Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

piotek 14.11.2019 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad123 (Post 1546244)
Miga na twitterze pisze, że jeśli nic się nie wysypie to jutro Skowronek zostanie trenerem...

Stanowski potwierdził. Ponoć całkiem obiecujący trener - ktoś bardziej zaznajomiony z I ligą mógłby powiedzieć o nim coś więcej?

Btw. Mam nadzieję, że z Maćkiem się jakoś po ludzku dogadają, a nie skończy się na spłacaniu całości kontraktu.

pepe72 14.11.2019 00:32

https://twitter.com/MateuszMiga/stat...50663101734913

Miga napisał

Virusman 14.11.2019 00:42

O ile to prawda to wielka szkoda, że żegnamy się ze Stolarczykiem... ale z drugiej strony bardzo dobra decyzja, że naszym kolejnym trenerem będzie akurat Artur Skowronek. Patrząc na to realnie: lepiej wybrać po prostu w tym momencie się nie dało.

czaro 14.11.2019 00:50

Zakładając, że ten news się potwierdzi.

Stolarczyka szkoda, zgadzam się. Ale jeszcze bardziej szkoda byłoby Wisły, która by z nim najprawdopodobniej spadła.

Niestety, trener Stolarczyk dał nam wiele radości, ale na końcu coś się zacięło i nic nie wskazywało, że się odetnie. Klub jest w takiej sytuacji, w jakiej jest, trzeba było się ratować.

W innej sytuacji fajnym pomysłem byłoby zaproponować Stolarczykowi funkcję dyrektora sportowego, ale jego jedynym pomysłem dotychczas było sprowadzanie rezerw z Pogoni, w której (ku rozpaczy kibiców Pogoni) pracował właśnie jako dyrektor sportowy. Chyba nie tędy droga. Z drugiej strony lepszy rydz, niż nic.

Nie znam trenera Skowronka, chociaż o nim słyszałem. Wybraliśmy trochę kota w worku, tyle że medialnego kota. Mam nadzieję, że to wypali.

edit:
Teraz zacząłem czytać, że ten Skowronek ma na jednym portalu dobrą prasę, ale to nieuzasadnione i że trenerem jest słabym. Czy ktoś sensowny może się wypowiedzieć?

pepe72 14.11.2019 00:59

Cytat:

Trener, któremu należy się szacunek ...

Rzadko zdarza się rozstanie, w którym… trzeba po prostu zrozumieć obie strony. I kulturalnie sobie podziękować, mając w świadomości, ile się dla siebie zrobiło.
...

Koniec końców należy ocenić pracę Stolarczyka bardzo pozytywnie. Skutecznie lepił zespół nie mając do wyboru materiałów z najwyższej półki i przez długi czas dawał radę. Nie zostawił klubu, gdy ten był nad przepaścią. Chronił piłkarzy, walczył o ich dobro, walczył o to, by zostali w klubie. Nie przestraszył się jednego z najtrudniejszych momentów w całej historii klubu, udźwignął go. Jego rola była o wiele szersza, niż tylko dobór taktyki, treningi, ustalanie składu.
...
http://weszlo.com/2019/11/14/trener-...-sie-szacunek/

orm 14.11.2019 06:22

W sumie chyba dobra decyzja, mam nadzieję że rozsądnie podjęta przez ludzi znających sytuację w szatni. Niestety ostatnio wyglądało to mocno beznadziejnie, bez większych perspektyw na poprawę. Nowy trener będzie miał dwa tygodnie, może oprócz efektu nowej miotły coś poprawi w taktyce, ustawieniu drużyny. Stolarczyka mimo wszystko trzeba docenić za poprzedni sezon.

Arkadiusz.Czerepach 14.11.2019 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez weszło (Post 1546251)
Ale gdzieś istnieje granica trenerskiego cudotwórstwa, gdzieś zaczyna objawiać się powiedzenie o bacie, którego nie da się ukręcić.

bardzo dobry ten artykuł na weszło , podpisuje sie rekami i nogami , szacunek Panie Maćku !

i powodzenia Panie Arturze !


ps osoby które pisały teksty typu Stolarczyk wypierdalaj , zakładając że są 20+ , a patrząc po datach rejestracji to raczej są 30+ ... żenada Panowie

jakaś kultura zobowiązuje...

sandomingo 14.11.2019 08:31

Stolarczyk trzy razy lepił drużynę od nowa. Zaczynał od "zamieszania" ze stadionem oraz focha Carlitosa. Potem śmiech Pana Hartlinga i zawał Vanna Ly. Dwa razy mu się udało, trzeci raz już nie.
Moim zdaniem decyzja konieczna, nawet troszkę za późno. Brzmi to może nieco absurdalnie, wyniki tego nie pokazują ale generalnie pracę Stolara oceniam na plus. Powodzenia w dalszej karierze!

FraMat 14.11.2019 08:48

A mnie jest szkoda Stolarczyka.
Trenerem wybitnym może on faktycznie nie jest, ale w takich warunkach, jakie mu zaproponowano w Wiśle i tak osiągnął wyniki ponad stan.
Śmiem przypuszczać, że z takim składem (niby na papierze niezłym, ale na najważniejszych pozycjach zbyt szklanym, czy zbyt wiekowym) to i Mourinho zostałby zwolniony.
Obyśmy niedługo nie żałowali tej decyzji.

wściekłe pięści węża 14.11.2019 08:49

Wielka szkoda, że tak to się potoczyło, ale każdy widział, że "pewna formuła się wyczerpała".

Mam nadzieję, że Maciek nabierze pokory, bo wydaje mi się, że to jej mu zabrakło i przyznania "Mój pomysł na grę nie działa, trzeba znaleźć coś innego". On z uporem maniaka trzymał się swoich schematów, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy.

"Stary" Panie trenerze, dzięki za wszystko i powodzenia na dalszej ścieżce kariery.

"Nowy" Panie trenerze - powodzenia.

bridgeburner 14.11.2019 10:00

Dziękujemy za pozytywne emocje w jakże trudnym zeszlym sezonie
Aczkolwiek decyzja podjeta przynajmniej 4 kolejki za pozno

!!IRIVER!! 14.11.2019 10:32

Dzięki Stolar za 4:0 z Legią, za 2-krotny w....... pasiastej, za 5:2 z Lechem i Lechią oraz 6:2 z Koroną. To były super mecze! :)
Powodzenia na nowej drodze życia, oby bez fochów na Wisłę, bo ludzie z BIAŁĄ GWIAZDĄ w sercu są nam dalej potrzebni.

Vinci 14.11.2019 11:07

Powodzenia Stolar - mimo gównianych ostatnio wyników, dla mnie będziesz zawsze pozytywną postacią. Dzięki za wcześniejsze wyniki. Lanie jakie zafundowałeś kilka razy innym rywalom, gdy klub zmagał się z rybimi złodziejami, to było coś wielkiego...! Powodzenia :)

tomasz_19 14.11.2019 11:12

Dzięki Stolar, trzymaj się! Nie chce być chamski, ale jak odszedł Sobol to trener stracił solidne wparcie i wszystko jebło. Przed odejściem Sobola wszystko wyglądało jeszcze jako tako, po odejściu Sobola nagle taka seria porażek i w tak hujowym stylu, piłkarze słaniali się po boisku bez ładu i składu. Przypadek? Wątpię.

ypeeh 14.11.2019 12:00

Ciekawe, kto z obecnego sztabu zostanie. Jestem bardzo ciekaw, jak potoczy się dalsza kariera trenerska Mariusza Jopa - jak dla mnie mocno niedoceniana postać.

Stolar - dzięki za wszystko, powodzenia!

Griszka30KR 14.11.2019 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ypeeh (Post 1546295)
Ciekawe, kto z obecnego sztabu zostanie. !

Gdzieś czytałem,że odchodzi z całym sztabem.

maxx304 14.11.2019 12:36

Bardziej mnie martwi fakt, że Stolarowi pewnie będziemy płacić do końca kontraktu. Został zwolniony z obowiązków, a nie rozwiązał umowę. Oby to nie był gwóźdź do finansowej trumny Wisły.

nowak 14.11.2019 12:41

Stolar dzięki za dobre chwile i te złe miej honor jeszcze i nie bierz pensji

bódyń 14.11.2019 12:57

Jak podaja "zostal zwolniony z obowiazkow" czyli przyspawany.
Czy odpusci chociaz troche

Karherop 14.11.2019 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1546298)
Gdzieś czytałem,że odchodzi z całym sztabem.

Przecież on z Szczecina z nikim nie przyszedł. Kto konkretnie ma z nim odejść? Krzostka? Kmiecik?

A może Dyja którego sprowadził Kuba?

gizmowisla 14.11.2019 15:01

Maciek podrecznikowo spie....lil przygotowanie do sezonu , taktyke gry ( w zasadzie zawsze mial tylko jedna) maczajac tez palce w menadzerce przylozyl sie do sprowadzenia latem szrotu , nie chcianego w zadnym innym klubie , do tego zostawil klub osmieszony pilkarsko na cala Polske i na ostatnim miejscu w tabeli , zdobywajac w 15 meczach az 11 ( !!!!!!!!) punktow - ( gdyby nie przypadkowe dolozenie nogi w ciemno przez Chuke to byloby 8 !!!!! za cala runde) ....pomimo jego zaslug za tamten sezon - to za to co bylo teraz i za to osmieszenie Wisly , gdyby mial jaja to powinien sam zaproponowac zerwanie umowy - bez koniecznosci placenia mu kontraktu ....

Cycu 14.11.2019 15:17

Ja w przeciwieństwie co do niektórych tutaj ucieszyłem się z takiego wyboru i wierzę w Skowronka, na pewno doświadczenie ma większe od Stolarczyka i to według mnie zaprocentuje w obecnej sytuacji w jakiej znalazł się nasz zespół.

For_FuN_ 14.11.2019 15:18

To że go zatrudniono było już szokiem(zaledwie 14 spotkań, gdzie prowadził jakiś zespół). Trzeba mu podziękować za fajną rundę jesienną zeszłego sezonu. Wtedy zapewniliśmy sobie utrzymanie i wyglądało to dobrze. Potem była słaba runda wiosenna, a teraz tragiczna jesienna. Mam nadzieję, że też podziękowaliśmy kilku osobom ze sztabu.
Życzę mu powodzenia, ale pewnie już nie na stanowisku szkoleniowca. Raczej wątpliwe, że ktoś blisko 50-letniego trenera(z tak niewielkim doświadczeniem) zatrudni.
Liczę, że w niedługim czasie zostanie ujawnione na jakich zasadach rozstanie. Media podają, że zwolnienie, więc nie było to ugodowe(sam Stolarczyk podobno zaskoczony). Pytanie za ile miesięcy będziemy musieli mu płacić.

Karherop 14.11.2019 16:55

For_fun
Oczywiście że ktoś go zatrudni. I wiek nie ma nic do rzeczy. Patrz chociażby kto wskoczył na miejsce Skowronka w Stali.

Zostało mu 8 miesięcy kontraktu więc też nie przesadzajmy, nie ma dramatu. Raczej w tym czasie znajdzie nowy klub.

Levis88 14.11.2019 18:57

Dzięki Stolar! Powodzenia i do zobaczenia!

masada 14.11.2019 21:10

Dziękuję Trenerze za wszystkie piękne chwile z zeszłego sezonu. Do zobaczenia w lepszych czasach (mam nadzieję)

LucjuszWielki 14.11.2019 21:16

Troche emocje opadły po kolejnym dramatycznym meczu... Mój pierwszy post od tygodnia:

osoby, która pisały "Stolar wyp.." są godne naplucia na pysk. Oczywiście byłem zwolennikiem, jego odejścia już/dopiero po meczu z Rakowem, gdzie nie potrafiliśmy wprowadzić piłki do gry.

Cały czas tłumaczyłem sobie ciężką sytuacją kadrową, ALE ona od 2 spotkań poprawiała się i nei było już tak, że mieliśmy 5-6 braków.

Od dawna uważałem, że Stolar nie wyciągnie drużyny z tego dołka, nie da implusu i tak się stało.

Stolarowi szacunek za to, że trwał z nami w ciężkich chwilach rok temu i został dalej. Szacunek i dziękuję. Do końca wierzył w wyjście z dołka.

Nowemu trenerowi powodzenia - mam nadzieję, że to będzie ten IMPULS!

czaro 14.11.2019 22:54

Szkoda, że tak wyszło. Naprawdę szkoda. Będę do Stolarczyka czuł wielki sentyment.

Fugiel 14.11.2019 23:11

Szacun ze nie odszedles z Imazem Kortem czy innymi! Trzymam kciuki by Cie szybko ktos zatrudnil

lucker 14.11.2019 23:28

Dla Stolara szacun za to co zrobił. Co rundę budował od nowa. To tak jakby co rundę zaczynał pracę w nowym klubie. Kilku piłkarzy odbudowal. Może przez to niektórzy pomyśleli, że jest cudo twórcą?

Ważny wywiad. Okazuje się, że panowie w zarządzie jednak coś ogarniaja.

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ni,nId,3334678


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl