłacalny. Tylko w tym roku trzeba było zdać te Twoje (Angielski i Matematyka) przedmioty na poziomie rozszerzonym co najmniej 80%

Partition 09.08.2009 20:42

Dla tych, którzy jeszcze szukają, dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne na PK:
http://www.pk.edu.pl/rekrutacja/inde...192&Itemid=330

Ja teraz muszę znaleźć lokum. Akademika nie dostałem, bo za późno się zgłosiłem, a na PK panuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. Zostają mieszkania, ale ceny tych są wzięte z kosmosu. Niektórych naprawdę popieprzyło. Chcą 700 zł za pokój na Czyżynach. Szkoda gadać. Zastanawiam się, kogo to jest wina. Studentów, którzy w ostatnich latach rozpieścili właścicieli, jednocześnie psując rynek?

Mistel 10.08.2009 17:50

Orientuje się ktoś jakie przedmioty są brane pod uwagę w rekrutacji na kierunek edukacja techniczno-informatyczna na UP?[FONT=Tahoma][/FONT]

!!IRIVER!! 21.08.2009 14:15

Z ciekawości - jedzie ktoś nad Solinę na Campus Akademicki? :D

red01 26.08.2009 23:27

jest ktos kto sie dostal na elektrotechnike dzienna (WiEiK) na PK?

wonski_eNHa 27.08.2009 20:29

no to widzę że nie jestem sam :]

ted 31.08.2009 13:39

Wie ktoś do kiedy trzeba zapłacic za legitymacje studencka na PK?
Bo wchodze na to elektroniczne konto i moge sie jedynie zarejestrowac, gdzie wczesniej normalnie miałem podany ich nr konta bankowego, a teraz tego nie widze :/

wonski_eNHa 31.08.2009 14:03

do 1 października chyba

https://ehms13.pk.edu.pl/rekrutacja/ tutaj przecież możesz się zalogować

ted 31.08.2009 14:54

tak, ale mam tylko 'wybierz rekrutacje' i moge sie rejestrowac, co robiłem w lipcu gdyz jestem juz zarejestrowany a tego panelu ucznia który był nie widze, chyba ze tylko u mnie tak jest

wonski_eNHa 31.08.2009 15:33

Może zmień przeglądarkę... ??? Ja mam takie coś (po prawej panel do logowania)

ted 31.08.2009 15:44

ja tez, a probowales sie zalogowac?
po zalogowaniu mam takie cos, zamiast tego panelu z drukami, egzaminami, płatnosciami itp
http://i26.tinypic.com/hv3sdg.jpg

wonski_eNHa 31.08.2009 16:11

spróbuj tutaj się zalogować https://ehms13.pk.edu.pl/?action=logout

chochołtsw 31.08.2009 17:08

Mam pytanko : Czy uczelnia MWSZ im . Józefa Dietla jest dobrą uczelnią i czy uczęszczają do niej Wiślacy czy pół na pół :D . Pzdr

P.S Patrzą na wyniki z matury jeśli chce iść zaocznie

P.S Czy muszę być w każdy weekend na zajęciach czy mogę opuszczać , chodzi o wyjazdy i mecze .

ted 31.08.2009 18:30

ok dzieki wielkie wonski :)

zawszewiernyts 01.09.2009 21:19

Czy na Zarządzanie i Inżynierie Produkcji na AGH jest się łatwo w miarę dostać i czy się opłaca iść ? :P
Chce wiedziec na przyszłość ;d
a i jeszcze coś o Stosunkach międzynarodowych na UJ ;)

DrewniaQ 02.09.2009 18:01

Trochę odbiegnę od czystko uczelnianych i maturalnych spraw.
Ile kosztuje karta na wszystkie linie studencka? To są ustawowe ulgowe? Zdziwiony jestem, ponieważ pojedynczy bilet jest tańszy, a na wszystkie droższy.

wonski_eNHa 02.09.2009 18:46

Miesięczny na wszystkie sieci STUDENCKI 44.70 PLN, pojedynczy bilet 1.25 :D
tytaj masz wszystko napisane http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=219

P.e.c.h 02.09.2009 20:10

47zł studencki, i tak właśnie jest napisane

wonski_eNHa 02.09.2009 21:08

sorki, mój błąd, pomuliły mi się te opisy pod cennikami. 47 :/ skąd te pieniądze ma wziąć polski biedny student. :/

DrewniaQ 03.09.2009 10:14

To dobrze widziałem! Dzięki!

_gilardino_ 03.09.2009 20:49

Ma ktoś link do strony gdzie miałbym podane wszystkie uniwersytety i szkoły wyższe w Krakowie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl