![]() |
Od poniedziałku, ruszają z infrastrukturą drogową.
Jutro lub dziś późnym wieczorem postaram się napisać, w jakim zakresie, na pewno idzie asfalt. Termin przewidywany na zakończenie prac początek września. |
Serdecznie dziękuję radnemu Olszówce za złożenie kolejnej interpelacji, mam nadzieję, że nie tylko w swoim imieniu.
Zastanawiam się też, choć i tak jest osobą, która najwięcej z nas wszystkich robi w sprawie stadionu, czy nie byłoby wskazane, aby wykorzystując swoją pozycję Radnego, nie rozważył zwołania specjalnej konferencji prasowej na ten temat? Zaproszenie za strony radnego media raczej nie powinny zignorować. Można byłoby poprzez nią nagłośnić wszystkie problemy i skandale, wywierając presję na ZIKiT oraz Majchrowskiego - krok po kroku opisując kłamstwa dotyczące terminów, każdą z fuszerek z osobna, kas, kołowrotów, postawić problem wykończenia trybuny północnej, dramatycznego nadzoru nad inwestycją itd. |
Cytat:
Do Pana Darka, można by spróbować zwrócić się z tym do inwestora, o zmianę wjazdu pojazdów. Przecież można wprowadzać pojazdy poprzez rogi każdego z sektorów, a przy okrąglaku zrobić ładne brukowe schody. Ta skarpa i trawa na niej, która dochodzi do murku to kompromitacja projektanta. Jestem pewny, że żadna osoba z obsługi nie będzie nadkładała drogi idąc wzdłuż trybuny południowej ale będzie kierowała się na skarpę i "kuckiem" do góry, aby dojść do okrąglaka. Jak już tak ma być mogli zrobić obrzeża palisadowe, o wiele ładniej by się to prezentowało. |
Cytat:
Pomysł dobry TYLKO czy Majchrowski nie zdeprecjonowałby tego wystąpienia, konferencji twierdzeniem, że Radnemu Olszówce chodzi tylko o własny interes polityczny (Spotkałam się z takimi jego twierdzeniami bez podawania presnoaliów, ale że ludzie brużdzą bo mają w tym polityczne interesy!) gdzieś w radio lub w wywiadzie dla tvp kraków nie pamiętam teraz. Jednak jeśli Radny by chciał nie jest to zły pomysł.Bo wdług mnie jest to osoba, która coś praktycznego robi i strasznie mu za to dziękuje! Z naszej strony przydałoby się też informować kogo się da, ale trzeba by mieć materiał i wiedze (czyli ktoś kompetentny musiałby to zebrać jak Piotr G.) ja żeby nie być gołosłowna chętnie będe to wysyłać do pracowników tvp kraków i też tych ogólnoregionalnych mediów. |
Porobiłem trochę fotek z brutalnego gwałtu na estetyce;) -większość już jest znana, wrzucę je wieczorem.Jak już było pisane kołowrotków(sztuk) faktycznie jest 24
Są albo po 2 albo 4 na wejście, natomiast 3 pierwsze wejścia od strony 3 maja w ogóle nie mają kołowrotków ciekaw jestem jak kto to liczył bo być może wyliczenia producenta 600 osób na kołowrotek(bramkę) i Wisły 300 na kołowrotek są takie same. Problem natomiast będzie przed kołowrotkami, bo jest strasznie mało miejsca. |
wyglada na to ze beda cos robic z betonem...
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6990557988.jpg jak widac na zdjeciu przygotowane sa podnosniki (windy) na gore |
okaze sie ze szyby umyją i tyle
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To tacy pracownicy od łopaty na budowie. Mają kopać tak jak im majster pokaże. Przeciez nt. tak kosztowo ogromnej inwestycji i w każdym normalnym mieście ogromnie prestiżowej to gazety patrząc na to jak prowadzona jest budowa pisałyby w tonie skandalu, zze zdjęciami z budowy na pierwszej stronie. A tu co ? cisza ! Nawet radnych to nie interesuje. To tak jak z radiem RMF, w momencie jak chcieli dostać od miasta działke na Kopcu Kościuszki to klepali taką propagandę na rzecz Majchrowskiego, że aż było to nieprzyjemne. Tak samo może być z innymi gazetami. O pasiasto-gejowym dodatku GW w Krakowie nie wspominając. |
Cytat:
Dla przypomnienia wykonawca: Polimex- Mostostal - jakość wykonania Projektant: Biuro Architektoniczne - rozwiązania arch.- budowlane + infrastruktura Inwestor: Miasto Kraków, Inwestor zastępczy: ZIKiT - terminy, płatności, czuwanie nad prawidłowym procesem, dopilnowanie realizacji projektu |
No to uderzyć do Faktu i Superaka... jak one podchwycą to i inni za tym pójdą. A oni na pewno podchwycą.
|
Kracik (z facebooka)
Cytat:
|
No jako przeciwnik Majchrowskiego Kracik chce sobie zostawić tego jokera w rękawie na kampanię, i tutaj mu się nie dziwię. Ale może akurat zapowiedź wykorzystania takiego haka w kampanii przewrotnie zmobilizuje Majchrowskiego do zajęcia się problemem.
|
Cytat:
Tylko gazety |
mnie martwi tylko jedno ze nie dzieje sie nic zorganizowanego (np SKWK), stanowiska nie zajmuje nawet Klub a mamy doczynienia tylko z pojedynczymi zrywami 'jednostek' trwa to na tyle długo ze mozna spokojnie stwierdzic ze to NIC nie daje potrzeba czegos wiecej..
|
Taki krótki powrót do początków tematu jak widac już wtedy święciło się coś niedobrego , ale Barbara Janik i wiceprezydent nieudacznych rządów Starowicz palili głupa o harmonogramie braku opuźnień .
Cytat:
|
Cytat:
Pozdrawiam. |
Cytat:
Pani Niedziałkowska zaś pokazała swoją ignorancję. Chyba za dużo naczytała się o brutaliźmie w architekturzer na tym forum albo na skyscrapercity. Orzeu dobrze, zauważył, że ten styl wcale nie oznacza niedbalstwa - wręcz przeciwnie - gdy nie ma ornamentów szczególną uwagę zwraca się na detal i wykonawstwo. Poza tym - poza surowym betonem ( który jak dla mnie jest jak najwyższej klasy materialem ) wciśnięte zostały okna z lustrzanki.. Nie tylko w okrąglaku ale przede wszystkim na elewacjach. Wyjątkowo prymitywnye wykończenie. Szczyt "wiejskiego" postmodernizmu z lat 80-tych. Cytat:
Sprostowalabym jednak, że być może poszczególne trybuny były projektowane w stylu brutalizmu, ale wyszedl im pewnego rodzaju eklektyzm :) Z niedoróbkami ;) Jednakże muszę też i dobre słowo napisać o stadionie. Jak to juz wiele osób stwierdziło wewnątrz udało się chyba stworzyć klimat. Swego rodzaju twierdza. Poza tym dach - nie wiem jak z jego wykonawstwem - ale prezentuje się lepiej niż rachityczny i nieproporcjonalny do bryły daszek na stadionie Legii. |
Uważam, że jeśli inwestor poprawi szereg niedoróbek i bubli, to nasz stadion będzie całkiem niezły. Oczywiście za te pieniądze można było zrobić coś znacznie lepszego, no ale niestety amatorszczyzna pewnych ludzi spowodowała, że jest inaczej. Stadiony Legii, Lecha i Wisły określiłbym mianem brzydkiego, brzydszego i najbrzydszego.
Wiadomo, że uroda naszego stadionu będzie przeciętna, ale miejmy nadzieję, że chociaż będzie funkcjonalny. Najważniejsza jest kwestia elewacji, gdyż szary beton jest wręcz odrażający. |
Cytat:
Puki co jednak z drobniejszych rzeczy rozwiązania wymaga np. sprawa zamontowania szyb pomiędzy dachem a ostatnim rzędem krzesełek na trybunie wschodniej. Bo dziura w tamtym miejscu wygląda gorzej niż na krytykowanym za minimalizm stadionie w Kielcach. Nikt nie ma wątpliwości że wiatr będzie tam hulał niesamowicie: http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lowroty/37876/ Poza tym wygląda to niezbyt ładnie zarówno patrząc od środka stadionu, jak i od zewnątrz. Jeśli chodzi o sprawy wygody na tym stadionie i funkcjonalności no to wiadomo o potrzebie zrobienia na zapleczu trybun dobrych stoisk z cateringiem. Do tego co jest na Legii oczywiście nie będą w stanie u nas dorównać, ale chodzi o zrobienie przynajmniej czegoś cywilizowanego... Dla wygody ale też może przede wszystkim estetyki potrzebna jest wymiana krzesełek na trybunach za bramkami na taki sam model (czyli na składane) jak na sektorach wzdłuż boiska. Puki co możemy o czymś takim pomarzyć, a szkoda bo inny rodzaj krzesełek na każdej trybunie razi okropnie... Nie chodzi tu już nawet tak bardzo o inny odcień np. koloru niebieskiego na trybunie D i E w porównaniu z tym co jest na nowej C, ale o to że są to inne modele... Skojarzenie ze sztukowaniem np. na obiekcie Hutnika jest niestety aż zbyt wyraźne... No i oczywiście problemem będzie też to, że nie została poszerzona ulica Reymonta i odcinek Piastowskiej, co było planowane w związku z EURO 2012. Jak wiadomo turnieju w Krakowie nie będzie, to i ta inwestycja nie zostanie przeprowadzona... To kolejny przykład (oprócz tego że np. nie powstaną parkingi) że na tym iż Kraków ominie EURO 2012 nasz stadion sporo straci, bo tak na prawdę zapowiadane rzeczy nie zostaną zrobione. |
Cytat:
co do kiosków,zeby powstały,to przede wszystkim musza byc chetni na ich dzierżawę,co z tego,ze sa przewidziane jeżeli nie wiadomo czy bedzie tylu chetnych na ich prowadzenie ile jest kioskow?meczów w sezonie jest (optymistycznie bardzo)25,czyli mniej wiecej dwa na miesiąc,a czynsz płaci się za 30 dni,a nie za dwa.i bliskośc miasteczka nie jest zadnym argumentem,bo pozwoli ono utzrymac sie jednemu może dwóm,a z czego utrzyma sie reszta? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cóż, Galeria Krakowska, bez fasady i świateł też najwidoczniej reprezentuje "brutalizn"
Jeszczę trochę i po nowohuckij osiedlach będą się kręcili japonczycy z aparatami... :lol: |
Cytat:
Prawdopodobnie jeszcze nie zamontowano czytników. Kołowroty wewnątrz były już w czerwcu, a w lipcu Wisla Kraków na oficjalnej pisała, że mecz nie może się odbyć ze względu na niegotowy jeszcze system dostępu. |
Cytat:
|
Ale chwila, jaka macanka? Jakie okazywanie biletu?
Przecież kołowroty instaluje się po to, aby one wpuszczały kibiców, a nie człowiek - wkłada się bilet do czytnika i kołowrót wpuszcza osobę. Przecież w opcji ludzkiej nie byłoby możliwości wprowadzenia kart kibica, bo niby jak sprawdzić, czy jest na niej ważny bilet/karnet? Raczej wątpię, że stałby ktoś z czytnikiem. Zresztą macanka + ręczne sprawdzanie biletu, to wejście na stadion dla 12tys ludzi trwałoby chyba z 10h... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl