Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

wolfy 08.08.2016 14:49

"Wisła jest jak łańcuch od roweru,
nie nasmarujesz nie pojedziesz"

Z "Myśli po alko", J.M.

7 kotów 08.08.2016 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubad99 (Post 1446674)
Z tweetów rzecznika można również wywnioskować, że bedzie transfer/transfery.

Od kiedy to rzecznik wie o czymkolwiek ?

kubad99 08.08.2016 14:58

Jeżeli organizują konferencje, udostepniają, redagują komunikaty prasowe to chyba muszą wczesniej wiedziec ?

Griszka30KR 08.08.2016 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1446625)
Zastanawiające jest tylko że SKWK siedzi cicho i nic nie interweniuje. A przecież powinno im trochę na tym zależeć.

Wydali tylko oświadczenie podobne jak nowy właściciel, jakby jedna osoba to pisała ;)

Bo być może jest słupem TS..... :)
Mężczyznę poznaje się po tym jak zaczyna i jak kończy,tyle w temacie Cupiała.
Jak należy mu się szacunek za to co robił dla Wisły,,tak samo należy się krytyka co z Nią teraz zrobił,.
I nie pier...olmy ,że mógł nie wiedzieć,bo mógł,ale ktoś z poza "polskiego światka",a nie gość z takimi kontaktami i finansami.
Po prostu mieliśmy jeszcze dobrą opinie ,a teraz szargają ja jak szmatą.I nie usprawiedliwiajmy sytuacji ,bo ten gość od początku do nas nie pasował.

it 08.08.2016 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1446680)
Bez matury studia są nieważne :D

A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:

Cytat:

A co w przypadku, jeżeli osoba , która ukończyła technikum, dostarczyła pani w dziekanacie dyplom jego ukończenia z zapewnieniem, że świadectwo dojrzałości dostarczy później. Pani w dziekanacie w dobrej wierze przyjęła zapewnienie absolwenta szkoły średniej. Następnie nie sprawdziła przez roztargnienie bądź zapomnienie, czy świadectwo dojrzałości zostało doniesione. Taka osoba została dopuszczona do egzaminów wstępnych na studia wyższe , które zdała na ocenę bardzo dobrą i uzyskała status studenta. Na dodatek, każdy kolejny rok studiów zaliczyła na średnią powyżej 4,0 otrzymując stypendium naukowe. W końcu przyszedł ten wyczekiwany , upragniony 5 rok, na którym broni się pracy magisterskiej. Student przystępuje do złożenia egzaminu magisterskiego i obrony pracy magisterskiej. Okazuje się, że wszystko przebiegło dla niego pomyślnie i uzyskał dyplom magistra na ocenę dobrą.
reklama

Powstaje pytanie czy taki dyplom bez posiadania matury jest ważny?

Art. 156. § 1. 7) kodeksu postępowania administracyjnego. stwierdza; organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Natomiast Art. 156. § 2 k.p.a. określa, że: nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1 pkt 1, 3, 4 i 7, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne

W powyższym przypadku decyzja o przyjęciu na studia osoby, która nie zdała egzaminu maturalnego, zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa , ale ze względu na wywołanie nieodwracalnych skutków prawnych, w postaci zaliczonych egzaminów na studiach oraz zdanego egzaminu magisterskiego pozostaje jako ważna w obrocie prawnym.

W związku z tym, tak uzyskany dyplom magistra jest ważny.
Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

funkykoval 08.08.2016 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1446685)
A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:



Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

Jak składał dokumenty w 2013 roku, to ciężko o magistra, chyba że takiego jak świadectwo maturalne....

funkykoval 08.08.2016 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1446684)
Bo być może jest słupem TS..... :)
Mężczyznę poznaje się po tym jak zaczyna i jak kończy,tyle w temacie Cupiała.
Jak należy mu się szacunek za to co robił dla Wisły,,tak samo należy się krytyka co z Nią teraz zrobił,.
I nie pier...olmy ,że mógł nie wiedzieć,bo mógł,ale ktoś z poza "polskiego światka",a nie gość z takimi kontaktami i finansami.
Po prostu mieliśmy jeszcze dobrą opinie ,a teraz szargają ja jak szmatą.I nie usprawiedliwiajmy sytuacji ,bo ten gość od początku do nas nie pasował.

Dokładnie tak, jak pojawił się kilka lat temu z ofertą Kita to nie dawał gwarancji rozwoju, za to duet M-C jakoby taką gwarancję dawał..... Żen total...

As 08.08.2016 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mat1977 (Post 1446667)
ale co ma do tego tematu koralik czy weszlo ??
Ludzie chodzi o WISLE KRAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem ze pewnie nic nie mozemy zrobic ale pisanie tutaj ze ktos z w-wy czy amicy cos tam nie zmienia naszej sytuacji...JW zostawil Polonie bez zlotowki dlugu ...i ile czasu im zabralo ?? a tam byl jeszcze Stokowiec za ktorym nie przepadam ale jakos te jego kluby graly/graja a u nas w razie problemow kto zostanie ??
AREK GLOWACKI Szacunek... wczoraj w liga+ex. naprawde slowa uznania za inteligencje itd.. ale nawet On ktory uwaza sie za Wislaka a jest z Poznania myslicie ze bedzie chcial firmowac swoja osoba pana JM ?? , czyli np. zostac w Wisle po zakonczeniu kariery pilkarskiej

No nic nie ma do tego, tlumaczylem jedynie koledze, ze wyrok byl nieprawomocny a cala sprawa wynikiem konfliktu w srodowisku adwokackim.
Jakby nie patrzec jest roznica kiedy kolega po fachu oskarza Cie o nieprawidlowe wykonywanie zawodu adwokata a tym kiedy masz na widoku zarzuty o pranie pieniedzy, udzial w grupie przestepczej i wyludzanie VAT'u.

Griszka30KR 08.08.2016 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1446688)
Dokładnie tak, jak pojawił się kilka lat temu z ofertą Kita to nie dawał gwarancji rozwoju, za to duet M-C jakoby taką gwarancję dawał..... Żen total...

Bo może w tamtym momencie ból dupę ściskał,ze ktoś mógłby okazać siwe mądrzejszy i pokazać jak powinien być prowadzony klub(osiągnąć więcej),a tu wiedział,ze nie ma takiego zagrożenia,albo po prostu już był bez wyjścia..
Takie zachowanie jest ujęte w powiedzeniu "jak pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da".
Znam takich ludzi i naprawę zdarza się to często w biznesie i tym mały i tym większym.Taka polska zawiść.

Fugiel 08.08.2016 15:17

Nie martwcie sie.. jak to ktos napisal:


Jak beda 3 transfery i dwoch sponsorow to bedzie lepiej niz ostatnie 5 lat.


koko dzambo i do przodu ....

Mat1977 08.08.2016 15:20

nie chodzilo mi o Twoj wpis tylko o ludzi ktorzy rzucaja bez sensowne porwonania,
oczywiscie ze rozumiem roznice to zupelnie inna sprawa miec hmmm postepowanie dysyplinarne a sparwe karna ..nawet nie porownuje bo Bogusław Leśnodorski senior byl profesorem i ....
a o Panu Mersinskim ...coz

Griszka30KR 08.08.2016 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1446691)
Nie martwcie sie.. jak to ktos napisal:


Jak beda 3 transfery i dwoch sponsorow to bedzie lepiej niz ostatnie 5 lat.


koko dzambo i do przodu ....

Obyś miał racje,chociaż mówili o pięciu.... ,teraz tylko pytanie jakie te transfery i jacy Ci sponsorzy....,bo jak tacy jak właściciel to....

As 08.08.2016 15:24

Wszystko wskazuje na to, ze nasz klub przejeli jacys kompletni amatorzy.

Przeciez to sie nie miesci w glowie, ze od kilku dni klub ma zla prase ze wzgledu na przeszlosc wlasciciela a nikt, kompletnie nikt na to nie reaguje.
Jestem w stanie zalozyc - stosujac zasade domniemania niewinnosci - ze Meresinski jest niewinny i ze oskarzenia sa wynikiem kolejne niekompetencji i nadgorliwosci fiskalnego urzednika. Slyszy sie od czasu do czasu o takich przypadkach, ze fiskus komus uwalil firme i zlamal zycie bo fiskus stosuje jakas zagmatwana i nieprawidlowa interpetacje przepisow.

Ok, zalozmy ze jest niesprawiedliwie oskarzony. Dlaczego zatem nie ma jakichkolwiek prob zazegnania tego medialnego kryzysu? dlaczego nie wystapi Meresinski, badz jego prawnik i nie wypowie standardowej formulki "Pan Meresinski odrzuca wszelkie oskarzenia, jest niesprawiedliwie oskarzany i ponad wszelka watpliwosc udowodni swoja niewinnosc przed sadem"

Media pisza bo taka jest ich rola aby pisac o takich sprawach i to jest ze wszechmiar dobre. Nalezy pietnowac patologie gdziekolwiek sie je widzi - tym razem niestety padlo na nas. Nie rozumiem natomiast dlaczego do jasnej cholery rzecznik Wisly nie probuje gasic pozaru lub przynajmniej deflektowac uwagi od klubu. Przeciez az sie prosi aby chocby stworzyc wrazenie, ze ktos w tym klubie panuje nad sytuacja.

Dramat i totalna amatorka!

gdsmk 08.08.2016 15:30

Przykre w tej całej sprawie z VATem jeszcze bardziej może być to, że z duża dozą prawdopodobieństwa, Meresiński był tylko pionkiem w tych całych akcjach, dał nazwisko i osobowość prawną, a sam dostał tylko działkę za cały deal.

Co tylko daje do myślenia, kto był "głównodowodzącym"

No i po drugie, że może zacząć sypać, żeby się obronić, a to może być różnie przez kibiców i innych odebrane.

domin_czyzyny 08.08.2016 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1446655)
Trzba szukać pozytywów - podstawówka skończona o własnych siłach.



Ewidentnie ktoś kogoś kolokwialnie rzecz biorąc 'wyruchał'. Pytanie tylko kto kogo najbardziej.

Zaraz się okaże,że podstawowkę też nie skończył, a i świadectwo z zerówki jest naciągane...ale nas ....A CUPIAŁ ZAŁATWIŁ.

Niepołomice i inne wioski czekajcie na Wisłę....

heoij 08.08.2016 15:35

Kontynuując twórczość wolfego:

"Życie jest jak rower,
nie umiesz jeździć,
to nie jedź".

Z "Myśli po alko", J.M

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:39

Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

08.08.2016 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1446682)
Od kiedy to rzecznik wie o czymkolwiek ?

Rzecznik prasowy- jak sama nazwa wskazuje- wie tyle ile wyczyta w prasie...

kopaczoholik 08.08.2016 15:45

Analizując przekazy medialne wygląda to źle..

Zarzuty stawiane JM to:
1. wyłudzanie VAT
2. pranie brudnych pieniędzy
3. udział w zorganizowanej grupie przestępczej
źródło: http://weszlo.com/2016/08/05/jakub-m...lat-wiezienia/

A teraz jeszcze dowiadujemy się, że zapadł wyrok nakazowy w sprawie świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości. Wyrok jest już prawomocny...
źródło: http://weszlo.com/2016/08/08/jak-co-...zalosci-wisly/

Ciekawi mnie pierwsza konferencja prasowa nowych właścicieli...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446700)
Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

Wez się jebnij. Mieli kasę, utrzynywali klub. Co porównujesz nawet wsi24 z kapitałrmdo jakiegoś gówniarza anonima bez kasy, majątku i z kupioną maturą. Noż ....a...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:48

1 pytanie: Czy skończył Pan legalnie podstawówkę czy też kupił pan świadectwo z 6 klasy lub 8 klasy ? Czy On już jest z gimbazy?

As 08.08.2016 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446700)
Na ch.. sracie się o tego Meresińskiego? Jakoś sportowemu salonowi warszawskiemu nie przeszkadzał przez lata właściciel Legii - grupa ITI, jak powstała i przez kogo...

Nie interesuje mnie to co sie dzieje czy dzialo w stolicy.

My jestesmy Wisla Krakow a nie jakas Odra Wodzislaw zeby sobie morde wycierac Legia Warszawa. To ze u kogos smierdzi bardziej wcale nie znaczy ze mamy akceptowac to ze u mnie smierdzi mniej.
Nie mozemy nigdy akceptowac burdelu w naszym klubie tylko dlatego, ze gdzies indziej w naszej ocenie jest wiekszy.

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:49

Kwaśniewski w kampanii wyborczej wcisnął kit, że ma wykształcenie wyższe i nie było takiego zamieszania jak tu...

http://www.money.pl/gospodarka/polit...,0,237820.html

domin_czyzyny 08.08.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1446706)
Kwaśniewski w kampanii wyborczej wcisnął kit, że ma wykształcenie wyższe i nie było takiego zamieszania jak tu...

Ty chyba jesteś ograniczony. JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ WISŁĘ DO JAKIEGOŚ SCIERWA KOMUNISTYCZNEGO, DO TEGO MENELA.

ZawszeSztywny 08.08.2016 15:54

Można, bo prezydent RP, który zawyżył sobie w górę wykształcenie to jest poważniejsza sprawa. Sprawa, która nie wywołała aż takiego zainteresowania jak ta z Meresinskim

Mat1977 08.08.2016 15:54

ale ogolnie co za porownania ludzie jak pisal As my jestesmy Wisla Krakow !!!!!
gowno mnie obchodzi co sie dzieje w w-waie, teraz boje sie o Wisle a nie o innych

Thuesen 08.08.2016 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1446707)
Ty chyba jesteś ograniczony. JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ WISŁĘ DO JAKIEGOŚ SCIERWA KOMUNISTYCZNEGO, DO TEGO MENELA.

Heh jak mozna porównać Wisłe do prezydenta RP? To Ty chyba jestes ograniczony, popisujac się wiedzą zdobyta na kwejku...

domin_czyzyny 08.08.2016 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Thuesen (Post 1446711)
Heh jak mozna porównać Wisłe do prezydenta RP? To Ty chyba jestes ograniczony, popisujac się wiedzą zdobyta na kwejku...

Komunistycznego prezydenta. A dwa on sfałszował magisterkę, skonczył studia, a ten sfałszował MATURĘ w czasach, gdy każdy debil ją ma...

Mat1977 08.08.2016 15:56

i JM przyszedl wyciagnac z Wisly ile sie da a nie wlozyc cokolwiek do klubu pobudka !!! ktos tego nie widzi ???
Citko myslal ze cos zarobi tez ....

domin_czyzyny 08.08.2016 15:58

To co się dzieje to coś nieprawdopodobnego...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl