![]() |
nie wiem czy na sam środek, może ja tylko mówie co ja widziałem stałem na g 3 na lewo od wejścia i nic mi na głowe nie kapało zacinało ale od strony boiska, ale jeżeli widziałeś dziury to dobrze, znaczy nie to bardzo nie dobrze ale zwracam honor
|
co do dachu to na E22 jak najbardziej kapalo. raz wiecej, raz mniej.
|
dziura w dachu jest na G2 na wysokości balkonu nad wyjściami
|
Cytat:
|
Co się dziwicie- dla Obtułowicza nazwa szatnia kojarzy się z szatnią zakładu produkcyjnego więc wcisnął ją byle gdzie z byle jakim wyposażeniem. Jak się pozwolilismy jako klub i jako kibice szmacić to nas kolejno uderzają w twarz takim widokami.
Podejrzewam że to opóźnienie i brak prac w ostatnim miesiącu jest spowodowany uwagami SSA co do stadionu i jego wykończeń. A jak to bywa w w takich sytuacjach trwają rozmowy ZIKIT-projektant-Majchrowski - co zrobić żeby nie zapłacić za wiele a żeby stadion wcisnąć Wiśle. Oficjalnie jest puszczona bajeczka o systemie oddymiania i jego testach. Tym będą tłumaczyć kolejne opóźnienia w prasie która łyknie wszystko jak leming. A pewnie muszą być zrobione jakieś projekty zastępcze, wyceny prac dodatkowych (choćby wykończenie tych gołych pustaków, pewnie kilku innych spraw ale podejrzewam też że Basałaj nie popuści tych szatni, mam go jednak za dobrego fachowca ). Nie rozumiem też czemu ławek rezerwowych jeszcze nie ma. Przecież to kompromituje Majchrowskiego i Brutalną bo jest świadectwem nie skończonego stadionu dla zwykłego widza który nie zna niuansów tej pseudo-budowy p.s. oczywiście PiotrG biję się w pierś bp nie wierzyłem że stadionu nie zrobią do 15 marca a później do maja. Było to wielką sztuką ale jednak udało im się |
Cytat:
Nie wierzę , że nie dało się tego zaprojektować w normalny sposób. |
Jeśli chodzi o dolne trybuny (a właściwie dolne miejsca) które są zadaszone tylko z nazwy, to tak już zostanie, że w czasie deszczu nie będzie można tam siedzieć (bo w sumie chyba musieliby dach nowy zakładać)? Klub jakoś tłumaczył się z tego?
|
Na prawie każdym stadionie tak jest. Tego nie da się uniknąć przy zacinającym deszczu. U nas dach i tak jest wypuszczony poza pierwszy rząd trybuny. Są stadiony, że w rzucie dach i I rząd się pokrywają, a nawet jak w Gdyni bodajże dach jest krótszy.
|
Deszcze nie spada w linii prostej i logicznym jest że dolne trybuny będą zalewane. Wystarczy lekki powiew wiatru.
|
Cytat:
Ze stadionem jest jak z druzyna, priorytet to wynik na boisku/funkcjonalnosc stadionu, ale powinno sie dazyc do tego aby druzyna dodatkowo grala ladniej, a stadion wygladal lepiej. |
Cytat:
Mysle, że klub na te miejsca powinien sprzedawac tansze bilety, innego wyjscia nie ma :) |
Cytat:
|
Cytat:
Na wcześniejszym etapie inwestycji można było pokombinować z narożnikami - połączyć dachy, zapewnić osłonę przed deszczem zacinającym z tyłu. Teraz klubowi nie pozostaje nic, poza wymuszeniem na inwestorze (miastu) załatanie dziur w dachu, tam gdzie są. I pomyśleniem nad wypożyczalnią peleryn... |
Witam, mając świadomość że mój wpis jest dość luźno związany z tematyką forum chciałbym podzielić się kilkoma wrażeniami dotyczącymi spraw stadionowych z mojego pobytu w Hiszpanii a ściślej w Katalonii.
1. Zwiedzając Wzgórze Montjuic byłem na Stadionie Olimpijskim na którym do niedawna rozgrywał swoje mecze Espanol. Rozgrywał, bo od 2009 jego mecze odbywają się na nowym stadionie o pojemności 40.000 zbudowanym za 60 mln euro. Porównanie z wydatkami na nasz stadion pozostawiam bez komentarza. 2. Innym obiektem sportowym na Wzgórzu Montjuic jest hala sportowa zbudowana na olimpiadę w 1990 roku. Nosi ona nazwe Sant Jordi Palau (Pałac Świętego Grzegorza). Moją ciekawość wzbudziło wymienione przez przewodnika nazwisko projektanta - Arata Izosaki. Do dzisiaj przewodnicy po Barcelonie opowiadają o nowatorskich rozwiązaniach przy projektowaniu tego obiektu. Wspomniany architekt jest projektantem Centrum Kultury Japońskiej Mangha w Krakowie, moim zdaniem absolutnej perełki architektonicznej w naszym mieście. Szkoda że takich kontaktów ze światowej klasy architektem nie wykorzystano przy projektowaniu stadionu Wisły, zważywszy że Izosaki na pewno mógłby liczyć na współprace co najmniej dwóch kompetentnych współpracowników w osobach panów Ingardena i Wajdy. 3. Nieco żartobliwie i subiektywnie skomentuje dwa podobieństwa stadionu Wisełki ze słynnym Camp Nou. Oba stadiony wyglądają bardzo ładnie wewnątrz lecz nieciekawie na zewnątrz. Na obu również panuje nieopisany tłok przy wyjeździe autem z okolic stadionu. W stolicy Katalonii sytuacja jest o tyle inna że Barcelona jest miastem niezwykle gęsto zabudowanym przy liczbie mieszkańców podobnej do Warszawy zajmuje powierzchnię ponad czterokrotnie mniejszą. 4. Projekt rozbudowy Camp Nou do 120000 tys widzów powierzono architektowi Frankowi Gehry, który znany jest m.in z udziału w niezwykle prestiżowych przedsięwzięciach, z projektowania dokończenia Sagrada Familia czy strefy Zero po wieżach World Trade Center. Mówiąc krótko - najwyższa półka a nie jakieś kombinacje i uczenie się projektowania. 5. Na koniec mojego wpisu chciałem napisać jescze o stadionie AC Monaco, który miałem przyjemność podziwiać. Nigdy w życiu nie widziałem stadionu tak ładnie i umiejętnie wkomponowanego w otoczenie, szczególnie tą harmonię można dostrzec patrząc na centrum Monaco ze wzgórza na którym są zlokalizowane: Pałac Książęcy i Oceanarium. Jeszcze raz powtórzę tezę, że stadion Wisły nie pasuje kompletnie do ładnego otoczenia w którym jest zlokalizowany. Swoje zdanie na ten temat wyraziłem kilka lat temu w serii komentarzy dotyczących projektu stadionu autorstwa pracowni Ekoarchitekci, który w 100% podtrzymuję. Niestety po zobaczeniu tych obiektów nasuwa się smutna refleksja że Kraków jako miasto nie posiada Gospodarza. Czyli kogoś takiego, kim w Monaco był przez 50 lat książę Rainer III czy władze klubów które wymieniłem w swoim wpisie. |
Dach wydawal mi w porzadku z punktu widzenia D11, z tego bylo najlepiej widac jak wyglada. A mianowicie wiatr spychal deszcz na pierwsze rzedy. Natomiast fuszerka jest beton, tak tak beton ktory przecieka na D11, tam sa jakies dwie dziury... zreszta zdjecie z tel komorkowego wszystko mowi (mam nadzieje ze widac:P)
http://img222.imageshack.us/img222/2...42011012cr.jpg jak nie widac zwroccie uwage na mokre krzeselka i schody.. http://img10.imageshack.us/img10/5959/30042011014cr.jpg Na pocieszenie dodam, ze murawe mamy rewelacyjna, ani jednej kaluzy nie zauwazylem... nie to co w poznaniu... ]:-> |
Z tym zacinaniem na dół trybuny to nie przesadzajcie. Tak jest na większości stadionów. No, może w POZnaniu nie zacina ale tam poszli po bandzie z dachem i teraz mają problem z trawą ( praktycznie nie do rozwiązania za jakieś realne pieniądze i w realnym terminie).
Natomiast skandalem jest to co widać na zdjęciach pana Bartii - mianowicie przeciekający beton. Podejrzewam, że idzie tam jakieś nieszczelne odwodnienie bo skąd ta woda może płynąć w takich ilościach w jednym miejscu ? No chyba, że jest to element architektury zwany fontanną o którym nie wiedzieliśmy? Może to taka niespodzianka - narzekamy, że surowo itd więc ktoś się zlitował i wkomponował wodotrysk. A może to jakieś cudowne źródełko? |
Eeee Wy tak poważnie z tym betonem? Przecież to zacieki są...Woda spływa po ścianie i skapuje (leje się w tym przypadku) sufitem. Nigdy nie widzieliście takiego zjawiska? Tak mi sie wydaje przynajmniej
|
Cytat:
gdzieś zaczęło mocniej padać, woda się zebrała i tymi otworami płynęła na niższe piętra ? |
Sektor E24: przecieka dach i kapie mi prosto na plecy. Może i przy ilości fuszerki na stadionie taka rzecz jest mniej istotna, ale jednak lekko denerwująca, biorąc pod uwagę fakt, że to najdroższe miejsca.
|
Co do tego przeciekającego betonu powyżej. Moje zdanie jest takie że, na górze tak jak ktoś wcześniej wspomniał zebrała się woda i po prostu tymi "dziurkami" sobie odpłynęła. Drugą stroną medalu jest fakt że powinny być specjalne kanaliki do tego zrobione, coś ala rynna.
Stwierdzam jednak że to nie doróbka, gdyż woda leci na krzesełka, na których mają prawo siedzieć kibice. Co do przeciekającego dachu, no nie wiem. Ja siedzę na sektorze e12 gdzieś po środku tego sektora i gdyby nie mocny wiatr to nie poczuł bym ani kropelki. No i na koniec to nie był deszczyk tylko na prawdę mocna ulewa. |
Cytat:
Na potwierdzenie :D |
Myslalem ze na dachu sa jakies rynny odprowadzajace wode.
|
Cytat:
No dokładnie. Wątpię też że taka ulewa będzie nas spotykała co mecz. Raczej to spontaniczny wybryk natury. |
Cytat:
dzięki |
Cytat:
|
Cytat:
I chyba najciekawsze z tego wszystkiego jest to że artykuł został zainspirowany e-mailem od jakiegoś Wiślaka. Pewnie tego który został tu wklejony w poprzednich postach. Czy wynika z tego że warto słać takie e-maile bo może dzięki takim artykułom więcej osób dowie się jaki syf jest związany z tą budową. |
ale jaja... pewnie już czują że zachodniej nie oddadzą na lipiec i nowy sezon ruszy bez głównej trybuny....
|
Cytat:
|
Powiem krótko : WSTYD !!! dla miasta - że nie reaguje i nie popędza robotników do roboty, i dla kierownictwa wisły za to że nie popędza miasta !!!!
|
Wkleil by ktoś cały artykuł
|
Cytat:
|
Cytat:
po drugie to zaproponuj co twoim zdaniem powinien zrobić Klub po trzecie( nie związane z postem kolegi ) to czy orientuje sie ktoś jak będą wyglądać należności względem miasta za mecze teraz rozgrywane przy R22?? |
Cytat:
A tak w ramach ciekawostki to rzecznik ZikITu i kilku ich pracowników było na meczu z Górnikiem na vipach . |
Cytat:
|
Wisła jest ostatnią instytucją, której zależy na oddaniu całego stadionu teraz. Nie zapełni go - musiałaby obniżyć drastycznie ceny , znacznie poniżej ceny karnetowej. Nie do przełknięcia ze wzgl. marketingowych. Musiałaby płacić czynsz za cały stadion w lecie - brak wpływów z biletów. Przecież zostały trzy mecze przy R22. Ponieważ Wiśle się nie spieszy to i miastu się nie spieszy bo nie ma operatora. Komu go wynajmą? Wisła całości nie chce. Sytuacja jest więc bardzo wygodna dla wszystkich. I nie zmieni się szybko, chyba że Wisła gdzieś awansuje. No a tak poza tym. Po cholerę wam cały stadion skoro i tak nigdy nie jest pełny? pzdr.
|
Wydaje mi się, że napinka- bo stadion jeszcze nie oddany- niepotrzebna. Po co nam stadion oddany? Pewnie byłoby miło. ale w kwestii 25, 30 tysięcy czy kompletu to się rozczarujemy. Wtedy będzie płacz, że stadion wypełniony w połowie żle wygląda. Albo, że derby, a tu tylko 25 tysięcy. Niech sobie będzie jak jest, niech go budują, remontują od razu i po tych remontach niech zalepiają dziury.
|
Cytat:
Jednak jak zaczalem myslec o tym co sie dzieje na budowie... Patrzac na zdjecia itp i ogolnie co miasto mowilo to... Faktycznie 15 marca chyba tylko szatnie nie byly zrobione do konca, nawet to wyjscie na murawe mozna uznac za drobna wykonczeniowke (drogi dojscia i parkingi to nie trybuna - to moglo byc skonczone jesli by musialo w czasie odbiorow).. Wisla pewnie zobaczyla jak wygladaja szatnie i wysmiala miasto. Dodatkowo zlozylo sie to z zaprzestaniem robot z telebiem, i chyba gdzies tam wyszlo, ze cos nie mozna podpiac i trzeba przeprojektowac. I pewnie jest to samo z szatniami (patrzac na galerie z przed tygodnia), przez 1,5 msca nic nie zrobiono, wiec pewnie szatnie sa przeprojektywane jak i pewnie kilka innych rzeczy, ktore uniemozliwilo montaz centrum dowodzenia, i pewnie tez rozbilo sie o glowne wejscie do trybuny.. Wisla mogla powiedziec ze nie odbierze takiego stadionu, a miasto nie ma innej mozliwosci bo stadion nie moze sobie od tak lezec.. Wiec pewnie Wisla cos tam robi, ale skoro miastu sie nie spieszy to chyba tylko przez naglosnienie sprawy moglaby cos zyskac, no chyba ze jest tam tyle niedorobek ze tyle zajmuje ich przerabianie. Polnocna jest gotowa i chyba w 100% odebrana - problem sa drogi dojscia i kolowrotki.. Wydaje mi sie ze to calkiem mozliwa wersja, bo nagle zaprzestanie prac i sytuacje z telebiami itp na to wskazuja, tylko kiedy ten teatrzyk sie zakonczy... |
Nie wiem czy ktos juz o tym pisał, ale doliczyłem sie juz 2 szyb ktore są rozbite na trybunie wschodzniej.
|
A ja tym razem z innej beczki .... stałem sobie dzisiaj w kolejce po bilety, a że czasu było sporo to się trochę porozglądałem. Najbardziej w oczy rzuciła mi sie jedna rzecz, a mianowicie strop przed wejściem do Strefy Kibica. Tam jakoś udało się ten cholerny beton doprowadzić do jako takiego wygladu, jest na pewnio czymś "pociągniety" (farba ? tynk ?) i wygląda naprawdw ok ... nie wiem czy już ktoś o tym pisał :-P
|
Info w sprawie stojaków.
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl