Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

krwawy 02.01.2012 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez soku (Post 1206721)
I tak nic nie przebije ostatniej kolejki z 1993r. :D


Cieszysz się że mecz sprzedaliście i jeszcze narzekacie że inni kupowali?

Yo Yo 02.01.2012 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1206753)
Wszystko fajnie, tylko zadam prowokacyjne pytanie: kim jest ten Melikson?:-D Przyznaję, byłem nim zachwycony na wiosnę, gdy poprowadził nas do MP. Ale mówiłem, że o faktycznej klasie zawodnika przekonamy się na jesieni.

Jesień pokazała, że Maor prezentuje umiejętności dobre na Liteks, ale w starciu z solidnym Apoelem był bezradny. W dodatku wreszcie wyszedł na jaw feler, który musiał być (nie ma cudów, tacy super-grajkowie do naszej ligi nie trafiają - a Maor mimo długoletniej gry w Izraelu nigdy nie dostał sensownej propozycji z przyzwoitej ligi - coś musiało być na rzeczy).

A mianowicie, przy aferze z Maorem w kadrze okazało się, że ma zaj.biście słabą psychikę.

Ja nie narzekam: dzięki tej aferze Maor u nas dłużej pogra, z pożytkiem dla Wisły. Zmierzam tylko do tego, że nie jest to - jak początkowo oczekiwaliśmy - megakozak i gwiazda niemal europejskiego formatu, tylko dobry grajek z jednak sporymi brakami.

U nas w Polsce zresztą zawsze tak jest. Zagraniczny zawodnik początkowo wydaje się niesamowity, ale wiadomo że ściągnięty ze szrotu. Więc trzeba porządnej diagnostyki, by wykryć usterkę pokrytą kitem przez Turasa, który nam to auto upchnął w Reichu. Uche, Ouatarra, Traore - wiadomo, psychika. Stilić, Roger - przykryci nie istnieją, mają tylko jedną nogę. Elton - alkohol. Svitlica - miał na stałe włączony przycisk "slow motion". W zasadzie wyjątkami od tej reguły okazali się Marcelo i Rudniew - faktycznie klasowi zawodnicy, na poziomie europejskim.

Więc Baruchyan spokojnie może przebić Meliksona, szczególnie że tak naprawdę Maor nie zagrał jeszcze w Polsce 2 rund z rzędu na solidnym poziomie.

A Ty z księżyca spadłeś?

Jak możesz oceniać rundę jesienną w jego wykonaniu skoro większość meczów opuścił?
Solidny Apoel? Solidny? Przypominam, że wyszli z pierwszego miejsca grupy LM.
Przypominam też, że z Litexem mieliśmy sporo szczęścia w meczu wyjazdowym. Równie dobrze mogliśmy wrócić z bagażem trzech bramek.

Daja`n 02.01.2012 22:55

0 22 ty dalej masz te obciachowe 9 MP!Dla przypomnienia twój klub ma 8 MP.Zaczynasz przypominać dziewczyny z Kałuży.

wanciak86 03.01.2012 10:59

Cytat:

Klub z Gdańska jest zainteresowany estońskim prawym obrońcą Enarem Jäägerem. W środę piłkarz przejdzie badania medyczne. Ostatnio występował w norweskim Aalesunds FK.
- Estończyk przejdzie na razie badania medyczne. W jego sprawie nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja. W przypadku pozytywnych wyników badań, czekają nas jeszcze rozmowy z zawodnikiem i jego menedżerem - zaznacza dyrektor generalny Lechii Błażej Jenek.

27-letni Jääger ma na swoim koncie 69 występów w reprezentacji Estonii. W 2011 roku rozegrał 27 spotkań w ekstraklasie norweskiej, strzelając dwie bramki. Ponadto w barwach Aalesunds zagrał również osiem meczów w Lidze Europejskiej. Wcześniej grał m.in. w Torpedo Moskwa, Florze Tallinn i Ascoli Calcio.
Ciekawe. Na bank nie bedzie słabszy od Naszego Deleu.

Wizard 03.01.2012 11:27

Ale dalej to będzie typowy ligowy średniak, coś jak Airapetian... Trudno być słabszym od Deleu. Na mnie takie 'transfery' nie robią żadnego wrażenia.

wanciak86 03.01.2012 15:06

Cytat:

Wojna domowa w Lechii! Akcjonariusze mniejszościowi chcą odwołania zarządu klubu i dyrektora generalnego

Na czwartkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Lechia S.A., akcjonariusze mniejszościowi złożą wniosek o wotum nieufności wobec zarządu klubu - m.in. prezesa Macieja Turnowieckiego - oraz dyrektora generalnego Błażeja Jenka.

Wśród dużej części akcjonariuszy mniejszościowych spółki Lechia S.A. opozycja wobec jej obecnego zarządu (prezes Turnowiecki, wiceprezes Bogdan Magnowski, członek zarządu Paweł Bartosiewicz) oraz dyrektora generalnego klubu i prezesa spółki Lechia-Operator Jenka, nasila się od dłuższego czasu. Z 45 akcjonariuszy mniejszościowych w opozycji do zarządu stoi ok. 30 osób, a na zaplanowanym na 5 stycznia walnym zgromadzeniu złożą oni wniosek o wotum nieufności wobec zarządu oraz dyrektora Jenka.

- Powodem wniosku jest nieudolne zarządzanie spółką, brak marketingu, brak dobrego szkolenia młodzieży oraz widmo spadku drużyny do I ligi - mówi nam jeden z akcjonariuszy mniejszościowych.

Ich kandydatem na nowego prezesa ma być Dariusz Krawczyk, człowiek od lat związany z Lechią, kiedyś jej sponsor, wiceprezes oraz członek rady nadzorczej. Póki co jednak Krawczyk jeszcze nie zdecydował czy będzie kandydował na stanowisko prezesa.

Akcjonariusze mniejszościowi kilka dni temu spotkali się z głównym inwestorem klubu Andrzejem Kucharem i przedstawili mu swoje zastrzeżenia co do działalności władz klubu. Ewentualne zmiany w zarządzie zależą od jego decyzji - kontrolowane przez Kuchara Wrocławskie Centrum Finansowe posiada bowiem pakiet większościowy akcji. Póki co zmian nie należy się spodziewać, ale akcjonariusze mniejszościowi nie zamierzają odpuścić. Dopuszczają nawet tak radykalne środki jak protest kibiców, podobny do tego, który miał miejsce na początku poprzedniego sezonu. Jedno jest pewne: na czwartkowym walnym zgromadzeniu będzie gorąco.
Zaczyna sie.. ciekawe jak to sie skonczy

Teqcontroller 03.01.2012 15:33

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

shaggy 03.01.2012 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 1206759)
0 22 ty dalej masz te obciachowe 9 MP!Dla przypomnienia twój klub ma 8 MP.Zaczynasz przypominać dziewczyny z Kałuży.

On caly czas bedzie swoje. Czasem ludzie tak maja ze pewnych sprawach lubia sie ludzic, byc moze po napisaniu posta 0 22 z luboscia delektuje sie patrzac na podpis ze legia ma wirtualne 9 mistrzostwo.
Jesli dzieki temu ma lepsze samopoczucie trzba byc dla niego wyrozumialym:P

brylant17 03.01.2012 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1206855)

dwa miechy i ląduje w klubie Kokosa :D

Proud 03.01.2012 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1206862)
dwa miechy i ląduje w klubie Kokosa :D

Jak będzie grał tak jak z Wisłą, to będzie mega wzmocnieniem Dysko.

grzesiek632 03.01.2012 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1206863)
Jak będzie grał tak jak z Wisłą, to będzie mega wzmocnieniem Dysko.

Statystyki z ligi izraelskiej ma nawet lepsze od Meliksona... wydaje się że ten zawodnik nie będzie tylko popychadłem u Józia.

Baruchjan:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10682

Melikson:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=19386

CMSNero 03.01.2012 16:16

zejdzcie z chlopaka 022 bo sie tak zakompleksi ze poswieci 2 tygodznie po 20h , napyka mistrzow na FM i zmieni podpis na 16....w zasadzie jeden pies czy bedzie mial wirtualne 16 czy wirtualne 9...

ps) czemu u nas nikt nie leczy kompleksow dopisujac sobie zdobytego mistrza kiedy to nam odebrali go i przyznali zdobywcy pucharu ????

gypsy 03.01.2012 19:00

My nie potrzebujemy sobie dopisywać żadnych Mistrzostw, bo nie mamy się czego powstydzić. 13 MP na koncie, 14-te w drodze :)

Co do Baruchjana to jestem pod wrażeniem tego transferu, nie wiem, jak gość gra, ale "na papierze" wygląda ciekawie. Aż strach pomyśleć, co będzie na wiosnę z Dyskopolo :D

piotrek06 03.01.2012 19:03

Ale warto pamiętać że ligę wygraliśmy 14 razy

AYALA 03.01.2012 19:14

chyba znaleźli następce dla Pasieki
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32294,t...wiadomosc.html

wanciak86 03.01.2012 19:18

Cytat:

Polonia Warszawa dokonała pierwszego transferu w 2012 roku. Czarne Koszule kupiły z Beitaru Jerozolima jego kapitana, Avirama Baruchyana. Izraelczyk podpisał 2,5-letni kontrakt. Jednak wokół piłkarza toczy się ponoć śledztwo w sprawie afera hazardowej, dlatego kupno Baruchyana przez stołeczny klub wydaje się bardzo ryzykowne.

Nowy nabytek Polonii jest wychowankiem Beitaru Jerozolima. Od wielu lat stanowił o sile tego zespołu, choć w rundzie jesiennej nie grał na miarę oczekiwań. Baruchyan ma za sobą dziesięć występów w reprezentacji Izraela. Jeden z najlepszych meczów w karierze rozegrał ponad trzy lata temu, przeciwko Wiśle Kraków w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dzięki jego dwóm bramkom Beitar wygrał w Jerozolimie 2:1, ale w rewanżu poległ aż 0:5.

Jednak to, co najciekawsze nie ma większego związku z jego piłkarską karierą. Według nieoficjalnych informacji w Izraelu właśnie ruszyło śledztwo, w którym Baruchyan jest jednym z podejrzanych. Ponoć pomocnik jest uzależniony od hazardu i jest winny najróżniejszym instytucjom miliony szekeli – izraelskiej waluty. Tamtejsze media nie mogą nawet pisać o śledztwie toczącym się w jego sprawie, bowiem lokalna policja zobowiązała je do zachowania tajemnicy. Być może dlatego Beitarowi i samemu piłkarzowi tak bardzo zależało na szybkim transferze. Ten jest już jednak pewny.

– Ta sprawa wygląda zupełnie inaczej. Rozmawialiśmy na ten temat z nim i z prawnikiem, i wszystko sobie wyjaśniliśmy. Nie witajmy chłopaka w Polsce aferami – powiedział Faktowi właściciel klubu, Józef Wojciechowski, który osobiście prowadził wszystkie rozmowy. W tym czasie wiceprezes do spraw sportowych Włodzimierz Lubański i dyrektor sportowy Kazimierz Jagiełło przebywali na urlopach.

dlatego uciekl z izraela :]

flamengista 03.01.2012 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1206929)
chyba znaleźli następce dla Pasieki
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32294,t...wiadomosc.html

Nawet pasuje. Dla najmniej polskiego klubu trener, który nawet na Polaka nie potrafi wychować własnego syna i kupczy jego przynależnością reprezentacyjną jak Turek radiami na bazarze.

Awe 03.01.2012 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 1206864)
Statystyki z ligi izraelskiej ma nawet lepsze od Meliksona... wydaje się że ten zawodnik nie będzie tylko popychadłem u Józia.

Baruchjan:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10682

Melikson:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=19386

Statystyki statystykami...
W ostatnim czasie było pięć (chyba, że kogoś przegapiłem) transferów z Izraela do Polski:
- Melikson - wiadomo jak gra
- Biton - wiadomo
- Ohayon do Legii http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10757 - statystyki świetne, w mediach szał, że w Izraelu był większą gwiazdą niż Maor. W Polsce gra słabo, chyba będzie się żegnał z Legią.
- Kahlon - http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20883 - kolejny z łatką "w Izraelu grał lepiej niż Maor i był większą gwiazdą". Statystyki conajmniej dobre. Gra słabo, odchodzi z Cracovii
- Shirki - http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20110 - statystyki dość ciekawe, nie wygląda na ogóra. Gość z naszego forum, który mieszka w Izraelu stwierdza, że to bardzo solidny napastnik, który grał w średnim klubie (coś jak nasz Bełchatów) a mimo to dość regularnie coś tam strzelał. Tu w ogóle nie znam sytuacji czemu nawet nie zadebiutował ale przypuszczam, że musiał być mooocno przeciętny.

Podsumowując, pięć transferów, dwa bardzo dobre, trzy nieudane. W tym i Kahlon i Ohayon podobno w rodzimej lidze byli uważani za lepszego od Maora. Do tego te ich kompilacje na youtube:P No ale żydzi są dość "specyficzni" w internecie, o czym bywalcy tego forum wiedzą najlepiej :), więc pewnie każdy ich piłkarz ma mega kompilę.
Także jestem ciekaw co pokaże nowy nabytek Polonii, szczególnie, że to nasz stary znajomy, ale zbyt wiele po nim się nie spodziewam, a te zachwyty izraelskiej prasy i statystyki ligowe nie robią na mnie jakoś wrażenia, bo wychodzi na to, że nie są wiele warte.

Jeszcze jest Cohen z Podbeskidzia - http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20878 - i chyba nieźle sobie tam radzi.

wanciak86 03.01.2012 22:57

Cytat:

Marcin Ziach: Górnik gotuje się... na spadek

Sytuacja Górnika u progu roku 2012 wygląda fatalnie. Zabrzanie już teraz mają świadomość, że bez względu na wszystko rok zakończą z gigantycznym budżetowym deficytem. Wiele wskazuje też na to, że nie w T-Mobile Ekstraklasie, a na jej zapleczu.

Wieści napływające w ostatnich tygodniach z Roosevelta nie wieją optymizmem. Górnik tonie w długach, zalega zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu z kilkumiesięcznymi pensjami, a na dodatek kurek z pieniędzmi ostatecznie zakręcił Allianz Polska.

Niemiecki ubezpieczyciel przez najbliższe lata będzie dalej promował się na stadionie i strojach zabrzańskiej drużyny, ale wszystko to w ramach spłaty sięgającego 12 mln złotych zadłużenia śląskiego klubu u byłego właściciela.

Sytuacja ta jest o tyle kontrowersyjna, że większość klubów T-Mobile Ekstraklasy jest obecnie zadłużona u swoich włodarzy. Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Cracovia w ostatnich latach przynosiły swoim możnowładcom straty, przez co ci musieli udzielać klubowi pożyczek. Tam jednak żaden z właścicieli nie upomina się o zaległe pieniądze, w przeciwieństwie do Allianz Polska.

Czym może być to spowodowane? Z wieści napływających z Roosevelta wynika, że włodarze Towarzystwa Ubezpieczeniowego z Niemiec nie mieli pojęcia, że ich oddział w Polsce inwestuje w klub piłkarski. A zainwestował niemało. W ciągu pięciu lat współpracy z Górnikiem ubezpieczyciel przelał na konto zabrzańskiego klubu ponad 50 mln złotych, z czego 25 mln to kwota wynikająca z umowy sponsorskiej, a druga połowa to pożyczki.

Górnik okazał się być jednak nietrafioną inwestycją. O ile w pierwszym sezonie zabrzanie osiągnęli zakładany cel i zakończyli sezon na 8. miejscu, o tyle sezon później spadli do I ligi, co zaowocowało faktem, że przez kolejnych 12 miesięcy klub generował gigantyczne straty. Wystarczy spojrzeć na kadrę, jaką górnicza drużyna dysponowała walcząc o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dziś można powiedzieć, że był to najdroższy awans do elity w ostatnim 50-leciu.

W drużynie 14-krotnych mistrzów Polski na pierwszoligowym froncie występowali bowiem zarabiający po 30 tys. złotych Przemysław Pitry i Adam Banaś, a także mający kontrakty na wysokości 50 tys. Damian Gorawski i Paweł Strąk. Ku rozpaczy włodarzy śląskiego klubu gigantyczne pobory, jakie piłkarze owi pobierali nie pokrywały się z ich postawą na boisku. Banaś stracił rundę przez kontuzję ścięgna Achillesa, Gorawski także nieustannie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Grając regularnie formą nie imponował ani Strąk, ani Pitry.

Przełomem mógł okazać się sezon 20010/11, kiedy Górnik jako beniaminek do samego końca liczył się w grze o awans do Ligi Europejskiej. Ostatecznie do sukcesu zabrakło czterech punktów. Co prawda pierwsze rundy generowałyby straty, ale jeżeli zabrzanie prowadzeni przez fenomenalnego wówczas Roberta Jeża doszliby do fazy grupowej - klub na nowo zacząłby zarabiać na tym, co powinno być jego chlebem powszednim - wyniku sportowym.

Tak się jednak nie stało i latem doszło do kolejnego rozbioru drużyny. Górnik stracił kilku kluczowych graczy, a dublerzy nie podnieśli poziomu drużyny. Co może oznaczać to dla zabrzan na półmetku tego sezonu? Zimą z Roosevelta odejdzie kolejnych kilku wartościowych piłkarzy, którzy do niedawna stanowili o jakości tej drużyny. Do odwrotu szykują się m.in. Banaś, Łukasz Skorupski, Aleksander Kwiek i Tomasz Zahorski.

Nie będzie za to wielkich transferów, bo trudno takim nazwać ewentualną przeprowadzkę do Zabrza Dragana Jelicia, który ostatni naprawdę dobry sezon na Słowenii zanotował dwa lata temu, a obecnie grzeje ławę w Mariborze.

Tak budowana drużyna może na wiosnę mieć zbyt mało argumentów, by sukcesywnie walczyć o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Mało kto chyba wierzy, że kolejną równie beznadziejną rundę zanotuje Zagłębie Lubin. Z kolan podniosą się też Lechia Gdańsk i GKS Bełchatów. Nie spadnie też Cracovia, bo ta drużyna ma zbyt szerokie plecy "na samej górze" w osobie swojego najbardziej znanego kibica, od kilku miesięcy błogosławionego...

Nie wierzę w utrzymanie Górnika i ŁKS Łódź. Jeżeli tak się stanie - powtórzy się historia sprzed dwóch sezonów, kiedy sportowo z ligi spadła drużyna z Zabrza, a łodzian zdegradowano przy zielonym stoliku. Dla jednych i drugich może to oznaczać koniec wielkiej ligowej piłki na dobrych kilka lat. Bo argumentów na kolejną walkę o awans w obu klubach dziś już po prostu nie ma.
Ciekawe.. Ciekawe też, ile bedzie w tym prawdy.


i jeszcze edycja :

Cytat:

Lechia Gdańsk porozumiała się z Brazylijczykiem Nildo w sprawie jego transferu do 12. drużyny T-Mobile Ekstraklasy - informuje "Przegląd Sportowy".
Wicelider klasyfikacji strzelców I ligi ma kosztować ok. pół miliona zł, co jest kwotą odstępnego zapisaną w jego kontrakcie z Bogdanką Łęczna. W sobotę ma pojawić się w Gdańsku i najprawdopodobniej podpisze kontrakt.

Od soboty ma za to być testowany Gruzin Aleksandre Guruli. 26-letni reprezentant kraju jest piłkarzem Karpat Lwów. W tym sezonie zaliczył siedem meczów w lidze. Jest także synem byłego piłkarza GKS-u Katowice - Gii Guruliego.

tofik 04.01.2012 14:44

Dobry zakup Polonii, przynajmniej w tych czasach gdy my z nimi graliśmy i pakował nam bramy wydawał się technicznie bardzo dobry. Potrafił ograć Clebera czy Cantoro i Sobolewskiego wyjść na pozycję, precyzyjnie uderzyć. Tylko pytanie co w takim tartaku jak nasza liga on bedzie w stanie pokazać. Tutaj lepiej się sprawdzają umiejetnosci wrodzone jak szybkość patrz Melikson, Peszko niż kultura gry.

mitmichael 04.01.2012 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1207114)
Dobry zakup Polonii, przynajmniej w tych czasach gdy my z nimi graliśmy i pakował nam bramy wydawał się technicznie bardzo dobry. Potrafił ograć Clebera czy Cantoro i Sobolewskiego wyjść na pozycję, precyzyjnie uderzyć. Tylko pytanie co w takim tartaku jak nasza liga on bedzie w stanie pokazać. Tutaj lepiej się sprawdzają umiejetnosci wrodzone jak szybkość patrz Melikson, Peszko niż kultura gry.

Z tego co pamietam Ohayon miał byc podobny

lorddavy 04.01.2012 22:07

Co do Górnika to uważam, że sportowo się utrzymają na pewno. Dziś co prawda potwierdzono przejście Banasia do Zagłębia więc wygląda na to, że się mocno osłabią. Jednak Górnik ma sporo młodych zdolnych zawodników zarówno w kadrze jak i na wypożyczeniach. Przypuszczam, że tacy zawodnicy jak Banaś, Łukasz Skorupski, Aleksander Kwiek czy Tomasz Zahorski zostaną dobrze zastąpieni. Tym bardziej, że nie są to jakieś wielkie nazwiska, ot zwykli przepłacani ligowi wyjadacze (oprócz Skorupskiego).

emj10 05.01.2012 13:29

Awe, kojelny do listy:
http://www.90minut.pl/news/177/news1...beskidzia.html

Nie ma co ale musimy tam robić furorę w Izraelu. Pewnie sobie myślą teraz o Polsce, że to kraina mlekiem i miodem płynąca. Już wyprzedziliśmy Belgię jeśli chodzi o ilość transferów z Izraela :D

rw88 05.01.2012 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1207218)
Dziś co prawda potwierdzono przejście Banasia do Zagłębia więc wygląda na to, że się mocno osłabią.

Banaś ostatnią rundę miał słabą. Ich prawdziwą ostoją defensywy był Danch, solidnie grał Pazdan, więc nawet nie wiem, czy tak grając Banaś byłby pewniakiem do gry w tym zespole. Szczególnie, że z wypożyczenia wraca bardzo utalentowany 19-letni Kopacz, który przeszedł podobną szkołę w Radzionkowie, co Skorupski, efekty zobaczymy na wiosnę - de facto Kopacz środek obrony tworzył z 18-letnim Wiślakiem Nalepą i mimo tak młodego, niedoświadczonego środka obrony Ruch skończył rundę na przyzwoitej 9 pozycji.

Zagłębie natomiast kolejny raz wydaje kasę na grajka, który kiedyś tam w przeszłości grał naprawdę solidnie, a teraz jest w dołku - Małkowski, Sernas, Banaś, Rachwał, Kowalczyk, Gancarczyk, Wilczek...dla każdego z nich co najmniej ostatnia runda przed przyjściem do Zagłębia była co najmniej słaba, a w przypadku Rachwała, Gancarczyka, czy też Kowalczyka wręcz fatalna. Z drugiej strony jak znajdą trenera, który byłby w stanie przywrócić ich do topowej formy, to walczyliby pewnie o puchary. Tylko czy jest to w ogóle możliwe?

dulli78 05.01.2012 23:11

Probierz jednak odszedł z Arisu Saloniki - nie chciał zostać wolontariuszem:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/inn...wiadomosc.html

Pablo84 06.01.2012 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krwawy (Post 1206754)
Cieszysz się że mecz sprzedaliście i jeszcze narzekacie że inni kupowali?

Ty , no ale kupjący jest tak samo winny jak sprzedający, nie?
Zobacz sobie lepiej na użutkownika 022 - on dalej twierdzi, że mecz był uczciwy.

O ten mecz
http://www.youtube.com/watch?v=_c_mNXHbUC4

Akcja, która do dziś ryje mi bieret ma miejsce w 1:43 oraz interewencja pana z 9 i 10 :D
Takie czasy.Pewnie każdy kupował i sprzedawał, ale ....a trzeba było to umieć robić zachowując chociaż granice przyzwoitości.Tymczasem taki użutkownik 022 udaje, że nic się nie dzieje - to jest dopiero śmiech.

ToTylkoJa 06.01.2012 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1207436)
Zobacz sobie lepiej na użytkownika 022 - on dalej twierdzi, że mecz był uczciwy.

Tymczasem taki użytkownik 022 udaje, że nic się nie dzieje - to jest dopiero śmiech.

Nie wiem, może ja źle zrozumiałem 0 22, ale wydaje mi się, że on nie twierdził nigdzie, że ten mecz był uczciwy.

Chodzi tylko o to, że w tamtych czasach 3/4 mistrzostw była kupiona, a tylko Legii zabrali mistrza "bez udowodnienia winy". Wyszedł sobie koleś i powiedział - zabieramy mistrzostwo. I zabrali. A gdzie sąd? Gdzie udowodnienie winy?
Jak zabierać w ten sposób, to wszystkim i tyle. Wtedy byłoby to sprawiedliwe. Pamiętam mecz Polonii z Wisła gdzieś w okolicach 2000 roku, gdzie Poloniści strzelili gola w 98 minucie. Czemu wtedy nikt nie wyszedł i nie powiedział "cała Polska widziała"? Zabrać tytuł Polonii bo widać było, że to szwindel z ich strony na spółkę z arbitrem.

W ten sposób udupili tylko Legię, a przynajmniej kilka innych drużyn powinno mieć zabrane mistrzostwa w tamtym okresie za takie same "udowodnione" czyny.

Wy uważacie, że legioniści przesadzają. My zaś uważamy, że wy. Bo czemu tylko my mieliśmy ponieść karę w tamtych czasach? Czemu wszyscy udają, że tylko Legia kupowała? To też jest śmiech.

Pablo84 06.01.2012 12:15

My ponieśliśmy karę, tylko że tą karę wymierzyła sobie sama Wisła i przez to spadła z ligi.Ten problem bardziej boli kibicow Wisły, bo to nasza drużyna się jednak sprzedała, dlatego te 9 przy podpisie zwyczajnie w....ia.W dupie bym to miał, gdyby to było na Waszym forum, ale nie tutaj, kiedy problem dotyczy bezpośrednio nas.
A czy ktoś tamtej Wisle i Legii kazał rozegrać te widowisko w tak ordynarny sposób?Nie dało się tego zrobić bardziej "po ludzki"?Ano nie dało się, bo Legia też musiała patrzeć się na wynik drugiej drużyny z innego miasta.Napawdę ToTylkoJa, chcesz dalej być taki skrupulatny?Przecież sytuacja jest jasna a udawanie i zaklinanie rzeczywistości zakrawa na kpinę lub jest zwykłą prowokacją skierowaną w naszą stronę na naszym forum

Daja`n 06.01.2012 12:23

Jest tylko jedno ale po tym sprzedanym meczu Wisła wywaliła na zbity pysk wszystkich zawodników którym udowodniono na zapisie wideo że podłożyli się na boisku a reszta łącznie z twoją Legią udawali że wszystko było ok.I po takiej czystce w zespole rok później wylądowaliśmy w 2 lidze.

kohprzem'68 06.01.2012 12:25

W czasach komuchów spółdzielnie były na porządku dziennym , ale przekręt był tak ewidentny że musieli jakoś zareagować na tą paradę oszustów trzeba mieć odrobinę godności a nie płakać za wątpliwym mistrzostwem które chluby żadnej nie przynosi , do dziś pamiętam jak tamten skład wymieniono na prawie nowy ale co się dziwić jak ludzie z bezradności większość meczu darli się złodzieje niektórzy od tej pory nawet stopy na stadionie nie postawili .
Tak to już jest że jak ktoś na własnej skórze nie odczuje i na własne oczy nie zobaczy że został wyje..ny to nie uwierzy , ale są też i tacy co za to zapłacą i jeszcze będą z tego dumni (żal.pl)

kacpaw91 06.01.2012 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1207289)
Awe, kojelny do listy:
http://www.90minut.pl/news/177/news1...beskidzia.html

Nie ma co ale musimy tam robić furorę w Izraelu. Pewnie sobie myślą teraz o Polsce, że to kraina mlekiem i miodem płynąca. Już wyprzedziliśmy Belgię jeśli chodzi o ilość transferów z Izraela :D

Wisła kupiła dwóch piłkarzy z Izraela, telewizja izraelska kupiła prawa do meczów Wisły w Ekstraklasie. Może inne kluby u nas myślą podobnie? : )

ToTylkoJa 06.01.2012 13:06

Pablo84 ale to, że sami się ukaraliście to już zupełnie inna para kaloszy. Kulesza udupił Legię (zabrał mistrzostwo) a Wiśle nic nie zrobił. Pozostałym klubom w tamtym okresie też nic nie zrobiono. Tylko Legia została poszkodowana (przez władze). I to ma być fair?

Ja tylko tłumaczę, że kibice Legii zdają sobie sprawę, że tamten sezon był ohandlowany. Ale czy tylko przez Legię i ŁKS? Wg Ciebie Lech był czysty (a jemu przyznali oficjalnie mistrzostwo)? A tylko nam tak naprawdę się dostało.

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo patrzymy na to z innej perspektywy. A kolejna jałowa konwersacja na 10 stron na ten temat wydaje się bezcelowa.

-ja123- 06.01.2012 14:43

Nie wiem jak innym kibicom Legii, mi wystarczyłoby, żeby nie było mistrza w tamtym sezonie, a dostał go Lech który na 99% równiez kupował mecze.

PS.
Pamiętacie sezon 98/99? Na pewno, zdobyliście mistrza ale za nóż w głowie Baggio zostaliście wykluczeni z pucharów. Wtedy drugie miejsce dawało grę o LM. Ostatnia kolejka, Legia ma tyle samo punktów co Widzew, Widzew potrzebuje wygrać wyżej o 2 bramki. Legia wygrywa z Polonią 3:0 u siebie:
http://www.youtube.com/watch?v=kfYJ5GdClIM
Widzew rozgramia ŁKS 5:0:
http://www.youtube.com/watch?v=qRFE6FQC1HI

Popatrzcie co wyczynia obrona ŁKSu a zwłaszcza Wyparło. 6 lat po odebraniu Legii mistrzostwa. Przekręt ewidentny, ale jakoś wtedy cała Polska nie żądała odebrania punktów Widzewowi. Tylko "hołubionej" przez PZPN Legii to się zdarzyło.

emj10 06.01.2012 15:39

Ja patrzę na 93 rok z trochę innej perspektywy. Wiadomo, że w tych latach realia w naszej lidze jeśli chodzi o czystość rozgrywek nie odbiegały znacząco od tego co działo się w latach 2004-2006, a może nawet były bardziej perfidne, bo nie dość, że ustawiali mecze niemal wszyscy to aktywnie brali w tym udział trenerzy i piłkarze. "Era Fryzjera" rządziła się już zupełnie innymi prawami. Ustawianie spotkań stało się najnormalniejszym na świecie biznesem, którym trzęśli jednak głównie działacze i sędziowie, a trenerów i zawodników traktowano jako popychadła, które miały tylko wykonać zleconą im "robotę".

Pan Kulesza zrobił w sumie wtedy to co musiał zrobić, a że bez dowodów? Oba spotkania, zarówno Legii z Wisłą, jak i ŁKS-u z Olimpią to były kabarety i nie można ich było uznać za odbyte. Jedna drużyna strzelała, a za chwilę była odpowiedź w drugim spotkaniu. Nic innego jak zweryfikowanie tych spotkań jako nieodbyte nie wchodziło w grę. Natomiast przyznanie MP ustawiło sytuację na następne kilkanaście lat, bo oznaczało to, że jeśli komuś powinie się noga jak w tym przypadku Legii i ŁKS-owi to trzeci na tym skorzysta. Skorzystał później Widzew trafiając do el. LM w sezonie 1998/1999. Za to rok wcześniej ŁKS kupił mistrzostwo do czego część piłkarzy się przyznała, a część na czele z Wieszczem i Kłosem do tej pory milczy. Przynajmniej kilku MP z ostatnich 20 lat jest podejrzanych.

0 22 06.01.2012 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1207436)
Zobacz sobie lepiej na użutkownika 022 - on dalej twierdzi, że mecz był uczciwy.

On nie twierdzi czy był uczciwy czy nie tylko nie lubi gdybania. Ujebano nas, bo byliśmy z Warszawy i prowincję i kibica KSP .... strzelił, że Legia po latach przerwy zdobyła mistrza. I dowód na to jest do zdobycia w minutę. Przeszkadzało im nasze 6-0, ale już nie przeszkadzały im podobne wyniki Lecha w tym samym sezonie. Kabaret. Z tego też względu jestem absolutnie przekonany, że gdyby Legia wygrała 1-0 w KRK, a ŁKS z Olimpią 7-1 to w 1998 roku ŁKS.... zdobywałby 3 mistrzostwo. Poszło zamówienie i grzecznie zamówienie wykonano. Można tu wspomnieć o tym, że w PZPN było ostre w....ienie na Wójcika za wożenie się po IO. Dodatkowo samą decyzją przylepiono do mistrzostwa 93 błoto i gówno i teraz wszystkim się wydaje, że tam był jakiś nieprawdopodobny wałek nieporównywalny z innymi sytuacjami w lidze. A to zwykłe kłamstwo, wystarczy tylko pamiętać sezony 98, 99, 2000, 2007. Prawdy o 2-3 na Ł3 czy 1-2 na Ł3 z Żydami też pewnie się już nigdy nie dowiemy.

Potem różne kluby w NIEMNIEJ podejrzany sposób osiągały to i owo (ŁKS, Widzew, Polonia, Zagłębie, Śląsk jeśli zostanie mistrzem - wszak jak Lubin wyhodował sobie promocję na kupowaniu) i nikt już ukarany nie został odebraniem jakiegokolwiek trofeum. Mało tego, potem sama Legia demolowała różne inne drużyny w stylu nie gorszym niż Wisełkę i uciekała z Widzewem całej lidze na 30 pkt. Widocznie wtedy już cała Polska.... nie obserwowała.

Swoistym pocieszeniem jest to, że Leszka potem spotkała kara boska i kiblował. A jako miś polski 93 dostał soczysty w....... od Spartaka.

P.S. A co do filmiku - jakbym się uwział to mógłbym postronnej osobie pokazać Wasz ostatni mecz z Lubinem w Krakowie i rękę zawodnika Zagłębia w polu karnym. Podejrzewam, że na 10 osób co najmniej 6-7 uznałoby, że to cyberdebilne zachowanie obrońcy wynika z faktu sprzedania meczu. A gdybym jeszcze dodał, że mecz skończył się wynikiem 1-0 i Wisła waliła głową w mur przez cały mecz... Co nie znaczy, że uważam, że był ustawiony. Pewnie nie był. Ale myślę, że gdyby w związku był ktoś wysoko postawiony z Cracovii i mecz byłby w ostatniej kolejce to cała Polska by widziała. A potem już legenda i za 10 lat ktoś by pisał, że wałek z 16 kolejki 2020/2021 to jednak nic w porównaniu z pamiętnym obrońcą Zagłębia w sezonie 11/12. Przecież tak to właśnie działa.

NaszaLiga.pl 06.01.2012 17:04

Oddaj głos na WISŁĘ KRAKÓW w plebiscycie na najlepszą drużynę rundy jesiennej w T-Mobile Ekstraklasie!

http://www.naszaliga.pl/news/jsnl,,w...jesieni,.html?

szprotson 06.01.2012 17:16

po co oddawać głos, przeciez MY wyniki mamy wydrukowane w sercach od stu lat

mitmichael 06.01.2012 18:50

Wojciechowski sie coraz bardziej osmiesza
http://sport.onet.pl/wiadomosci/medi...wiadomosc.html

Ten tekst mnie rozbawił: "Jak informuje serwis pilkanozna.pl. decyzję o zwolnieniu miał przekazać Lubańskiemu "asystent asystenta dyrektora niższego szczebla w firmie J.W. Construction".

spartan 06.01.2012 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1207484)
Pablo84 ale to, że sami się ukaraliście to już zupełnie inna para kaloszy. Kulesza udupił Legię (zabrał mistrzostwo) a Wiśle nic nie zrobił. Pozostałym klubom w tamtym okresie też nic nie zrobiono. Tylko Legia została poszkodowana (przez władze). I to ma być fair?

Jakby powiedział poseł Dorn "łżesz jak bura suka" ale ponieważ nie mówimy tu głosem polityków to pytam, czy świadomie manipulujesz faktami czy to tylko nieudolny skrót myślowy w Twoim wykonaniu?
Wisła ukarała się sama a PZPN dołożył jej do tego minusowe punkty (podobnie jak ŁKSowi, Olimpii i wam) - tego już pamiętać nie chcesz? Nadal jesteście jedynymi poszkodowanymi?

elliot_ness 06.01.2012 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1207484)
Pablo84 ale to, że sami się ukaraliście to już zupełnie inna para kaloszy. Kulesza udupił Legię (zabrał mistrzostwo) a Wiśle nic nie zrobił. Pozostałym klubom w tamtym okresie też nic nie zrobiono. Tylko Legia została poszkodowana (przez władze). I to ma być fair?

Ja tylko tłumaczę, że kibice Legii zdają sobie sprawę, że tamten sezon był ohandlowany. Ale czy tylko przez Legię i ŁKS? Wg Ciebie Lech był czysty (a jemu przyznali oficjalnie mistrzostwo)? A tylko nam tak naprawdę się dostało.

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo patrzymy na to z innej perspektywy. A kolejna jałowa konwersacja na 10 stron na ten temat wydaje się bezcelowa.

Czyli jak sam przyznajesz odebrali wam to co kupiliście . Więc decyzja była słuszna inną sprawa jest fakt przyznania mistrzostwa Lechowi. W tym sezonie mistrzostwo nie powinno byc przyznane.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl