![]() |
Cytat:
Niestety teraz gramy w Lubinie. Cytat:
Problem głównie jest w tym, że program Mogiela liczy "małe tabele", a np. mi się aż tak głęboko nie chciało schodzić. Na 3 rundę można zrobić coś bardziej konkurencyjnego, zwłaszcza, że niektóre rzeczy da się policzyć na piechotę ;) |
Tutaj kończy się statystyka. Trzeba pokonać Zagłębie na wyjeździe i mamy awans.
|
Cytat:
O właśnie (21:29) w "Lidze -" mówią o meczu Zagłębia. |
rozmawiałâŁem z koleżką z Lubina. Po meczu z AGKŚ było mega wqrwienie za stratę punktów , to samo po meczu z Górnikiem. Teraz kiedy mają tylko 6 pkt do trzeciego miejsca, jest wielkie parcie na puchary. Trochę za darmo sprzedali Jagiełłę a chcą jeszcze zarobić na Sliszu Oku Pawłowskim i Forencu.
Za ch... nam nie odpuszczą.Tego możemy być pewni. 90 minut będą gryźć trawę. |
6 pkt, czyli tak na prawdę 7 bo będą niżej po 30 kolejce- to już jeden mecz więcej. Kwestia czy pierwsza czwórka da puchary.
|
jest jakaś opcja żeby żydownia wypadła z 8 ?
|
Cytat:
|
widze teraz , dodatkowo ktoś z pary my Lubin , chyba też nie , wiec niestety nie spadną mendy w tym sezonie :/
|
Ok teraz spróbuję przedstawić jak to może wyglądać z derbami jeśli uda nam się awansować:
Wiemy, że Cracovia na pewno zajmie miejsce 4-7. My natomiast w przypadku remisu możemy zająć tylko miejsce 8(oczywiscie niżej też ale to nie ważne), a w przypadku zwycięstwa tylko miejsca od 4-7. A więc: Miejsce 8 pozwoli nam grać derby u siebie tylko w przypadku 5 miejsca Cracovii. Aby tak się stało to: Zaglebie - Wisla- x Lech-Jaga - 2 Piast-Korona - 1x Legia-Pogoń - x2 Cracovia - Lechia - x(jeśli Pogoń wygra), x2(jeśli Pogoń zremisuje). Miejsce 7 to derby na 100 procent przy Kałuży gdyż 7 gra u siebie z 1,3,8 a tych miejsc Cracovia już nie zajmie. Zajmiemy 7 gdy: Zaglebie - Wisła - 2 Lech - Jagiellonia - obojętne bo przy naszym zwycięstwie i braku porażki Cracovii wyprzedzimy wyłącznie jedna z tych drużyn. Legia - Pogoń - 2 Cracovia - Lechia - 1x Miejsce 6 to derby u nas tylko w przypadku zajęcia 7 miejsca przez Cracovię. Aby tak było to: Zaglebie - Wisła - 2 Legia - Pogoń - 2 Lech - Jagiellonia - 1 lub 2 Cracovia - Lechia - 2 Miejsce 5 to derby na 100 procent u nas gdyż 5 gra u siebie z 4,6,7 a więc tylko te miejsca które Cracovia będzie mogła w tym wypadku zająć. Abysmy zajęli 5 miejsce to: Zaglebie - Wisła - 2 Cracovia - Lechia - 2 Legia - Pogoń - 1x Lech - Jaga - 1 lub 2 Miejsce 4 to derby na 100 procent u siebie bo wtedy gramy na R22 z 1,5,6,7 a nie ma tekiego wariantu żebyśmy my byli 4 a Cracovia 5. Wariant przy którym zajmujemy 4 pozycje jest tylko jeden i wtedy sąsiadka kończy na 6 miejscu: Zaglebie - Wisła - 2 Cracovia - Lechia - 2 Legia - Pogoń - 1x Lech - Jaga - X To by było na tyle. Wydaje mi się, że rozpiska jest właściwa i bez złych wyliczeń, jeśli coś się nie zgadza to proszę o wskazanie. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że przy naszym awansie derby zostaną rozegrane w Kauflandzie, gdyż w każdym rozpisanym wariancie musi się sporo dobrego dla nas ułożyć abyśmy grali u siebie. PS. Legia zakończy rundę zasadnicza na 2 miejscu. Abyśmy z nią grali u siebie to musimy zająć 6 lub 8 miejsce. 4,5,7 to gramy w Warszawie. |
fajna ciekawostka , ale lepiej żeby piłkarze nie czytali tego przed meczem :)
tylko zwyciestwo ! ps ciekawa jest ta dywagacja która była wcześniej podniesiona , mianowicie co w sytuacji (jak wiadomo końcówka sezonu to multiliga i mecze o tej samej porze) gdy wypadną mecze nasz i żydów w tym samym czasie ? |
Cytat:
Pewnie, będą coś kombinować w terminarzu... Ciekawe jak to rozwiążą. Mam tylko nadzieję, że w Sobotę o 20 dalej będziemy mogli sobie dywagować w tym temacie, gdyż w wypadku braku awansu już nie będzie nad czym kminić :) |
Póki co to w ogóle postarajmy się wygrać tam, bo wcale to takie proste nie będzie.
Zwłaszcza mając jednego cyrkowca na stoperze i drugiego w bramce. A widzę, że my od razu zastanawiamy się, czy będziemy na 5 czy 7 miejscu. Co przy 9 miejscu ? Plus albo minus, że Lubin już ma 8 - w teorii mogliby pewnie odpuscić. Z drugiej strony mają tak jak kolega wyżej napisał - ciśnienie na top pozycję i grube premie zapewnione przez KGHM, także i tak będą zadupcać na 5 biegu. |
spokojnie Karcze i inni dziennikarzole czytają forum , więc pewnie podniosą temat xD
|
Cytat:
To jest oczywiste, ale przeczytajcie sobie nazwę tematu i potem komentujecie. Ten temat do tego służy. Wcale nie zakładam, że znajdziemy się w top 8 (wręcz przeciwnie, już miesiąc temu pisałem, że nie wejdziemy my i Korona) - przedstawiam tylko warianty. |
Na pewno jak wygramy to nie będzie potrzeby zastanawiania się nad miejscem, bo już będzie po fakcie.
Mały mamy wpływ na to które miejsce zajmiemy, poza tym że wygramy to możemy tylko spoglądać z zaciekawieniem na inne spotkania. |
Cytat:
Nowy układ gier grupy mistrzowskiej: 31. kolejka: 1-3 5-7 2-4 6-8 32. kolejka: 7-1 3-5 8-2 4-6 33. kolejka: 1-2 3-4 5-6 7-8 34. kolejka: 4-1 2-3 6-7 8-5 35. kolejka: 1-5 4-8 2-7 3-6 36. kolejka: 8-1 5-4 6-2 7-3 37. kolejka: 1-6 2-5 3-8 4-7 Zagranie 2 spotkan w tym samym czasie mozliwe tylko w przedostatniej kolejce grupy mistrzowskiej. Pod warunkiem, ze Wisla i jude uplasuja sie na miejscach 5-8. |
Gunner1906
Ostatnie 2 przypadki można zsumować i wtedy mecz Lech-Jaga nie ma znaczenia. Wszystkie poprzednie są mało realne, bo Pogoń nie wygra w Warszawie. Czyli układ: Zagłębie - Wisła - 2 Cracovia - Lechia - 2 Legia - Pogoń - 1x daje nam mecz derbowy u siebie. Niestety z tych wyników najtrudniej będzie o nasze zwycięstwo.. |
Cytat:
|
Cytat:
Dodatkowo może się zdarzyć że Cracovia owszem przegra, ale to my przy zwycięstwie nad kretami wskoczymy na 4 miejsce (potrzeba do tego remisu Lecha i porażki bądź remisu Pogoni). Przy naszym awansie szansę na to że my i jude będziemy na miejscach 5-8 oceniam na 45 %, może 50%, ale na pewno nie 90 :). Nie umiem cytować dwóch osób w jednym poście (niech mi ktoś podeśle instrukcje na priv :)) więc odpisuje teraz kbr: Tak zgadza się, chciałem tylko wskazać co potrzeba do konkretnego miejsca, bo różnica między 4 a 5 jest dosyć spora gdyż daje nam o jeden mecz więcej u siebie. Moja opinia jest taka że my tego meczu nie wygramy. Ale jeśli się nam uda to najbardziej prawdopodobne jest, że zajmiemy miejsce 6 (wyprzedimy Zaglebie, Pogoń i kogoś z dwójki Lech/Jagiellonia). |
Cytat:
Najmniejsze szanse mamy na miejsce 4,8 i praktycznie zerowe na 7. Lechia przy swoim minimaliźmie jeszcze zostanie skarcona i wcale mnie nie zdziwi pozycja nr 4 dla parchów na koniec tej części sezonu. Na ten moment obstawiam: 4. cracovia 5. Jagiellonia 6. Wisła 7. Zagłębie 8. Lech --- 9. Pogoń 10. Korona |
A czy to ważne gdzie zagramy z żydownia ??? od 4 meczów lejemy ich u siebie i na kauflandzie.....
Dla mnie w tej kwestii istotne jest tylko to czy zagramy w grupie mistrzowskiej i tylko wyłącznie z powodów finansowych, bo jeżeli chodzi o kwestie sportowe, to: 2x wygrane derby do tego 4:0 z Legią, 5:2 w Poznaniu i 5:2 nad Lechią oraz prawie pewne utrzymanie to o wiele więcej niż spodziewaliśmy się realnie przed rozpoczęciem rozgrywek..... |
Wszystko w naszych rękach.
Zwycięstwo w Lubinie daje nam praktycznie górną część tabeli. Oczywiście, zbiegi okoliczności mogą sprawić, że nawet przy remisie będziemy w ósemce. Ale to już bardzo wysoki stopień niepewności. Rozkminy dotyczące miejsca w ósemce są ciekawe, ale i zabawne. |
Tak samo rozkmina na temat wyższej frekwencji w górnej ósemce. Uważam że przy dobrej ofensywnej grze nawet w dolnej części tabeli będzie wysoka frekwencja.
|
Cytat:
A przecież w dolnej 8 wszystkie mecze są w cenniku zwykłym, o 40% tańszym niż w przypadku meczów z Legia, Lechem i derbami. Biorąc wszystko do kupy różnica między miejscem 8 a 9 może być nawet rzędu ok 1,5-2 mln. |
Otóż to, walczymy o duże pieniądze. Większe niż z tytułu samych premii od nc+
Boję się jednak, że skończy się jak ostatnio: miały być puchary, a z Górnikiem przegraliśmy |
Cytat:
Później do usunięcia, nie ten temat. |
Grę w drugiej 8 będzie trzeba przyjąć z pokorą zważywszy na to że 4 miesiące temu miała być IV liga.. to będzie pokuta dla klubu za ten ostatni rok.
|
Cytat:
|
Pokora pokorą ale nadal wystarczy wygrać meczy by się znaleźć w top8. Więc nie ma się co martwić na zapas. Wszystko zależy od nas samych.
|
edit sprawdzilem szkoda szkoda ze zydownia nie ma szans na wypadniecie z 8mki...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl