Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

Pan Jotka 03.11.2009 21:35

Kazdy powod jest dobry zeby nie jechac. Pytanie dlaczego na mecze w Krk nie przychodzili? Mieli wyjebane? Protest mieli? Czy ktos wyrywal krzeselka? Wielka ściema i tyle. Mi kibol Cracovii powiedzial--nie chodzimy na piłke tylko chodzimy na hokej.I kto jest kibicem sukcesu, co?

7 kotów 03.11.2009 21:42

A moze ich zwykly cykor oblatuje ze sie w koncu na nich gdzies tam w Sosnowcu Pogon zasadzi :)
W sumie moglaby sie zasadzic. :/

Pan Jotka 03.11.2009 21:50

Pogon ma kosę z Sosnowcem jak diabli ... Ale Sosnowiec by sie mógł zasadzić, bo ma z koszernymii kose. I Legia też by mogła(zasadzić sie ;-) . Zresztą kto nie ma z nimi kosy, co?

spartan 03.11.2009 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 811934)
Pogon ma kosę z Sosnowcem jak diabli ... Ale Sosnowiec by sie mógł zasadzić, bo ma z koszernymii kose. I Legia też by mogła(zasadzić sie ;-) . Zresztą kto nie ma z nimi kosy, co?

Na ich wyjazd to Pogoń FC Jaworzno styknie...albo Ruch FC Zakopane :rotfl:

NowaHutaWNH 03.11.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 811934)
Pogon ma kosę z Sosnowcem jak diabli ... Ale Sosnowiec by sie mógł zasadzić, bo ma z koszernymii kose. I Legia też by mogła(zasadzić sie ;-) . Zresztą kto nie ma z nimi kosy, co?


co do reszty spraw, masz rację ale to akurat żaden argument. My też mamy długą listę.

Pan Jotka 03.11.2009 22:11

Bo my mamy specjale.A robia je bo nawet na mecze z Piastem jedzie nas wiecej osob niz oni na mecz największą zgodą. Memento Wiślacy: różnimy sie pod względem skali--MY jesteśmy duzi, a koszerni są mali ;-)
Ps.Taka mala parafraza RTSu.

Kris54 08.11.2009 14:42

Cracovii około 100 w Warszawie. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic czemu na meczu swojej zgody (najlepszej zgody?) jest ich kolejny raz tak mało? Mają tam jakieś ograniczenie? Nie napinam się, bo np. do Wrocka pojechało ich ok. 200, do Chorzowa 300 a do Sosnowca ostatnio 100, także możliwości mają.

A na Kamiennej generalnie tłoku nie ma...

Tuman 08.11.2009 15:17

Z tego co mi sie wydaje mieli wstęp na mecz darmowy : ) Musieli sobie zapłacić tylko za dojazd.
Liczbowo to KSP jest od nich lepsze. A to nie lada wyczyn.

_gilardino_ 08.11.2009 15:32

Nie mają żadnych ograniczeń, nawet do Kielc nie wykorzystali puli biletów a mieli wyjazd za 35zł (my 65zł) bo pojechało ich 690. Śmieszny klub - śmieszni kibice, fajnie gdyby zostali jeszcze na sezon w Ekstraklasie bo w końcu będą prawdziwe derby ze sporą kibiców gości, szczególnie na naszym stadionie( o ile wykorzystają pulę biletów :D) a potem życzę im paru lat w niższej lidze żeby spadli na samo dno, bo choć na mecze nie jeżdżą to na mieście ich wciąż sporo :/

Wojtas 09.11.2009 00:13

No faktycznie .. liczby Cracovii równaja do Odry Wodzislaw ale to nie nasz problem ...

To-Masz 09.11.2009 01:50

Cracovia swoje lata świetności ma dawno za sobą... W momencie gdy piłkarze "zawojowali"najpierw III a potem II ligę i przed drużyną stanęła możliwość awansu do Ekstraklasy (I ligi), na trybunach zaczęło robić się tłoczno. Z tego co pamiętam na mecz z Górnikiem Polkowice(?), po którym miał być świętowany awans do Ekstraklasy, zapotrzebowanie na bilety było kilka razy większe niż pojemności stadionu na Kałuży. To właśnie wtedy w Krakowie zrobiła się "moda" na Cracovię. Z jednej strony wyniki sportowe, z drugiej fascynacja ekipami hools, które wtedy uchodziły za synonim nejlepszych ekip w Polsce (JG,AW). Jedni ze względu na"interesiarski" charakter Cracovii zaczęli się przerzucać, inny zafascynowani modą na anty Wisłę i osobę nijakiego M. również wybierali tą drogę, a jeszcze inni byli namawiani przez starszych i siłą rzeczy decydowali się na dobrowolne obrzezanie... Tak to się huśtało przez parę sezonów. W pewnym momencie zabrakło wyników sportowych, zabrakło (M) i dla niektórych przychodzenie na Cracovię straciło sens, klub zaczął wpuszczać na stadion tylko posiadaczy karnetów i tak to od pewnego momentu zaczęło umierać śmiercią naturalną... I tak do dzisiaj pasiaste staczają się po równi pochyłej... Jak dla mnie nic nie wskazuje na to żeby miało być inaczej... Mieszkam na osiedlu gdzie to żydowskie "lifestyle" było bardzo dobrze zauważalne. Widziałem jak dorasta całe to obrzezane pokolenie... Wierzcie lub nie, ale z ekipy która w 15-20 głów jeździła na Kałuży zostały może 4 osoby,które to od czasu do czasu pojawiają się na meczu. I nie mówię tutaj o sosnowcu, ale o meczach które Pasy grały u siebie. Po osiedlu które kiedyś było zbombardowane wrzutami Pasów, dumnie chodzą chłopcy w koszulkach z Białą Gwiazdą na piersi. A najlepsze jest to że jedni drugich mają w dupie... Podejrzewam ze jedno osiedle jest tylko małym obrazem całej sytuacji po drugiej stroni błoń. Ich liczby są jakie są... Jak dla mnie jest to rzeczywisty obraz Cracovii w Krakowie.!!! Nadmienię tylko że na Wiśle nieprzerwanie jestem od 1996 roku i pewne rzeczy znam z autopsji...

Krissu 09.11.2009 07:52

Cytat:

Organizacja "Nigdy Więcej" jest na wskroś lewacka. Wystarczy zerknąć na słynny już indeks symboli zakazanych opracowany przez owo stowarzyszenie. Znajdziemy tam krzyże celtyckie, swastyki, szczerbce, falangi, nawet flagę konfederatów stanów południowych z wojny secesyjnej, ale na próżno szukać tam sierpa i młota.

Larum grają w siedzibie "Gazetki Wyborczej", oto widmo zaprzepaszczenia tylu lat walki stanęło jak żywe przed oczyma dziennikarzy opłacanych przez Agorę. Oto Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców rozpoczął rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie listy symboli zakazanych na polskich stadionach. Listy której stworzenie i propagowanie było dotąd wyłączną domeną organizacji "Nigdy Więcej", oczywiście gorąco popieranej przez środowisko "GW".

Organizacja ta, jak sama o sobie pisze, "jest organizacją która za cel obrała sobie przeciwdziałanie: nacjonalizmowi, neofaszyzmowi, nietolerancji, nienawiści wobec innych" słowem lewacy wojujący. Zawsze mnie uczono, że rzeczy należy nazywać po imieniu, a organizacja "NW" jest na wskroś lewacka, co widać po wyrażanych poglądach. Kto nie widzi, niech kupi sobie okulary. Jeśli ktoś pragnie dowodów, wystarczy zerknąć na słynny już indeks symboli zakazanych opracowany przez owo stowarzyszenie. Znajdziemy tam krzyże celtyckie, swastyki, szczerbce, falangi nawet flagę konfederatów stanów południowych z wojny secesyjnej, ale na próżno szukać tam sierpa i młota, CCCP czy innych symboli rodem ze wschodu.

Zresztą nie będę ukrywał, że nigdy nie przepadałem za stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, które z wiceministra edukacji w rządzie Jerzego Buzka Pana Krzysztofa Kawęckiego zrobiło "postać szeroko znaną w kręgach sympatyzujących z ruchami nacjonalistycznymi i faszyzującymi". Miałem przyjemność poznać Pana Krzysztofa Kawęckiego i na przypinanie mu takiego paszkwila nawet bym nie wpadł. No ale widać organizacja NW wychodzi z założenia, że kto nie jest z nami, ten przeciwko nam i dawaj wszystkich do jednego wora.

Byłbym zapomniał, że to ta sama organizacja która przyznaje tytuł „Antyfaszysty roku” i uhonorowała tym zaszczytnym mianem niejakiego Simona Mola, co chyba nawet nie wymaga specjalnego komentarza.

A jednak właśnie w obronie tej organizacji, zabiły wczoraj mocniej serca w siedzibie Gazety Wyborczej, a światło dzienne ujrzał wspaniały artykuł (i to nie byle gdzie bo już na stronie drugiej), tu pozwolę sobie przytoczyć wersję elektroniczna.:

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,7227069,Sojusz_PZPN_z_kibolami.html

Przeliczyłem z czystej ciekawości, słowo kibol pojawia się w tekście 8 razy, wliczając w to tytuł 9. Jak widać dziennikarze* zatrudniani przez GW nawet nie trudzą się w stosowanie zamienników. Ah, przepraszam nic podobnego, oni świetnie znają się na posługiwaniu językiem polskim, ale stylistyka w tym artykule jest zamierzona. Musi być przecież identyfikacja wroga ludu (tfu), obywateli. Oczywiście Gazetka nie zaprzepaściła szansy i powyciągała wszelkie fakty i mity, posty "Litara" z Wiary Lecha z forum kibiców Lecha Poznań, komentarz !!! z portalu Legialive. To już nawet nie jest groteska, żeby cytować anonimowy wpis pod jakimś artykułem. Skąd pewność, że sami autorzy nie napisali tego komentarza zawczasu? Jeśli to ma być źródło wiarygodnych informacji, to od razu zamiast codziennej prasówki, róbmy przegląd komentarzy na Onecie czy nawet portalu GW. Rzetelność informacji gwarantowana.

Na deser GW zostawiła sobie postać "Starucha" gniazdowego Legii i słynną już kilkuminutową interwencje ochrony. Tu muszę niestety bardzo niechętnie zrobić dygresję do wydarzeń ze stadionu na Łazienkowskiej z przed tygodnia. Gdzie podczas spotkania ekstraklasy między Legią Warszawa a Ruchem Chorzów, ochrona siła usunęła osobę odpowiedzialną za prowadzenie dopingu. Powodem interwencji było zaintonowanie okrzyku "Jeszcze jeden" co w korelacji ze śmiercią Jana Wejcherta miało być przekazem skierowanym do innego właściciela koncernu ITI Mariusza Waltera, który pozostaje w konflikcie z kibicami Legii. Oczywiście okrzyk został głośno skomentowany w mediach, szczególną uwagę poświęciła mu wiecznie walcząca GW jak i inne media. Niestety w zeszłym tygodniu niewiele osób zadało sobie takie pytania jak:

- Dlaczego akcja pacyfikacyjna w stosunku do kibica została przeprowadzona w czasie trwania zawodów, co mogło spowodować zamieszki na stadionie?
- Dlaczego ochrona, która wedle przepisów ustawy o organizacji imprez masowych powinna mieć w widocznym miejscu identyfikatory, takowe miała pochowane? (Proszę poprzeglądać zdjęcia na 20 ochroniarzy biorących udział w zajściu, widoczny identyfikator ma 1 !!!)
- Dlaczego na oficjalnej stronie KP Legia twarze interweniujący ochroniarzy zostały rozmazane celem utrudnienia identyfikacji? Przecież ci ludzie powinni na każdą prośbę okazywać swój identyfikator z danymi osobowymi o sobie oraz ze zdjęciem, więc jaki cel ma maskowanie tych ludzi?

GW swego czasu "zaimponowała" wszystkim "wyzwolonym środowiskom" akcją koszulkową, polegającą na umieszczaniu na nich różnych tekstów, z których większość była poniżej pewnego poziomu. Sztandarowym przykładem tego był tiszert "Nie płakałem po Papieżu". Ciekawe jak publicyści* GW zareagowaliby na koszulki "Nie płakałem po Wejchercie"? Wychodzę z jakiegoś dziwnego przekonania, że hipokryzja w środowisku GW jest tak duża, że piana na ustach przesłoniłaby pamięć o własnych działaniach.

Gazeta Wyborcza celowo bije pianę, jeśli faktycznie OZSK dojdzie do porozumienia z PZPN i nagle część symboli narodowych powróci na stadiony, albo o zgrozo pojawią się w indeksie symboli zakazanych symbole komunistyczne, będzie to wielki krok w tył dla środowiska GW w walce z "nacjonalistycznymi kibicami". Teraz GW ma ostatnią szanse na stanięcie do walki i wywalczenia tego co ich. Dlatego stara się jak może wykorzystać wszystkie możliwe metody, celem umacniania swojej pozycji, jako jedyne słusznego źródło wszelkich prawd.

A ja wam powiem krótko, guzik prawda.


PS. Autor jednoznacznie negatywnie odnosi się do okrzyków gniazdowego Legii Warszawa w meczu z Ruchem Chorzów.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/27204

W celu uczczenia Jaśnie oświeconej GW proponuję zmianę tytułu tematu na "Kibolowanie na polskich stadionach".

pan_premier 13.11.2009 11:26

ciekawy link dziś dostałem odnośnie zewierzecenia kibiców Legii

http://olgierd.bblog.pl/wpis,jak;iti...rta,37004.html

z komentarzy pod wpisem:
Cytat:

Zmarł Izaak Blumsztein, prowadzący zajazd przy Długiej 12, smaczne posiłki, wygodny
nocleg, przystępne ceny, o czym zawiadamiają nieutuleni w żalu wdowa i dzieci.
to kto jest większym zwierzakiem Staruch czy ITI ?

PS dziekuję ITi, za to że wiem co to Legia :lol:

KOMINEK 13.11.2009 11:37

Jeśli firma żegna człowieka to skupia się na jego życiu zawodowym tak jest zawsze i nie ma w tym nic dziwnego.

WRzŚ 13.11.2009 12:18

tylko z tego co zauważyłem np w gazetach jest wzmianaka typu "wspaniały ojciec, dziadek i brat. Biznesmen załozycie grupy ITI" a nie robienie rekalmy z numerem konta na poł strony
niech mu na grobie jeszcze kolorowe logo .......ną i adres www by przechodzacy obok nie przegapili, i prosto z cmentarza naszała ich ochota na wizytę w kinie.

KOMINEK 13.11.2009 13:11

Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi (fakt, że ITI).

A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

Krissu 13.11.2009 13:24

W TVN żegnali go prawie jak papieża.
W głównym wydaniu "Faktów" zajawki z pogrzebu, w "Uwadze" program o życiu Wejcherta, w TVN24 u Olejnik wywiad z Kondratem na temat Wejcherta.

StelmiOriginal 13.11.2009 13:30

To nie koniec Krissu, przez prawie 2 tygodnie dzień w dzień czarna wstążka na ubraniach prowadzących programy TVN, jak TzG, Mam Talent, Fakty itd.

Masakra

pirat.z.karaibow 13.11.2009 13:34

I co w tym dziwnego?

StelmiOriginal 13.11.2009 13:36

To jest dziwne, ze jak zmarł ten dziennikarz Marcin Pawłowski co miał raka to wspomnieli o nim w paru materialach i co roku tam pare minut materiału jest o nim, a Wejherta to przez 2 tygodnie non stop pokazują... do znudzenia, jaby chcieli zrobić z niego świętego

WRzŚ 13.11.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi (fakt, że ITI).

A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

no i własnie wzmianka jedynie jaka funkcję pełnił i gdzie (+ w jednym ze uhonorowany czymś tam) a nie cała biografia.

saklak1906 13.11.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 816229)
To jest dziwne, ze jak zmarł ten dziennikarz Marcin Pawłowski co miał raka to wspomnieli o nim w paru materialach i co roku tam pare minut materiału jest o nim, a Wejherta to przez 2 tygodnie non stop pokazują... do znudzenia, jaby chcieli zrobić z niego świętego


Co innego jest szeregowy pracownik a co innego czlowiek ktory stworzyl TVN. Wiec logiczne jest ze go beda oplakiwac jeszcze dlugo bo dzieki niemu maja dosc dobrze platna prace. A i teraz trzeba sie przed nowym prezesem/prezydentem grupy ITI popisac bo i On za mlody nie jest.

A ze przy okazji mozna zbic na tym kapital to druga sprawa, dla mnie bylo by dosc dziwne ze bylo by cicho o Jego smierci tak jak bylo w przypadku choroby. Ludzie sie dowiedzieli ze byl ciezko chory dopiero jak zamkna oczy na zawsze.

Co jak co ale taka glowe do interesow jaki mial Wejchert to ja bym chcial miec, moze cos z tego bedzie bo i On w Angli pracowal jak i ja.

KOMINEK 13.11.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WRzŚ (Post 816234)
no i własnie wzmianka jedynie jaka funkcję pełnił i gdzie (+ w jednym ze uhonorowany czymś tam) a nie cała biografia.

Dwa tygodnie temu chowaliśmy u nas na uczelni dwóch profesorów i uwierz mi wszystko wyglądało dość podobnie. Życiorys od asystenta do profesora z odznaczeniami nagrodami wyróżnieniami itp itd.

mcovalski 13.11.2009 18:26

Ostatnich 10 postów jest o TVN i jego ramówce. Nie widzę nigdzie słowa kibic etc.
Zmienimy nazwę tematu na "ITI SPIERDALAJ !!" ??
:shock: :foch:

Pan Jotka 13.11.2009 19:06

TEMAT BRZMI : KIBICOWANIE NA POLSKICH STADIONACH, A NIE WEJCHERT-JEGO ZYCIE I TWORCZOŚC WG TVNu oraz dlaczego to oglądamy.

simone 13.11.2009 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
Może ja oglądam inny nekrolog, ale ja nie widzę tam numeru konta na pół strony tylko dopisek by pieniądze przeznaczone na kwiaty wpłacać na konto fundacji wspomagającej innych ludzi

Patrząc na styl i całą otoczkę, to brakuje tylko dopisku, żeby zamiast modlitwy za zmarłego należałoby udać się na pobliską pocztę czy do oddziału najbliższego banku, tam poprosić o blankiet wpłaty na konto, na nim nanieść odpowiednie dane, a w rubryce "tytułem" wpisać- srebrniki zamiast znicza... Jakim prawem ktokolwiek może nam narzucać (czego doskonałym przykładem jest ów pseudonekrolog) to w jaki sposób mamy uczcić pamięć zmarłego...?!
Żebyśmy się dobrze zrozumieli- nie atakuję fundacji, bo zrobiła wiele dobrego, ale bezkrytyczny do tego typu fundacji nie jestem, bowiem zdarzają się tego typu "numery" jak choćby z fundacją naszej byłej pierwszej damy "Porozumienie bez barier". Co do samego Wejcherta, nic do niego nie mam. Różnie można go oceniać (niektórzy wspominają o jego "nieczystej" przeszłości), ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że tacy jak on współtworzyli w naszym kraju kapitalizm czy wprowadzali trochę zachodniego powiewu dla "sierot po komunie". Jaki jest (pseudo)kapitalizm u nas każdy widzi, dlatego na pomniki nie mam go zamiaru stawiać (tak jakby to chciało całe ITI)...
Ale jest jedno niezaprzeczalne (dla mnie, nie wiem jak dla Was i wiem jak dla Starucha...), jak mówi stare przysłowie- De mortuis aut bene, aut nihil (O zmarłych należy mówić dobrze albo wcale), dlatego debilizmem w czystej postaci było dla mnie zachowanie S. i jemu podobnych... niech mi tu nikt nie wyjeżdza z Hitlerem czy Stalinem, bo nie o to tutaj chodzi. Staruch zasłużył sobie na to co go spotkało.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 816221)
A że nekrologi firmowe właśnie tak wyglądają możecie sprawdzić sobie tutaj
http://www.e-dp.pl/pl/informatory/ne...blst:2009:11:4

Tylko weź mi wskaż Kominku chociaż jeden nekrolog z linka, którego podałeś gdzie widniało by jakiekolwiek logo jakiejkolwiek firmy czy uczelni i to w dodatku w kolorze... Ja widzę różnicę w tym co zamieściłeś a w tym co urodziło ITI. Żadnej dyskusji (w tym tej na naszym forum) by nie było gdyby nekrolog był w takim stylu jak te z Twojego linka.

spartan 14.11.2009 00:10

Agrest zaczął narzekać na doping (a nawet brak)
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...giellonii.html

Ala1955 14.11.2009 20:20

Znalazłam jeszcze taki filmik na youtube dotyczący Kielc - chyba jeszcze nie było:
http://www.youtube.com/watch?v=f7gbs82trJY

element 20.11.2009 18:08

Korona - Zagłębie

http://i45.tinypic.com/2vkdagl.jpg
http://i47.tinypic.com/2enqjrs.jpg
http://i48.tinypic.com/5c0yzc.jpg

mcovalski 20.11.2009 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 818872)

robi wrażenie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl