Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

e 23.08.2008 19:07

Dla mnie zdobycia majstra przez Wisle w tym sezonie bedzie mega sukcesem.

Tak patrze na to wszystko i widze dwa fronty
jeden to bardzo mocny Lech. Jada sobie, jada. Technika, dynamika, szybkosc. Mile dla oka. Jesli poprawia skutecznosc bedzie jeszcze lepiej.
drugi to brak zmiennikow w Wisle / kontuzja kogos z 1 jedenastki i po ptakach (jest paru co sie sprawdza, paru za duzo powiedziane, moze mamy 3 wartosciowych zmiennikow na dana pozycje / Brozek jesli odejdzie zima.. to nawet nie chce myslec co bedzie.
Lecha jedenastka nie jest mocniejsza od naszej. Ale w razie czego nie bedzie nikogo na zmiane.

I tego sie wlasnie obawiam.

Lech i Wisla beda walczyc o majstra. To juz pewne.
A kto wywalczy? dopoki Brozek nie odejdzie szanse sa wyrownane z widocznym procentem na nasza korzysc.
Brozek odchodzi zima - kontuzje podstawowych zawodnikow - nie bedzie wzmocnien = majstra bedzie mial Lech.
Ale wierze ze Wisla jako pilkarze i trener pomimo zawirowan kadrowych i chorej polityki transferowej klubu przez ktora nie mozemy sie czuc teraz pewni Mistrza dadza rady i gwiazdki z trenerem nas nie zawioda.


Zle to Bossie rozegrales.

K_2 23.08.2008 19:15

Nie jestem wróżką ,ale jak nie wzmocnimy skladu to mistrzem bedzie Lech. Skorza w zeszlym sezonie mial za zadanie zdobyc mistrza z Wisla , w tym widac ma za zadanie zdobyc mistrza Mloda Wisla.
Nie ma sily sklad sie ebdzie wykruszal ,kartki kontuzje ,potrzebni sa zmiennicy a nie szrot

Arked 23.08.2008 19:16

Lech idzie na mistrza. Ich gra naprawdę robi wrażenie. Ofensywe mają wyraźnie lepszą od naszej. Mam jednak nadzieję, że w całokształcie nie będziemy gorsi i dzięki skuteczności, doświadczeniu naszych piłkarzy i talentowi Skorży będziemy cały czas krok przed nimi.

marcinarsenal 23.08.2008 19:21

Lubię patrzeć na grę Lecha, bo to co oni grają w tym sezonie to naprawdę jak na polskie warunki wirtuozeria. Wisła tak na dobrą sprawę, też nie gra źle, brakuje koncentracji, ale jak na razie dopisuje nam szczęście. Widać, kto tak naprawdę rządzi w polskiej piłce. Majster dla dobra polskiej piłki dobrze, ze zagrożony ;] ale nie ma innej możliwości, żeby nie został w Krakowie!

WrbJohny 23.08.2008 19:23

nie dzielmy po 3 kolejkach skóry na niedźwiedziu,, nasi rozkręcają się z meczu na mecz, a pamiętając metody szkoleniowe Smudy to za jakiś czas może się okazać że kopacze Lecha będą wycieńczeni treningami u Franza,, z takimi ocenami poczekajmy jeszcze kilka dobrych kolejek.

Elendil 23.08.2008 19:24

spokojnie... pograją tak do połowy września i pod "presją" znowu siadną. Na wiosne to będzie tylko cień tej drużyny. A wtedy Legia zacznie gonić, ale nas nie dogoni. Rzekłem.

Ogryzek 23.08.2008 19:28

Nie ma wątpliwości że Lech gra świetnie i w dodatku trafił z formą. Ale trzeba pamiętać że mistrzem zostaje ten zespół kto ogrywa takie zespoły jak Bełchatów, Piast czy Odra nawet po 1-0. Lech zaliczył na razie jedną wpadkę. My jeszcze nie i mam nadzieje że nie dostąpimy tego zaszczytu:) Dlatego nawet bezpośredni mecz miedzy Wisłą, Lechem czy Legią nie będzie najprawdopodobniej o niczym decydować. Do kiedy nie będziemy gubić punktów ze słabeuszami jesteśmy w grze, więc nie ma co panikować:D

Charlie 23.08.2008 19:30

Niektórzy popadają ze skrajności w skrajność. 2 tygodnie temu Lech przegrał z Bełchatowem i od razu wszyscy śmiali się z podopiecznych Smudy i pisali jacy ci są słabi. A teraz Kolejorz stuknął dwóch ligowych średniaków i od razu pisanie, że idą na mistrza i mają większe szanse niż Wisła. Radziłbym trochę wyluzować, bo powody do niepokoju będziemy mogli mieć dopiero w przypadku złego wyniku w bezpośrednim meczu z Lechem.

Maćko 23.08.2008 19:34

"Lech idzie na mistrza", "Lech gra świetnie", itd.
Licytujcie się dalej.
Tabela, tabela.

E:
Charlie_ - otóż to.

Gwiaździsty 23.08.2008 19:35

Defetyści odpocznijcie od komputerów, bo żałość bierze jak sie czyta ...kibiców ...no właśnie kogo ?

WrbJohny 23.08.2008 19:37

Dajcie sobie już wszyscy spokój z tym zasranym Kuchenkorzem!! A to mają najlepszych kibiców, a to najlepiej grają...-gówno prawda to MY Wisła jesteśmy najlepsi w obydwu względach!!

Barbarossa 23.08.2008 19:38

Lech w tej chwili gra lepiej od Wisły, ale z ekipy Smudy zejdzie wkrótce powietrze, bo nie było takiej drużyny w historii ligi, żeby przez cały sezon grała na takim poziomie jak Lech teraz. Nawet Wisła, choć zakończyła ostatni sezon z 14-punktową przewagą, to w wielu meczach nie graliśmy z taką miażdżącą przewagą na jaką wskazywałby wynik (innymi słowy byliśmy bardzo skuteczni).

Nasz dotychczasowy sukces polega na tym, że nawet jak ktoś z podstawowej "11" pauzuje (kontuzja, kartki) to eksperymentalnie ustawiony zmiennik prezentuje się zaskakująco dobrze (Junior Diaz z Beitarem czy Kowalski z Bełchatowem). I oby tak dalej! :)

Pablo84 23.08.2008 20:00

Moim zdaniem Lech gra gorzej od Wisły.Pokazuj to np ilość zdobytych punktów.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, to też gra Wisły bardziej mi się podoba.Być może miałem niefarta, ale gdy włączyłem w 70 min mecz Lech-Górnik, to zobaczyłem jedynie pare fajnych akcji Lecha i przestraszonego Górnika, który w ostatnich minutach nieśmiało przyatakował.

Zupełnie nie rozumiem tego co tu się wypisuje.Prawdę mówiąc nie mogę się doczekać bezpośredniego pojedynku z "Kuchenkorzem"- już niedługo...
Bardziej od pojedynku z Lechem obawiam się o derby....

St@chu 23.08.2008 20:01

Nie róbcie z Lecha Barcelony... Jak czytam wpisy niektórych to wydaje mi się że opisują nie tą drużyne, której nazwe wymieniają...

Jeśli stwierdzamy na podstawie trzech spotkań, że jakakolwiek drużyna, w tym przypadku Lech, jest zajebista to równie dobrze możemy powiedzieć że Wisła jest świetna bo wygrała z Beitarem 5-0, a mogła wyżej...

Liga trwa Bogu dzięki prawie rok i myślę, że jeszcze nie raz zobaczymy Lecha takiego jak w pierwszym meczu pucharowym w Azerbejdżanie, tak samo jak nie raz zobaczymy Wisłę z meczu z Beitarem...

Lech w każdym sezonie miał wielkie wzloty, ale potem następowały równie spektakularne upadki.... Być może to będzie ich sezon, tego nie można wykluczyć, ale na dzień dzisiejszy nie można tak skrajnych opinii wydawać, że mają pakę, że idą na mistrza, etc.

A tak już kończąc to znając Smude zajedzie ich w zimie i będzie po ptokach w rundzie wiosennej, o ile utrzymają nawet dobrą dyspozycje do grudnia :P

Arked 23.08.2008 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 590552)
"Lech idzie na mistrza", "Lech gra świetnie", itd.
Licytujcie się dalej.
Tabela, tabela.

E:
Charlie_ - otóż to.

Oby tabela tak wyglądała za kilkanaście kolejek. Narazie Lech prezentuje się wyraźnie lepiej od nas i kolejność w tabeli może się szybko zmienić. Nasza szansa polega na tym, że mogą być efektowni ale nie efektywni. Ofensywnie wyraźnie nas przewyższają. My jednak w poprzednim sezonie udowodniliśmy, że potrafimy wygrywać przegrane mecze (doświadczenie, cwaniactwo, szczęście), a Lech ma odwrotną tendencję (często przegrywa będąc lepszym).

Zobaczymy jak obie drużyny będą utrzymywać formę i radzić sobie w trudnych sytuacjach (kartki, kontuzje).

Nie rozumiem reakcji niektórych. Lech narazie gra świetnie i nie boję się tego napisać. W kontekście żenującego okna transferowego w naszym wykonaniu mistrzostwo dla Wisły jest poważnie zagrożone.

Ogryzek 23.08.2008 20:35

Majewski po ekscesach alkoholowych na kadrze już wytrzeźwiał i rozgrywa dobre zawody na ŁKS. Na razie remis 1-1 w Łodzi:)

A ŁKS jak Cracovia lubi sporo pośpiewać o lokalnym rywalu....

PS
Jest już 2-1 dla Polonii

Gwiaździsty 23.08.2008 21:01

Cytat:

Narazie Lech prezentuje się wyraźnie lepiej od nas i kolejność w tabeli może się szybko zmienić
Na podstawie czego tak wnioskujesz ? Wypocin dziennikarzy, które klepiesz naokoło czy obserwacji własnych jako fachowca ?
Do tej pory gralismy, zarówno poznaniacy jak i Wisła z jednym i tym samym zespołem i to w obu przypadkach u siebie czyli .... Bełchatowem. Znam wyniki obu tych meczów :) I wyraźnie lepiej prezentował się zespół akurat nie ten co wymieniłeś.

Skończcie już w końcu klepać mądrości zasłyszane w TV lub przeczytane w szmatławcach rozgłaszane przez "fachowców" jak z koziej d... trąba !

Oldpara 23.08.2008 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 590568)
Moim zdaniem Lech gra gorzej od Wisły.Pokazuj to np ilość zdobytych punktów.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, to też gra Wisły bardziej mi się podoba.Być może miałem niefarta, ale gdy włączyłem w 70 min mecz Lech-Górnik, to zobaczyłem jedynie pare fajnych akcji Lecha i przestraszonego Górnika, który w ostatnich minutach nieśmiało przyatakował.

Zupełnie nie rozumiem tego co tu się wypisuje.Prawdę mówiąc nie mogę się doczekać bezpośredniego pojedynku z "Kuchenkorzem"- już niedługo...
Bardziej od pojedynku z Lechem obawiam się o derby....

Mam dokładnie takie samo wrażenie.
Wczoraj byłem na Wiśle, potem jeszcze sobie odświeżyłem mecz na Canal+ o 23.30 i Wisła grała na prawdę fajną piłkę. Sam Brożek powinien strzelić dodatkowe 2 bramki, do tego kilka innych sytuacji (min. Zieńczuka, Boguskiego). Bez spięć i ciśnień, więc wynik nie powala na kolana.
Dziś oglądałem Lecha i .... z 4 sytuacji mieli 3 gole. Górnilk, w I powłowe, zanim nie dostał cisou na 0:2 z wolnego czasami przyciskał Lecha aż miło. Tylko trochę im szczęścia brakło.

Wydaje mi się że na prawdę Lech jak trafi na Wisłę, to będzie mieć problem, i peany na jego cześć są przedwczesne. Wisła prezentuje się lepiej

kubawislak 23.08.2008 21:08

Spoko0jnie. Nasz zespół to banda starych wyjadaczy, strzelimy tyle ile trzeba i spokojnie kończymy mecz. W Lechu jest sporo młodszych graczy, którzy w piłce osiągnęli nie wiele i są głodni sukcesu, ale często gubią pkt. patrz mecz z PGE. Także spokojnie Lech nas postraszy ale uważam, ze i tak wygramy. Nie zdziwiłbym się gdyby nawet Legia go w końcu przegoniła...

Awe 23.08.2008 21:33

Jak by Brożek strzelił 3 bramki to by było pisanie, że Wisła nie ma konkurencji w tym sezonie. Ja na razie widzę Wisłę grającą na 40% możliwości i Lecha, który gra ładnie, ale co z tego jak stracił punkty z przeciętniakami u siebie.
Z resztą Lech ma Smudę, niech przyjdą ze dwa remisy pod rząd i się okarze, ze Lewandowski to tak na prawdę świetny boczny obrońca ,a Stilic ma zadatki na solidnego stopera.

Deever 23.08.2008 22:07

Trele morele, a Kuchenkom radość.

Na pytanie kto będzie mistrzem AD 2009 odpowiedź jest jedna. Brzmi: ch*j wie.

Lech to pikuś przy Legii równo sprzed roku. Ta to nie "szła na majstra", tylko waliła z grubej rury, prosto z mostu, między oczy i od razu do LM. Pismaki się spuszczały z zachwytu, Salak z Kudłatym bredzili o hiszpańskiej piłce i joga bonito, co gorliwsi forumowicze siali panikę i wieszczyli nadchodzące klęski, Urban miał być trenerem kadry...

...aż do 8. kolejki. :)

zim zum 23.08.2008 22:42

Gancarczyk ze Śląska to jest klasa. Zieńczuk i Łobodziński powinni się przyjrzeć jak powinien grać skrzydłowy, który ma kontrakt..12 tys na miesiąc. Od razu mówię, że nie wystawiam ocen na podstawie jednego meczu. Gość może wkrótce być gwiazdą ekstraklasy. Wisła powinna pomyśleć o takim grajku, póki co tani i w gazie.'

Generalnie to Śląsk gra super piłkę. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że gra o klkasę bardziej widowiskowo niż Wisła.

Pablo84 23.08.2008 22:47

Są gdzieś skróty na necie do obejrzenia?

rafalek 23.08.2008 22:48

Śląsk gra widowiskowo, ale nie o to chodzi. W poprzednich meczach tez gral tak i co..i dwa remisy. Niestety nie dają punktów za wrażenia artystyczne, tylko za skuteczność w wygrywaniu, a tej Śląsk jak narazie nie ma.

zim zum 23.08.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 590676)
Śląsk gra widowiskowo, ale nie o to chodzi. W poprzednich meczach tez gral tak i co..i dwa remisy. Niestety nie dają punktów za wrażenia artystyczne, tylko za skuteczność w wygrywaniu, a tej Śląsk jak narazie nie ma.

bo w piłce gra też przypadek i fart

frano_rozrywka 24.08.2008 00:09

ja bym raczej powiedział, że w piłce liczy się skuteczność i tyle.

Arked 24.08.2008 01:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 590603)
Na podstawie czego tak wnioskujesz ? Wypocin dziennikarzy, które klepiesz naokoło czy obserwacji własnych jako fachowca ?
Do tej pory gralismy, zarówno poznaniacy jak i Wisła z jednym i tym samym zespołem i to w obu przypadkach u siebie czyli .... Bełchatowem. Znam wyniki obu tych meczów :) I wyraźnie lepiej prezentował się zespół akurat nie ten co wymieniłeś.

Skończcie już w końcu klepać mądrości zasłyszane w TV lub przeczytane w szmatławcach rozgłaszane przez "fachowców" jak z koziej d... trąba !

Oczywiście, że wnioskuje to tylko i wyłącznie ze swoich obserwacji. Nie czytam gazet, a na temat polskiego dziennikarstwa sportowego mam bardzo kiepskie zdanie.

Obejżyj sobie mecz Lecha z Bełchatowem. Jego przebieg to potwierdzenie tego o czym pisałem w poprzednim poście. Przeczytałeś go w całości czy tylko fragment?

Jeśli chcesz brać udział w dyskusji to się do niej najpierw przygotuj bo piszesz bzdury.

Ciastek1 24.08.2008 02:38

Co do Lech to nie wiem czemu wszyscy tak się ich grą podniecaja a zwłaszcza dziennikarze , którzy już koronują Kolejorza na Mistrza .Przecież oni zagrali jak na razie jeden dobry mecz , ze Szwajcarami , którzy w Polsce graliby najwyżej o środek tabeli .Ale komentarze po meczu były takie jakby co najmniej wygrali z Barceloną .Uważam , że Beitar o klasę przewyższa Szwajcarów.W lidze Lech wygrał ze słabiutka Jaga która będzie walczyć o utrzymanie i z Górnikiem który jest cieniem zespołu z poprzedniego sezonu . Dzisiejsza gra Lech z Górnikiem też nie powalała na kolana . Przereklamowany zespół i przereklamowani kibice - nie mówie , że kibiców mają słabych bo wg. mnie są w pierwszej 3 ale on uważają się za Europejska elitę . Zobaczycie , że Leszek z meczu na mecz będzie co raz słabszy , przyjdzie zmęczenie meczami w PU , a jak wiadomo w Lechu jest duzo młodych zawodników którzy wypruwają sobie żyły w każdym meczu co się zle dla nich skończy , w Wiśle są piłkarze ograni w pucharach i widać po nich doświadczenie , a mianowicie wygrywanie jak najmniejszym nakładem sił w Ekstraklasie . Wystarczy , że z ich skłądu wypada Bosacki lub Arboleda i obrona sie sypie lub Murawski i środek pomocy nie istnieje .Mimo wszsytko życze Lechowi jak najlepiej czyli 2 miejsca na koniec sezonu .

skttrbrain 24.08.2008 02:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 590493)
chciał zarabiać tyle samo co Brożek...

Lewandowskiemu Wisła oferowała większy kontrakt niż Lech. Ile zarabia Brożek nie wiem, jakoś nie chce mi się wierzyć, że Lewy w Lechu tyle kasuje co Brozinho.
Lewandowski wybrał miejsce gdzie może grać, a powiedzcie sami, czy w Wiśle wychodzilby w pierwszym składzie? Nie.

Lech dziś zagrał słaby mecz, szczególnie w pierwszej połowie, coś podobnego przytrafiać sie nam nie może, bo w końcu znów nas ktoś powiedzie przypadkiem jak Bełchatów.

harthausen 24.08.2008 06:48

na dużo lepszą piłkę liczyłem w Zabrzu. Co tam się z nimi dzieje, pieniądze są, skład na papierze całkiem całkiem a wyników brak?

Czyżby syndrom nażartego kota, który nie musi się wysilać? Szkoda byłoby, Górnik to Górnik.
W Chorzowie to pewnie nikogo nie martwi :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl