Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

M89 08.02.2009 17:00

Dokładnie Bobic, szkoda by trochę było tej pięknej Gwiazdy z krzesełek, ale coś za coś. Miejsca stojące wcale nie są zabronione w regulaminie UEFA jeśli chodzi o mecze ligowe, co pokazuje chociażby stadion w Dortmundzie. Na D faktycznie krzesełek być nie powinno.

<wislak88> 08.02.2009 17:08

Ale żeby stadion dostał klase Elite musi posiadać 100% miejsc siedzących. A wszystkie stadiony na Euro muszą tą klase spelniać.

darotsok73 08.02.2009 17:58

-Elite- wymusza 100% krzesełek na stadionie , więc D stojące nie będzie, po za tym w myśl hasła "nigdy nie mów nigdy" to skąd wiecie że młyn zawsze będzie tam gdzie jest ?
Może( na pewno) kiedyś będzie nas tylu że wrócimy na C i w całości go zapełnimy?.

Mario Nh 08.02.2009 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 670647)
-Elite- wymusza 100% krzesełek na stadionie , więc D stojące nie będzie, po za tym w myśl hasła "nigdy nie mów nigdy" to skąd wiecie że młyn zawsze będzie tam gdzie jest ?
Może( na pewno) kiedyś będzie nas tylu że wrócimy na C i w całości go zapełnimy?.

:rotfl::rotfl::rotfl:

Oby młyn został na jednopiętrowej trybunie D.
No to po euro niech montują te składane krzesełka, nawet kosztem pięknej Gwiazdy.
O samych podestach możemy sobie pomarzyć co najwyżej.

Proud 08.02.2009 19:01

te same barierki to byłby niezły pomysł...problem z piknikami też by się rozwiązał - nie byłoby gdzie kiełbasy wszamać :)

harthausen 08.02.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 670649)
:rotfl::rotfl::rotfl:

Oby młyn został na jednopiętrowej trybunie D.
No to po euro niech montują te składane krzesełka, nawet kosztem pięknej Gwiazdy.
O samych podestach możemy sobie pomarzyć co najwyżej.


dlaczego zaraz Gwiazda na D po zmianie krzesełek na składane ma zniknąć? Chyba nie ma przepisu, że jak foteliki składane (przechylne jak w kinach) to na całej trybunie jednego koloru muszą być? Jak fotelik złożony to widoczny jest jego spód. Dopilnować, by spód miał ten sam kolor co oparcie i po sprawie.

dannato 08.02.2009 20:16

trochę się przydługawo o tych krzesełkach zrobiło...więc...:
1. na D i E krzesełka nie będą zmieniane bo nie ma takiej potrzeby,
2. na stadionie nie będzie miejsc stojących - w bundeslidze są bo dopuszczają to przepisy związku niemieckiego, u nas nie ma na to zgody.
3. stadiony na Euro2012 nie muszą wcale spełniać wymogów kat. ELITE.

hunter 08.02.2009 20:31

Poniżej film wideo zrobiony w sobotę 7 lutego:


Gucio25 08.02.2009 23:44

składane krzesełka byłyby lepsze, więcej miejsca. a składanymi krzesełkami również można białą gwiazdę zrobić i pewnie nawet by ładniej wyszła.
bardziej niż na składanych krzesełkach zależałoby mi na zlikwidowaniu pleksy, bo praktycznie na żadnym stadionie nie widzę pleks, a schody pełnią taką samą rolę - oddzielającą duży tłum (ileś tam tysięcy ludzi) na imprezach zbiorowych..

rafalek 09.02.2009 07:10

Tylko trzebabybyło zatrudnić jakąś obsługę, żeby pilnowała, żeby nie stać na schodach - wyobrażasz sobie, że u nas na meczu nikt nie będzie stał na schodach?

runner 09.02.2009 08:59

szkoda ze krzesełka na całym stadionie nie są czerwone,
ładniej by się cały stadion prezentował w tej cieplejszej barwie. :/

Wicked 09.02.2009 10:36

Tak dla ciekawskich wrzucam. Google i zumi nie ma jeszcze tak aktualnych map jak http://www.pkt.pl/mapy.html
http://img300.imageshack.us/img300/8714/wislazt5.jpg

element 09.02.2009 13:27

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/

Oni cały ten plac muszą odkopać czy tylko jakieś wyznaczone linie .. ?

Mishuh 09.02.2009 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 670460)
tylko, że oni budują stadion z prefabrykatów - gotowe elementy przyjeżdżają i tylko zmontować - na tak dużą trybunę jaką jest nasza C nie da się tak robić więc trzeba wszystko zalewać betonem na miejscu i dla tego tak długo to trwa.

da się tak dużą zrobić z prefabrykatów, robili już większe. Cały Waldstadion zrobili z kilkudziesięciu tysięcy prefabrykatów jak dobrze pamiętam. To po prostu nie jedyne i nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 670974)
Tylko trzebabybyło zatrudnić jakąś obsługę, żeby pilnowała, żeby nie stać na schodach - wyobrażasz sobie, że u nas na meczu nikt nie będzie stał na schodach?

a po co? Przecież swoich od swoich nawet najmniejszym buforem z ochrony oddzielać nie trzeba. W większości krajów świata nie ma ani pleks, ani pilnowanych schodów (zależy od standardu stadionów i samych sektorów) i ludzie nie giną.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 670730)
trochę się przydługawo o tych krzesełkach zrobiło...więc...:
1. na D i E krzesełka nie będą zmieniane bo nie ma takiej potrzeby,
2. na stadionie nie będzie miejsc stojących - w bundeslidze są bo dopuszczają to przepisy związku niemieckiego, u nas nie ma na to zgody.
3. stadiony na Euro2012 nie muszą wcale spełniać wymogów kat. ELITE.

ad. 1. - względne, ale nie mam zamiaru się kłócić.
ad. 2. - w tej chwili nie ma. też nie sądze, żeby to była realna opcja, ale kiedyś, kto wie. Oby.
ad. 3. - ale przepisy dla jednych i drugich są bardzo zbliżone.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 670647)
-Elite- wymusza 100% krzesełek na stadionie , więc D stojące nie będzie, po za tym w myśl hasła "nigdy nie mów nigdy" to skąd wiecie że młyn zawsze będzie tam gdzie jest ?
Może( na pewno) kiedyś będzie nas tylu że wrócimy na C i w całości go zapełnimy?.

nikt nie wróci na C, choćby nas był milion pińcet sto dziewińcet. To będą droższe miejsca wyższej klasy i temat zamknięty.

rafalek 09.02.2009 13:57

Mishuh - nie chodzi o oddzielanie naszych, tylko Gucio25 napisał, że schody mogą robić za oddzielenie sektora. To ja napisałem, że w Anglii jak masz wolne schody, to ktoś stoi i pilnuje, żeby na tych schodach nie stać. Tylko o to mi się rozchodziło.

Mishuh 09.02.2009 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 671086)
Mishuh - nie chodzi o oddzielanie naszych, tylko Gucio25 napisał, że schody mogą robić za oddzielenie sektora. To ja napisałem, że w Anglii jak masz wolne schody, to ktoś stoi i pilnuje, żeby na tych schodach nie stać. Tylko o to mi się rozchodziło.

Ale schody mogą robić jako oddzielenie nawet jak nie są wolne. A oddzielenie sektora od drugiego to właśnie jest oddzielanie naszych od naszych, bo oni są na tych sektorach ;)

darotsok73 09.02.2009 15:11

Mishuh
Powtarzam : "nigdy nie mów nigdy" , D sektorek fajny, oprawy na nim wyglądają extra, klimat jest , ale co będzie jutro, za rok czy za 5 lat tego nie wiadomo . Całą dekadę spędziłem na C , ostatnio na E (też był kiedyś świetny doping) a dziś D, nie ma się co zarzekać.
Z tym że rzeczywiście na sektorach " droższych" bez stewardów i "pustych schodów " pewnie by się nie obyło.

cola 09.02.2009 18:28

mam pytanie kiedy zacznie sie rozbiórka A i B?? bo karnety nei są już sprzedawane na te sektory

Bronowianin 09.02.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cola (Post 671232)
mam pytanie kiedy zacznie sie rozbiórka A i B?? bo karnety nei są już sprzedawane na te sektory

Nie wiadomo tego jeszcze dokładnie. Klub chce aby do końca rundy wiosennej grano przy sektorach A/B, jednak prawdopodobnie, aby móc ukończyć budowę stadionu w terminie rozbiórka starej trybuny zachodniej i budynku klubowego rozpocznie się w trakcie jej trwania - najprawdopodobniej w kwietniu.

heri123 09.02.2009 23:30

chcialbym zobaczyc zdjecia ze srodka pod nowymi trybunami. nigdzie nie mozna znalezc takich fotek...
przeciez prace sa tam ukonczone, prawda?

zna moze ktos linka na strone ze zdjeciami wewnatrz stadionu?

latarnik 09.02.2009 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heri123 (Post 671446)
chcialbym zobaczyc zdjecia ze srodka pod nowymi trybunami. nigdzie nie mozna znalezc takich fotek...
przeciez prace sa tam ukonczone, prawda?

zna moze ktos linka na strone ze zdjeciami wewnatrz stadionu?


tutaj masz zdjęcia z zaplecza E
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._id=3&index=35

zaplecze pod D jest jeszcze nie wykonane

WislaFan123 10.02.2009 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 671234)
Nie wiadomo tego jeszcze dokładnie. Klub chce aby do końca rundy wiosennej grano przy sektorach A/B, jednak prawdopodobnie, aby móc ukończyć budowę stadionu w terminie rozbiórka starej trybuny zachodniej i budynku klubowego rozpocznie się w trakcie jej trwania - najprawdopodobniej w kwietniu.

Klub chce do derbow... ktore beda 21-22 marca...

dj_ibutti 10.02.2009 01:04

Sektory są rozdzielone ze względów BHP... za duże nachylenie, za dużo ludzi, za mało wyjść awaryjnych. O to chodzi.

Goomis 10.02.2009 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 671478)
Sektory są rozdzielone ze względów BHP... za duże nachylenie, za dużo ludzi, za mało wyjść awaryjnych. O to chodzi.


BHP? A co to ma do stadionów?
To już prędzej ppoż, lub jakieś prawo budowlane.


Pozdrawiam,
LJ

dj_ibutti 10.02.2009 12:19

Ogólnie ujmując bezpieczeństwo. Nie czepiaj się, późno było jak to pisałem i mi się po...merdało.

emailowiec 10.02.2009 12:35

Uwaga, uwaga! Jest druga koparka :) Będzie szybciej ;)

Bobic 10.02.2009 13:18

A ja sie zastanawiam czy oni będą tez kopać tam gdzie jest teraz ten gruz(?) na srodku czy tylko tak przy samych bokach (tzn. od tej ulicy, od boiska i od D i E)
Ps. Jest i trzecia koparka :-)

spinnaker 10.02.2009 13:27

Dokładnie to 3 :) Ale 3 jeszcze nie pracuje. A wywrotek jest jakieś z 16 na okrągło. Ogrodzenie od strony Reymana przesunięto tak żeby wywrotki mogły tam podjeżdżać i zabierać ziemię.
http://img7.imageshack.us/img7/5214/...0473fc8.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/607...0474hj0.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/214...0475qk9.th.jpg http://img87.imageshack.us/img87/606...0476ci6.th.jpg
Jakość telefonu komórkowego :P

Goomis 10.02.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 671578)
Ogólnie ujmując bezpieczeństwo. Nie czepiaj się, późno było jak to pisałem i mi się po...merdało.

Nie czepiam się, ot ludzka ciekawość.

No offence :-)

Pozdrawiam,
LJ

harthausen 10.02.2009 15:41

trzeba przyznać, że nieźle to wygląda jak na Reymana jedna ciężarówka za drugą zabierają urobek koparki.
Powariowali, już po trzeciej a oni dalej w pracy :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl